Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103) Solicidium válasza KillHates (#102) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Huhh, gyors fejszámolással teljes terhelésen azért éppenhogy csak belefér a 135wattba kategóriának tűnik. :)

Más: úgy néz ki kezd összeállni a gép.
Ház: Találtam silverstone sugo sg06-t itthon, tehát ez lesz, olvastam teszteket és halgattam akkusztikai összehasonlítást a 05-tel és a 06 halkabb, de kicsit kevesebb levegőt kap belül, viszont nekem jobban tetszik.
Vgának hd5750-t gondoltam, bár a passzív 4670-em tökéletes lenne a célnak fogyasztása okán, de azt megpróbálom elpasszolni a mostani géppel együtt, és a hd5750 alig fogyaszt többet terhelten és idleben is és akkor részemről egy jó időre letudhatom a vgát. A gyári hűtőjérőlazt írják mindenütt,hogy nagyon halkra sikerült. Majd kiderül. Lap végülis j&w 780 minix lesz szerintem, végignéztem a pci-e 2.0 16* v 4* teszteket és talán nem lesz észerevehető a játékok több mint 90% esetében a különbség, az 5750 végülis nem egy izomkártya. (amennyit és amikkel játszom, bőven sok lesz ez is egy darabig...)
Proci: itt vagyok nagy dilemmában. Az biztos, hogy a 45w-os új e-s Athlon II valamelyike lesz. Legszaimpatikusabb a x2 240e lenne 20k körül a maga 2,8ghz-ével, ami egyébként tesztek alapján alapfeszen bőven 3giga fölé tornászható, gondolom a 45w-s tdp növekedésével. Szimpatikusnak tűnnek a 45w-s x3-asok (25-27k körül) és a 45w-os x4-esek is (bár ez utóbbi drága 35k-ért) viszont ezek csak 2,2-2,3ghz-t mennek. Nem tudom, hogy az olcsóbb, magasabb órajelű kétmagos vagy az alacsonyabb órajelű három, esetleg négymagosat válasszam, ezen esetleg kis tuninggal gondolom lehet segíteni, ha szükséges és benne maradunk még így is az alaplap max 65w-os tdp-jében. Igazából új játékokkal nem nagyon játszom (maffia 2-re várok egyedül), nem kódolgatok, tömörítgetek, viszont szeretem, ha a gép pattogósan működik, erre fog szolgálni az ssd is, ami beszerelésre vár.
Még szóba jöhetne egy Athlon II x4 620 alulfeszelve, csak nem tudni, hogy működne-e a feszállítás hatására a c&q.
Hűtő: egy sima shuriken lesz, nem a legolcsóbb, de a felépítése alapján úgy tűnik hűti a lapot is és nagyon halkra leszabályozható.

Bocs, ha nem teljesen ide tatozik a proci-ra kérdés, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, főleg, hogy ltáom, hogy sokatok használ négymagos procit a m-itx kuckójában.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.