Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) x6radio válasza volvoguy (#29749) üzenetére


x6radio
tag

Szerintem a Seagate Barracuda-t válaszd. Nagyon jó winchester, nekem is ilyen volt. PH-n volt tesztgyőztes is :))

Mert ő hájdzs!! - By Obi Ván Bácsi

(#29752) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Sikerült ma valakinek ilyen vinyót vennie az Aldi-ban?
(Ahol én voltam, oda egyetlen egy darab sem érkezett. :O )

Attila

(#29753) M107 válasza Atimester (#29752) üzenetére


M107
addikt

Szép napot

:C 2 000 GB bruttó memória :C igazi hozzáértő írta ezt az oldalra (ennyi pénzért gyorsan veszek hisz 2000 GB memória 17500 ropiért nem sok
De mit is jelen a bruttó.

Gyorsan le is mentettem az oldalt elteszem emlékbe, de még gondolkozok hogy el küldjem e a fogyasztóvédelemnek vásárló megtévesztése címmel.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29754) SLaja válasza Atimester (#29752) üzenetére


SLaja
csendes tag

Hi!

Szegeden is 0db. :W

[ Szerkesztve ]

(#29755) winfier válasza Atimester (#29752) üzenetére


winfier
senior tag

Ugyan ez a szitu nálam is! :W

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#29756) smiti válasza winfier (#29755) üzenetére


smiti
addikt

A szolnokiba talán érkezett reggel egy pár darab, de 8 órakor már csak a neveket és telefonszámokat írogatták fel a kasszánál. :W

(#29757) smiti válasza M107 (#29753) üzenetére


smiti
addikt

Csak annyit tesz a bruttó 2000GB hogy nettó 1953GB :O

(#29758) jeri válasza smiti (#29756) üzenetére


jeri
tag

Ma reggel Debrecen +csatolt részein szinté csak adatgyüjtés folyt érdemi pénzcsere nélkül.

(#29759) Kcsabi válasza jeri (#29758) üzenetére


Kcsabi
tag

Na, majd erre kíváncsi leszek, mert egy pár feldühödött, hoppon maradt vásárló már beígérte nekik a FOGYASZTÓVÉDELMET ezért, ahol én voltam, ott sem volt egy darab sem.
Remélem, majd vizsgálódnak, hogy a vásárlóknak nem jutott semmi, bennfentesek meg napokkal előbb már árulják. Meg, hogy jól megbüntetik ezért őket.:W :W :W :W

(#29760) slayer007


slayer007
tag

Ezekről mi a véleményetek? Tényleg ennyire rossz a pixmania, hogy ne rendeljek ott?
Sajna se edigitalon, se iponon nem maradt kb semmi se amit le lehetne rendelni
Szóval:
Elsődleges szempont a minél nagyobb tárhely
Másodlagos: ezen menne a rendszer is, futna folyamatosan 3 VMware is rajta... mennyire dobná meg a sebességet a 7200rpm? megéri érte eldobni 1TB tárhelyet?
- http://www.pixmania.hu/hu/hu/10642893/art/western-digital/caviar-green-wd20earx-3-5-belso-merevlemez-2-tb.html
- http://www.pixmania.hu/hu/hu/08955425/art/seagate/barracuda-green-st2000dl003-3-5-merevlemez-2-tb.html
- http://www.pixmania.hu/hu/hu/05038836/art/western-digital/caviar-black-wd1002faex-3-5-belso-merevlemez-1-tb.html
- http://www.pixmania.hu/hu/hu/09673880/art/western-digital/caviar-green-3-5-belso-merevlemez-2-tb-wdbaay0020hnc.html
- http://www.pixmania.hu/hu/hu/09728298/art/seagate/barracuda-7200-12-st31000524as-3-5-belso-merevlemez-1-tb.html
Ezek jöhetnek számításba, ugyanis a maximum keretem a 40.000 HUF
(Rohadj meg aldi, jobban jött volna a 20k körüli ár )
Ennél feljebb nem nagyon szeretnék menni... nem igazán tudom, hogy mikor menne lejjebb a winyok ára számottevően (2-3ezer ft-ért nem várok 1 hónapot pl...)
Most, hogy 2 szereplős a piac, valamint a garancia visszadobás kicsit összejátszásnak hangzik számomra, nem hiszem, hogy belátható időn belül levinnék az áraikat... húzzák amíg lehet...

Valamint ehhez egy külső dokkoló usb 3.0-val, ami biztosan hűsen tartja a kicsikét :D

Im insane, what's your excuse?!

(#29761) Rawulf válasza Kcsabi (#29759) üzenetére


Rawulf
őstag

Ilyenért már keményen büntettek, mikor az akciós porszívó a nyitás napján már elfogyott. :DDD

"Please state the nature of the medical emergency."

(#29762) slayer007


slayer007
tag

Na, kicsit jobban leszűkítettem a kört:
- http://mplanet.hu/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2911&category_id=136
- http://mplanet.hu/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=1&page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=2912&category_id=136

Na szóval lényeg az adattárolás, de rendszer is lenne rajta, amelyen még vmware-ben 2 szerver és 1 kliens is fog futni folyamatosan (win2003 server, win2008server és egy xp kliens).
Mennyire számottevő a gyorsulása a rendszernek és a programoknak, ha a Blacket veszem és nem a greent? valamint megéri, hogy a tárhely felét így gyakorlatilag elvesztem? (1tb lesz 2 helyett)
A leírás szerint mind a 2 7200rpm-es, de a greent senki sem ajánlja rendszernek... :)

[ Szerkesztve ]

Im insane, what's your excuse?!

(#29763) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
P35 csipszetnek win7 64 bit mellett abit ip35e lapban okozhat-e gondot 1,5-2 tb-os vinyó ?

Az élet kegyetlen .

(#29764) slayer007 válasza slayer007 (#29762) üzenetére


slayer007
tag

basszus... rossz a link bocsi :D
szoval:
Black
Green

Im insane, what's your excuse?!

(#29765) Atimester válasza lsc (#29763) üzenetére


Atimester
aktív tag

Szia!

Nekem volt P35-ös chipset-es alaplapom is. És gond nélkül kezelte a 1,5GB-os és a 2GB-os HDD-ket is. Bár az Gigabyte alaplap volt, de szerintem az Abit is gond nélkül kezelni fogja.

Más:

Sajnálattal tapasztalom, hogy Budapestre sem, és más városokba sem érkezett az Aldi által hirdetett vinyókból. De jó, hogy megosztottuk az infót, mert legalább látjuk mások helyzetét is.

Attila

(#29766) lsc válasza Atimester (#29765) üzenetére


lsc
nagyúr

Köszi mindkettőtöknek.

Az élet kegyetlen .

(#29767) jeri válasza slayer007 (#29764) üzenetére


jeri
tag

A Black re alapból 5év gari van, és ez a WD bejelentése szerint nem is fog csökkeni.(blue,green viszont csak 2 év lesz).

(#29768) moonguru válasza Atimester (#29765) üzenetére


moonguru
őstag

Hát ezért nem volt a LIDL-ben sem! :))

Pedig hogy megörültem hogy találtam reklámújságot... (DE persze se kupon se hdd)

Ui:

ALDI vagy Lidl nekem oly mindegy... (egyikben sem vásárolok)

Monitor Guru!

(#29769) Atimester válasza moonguru (#29768) üzenetére


Atimester
aktív tag

Igen, elég hasonlóak! Még az sem kizárt, hogy egy tulajdonosi körbe tartoznak. A globalizációnak köszönhetően a cégcsoportok sorra olvadnak össze, de a neveket meghagyják, hogy az átlag ember azt higyje, hogy van piaci verseny…

Ez így van már a HDD gyártásban is:

A Western Digital korábban a Hitachi Global Storage-t, a Seagate pedig a Samsung-ot vásárolta fel. Már csak az a kérdés, hogy ki áll mögöttük. (De ezt úgy sem tudjuk meg!)

És mi az eredménye: Csökken a HDD-k garanciális ideje

(És mire felébrednek az átlag userek, rájönnek, hogy mindannyian luserek!)

[ Szerkesztve ]

Attila

(#29770) jeni válasza Atimester (#29769) üzenetére


jeni
félisten

Kitudja,hogy nem egy kézben van az egész?
Ezáltal már az is megkérdőjelezhető,hogy van-e verseny köztük?
Bár az is igaz az átlagfelhasználó lassan átpártol az SSD eszközökre.Az eladási útmutatók ezt igazolják.

(#29771) Zlin50 válasza Atimester (#29769) üzenetére


Zlin50
senior tag

Mindaddig amig az SSD nem versenyképes sem kapacitásban sem árban, főleg az utóbbiban. Ha egyszer még megéljük ezt, akkor majd meglátjuk mi lesz a HDD sorsa, bár ez kitalálható...
Akkor majd lehetséges az áttérés és mivel lesz szép számban gyártó lehet versenyezni megint.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#29772) M107


M107
addikt

Jó reggelt azt hiszem erről van szó:

Tevion 2TB USB 3.0 WD20EARX SATA3

Eladó egy Tevion 2TB külső USB 3.0 HDD nagyobbra váltás miatt.
Alig volt használva, a merevlemez hibátlan, állapota 100%-os!

Eredeti dobozában, papírokkal, tartozékokkal.
A számla már nincs meg, ezért egy hét garanciát tudok vállalni.

A benne lévő merevlemez egy SATA3-as Western Digital WD20EARX, bővebb leírása lent, ill. ezen a linken:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29773) jeni válasza M107 (#29772) üzenetére


jeni
félisten

Szia
De már hibásként töröltetve lett a külső HDD.

(#29774) smiti válasza jeni (#29773) üzenetére


smiti
addikt

Persze, gondolom kapott egy kis hideget ő is!

(#29775) M107 válasza jeni (#29773) üzenetére


M107
addikt

Jó Estét

Én csak a belsejét írtam s linkeltembe

Nem rossz kis cucc pláne ennyiért s főleg ha lenne

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#29776) yankee válasza smiti (#29756) üzenetére


yankee
tag

A szolnokiba 1db-t hoztak! Volt ismerős a nyitásnál, s már neki is csak név, telószám felírás jutott... :((

"A tapasztalat olyan dolog, amit nem lehet megvásárolni" -Oscar Wilde-

(#29777) Atimester válasza yankee (#29776) üzenetére


Atimester
aktív tag

Úgy néz ki, hogy eddig még senkinek sem jutott... :((

Attila

(#29778) Hurkafej


Hurkafej
aktív tag

Hello! Fater munkatársának nem volt jó a gépe, elhoztam megnézni, hogy mi a baja, és winchester. Én nem adnék érte ennyit, de vateráról egy 160Gb-os Hitachi lett kinézve, sentinel szerint a teljesitmény 90%, a kondició 100%. 190 napot ment. ATA vinchesterről lenne szó, a lényeg a felhesználónak a gyorsaság lenne (netezéssel kapcsolatban). Szerintetek megvehetem bátran neki 9000-ért?

(#29779) 3.Aragorn válasza Hurkafej (#29778) üzenetére


3.Aragorn
addikt

160Gb-ért sok az... Még ha el is vannak szállva az árak mostanában, akkor is...
Én egy használt atás 320-asért is max 4-5 ezret adnék.

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#29780) djculture válasza 3.Aragorn (#29779) üzenetére


djculture
félisten

160gb atás vinyó boltban is 16-17 ezer...

[ Szerkesztve ]

(#29781) 3.Aragorn válasza djculture (#29780) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Írtam, hogy használtról beszélek. A hsz. a saját véleményemet tükrözte.
És attól, h ilyen árcédulákat illesztenek rá, még nem ér annyit. szvsz.

Nem minden vándorút céltalan...

(#29782) Atimester válasza Hurkafej (#29778) üzenetére


Atimester
aktív tag

Az árakat mindig a kereslet-kínálat viszonya szabja meg! De talán olcsóbban tudnál itt a Hardveraprón vásárolni...

Attila

(#29783) 3.Aragorn válasza Atimester (#29782) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az árakat mindig a kereslet-kínálat viszonya szabja meg!
Bárcsak ilyen egyszerű volna...

Nem minden vándorút céltalan...

(#29784) Atimester válasza 3.Aragorn (#29783) üzenetére


Atimester
aktív tag

Persze valamivel összetettebb, hisz függ a kereskedelmi hálózattól, az adóktól, árfolyamtól, de alap helyzetben, árubőség esetén és szabad versenykörülmények között a kereslet-kínálat gyakorol erős hatást. Viszont tény, hogy egyre inkább egy kézbe kerülnek a gyártók és kartellba tömörülnek a kereskedők, akiket senki sem ellenőriz, hogy mekkora haszonkulccsal értékesítenek. Ez gyakran több száz százalékos haszon, tehát már a cseregaranciás darabot is sokszor kifizeti a vevő. (Extrém esetekben meg 10-20 vagy akár 50-szeres áron is értékesítenek, pl: fegyver, gyógyszer.)

Attila

(#29785) 3.Aragorn válasza Atimester (#29784) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Látom kapiskálod. :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#29786) Atimester válasza 3.Aragorn (#29785) üzenetére


Atimester
aktív tag

Igyekszem, de a nagy átlag még mindig azt hiszi, hogy az a valóság, amit a TV-ben tálalnak: Valóságshow, Barátok közt, Jóban-rosszban, Győzike-show és egyéb kultúr - csoda…

Attila

(#29787) 3.Aragorn válasza Atimester (#29786) üzenetére


3.Aragorn
addikt

És ez nekik elég is. Minőségi időtöltés. :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#29788) Hurkafej válasza 3.Aragorn (#29779) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

Én sem, 4-5 éve vettem használtan a 250eset 10ezerért, 2.5év garanciával. De megpróbálok itt az aprón szerezni, csak sürgősen kell az embernek akinek csinálom a gépet. Viszont az újat most megvenni pénzkidobás.

(#29789) 3.Aragorn válasza Hurkafej (#29788) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Akkor már csak azt kell kivárni, hogy újra induljon az apró... :U

Nem minden vándorút céltalan...

(#29790) Hurkafej válasza 3.Aragorn (#29789) üzenetére


Hurkafej
aktív tag

tegnap este már intéztem a privát üzeneteket, azokra várok. De ma mindenképp meg kell vennem egyet, legfeljebb felhivom a komát, és megmondom neki, hogy nem éri meg egyeltalán venni, esetleg 80 gigásat egyenlőre... Aztán ha ismét reál árba lesznek akkor beújitani neki.

(#29791) 3.Aragorn válasza Hurkafej (#29790) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát, sokak szerint az egy évig is eltarthat, vagy tovább...

Nem minden vándorút céltalan...

(#29792) Kcsabi


Kcsabi
tag

Aki az ALDI nagy akciójában pofára esett, mert nyitásra odament valamelyik bolthoz és nem kapott vinyót, írjon egy panaszlevelet az: ugyfelszolgalat@gvh.hu címre, leírva, melyik boltnál nem kapott vinyót. :W :W

(#29793) Atimester válasza Kcsabi (#29792) üzenetére


Atimester
aktív tag

Akkor több ezer levelet kapnának. De szerintem semmi értelme.

Más:

Megy újra az apróhirdetés rovat. :) Jól átszabták, és hamarosan fizetős lesz. :((
(Az emberi kapzsiság ide is eljutott.)
Nekem a régi jobban tetszett! Nektek mi a véleményetek? :F

Attila

(#29794) 3.Aragorn válasza Atimester (#29793) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Az megváltozott apró témakörét tucat más helyen meg lehet vitatni. Szvsz nem ide tartozik.

Nem minden vándorút céltalan...

(#29795) tdd587 válasza Atimester (#29793) üzenetére


tdd587
őstag

Ha jól rémlik, van erre valami törvény, hogy olyat akciózni, ami nincs is, nem szabad. Ha már nyitáskor sincs valami, akkor ez beleesik ebbe a kategóriába.

Az új apró meg valami tragédia így elsőre...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#29796) Rawulf válasza tdd587 (#29795) üzenetére


Rawulf
őstag

Mondom, hogy volt már ilyen per.
A multiknál pedig illene olyat reklámozni, ami van is.
Ugyebár nem arról van szó, hogy látsz egy árlistát és rendeléskor közlik, hogy nem tudják szállítani...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#29797) tdd587 válasza Rawulf (#29796) üzenetére


tdd587
őstag

Ok. Most jelzett egy kolléga, hogy ő is bement érte, de nem kapott semmit, tehát feliratkozott és köszönjük, majd értesítjük.

De ez akkor is bűzlik, az a cucc sosem volt, de becsalogatták a usert, hátha vesz majd fél kiló parizert kifelé jövet? Nem fair...

[ Szerkesztve ]

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#29798) Rawulf válasza tdd587 (#29797) üzenetére


Rawulf
őstag

Nem lepődnék meg, ha többen is feljelentik az Aldit és egy vizsgálat után kiderül, hogy a szállítmányt belsős emberek megdézsmálták. :DDD
Gondoljatok bele, hogy kuponozni akarták, ergo nem pár darabot akartak kiszórni...
Mivel multiról van szó, nem hiszem, hogy pár darabot kaptak és jóval előre nem tudták, hogy ez lesz...

[ Szerkesztve ]

"Please state the nature of the medical emergency."

(#29799) Flashget


Flashget
félisten

nem kell ide árvíz a dráguláshoz..romlik, zuhan a Ft annyira, hogy mindent visz a pc iparban nálunk mint a VV győztese.. :(
320 Ft felett az euro..

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#29800) tdd587 válasza Flashget (#29799) üzenetére


tdd587
őstag

340-et jósolnak már most, szóval gatyát felkötni, vackot meg törölni...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.