Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) kem


kem
addikt

Valszeg 500-as Hitachit veszek. Hány félét gyártanak belőle? Kell valamire figyelni?

Köszi!

(#4002) Tüzi válasza mgoogyi (#4000) üzenetére

Majd a samunál arra azért figyeljél, ha érdekesen kezd viselkedni valamelyik partíció... nem lehet hozzáférni egy mappához, vagy el-el tűnik a frissen rakott rendszer... akkor mindent ments le róla, és jól vágd földhöz :) ha az enyéim nem lettek volna garisak, akkor én is megtettem volna velük :) Így a végén kiértem a WD-hez, és sata raiden tök jók.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4003) kem válasza Tüzi (#4002) üzenetére


kem
addikt

rédedisön ED-id vannak?
Vennék 2 kicsit, de már elfogytak a portjaim.

Köszi!

(#4004) Babilla válasza Tüzi (#4002) üzenetére


Babilla
csendes tag

Szóval akkor jó a WD.... értem. De Mgoogyi, azt írta, hogy (ha a platter a tányért jelenti) akkor a WD, amit venni szeretnék az 4 tányéros (3999 hsz).

Ez meg nem olyan jó azért, nem? Neked milyen van?

És az hogy raiden vannak az mit takar?

Köszi!

(#4005) Tüzi válasza Babilla (#4004) üzenetére

Hát, én azt nem tudom, hogy amit venni szeretnél az hány korongos, de nekem 160asból van kettő a gépben, ezek egy-egy tányérból állnak. Raid azt jelenti, hogy két-három-négy-sok vinyó van egy logikai tömbként kezelve, tárhely összeadódik, és beállítástól függően vagy az adatátviteli sebesség (drasztikusan), vagy az adatbiztonság nő meg, vagy mindkettő nő, de fele annyira. Mókás dolog a raid :)

#4003: Sajnos nem, mert az egyiket megvettem az utoljára megdöglött samu mellé, a samut visszavittem gariba, és kértem egy ugyanilyen WD-t. Különben sem hiszem, hogy külön gyártósort tartana fenn egy profitorientált vállalat, hogy gyártson még x fajta "raid edition" vinyót. Aztán persze lehet, de egetrengető nagy különbség nem lehet. Jó, persze, ha raptorból lenne 2 a gépben, az mindjárt másként festene, de 1: nincs rá pénzem 2: jó ez így ahogy van, 3, nem tudnám kihasználni :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4006) nygma válasza Babilla (#4004) üzenetére


nygma
addikt

Ha lehet 2 tányérost vegyél minél több cache-val... ;)

(#4007) Khan13


Khan13
senior tag

Hello, tudnátok abban segíteni hogy egy régi alaplapra (Abit IS7-E2 intel 865PE chipsetes) tudok-e mai sata-s winchestert kötni? Van rajta sata csatlakozó, de nem tudom hogy ez kompatibilis-e a mai sata2-vel. Ha kezeli a lapom akkor melyikek ajánljátok max 20k Ft körüli áron ami gyors és nagy méretű? (zajszint nem érdekes, de ne égjen el 24/7 mellett) Azért szeretnénk már most gyorsat venni, hogy a "közeli" gépújításnál már ezzel ne legyen bajom. Köszi előre is.

(#4008) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Na, megvan a 64kB-os HD322HJ RAID 0 tesztem

Min: 89,1
Max: 122,3
Average: 110,7
access: 13,0 ms

HDtach sajna nem fit Vista alatt, ezért nincs Burst speed, de az úgyse számít.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#4009) Tüzi válasza Khan13 (#4007) üzenetére

Tudsz, visszafele kompatibilis. Nekem IC7-em van, és sata raidel nyomom. Szóval menni fog, csak a bootot állítsd át :)

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4010) Khan13 válasza Tüzi (#4009) üzenetére


Khan13
senior tag

Köszi, esetleg tudnál ajánlani nagy méretű gyors egyedet?

(#4011) Tüzi válasza Khan13 (#4010) üzenetére

Vannak itt nálam hozzáértőbb humanoidok is, majd ők ajánlanak. Szeretem anyukámat, nem akarom, hogy csuklásban szenvedjen, ha mégsem jön be a tippem. Annyit tudok mondani, hogy WD-t, Seagate-t, esetleg Hitachit vegyél. Igazából akármelyik megdögölhet, de ezek talán kisebb eséllyel...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#4012) KMT válasza Babilla (#4004) üzenetére


KMT
addikt

Mgoogy téved. :) Az a 400as WD 16 MB cache-es, 160 GB-os tányérokkal. Szóval 3 tányéros.

Picikét drágábban 640-es WD a nyerő választás szerintem. Ez 2 tányéros.

(#4010) Khan13:
Ha 21-22 e ft belefér még, akkor neked is ezt a WD-t ajánlom.

[ Szerkesztve ]

(#4013) Khan13 válasza Tüzi (#4011) üzenetére


Khan13
senior tag

Rendben, köszi : ) Közben megtaláltam egy tesztet a 750GB-os winyókról, és a Samsung HD753LJ nagyon jónak tűnik, és az ára se rossz. Köszi a segítséget

(#4014) mgoogyi válasza KMT (#4012) üzenetére


mgoogyi
senior tag

"Inside the Caviar SE16 WD4000KD are four 100GB platters with a total of eight read/write heads. Despite its relatively high rotation speed and complex 4-platter nature, the manufacturer lists the Caviar SE16 as generating just 28 dBA of noise on average. "

Amit cikket linkeltem, abban ez volt.
Azaz:
"A Caviar SE16 WD4000KD belsejében 4 100GB-os tányér van, összesen nyolc olvasó/író fejjel. Annak ellenére, hogy viszonylag nagy forgási sebességű és komplex 4 tányéros felépítésű, a gyártó szerint mindössze 28dBA zajt produkál átlagban."

(#4015) KMT válasza mgoogyi (#4014) üzenetére


KMT
addikt

Igen, rosszul fogalmaztam.
A 4000KD 4 tányéros (ez egy régi sata 1.5 gbps-os vinyó), de amit ő kinézett, és ma a boltokban kap, az nagy valószínűséggel 4000AAKS, ami 3 tányéros. Így korrekt.

(#4016) mgoogyi válasza KMT (#4015) üzenetére


mgoogyi
senior tag

Igazad van, tényleg 3. Google hamar bebizonyította.

(#4017) Tomate


Tomate
veterán

Lenne egy kérdésem. 250Gb-os HDD-t akarok venni. Fontos, hogy ne legyen hangos, és, hogy nem haljon meg. Sata2-es kéne. Melyik márkát ajánljátok? Nekem van egy 80Gb-os Seagatem 2,5 éves már és eddig semmi gixer. Nagyon megvagyok vele elégedve. Maxtort? Hitachit? Samut? WD-t? Seagate? :R :R

[ Szerkesztve ]

(#4018) Satan_Claus válasza Tomate (#4017) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Ha bejön a Seagate, akkor maradj annál :)

ST3250410AS, egytányéros, 16 megás.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#4019) Sanci.Bara válasza Tomate (#4017) üzenetére


Sanci.Bara
csendes tag

Hello!
Miutan a Maxtor-t felvasarolta a Seagate ezert mindegy, hogy Maxtor vagy Seagatet veszel mindkettot a Seagate technologia szerint csinaljak es egyforman is viselkednek.
Tudom meg ajanlania a WD-tol a Caviar SE szeriat.
Udv. Sandor.

(#4020) nygma válasza Tomate (#4017) üzenetére


nygma
addikt

250 GB-osban Seagate... ;)

(#4021) Tomate válasza nygma (#4020) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi szépen nektek! :R :R
Akkor szerintem Ő lesz!

(#4022) nygma válasza Tomate (#4021) üzenetére


nygma
addikt

Szvsz jó választás... :K

(#4023) kem válasza Tomate (#4021) üzenetére


kem
addikt

Helo!

Nekem van egy ilyen vinyóm. Arra használom, mint a többi sz@rt. Fontos adatokat kimentek 3-4 hibás vinyóra, akkor tuti, hogy valamelyikről telljes egészben vissza tudom olvasni.
Én nem vennék Seagatet. 6 rossz vinyóból 4 szigét...
Az én ilyenemnek pl ez a baja:
Raw Read Error Rate küszöb:6, érték 52(ez rosszat jelent)
Seek Error Rate küszön:30, érték 81(ez is)

Ez abban nyilvánul meg, hogy Windows telepítés után nem indul el, csak ha lecsípek egy kis particiót az elejéről, és arra telepítem.

Én a WD-t ajánlanám.

Köszi!

(#4024) Tomate válasza kem (#4023) üzenetére


Tomate
veterán

Nem rendszerlemez lenne.

(#4025) audi100td válasza kem (#4023) üzenetére


audi100td
nagyúr

Szerintem azért erős túlzás hogy 6 rosszból 4 Seagate, de a WD szerintem is megbízhatóbb.
Egyébként a Smart értékek amiket írtál rendben vannak, ha az értékek a küszöb alatt lennének akkor lenne gond. Szerintem ellenőrizd HD Sentinel-el a vinyódat, lehet hogy abból több derül ki.

(#4026) audi100td válasza Tomate (#4024) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ha meg adattárolásra kell, főleg nézd meg hogy mit veszel, akkor inkább a WD3200AAKS-t ajánlanám.

[ Szerkesztve ]

(#4027) kem válasza audi100td (#4025) üzenetére


kem
addikt

Igen, bocs, rosszul fogalmaztam, tegnap ünnepeltünk:))
Az induló értékek jóval nagyobbak voltak. Az adat mezőben elég sok hibát összeszámolt már, és gondok is voltak a vinyóval.

Köszi!

(#4028) Tomate


Tomate
veterán

(#4029) KMT válasza Tomate (#4028) üzenetére


KMT
addikt

Esetleg pár ezressel drágábban egy tányéros 320AAKS-t. Az halkabb.
Mondjuk ehhez tudni kell, hogy mi a vinyó pontos típusa, mert van belőle két tányéros is. Ez az egytányéros típusa: 3200AAKS-00B3A0.

(#4030) TeeJay válasza kem (#4023) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyon hasznos infókat tartalmazott a hozzászólásod... :U
képzeld nekem 6 éves lesz 1-2hónap múlva a 120gigás Seagate-em
és köszöni szépen még 6évet simán elmenne
SMART-ban minden érték teljesen rendben van pedig ment már pár évben számolható üzemórát...
nyáron veszek egy új vinyót mert ez már lassú meg kicsi a 120GB és az is tuti Seagate vagy ha másnem WD lesz ;)
messze a két legmegbízhatóbb márka a Seagate meg a WD :R
szerintem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4031) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Na, megint "melyik gyártó a szutyok" verseny megy. :U

Mindegyik gyártónak vannak rossz szériái, ezt kéne már megérteni.

Nekem '97-ben kezdődött a 2,1 GB-os WD Caviar-ral, amiből kijött egy gyári hibás széria, mégse mondom, hogy szar a WD. :U

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#4032) nygma válasza Satan_Claus (#4031) üzenetére


nygma
addikt

Egyetértek... :)

Maxtornak is voltak nem túl nyerő winyói,de most,hogy "összefort" a Seagate-val szvsz jó kis winyókat gyárt... :U

(#4033) Sátán44 válasza Tomate (#4028) üzenetére


Sátán44
addikt

Én inkább ezt ajánlanám 1000Ft-al több

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#4034) Thulcandra válasza kem (#4023) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Hihi, te is belestél abba a tévhitbe amiben mostanában nagyon sokan bolyonganak, örülök neki veszettül, hogy egyre többen nézegetik a winyójuk SMART értékeit, csak az a baj, hogy ahogy most te is teszed, sokan félreértelmezik ezeket, és fals információkat terjesztenek.

Ebben a gépben pont van egy 5 éves seagate, ha jól látom HDsentinel -ből szedted az adatokat, nos nálam ez:

Raw Read Error Rate küszöb:6, érték 53 (tyűha)
Seek Error Rate küszöb:30, érték 87 (ajjaj)

(kicsit félelmetes, hogy majdnem ugyanakkora az érték mint nálad)

Mégis... a winyón nincs egyetlen egy reallocated sector se, adatvesztés, particióvesztés, semmi galiba nem volt vele... HUMM... hogy lehet ez?

A képlet egyszerű: Seagate winyók érthetetlen adatokkal szórják teli ezeket és még pár smart mutatót és a legjobb az, hogy a HDsentinel írójának és ne aggódj, az összes többi smart kiolvasó program írójának sincs halvány lila gőze arról, hogy ezeket az adatokat hogyan kell értelmezni.

Ebben a hsz-omban az első kettő egy-egy Seagate SMART screenshotja [link]

Félelmetes nem? Még sincs egyik winyónak sem semmi baja.

Én igyekszem mindig több forrásból is alátámasztani a tapasztalataimat, mert nem szeretnék senkit se félrevezetni, örülnék, ha minnél több ember megpróbálná így csinálni a dolgait ;)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4035) TeeJay válasza Thulcandra (#4034) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam is többszáz milliós értékek vannak ennél a kettőnél SMART-ban
és 6éve mégis hiba nélkül megy a vinyóm :R
semmi badsector semmi adatvesztés soha
úgyhogy nagyon tuti és sose féltem hogy jajj mivan ha holnap behal a vinyó és odaveszik 100giga fontos cuccom :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4036) audi100td válasza TeeJay (#4035) üzenetére


audi100td
nagyúr

A Seagate így számolja az értékeket, ez teljesen normális.
De azért 100GB fontos cuccot nem tárolnék egyetlen vinyón az biztos.

(#4037) BigBear válasza Thulcandra (#4034) üzenetére


BigBear
senior tag

Ha utánanéznél a Smart értékeknek, tudnád, hogy a Raw Read Error Rate akkor rossz, ha alacsony az értéke. Azaz a küszöb alsó küszöb. Ahogy a Seek Error Rate érték is ugyanígy értelmezendő...

(#4038) audi100td válasza BigBear (#4037) üzenetére


audi100td
nagyúr

Így van...

(#4039) Thulcandra válasza BigBear (#4037) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Kedves miközben épp azon vagyok, hogy helyreigazítsak valakit mert téves következtetéseket von le a smart -ból jössz te, s megpróbálsz belelépni az arcomba.

Csak ott jön a bibi, hogy te is marhaságot beszélsz.

Keltsél te is feleslegesen pánikot pár könnyen meggyőzhető ember körében nyugodtan, ugyanis több ezer winyónál mindkét érték 0 -án áll, s nem is nagyon fog onnét elmozdulni. (amit írtál aszerint ez rossz, mert alacsony az értéke.)
Vajon miért van ez? Ahogy már előbb is írtam, minden gyártónál más dolgok alapján képződik ez az érték, csupán kettő SMART érték van, ami minden gyártónál ugyanúgy értelmezhető:
- a hőmérséklet (temperature)
- és az áthelyezett szektorok száma (reallocated sector count)

Talán olvasd el mégegyszer, én mire írtam azt a választ, aztán akkor talán észreveszed mekkora hirtelen badarságot véstél ide ;)

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4040) BigBear válasza Thulcandra (#4039) üzenetére


BigBear
senior tag

Kevered az értéket.
Read Error Rate: értéke akkor jó, ha nulla. Nullától eltérő érték hibát jelent (elvileg).
Raw Read Error Rate: ennek viszont minél nagyobbnak kell lennie.
Ugyanarról van szó, de mégsem mindegy, hogy melyik értéket nézed. Én a Raw ... -ról beszéltem.
Olvass és gondolkodj kicsit, mielőtt más írását lebaromságozod. Vagy legalább nézz utána.
Kemet kinevetted, pedig teljesen jól értelmezte az értékeket. Raw errort írt, hibázó winchestert, s még meg is jegyezte, hogy magasabb értékről indult, ami ment lefelé.
Vagyis nála talán mégis működött a smart.
Gyártónként az értékek valóban eltérhetnek, de adott érték értelmezése (elvileg) nem, bár van kivétel.
Mondjuk a Seagate ezt vallja: "The SMART values that might be read out by third-party SMART software are not based on how the values may be used within the Seagate hard drives. Seagate does not provide support for software programs that claim to read individual SMART attributes and thresholds. There may be some historical correctness on older drives, but new drives, no doubt, will have incorporated newer solutions, attributes and thresholds." Érdekes...
Persze mindettől függetlenül nem biztos, hogy a Smart értékek előre fogják jelezni a problémát, szóval vakon nem kell bízni benne, ezt aláírom.

Részemről az értelmetlen vitát befejeztem.

[ Szerkesztve ]

(#4041) BigBear


BigBear
senior tag

Nah, én is kevertem, a rossz emlékezet... meg sör... :DDD :R

Szóval újra: Smart értékek. Egyrészt vanik Raw érték, meg van ún. normalizált érték.
Sajnos gyártónként lehet eltérés (meg némelyik program is kever) de nagy általánosságban a Raw Read Error Rate értéke magas kell legyen. Általában 100, 200, vagy 253 a max érték, ha lefelé megy, az nem jó.
A smart okos dolog, de hiba is többféle lehet. Előrejelezhető (ezt próbálják a smarttal megfogni) és persze nem előrejelezhető. Nem is lehet 100%-ig csak a smartra hagyatkozni sajnos. Sok-sok anyagot lehet lelni a smartról, nem is akarok itt tovább keverni, akit érdekel, utánanéz... meg amúgy is írtam, hogy vége... :R

[ Szerkesztve ]

(#4042) Thulcandra válasza BigBear (#4041) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Sör az jó, én is szeretem, iszok is belőle sokat, de te szerintem inkább ne igyál többet, vagy ne fórumozz részegen, mert össze vissza írsz már mindent, saját magadnak ellent mondva aztán mégsem, közben olyan dolgokról beszélve amik nem is léteznek ;]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#4043) Babilla válasza KMT (#4029) üzenetére


Babilla
csendes tag

"Ez az egytányéros típusa: 3200AAKS-00B3A0." De én ezt most hogy rendeljem meg?

Pl. ipon-on az van csak odaírva, hogy "WD 320GB 7200rpm 16MB SATA2" . Írjak az ipon-nak, hogy nekem mindenképp ez a szériaszámú vinyó kell, mert ez az egytányéros. Vagy hogy műkődik ez a való életben?

Tudnátok segíteni? Van valakinek tapasztalata ebben?
:R

( köszi egyébként KMT !! )

[ Szerkesztve ]

(#4044) TeeJay válasza Babilla (#4043) üzenetére


TeeJay
félisten

írsz nekik vagy felhívot őket hogy amiket rendeltek manapság azoknak mi volt a száma
vagy kerek perec leírod nekik hogy te WD3200AAKS-t keresel és majd ők felhívják a nagykert hogy tudnak-e olyat rendelni onnan.
ennyi az egész

amúgymegy árgépen is van pártucat kisker aki árulja --> [link]
ezekben az üzletekben ha van készleten előtte kikéred hogy megszeretnéd nézni
és ha stimmel a szám megveszed ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#4045) audi100td válasza TeeJay (#4044) üzenetére


audi100td
nagyúr

Csakhogy WD3200AAKS-ből van a régi kéttányéros, meg az új egytányéros is, azt meg ebből nem fogja megtudni, ahoz kell a pontos tipusszám.

(#4046) Dzsekó válasza mgoogyi (#4014) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hali!

mgoogyi: Ha az alaplapod sata1-es és sata2-es vinyót teszel bele az alaplap nem ismeri fel a vinyót. Ez nálam is volt gond.
Szerencsére jó kis Hitachi volt a vinyó és sata2-es lapon a Hitachi Feature Tool-al át
tudtam kapcsolni sata1-re és azután ment gond nélkül a sata1-es lapban.

-----

Két nagyon jó vinyószéria jött ki nem is oly rég, mindkettő több ismerősömnél ketyeg
a gépben. Előnyük, hogy kevesebbet fogyasztanak, ezért kb. 5 fokkal hűvösebbek
társaiknál.

Az egyik a Hitachi P7K500-as széria max. 500GB-os van belőle és max 2 adattányéros.
Létező kapacitások: 250, 320, 400, 500GB
A 250-esben 1 tányér van.

A másik ilyen jó széria a WD Green Power széria 500, 750 és 1TB-s van belőle.
500-as 2 tányéros, 1TB-s 4 tányéros, ami ugye nem is rossz.

Mindkettő széria csendes, hűvös, és ami eléggé fontos számomra, hogy nem rezonálnak.
Nálam 3 vinyó van a házban, és majd szétesett úgy rezgett.
Betoltam egy WD-t és egy Hitachit ezekből, és tök jó lett a ház rezgése megszűnt.
Kézben tartva is sokkal kevésbé rezonált e két széria.

Üdv!

(#4047) Satan_Claus válasza Dzsekó (#4046) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

A WD GP 5400-as, nem 7200-as, azért nincs akkora rezonancia.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#4048) Füleske


Füleske
addikt

Úgy néz ki végre itthon is kapható a WD GP 500 - as 20 k körül :
[link]

750 - esek szintén , 32 k körül :
[link]

(#4049) caleb válasza Dzsekó (#4046) üzenetére


caleb
aktív tag

Hello!

Írhatnál egy kicsit többet erről a WD vinyóról
Milyen a sebessége,mennyire melegszik...stb.
Egy HD-tune benchmarkot is belinkelhetnél,ha nem nagy probléma.
Előre is ezer hála :R

Z

Az élet jó a világ nem!!!

(#4050) KMT válasza Babilla (#4043) üzenetére


KMT
addikt

Felhívod őket telefonon, vagy odamész és megkéred őket, hogy nézzék meg, mi van rá írva. Ez a biztos megoldás.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.