Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) tbs válasza Piftuka (#23997) üzenetére


tbs
addikt

Csúnya off :DDD :

Nem hiszek a szoftveres tutitűzfalakban. A tűzfalteszteknek meg pláne. A legkomolyabb cuccon is van bőven probléma. Pl. DLink "nemmondanéktípust" 80eFt-os tűzfal hardver(!) wan-ról törhető Metacity-vel... Szerinted egy win-en futó szoftveres valami komoly akadály, ha nyomni akarnak..? Szkriptkiddik ellen jó - de arra tökéletes a normálisan beállított és használt MS alapholmi is, pláne ha egy router mögött csücsül az a win... (Elnézést.)

(#24002) tbs válasza jcvd (#24000) üzenetére


tbs
addikt

Aszondom, hogy tegyél hozzá még pár ezrest, és vegyél 2db egyforma nagyot, majd használd tükörben (raid1). Ekkor a megbízhatóságot alapból pipálhatod (persze villám ellen csak a JóIstenke véd :D ), a sebességre meg a duplázott IOPS miatt nem lesz panaszod. Sőt. :K

Mostanság már atavizmus ;] a rendszervinyó + adatvinyó kombó. Ilyen alacsony Ft/GB értéknél redundáns rendszert kell építeni deszktopba is, oszt slussz. Sok fejfájástól megkíméli magát az ember.

szerk.: Ja, bocs. Most nézem, hogy a "pár ezres" nálad 10db lenne... Ha nem égető a projekt, akkor begyűjteném és tükröznék.

[ Szerkesztve ]

(#24003) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Szerintetek melyiket?

Seagate Barracuda 7200.12 vagy Samsung F3hd502HJ?
A válaszokat elöre is köszönöm!

(#24004) InHell


InHell
senior tag

Sziasztok!
SSD-t szeretnék vásárolni meglévő konfigomba rendszervinyónak.
Win 7 alá kéne, gondolom 32GB-os elég. A mostani rendszerem 20GB-ot foglal.
Melyik típust ajánlanátok 20-30k között? Elég sok típus van már, nem tudok választani.
Üdv.

< béna duma helye >

(#24005) CoolBoy323 válasza InHell (#24004) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Milyen winchestert vegyek? (olvasd el az első hozzászólást, mielőtt írsz!)

SSD MÁSIK topik!!!

(#24006) InHell válasza CoolBoy323 (#24005) üzenetére


InHell
senior tag

Jah köszi.
Sorry.

< béna duma helye >

(#24007) InHell válasza CoolBoy323 (#24005) üzenetére


InHell
senior tag

dupla :(((

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#24008) Dtomka válasza InHell (#24004) üzenetére


Dtomka
veterán

szia!

inkább Flash SSD [Összefoglaló topicban érdeklödj :)

[ Szerkesztve ]

(#24009) canniball válasza Piftuka (#23896) üzenetére


canniball
nagyúr

"Azt gondolom, hogy nem nehéz kideríteni, hogy egyes hardvereknek melyek a hazai forgalmazói."
No és ha időközben esetleg másik cég lett a hazai beszállító az is köteles foglalkozni azzal a termékkel, ami korábban egy másik nagykertől lett kiszállítva?
Nem kötekedésképp, csak nem értek hozzá...
Hogy konkrét legyek: Alien Computersben vettem 2008 szeptemberében egy Hitachi HDD-t, 2009 júniusában pedig egy WD-t, mindkettőt 3 év garral; Alien azóta bezárt. Szerencsére egyikkel sincs semmi gondom, de ha lenne honnan tudom meg hogy adott időben melyik cég volt a nagyker/kihez fordulhatok?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24010) Gerisz válasza canniball (#24009) üzenetére


Gerisz
addikt

Az nem számít, hogy vásárláskor. Az számít, hogy abban az időpontban ki az aki képviseli a gyártót mikor baj van. Az Alien meg AB informatika (Alien és Bird) néven fut tovább, ha jogutód akkor nyugodtan fordulhatsz hozzájuk is.

[ Szerkesztve ]

(#24011) canniball válasza Gerisz (#24010) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az nem számít, hogy vásárláskor. Az számít, hogy abban az időpontban ki az aki képviseli a gyártót mikor baj van."
Ezt nem tudtam, köszönöm!

"...ha jogutód akkor nyugodtan fordulhatsz hozzájuk is."
Úgy tűnik sajna nem az. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24012) Gerisz válasza canniball (#24011) üzenetére


Gerisz
addikt

Ez vicces egyébként. Ebből levonom, hogy milyen tisztességes brigád. Amúgy a honlapjukon fel volt tüntetve mikor elindultak (akkor vettem az 5850-et náluk is néztem), hogy az Alien és Bird-ből jöttek létre, várják a régi ügyfeleket is szeretettel.

(#24013) TomCat85 válasza Piftuka (#23999) üzenetére


TomCat85
tag

Szia!

Igen, tudom, hogy kiírná, ha lenne vmi, de nincs. Mivel a 100%-os szöveg maradt továbbra is, hiába 90%-os a teljesítmény.

Kiváló állapotban, nincs gyenge szektor, felpörgési hiba, stb.

A többi fülön sincs semmi "érdemi" információ, a naplóba sem került bele semmi.

Ami még fontos lehet, hogy külső mobil rack-es dologról van szó és még IDE-s cucc. A többi vinyómnál, ami hasonló megoldásban van és ugyanezekkel a kábelekkel kötöm rá, nincs probléma, minden 100%.

Mellesleg az, hogy a teljesítménye csökkent nem jelenti azt, hogy effektíve vmi komoly gondja lenne a vinyónak, ugye ? Köszi!

Táp: kb. két hete már az új van benne! (de akkor küldtem is egy privit) :-)

[ Szerkesztve ]

(#24014) Piftuka válasza canniball (#24009) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerencsére egyikkel sincs semmi gondom, de ha lenne honnan tudom meg hogy adott időben melyik cég volt a nagyker/kihez fordulhatok?"

Gerisz jól mondja. Az számít, hogy a garanciális igényeid felmerülésekor ki a forgalmazó.

Ahogyan fentebb is írtam, a terméket bármelyik forgalmazója köteles átvenni a jótállási időtartam alatt. Ezt nem tagadhatják meg tőled.

Amennyiben igen, elkéred a jegyzőkönyvet (ha ilyet nem adnak, vagy nincsen nekik, akkor még nagyobb bajban vannak, mert az már eleve fogyasztóvédelmi bírság alapot képező, súlyos megsértése a jogszabályoknak), s beírod a panaszt, amely alapján kötelesek lesznek érdemben eljárni, vagy nagyon rosszul járnak a Fogyasztóvédelmi Hatóság ellenőrzésekor.

Az ominózus cég példájánál maradva... én nem vagyok benne biztos, hogy az említett új vállalkozás nem az Alien Computers jogutódja.

Amellett az egyik hozzászóló nagyon okosat szólt: tisztességtelen piaci magatartás miatt a GVH és a Fogyasztóvédelem is komolyan megbírságolhatja őket.

(Egyébként pedig amellett, hogy mindenek felett a hazai kiskereskedelmet támogatom, a "hulljon a férgese" elvét vallom. Ha olyan vállalkozásról van szó, amely tisztességtelen módszerekkel dolgozik, azért nem kár. Arra csapjanak le a törvény legnagyobb szigorával. Aztán talán egyszer megérjük, hogy kis hazánkban is csak korrekt vállalkozások fognak üzemelni; legalább döntő többségében. Mert jelenleg sajnos nem ez a helyzet.)

"Aquila non captat muscas."

(#24015) Piftuka válasza TomCat85 (#24013) üzenetére


Piftuka
veterán

"Mellesleg az, hogy a teljesítménye csökkent nem jelenti azt, hogy effektíve vmi komoly gondja lenne a vinyónak, ugye ? Köszi!"

Ha a kondícióra 100%-ot ír, akkor nincsen gondja a merevlemeznek. (A SMART tábla mit ír?)

Az általad elmondottak alapján én azt mondom, hogy nem UDMA5 módban üzemel a merevlemez. Nem nézted meg az "Eszközkezelő"-ben, ahogyan javasoltam? :F

(A tápról... jogos, tényleg írtál. Ne haragudj, elsiklottam valamiért az üzeneted felett. Mindazonáltal örülök, hogy végre egy jó táp van a gépedben, s nem kell a hardvereidért aggódnod. ;) )

"Aquila non captat muscas."

(#24016) canniball válasza Gerisz (#24012) üzenetére


canniball
nagyúr

A honlapjuk sem tűnik túl biztatónak: a Király utcai üzlet nincs fent (bezárták volna?), az utolsó hír pedig karácsonyi...

Piftuka!
Igyekszem olyan boltokban vásárolni, amelyek nem pár hónapja vannak piacon és megbízhatóak; AC is ilyennek tűnt...

"...kis hazánkban is csak korrekt vállalkozások fognak üzemelni; legalább döntő többségében."
Erre az állapotra pedig azt hiszem várhatunk még pár év(tized)ig...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#24017) Mate válasza Piftuka (#24014) üzenetére


Mate
nagyúr

Alien Computers

Tudtam, hogy ismerős a cég, eszembe jutott, hogy itt olvastam róluk :)

szerk.: Közben látom, hogy egyiket már belinkelték.

[ Szerkesztve ]

(#24018) brainman


brainman
tag

WD RE4 SATA2 250GB WD2503ABYX 7200/64MB

üdv, erről mi a véleményetek, mint rendszervinyó? :R

( 12700 nettó, az 500as társa 2000 forinttal több. )

(#24019) Mate válasza brainman (#24018) üzenetére


Mate
nagyúr

Én a RE2-es változatát használtam sokáig rendszervinyónak. Azóta már más feladatkört kapott, de 1500 munkanap után még mindig gyors és 100%-os. Én csak ajánlani tudom :)

(#24020) tbs válasza brainman (#24018) üzenetére


tbs
addikt

RE-k nagyon jó lemezek. :K

(#24021) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok,

Megadta magát az adattároló HDD-m egy Samsung HD154UI. Elsőre csak az elektronika részt írta hibásnak a Samsung gyári tesztprogija. Ezzel a kis hibával is ment vagy egy évet mindenféle komolyabb gond nélkül,semmilyen hibát nem okozott. De most elkezdett Bad sector is megjelenni. Sajnos van olyan része a HDD-nek amit nem tudok már olvasni. Szerencsére nem életfontosságú adataim vannak rajta. Így nem nagyon érdekel. A HDD meg még garis szerencsére.
Milyen HDD-t kérjek vissza helyette? Én 2 TB-os HDD-ben gondolkodom ráfizetéssel.
Szemezgetek a WD-vel, de honnan tudom meg, hogy melyik a 3 tányéros verzió? Mi alapján tudom azonosítani?
A másik kiszemelt az F4-es 2 TB-os Samsung, de az előd rossz tapasztalata alapján nem biztos, hogy belevágnék.
Amin gondolkodom még az a Hitachi lenne, de az IBM-es korból rossz emlékeim vannak, meg hangosnak tartom őket.
Szerintetek melyiket a 3 Köszül?
És még egy kérdés, vajon egy régi ICH7R vezérlő lekezeli rendesen?

Köszi a választ előre is
Brekkk

(#24022) Dzsekó válasza Brekkk (#24021) üzenetére


Dzsekó
addikt

Vezérlő kezeli rendesen.
E 3 gyártó közül válassz szimpátia alapján, megbízhatóak.
F4 jobb lett megbízhatóságban, mint a megdöglött F2-d.
A Hitachi 5K3000 szériát még nem nagyon kapni sajnos.
WD-ből meg ezek 3 tányérosak:
WD20EARS-00MVWB0
WD20EARS-00MVB0
WD20EARS-22MVWB0
4 tányéros, ezt ne vedd:
WD20EARS-00S8B1

(#24023) Brekkk válasza Dzsekó (#24022) üzenetére


Brekkk
senior tag

Köszönöm a válaszod. :R

Mivel Iponos a cucc, a WD nem fog összejönni, nem látom a teljes tipusszámot a rendelhető HDD-k között, Hitachi tényleg nem kapható, így valószínű F4 samsung lesz.
Mennyi idő alatt intéznek garit az Iponosok?
Szerencsére még nem volt ilyen gondom eddig.

(#24024) Dzsekó válasza Brekkk (#24023) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha RMA-zni kell nekik, akkor lehet akár 1 hónap is. Aqua-ban volt rágebben 10 munkanap a bevizsgálás, addig ültek rajta, de ha jogos volt a panasz, akkor utána rögtön kicserélték. Ha nem ítélték jogosnak, akkor ki kellett fizetni a bevizsgálási árat. Iponnal még nem volt gondom, de ha totál megdöglött, akkor elég egyértelmű a dolog.

(#24025) brainman válasza brainman (#24018) üzenetére


brainman
tag

köszönöm a válaszokat.

Hitachi SATA2 250GB 8MB Deskstar 7K1000.C ( HDS721025CLA382 )

ez a modell majd féláron van a WD re4 (250) -hez képest, és szintén 24/7-re ajánlott vinyó. valóban megéri a felárat a wd? :U

ui: az 500-as 1000 forinttal drágább. :F ( HDS721050CLA362 )

[ Szerkesztve ]

(#24026) stimea


stimea
tag

Sziasztok!
Tanácsot kérek!
Külső merevlemezt szeretnék vásárolni.
Ezeket néztem:
Verbatim 3,5" 2TB USB 2.0 + eSATA
Samsung 3,5" 2TB Story Station Plus USB 2.0 + eSATA

(#24027) patyia


patyia
csendes tag

Sziasztok!
2,5”-os 500 GB/7200 hdd-t szeretnék venni. Melyik típust javasoljátok?

(#24028) brainman válasza patyia (#24027) üzenetére


brainman
tag

wd black /7200/. bár kisebb laptopokba tud melegedni, de nem vészes, amúgy wd blue /5400/, az is megváltás.

(#24029) Krisinto


Krisinto
őstag

Sziasztok!
Lenne egyszerre több kérdésem is.

500-as HDD-m megtelt adatokkal ezért vennék mellé még egyet.
HD sentinel írja, hogy előfordulnak adatkapcsolati problémák, de semmit nem érzek ebből a problémából.
Szóval, vegyek inkább adattárolásra egy 1TB-os HDD-t és az 500-as maradjon a többi "adat-nak" vagy egy 10.000-es VelociRaptort rendszernek vagy egy SSD-t?
Keret kb 10-12k

(#24030) Dzsekó válasza patyia (#24027) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Black javasolt, Blue kattog elég sokat. Hitachi is javasolt, 7K750 széria. A 7K500 szériát kapni, végülis az is jó, csak nem annyira gyors, mint a 7K750.

(#24031) skoos


skoos
őstag

NAS ba szeretnék 2Tb os lemezeket. A lehető legköltséghatékonyabb verzió érdekelne, de szempont a várható hosszú élettartam és a fogyasztás. Elvileg 24/7, bár tudtommal kikapcsolja a NAS a vinyókat, ha nincsenek használatban...

WD20EARS?
HD204UI?
HD203WI?

A WD20EADS szerepel a compatibily listában, de nem tudom mi a kettő között a különbség...

Ti mit ajánlanátok?

Köszke!

[ Szerkesztve ]

(#24032) Dtomka


Dtomka
veterán

Sziasztok!

Ez mennyire számít gyenge eredménynek:
(Acer Asprie 5715z 160 GB hdd)

[ Szerkesztve ]

(#24033) mg105 válasza skoos (#24031) üzenetére


mg105
senior tag

a WD20EADS és EARS között a cache méret a különbség, és hogy az EARS 4k-s szektorméretre van optimalizálva. nem tudom, hogy a NAS-od oprendszere támogatja-e az advanced formatot, de ha előre megformázod és elcsúsztatod a szektorokat, nem lesz gond!

én a hd204ui és a wd20ears közül választanék!

(#24034) mg105 válasza Dtomka (#24032) üzenetére


mg105
senior tag

manapság már majdnem kétszer gyorsabbak a noti vinyók (példa), de ha érezhető gyorsulást akarsz, jobban megéri egy SSD+HDD hibrid, vagy egy SSD! az elérési idők nem nagyon csökkennek, átlagos használat mellett az számít leginkább!

(#24035) skoos válasza mg105 (#24033) üzenetére


skoos
őstag

Nagyon köszönöm!

A NAS bizonyosan NEM támogatja az advanced formatot. Azt mondod mégis bele lehet tenni? Hogyan lehet szektort csúsztatni és mit jelent ez nekem? Ha 2 ilyen driveot teszek bele RAID 1-be, gond lesz?
Ha nagyon macerás, marad a hd204....pedig jobban bízom a wd-ben
:U

(#24036) Dtomka válasza mg105 (#24034) üzenetére


Dtomka
veterán

köszi a segítséget!

(#24037) mg105 válasza skoos (#24035) üzenetére


mg105
senior tag

legegyszerűbb megoldás: jumpereled! itt megtalálsz minden infót! ha jumpereled, még a nassal is formázhatod, nem kell pc-be tenni és eltolni!

(#24038) skoos válasza mg105 (#24037) üzenetére


skoos
őstag

Hát ez tök jó! Köszi!
Vajon 3TB-s vinyókat is meg lehet így etetni a NAS-sal?

(#24039) mg105 válasza skoos (#24038) üzenetére


mg105
senior tag

persze. ha nincs rajta jumper, akkor pc-n megformázod, és eltolod a partíciót! a végeredmény ugyan az!

(#24040) skoos válasza mg105 (#24039) üzenetére


skoos
őstag

Nagyon tetszik ez a dolog, csak nem értem teljesen.
A SATA szabvány tudomásom szerint 2.19TB-os vinyókat tud kezelni.
Mit tesz egy jumper a rendszerben, amitől a 3Tbot is felismeri gond nélkül? Vagy egy partíció csak 2.19TB lehet AF nélkül? Valamit csak csinál, hogy a 2.19es határt ne lépje át....sajnos nem értek hozzá eléggé, csak félnék most 50e-t kiadni egy 3TBos vincsiért, ami meglehet, hogy nem is fog 3TBos vinyóként működni....
Köszi!

(#24041) mg105 válasza skoos (#24040) üzenetére


mg105
senior tag

a 3TB kezelése a HBA-n múlik, semmi köze a SATA csatlakozóhoz. nézd meg, hogy a nas-od merevlemez-kezelője támogatja-e a 2,19TB feletti vinyókat.

(#24042) skoos válasza mg105 (#24041) üzenetére


skoos
őstag

D-link 320

"3.5” Internal SATA (Maximum HDD Capacity:
2 TB for each drive)"

"Maximum HDD capacity supported may increase in future depending on advances in SATA technology."

Nem lettem okosabb.... :F

(#24043) mg105 válasza skoos (#24042) üzenetére


mg105
senior tag

most még nem támogatja a 2 TB feletti vinyókat, de későbbi szoftverfrissítés esetlegesen lehetővé fogja tenni!

(#24044) skoos válasza mg105 (#24043) üzenetére


skoos
őstag

Köszi!

(#24045) jcvd


jcvd
tag

Srácok, rendszerlemeznek melyik vinyót ajánljátok inkább?

320GB Samsung SpinPoint F4 (HD322GJ)

vagy

500GB Western Digital Caviar Black (WD5002AALX) - 64MB cache, 6Gbps

Bármilyen tesztet nézek, iszonyat ellentmondásosak.

Nem tudom melyik lenne jobb választás rendszerlemeznek, amin a Win 7 van és a használandó programok.

Ki melyiket választaná? Várom véleményeteket!

(#24046) Krisinto válasza Krisinto (#24029) üzenetére


Krisinto
őstag

Erre valaki?

(#24047) Mandarinn


Mandarinn
senior tag

Sziasztok!

USB 3.0-as 2.5-es külső tokhoz szeretnék venni egy 320-500GB-os vinyót.
Van valami új fejlesztésű ami gyors, nem melegszik és keveset fogyaszt? Hogy USB 2.0-ről is el tudjon simán indulni?

7200-es is lehet vagy gyors 5400-es.

Köszönöm!

(#24048) Dzsekó válasza Mandarinn (#24047) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi-nál vannak új szériák, csak nem nagyon kapni őket: Z5K320, Z5K500, Z7K320, 7K750, ezek mind új szériák, csak kapjon az ember belőlük. Nekem 1-2 hónapja sikerült szert tennem egy Z5K320-ra, de aztán megint eltűnt. Csendes és gyors, nomeg hűvös. Laptopban 31-33 fokos.
Ha ezekből nem találsz, akkor WD Black-ek is még jók nagyon.

(#24049) Mandarinn válasza Dzsekó (#24048) üzenetére


Mandarinn
senior tag

És ezek a Hitachi-k meg a WD Black-ek elindulnak szerinted USB 2.0-val is?

(#24050) gg72 válasza Mandarinn (#24047) üzenetére


gg72
veterán

Én továbbra is ajánlom ezt és biztosan elindul egy USB 2.0-ról: [link]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.