Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30801) CoolBoy323 válasza cassius.clay (#30799) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

küldök priviiiit :))

(#30802) cassius.clay válasza CoolBoy323 (#30801) üzenetére


cassius.clay
senior tag

:R

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#30803) Dzsekó válasza rayoliviero (#30800) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elvileg nem, de ha tömörített pl. x264-el, akkor ott nem a vinyó szokott szűk keresztmetszet lenni, hanem a proci és videókari. Bár ahogy nézem a konfigod, azzal biztos nem lesz gond. :)
Az én konfigomnál már trükközni kell, ha egy nagyon nagy bitrátájú 1080p-s filmet akarok lejátszani, és a proci teker 100%-on.

[ Szerkesztve ]

(#30804) Tamoo válasza Dzsekó (#30803) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én csak azt nem értem, hogy a 10-20e Ft-os médialejátszók hogy boldogulnak vele akadás/trükközés nélkül? :U

[ Szerkesztve ]

(#30805) Dzsekó válasza Tamoo (#30804) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az újabb videókarik hardveresen támogatják az x264 dekódolást, tehát az összes core i procinál, integrált újabb Radeon és Nvidia kariknál, illetve Radeon 5xxx-es, Nvidia 2xx-es szériától felfele már nincs ilyen gond. Médialejátszókban már ilyen van. Én azzal szoktam trükközni, hogy van 1-2 x264 dekódoló szoftver, ami a proci mindkét magját használja, és ezt külső decoderként megadom a kmplayerben, így már elég erős a procim, de pl. már egy alap szintű kétmagos vagy egy egymagos proci videókari támogatás nélkül elvérzik.

[ Szerkesztve ]

(#30806) cassius.clay


cassius.clay
senior tag

Sziasztok!

Kis segítség kéne. Adott egy 2,5 laptop winchester. ( 320 GB Westernd Digital Scorpio Blue). Nagyobbat szeretnék vásárolni a laptopomba, mivel ez kicsinek bizonyult.
Max 20 k-ig szeretnék egy 500 GB-osat, esetleg egy 640-eset, csak új érdekelne,gyors legyen.
Amit néztem, azok a Hitachi Deskstar-ok, vagy a WD scorpio Black széria. Kérdés: Ezek kijönnek 20K-körül szerintetek? (tudom google, de hátha tud valaki jó kis boltot olcsón)

A másik kérdésem az lenne, hogy a megmaradt 320Gb-os vinyómat szeretném külső vinyóként használni adattárolás céljából (xbox360-hoz :DDD )
Gondolom kell neki egy külső ház, ha már külső vinyó lesz belőle. A kérdés csak az, hogy honnan tudom, hogy elég lesz neki az áramforrás usb kábelen keresztül és nem kér külső tápcsatit? (olyat nem szeretnék, mert csúnya, nálam meg a hordozhatóság a fő szempont )

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#30807) Coolmat válasza cassius.clay (#30806) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

20k-ba csak az 500GB-os WD Scorpio Blue fér bele, 3-4k-val többe kerül az 500GB-os Scorpio Black (ha a gyorsaság is fontos akkor megéri a felárat). Elvétve találni Hitachi Travelstar Z5K500-at is 21-22k körül, ez szintén elég gyors, 500GB-os tányérmérettel rendelkezik és csak 7mm vastag.

A meglévőt nyugodtan használhatod tovább egy USB2.0-s keretben, 99% hogy menni fog egy USB kábelről (ha mégsem, akkor a rackhez szoktak adni egy plusz USB tápkábelt, vagyis nem kell konnektorba dugnod akkor sem). Ilyen alap racket elég olcsón lehet már kapni, csak arra figyelj, hogy lehetőleg alu legyen az anyaga a melegedés miatt.

(#30808) cassius.clay válasza Coolmat (#30807) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Nagyon köszi uram!
Igazán hasznos a válaszod. Azt a pár ezer ft különbséget nekem megéri a Scopio black.
Gariban egyébként hogy van? A WD úgy tudom 3 évet ad, de a Hitachi?

Szerk: Most látom a black-ra 5 évet adnak. Ennél több, gondolom a Hitachira sincsen.

Külső házaknál mire kell figyelni? Gondolom amiben nincs mozgó alkatrész és alu, nem műanyag, az jobb.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#30809) Coolmat válasza cassius.clay (#30808) üzenetére


Coolmat
őstag

Hitachira tudtommal 3 év a gyártói garancia, de mivel a WD nemrég felvásárolta a Hitachi merevlemezgyártási részlegét, ezért a jövőben a Hitachi winchesterek is alájuk fognak tartozni (ha még ilyen néven szerepelnek majd). WD-nél a Green/Blue szériákra 2 év, Black szériákra 5 év a gyártói garancia, de ettől a kiskerek eltérhetnek (van ahol csak a törvényileg kötelező 1 évet vállalják).

Külső háznál ahogy írtam csak arra figyelj hogy aluból legyen, másban amúgy sem nagyon különbözhetnek ezek az olcsó rackek. Pl. ez elég jó áron van, és a bolt is megbízható tapasztalataim szerint :)

(#30810) cassius.clay válasza Coolmat (#30809) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Rendben, köszönöm. Ezek a külső házba helyezett vinyók hogyan kapcsolódnak? USB-USB kábellel? Általában adnak hozzájuk, nem?

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#30811) Coolmat válasza cassius.clay (#30810) üzenetére


Coolmat
őstag

MiniUSB-USB kábel az elterjedt ezeknél, általában szoktak hozzá adni.

(#30812) cassius.clay válasza Coolmat (#30811) üzenetére


cassius.clay
senior tag

Jah, hogy ez nem jutott eszembe, pont mint a külső dvd-íróknál, logikus :) Köszi
Amit linkeltél az amúgy tényleg jó, tetszik, főleg a led visszajelzők meg az alu miatt, meg persze az ára is nagyon korrekt :)

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni. Aki ezt elmulasztja, automatikusan tiltom

(#30813) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Nem találtam seagate topicot,ezért bátorkodom itt segitséget kérni.
vagy ha esetleg vki tud olyan topicot ahol ilyen problémákat lehet megbeszélni...

ST3750330SV típusu vinyómat nem hajlandó feldriverezni az x64 win7
biosban ott van,hd sentinel is látja,de a win7 nem tud drivert adni neki.
el kezdi keresni a drivert,de nem talál.

hogyan tudom ezt megoldani ?

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30814) akoska07 válasza akoska07 (#30813) üzenetére


akoska07
nagyúr

közben akadt még infó
EFI-rendszerpartició van a vinyón 200MB
lehet ez akadályozza a wint ?

lemezkezelőben sem tudom formázni,csak törölni a kötetet.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#30815) rabbit87


rabbit87
tag

Üdv!

Valaki meg tudná mondani, mit jelent egyes HDD-knél, hogy 12+48 hó garancia?
Ez tényleges 5 évet jelentene?

köszi

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#30816) CoolBoy323 válasza rabbit87 (#30815) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nem tartom magam gyengének matekból, ámbár túl jónak sem, de akárhogy számolom ez nem jön ki 5 évre :))

(#30817) Nkboy válasza CoolBoy323 (#30816) üzenetére


Nkboy
senior tag

Akkor mennyire jön ki szerinted? :))

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#30818) CoolBoy323 válasza Nkboy (#30817) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

jah, jó, kussolok :DD
késő van már :DDD

[ Szerkesztve ]

(#30819) rabbit87 válasza CoolBoy323 (#30818) üzenetére


rabbit87
tag

Mindegy, egyikre sincs már a beszerzési forrásom szerint 5 év...
3 a max.

Végül egy ilyenre esett a választás:

WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX

Iphone 12, Dell Inspiron 3521

(#30820) moonguru válasza rabbit87 (#30819) üzenetére


moonguru
őstag

Van még 5 év garancia, más kérdés hogy a boltban 3-at mondanak! :W

Monitor Guru!

(#30821) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok olyan SATA-s HDD-t, aminek max. 17 mm a magassága és 3,5"-os?
Emlékszem, régebben voltak IDE-s "slim" winyók, mostanában nem látok ilyesmit.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#30822) M107


M107
addikt

Van egy nagy dillemám.

WD vagy Seagate?

2TB kellene garancia nem érdekel /Hisz már azzal leszerepeltek a gyártók - Egyesek mondják hogy úgy is tönkre megy hamar mások meg azt hogy jó táp és szerencs évekig mehetnek a HDD-k/ tárolásra lenne 6-8 Db kellene.

A WD a fejparkolás gondok miatt nem szimpi, a Segate meg írták egy jópáran hogy nem épp a Number one HDD nagy a hibaszázalékuk hogy tönkre megy vagy le bad-sec.. az első évben jó minőségű táp mellett is.

De sajnos csak ők vannak már jelen a piacon.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30823) Tamoo válasza M107 (#30822) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én wd mellett döntöttem, valahogy mindig is szimpatikusabb volt a seagate-nél, bár eléggé zavart engem is ez a parkoltatási téma, de végülis bevállaltam. 8sec-ről viszont át is állítottam 300-ra, ez volt az első dolgom.

(#30824) CoolBoy323 válasza M107 (#30822) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

WD, de akkor ne greeneset vegyél, és gond megoldva :)

(#30825) hati válasza Tamoo (#30823) üzenetére


hati
addikt

Ha átrakod 5 percre, akkor onnantól már nem gond, mert nagyon ritka azaz eset, hogy nincs 5 percig használatban a lemez, így már nem is tud parkolni. Nézd csak meg a smart idevonatkozó értékét.

(#30826) vwman


vwman
csendes tag

Sziasztok!

Még új vagyok!
Nem vagyok egy számitástechnikai zseni ezért kérdezek tőletek!
Most egy 40GB-os samsung vinyom van IDE foglalattal!
A kérdésem az lenne, hogy lehet e más foglalattal ellátot HDD-t berakni egy átalakítóval?
Páldául: IDE-ről SATA II-300-ra
Jöhetnek konkrét átalakító típusok is

Köszönöm
Üdv:
Sanya

(#30827) Tamoo válasza hati (#30825) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Na majd ma megnézem. Szerintem amúgy elég gáz, hogy még mindig így lehet kapni őket... sok emberhez meg vagy egyáltalán nem jut el ez az infó, vagy fogalma sincs miről van szó. Én is csak véletlenül futottam bele az infóba itt a topikban nézelődés közben.

[ Szerkesztve ]

(#30828) jim_raynor70 válasza M107 (#30822) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Nekem semmi bajom a Seagate-tel, de ekkora tetelszamban WD-t mondok. A Green is bevallalhato, ki lehet kapcsolni a fejparkolast.

(#30826) vwman: lehet. [link], [link], [link]. Az mas kerdes, hogy kinek, mennyire eri meg.

(#30829) vwman válasza jim_raynor70 (#30828) üzenetére


vwman
csendes tag

köszi
Erre a HDD-re gondoltam:
SEAGATE Barracuda 7200.11 320GB 7200rpm 16MB cache 3.5" Serial ATA II-300
Menne ezzel az átalakítóval:

http://rendelnet.hu/index.php?pid=CCNV-206&gclid=CKq3s-Sw5q8CFQpd3wodeDvE4A

(#30830) CoolBoy323 válasza vwman (#30829) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

7200.11 széria nem ajánlott!!!

(#30831) vwman


vwman
csendes tag

tudtok esetleg valamit ajánlani hasonló kategoriában?

(#30832) vwman válasza CoolBoy323 (#30830) üzenetére


vwman
csendes tag

Kell még amugy valami vagy elég az IDE-Sata átalakító, mármint a táp kábel az jó az újabb vinyókhoz is?

(#30833) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

(#30834) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nagyon mellé nyúltam HP noti vásárlásnak akciósan volt egy HP 2530p noti de nem figyeltem és csak 1.8 hdd van benne :O.Amúgy egy Toshiba 120GB milyet lenne érdemes venni bele amely nincsen horror áron mert mostmár értem,hogy miért volt 10000FT drágább a 250GB verzió.Azt nem vettem meg mert úgy gondoltam vesszek bele egy 640GB, de így az már nem lesz.De azért szeretnék bele tenni egy nagyobbat így már utólag.Hogyan tudnám relatívan olcsón megúszni ezt a hdd cserét. :O

(#30835) vass1024 válasza Tamoo (#30823) üzenetére


vass1024
tag

Mi a baj Seagatel? Mert nekem nagyon tetszetős az új Barracuda 3TB. 7200-as fordulat, 3 tányér, ebből kifolyólag elég jól szerepel tesztekben. Esetleg van valakinek ilyen jószága? 2TB vagy 3TB-s?

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#30836) jim_raynor70 válasza vwman (#30829) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Nem. Ennek az atalakitonak female IDE aljzata van, tehat IDE-s winchester csatlakozojat alakitja at SATA-va es Neked a forditottja kellene, valami ilyesmi: [link], [link].

A 7200.11-es szeriat valoban hanyagold a Seagate reszerol, inkabb 7200.12 es afolott nezelodj. Vagy a Western Digital markabol valogass.

(#30832) vwman: 5,25" molex kell az IDE-s HDD-khez, a SATA-khoz meg ilyen. De vannak atalakitok, amelyik adapter igenyelne: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#30837) jim_raynor70 válasza qwertly (#30834) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Nagyon sehogy, mert a HDD-k arvalsag korszakukat elik. En azt javaslom, hogy idovel tegy bele egy SSD-t, ami megdobja a notebook sebesseget, a mostani winchestert pedig berakod az optika helyere tarolonak. Vagy ha addigra tobb anyagi forrashoz jutsz, kulso keretes HDD.

(#30838) qwertly válasza jim_raynor70 (#30837) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,sajnos még egy kicsit gyűjtögetni kell,és akkor talán lesz egy megfizethető ssd amely jó az 1.8 hdd helyére.Addig meg valahogy elleszek igaz van külső hdd csak akkor már nem annyira mobil egy subnotebook.

(#30839) McKane


McKane
senior tag

haver hozzájutott egy SSD-t tartalmazó netbookhoz. nekem kellene windowst telepítenem rá, melyik lenne jobb ? Windows 7 vagy Windows XP ?azért kérdem mert ilyen /merevlemezzel még nem volt dolgom../mondom mégegyszer,netbook,ssd-vel/

(#30840) ludla válasza McKane (#30839) üzenetére


ludla
őstag

Egyértelmű hogy Windows7, egy 10-éves rendszert felrakni már vétek.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#30841) moma


moma
őstag

az árak véleményetek szerint, mikor állnak vissza a korábbi szintre? visszaállnak egyáltalán?
igazából tudom halogatni a vételt, de ha értelmetlen, mert jó ideig ezek maradnak az árak, akkor minek...
köszi!

we all deserve a bit of luck.

(#30842) vass1024


vass1024
tag

Erre valaki? #30385 :F

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#30843) jim_raynor70 válasza McKane (#30839) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Windows 7, ha nincs kulon igenye az XP-re. Ha van, akkor annak kell arra is figyelni, hogy Garbage Collection-os legyen az SSD, mivel XP alatt nemigen megy a TRIM (anelkul meg belassulhat a rendszer egy ido utan). De ennek van sajat temaja is: [link].

(#30841) moma: ez ugyben borulato voltam es meg vagyok is. [link], [link]

[ Szerkesztve ]

(#30844) Coolmat válasza vass1024 (#30842) üzenetére


Coolmat
őstag

Főleg a régebbi 7200.11-es szériával volt nagyon sok gond (hibás firmware, motorhiba stb.), a 7200.12-es szériából pedig volt egy időszak, amikor nagyon nagy %-ban jelentkeztek bad sectorok. Az újabb 5900rpm-es Green winchestereikről nem nagyon láttam itt a topikban panaszt, tesztek alapján (pl. [link]) pedig még gyorsabbak is mint a WD Green és Samsung F4EG sorozat tagjai, szóval szerintem azokat nyugodtan lehet venni, a legújabb 1TB-os tányérmérettel rendelkező Barracuda szériáról pedig nagyon kevés tapasztalat van még mindig. Júniusra ha esnek talán kicsit a HDD árak akkor beruházok egy 1 vagy 2TB-os új Seagatere (attól függ melyikre lesz pénzem).

(#30845) vass1024 válasza Coolmat (#30844) üzenetére


vass1024
tag

Igen én is láttam, hogy átlagban gyorsabbak mint a wd-k.Tegyük hozzá idáig csak wd-im voltak, szóval semmi bajom a márkával :). De hát az ember a jobbat veszi ugyanannyi pénzért. Az 5900 2TB Green is tetszik meg az új 7200 2TB, 3TB. Igazából adat tárolásra meg játékra kellene, rendszernek ssd lesz. Csak azt nem tudom, hogy a játékokat mennyire fogná vissza 5900 Green és mennyire jó film tárolásra 7200 New :F Szerinted melyik lenne a jobb? Mert egy árban vannak..

[ Szerkesztve ]

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#30847) vass1024 válasza Enszuke (#30846) üzenetére


vass1024
tag

Nagyon tud a Barracuda :D elég keményen odanyomta Wd-t modjuk az Green. Milyen a hangjuk? Csendesebb a Wd sokkal?

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#30848) Coolmat válasza vass1024 (#30845) üzenetére


Coolmat
őstag

Játékra azért gyorsabb lenne valamivel a 7200-as, bár az is igaz, hogy az 5900-as se sikerült rosszul ezen a téren, egyéb adatok (film, zene stb.) tárolására pedig mindkettő tökéletes. Itt egyébként van arról egy kis vita, hogy az új 2TB-os 7200-asban 667GB-os vagy 1TB-os tányérok vannak-e, de ők sem tudnak semmi biztosat erről. Szóval szerintebb vedd azt, amelyikhez jobb áron tudsz hozzájutni lehetőleg minél több garanciával (van ahol 2 vagy 3 évet adnak még a Seagatekre is).

(#30850) vass1024 válasza Enszuke (#30849) üzenetére


vass1024
tag

Akkor mindegy.. egyébként meddig lesznek nálad? Későbbi fejleményeket leírhatnád topikba.

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.