Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30651) jim_raynor70 válasza Fire/SOUL/CD (#30648) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Pontosan, ugyhogy rosszul nem jarnal vele.

(#30649) nzozz: rendszernek en mar SSD-t szoktam ajanlani. Ha az nem kivitelezheto, akkor mindenkepp olyan legyen, ami 7200-on porog es viszonylag magas a 4K (kis fajlok) szekcioja, olvasasban es irasban is. Tulajdonkeppen egy Caviar Blue, Black, egy Deskstar 7K1000.C, D, 7K3000 es egy SpinPoint F3, F4 kielegito boven a rendszerhez es akar tarolasra is. Ha csak tarolasra kell, akkor a maradek ide sorolhato.

(#30650) Dr V: tudtommal a Hitachinak van, illetve mar csak volt(?), es a WD-nek is van, de nem a Blue szeriaban, hanem a Greenben.

(#30652) nzozz válasza jim_raynor70 (#30651) üzenetére


nzozz
aktív tag

Köszi a választ!
Nyilván én is SSD -t vennék rendszernek (meg minden másnak is :DD ), de sajna nincs rá pénz. Aztán majd ha lejjebb vonszolják magukat az árak, akkor jöhet az SSD. De mivel a mostani HDD hamarosan megdöglik (37% kondíció), kénytelen leszek egy jobb HDD -t beszerezni...az se olcsó.

(#30653) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!
Adat(főleg fényképek, esetleg videók) tárolására kéne egy külső merevlemez. 1TB-osat vagy 750GB-osat szeretnék minél olcsóbban.
A Samsung M3 Station 1TB-ot néztem ki,de ha van ennél jobb vinyó hasonló áron/ilyen tudású olcsóbban, nyitott vagyok mindenre.
Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30654) M107


M107
addikt

Hatalmas földrengés Indonéziában: cunamiriadó az egész óceánon
Indonéziában 8,7-es erősségű földrengés volt Szumátra szigetén, amely szakértők szerint „könnyen pusztító szökőárakat indíthat el, amelyek az Indiai-óceán teljes partvidékét érinthetik”. A fölrengést érzékelték Szingapúrban, Thaiföldön és Indiában is.

+ egy dolog ami miatt ismét drágul majd a hdd, és az összes electrotech cucc.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30655) akela91 válasza M107 (#30654) üzenetére


akela91
addikt

"2004 karácsonyán a mostani földrengés közelében, hasonló mélységben hasonló erejű földrengés 230 ezer emberéletet követelő cunamit okozott"

Inkább legyen drágább, csak ne haljon meg annyi ember... Persze ez nem így működik.
Nem lesz itt már soha olcsó HDD.

[ Szerkesztve ]

(#30656) Vegyigyümi


Vegyigyümi
tag

Sziasztok!
(a kérdésem biztos volt már, de nem találtam az előzményekben)

Van egy SSD-m rendszernek.
Mellé kinéztem egy WD Caviar..... na és itt akadtam el. :O
Mi ez a Blue - Black - Green dolog?
Mindenképpen csendeset szeretnék, szóval a kérdés, hogy EZ vagy EZ megfelel e a következőknek, persze több részre particionálva.
Tárolás: videó, kép, melóanyag (eddig nem nagyok az igények... :D )
Játékok futtatása: pl.: Dirt 3 (az ssd-t meg akarom hagyni a rendszernek, + melós progiknak)
Némi torrent.

Lehet e bármilyen hátrányom az 5400 fordulatból a játékoknál?

Ami nem kék, az más színű.

(#30657) nzozz válasza Vegyigyümi (#30656) üzenetére


nzozz
aktív tag

Üdv!
Tudtommal a green kis fogyasztású, alacsony ford.számú, olcsóbb, a black a leggyorsabb, legdrágább a szériából, hosszabb garanciával akár, a blue meg a kettő közt.
Alacsonyabb fordulatnál pl. lassabban tölti be a pályákat. De kimondottan teljesítménycsökkenést (grafika/audió) nem okoz. Én így tudom, de ha tévednék javítsatok ki.
Remélem segítettem.

(#30658) Stirbi válasza Vegyigyümi (#30656) üzenetére


Stirbi
addikt

Ha szeretnél róla pl gameket és egyéb programokat futtatni akkor a legjobb lesz ha veszel egy blue-t csendes és teljesitményileg is megfelelő. Szép magyarán az arany középút.
Személy szerint megvagyok elégedve a caviar blue-val, ha tehetném lenne egy ssd-m is, és ez maradnak tárolásra+szoftverekre ha nem férnék el az ssd-n.

(#30659) Vegyigyümi válasza Stirbi (#30658) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Amire kíváncsi voltam, mindenre választ kaptam. Thx.
A blue azért érdekes, mert a hozzászólások nagyban megoszlanak.
Valakinek csendes, valakinek hangos...

Ami nem kék, az más színű.

(#30660) El Kebir válasza Vegyigyümi (#30659) üzenetére


El Kebir
őstag

ne aggódj a greenek miatt, teljesen jó mindenre... ahogy 3-4évvel ezelőtt is mindenre jók voltak a hdd-k :D ... kb egy 3-4 évvel ezelőtti 7200-es sebességét tudja egy mai 5400-es...

már több éve csak green-t használok, csendes és hűvős, rendszernek meg jó az ssd... (régebben meg a greenpower :P)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#30661) kris75


kris75
aktív tag

Hello!
Segítséget szeretnék kérni: adott egy 3TB WD Green HDD,hogyan lehet az egészet megformázni?
win7 64bit
Köszönö előre is!
Krs :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#30662) jim_raynor70 válasza kris75 (#30661) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Vezerlopult>Felugyeleti eszkozok>Szamitogep-kezeles>Lemezkezeles.
Ott latnod kell a listaban a gephez csatlakoztatott Greent. Letrehozol rajta egy uj particiot (egyszeru kotet) es utana megformazod. Ezt a kotet letrehozasakor be is lehet jelolni, hogy mindjart formazza meg. De fel is oszthatod tobb particiora az egesz winchestert...

(#30663) kris75 válasza jim_raynor70 (#30662) üzenetére


kris75
aktív tag

ez megy ,csak alapból egy 2048 gb és egy 700 gb ra osztotta és a 700 ast nem engedi formázni

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#30664) jim_raynor70 válasza kris75 (#30663) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Torold a particiokat manualisan es hozd letre ujra! De mit ir ki, hogy nem engedi?
Persze, NTFS 2 TB-ig enged letrehozni MBR particiot...

[ Szerkesztve ]

(#30665) jim_raynor70 válasza kris75 (#30663) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Szakadtam, ezert mar nem tudom szerkeszteni...
Szoval, jobb klikk bal oldalt a Lemezkezeloben a Lemez X-re (ahol az X a WD Green sorszama) es konvertald GPT lemezze. Ugy mar fogja engedni egyben particionalni es formazni, ugyanis a limit kiterjed 18 millio TB/particiora.

(#30666) Fire/SOUL/CD válasza kris75 (#30661) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az OS lemezkezelőjével letörlöd az összes partíciót, majd az eszközön(nem a partíción) jobb egér és GPT kötetet hozz létre.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30667) kris75 válasza Fire/SOUL/CD (#30666) üzenetére


kris75
aktív tag

Igen GPT kötet létrehozása segített,köszönöm!!!!
:R :R :R

Asus Maximus IX Formula - i6700k - Asus 2070 Strix - Asus mx25aq - Asus Strix Tactic Pro - Claw Dark -Asus Strix Dsp - PS4 Pro - G29 - Zenfone 3 - Zenwatch 2 -

(#30668) Kiralybali válasza M107 (#30566) üzenetére


Kiralybali
tag

A Samu vs WD kérdésben számít esetleg a fordulaton felül az, hogy 32MB vagy 64MB cache van?

[ Szerkesztve ]

Balage

(#30669) Ragnar95 válasza Ragnar95 (#30653) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Erre esetleg valaki?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30670) M107 válasza Kiralybali (#30668) üzenetére


M107
addikt

1 hozzászólás:

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Mennyire számít a cache mérete?

A cache egy ideiglenes adattároló, mely memória, éppen ezért nagyon gyors. A kis fájlokat puffereli a HDD, méghozzá olyan elven, hogy a legutóbb kért fájlhoz közel elhelyezkedő kisméretű fájlokat eltárolja benne, így gyorsan lehet továbbítani a rendszermemóriába, nem kell magáról a HDD-ről olvasni, hanem elég ebből az ultra gyors tárolóból. A mérete természetesen fontos. A régi 2MB-os pufferrel rendelkező HDD-ktől sokkal gyorsabbak voltak a 8MB-os változatok, főleg a rendszer partíció látta előnyét, mert ott vannak kis fájlok. Adattárolásra használt HDD-k nem nagyon profitáltak belőle, mert általában nagyobb méretű adatokat tárolunk, s azok nem férnek a pufferbe. A 16MB is jelentett némi sebesség növekedést, de korántsem akkorát, mint a 2-ről 8-ra váltás. A mai 32MB pedig semmit nem jelent a gyakorlatban. Tehát azért felesleges pénzt kiadni, mert 16MB helyett 32MB cache-el rendelkezik a vásárolandó HDD.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30671) Kiralybali válasza M107 (#30670) üzenetére


Kiralybali
tag

Szia!

Akkor a 32MB vs 64MB valószínűleg nem lesz választási szempont, ha már a 32 is bőven elég...

Amúgy pont te javasoltad, hogy az általam kérdezett Samsung és WD típusok kapcsán, hogy a samsungot vegyem, mert a WD-nél valami fejpakolási gondok vannak. Mik ezek a gondok?

Továbbra is tartod azt, hogy a Samsung a befutóbb az alábbiak közül? Ha igen, melyik a 2 samsung közül?
[hd105si]
[hd103si]
[wd10ears]
[-wd10earx]

Az, hogy a bolt a WD-kből tart számottevően nagyobb készletet utal-e a winyók kedveltségére, vagy ezen nem érdemes filózni?

Balage

(#30672) M107 válasza Kiralybali (#30671) üzenetére


M107
addikt

A WD Green vinyók agresszív fejparkolási stratégiája rövid úton kinyírja az eszközt és ezen a gyári wdidle3 sem hajlandó érdemben változtatni, ugyanis a futtatását követő restart után is rapid ütemben emelkedett a Load_Cycle_Count.

Erre akkor látszólag az volt az egyetlen megoldás, hogy 3-5 secenként kiolvastam a vinyók SMART adatait, ilyenkor újraindult a szóban forgó idle timer. Ugyanakkor ezt a szkriptet nem futtattam az elmúlt másfél hét alatt, mert elfelejtettem elindítani, mégis, amikor ránéztem a működési adatokra, az LCC csupán eggyel emelkedett.

Ebből hirtelen csak arra tudok következtetni, hogy múltkor hirtelen következtetést vontam le, és csak fizikai restart után érvényesül az új beállítás. A dolog még tesztelést igényelne, de gondoltam levésem ide, hátha valakinek segít.

[hd105si] vagy [wd10ears]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30673) Stirbi válasza Ragnar95 (#30653) üzenetére


Stirbi
addikt

Üdv, találtam jobb áron, mint az m3 1tb,ez is megéri: 1,5tb

ár érték arányban ezt találtam a legjobb áron mondjuk: 2,5 750gb

(#30674) Ragnar95 válasza Stirbi (#30673) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#30675) hati válasza M107 (#30672) üzenetére


hati
addikt

Saját tapasztalat az, hogy wdidle3 után, teljesen normálisan mennek a wd green vinyók.

(#30676) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok!lenne egy kérdésem van nekem egy TOSHIBA 320GB MK3276GSX 2,5" SATA, 8Mb, 5400rpm winyom ami új,de mikor használni kezdtem akkor a rendszer néha kifagyott pillanatokra.
Csináltam tesztet a Hard Disk Sentinel 4.00 proval.Kondició 52%.Rövid önteszt néha megcsinálja néha nem,Státusznál Sikertelen olvasó egység hibája miatt.
A Részletes önteszttet pedig nem csinálja végig a végén mindig azt írja 1 perc van még hátra,(105 perc lenne az ideje,én hagytam 200 percig is futni hátha vége lesz,de nem lett) .
Véletlen Elérési tesztet is csináltam.Volt olyan hogy a Normál tesztnél kékhalál volt.
Hosszú intenzív teszt (8órás)7 Hibát írt ki.

Mivel lehetne még tesztelni hogy rossz-e a winyó?

Köszi előre is a segítséget!

(#30677) jim_raynor70 válasza BullKoxa (#30676) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

HD Tune Pro, hogy mennyi hibas szektor van rajta (melyteszt, nem gyors) es esetleg AIDA64 local HDD stress test. De ha a HDS mar kozel 50%-os kondicioesest jelez, onteszt sem sikeres mindig es rosszalkodik a rendszer alatta, en bedobnek egy masik winchestert es azt tesztelnem a meglevo kornyezetben. Ha azzal hibatlan a szamitogep, a Toshiba mehet a levesbe.

(#30678) Aucor


Aucor
senior tag

Üdv!

Tudnátok ajánlani nekem egy nagyon halk HDD-t? 250-300GB-nál nem igazán szükséges nagyobb, a lényeg az, hogy minél halkabb legyen. Gyártó az nem számít. Sata2 is jó, bár inkább Sata3 kellene.

(#30679) potyi23


potyi23
senior tag

Hi.ha van az alaplapomon hatul e- sata akkor kulso hd-t ra kothetem ugye? Gyorsabb mint usb 3.0 n.?!

(#30680) rolixyz


rolixyz
tag

Sziasztok!

A WD1002FAEX vinyót néztem ki, ez igaz már 500gb-os tányérokból áll? Van ennél gyorsabb 7200-as hdd vagy Ti is ezt javasoljátok? Első sorban rendszer alá kell, a plusz tárhely pedig ugye sosem jön rosszul :C

Ez a Sata 6Gb/s csatlakozó kompatibilis a régebbi változatokkal? Jelentene lényeges sebességkülönbséget, ha Sata 3-as csatira tudnám dugni, vagy nem számottevő?

Előre is köszi! :)

(#30681) jim_raynor70 válasza potyi23 (#30679) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Ha a kulso HDD-n is van eSATA, akkor miert ne?
Az USB 3.0 elmeleti maximuma 5 Gbps, az eSATA-e pedig 3 Gbps.

(#30680) rolixyz: igen, 500 GB-os tanyerokbol epul fel es eleg gyors egy rendszerhez.
A SATA szabvany visszafele kompatibilis, de sebessegben nemhogy a haromnak, de meg a kettonek az elmeleti maximumat sem hozzak ezek a winchesterek.

[ Szerkesztve ]

(#30682) Vegyigyümi válasza Kiralybali (#30671) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Ugyanezek közt a hdd-k közt vacilláltam 1 hete.
A hd105si-t vettem és baromira bevált.
Nekem nem rendszervinyó, tárolásra és játékra (telepítésre is) használom.
Első megnyitáskor a felpörgésnél van hangja, aztán semmi.
Baromi csendes, bevált.

Ami nem kék, az más színű.

(#30683) dances


dances
tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék vásárolni egy HDD-t (kb. 2T kapacitásút) adattárolás céljából.
Jelenleg egy Hitachi 5k3000 2T -ást használok, (már 1 éve) nagy megelégedéssel.
Ha lehetne kapni, biztosan ilyet vennék megint, de sajna már nem lehet.

Nézelődtem, és 2 lehetséges jelöltet találtam:
1: Seagate ST2000DL003
2: WD Green WD20EARX

Seagate: 3 tányér/6 fej, 1 év garancia.
WD: 4t/8f vagy 3t/6f, 2 év garancia.

Tapasztalatokra lennék kíváncsi, használ-e valaki ilyen hdd-ket?
Zaj, rezonancia, és a legfontosabb: megbízhatóság tekintetében melyik az ajánlottabb?

Igazából én a WD felé húzok egy picit a hosszabb gar idő miatt, de nem szeretnék kifogni egy 4 tányéros darabot.

(Azt honnan lehet tudni, hogy a Seagate kínálatában melyek azok a vinyók, amik átmatricázott Samsungok? A típusnévben utal valamelyik betű erre?)

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#30684) akela91 válasza dances (#30683) üzenetére


akela91
addikt

Samsung HD204UI? 3év garancia; 3 tányér, 2TB, Halk, hűvös! LeC árulja őket 26.990Ft-ért aprón. (Bontatlan)

(#30685) dances válasza akela91 (#30684) üzenetére


dances
tag

Tapasztalat a hdd-vel kapcsolatban?
A legfontosabb a megbízhatóság lenne.

(Egyébként nem kötekedésként, de a Samu vinyókat nem egy zárt antisztatikus zacsiban árulják, mint mondjuk a Hitákat, hanem egy "buborékos felületű műanyag dobozkában", aminek a tartalma simán cserélhető --> bontatlanság hogyan bizonyítható?)

[ Szerkesztve ]

Only the Good die young.

(#30686) akela91 válasza dances (#30685) üzenetére


akela91
addikt

PHmegbizhatosagon toplistás; HDSentinel... Ez a samu, pont hogy a megbízhatósága miatt is tökéletes választás. Olvass neweggen értékeléseket. :) Én is pont a WD EARX és ez között vacilálltam de ez mellett döntöttem, sokat utánaolvasva, ez kisebb eséllyel romlik el. Pedig nem kevés értékelés van. De a WD-vel sem fogsz mellényúlni(bár az EARX-eknél elvileg az 1TB-os verziós jobb mint a 2TB megbízhatóságból)

(#30687) dances válasza akela91 (#30686) üzenetére


dances
tag

"sokat utánaolvasva, ez kisebb eséllyel romlik el"

Linket kérhetnék?

Only the Good die young.

(#30688) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Rendszervinyónak melyiket ajánljátok a kettő közül?

1. HITACHI HDT721016SLA380
2. Seagate Barracuda ST3160815AS

Köszi!

(#30689) akela91 válasza dances (#30687) üzenetére


akela91
addikt

Jajj már, biztos fejből dobok neked linket. Több száz értékelés alapján ezt szűrtem le, ennyi. :) A WD is nagyon jó választás, nehéz döntés volt számomra is, de a tesztek, külföldi fórumok a Samu felé billentettek. :)

(#30690) dances válasza akela91 (#30689) üzenetére


dances
tag

Aha, ez a te véleményed.
A többiek mit gondolnak?

Only the Good die young.

(#30691) Faci80 válasza dances (#30690) üzenetére


Faci80
csendes tag

Nekem 2db Samu közel 10 éve üzemel a gépemben. Bár a rendszervinyó lassan feladja a küzdelmet, szaporodnak a bad sector-ok de akárhogy is, 10 év az 1 jó érv! :R

(#30692) Aucor válasza dances (#30690) üzenetére


Aucor
senior tag

Szintén 1 Samu üzemel 6 éve hibátlanul a gépemben. :D

(#30693) dances válasza Faci80 (#30691) üzenetére


dances
tag

Ha megnézed az adatlapom, láthatod, hogy nekem is van 4 Samu vinyóm, ezek közül a "legidősebb" 7 éves, és annak is 100/100 -as a kondíciója, pedig működési időre 568 napot ír a sentinel.
Viszont engem most konkrétan a fentebb említett 2 terrásokról érdekelnének tapasztalatok.

Only the Good die young.

(#30694) johnny82 válasza johnny82 (#30688) üzenetére


johnny82
őstag

Valaki erre? Holnap döntenem kéne.

Köszi!

(#30695) vinikorn


vinikorn
aktív tag

Off:
Valakinek lenne WD külső merevlemez eladó? 120 GB is elég lenne.

Szia.

(#30696) rayoliviero


rayoliviero
veterán

SSD mellé akarok egy gyors vinyót, 300 GB tárhely elég.

A WD Caviar Black-től sokkal gyorsabb a Sata 3-a 300 GB-os Velociraptor? Mert ez 42 700 Ft.

Black-ből 37700-ért már 1,5 TB-os van

Vagy ezektől van jobb ennyi pénzért?

(#30697) Bishoop


Bishoop
tag

Már egy jó ideje szerettem volna merevlemezt vásárolni, de az árvíz miatti ármegugrás miatt nem tettem. Arra lennék kíváncsi, hogy most már érdemes merevlemezt vásárolni, vagy várhatóan jelentős mértékben fognak az elkövetkező időben csökkenni az árak?
Úgy nyár közepe felé max azért szeretnék vásárolni új winyót, mert elég lassú a mostani külső medion az új gépemhez.

(#30698) Stirbi válasza rayoliviero (#30696) üzenetére


Stirbi
addikt

Ha munkára lesz és pénzt keresel vele akkor velociraptor, de ha nem akkor az 1,5TB-os BLACK jobb választás lenne.

(#30699) rayoliviero válasza Stirbi (#30698) üzenetére


rayoliviero
veterán

Otthonra lesz, azt szeretném ha gyorsan csomagolná ki a HD filmeket.

(#30700) rayoliviero válasza Stirbi (#30698) üzenetére


rayoliviero
veterán

Black-ből amúgy az 1 TB-os vagy 1,5-es gyorsabb? Vagy nincs különbség?

Western Digital SATA3 WD1002FAEX 1TB 7200/64MB Caviar Black : 35100 Ft

Western Digital Caviar Black SATA3 1.5TB WD1502FAEX HDD : 37700 Ft

Árbeli különbség alig van, de nekem a gyorsabb kellene.
Régen mintha olvastam volna, olyan, hogy black-ek között is van különbség gyorsaságban még azonos méretűek között is.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.