Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30351) Brave_86 válasza Fire/SOUL/CD (#30350) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséget, amint hazaérek ma megnézem pontosan a beállításokat, (nem állítottam át az alapértékeket)
OS: win7(64bit), lap: Asrock Z68 PRO3-B3

(#30349) Dzsekó: csatolom azokat is!

Köszi!

(#30352) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.

Ebben tudnátok segíteni? Biztos van köztetek aki jártas és ismeri ezeket a vinyókat.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#30353) slaci007 válasza Fire/SOUL/CD (#30346) üzenetére


slaci007
senior tag

Nekem már régen megvan,firmware-t kellett frissíteni rajta,de tudok kettőről amit velem egy időbe vettek,azokkal volt gond.

Tungsram 1896-2022

(#30354) Fire/SOUL/CD válasza slaci007 (#30353) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A FW nem érdekes, melómból adódóan kismillió SSD/HDD/deszka stb frissítettem már(ha kellett). Az sem biztos, hogy lesz belőle valami, mert miután megrendeltem (igaz, ma hajnali 0-1 óra volt), reggelre már nem volt a listában, az is lehet, hogy elxarták az árát. Visszaigazolás jött a rendelésről, de mail vagy telefon még nem, a rendelés megerősítéséről, ami szokatlan ettől a shop-tól...

Majd meglátjuk.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30355) M107 válasza laca500 (#30338) üzenetére


M107
addikt

Maradj a samunál :C :R

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30356) Brave_86 válasza Dzsekó (#30349) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Íme a teszt eredmények: kép
Vélemény róla?
Köszi!

(#30357) Brave_86 válasza Fire/SOUL/CD (#30350) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Megnéztem:
Nem SATA AHCI mód van beállítva a BIOS-ban (ATA van)
"csak úgy simán nem szabad átállítani."
Újra kell telepíteni azután a rendszert?

(#30358) Fire/SOUL/CD válasza Brave_86 (#30357) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Várj! Add meg az alaplapod pontos típusát és akkor megmondom, hogy mit kell pontosan ellenőrizned a BIOS beállításokban. Privát üzenetben küld.

Addig ne csináld meg az alábbiakat, mert rossz helyen keresgélsz ha "ATA van"...

Nem kell újrahúzni, csak így állítsd át: [link]
Ha ez megtörtént, akkor a W7 első indulásakor újra felfogja ismerni a HDD/SSD és DVD eszközöket, ez több percig is eltarthat, várd ki türelmesen, mert újraindítást fog ismét kérni, amit tegyél is meg. Utána remélhetőleg jobban fog tekerni a HDD...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30359) Fire/SOUL/CD válasza Brave_86 (#30357) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ment privát, ott folytatjuk.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30360) laca500 válasza M107 (#30355) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi.
Már majdnem megvettem egy tök újat 16K-ért 3 hónap garival, csak furcsa volt, hogy ennyiért miért nem vitték már el.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#30361) mpierre


mpierre
veterán

Aki estleg a hita új 7k1000d vinyóján töri a fejét (az árat most ne nézzük :W ), annak egy kis teszt szerűség: [link]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30362) slaci007 válasza mpierre (#30361) üzenetére


slaci007
senior tag

Sebesség az brutál csak az ára lehetne a fele. :C

Tungsram 1896-2022

(#30363) Dzsekó válasza Brave_86 (#30356) üzenetére


Dzsekó
addikt

A vinyó egészséges smart alapján.

Amit látok a sebességtesztnél, hogy nagy az elérése, és sok leesés van benne.
Ilyen akkor szokott történni, ha az adott vinyóra telepítetted az op. rendszert, és valami program folyamatosan hozzáfordul a vinyóhoz, ír vagy olvas róla, azaz járatja. Feladatkezelőben (ctrl+alt+del) a folyamatok fülön tudod megnézni, hogy melyik progi terheli %-osan a procit, aminél látsz terhelést, az vacakolhat a vinyóval.

A biosban ne állíts semmit, ATA módban is kell hoznia a csúcssebességet, nekem is azon van.

slaci007: Sajnos annyira nem brutál, ha op. rendszert akarsz rátenni. Más tesztnél ezt láttam már korábban is. A 4K-s olvasás lassabb, azaz op. rendszer betöltésénél lassabb lehet. Ez már az Advanced format és a túl nagy adatsűrűség rákfenéje sajnos, mert nehezebb a fejpozicionálás. Lineáris olvasásban természetesen gyorsabb az 1TB-os tányéros.

[ Szerkesztve ]

(#30364) mpierre válasza Dzsekó (#30363) üzenetére


mpierre
veterán

Ha minden igaz a hétvégén dobok össze egy ilyen vinyóval szerelt gépet. Majd beszámolok róla, de gyanítom így lesz.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30365) bolic válasza Brave_86 (#30356) üzenetére


bolic
őstag

Baj van a smart spin up time-val, persze nem súlyos de nem tudott elérni a kívánt 7200 RPM-et ezredmásodperc adat szerint, tehát gond van a HDD-en belüli motor/csapágyazás vagy a gyenge tápegység okozhat (ehhez nincs tapasztalatom).

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#30366) Brave_86 válasza bolic (#30365) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Köszönöm a segítséget!
Fire/SOUL/CD adott néhány tippet, hogy ezek talán segíthetnek.
Megcsináltam tegnap este: 1)HDD csatlakoztatása: SATA2_2 alaplapi csatlakozóba; 2)Bios beállítás; 3) bios frissítés v:1.60-ra; 4)IRST driver telepítése ver:10.6.0.1002
Közben és ezek után is mértem értékeket.
A legutolsó lépés utáni tesztértékek: [link]

(#30367) Flashget


Flashget
félisten

(#30368) ZÁEL


ZÁEL
tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Eddig egy meghajtó volt a gépemben, amit ketté osztottam és így lett C és D meghajtó.
De most úgy döntöttem, hogy szeretnék venni egy külön vinyót a C meghajtónak.
Kinéztem kettőt is.
Légyszi adjatok tanácsot, hogy melyiket érdemes választanom?
Köszönöm szépen előre is!

A két kiválasztott:
Western Digital 320GB merevlemez - SATA III, 7200rpm, 16MB
Samsung 500GB merevlemez - SATA II, 7200rpm, 16MB

Sajnos SSD-re nincs pénzem . :(
Amúgy mi a különbség a SATA 2 és a SATA3 között?

Előre is köszi a választ! :)

(#30369) cyberkind


cyberkind
félisten

Üdv !

Ilyen vinyóm van most, mindenféleképpen nagyobb kapacitásút szeretnék mondjuk min. ilyet, ami sata3 .
Mennyivel lenne észrevehetőbb a sata3 ?
Főként játékra !

Köszönöm ! :R

Paranormal Cocktivity

(#30370) mpierre válasza ZÁEL (#30368) üzenetére


mpierre
veterán

Western Digital 320GB merevlemez - SATA III, 7200rpm, 16MB
Samsung 500GB merevlemez - SATA II, 7200rpm, 16MB

A fentiekből, így többet is fel lehet sorolni. Mégis mely konkrét típusokról lenne szó, amiket kinéztél?

Sata2 és 3 között nincs érdemi különbség, ha hdd-d van.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30371) ZÁEL válasza mpierre (#30370) üzenetére


ZÁEL
tag

Szia!

Konkrétan erről a 2 példányról van szó:

http://www.pc-dealer.hu/termek/merevlemez/samsung_500gb_merevlemez__minus__sata_ii_7200rpm_16mb
http://www.pc-dealer.hu/termek/merevlemez/western_digital_320gb_merevlemez__minus__sata_iii_7200rpm_16mb__minus__wd3200aakx

Nekem az 500GB tetszik.
Ha áldásotok rá, akkor megvenném :)

köszi

(#30372) xTc válasza cyberkind (#30369) üzenetére


xTc
aktív tag

Helló,

észrevehető gyorsulást nem jelent a SATA3. Maximum annyi sebesség növekedést észlelhetsz, amennyi a 2 winchester közötti különbség. Véleményem szerint max 5-6%.

(#30373) Santiagain


Santiagain
senior tag

Jól gondolom, hogy a rendszert inkább a Hitachin kéne tartanom?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#30374) mpierre válasza ZÁEL (#30371) üzenetére


mpierre
veterán

Kb egyforma gyorsak. Mindegyik egy lemezes. Így ízlés szerint, de ha számít a tárterület, akkor samu.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30375) Santiagain válasza mpierre (#30374) üzenetére


Santiagain
senior tag

Azért a 4K olvasásnál kb. másfélszer gyorsabb a Hitachi, és úgy tudom bootnál ez a fontosabb. Mindkettő a gépben van, tehát a tárhely ebből a szempontból fix.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#30376) mpierre válasza Santiagain (#30375) üzenetére


mpierre
veterán

:DDD Nem neked ment...

Ne Crystal disk mark-kal mérj. Hdtune-t javaslom. :K Egyébként a samu lenne jobb boot vinyónak. A p7k500-s hita adatnak príma hiába 7200-s.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30377) Dzsekó válasza bolic (#30365) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nincs annak semmi csapágyazás baja. Hitachinál ilyen magas a felpörgési érték, valószínű gyártóspecifikus adat.

(#30378) Santiagain válasza mpierre (#30376) üzenetére


Santiagain
senior tag

:D

A CDMark nem szekvenciális olvasást mér?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#30379) bolic válasza Dzsekó (#30377) üzenetére


bolic
őstag

Kb. 5 perc alatt gyorsul fel, az se baj? :W A winyóim kb. 3 mp alatt. Egyáltalán befolyásolhatja a HDD működését a megszokottnál alacsonyabb +12V és/vagy +5V feszültség?

Ilyen a Hitachi? Inkább nem veszek meg. :DDD

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#30380) Brave_86 válasza Dzsekó (#30377) üzenetére


Brave_86
aktív tag

Mértem még egy ilyen tesztet is, normális értékek ezek? :F [link]

(#30381) djculture válasza Santiagain (#30373) üzenetére


djculture
félisten

Oprendszer estén a 4k értéke számít... Szekvenciális meg az adat mozgatáskor számít.

[ Szerkesztve ]

(#30382) Santiagain válasza djculture (#30381) üzenetére


Santiagain
senior tag

Ezt mondom én is. Ezért nem értem, miért jobb választás a fentiekből a Samu.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#30383) Dzsekó válasza bolic (#30379) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mondom, hogy az gyártóspecifikus a Hitachinál, nem gyorsul fel 5 perc alatt. Nézd meg neten a Hitachik Smartját, mindegyiknél ilyen nagy szám van a spin upnál.
A feszkók persze, hogy befolyásolják a vinyót, ha nagyon eltér, akkor tönkre is vághatják, "jobb" esetben csak bad sectorosodhatnak, ezért fontos a minőségi tápegység.

Nézd meg a Seagate smartját, az még jobb. Felhívom a figyelmedet a raw read error rate-re és seek error rate-re. :) Természetesen ezek is gyártóspecifikusak Seagate-nél.

Brave_86: persze, hogy nem normálisak. Mint mondottam fent, valamelyik programod járatja a vinyód, ezért vannak a leesések. A görbének enyhén csökkenő, de simának kéne lennie. Feladatkezelőben a folyamatoknál nézd meg, hogy melyik progi vagy .exe használja %-osan a procit, feltehetőleg az járatja a vinyót is. Lehet ez vírusírtó, ami háttérben szkenneli a fájlokat vagy töredezettségmentesítő, amiben időszakos feladatütemező van beállítva alapból.

[ Szerkesztve ]

(#30384) mpierre válasza Santiagain (#30382) üzenetére


mpierre
veterán

Ez így van. A tapasztalatom mégis ellenkező, amit nem tudok megmagyarázni, mert én sem értem. Boot-tal a samu gyorsabban végzett (w7 64bit). Pár másodperc az eltérés, de van.

Mindkét vinyó két tányéros. A hita 250GB-s, míg a samu 500GB-s. Késleltetésben a samu a jobb.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30385) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

Vettem egy Asus O!play HDP-R1 médialejátszót, amihez venni szeretnék egy külső vinyót.
A készüléken egymás mellett vagy egy USB2.0 és egy E-sata csatlakozó.
Az e-sata csatlakozót lefotóztam közelről, erről lenne szó:
Ez szerintetek "normál" E-sata vagy E-sataP csati?

Én úgy tippelem hogy ez E-sataP lehet, tehát ehhez keresnék külső vinyókeretet és egy 2.5" satás vinyót. Méretből az 500GB-1TB közti érdekel. Mivel filmet néznék rajta, ezért olyan vinyót keresnék, ami elsősorban halk.
Aztán az alaplapomhoz is kellene egy PCI-E --> esata átalakító, tudnátok ebből ajánlani megfelelőt? Lehetőleg olyat, hogy belső csatlakozója is legyen, ha nem drága, mert akkor vennék egy 5,25" keretet is olyat amin van usb és esata csatlakozó is, hogy ne a szgép mögé kelljen dugni a kábelt.
Ha meg drága lesz egy iylen akkor jó lesz olyan is ami a szgép hátuljába kell dugni, max veszek egy fél méteres kábelt.

Várom segítőkész ötleteiteket.
Köszönöm szépen!!

üdv, Péter

(#30386) tuser válasza tpeter77 (#30385) üzenetére


tuser
aktív tag

Nekem is ilyenem van, az eSATAp csati ... ;)

4 Tb, 7200 RPM, garis winyó van óccóé' eladóóó : http://goo.gl/bWrs3

(#30387) holodp


holodp
aktív tag

Jó estét!
Új konfiguráció vásárlása néz ki, ami természetesen HDD vásárlással is jár (a lehető legjobbkor :W ).
A mostani gépemben van egy ilyen rendszermeghajtóként funkcionáló HDD. (sajnos nem találok jobb forrást) Gondolom célszerű lenne ezt megtartani bootmeghajtóként az újban is.
Az új gépbe szeretnék egy 1 TB-os háttértárolót, de kissé tanácstalan vagyok most, hogy melyik legyen..
Különösen nem ragaszkodom a SATA 3-hoz, meg a 7xxx rpm-hez sem, inkább tartós és megbízható legyen, minél több garanciával.
Ezek között vacillálok, ti melyiket ajánlanátok?
Hitachi
HItachi
Samsung
A Samu ráadásul 1,5 TB, mindegyikre 3 év a garancia.

Köszönöm

(#30388) djculture válasza holodp (#30387) üzenetére


djculture
félisten

Jó a samu csak kérdés hogy a seagate mire fogja cserélni ha behal mondjuk 2 év múlva.

(#30389) holodp válasza djculture (#30388) üzenetére


holodp
aktív tag

Olyan nagy az esélye, hogy meghal?
Amúgy meg, két év múlva már azért csak konszolidálódik ez a helyzet, nem? :O :U

(#30390) Dzsekó válasza holodp (#30389) üzenetére


Dzsekó
addikt

A Hitachit vedd. Kb. ugyanolyan megbízható mindkettő, Bár Samunál az F3, F4 az igazán jó, F2 már régebbi és annyira nem volt ütős még.
De azért kéne a Hitachit venned, mert azt a WD és Toshiba veszi át. Mindkettő megbízhatóbb, mint a Seagate. Ha véletlenül bedöglik a Samu, mert ez minden gyártónál előfordulhat, akkor Seagate-et kapsz, ami most nem ajánlott márka.
7K1000.D-t vedd, erre tedd a rendszert méghozzá úgy, hogy az elején csinálsz egy 50-100GB-os rendszerpartíciót, többit meg adatnak hagyod. Jóval gyorsabb, mint a mostani rendszervinyód. Azt a mostani vinyót meg meghagynám mentésvinyónak, ha véletlenül meghalna a Hitachi, akkor a fontos adatok megmaradjanak.

(#30391) holodp válasza Dzsekó (#30390) üzenetére


holodp
aktív tag

Köszönöm a segítségeteket!

(#30392) tpeter77 válasza tuser (#30386) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

milyen vinyód van, és hogy csatlakoztatod a szgéphez?

(#30393) King Unique


King Unique
titán

2,5" 1 TB-os 2 tányéros hdd-ben,adattárnak melyiket érdemesebb venni szerintetek WD10JPVT , v samu M8, Toshiba meg nincs még a kínálatban átlag felhasználónak ?
A fő kérdés,h érdemes kiadni kb. +10k-t a WD-ért,v jó,megbízható az M8 is,bár mostani felvásárlási mizéria miatt,ha nem is most frissiben,de idővel esetleges garis cserénél vsz Seagate-et adnának helyette,ami azért nem a legjobb :F
V ilyen paraméterekkel esetleg más gyártótól?

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#30394) SLajos74


SLajos74
csendes tag

Az lenne a kérdésem hogy rendszernek mi a jobb? Ezt azért kérdezem mert eddig egy 500Gb-os WD black volt a rendszervinyóm, de ki akartam menekíteni hogy ne legyen olyan nagy rendszernek (természetesen meg volt osztva) és betettem egy Samsung 320Gb F4 HDD-t de úgy veszem észre nem lett gyorsabb mint volt pedig ennek gyorsabbnak kellene lennie.
Cache méretek (Black=32, Samsung=16) vagy ettől lehet valamivel gyorsabb a Black?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá. :)

(#30395) Fire/SOUL/CD válasza SLajos74 (#30394) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Rendszernél nem a szekvenciális olvasási sebesség számít, hanem a 4K szegmens eredmények, egész pontosan a 4KQD32. Na HDD-knél ez igen gyenge, ha lemérnéd a régi, meg az új HDD-d sebességét, akkor az utóbbi szegmensben nem lesz lényegi eltérés a 2 hdd közt. Ez okozza, hogy nem tapasztalsz különbséget.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30396) King Unique válasza King Unique (#30393) üzenetére


King Unique
titán

Vki,aki jól ért hozzá,tapasztalat :F

(#30397) djculture válasza King Unique (#30396) üzenetére


djculture
félisten

Samsung már segate a wd-vel fejparkolási bajok vannak, toshiba meg nem kapható...

[ Szerkesztve ]

(#30398) Dzsekó válasza King Unique (#30393) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD, de kapcsold ki majd azt a fejparkolást, és akkor jó kis vinyó az.
Samsung is jó, de ha bekrepál, akkor már csak Seagate-et fogsz helyette kapni.

(#30399) hati


hati
addikt

Van vkinek tapasztalata a Samsung 2.5"-es 1T-ás M8-as noti hdd-vel (HN-M101MBB)? 25k az ára, ami - sajnos - egész jónak mondható.

(#30400) King Unique válasza Dzsekó (#30398) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a megerősítést,én is afelé hajlok! :F
Ha külsőként lesz használva 2,5" mobilrackben,ami leállítja elvileg,akkor is ki kell kapcsolni a fejparkolást :F (azt hittem csak 3,5" green-nél van ez?)
néztem 2 év gari van rá,eredetileg 3 volt,ez az árvíz utána "gyengébb széria" és amiatt,ill.újakat gyárilag NTFS-re formázzák,v azt külön kell majd?

(#30397) djculture: hát sajna nem,ahogy hasonló paraméterű Hitachit se... :(
Azért köszönöm! :R

Még annyi,h jelenleg 2,5"-be 3 tányéros 1,5 TB Seagate a max,ami lehet nem legjobb,kb h alakul majd ez a jövőben,úgy értem elég ekkora méretben,v nagyobban lesz 2 tányéros adatsűrűség növelésének köszönhetően,v csak több lemezzel oldható majd meg,tehát 9,5 mm-es hdd fogadó mobilrack elég lesz,v ilyen igényeknek vastagabbat érdemes venni?

Üdv.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.