Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) King Unique válasza csgabee (#51998) üzenetére


King Unique
titán

Összefoglalóban ott a topikja, ott nézelődj. Ez alapján 3,5" WD Caviar Black. Külső házba 5400 RPM-es HDD ajánlott, a 7200-as lehet kicsit melegedni fog...

(#52002) Dzsekó válasza csgabee (#51997) üzenetére


Dzsekó
addikt

Általánosságban elmondható, hogy a Greenekből több döglik meg, mint Red-ből. Emiatt inkább Red ajánlott.

Kristo: Veheted nyugodtan azt a vinyót.

[ Szerkesztve ]

(#52003) Victoryus94


Victoryus94
őstag

SSD mellé szeretnék adattárolásra (pc-be) HDD-t. Elsősorban RAW fájlok, és videók tárolására lenne.
Van egy 500 gigás HDD (WD Black) is, szerintem azt hagynám meg torrentnek, ez kizárólag adattárolási célt szolgálna.

Pl. fotózás után rámásolnék 60-70 giga RAW fájlt, később visszanézném őket, esetleg PS-be szerkeszteném, majd akár néhány napig meg se nyitnám.
Először külső HHD-ben gondolkodtam, router mellé, ftp megosztással (így elérném akár távolról is), de a belső árban, és minőségben is megbízhatóbbnak tűnik, szóval PC-be fog kerülni.

Eddig 1 terrás WD Blue volt, de már majdnem megtelt + közbe el is romlott (mondjuk ezt használtam torrentre is, de nem túl durván... kb 20 torrent lassú seedelése (összesen kb 200kb/sec), meg napi 1-5 giga letöltés).
persze amint lejárt a gari, bekrepált.

Ez a két kiválasztottam lenne: TOSHIBA
WD RED

Kérdés: Megéri a RED a Toshibához képest? Jobb annyival, hogy a 2 terrás HDD-t vegyem?
Esetleg 25k körül mást javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#52004) Möhe válasza Victoryus94 (#52003) üzenetére


Möhe
addikt

Ha az megnyugtana,én lassan 2 éve használok 2db 3TB WD Red-et torrent szerverben, 0/24-ben mennek, nem melegedtek, nem hibásodtak meg.

(#52005) Victoryus94 válasza Kristo (#52000) üzenetére


Victoryus94
őstag

Nekem a blue nem húzta sokáig. Pedig nem eröltettem meg annyira...

(#52006) jim bcs válasza Victoryus94 (#52003) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52003) Victoryus94
(#52005) Victoryus94
Ha a keret engedi akkor természetesen Red.

Semmire nincs 100%-os garancia, minden szektorból hullhat 1-2 és még az ajánlottakból is, ez ellen semmit nem tudsz tenni. Manapság elmondható, hogy jó választás + szerencse kérdése a hosszú távú üzemelés, az 5év garis hdd-kre nem jellemző, hogy idő előtt beadnák a kulcsot. WD mellett a HGST-t javasolnám még fontolóra venni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52007) bolic válasza csgabee (#51997) üzenetére


bolic
őstag

Nekem nem hibásodnak meg a 11db (azaz tizenegy darab és nem elírás!) WD Green 1TB~2TB winyóim, valaki azon túl torrentezik és játékot futtatot, azért hibásodhatnak meg. Ha csak kizárólag pl. filmet tárol rajta és néha futtat filmet onnan, azzal nincs probléma.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52008) bolic válasza Victoryus94 (#52005) üzenetére


bolic
őstag

Vajon az új WD Blue EZRZ jó winyói lesznek? :U Ezt fogok majd venni filmek tárolására, ha elfogy és nem kapható a WD Green a raktárból az iPon.

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52009) jim bcs válasza bolic (#52008) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ez már átnevezett Green, nyisd le az összefoglalót, vagy jobb oldalt a Téma tudnivalókba olvass bele. Mivel a green eddig se volt ajánlott nyilván ezután se lesz.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52010) realmadrid92


realmadrid92
tag

Sziasztok,
Tervezem venni két db 3tb-os wd hdd-t adattárolásra, (ezrx)
Kérdésem, hogy mennyire "egészséges" egy ilyen hdd-re rendszert telepíteni?

WD VelociRaptor 160GB
Egy ilyet érdemes venni, gyorsabb lesz rendszernek?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#52011) bolic válasza realmadrid92 (#52010) üzenetére


bolic
őstag

Nekem is van jelenleg WD20EZRX, az 2TB-os változat és oké az adattárolás, habár fenti hsz-ek szerint nem ajánlott, pedig én évek óta használom. :F

Jelenleg használtan vásárolt VelociRaptor 300 GB WD3000GLFS winyóm van és W7 alatt fut, kimondottan nem gyorsabb a véleményem szerint, vegyél inkább SSD-et. :DDD :N Már régóta használom a VelociRaptor, valóban megbízhatónak tűnik, viszont a régebbi 3.5"-os Raptor nem eléggé megbízható.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52012) 3800+


3800+
őstag

Sziasztok!

Elolvastam az összefoglalót, és azt szeretném kérdezni, hogy a jelenlegi piacon melyik 500Gb-os vinyót érdemes rendszer vinyónak venni? A melegedés és a hangosság nem a legfontosabb szempont, inkább halk legyen mint hűvös. Elképzelhető hogy családi fotók stb, is tárolva lenne rajta előbb utóbb így a tartósság is elég fontos. A keret max 15K, de ha van olyan ami egy-két ezer forinttal több de sokkal jobban megéri akkor abba is belemegyek.

Az összefoglaló alapján az hogy 16 vagy 32mb a puffer nem lényeges, gondolom akkor a 64mb-os puffernek sincs sok jelentősége. :F

Köszi előre is!

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#52013) jim bcs válasza 3800+ (#52012) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

500GB WD Scorpio Black (WD5000LPLX)
500GB HGST Z7K500

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52014) realmadrid92


realmadrid92
tag

Ok, köszi
A velociraptort akkor kihagyom.
A kérdésem nem teljesen erre irányult,
Az ezrx tudom, hogy nem ajánlott itt, azonban az efrx egyszerűen árban már nem fér bele.
Egyébként nekem korábbról van egy ezrx-em, igaz csak filmek tárolására használom, kvázi ott állnak rajta.

A kérdésem az lenne, hogy van pl az ajánlottak között az purx, ami árban a kettő között van, ez felügyeleti üzemre van írva ajánlottként,
De gondolom rendszernek, letöltéshez, adattárolásnak jobb lehet? mint az ezrx, ami nem ajánlott kat.

Tehát az ötletem ez lenne:
rendszernek 2tb purx
háttértárnak, filmek, zenék letöltése, tárolásának 4tb eurx

[ Szerkesztve ]

(#52015) 3800+ válasza jim bcs (#52013) üzenetére


3800+
őstag

3.5" méret lenne a preferált, asztali gépbe lenne. Illetve ahogy nézem az árakat, az 1TB-os vinyók is kaphatók 15-17K között, sőt olcsóbban is. Azok közül van olyan ami meg is éri, vagy ez az 1TB-osok legalja?

MSI Z370-A PRO, XFX 6700XT, Intel i7-8700, AIO, 2x8+2x16 GB 2400Mhz

(#52016) Dzsekó válasza 3800+ (#52015) üzenetére


Dzsekó
addikt

Rendszer + tároló necces egyben. Mivel a tartósság is fontos, ezért
WD5003AZEX, de ez egy picit drágább.

Esetleg WD5000AAKX, de erre kevesebb a gari és láttam azért már 3 napon belül megdöglött példányt belőle.

[ Szerkesztve ]

(#52017) csgabee válasza bolic (#52007) üzenetére


csgabee
tag

torrent is menne róla.

(#52018) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! A tesóm kicsit régebbi gépét szeretném újratenni. IDE-s winyó volt benne, azon van a rendszer, most vettünk bele egy Sata II-et vinyót is. Kérdésem, hogy ha a Satás winyóra rakom fel a windowst (7) akkor gyorsabb lesz-e valamivel, mint az IDE-s vinyón volt, szóval megéri arra rakni?
Egyik lehetőség, hogy hagyom a windows ahogy most van az IDE-n és mellé berakom a SataII-t tárolónak, vagy SataII-re tegyem fel a win-t, (egy partícióra, többi mehet tárolónak) pluszba mellé benthagyom az IDE-st tárolónak. Kösz!

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#52019) ló úr válasza kriszwells (#52018) üzenetére


ló úr
őstag

Gyorsabb lesz, bár attól is függ mennyire agg az a gépe tesódnak. Tapasztalat, h még régi satas winyó és új sata 3-as között is nagy különbség tud lenni alap felhasználásnál is. :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52020) kriszwells válasza ló úr (#52019) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Egy M3A785GMH/128M alaplap, 2*2Gb ram, jelenleg egy MAXTOR 6L160P0 típusú winyó van benne, ill. az új egy Samsung HD753LJ winyó. Még nem teljesen világos, hogy bios-ban át kell állítani valami ahci módra telepítés előtt? (már ha ez a lap engedi) :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#52021) ló úr válasza kriszwells (#52020) üzenetére


ló úr
őstag

Áttolhatod ahci-re ha gondolod meg ha tudja a lap. Attól a winyótól biztosan gyorsabb lesz az új :D

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52022) kriszwells válasza ló úr (#52021) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#52023) csgabee


csgabee
tag

[link]

Erről mi a véleményetek?

(#52024) ló úr válasza csgabee (#52023) üzenetére


ló úr
őstag

Az 1 TB-os verzió nem a megbízhatóság mintapéldánya. Hipp-hopp el tud szállni. Szóval nemhiszem, h ez annyival jobb lenne. Én nem venném meg. Inkább WD vagy HGST.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52025) csgabee válasza ló úr (#52024) üzenetére


csgabee
tag

köszi.Akkor ezek szerint a befutó a wd red lesz.
rendszerre ott a wd black.csak tárolónak kell a winyó.viszont inkább torrentre kell majd.

(#52026) bolic válasza csgabee (#52017) üzenetére


bolic
őstag

Akkor WD Green szóba sem jöhet!

Minimum WD Red!

Nonstop izmosabb torrentezés pl. Digi 200Mbit upload majdnem folyamatosan, akkor jöhet a WD Re, az jó lesz szerverbe vagy minőségibb 24/7 gépbe.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#52027) Nikolausz85


Nikolausz85
csendes tag

Sziasztok!

Egy Samsung UE48H6400AW tv-hez vennék külső vinyót(a pendrive nem elég) kifejezetten 3D filmek miatt, mert a DLNA wifin nem mennek át a "komolyabb" videóformátumok.
Nagyrészt a géphez kötve használnám mint tárhely, filmezésnél átkötve a tv-re.

szerk.: ahogy láttam a terrások jobban megérnék?

Még a NAS-on elgondolkodtam, de a tv és a tárhely között kábel kell.. DLNA 2003 ® :F :W

[ Szerkesztve ]

(#52028) jim bcs válasza Nikolausz85 (#52027) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1TB WD Red (WD10JFCX) + egy usb3.0-ás 9,5mm-es külső alu ház? :U

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52029) Nikolausz85 válasza jim bcs (#52028) üzenetére


Nikolausz85
csendes tag

Bevallom az én fejemben összerakott külső vinyó volt pl.: 1TB WD 2.5" My Passport Ultra-WDBGPU0010BBK-EESN.
A te megoldásod miben jobb? Árban nincs sok különbség.

Lehet egy alapdologra kérdeztem rá, de utoljára 15 éve használtam mobilracket. :DDD

(#52030) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Újabb probléma... beraktam a sataII winyót a gépbe, indításkor egy pillanatra kis füst jött ki valahonnan, meg volt egy kis szag is,azóta nem pörög fel a winyó. Akkor ez azt jelenti, hogy elfüstölt és annyi neki? Új winyó, rendesen bekötöttem, mi gondja lehetett? Ilyen 15pin to 4pin-es átalakítá áramkábellal van, mivel alaplap régebbi, de gondolom ez nem gond, mert ugyanannyi feszt vesz fel az IDE/Sata winyó is. Kösz! :W

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#52031) jim bcs válasza Nikolausz85 (#52029) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#52029) Nikolausz85
Az általam ajánlott az ugyanaz, csak ebben biztosan tudod mi van belül.

(#52030) kriszwells
Na ezért nem javaslok sehová átalakító kábelt!!! Lehet a nem minőségi 100 éves tápod szállt el és az okozta, viszont akkor jobb esetben kaput a hdd-nek de nézd meg a hdd alját nem-e sült meg a nyák, rosszabb esetben mindennek kaput.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52032) ló úr válasza kriszwells (#52030) üzenetére


ló úr
őstag

Tápegységed milyen?

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52033) kriszwells válasza jim bcs (#52031) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Muszáj volt az átalakító, mivel a tápon csak 4pines áramcsati van. Igaz nem tűnik valami hű de jó minőségűnek (bár Hama) mert nehéz eltalálni, hogy összelehessen dugni mert a fém tüskék bene igen csak mozognak ide-oda... A gép megy rendesen... a hdd nyákján semmi gond nem látszik. ((Volt már vinyóm ami úgy füstölt el anno, hogy a nyákba lyuk égett és látszott mi van bent)) ezen semmi. Rákötöttem másik gépre azon se pörög fel. :(

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#52034) kriszwells válasza ló úr (#52032) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Q-Tech 500W ... (illetve HEXA FSP 500+ amelyik gépbe most próbálom de itt se megy)

[ Szerkesztve ]

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#52035) ló úr válasza kriszwells (#52034) üzenetére


ló úr
őstag

Az nem táp, hanem virágcserép. Csere vmi 350w-os FSP-re :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#52036) jim bcs válasza kriszwells (#52033) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az kaput akkor, kicsapta az olvasó fejet, attól, hogy nem látsz rajta semmit még elszállhatott a nyák is, hdd kuka.
A Q-Tech az nem táp, az szemét, ipari hulladék, nagyon gyorsan dobd ki! Irány a tápos topik és vegyél valami normálisat, mondom ha szerencséd van akkor csak a hdd szállt el, ha nincs szerencséd akkor minden.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52037) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Hurrá! Akkor új winyó kuka, de másikat se merek kipróbálni, nehogy azt is elbarmolja... De kösz a segítséget! :W

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#52038) King Unique válasza Nikolausz85 (#52029) üzenetére


King Unique
titán

Szerelhetőség tekintetében és abban, hogy a WD10JFCX (Red) mondhatni minőségibb és tartósabb, mint a Passportban lévő sima Blue (WD10JPVX). Illetve utóbbinál integrált USB aljzat van [link].

Ha külső házat veszel inkább, összefoglalóban megtalálod a topikokat. Persze akár a My Passport Ultra is megfelel a célra. Illetve további fontos dolog, hogy a TV felismerje és nem árt, ha nagyobb áramerősségű, HDD jelzésű USB port van rajta. Ami nyilván stabilabban meghajtja, mint a sima 0,5 A-es USB feliratú. Kompatibilitás tekintetében általában a gyári külső meghajtók és népszerű gyártó chipjét tartalmazó külső házak is jók, de azt a TV topikjában kéne megkérdezni, hogy ott mit használ hozzá a többség. Illetve vannak olyan külső meghajtók, amit kifejezetten TV-hez ajánl a gyártója, mint pl. az Adata HC500. Nem tudom a belseje pontosan mi, de általában MQ01ABD100 / ST1000LM024 szokott lenni és vsz normál SATA csatis, nem integrált aljzatos.

[ Szerkesztve ]

(#52039) csgabee válasza bolic (#52026) üzenetére


csgabee
tag

köszi a segítséget

(#52040) Nikolausz85 válasza King Unique (#52038) üzenetére


Nikolausz85
csendes tag

(#52031) jim bcs

Akkor ezzel meggyőztél. :)

(#52038) King Unique

Megnéztem, van egy 5V/1A USB csati "HDD" címszóval a tv-n.
Akkor ha az egészet jól értem, akkor lesz egy WD10JFCX egy satás keretben(amire várnék javaslatot, mert annyi van mint égen a csillag :F ) ami usb-vel kapcsolódik minden máshoz?
Fura, azt hittem külön betáp is kell neki.

(#52041) King Unique válasza Nikolausz85 (#52040) üzenetére


King Unique
titán

Ha van, akkor tápellátás kipipálva. A kompatibilitásra kell figyelni még, mert ugyan az ismertebb USB chipet tartalmazó külső házakat általában kezelik a TV-k is, de jobb előtte a topikjában érdeklődni, hogy ott miket használnak hozzá. Volt már példa arra is, akinél a Samsung TV nem ismerte fel a Samsung külső merevlemezt...

Mondtam, hogy itteni összefoglalóban is be van linkelve a topikja és ott érdeklődj külső ház ügyben. A külső mobil rack / külső merevlemez ház + HDD megoldás lényegében ugyanaz, mint a gyári külső merevlemez. Csak ugye utóbbinál előre összeszereli a gyártó, hozzáadja a saját fícsöreit és úgy dobja piacra.
Szemléltetésképpen ez a videó nagyon jó arra, hogy megértsd, miről is van szó külső ház esetében. :)

Nekem is van egy pont ilyen, az egyik kedvenc 2,5" külső házam, azért is ezt linkeltem.

[ Szerkesztve ]

(#52042) Nikolausz85 válasza King Unique (#52041) üzenetére


Nikolausz85
csendes tag

Bár németül nem beszélek, de erre gondoltam én is.

Köszönöm a segítséget, megyek is tovább. :))

(#52043) realmadrid92


realmadrid92
tag

Ez: 4TB WD AV-GP (WD40EURX)
Audó-Videó üzemre van ajánlva, ez mit takar?
Csak simán filmek tárolására is ajánlott?

(#52044) buchy


buchy
tag

Sziasztok,

NAS-ba kéne 2 darab 2TB-os vinyo.
A NAS passzív, tehát olyan vinyo kéne, ami nem nagyon melegszik illetve megbízható, sebesség másodlagos.

Mit ajánlotok?

Köszi,

(#52045) King Unique válasza buchy (#52044) üzenetére


King Unique
titán

Összefoglaló alapján szerintem egyértelmű. :)

>>> 3,5", NAS és ADAT üzemre, 5400rpm, SATA3:

2TB WD Red (WD20EFRX) 64MB, 3év gari, AF

[ Szerkesztve ]

(#52046) Dzsekó válasza realmadrid92 (#52043) üzenetére


Dzsekó
addikt

Folyamatos 24/7-beni audió/videó lejátszásra ajánlott, akár 16 szálon egyszerre.
Ettől függetlenül tárolásra is ajánlott.

(#52047) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

Megbízható HDD-t keresek, általános adattárolási célra.
Rendszer és játékok SSD-n vannak.
Igényeim: 1TB elég, márkát, cache méretet, rpm-et rátok bízom, ami nagyon számítana, hogy halk legyen, nem szeretem a "berregő" hangot miközben dolgozik, a jelenlegi már az agyamra megy
Mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#52048) jim bcs válasza Grampy (#52047) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ha 2,5"-es is szóba jöhet akkor -->

1TB HGST 5K1000 (HTS541010A9E680)
1TB WD Red (WD10JFCX)
1TB WD Scorpio Blue (WD10SPCX)
1TB WD Scorpio Blue (WD10JPVX)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#52049) Grampy válasza jim bcs (#52048) üzenetére


Grampy
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!
Igazából asztali gépbe menne, a mostani(Maxtor Diamondmax 10 200GB) helyett. Ez úgy tudom 3,5"-es. Ha jó a helyére, vagy különösebb okokból nem indokolt a 3,5-es, akkor nekem teljesen :) Ebben sajnos nem vagyok szaki.

(#52050) jim bcs válasza Grampy (#52049) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én már évek óta 2,5"-eket használok és ezekkel szerelek asztali pc-t. Nekem a 3,5"-esek már nagyon nagyok és nehezek, ha hoznak adatmentésre belőlük mindig csodálkozok a méretükön, részemről én már soha nem fogok ilyet venni, csak 2,5"-es jöhet szóba. Közel akkora mint egy ssd, 2 csavarral is elég felfogatni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.