Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30401) atesss válasza hati (#30399) üzenetére


atesss
addikt

Én ilyet vettem 750GB-osban, októberben, még alapvetően a drágulás előtt (már így is pár nappal később kapcsoltam mint kellett volna, de csak 2-3e-el lett még akkorra drágább).
Azóta nem nagyon használtam mert nem volt időm újratelepíteni a notit.
De most kellett épp egy kis tárhely, és beraktam asztali gépbe.
Egyenlőre csak így magában - illetve egy lapra, hogy nehogy rövidzárlatot okozzak rajta.
De lehet kapni 3,5" to 2,5" beépítő keretet, vettem is, bár az egy másik 2,5" vinyóhoz lesz; erről meg átteszem majd az adatokat.

A notiba (Asus F2HF, 15", első gen. Core 2 alapú) csak épp beraktam miután megvettem, annyi biztos, hogy az idle zaja egy kicsit erősebb a régi 80GB Hitachinál.
500GB-os lemezei vannak már, így elég gyors lineáris elérésben.
Egy 640-es WD Caviar Black-en gondolkoztam még októberben mikor vettem.
Annak csak 320GB-os lemezei vannak, de 7200rpm-es; jó pár tesztet átnézve kiderül, hogy azért inkább az rpm számít. Illetve a gyorsabb forgási sebesség ekkora különbségnél még könnyen kompenzálja a kisebb adatsűrűséget.
Csak mire észbe kaptam, már iszonyat drágán lett volna a Caviar Black, úgyhogy a Samu lett.

Neked milyen célra lenne ?

Tényleg, milyen olyan egyszerű Linuxos programot tudtok, amivel egy Live Ubuntu alól lehetne tesztelni a HDD seek zaját ?

(#30402) hati válasza atesss (#30401) üzenetére


hati
addikt

Nekem saját szerverbe (ubuntu nas/letöltés céllal) kellene. A cél, az alacsony zaj, fogyasztás és melegedés.

(#30403) €uro


€uro
őstag

2 db Hitachi Deskstar 7K3000 3TB (HDS723030ALA640) merevlemezt szeretnék vásárolni. Ha tudtok, légy szíves ajánljatok boltot, akik tudnak nekem adni ilyen merevlemezt. A neten nem sok lehetőséget találtam. Vagy nagyon drágán adják vagy nem is tudnak hozni belőle, akik hirdetik a terméket.

(#30404) mutyi


mutyi
őstag

Melyik a jobb, megbízhatóbb merevlemez?
Samsung HD502 vagy a WD Caviar green 5000AZDX?

(#30405) €uro válasza €uro (#30403) üzenetére


€uro
őstag

Hello!

Nincs itt egy szemfüles kereskedő, aki kapva-kap az alkalmon és felajánlja - itt vagy privátban -, hogy hoz nekem ilyen winchester-t?!

(#30406) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!
A visszaolvasásban jól látom ez ajánlott rendszer lemeznek?
Tévedek javítsatok ki, 350-500gb-ig keresek rendszerlemezt 20-25 ezerig.
Ér ez 12ezerrel többet?, tesztet olvastam, tapasztalat van valakinek?

(#30407) Superhun válasza Maximum1 (#30406) üzenetére


Superhun
addikt

Ha speciálisan rendszerlemez kell, akkor vegyél egy olcsóbb SSD-t.

(#30408) Maximum1 válasza Superhun (#30407) üzenetére


Maximum1
őstag

2 az 1-ben kell, háztartásba lesz. :DDD
Ezek szerint mindegy melyiket veszem az 500gb közül?

[ Szerkesztve ]

(#30409) jim_raynor70 válasza Maximum1 (#30408) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Az ajanlott, gyorsak kozul igen. A Hitachit is beleertve. Nekem nem erne meg 4 GB SLC es a valamivel gyorsabb betoltesi ido ennyi plusz penzt. Egy gordulekeny rendszer alapja az SSD es a Hitachit barmikor befoghatod kesobb csak tarolasra. A Momentust is, csak elobbivel sporolsz jo esetben 10-12 ezret, ahogy irtad.

(#30410) Maximum1 válasza jim_raynor70 (#30409) üzenetére


Maximum1
őstag

Köszönöm, kellett a bátorítás. :R

(#30411) laca500


laca500
aktív tag

Erről a vincsiről tudnátok egy gyors véleményt mondani?
Gondolkodom a megvételén, de ezt a sorozatot nem ismerem.
WD1003FBYX
Nyugodt szívvel megvehetem?
A Green-hez képest jobb rosszabb?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#30412) djculture válasza laca500 (#30411) üzenetére


djculture
félisten

Raid edition széria a legjobb vinyó, de a mostani helyzetben még a sima green vinyónál is +10k drágább.

(#30413) jim_raynor70 válasza laca500 (#30411) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Attol fugg, milyen szempontbol nezed. Ez egy RAID Edition peldany. A Greenhez kepest valamivel gyorsabb, tobbet fogyaszt, hangosabb es ebbol fakadoan melegedosebb is, de hat 24x7-re lett tervezve. Ha az utolso harom tenyezo Nalad nem szempont (meg persze a felar), akkor nyugodt szivvel ajanlom.

[ Szerkesztve ]

(#30414) laca500 válasza jim_raynor70 (#30413) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi a gyors választ.

Ilyen állapotban van. Úgy látom nem egy lenyúzott darab. Fél év körüli. 16K körüli áron szerintetek is harapjak rá? Gari sajna nics rá. :F

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#30415) King Unique


King Unique
titán

#30400-ra vki,csak,h vásárlás előtt tisztán lássak :F

[ Szerkesztve ]

(#30416) jim_raynor70 válasza laca500 (#30414) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Elsosorban kerj egy friss HD Sentinellel keszitett kepet.
Masodsorban a kepen, amit feltoltottel egy HP-s winchester van. Persze, ok nem gyartanak, maximum cimkeznek, ezert siman elkepzelheto, hogy a matrica alatt egy WD1003FBYX lapul.
Viszont ha ez szerver kornyezetbol kerult ki, akkor mindenkepp ellenorizd a mukodesi idot es az inditasok, leallitasok szamat. Ha nincs semmi baja es nincs az eladonak mit takargatnia, szo nelkul kuld uj fotot, s ha minden rendben van, akkor meg sokaig mukodhet Nalad 15-16 ezerert. Egy ilyen WD ujonnan 40 ezer korul mozog 5 ev gyartoi garanciaval.

(#30417) jim_raynor70 válasza King Unique (#30415) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Formazni Neked kell majd megvetel utan es erdemes ellenorizni rajta a fejparkolast, akar 3 es feles, akar 2,5"-os Greenrol legyen szo.

Van par kulso keretem (tobbnyire Verbatim), amik fittyet hanytak a wdidle3 parancsokra es tovabb kapcsolgattak minden inditaskor a merevlemezt legalabb ketszer... Es sajnos, nem csak a WD-vel jatszottak el, hanem az EcoGreenes winchestereimmel is.
Samsung, Seagate. Lathato, hogy az elobbi meghajto kevesebbet futott, megis az inditasok szama a haromszorosa az utobbinal (ami sosem latott kulso keretet), pedig csak egy het elteressel lettek vasarolva. Felkerestem a gyartot ezzel a problemaval, de le lettem razva azzal az indokkal, hogy amig nincs tenyleges baja a tarolonak, addig ok nem foglalkoznak vele. Tehat erdemes lehet erre is figyelni.

A tanyerok kapacitasa es adatsurusege biztosan valtozni fog meg, de most nem ezzel foglalkoznak, hanem azzal, hogy visszaallitsak a gyartokapacitast mielobb (es az azt koveto eladassal). A fejlesztesekre nem a kozeljovoben allnak ra, tehat eleg lehet a kisebb, vekonyabb racket valasztani.

(#30418) djculture


djculture
félisten

Szerintem már eleve az adatsűrűség hajszolásának következménye az lett, hogy az élet tartam romlott nem kicsit. Persze ssd-nél még mindig tízszer jobb.

[ Szerkesztve ]

(#30419) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Mostani HDD-m egy:

WDC WD6400AAKS-65A7B2
SATA II
640GB - Caviar Blue - 7200rpm - 16MB Puff

A vinyó 2,5 éves, tehát nem mai technika.

Szeretném lecserélni, kérdésem, hogy megéri-e?

Főleg a sebesség miatt gondoltam, nem tudom ha veszek egy frissebb példányt, az gyorsabb lesz -e?

Win7 szerint az élményindex:

Processzor 7,2
Memória 7,5
Videokártya 7,7
Elsődleges merevlemez 5,9 :(

Szeretném picit feltornázni a vinyót.

Méretben 500GB és 750GB között keresnék valamit.

Vélemény? :R

üdv

(#30420) mpierre válasza werszomjas (#30419) üzenetére


mpierre
veterán

Ha csak élményindexet akarsz javítani, akkor a hdd-t felejtsd el. A w7 kb ennyit ad a vinyókra. SSD-t vegyél és megugrik az élményindex.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#30421) jim_raynor70 válasza werszomjas (#30419) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

A kovetkezo lepcso Nalad a Raptor vagy a VelociRaptor lehet, illetve egy RAID0-as tomb. A Caviar Blackre nem latok raciot, nem lenne annyival gyorsabb (mar ha az lenne egyaltalan) a mostani Blue-dnal, mint amennyire szeretned. Viszont ha tenyleg erdemi valtozast akarsz elerni sebessegben, akkor ezt a 640-est befogod tarolonak, s veszel melle egy SSD-t. Meg ha azt a nyavalyas elmenyindexet szeretned feltornaszni (aminek ertelme=0), arra is megfelelo.

[ Szerkesztve ]

(#30422) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

médialejátszóhoz vennék sata-s vinyót. Olyat keresek, ami kis fogyasztású, mert csak 500mA az esata csatlakozó terhelhetősége.
Úgy hallottam egy itteni fórumozótól, hogy léteznek 2.5W körüli vinyók, amik átlagos használat közben 1.5W-nál kevesebbet fogyasztanak. Tudnátok ajánlani ilyet?

Másik kérdés pedig a megbízhatóságra vonatkozik.
Itt van három gyártó winchestere, átlagos fogyasztás 1.5W de vajon melyik megbizható közülük? példából írtam 3 tipust is, úgy láttam ezek kis fogyasztásúak.

Hitachi TRavelstart 5K750 (640GB)
Samsung Spinpoint M8 (750GB)
WD Scorpio Blue (640GB)

[ Szerkesztve ]

(#30423) werszomjas


werszomjas
őstag

mpierre & jim_raynor70 köszi

Igazából nem érdekel az élmény index, csak abból a szempontból, hogy feltűnően alacsonyabb a HDD mint az összes többi, ezért is gondoltam hogy újítani kéne, nameg elég régi már a vinyó, de akkor ha azt mondjátok, hogy másik, mai friss gyártású HDD-vel nem fogok érdemi, szemmel látható gyorsulást elérni, akkor inkább nem bolygatom a dolgot.

SSD-re én is gondoltam, de nem ismerem, annak még utána kell olvasnom, jó lenne-e az nekem, nameg az ára :(

:R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#30424) King Unique válasza jim_raynor70 (#30417) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a választ! :R

Akkor 2,5" új WD Blue-n is kell (azt hittem a leállítást ilyenkor maga a rack végzi, jól) de hogyan is,azzal a képfileos megoldással,v van rá egyszerűbb külön progi,csak mert usb3-as rackbe tenném elsőre,onnan is lehet ezt állítani :F

Verba mobilracket tudtommal nem gyárt,csak gyári kompakt külsőket,azokat belezted ki és tettél bele másik hdd-t? Gyári külsőik átl. 10 percre vannak állítva,ill.van hozzájuk a green power progi,amivel ez állítható,v nem olyanod van?

[ Szerkesztve ]

(#30425) djculture válasza werszomjas (#30423) üzenetére


djculture
félisten

Persze hogy jó lenne, az oprendszer válaszidejét eléggé lecsökkenti. De cserébe ha intezív a használata elég gyorsan tönkremegy.

(#30426) jim_raynor70 válasza tpeter77 (#30422) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

A WD-t es a Hitachit megtalalhatod az elso hozzaszolasban is, de szerintem a Samsunggal sincs gond. Esetleg ott nezelodj meg adatlapok alapjan, hogy melyik felel meg a maximum 500 mA-os kriteriumnak.

(#30423) werszomjas: akkor hajra, mert lesz mit atolvasnod. [link]
Az araval sincs tul sok gond szerintem, ha keves alkalmazast hasznalsz, akkor elferhetsz egy 60-64 GB-os peldanyon, melyekbol kaphatsz mar 20 ezer korul, vagy picivel folotte egyet (ajanlott tipusok).

[ Szerkesztve ]

(#30427) laca500 válasza jim_raynor70 (#30416) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi a kimerítő választ.
Igen, mondta a srác, hogy egy irodai HP gépből van kivéve. Van nálam egy másik sentinel kép is amin látható, hogy 167 napot üzemelt.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#30428) jim_raynor70 válasza King Unique (#30424) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

A 2,5"-os Scorpio Blue-nal fixen van meghatarozva az 5400-as vagy 5200-as fordulatszam, s legjobb tudomasom szerint nem erinti a fejparkolos tema. Mivel tudtommal nem letezik 2,5"-os zold minositesu WD, ezert csak utalasbol irtam, hogy akrmilyen Greenrol is legyen szo, erdemes ellenorizni rajta.
En megprobalnam a keretbe teve eljatszani a wdidle3 parancsokat, ha viszont feltunoen sokat kapcsolgat tovabbra is a winchester, anelkul, kozvetlenul alaplapra kotve kell megprobalni. Az a kepfajlos modszer az egyetlen, amit en ismerek erre a feladatra es ami be is vallt sokaknal.

Igen, selejtezesbol kaptam jelkepes osszegert egy valagnyi Verbatim keretet, sokakban volt meg hibasan, de jol mukodo merevlemez is. Store 'n' Go-tol kezdve az elobb emlitett asztali keretekig eleg sok fajta. Viszont a Green Button szoftvert nem mindegyiken, sot, majdhogynem egyiken sem sikerult mukodesre birni, pedig a Store 'n' Go tipusokon illene mukodniuk. Szerintem maguk a keretek sem szazasak, de majd ha lesz idom es turelmem erre, tovabbselejtezem... Ezt csak azert emlitettem meg, hogy elofordulhat, hogy a keret is hibas lehet a lekapcsolgatasokban.

(#30427) laca500: egy irodai gep nem szerver kornyezet, tehat eleg jol hangzik egy tenylegesen fel evet sem ment winchester 15 ezer korul.

[ Szerkesztve ]

(#30429) mpierre válasza djculture (#30425) üzenetére


mpierre
veterán

Azért ez beállítás függő. 2009 novembere óta ua a ssd-t nyúzom és még mindig 91% a kondíciója.
A hdd tökéletes adattárolásra, illetve bacupra, az ssd-nél ezek rövidítki az élettartamot. Azt el kell ismernem, hogy a 25nm-s nand chippel szerelt ssd-k írás-olvasás tűrésben jelentősen rosszabbak, mint a korábbiak (50nm, 35nm... a lépcsőkre már nem emlékszem pontosan).

werszomjas: Árban - a jelenlegi hdd árak alapján - megéri az ssd. Jelentősen megnöveli a meglévő rendszer szavatosságát.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#30430) King Unique válasza jim_raynor70 (#30428) üzenetére


King Unique
titán

Ok,köszönöm,akkor elvileg nem kell vele bajlódnom szerencsére! :R :R
hát igen verba se a top külső vinyókba :N ,én is hallottam pár hasonló storyt,az,h nem műxik gb az új,másoknál wd,samu saját progijukkal (smartware,drive manager) lehet állítani,nekem is van és műxik. :K

(#30431) Dzsekó válasza King Unique (#30430) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD Scorpio Blue-t is érinti a fejparkolás téma. Minden 5400-on pörgő WD-t így csináltak meg sajnos. Jó hír, hogy ugyanazzal a szoftverrel kikapcsolható.
Én a laptopon kikapcsoltam. Sajnos USB-ről nem működik csak IDE vagy Sata portról.
Így a WD Passport vinyómon nem tudom kikapcsolni, mert az nem bonthatom meg a gari miatt.

[ Szerkesztve ]

(#30432) King Unique válasza Dzsekó (#30431) üzenetére


King Unique
titán

Pedig már kezdtem örülni... :(
Usb-ről nem megy ez...esata/esatap-n se?
Blue-nál is 8sec-re van állítva,v ez az egész most azt jelenti,h üresjáratban (8 s után) leparkolja a fejet és a forgás leáll,v csak a fejet parkolja le energiatakarékból, :F És ez sokx ismételgetve nyilván nem kedvező hosszú távon élettartamot nézve,energiatakarék ide-v oda.
Rack nem váltja ki,kezeli ezt,ha megveszem hdd-t csak simán belerakom,használom,ezt nem kapcsolom ki,akkor idő előtt tönkremegy,v mi?
WD MP-nál az újabbakban az üresjárati kikapcsolási idő állítható (alapban 10 min),akár full ki is kapcsolható,v annak semmi köze ehhez,h van ez,mert már belekavarodtam... :F
ha régi MP-d van,azzal meg Smartware nem kompatibilis,azért nem lehet állítgatni gondolom

[ Szerkesztve ]

(#30433) Dzsekó válasza King Unique (#30432) üzenetére


Dzsekó
addikt

esata-n nem próbáltam, passport csak usb-vel megy fel.
8sec WD-nél mindegyik ilyen vinyónál az alap. Csak fejet parkol, tányér forog tovább.
Elég sokat bír, de mivel mechanika, biztos rövidül az élete.

(#30434) King Unique válasza Dzsekó (#30433) üzenetére


King Unique
titán

"passport csak usb-vel megy fel" - ezt,h érted? Amit írtam állítási lehetőségek,az más,az a forgás leállítására vonatkozik,gyári Passportoknál is 8 s-enként parkoltatja a fejet?
Még vki APM állítási lehetőséget is felvetett,de inkább gyári javítást kéne csinálni gondolom.
Azt mondjuk mégis jó néhány évig jók azok is,lehet nem is kéne annyira túlreagálni ezt dolgot,veszem wd vinyót,be a rackbe,azt kész.

(#30435) Dzsekó válasza King Unique (#30434) üzenetére


Dzsekó
addikt

Úgy értem, hogy csak USB3 csatoló van rajta.
8sec mindenhol, ahol be van állítva.
Én úgy vagyok a passportal, hogy mire bekrepálna már rég másikat fogok használni. Laptopban azért az is idegesített, hogy kattogott emiatt a 8mp miatt.

(#30436) King Unique válasza Dzsekó (#30435) üzenetére


King Unique
titán

Usb3...akkor neked is újfajta van,de smartware-ben a kikapcs állítás ettől a parkolástól független ezek szerint,az másra vonatkozik? Illetve,ha sokx full leáll-újra felpörög az se tesz jót neki,viszont a parkolás kezelhetetlen úgy látszik MP-nél. Kattogást én mondjuk még nem hallottam MP-nél,én is úgy állok hozzá,újat-többet veszek majd,ha behalna,több helyre kell menteni.
Ki kéne kapcsolnom majd (300s-re átállírást olvastam,de full ki is lehet ezek szerint) akkor vhogy,azt rack úgyis leállítja majd energiatakarékból,v veszek inkább SC Blacket,azoknál nincs ez. :D Amúgy hallottam,h halk,de melegedés téren az milyen,nagyon felmegy?
Többi 2,5"-nél is írogattak,"hasonló energiatakarék" jelenségekről,pl.samu M8-nál is van hasonló?

Kösz szépen az eddigieket! :R

(#30437) Dzsekó válasza King Unique (#30436) üzenetére


Dzsekó
addikt

Parkoltatás az más, mint a vinyóleállítás. Az én passportomnál sem hallani a fejhangokat, de a laptopban lévőnél lehet hallani. Lehet, hogy modernebb konstrukció vagy jól szigetel a passport háza. Black hőfoka 3-5 fokkal több. Többi gyártónál nem tudok ilyen drasztikus energiatakarékos rendszerről.

(#30438) €uro


€uro
őstag

Synology DS212+ NAS-ba milyen HDD-t ajánlotok? Két merevlemezt tervezek RAID-ben tükrözve működtetni. 2-3 TB-os méretben gondolkodom.

Nem tudom, hogy mennyire számít a gyorsabb merevlemez a NAS teljesítményében. Vajon a gigabites hálózaton keresztül történő elérés estén a NAS merevlemezeinek írás-olvasásában milyen teljesítménybeli különbséggel járhat a WD Black és WD Green Caviar merevlemezek használata?

[ Szerkesztve ]

(#30439) Dzsekó válasza €uro (#30438) üzenetére


Dzsekó
addikt

Attól függ mire használod a NAS-t. Ha sok eszközt vagy számítógépet kapcsolsz rá, akkor pont lehet létjogosultsága a Black-nek, mert IOPS-ban jobb a Green-nél, de sima filmnézésre, illetve egyszálú futtatásokra a Green is tökéletesen megfelel.
WD-n kívül esetleg még Hitachi 5K3000-et vagy 7K3000-et tudom ajánlani a fenti feltételeknek megfelelően.

(#30440) €uro válasza Dzsekó (#30439) üzenetére


€uro
őstag

Egy számítógép háttértárolójaként fogom használni a fontosabb adatok tárolására: filmek, zenék, képek, e-book-ok lesznek rajta. Természetesen a PC-ben még használok háttértárolót, amit a gyorsabb elérést igénylő adatokhoz használok.

A NAS fog még torrentezni és DLNA-n keresztül kiszolgálni egy - néha kettő - Samsung tévét. Valamint kizárólag a PC számára webszerverként is fogom használni.

7K3000 HDD-t néztem, most még/már nagyon drága. Valamint most a meghibásodott 2TB-os WD Caviar Green helyett kapok egy új merevlemezt. Szóval azon gondolkozom, hogy e mellé vegyek-e egy másikat, vagy adjam el és vásároljak két gyorsabb merevlemezt.

(#30441) Dzsekó válasza €uro (#30440) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ezeket sztem ellátja a Green is. Baromi nagy torrent forgalom kell, és nagy sebességű internet kapcsolat, hogy megfektessen egy Green-t. Ajánlanám az 1TB tányéros darabokat, de valahogy a gyártók megálltak 1TB méretnél, nem is értem miért. Talán ki akarják szórni a raktáron maradt darabokat. Jó lenne lenne már 2 tányéros 2TB-os és 3 tányéros 3TB-os vinyó. Talán az árakra is kedvező hatással lenne.

(#30442) salesman


salesman
őstag

Üdv mindenkinek!

A 3 vinyó közül melyiket válasszam, normál rendszer vinyó lenne, semmi extra:

- Seagate 7200.12 1TB 32MB cache, sata2
- 1TB Samsung HD103SI
- Western Digital 1TB 32Mb SATA2 Green Power (WD10EADS)

Köszönöm!

Türűűűdrááá!

(#30443) €uro válasza Dzsekó (#30441) üzenetére


€uro
őstag

Én is úgy gondolom, hogy a Green-nek is elégnek kellene lennie. Ma teszek a NAS-ba egy 1.5TB-os Green-t és kipróbálom vele.

Köszi a segítséget!

(#30444) Smoky2011


Smoky2011
tag

Halli-Egy kerdesem lenne,hogy a HDD arak,azok lejebb mennek idovel vagy feljebb???Mer venni szeretnek egy WD CAVIAR BLACK-et(1.5T)-34K!!Eshogy most lenne erdemes-e venni vagy varjak vele meg??Valaszokat elore is koszonom:)!

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#30446) jim_raynor70 válasza Dzsekó (#30431) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Ez mennyire biztos, hogy a Scorpioknal is ilyen drasztikusan 8 masodpercre van allitva a parkoltatas? Vagy inkabb ugy kerdezem, hogy az ott megismert SecurePark egyenlo az IntelliParkkal egy az egyben? Foleg azert kerdezem, mert volt Scorpiom, szinten laptopban, de semmilyen kattogast nem hallottam. Mondjuk akkor erre figyeltem a legkevesbe es meg nyilvan az IntelliParkos problemara sem derult feny akkoriban.
De van benne racio, mert hordozhato eszkozokbe szantak a Scorpiot is, aminel a fo profil az energiatakarekossag, csak egy hivatalos beszamolot sem lattam errol, a problema mind a Green tipusaira vonatkozott.

(#30447) jim_raynor70 válasza Smoky2011 (#30444) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

[link]
Tehat ettol remelhetoleg nem sokkal lesznek mar dragabbak, de nem mostanaban fognak az arak realizalodni...

[ Szerkesztve ]

(#30448) Smoky2011 válasza jim_raynor70 (#30447) üzenetére


Smoky2011
tag

Akkor Szerinted most kellene vennem ha szuksegem van ra:)??

[ Szerkesztve ]

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#30449) jim_raynor70 válasza salesman (#30442) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Bocs, lejart a szerkesztesi ido...

En pont ilyen sorrendben valasztanam oket rendszerhez, ahogy felsoroltad (ha mas nem johet szoba).

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.