Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30601) tpeter77 válasza jim_raynor70 (#30597) üzenetére


tpeter77
addikt

köszi szépen! :)

(#30602) Stirbi válasza itamragy (#30599) üzenetére


Stirbi
addikt

Szia. Személyes tapasztalatból csak ajánlani tudom!

(#30603) Cadal


Cadal
őstag

Hi!

A közeljövőben vennék egy új HDD-t. Nem rendszernek kell, hanem adattárolásra (filmek, zenék, képek) néha seedelésre). Amit már korábban kinéztem az egy
Seagate Barracuda 2 TB (ST2000DM001) PH! hír:[link] 1 TB/tányér, 7200 RPM, SATA III, 64MB cache... ez már csak marketing Tech spec.

Érdekelne, hogy van-e alternatíva hasonló képességekkel illetve van-e valakinek tapasztalata ilyen vinyóval?
Itt most elég "jó" áron van: [link] Vagy inkább keressek 5900RPM-es vinyót?

(#30604) Coolmat válasza Cadal (#30603) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Nagyon kevés tapasztalat van még az új Seagate szériáról (teszt a 3 TB-os nagytesóról: [link]), itt ha megnézed volt aki találkozott ilyen típusból 3 tányéros változattal is, szóval van egy kis kavar a dologban, valamint a legtöbb helyen már csak 1 év garanciát adnak a Seagate-ekre (kicsit keresgélve találhatsz még olyan boltot ahol 2-3 évet vállalnak rá, pl. ipon).
Adattárolásra persze bőven elég az 5400-5900 rpm-es is, pl. ST2000DL003 - teszt, WD20EARX - előző típus teszt - vagy Samsung HD204UI - teszt.

[ Szerkesztve ]

(#30605) M107


M107
addikt

Egy gyors kérdés:

Mekkora az esélye hogy a garancia időn belül tönkremenjen a vinyó (bármelyik típus), s az után(B) ha minőségi táp van alatta.(/B)

1 Gép: Cifi Ctg 500W a régi tápom örökölte meg azért ekkora teljesítményű (letöltő gép Multimédiás egység) 3 Db vinyó
Tvhez kötve + Philips Bdp 3250 Blu-ray lejátszóval összekötve.

2 Gép: Fsp Aurum 550 W (mindennapos gépem) 3 Db vinyó +1 usb 320Gb harddrive.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30606) Coolmat válasza M107 (#30605) üzenetére


Coolmat
őstag

Mindkét táp jó minőségű (baj csak a codegen, vargáné és tsa. stb. típusokkal szokott lenni), nem ezeken fog múlni, hogy mikor mennek tönkre a winchesterek a gépekben. Ha nagyon biztosra akarsz menni feszültségingadozás ill. villámcsapás ellen, tegyél a gépek elé egy túlfeszültségvédett szünetmentest (de tényleg csak ha pótolhatatlan adatokat tárolsz a winchestereken, ellenkező esetben ágyúval verébre lőssz egy soktízezres szünetmentessel).
Egyéb meghibásodások bekövetkezte a puszta véletlen, szándékos rongálás vagy hibás széria műve lehet csak.

[ Szerkesztve ]

(#30607) tomgabor


tomgabor
senior tag

Elfogyott a helyem sajnos és merevlemezt szeretnék vásárolni, de melyiket és bírja-e még a táp?
Gépem az adatlapomon, Sata2-es alaplap.
Tapasztalatok:
400GB-1TB-2TB Samsung HDD-im halkak és hüvösek 29-32 fokosak, egyetlen WD 320GB HDD-m picit hangos és 42 fokos, max 2 évesek ezek.

Kiszemelt HDD-k:
Sata3 WD van valami hátránya ha Sata2-es alaplapban használom mert ez van jó árban (értsd lassabb lesz a sata2-es társánál is mint egyes kingston SSD-knél)
Sata2 WD valamivel drágább és inkább picit drágábban ezt.

OFF: nem tudom lehet-e de melyik 60GB körüli SSD-t érdemes megvenni.

Merevlemez csak adattárolásra lenne használva.

(#30609) ludla válasza Zozzant (#16906) üzenetére


ludla
őstag

Szia! Nekem is ilyen wincseszterem Samsung HD502HJ van most 1 éves és nekem eléggé hangosnak tűnik a vinyóm, ha dolgozik valami krepegő hangot ad ki magából, ez normális ennél?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#30610) Coolmat válasza tomgabor (#30607) üzenetére


Coolmat
őstag

Biztosan bírni fogja még a Chieftec 550W-os tápod azt a +1 winchestert. Nyugodtan használhatod a Sata3-as WD-t Sata2-es lapban, nem fogsz észrevenni semmi különbséget. Alternatívaként megemlítem a Seagate 5900rpm-es winchesterét is (kicsit gyorsabb mint a WD, 2 év gar van rá iponban, és erről a típusról még nem nagyon láttam itt negatív visszajelzést mint pl. a 7200.11 vagy 7200.12-es szériáról). Hogy jó árban lennének azt nem mondanám, ha az alattad linkelt cikkben írtak valóra is válnak, akkor talán olcsóbbak lesznek végre kicsit a HDD-k.
60GB-os SSD-t én ilyet vennék most.

(#30611) tomgabor válasza Coolmat (#30610) üzenetére


tomgabor
senior tag

Hogy jó árban lennének azt nem mondanám, ha az alattad linkelt cikkben írtak valóra is válnak, akkor talán olcsóbbak lesznek végre kicsit a HDD-k.

Tavaly vettem 18e-ért 2TB-os Samsungot, ehez képest drága.
Várni nem nagyon szeretnék többet mert már csak WD-jük van és ha az is elfogy akkor bajban leszek.

Köszönöm a válaszod.

(#30609) ludla: nekem a 400-as Samsung ad ki 2 évesen fura hangokat amikor tölt mint állat, HDSentinel azt mondja semmi baj nincs, én is félek hogy talán beadja a kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#30612) Cadal válasza Coolmat (#30604) üzenetére


Cadal
őstag

köszi, megvárom a hónap végi árcsökkenést!!!! aztán lépek valamit.

(#30613) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Meddig tart még a HDD válság? :O

Van valakinek erről híre? Száradnak már a gyárak vagy még mindig víz alatt?

(#30614) Cadal válasza easy...rider (#30613) üzenetére


Cadal
őstag

#30608: :U

(#30615) easy...rider válasza Cadal (#30614) üzenetére


easy...rider
őstag

Köszi! :B

Pedig visszakerestem mégse vettem észre

(#30616) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Tudom hogy ezren kérdezték előttem de én is szeretném kérni hogy ajánljatok egy-két gyors, halk sata3-as vinyót nem kell nagy kapacitású max 2-3 száz giga elég. Csak a normál vinyók közül a lehető leggyorsabbak legyenek. Most ilyen van .
Big THX :C

[ Szerkesztve ]

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#30617) szente


szente
addikt

Hali!

Raid0 tömbhöz szeretnék vinyót venni. Néztem WD-ból 3200YS-t, de elég gyászos sebességről szóló HD Tune képeket találtam. 60MB/s sebesség nekem nem elég megyőző.
Szerintetem jobb lenne egy egy tányéros Samsung F3 aminek az átlagos adatátviteli sebessége 110MB/s.
Szerintetek?

Üdv.

(#30618) djculture válasza szente (#30617) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ mire akarod használni, szekvenciális tempó főleg nagyobb file-ok mozgatásánál számít. Samsung amúgy jó de ahogy öregszik egyre lassúl és egyre zajosabb... A wd-k jobban birják a strapát.

[ Szerkesztve ]

(#30619) LaciMc82


LaciMc82
aktív tag

Sziasztok.
Volt nemrég egy olyan gondom,hogy két winyóm elszállt ,de van egy harmadik ami úgy tűnt megúszta,de nekem gyanús ez is.
Akadoznak a játékok a gépemen (pl fifa 12 aminek nem kéne):
A konfigom AMD FX 4100 CPU,Radeon 6770-es vga,8 giga ram,Asus m5a78l m le lap és az említett sata 2-es maxtor 250-es winchester.
Okozhatja a problémám a winyó?

Tiszta hülye aki nem normális

(#30620) jim_raynor70 válasza Boogie33 (#30616) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Az elso hozzaszolasban van boven valasztek.

(#30617) szente: szinten tudom javasolni az elso hozzaszolast. Illetve ahogy djculture emlitette, szemely szerint jobban preferalom a WD-t, de a hangja miatt. En nem vettem eszre, hogy az ido multaval lassulnanak a Samsungjaim.

(#30619) LaciMc82: megeshet. Van lehetoseged kiprobalni masik winchesterrel a rendszert? Tapegyseg ugye nem a kodegany fajta? BIOS-ban Load Default volt, es friss rendszer telepites, elotte melyformazas?

[ Szerkesztve ]

(#30621) szente válasza djculture (#30618) üzenetére


szente
addikt

Otthoni felhasználásra szeretném, 2 partició, egy a rendszernek, egy az egyéb dolgoknak, pl filmek, játékok. A hangja nem zavar, így is elég hangos a gép, szóval tök mindegy. :D

Sajnosn most nem tudok hosszú leírásokat olvasni, mert nincs gépem, mobilról netezek...

(#30622) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#30600) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Senki? :F
Félreértések elkerülése végett elolvastam az első hsz-t, az 500G-s tesztet, csak épp azon meghajtók nagy része nem rendelhető már, illetve nem akarok Seagate logós Samsungot (a D00x-esek mind azok), kivéve persze ha azt javasoljátok. Úgy hogy please, mondjon már egy guru valami értelmes javaslatot. :R

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30623) LaciMc82 válasza jim_raynor70 (#30620) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ááá nem az,Fsp Blue Storm II 400 W adja a kakaót a gépnek.
Viszont felraktam egy másik vinyóra is a rendszert és a hiba a következő dologtól jelentkezik,telepítem a windows updateket amelyik közül valamelyik bekavar ,de nagyon.
Ott lehet lemérni,hogy van az Unigine nevű benchmark program és amikor jön az akadozós dolog akkor abban akad a hang és a kép is ,holott frissítés előtt semmi gond nincs,megy stabilan 45 fps felett röccenés mentesen a teszt.
Na ez mi a fenétől lehet? :Y

[ Szerkesztve ]

Tiszta hülye aki nem normális

(#30624) jim_raynor70 válasza Fire/SOUL/CD (#30622) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Sajnos igen, egy 2 eves cikket nem lehet ennek fenyeben mar alapul venni, de SpinPoint F3-at meg lehet kapni, 7K1000.C-t es WD Caviar Black-et is. Talan ezek kozul a Black a legjobb veletlenszeru olvasasban es irasban. Ha a hasznalt merevlemezek es a magas ar is jatszik, akkor ide sorolnam meg azt a bizonyos sokak altal ellenzett Seagate 7200.12-t es a VelociRaptorokat.
[link]
A (sima) Raptorokrol mar nem tudok merest mutatni, mert nem allnak rendelkezesemre, ahogyan az F3-asokrol sem a kulso keret miatt (USB 2.0 sebesseg).

(#30623) LaciMc82: a fontos frissiteseket illik felrakni, de a .NET 4.0-at nem, hacsak nem keri valami altalad gyakran hasznalt program. A hardverfrissiteseket se tedd fel. Esetleg AMD-fele SATA, AHCI drivert probaltad kizarni? Azokat sem fontos Windows 7 eseteben telepiteni.

[ Szerkesztve ]

(#30625) LaciMc82 válasza jim_raynor70 (#30624) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Ami drivert telepítek az a vga,hangártya,lan hármas,semmi sata drivert nem használok ,ahci-t meg végképp nem.
Azt mondod a .Net 4.0 bezavarhat?

Tiszta hülye aki nem normális

(#30626) jim_raynor70 válasza LaciMc82 (#30625) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Regebbi, nem izmos es XP-s gepeket lattam nem kicsit akadozni alatta, de a Te esetedben ez egyik sem all fenn. Win 7 64 bit, ugye?
Nezzuk meg, mi van akkor, ha letorlod a .NET 4-et! Maximum visszatelepited, ha nincs valtozas.
Es pontosan milyen frissiteseket teszel fel a rendszerhez? Cuzammen, amit felajanl?

BIOS legyen a legfrissebb a lapodon, integralt VGA legyen tiltva es a winchester legyen a SATA3G_1-es portra dugva (jobb lent, negyes csokor, kozvetlenul a front panel csatlakozo mellett). Ez azert fontos, mert bar nem irja sem a manual, sem a weboldal, talaltam hozza ASMedia drivert, amit jobb kerulni.
Ha nem javul, akkor en megprobalkoznek azzal, hogy a harom driveren (LAN, hang, VGA) kivul atallitanam a BIOS-ban AHCI-ra a SATA modot ([link]) es feltennem hozza a friss vezerlot, vagy az ASUS laprol a korabbit.
Ha igy sem javul, installalj egy uj, csupasz rendszert es megfontoltan, szinte egyesevel a frissiteseket fel. Lassu es turelemjatek. :o

(#30627) Boogie33 válasza jim_raynor70 (#30620) üzenetére


Boogie33
senior tag

Hali. És 5-év ( " 2007-07-15 15:15:52" )

alatt semmit nem változtak a merevlemezek minden ugyan az ???

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#30628) Dinter válasza jim_raynor70 (#30624) üzenetére


Dinter
addikt

Nekem WD5000AAKS-em volt (Caviar Black) és iszonyatosan hangos volt. Nem tudom, hogy csak az enyém volt-e ilyen, vagy típushiba, de a youtube-n sok ilyen hangproblémás Black van fent :U

(#30629) Stirbi válasza Dinter (#30628) üzenetére


Stirbi
addikt

WD5000AAKS az CAVIAR BLUE :R

(#30630) Dinter válasza Stirbi (#30629) üzenetére


Dinter
addikt

:B

(#30631) jim_raynor70 válasza Boogie33 (#30627) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Dehogynem valtoznak, viszont az elso hozzaszolas ha nem is rendszeresen, de bizonyos idokozonkent frissitve van a moderatorok altal, hisz 5 eve meg a 6 Gbps-os SATA 3 szabvany sem letezett, a listaban pedig megis van olyan meghajto.

(#30628) Dinter: :K Viszont neki nem szamit a hang: [link].

(#30632) Dinter válasza jim_raynor70 (#30631) üzenetére


Dinter
addikt

De akkor én ezt most nem értem hogy van :F . Az összes ilyen, vagy csak ennyi gyári hibás van? Az értékelésekben [link] halknak írták. Nagyon nem vagyok képben.

(#30633) Boogie33 válasza jim_raynor70 (#30631) üzenetére


Boogie33
senior tag

Oké . Bocsi , figyelmetlen voltam. :R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#30634) jim_raynor70 válasza Dinter (#30632) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Persze, hogy egy webaruhazban csendesnek, halknak titulaljak, hisz a negativ reklam senkinek sem kell. HDD es HDD kozott oriasi kulonbsegek vannak hang tekinteteben. A vajtfuluek Black es Black kozott is hallanak elterest, en annyira megmondom oszinten, nem figyeltem kulon erre. De az teny, hogy a Blacknel van halkabb varians mind hazon belul, mind a konkurencia teruleten.
Es persze, lehet kiveteles peldany, ami felresikerulten jott ki a gyarbol es azert olyan eszmeletlenul hangos...

[ Szerkesztve ]

(#30635) Dinter válasza jim_raynor70 (#30634) üzenetére


Dinter
addikt

De nem, ez vásárlói vélemény. Most csak az én Blue-mnak [link] volt ilyen hangja, vagy ez minden 5000aaks-nél ilyen?

(#30636) jim_raynor70 válasza Dinter (#30635) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Es lehet, Te irtal oda egyedul Tuska Jozsef neven valos velemenyt, Nagy Dezso, Suveges Istvan meg csak papiron letezik. :)
Viszont ebbol a videobol en nem tudom kivenni, hogy a winchester zaja lenne egy az egyben. De ha az, akkor valoban nem koser, mert hangosabb, mint a tobbi Blue.
Ezzel pedig az sem biztos, hogy cserelnek garanciaban, ha a mukodese stabil es megfelelo az elvarthoz kepest.

(#30637) LaciMc82 válasza jim_raynor70 (#30626) üzenetére


LaciMc82
aktív tag

Igen 64 bitex win 7-em van.
Igen bevallom eddig ami frissítést felajánlott telepítettem rá,sosem volt ilyen bajom,ez egy új konfig kivéve a winchestert,de a semmilyen tesztprogram nem jelez hibát rajta.
Az integrált vga-t letiltani igazából nem lehet,max annyit lehet ennél a lapnál a biosban ,hogy melyik legyen az elsődleges videóvezérlő,így tiltásnak ez minősül nincs enabled/disabled variáció.
Azt ,hogy melyikre van dugva most meg nem mondom,majd megnézem és akkor ha nem azon van rákötöm.
Most újratettem a windowst és csak a biztonsági frissítéséket teszem fel,meg az sp1-et,annak elégnek kell lennie vagy feltétlen fontos minden egyebet is felrakni amiről sokról azt sem tudom ,hogy mi a fenét javít ,esetleg esetemben még ront is?

Tiszta hülye aki nem normális

(#30638) El Kebir válasza jim_raynor70 (#30634) üzenetére


El Kebir
őstag

"A vajtfuluek Black es Black kozott is hallanak elterest"

nem kell ehhez különleges hallás, a WD rendszeresen azonos típusszámmal ad ki különböző tányérszámú (de azonos kapacitású) meghajtókat, amik között lehet hangban, sebességben, fogyasztásban, melegedésben számottevő eltérések...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#30639) El Kebir válasza Dinter (#30635) üzenetére


El Kebir
őstag

tessék itt egy [link] négy féle 5000AAKS is van benne (1-2-3 tányéros is lehet), a tiéd melyik volt? ;)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#30640) jim_raynor70 válasza LaciMc82 (#30637) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Annyi eleg a VGA-nak, ha elsodlegesnek a PCIe-t allitod be.
En sem szoktam mindig, minden esetben az osszes frissitest feltenni, hisz nem mindig ugrik a kutba az ember sem, ha mondjak neki, de a biztonsagi tomeseket es az SP1-et (ami szinte ezeket egybefoglalja) ajanlott.

(#30638) El Kebir: :((( Teljesen megegyezore gondoltam, de jogos amit mondasz! :R

(#30641) Dinter válasza jim_raynor70 (#30636) üzenetére


Dinter
addikt

Hát már blackvinyllel kicseréltettem, mert garin tuti nem cserélték volna, mivel HD Sentinelben 100as volt. Amúgy ezek valódi emberek :) De ez tuti, hogy a HDD volt, le is teszteltem, meg kiszedtem a gépből és tisztán hallatszott.

[ Szerkesztve ]

(#30642) jim_raynor70 válasza Dinter (#30641) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Es az uj, amit kaptal helyette is ennyire hangos? Vagy az rendben van?

(#30643) Dinter válasza jim_raynor70 (#30642) üzenetére


Dinter
addikt

Nem ugyan ilyenre cseréltem, mert kicsi is volt. :) Most egy Samsung HD103SI-m van, ez viszonylag halk.

(#30644) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Az első hsz-ben nem jó a Raidről kezdőknek 1-3 link.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#30645) jim_raynor70 válasza shadow1901 (#30644) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Cerebellum iromanyai mar reg eltuntek azokrol a hivatkozasokrol, sajnos.

(#30646) akela91


akela91
addikt

Sziasztok. SSD mellé kéne egy megbízható HALK vinyó adattárolásra. Elérési idő lehetne gyorsabb, az írási sebesség nem fontos annyira. Mondanátok pár "sorozatszámot" ami jó lenne. 1TB-os kell.(WD10EARX;WD10EALX;WD10EZRX;ST31000524AS;ST1000DM003;Samu F2/F3)

(#30647) jim_raynor70 válasza akela91 (#30646) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Szinte meg is valaszoltad magadnak a kerdesed a felsorolassal. A halk vonzata, hogy lassabban porogjon, mint 7200 fordulat/perc, ezert ha ez az elsodleges es fo szempontod, akkor szinte mindegy, melyiket veszed az 5400-asok kozul. A WD Caviar Green eleg jo szeria adattarolasra SSD melle, ahogyan az F2-F3-F4 Eco Green sorozat is a Samsungtol. Az eleresi idejuk majdnem egykutya, ugyhogy ez esetben ezzel ki kell bekulnod. (Nalam a Caviar Blue is halknak szamit, csak pont elotted volt egy paciens, akinel nagyon nem volt az: [link].)

(#30648) Fire/SOUL/CD válasza jim_raynor70 (#30624) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először is kösz a választ.
- WD-t és/vagy 10000RPM-es HDD-k most kilőve.
- Seagate 7200.12 van most is, semmi gond nincs velük, viszont lassabb, mint egy Samsung SP F3
- Én is Samsung SP F3 felé hajlok, de akkor veszek egy Seagate logósat. :DDD
(Ugyanis a Seagate ST500DM005 az egy Samsung SP F3 HD502HJ) ;]

Kösz még1x a választ.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#30649) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Èrdeklödnék milyen HDD -t érdemes mostanság venni? Rendszernek, adatoknak, mindennek.

Köszi

(#30650) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

A seagaetn kívül van másik gyártónak is 1terra/tányros winchestere? Leginkább a wdre gondolok. Lehet, h a két 500as wd bluet lecseréléném terrásakra. Ennek mennyi értelme lenne? Most raid 0 ba van a gépem és ebben is gondolkodom. Lehet, h egy ssd kéne mellé? Passz...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.