Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Helmoras


Helmoras
őstag

Hello urak!

Filmezéshez milyen külső vinyót ajánlotok 10-15 ezres kategóriában?

Köszi a válaszokat előre is!

Üdv Zsolt!

(#28002) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok,
Adattárolásra kellene nekem egy nagyon csendes hdd:
[Ezt] már megnéztem.
Nem tudom azóta változott-e valami.
Ti melyiket ajánlanátok, ha nem csak az zajszint, de élettartam, az ár/érték és egy picit a sebesség is számít. Persze legfontosabb, a zajszint, de egy hangyányit lehet zajosabb, ha egyébként meg más szempontokból sokkal jobb a hdd.
Köszi,
w.

(#28003) scope2007 válasza wolandino (#28002) üzenetére


scope2007
addikt

Samsung HD204UIt ajánlom.. [2TB]
WD 20EARS se rossz [2TB]
mindkettő van nálam most... samsung gyorsabb, halkabb, hűvösebb..

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28004) Zlin50


Zlin50
senior tag

Na, csak sikerült megint újraélednem. Egyszer csak fagyás... Na jó, legyen reset. Bejön a rendszer, de amikor a tuner programját akarom indítani aszongya nincs eszköz. Hogy mi van?
És tényleg, eltünt. Kikapcs, táp kilő, kártya megmozgat. Bekapcs és mi fogad boot közben, kék halál. Többször is. Kikapcs, kártya kivesz, másik még egyetlen szabad PCI-be berak, indítás és most megint működik. Kipróbáltam egy régi SATA vezérlővel meg egy régi hangkártyával de a rendszer észre veszi őket. Ráadásul a SATA vezérlőnek már boot alatt jelentkezni kellett volna. Szóval úgy néz ki egy PCI slot megdöglött. ASUS P5Q SE Plus, másfél év után. Ennyi miatt vajon cserélik?

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#28005) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Sziasztok!
Milyen: 3,5", 7200rpm, SATA2 vinyót ajánlotok ami: 120GB vagy a körül van és halk?
Ezt tervezem rendszervinyónak + programoknak, játéokokra és egyébre pedig lenne 1TB külső usb 3.0-ás merevlemez.
Minnél olcsóbban szeretném megúszni, használt is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

(#28006) Jack@l válasza P-SZ-S (#28005) üzenetére


Jack@l
veterán

120-asból vegyél inkább SSD-t...
A lényeg, hogy nem gyárt már ilyet az ipar szerintem, Samunak van egy elég gyors 7200-as kis 320-asa, a többieknek meg egylemezes 500-asai, gndolom azok is nagyon gyorsak.
De jobban jársz egy 1 terrással ár/terület arányt számolva.

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#28007) P-SZ-S válasza Jack@l (#28006) üzenetére


P-SZ-S
aktív tag

Érdemes SSD-re Op. rendszert tenni? Én csak az alap PH-s cikket olvastam róla és az ott említett írás/törlés limiten akadt meg a szemem. Egy Win+ kis programok hdd-n elég sokszor tevékenykedek, gyakorlatban mit jelent ez a limit. Mert sok helyen leírják de a konkrét dolgok érdekelnének.

(#28008) mpierre válasza P-SZ-S (#28007) üzenetére


mpierre
veterán

Ide válaszoltam, mert inkább oda való.

Szerk: Off.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28009) wolandino válasza scope2007 (#28003) üzenetére


wolandino
tag

köszi.
de inkább valami kisebb kellene 1-1,5 TB-s.
Eddig WD-t akartam, de egy kicsit tartok is tőle, mert olvastam, hogy van bennük valami tervezési hiba...
A WD-nek ismerem az 1,5 terrás változatát, a samsungnak is van ilyen?

(#28010) gg72 válasza wolandino (#28009) üzenetére


gg72
veterán

Samsung SpinPoint F4 1,5TB (HD155UI)
[link]

Ha minden jól megy, kedden lesz nálam egy ilyen (USB 3.0 külső házban), majd beszámolok róla.

[ Szerkesztve ]

(#28011) wolandino válasza gg72 (#28010) üzenetére


wolandino
tag

köszi :R

(#28012) Mrdevil


Mrdevil
addikt

Sziasztok, most akkor az 1TB-os méretben melyik vinyót ajánljátok. Én a WD10EALX-en filózok erősen. Vagy esetleg valamelyik Green-es jobb lenne? :F

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#28013) Atimester


Atimester
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi két winchester-ről van valakinek tapasztalata?
Használ közületek valaki épp ilyet?

Hitachi Deskstar (HDS722020ALA330)
2TB, SATA II 3GB/s, 7200 RPM, 32 MB Cache.

Seagate Barracuda XT (ST32000641AS)
2TB, SATA III, 6GB/s, 7200 RPM, 64 MB Cache.

Attila

(#28014) rszp válasza Atimester (#28013) üzenetére


rszp
aktív tag

Hitachi Deskstar (HDS722020ALA330)
2TB, SATA II 3GB/s, 7200 RPM, 32 MB Cache.

5 lemezes diszk. Hangos, meleg, már kifutott diszk.
A Hitachi HDS723020BLA642 viszont gyorsabb, sokkal halkabb, hűvösebb, SATA3. 3 lemezes

(#28015) nagyarpad


nagyarpad
csendes tag

Üdv.

Az alábbi két merevlemezről kérném a véleményeteket:

Western Digital Caviar Green 2TB, SATA III, 5400 rpm, 64 MB (WD20EARX)
Seagate Barracuda Green 2TB, SATA III, 5900 rpm, 64 MB (ST2000DL003)

Adattárolásra használnám és elsődleges szempont a megbízhatóság és a minimális zajszint, persze nem elhanyagolható tényező a sebesség sem, de ez csak másodlagos szempont.
Segítségeteket előre is köszönöm!

2009. április 16-án megszületett Hanna kishúga, Tessa. Hurrá...

(#28016) Zlin50 válasza nagyarpad (#28015) üzenetére


Zlin50
senior tag

A WD nagyon de nagyon halk, és hát bizony lassabb is mint az EARS. Ennél is megvan a 8mp load count, de átállítható a wdidle3-mal.
Tárolásra jó lesz.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#28017) wolandino


wolandino
tag

Sziasztok,
Samsung SpinPoint F4 1,5TB (HD155UI)
WD 1,5TB 64MB 5400rpm (WD15EARS)
Melyiket a kettő közül?
Adattárolásra használnám, a két legfontosabb szempont a halkság és az élettartam.
A WD-ről azt hallottam, hogy van valami tervezési hibája, ezt mennyire kell komolyan venni?
Köszi előre is.

(#28018) zolynet válasza wolandino (#28017) üzenetére


zolynet
addikt

elfogultság ide vagy oda, de én 1voksot a samura tennék :K
még egy ok: katt

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#28019) wolandino válasza zolynet (#28018) üzenetére


wolandino
tag

amit belinkeltél az oka, hogy nem egyből wd-t vettem :)
amúgy mi igaz abból, hogy 2 éven belül tönkremennek a samsungok?

(#28020) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
A WD-nél ez a 8mp-s beállás mit takar? Gyakorlatban miben jön ki?
Mindig ezt olvasom ellenérvként a WD-vel kapcsolatban, ugyanakkor elő-elő fordul olyan vélemény, hogy samsung két év alatt elromlik, a Hitachi hangos.

Hosszú távra ilyen szempontból a wd a legjobb, mert megbízhatóbb, nem?
Samsung hiába halk, gyors, stb ha elromlik 2 év használat után...

Hosszútávra melyik lenne a legmegbízhatóbb?

(#28021) Zlin50 válasza Mr. Teddy (#28020) üzenetére


Zlin50
senior tag

A WD green a leghalkabb. A csámcsung kifejezetten nálam csúnyán leszerepelt a hangja miatt. Mások azt írják halk. Lehet, de kérdés kinek mi a halk.
A WD a leghalkabb ami a kezem alatt volt. A csámcsung hűs ugyan, mert 30 fokos hőségben is 25 fokot jelzett indítás után, holott a WD és a Hitachi 30-at. Hát így lehet is hűs.
A 8mp a load unload cycle (smart 193-as érték) növekedésében mutatkozik meg. Sokan panaszkodtak miatta, mert gyorsan növekszik, bár csak akkor ha ébren tartják, különben nem. Egyébként meg át lehet állítani a wdidle3.exe programmal megfelelő módon és akkor töredékére csökken az érték. Ha ébren van tartva átállítás után akkor meg főleg.
A WD green és green power (pl caviar green, AV-GP) sorozat tagja feltehetően mind 8mp-es. A WD20EARS, WD20EARX, WD20EURS biztosan mert kipróbáltam ezeket. A EURS és EARX még ébren tartáskor is halk, de az EARS hangosabban reagál náluk a sentinel ébren tartó jelére és munka közben is jobban hallható, igaz gyorsabb is. Az EURS és EARS sebessége kb egyforma, viszont az EARX lassabbnak bizonyult ugyanarra portra kötve.
Tárolásra még az EARX is jó ha nem érdekes a sebessége. Olyasmik tárolására jó amit nem sűrűn mozgat az ember. Róla filmet lejátszani például megfelelő a sebessége, de érdemes a 8mp-et átállítani, hogy ne aludjon hamar.
A Hitachi viszont nem hangos és nincs 8mp. Az 5K3000-es például tárolásra szintén megfelelő.

[ Szerkesztve ]

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#28022) zolynet válasza wolandino (#28019) üzenetére


zolynet
addikt

1év múlva megmondom h az én f4-esem tönkrement-e 2éven belül ... ezt így nem lehet megmondani hisz az f4 széria nem régi

Life is too short to stay stock!

(#28023) LeC válasza wolandino (#28017) üzenetére


LeC
addikt

Hát ha a halkság a fő szempont, akkor WD green :)
Azoknak aztán tényleg semmi hangjuk.

Milyen tervezési hibáról hallottál és hol?

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#28024) Mr. Teddy válasza Zlin50 (#28021) üzenetére


Mr. Teddy
őstag

A Hitachi 5k1000 típusszámú 1TB-os vinyó hasnlóan jó mint az 5k3000-es? 5k3000-esből minimum 1.5TB-os van, nekem elég 1TB. Látom a kettő közötti különbség a SATA2-3, ennek a SATA3-nak van gyakorlati haszna? Egy ilyen vinyó a SATA2-t plafonon kihasználja?

(#28025) wolandino válasza LeC (#28023) üzenetére


wolandino
tag

http://pcworld.hu/problema-a-western-digital-caviar-green-merevlemezekkel-20110423.html

Már teljesen össze vagyok zavarodva.
Gondoltam a fórumon majd megmondják a frankót.
Valaki írta is, hogy a WD a leghalkabb, erre valaki más, hogy annál csak a Samsung F4 ecogreen a halkabb, de gyorsabb is.Aztán valaki, hogy csak a Seagate, meg különben is, a többi már akkor rossz, amikor még meg sem vettem. Na most megint a a WD...
Pedig már ki is néztem a media planetben a samsungot...most nézhetek megint WD-t :W
Döntsétek már el! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28026) maross válasza wolandino (#28025) üzenetére


maross
veterán

windows7 64bit alatt nalam nem jelentkezik a wd-s problema, negy vinyobol egynel sem. sot volt meg egy egy terras es egy masfel terras amit kinottem, azokkal se volt gond.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#28027) Core2duo6600 válasza wolandino (#28025) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahogy a cvikk is írja, leginkább Linux alatt jelentkezik, de ott sem minden esetben.

Én betettem 5 percre azoknál a hdd éknál amik a nas ban vannak, abban ugye linux fut.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28028) Zlin50 válasza Mr. Teddy (#28024) üzenetére


Zlin50
senior tag

Az 5K3000-es a WD20EARX-szel ellentétben megfelelő sebességet mutat pedig mindkettő SATA3. Szóval a Hitachi esetében gyakorlati haszna az hogy nincs hátránya a SATA3 -nak. Mert a WD20EARX kiábrándító SATA3-as létére, hogy még a SATA2-es EURS és EARS is gyorsabb ugyanarra a portra bekötve.
Nem tudom a EARX rákényszeríthető-e SATA2 módra, de jó lenne kipróbálni vátozik-e dolog?

5K1000-hez nem volt szerencsém ezért nem tudom megválaszolni a kérdésedet.
Azt viszont tudom csak idő kérdése hogy az 1TB kapacitás is kevés lesz, ezért én inkább helyből 2TB-ost vettem. Egyelőre nem kellett megbánnom, és ez nagyon jó mert így nem pénzkidobás.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#28029) Zlin50 válasza wolandino (#28025) üzenetére


Zlin50
senior tag

Ha WD-t választanál csak a 8mp-et kell átállítani és a kérdés túl van tárgyalva. Van hozzá egy iso boot amit kiírsz lemezre és arról elvégezhető. WD20EARS, WD20EARX, WD20EURS esetében nekem ment a dolog. A hasonló végződésű más kapacitásúaknál is feltehetően megy. A caviar green és green power jelzésűeknél igen valószínű hogy mind 8mp-es.
Amúgy hogy a WD-nél halkabb legyen másik HDD ezt nehéz elképzelni mert hang nélkül egyik forgó-morgó sem jár. Ha személyesen meghallgathatom, majd elfogadom, mert a WD-t már tudom milyen. Egy araszon belülre kell hozzá hajolni hogy hallható legyen. Szóval HDD létére elképesztően halk.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#28030) Helmoras


Helmoras
őstag

Erre [link] valaki esetleg ?:) 1-2 nap múlva esedékes lenne.

(#28031) gurabli


gurabli
senior tag

Szerintetek mennyire dobná föl az egész gépet egy Velociraptor 80GB ((WD3000BLFS), rendszernek, mellé lenne egy Hita 1TB 7K1000.B?
Érezhetően jobb, gyorsabb, stb egy rendszer, a velocival? Vagy elég egy most kapható új WD Black 1TB?
Vagyis: megéri az árát a Velociraptor?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#28032) LeC válasza Helmoras (#28030) üzenetére


LeC
addikt

Western Digital Elements Desktop 1.5TB 3.5"

ilyet már kapsz 16k körül :R

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#28033) LeC válasza gurabli (#28031) üzenetére


LeC
addikt

a tipus a zárójelben egy 300GB-s veloci :)

Sokat dobna a rendszeren wd blackhez képest, az biztos.
Igaz nem egy SSD sebességre kell számítani, de akkor is gyorsabb lenne jóval.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#28034) Helmoras válasza LeC (#28032) üzenetére


Helmoras
őstag

Köszönöm!

(#28035) Chaser


Chaser
titán

Toshiba MK3256GSY 2.5" 320GB/7200rpm/16MB cache
Valaki ismeri? Megbízhatóság érdekelne, de nem nagyon találok róla semmit.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#28036) wolandino válasza Helmoras (#28030) üzenetére


wolandino
tag

Köszönöm mindenkinek:)
Akkor ez lesz:
WD 1,5TB 64MB 5400rpm (WD15EARS) :C

(#28037) Mrdevil válasza wolandino (#28036) üzenetére


Mrdevil
addikt

Én is most egy ilyen mellett döntöttem. Holnap megyek érte. :K

"WD 1500GB Caviar Black 7200rpm 64MB SATA3 WD1502FAEX"

-{PoH}- Patriots of Hungary - Tatyla and Friends ( TaF ) Hardcore PS5 klán.

(#28038) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

1Tb-os merevlemezt szeretnék venni. HTPC-be használnám, de mellette néha játszogatnék is. Jelenleg egy Seagate 7200-as fordulatú 500 gigás winyó van benne. Amit itt a PH-tesztben is ajánlottak.

Nagyon olcsón hozzájutnék, vagyis tudnék cserélni egy 1 tb-os modellre (1-1,5k ráfizetéssel)

Amit kinéztem:

SEAGATE 1000GB Barracuda Green 5900rpm 32Mb SATA3 ST1000DL002

Erről vélemények? Szeretnék alacsony fogyasztású és melegedésű winyót. Gondolom ez lassabb lenne, mint a jelenlegi. De kérdés, hogy mennyivel? Valamelyik másik 1 terrásat ajánlanátok helyette, ha ez nem jó?

Köszi előre is!

(#28039) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Samu F3 ból létezik, hogy az 1Tb-os gyorsabb mint az 500gigás verzió?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#28040) macera2


macera2
aktív tag

Üdvözlet mindenkinek!
Olvasgatva a hozzászólásokat, -mivel a megbízhatóság a fő szempontom- rábeszéltem magam egy 500 GB körüli Hitachira. Az alaplapomon sajnos nincs SATA. az Árgépen már nem is találtam ATA-s vinyót. Tudnátok ajánlani egy ATA-s lelőhelyet, vagy külső HDD-t lehetőleg hasonlóan megbízhatót, mint a Hitachi, és lehetőleg 15 000 Ft. alattit.

[ Szerkesztve ]

A fontoskodás és az inteligencia faktor szorzata mindig 1 .

(#28041) mpierre válasza macera2 (#28040) üzenetére


mpierre
veterán

[link] Pedig vannak, csak ide-s vinyót keress. Innét a p7k500-t javasolnám, de sajnos ez a legdrágább. Így a kijelölt összeghez ez van legközelebb.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#28042) LeC válasza wolandino (#28025) üzenetére


LeC
addikt

köszi a linket :R

Hát szerintem könnyű a döntés. Vedd a WD-t és ha jelentkezne a hibajelenség akkor ott is van rá a megoldás :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#28043) LeC


LeC
addikt

hát újonnan baromi drágák az ide-s vinyók.
Javasolnék egy sata raid kártya vásárlást (2-3k) és sata vinyó vételt.

Vagy nézz szét használt piacon, ott még szokott lenni 8-9k körül 500-as ide vinyó.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#28044) LeC válasza HeavyToys (#28038) üzenetére


LeC
addikt

hát ha valóban ilyen olcsón tudnál 500gb-ről 1tb-re ugrani akkor ne habozz.

Jó ez a seagate vinyó. gyorsabb mint az 5400-es társai és kb ugyanannyit is eszik.
Esetleg még a WD10EARS vagy WD10EARX-et tudnám javasolni.

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#28045) HeavyToys válasza LeC (#28044) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Okés, köszi a segítséget! Azért Seagate, mert ehhez tudok legolcsóbban hozzájutni. Még 1 kérdés, sokkal lassabb lenne (boot idő, program betöltése, játékok), mint a jelenlegi Seagate 7200.12 ST3500418AS?

(#28046) wolandino válasza LeC (#28042) üzenetére


wolandino
tag

nincs mit, és azt hiszem a WD-t veszem :)

(#28047) LeC válasza HeavyToys (#28045) üzenetére


LeC
addikt

valamivel lassabb lenne igen, hisz ez az ST3500418AS tipusú 500-as nagyon sebes kis jószág, egyik legjobb az 500gb mezőnyben, sőt.

Ez a seagate meg akárhogy is nézzük 5900RPM, green széria.

inkább megtartanám ezt rendszervinyónak, és vennék egy 1TB-s háttértárat :)

Bár ha csak egy 1000-rest kéne rádobni 1TB-ra, az nagyon megéri.

[ Szerkesztve ]

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#28048) HeavyToys válasza LeC (#28047) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Igen,csak mivel M-itx házban van, 1 db fér bele. Szóval döntenem kell. Hm... szerintem menni fog az 500-as.

(#28049) LeC válasza HeavyToys (#28048) üzenetére


LeC
addikt

hát szerintem cseréld, ennyi pénzért nagyon megéri :)

◄► !!! FIGYELEM !!! E-MAILT ÍRJ!!!! Nem tudok a privikre válaszolni!!!!!! ◄►                     ◄► [Eladó Hardverek: www.LeC23.atw.hu] ◄► TEL: [06-20/520-48-93] ◄►

(#28050) HeavyToys válasza LeC (#28049) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszi a segítséget! Így teszek!:)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.