Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30901) Coolmat válasza Agyzuzo (#30900) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

Ugye ilyen típúsú Seagateről van szó? Ha igen, akkor dobnál fel egy HDTune és/vagy Crystaldiskmark eredményt pls? Kíváncsi vagyok, ebbe hány és mekkora tányérok kerülhettek.
Amíg a Sentinel nem szól szerintem nincs vele gáz, azért a biztonság kedvéért jobb ha fut a háttérben folyamatosan a Sentinel, és a fontos adataidat ne csak 1 winchesteren tárold.

Ha az 500-as Seagated támogatja az AAM-et, akkor nyugodtan feltolhatod maxra (ezt lehet nem tudod majd megoldani Windows alól, csak valamilyen bootolható segédprogrammal), az elérési idő így javulni fog, de valamivel hangosabb is lesz.

(#30902) Agyzuzo válasza Coolmat (#30901) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Nah, megcsináltam, íme:


Ez nem tudom mennyire jó vagy rossz, mindenesetre hozzátartozik a történethez, hogy egy őskövület ABIT IP-35 Pro deszkám van ami még csak SATA-II-es. :)
A HDTune-ban mik azok a sárga pöttyözések? És a CPU használat hogy lett -1%? :D

HDD Senti fut non-stop, már kétszer megmentett az adatvesztéstől, mikor a drága jó WD Caviar-jaim elkezdtek megdögleni (nem is értem néha miért ajnározzák ilyen sokan a WD-t, nekem 4-ből 3 meghalt egy éven belül, 2 Green EARS/EARX meg 1 Blue AAKS, Seagate-ből meg van vagy 20db a régi ATA-s Cuda IV 80-asaktól kezdve a 7200.5-7200.14-esekig és soha egyikkel se volt semmi baj, még a hírhedt 7200.11-es szériával sem, sőt, egy olyanról fut a rendszer 551 napja 7/24-ben :) ).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30903) gg72 válasza Agyzuzo (#30900) üzenetére


gg72
veterán

Sajnos ez a kattogó hang a Seagate-ek egyik velejárója, a fejparkolás miatt van, elég sokan panaszkodnak rá a neten, de a gyártó nem igazán foglalkozik vele...

Amúgy az eredmények/teljesítmény nagyon rendben van! :K

[ Szerkesztve ]

(#30904) Coolmat válasza Agyzuzo (#30902) üzenetére


Coolmat
őstag

Köszönöm szépen! Elég szép eredmények, valószínűleg 2db 1TB-os tányér van benne. A SATA2-es deszkád egyáltalán nem fogja vissza, a gyakorlatban a SATA2 max. 270MB/s-et tud, ennek közelében sincsenek a mai winchesterek, és a tied a leggyorsabbak közé tartozik :K A sárga pöttyök a HDTune-ban az elérési időt mérik (a grafikon jobb szélén mutatja a felosztását ms-ban), a 12.8ms-os átlageredmény is kiváló etéren. A CPU használatot rosszul méri ez a verzió, nem kell vele foglalkozni :) Megerősítettél abban, hogy ilyen winchestert vegyek, ha majd összejön rá a pénz, addigra talán a 2TB-os változata lesz olyan árban, mint most a 1,5TB-os.

A meghibásodási tapasztalatok egyénenként változnak, valakinél például fordítva van mint nálad, és a Seagatek halnak meg sorra, a WD-k pedig nem (lekopogom, de nálam utoljára egy Quantum Fireball halt meg, pedig azóta megfordult pár winchester a kezemben).

(#30905) momesz22 válasza CoolBoy323 (#30893) üzenetére


momesz22
csendes tag

Köszi az infót

(#30906) CoolBoy323 válasza momesz22 (#30905) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

nincs mit!

(#30907) Agyzuzo válasza gg72 (#30903) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Köszi az infót, akkor megnyugodtan. :D Nem túlzottan zavar, a vinyó "daráláshoz" is hozzá vagyok szokva, csak ezt hirtelen nem tudtam hova tenni, de ha normális akkor hadd csinálja. :D

Coolmat: na akkor szerencsésen belenyúltam, csak azért vettem ezt mert semmiképp nem akartam WD-t és ragaszkodtam a 7200rpm-hez, mert az a tapasztalatom hogy az 5900-asok meg ECO vinyók valamiért hamarabb halnak. A vicces az amúgy hogy mégis totál egy árban van ezekkel... Szóval én maradok továbbra is Seagate-párti. :K

Nekem amúgy eddig csak ez a 3 WD és talán 1 Maxtorom pusztult el, de még elég régen. Meg őrzök még 2db 5 gigás Quantum Fireball SE-t, a mai napig mennek. :D Meg van egy 80-as Seagate Cuda IV-em amiben van 3ezer+ nap HDD Sentinel szerint, jó sokáig szolgált rendszervinyóként tisztességgel. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30908) rigo88


rigo88
aktív tag

kicsit off bocs, de most másolok wd blackről egy frissen wipeolt wd greenre 100mb/seccel :)

Dirr

(#30909) CoolBoy323 válasza rigo88 (#30908) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Samsung HD502HI ----> WD2003FYYS

szintén eléri a másolás sebessége a 100at ;)
de ha másolás közben nyúzom a gépet, akkor is min. 80

(#30910) potyi23


potyi23
senior tag

hi.valami hdd javito program,ami egy kicsit feljebb visszi a kondiciot ? hdd regeneratort probatom a dosos verziot,az segitett is egy kicsit rajta.Valami hasonlo program ? van egy 120 as maxtrom 60 as kondicioval,es van idom,egy kicsit szorakoznak vele... mar mindent kiprobaltam rajta amit eddig nemismertem...ez csak olyan gyakorlos gep.....

(#30911) Stirbi válasza potyi23 (#30910) üzenetére


Stirbi
addikt

Nem létezik olyan szoftver ami feljebb viszi a kondiciót.

(#30912) potyi23 válasza Stirbi (#30911) üzenetére


potyi23
senior tag

1 hete egy maxtrot csinaltam igy meg, 6 orat futott a regenerator, 68% bol 98% asat csinalt,...kb 1- 2 honapig biztosan csak,aztan majd rohamosan csokken :DD ..!

[ Szerkesztve ]

(#30913) ke_ni


ke_ni
csendes tag

Hali
1-1,5 tb os vinyót szeretnék adat tárolásra.
500gb osat játékokat telepíteni..
miet ajánlanátok?
Köszönöm a segítségeteket előre is..

Üdv. Feri

[ Szerkesztve ]

(#30914) Agyzuzo válasza ke_ni (#30913) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Játékra 7200 rpm-es Seagate!

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30915) szityo83


szityo83
tag

Sziasztok!

Szeretnék HDD-t vásárolni. Várom az ajánlatokat. 1 Tb-ra gondoltam. Menne rá rendszer is.
Érdemes SATA3-at vanni? Kihasználja a gép? A lap az tudja. Lényeg hogy csendes legyen.

(#30916) M107 válasza szityo83 (#30915) üzenetére


M107
addikt

:R

WD vennék 7200 Rpm, bár én rendszert nem raknék rá.

Western Digital Caviar Blue 1TB 32MB 7200rpm SATA3 WD10EALX
23700 Ft-tól

(Rendszernek egy kis SSD 60Gb vagy 120-250 Gb Kis HDD-t )

Ha van Sata3 és a lapod tudja miért ne, az hogy kihasználja e, az majd a komolyabb tudással rendelkező Ph kollegák megmondják.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30917) szityo83 válasza M107 (#30916) üzenetére


szityo83
tag

Az anyagiak egyenlőre nem engedik meg az SSd-t. Úgyhogy most egy olyan HDD kellene amire rendszer is menne.

(#30918) Coolmat válasza szityo83 (#30915) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

M107 által ajánlott WD10EALX is jó, vagy ajánlom még figyelmedbe az újabb 1TB-os tányérral szerelt ST1000DM003-at (néhány boltban még 3 év garival adják), esetleg a régebbi de szintén jó Samsung SpinPoint F3-at.

Sata3-nak semmi relevanciája nincs winchesterek esetén, ill. a 32 vs 64 MB cache között sincs mérhető különbség. Hangtalannak egyik sem hangtalan (átlagos 7200rpm-es hang), ahhoz a "Green" winchesterek közelebb állnak, de azokat meg nem ajánlanám rendszer alá.

(#30919) #85154688


#85154688
törölt tag

Sziasztok!Érdeklődni szeretnék,hogy az alábbi vinyók közül mennyivel gyorsabb a caviar black?Megéri azt választanom?

WD 500GB 7200rpm 32MB WD5002AALX Caviar BLACK 3,5" S-ATA3 HDD

WD 500GB Blue Caviar WD5000AAKX SATA3 Winchester 7200RPM 16MB Cache

[ Szerkesztve ]

(#30920) moonguru válasza #85154688 (#30919) üzenetére


moonguru
őstag

Amennyiben 5 év garival adják akkor igen, sebességben is gyorsabb, de nem sokkal!

Monitor Guru!

(#30921) Louro


Louro
őstag

Sziasztok

Csak tájékozódnék, mert köv. fizuval vennék egy 1TB adattárolót. Javarészt fényképek, videók (akár nagyobb méretű fájlok is) tárolására lenne. Játék nagyon minimál. Talán rászánom magam a Diablo3-ra, de FPS és szimulátorhoz nincs idegem.

Elsősorban a kérdésem, hogy ezesetben is javasoltabb a 7200rpm vagy elég a csendes 5400-es? Nem rendszer alá kell, csak tárolónak.
Fő szempontom a tartosság. Jól szellőző házba kerülne, de azért nem szeretném, ha megfőne és inkább fizetek 1-2k-val többet egy megbízhatóbb darabért.

Köszönöm előre is a válaszaitok.

Mess with the best / Die like the rest

(#30922) Agyzuzo válasza Louro (#30921) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Tárolásra én STORY külső vinyókat használok (USB3-as), teljesen jó, csöndes, megbízható, ha csak ez a cél akkor ilyesmit nézz, szerintem. Az 5400-es vinyókat nem ajánlanám, lehet egyéni pech, de nekem eddig csak olyan vinyóm döglött meg, a 7200-asok vígan futnak 7/24-ben... Az ECO vinyók meg úgy látszik ezt annyira nem kultiválják. Szóval ha játékra is kell és belső, akkor valami minőségibb 7200-ast nézz.

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30924) Agyzuzo válasza #46372352 (#30923) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én a Seagate-re esküszöm, most vettem egy 7200.14-est, jó gyors, eddig nem okozott csalódást. A WD-k közül meg a WD Black (esetleg Blue) jöhet szóba, bár én a Blue-val már szívtam meg egyszer, de a Black elvileg a top kategória WD-éknél.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30925) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Üdv

1-2 terrás belső hdd-k között melyik márka most a befutó?
Samsung-okat régen mindenki dicsérte. gamer gépbe kellene szóval,ha lehet 7200-as fordulatszámú jöhet szóba. Halk és gyors legyen.
Tipp?

(#30926) Bondi


Bondi
csendes tag

Hali. A gépemben egy 6 éves Maxtor IDE ment tropára, de ma már mindenütt SATA-t árulnak. Átalakító kábellel betehetek a helyére SATA vinyót? Megbízhatóak ezek a cuccok?

(#30927) Agyzuzo válasza Bondi (#30926) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Én használtam így rendszervinyót huzamosabb ideig, nem volt semmi baj belőle.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30928) Agyzuzo válasza s.s.j.goku (#30925) üzenetére


Agyzuzo
addikt

1. Olvass vissza. Mondjuk EGY hsz-t. Legalább...
2. Terra az a a bolygó, olyan vinyót nem fogsz kapni, max terásat. Igen, EGY darab R betűvel.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30929) wolf88


wolf88
tag

SZiasztok!
Külső vinyót szeretnék venni, de elképedve látom, hogy az ára legalább 10000 ft-tal drágább, mint volt mondjuk 1 éve.1 tb-s kellene.Mitől szállt el ennyire az ár?

(#30930) gg72 válasza wolf88 (#30929) üzenetére


gg72
veterán

Téli álmot aludtál? :D [link]

(#30931) zsela


zsela
tag

Sziasztok!

A két winchester közül melyiket ajánljátok?
- 2TB Seagate 3.5" ST2000DL003 5900rpm 64MB SATAIII (1 év garancia)
- 2TB WD 3.5" Caviar Green WD20EARX SATAIII 64MB (2 év garancia)

Esetleg másik versenyzőt az alacsony fogyasztású kategóriába?

Egyébként mennyire lehet érzékelni az 5400/5900 rpm hátrányát a 7200 rpm-hez képest mindennapos használat során?

Előre is köszönöm a válaszokat!

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#30932) newgamer válasza zsela (#30931) üzenetére


newgamer
aktív tag

Olyat vegyél, amire van 3év gari, általános használatnál mindegy a fordulatszám.

(#30933) zsela válasza newgamer (#30932) üzenetére


zsela
tag

Köszi a választ! Kicsit visszaolvastam itt a fórumon, és már el is ment a kedvem az alacsony fordulatszámú vinyóktól :(
Az a baj, hogy nagyon kevés helyen, nagyon kevés HDD-re adnak 3 év garit.
Az első hsz alapján ez megtetszett, de sehol nem lehet kapni: Hitachi HDS723020BLA642

PH megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php&nev=zsela

(#30934) petisubaru


petisubaru
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék a Seagate , vagy WD 1Tb érdekelne. Most WD-m van de látom nem nagyon írnak sok rosszat a Seagateről sem. Lehet beraknám a gépembe és akkor rendszernek, játékra kellene. Most 2db 500GB Western Digital Caviar Blue (WD5000AAKX) van benne. Ennél a két 500-nál mi jobb 1Tb-ba? Vagy 1Tb mit ajánlotok külső vinyónak úgy, hogy külön vennék házat? Előre is köszi a segítséget

(#30935) s.s.j.goku válasza Agyzuzo (#30928) üzenetére


s.s.j.goku
tag

Segitséget kértem,ha ha nem tudsz vagy nem akarsz nem muszály irni.
Elírtam, és??? ez egy forum,nem helyesirási verseny.
Vissza olvastam,de tipust nem jelöltél meg,szóval köszi a semmit.

(#30936) Agyzuzo válasza s.s.j.goku (#30935) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Muszáj lesz az...

Ha még egy kicsit visszább olvasol, még típust is találsz, sőt, sebességtesztet is, képekkel. Ha megnézed a 1,5 terás 7200.14-es Seagate vinyókat olyan sok típust nem fogsz találni.

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30937) sylas


sylas
tag

Sziasztok
Nekem is vinyot kell vennem, mivel tavaly egy WD mondta fel a szolgálatot, de akkor még volt egy 750es Seagatem szal megoldottam, de most ez is kezdi felmondani(Kattog, és mostanság egyre többször),És azt bírom, hogy a wint is ledermeszti mikor kattan egyet aztán gondolkozik majd visszatér a rendszer és közben nem is az SG-n van a win.

Szal nekem mindegy WD vagy SG vinyo lessz, mivel mind a 2 tönkrement/tönkremegy.

A többi gyártóban még annyira nem bízok, de sok véleményt hallottam a WD 2TBos verziójáról EARX és EARS - Sokan írták alig bírt ki pár hónapot és a csere is szintúgy

Seagateekre meg ritka a 3 év gari sőt a 2 is

Szerintetek a WD Black szériája megbíthatóbb és oda 5 év a gari is, mondjuk az ára is magasabb

Még annyi az EARX és az EARS sorozat között mi a különbség - termékjellemzőknél nem láttam semmit

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#30938) pgergo.hu


pgergo.hu
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni használtan 1 TB-os HDD belső 3,5-öst.
Fontos, hogy gyors legyen!
Szerintetek melyik az a vinyó, ami elég gyors a velociraptor után?
Több is jöhet!
Előre is köszönöm! :)

Vizsgamunkám: http://www.youtube.com/watch?v=qBHEXeLjSbw&list=UUV7hDO56v67Qs_pVZOUq89Q&index=2&feature=plcp

(#30939) Agyzuzo válasza pgergo.hu (#30938) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Hááát, ha a Veloci a mérce akkor max. Seagate Cheetah. De ezek aranyáron mennek kb.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30940) Agyzuzo válasza sylas (#30937) üzenetére


Agyzuzo
addikt

EARX-EARS: tippre lehet a tányérok száma? De majd egy okos megmondja. :)
Ha jót akarsz akkor WD Black, azok talán jól bírják, legalábbis kevés panaszt hallani róluk. De a Green-Eco szériát én kerülném mindenből...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30941) pgergo.hu válasza Agyzuzo (#30939) üzenetére


pgergo.hu
tag

Nah úgy tűnik, hogy wd black-et veszek, 2tb-osat!
Köszi az infókat azért! :R

Vizsgamunkám: http://www.youtube.com/watch?v=qBHEXeLjSbw&list=UUV7hDO56v67Qs_pVZOUq89Q&index=2&feature=plcp

(#30942) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Még az özönárvíz előtt vettem utoljára vinyót, most látom, hogy az ajánlott és beszerezhető típusok 2TB-s méretben 5400rpm-mel már mind advance Fromat-osak.

Kérdés: Származhat-e ebből valamilyen hátrányom? A mostani rendszerem SSD, de a vinyón van egy másodlagos Win XP amit időnként használni kell, ezt szeretném majd az új vinyóra át klónozni.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30943) Agyzuzo válasza Mercutio_ (#30942) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ne Win7-el formázd, van erre pl. a WD-nek egy külön progija, én is használtam advanced-es vinyót XP alatt, de mindenképp ezzel kell formázni, különben bukhatod róla az adatokat.

[ Szerkesztve ]

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30944) shaft72 válasza Agyzuzo (#30936) üzenetére


shaft72
tag

Na most nem tudom hova kell így pattogni, meg miért kell lenézni az iskolázatlan, tanyasi embert :(((
Attól még hogy addikt vagy, nem kell okoskodni jó öcsi? :W

[ Szerkesztve ]

(#30945) Agyzuzo válasza shaft72 (#30944) üzenetére


Agyzuzo
addikt

szánom-bánom egyeNlőre ezt kell elviselni, ne m uszály jukat beszélni a hasamba yóóó? :DDD

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30946) Mercutio_ válasza Agyzuzo (#30943) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pontosan milyen progi?
Akkor nem lehet NTFS-es a vinyó, vagy az lesz, csak valamit ez a progi még állít?
Minden egyes alkalommal amikor mondjuk egy particiót törlök, méretet módosítok ezt a programot kell használni?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30947) Agyzuzo válasza Mercutio_ (#30946) üzenetére


Agyzuzo
addikt

INNEN tudod letölteni. Csak egyszer kell ezzel formáznod, utána azt csinálsz vele amit akarsz, természetesen NTFS lesz, nyugodtan particionálhatod. Csak az a lényeg hogy először ezzel fuss neki.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#30948) Mercutio_ válasza Agyzuzo (#30947) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Az fura, hogy csak azt lehet kiválasztani, hogy system partíció vagy nem, nomeg a partíciók száma: 1, 2, other :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#30949) sylas válasza Agyzuzo (#30940) üzenetére


sylas
tag

köszi

A múltra csak emlékezni tudunk - ha szembetalálkozunk vele, meg sem ismerjük.Gondolatban haladhatunk ugyan visszafelé, de az idő közben mindig előrehalad"

(#30950) nadragulya válasza zsela (#30933) üzenetére


nadragulya
csendes tag

Figyelembe kell venni azt is, hogy az alacsonyabb áruk miatt jellemzően a kis fordulatszámú lemezeket vásárolják a 7200-es helyett. Amennyiben ez az arány 10:1 (ami a NAS-ok, médialejátszók, egyéb háttértárak miatt szerintem reális), akkor kb. 10-szer annyi panasz lesz az alacsony fordulatú lemezekre, azonos meghibásodási arány mellet is.
Majd, ha korrektebb összehasonlítások lesznek akkor ráérünk következtetéseket levonni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.