Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30451) jim_raynor70 válasza Smoky2011 (#30448) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Nehez lenne megmondani, pontosan mikor kezdenek sullyedni az arak, de igen. A szukseg nagy ur amugy is. Sot, en ezzel kapcsolatban pesszimistan latom a helyzetet es picivel megnagyobb dragulast josolok, de ne legyen inkabb igazam.

(#30452) Smoky2011 válasza jim_raynor70 (#30451) üzenetére


Smoky2011
tag

KOSZI AKKOR VESZEK EGYET,EBBE AZ EVBE OLCSOB UGY SE LESZ!!!!!SZERINTEM

Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#30453) salesman válasza jim_raynor70 (#30449) üzenetére


salesman
őstag

Köszönöm!

Türűűűdrááá!

(#30454) laca500


laca500
aktív tag

Hali.

Ez a vincsi (HD154UI) megfelelő filmek tárolására, amiket hálózaton keresztül media player-rel szeretnék lejátszani? Nem kevés az 5400RPM? Nem fog szaggatni a lejátszás. Kitudja szolgálni full Hd lejátszásánál?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#30455) atirag


atirag
őstag

Hol tudom megnézni egy samsung spinpoint f1 winyonak a gyártási dátumát? Mert kivül sehol nem találom.

(#30456) djculture válasza atirag (#30455) üzenetére


djculture
félisten

cimkéjén rajta van

[ Szerkesztve ]

(#30457) Dzsekó válasza jim_raynor70 (#30446) üzenetére


Dzsekó
addikt

Annyira biztos, hogy kikapcsoltam, de előtte /R-el megnéztem, hogy 8mp-en állt ugyanúgy. De csak Blue ilyen, Blacknél nincs energiatakarékosság. Azt nem tudom, hogy ott milyen Parknak becézik. Tőlem Central Park is lehet, akkor is egy baromság és idegesítő, számomra kikapcsolandó.

laca500: nem fog szaggatni a lejátszás.

[ Szerkesztve ]

(#30458) humax


humax
senior tag

sziasztok

a samsung 500 g satas winchesterem hibasodot nem működik, de kéne az adata, itt Pesten hol javítanak winchestert, ami jó és olcso.

köszönöm

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#30459) jim_raynor70 válasza atirag (#30455) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Pedig biztos, hogy ott van a cimken, csak elkerulte a figyelmedet. Ilyet minden esetben feltuntetnek rajta. Altalaban a RoHS compliant felirattol jobbra: [link], [link].

(#30457) Dzsekó: ez szamomra meroben meglepo informacio es teny. Ennek fenyeben megis erdemes a Scorpiokat a Greenek mellett ellenorizni es megnovelni az idotartamot, vagy teljesen kikapcsolni a fenebe a parkoltatast. :(

(#30458) humax: esetleg kerdezd meg liksoft-ot az adatmentes temaban, vagy privatban, hogy mit tudna Neked javasolni. Ha O nem is, hatha ismer par megbizhato es viszonylag olcso ceget Pesten, akik ilyennel foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

(#30460) DjKoxi válasza laca500 (#30454) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ugyanilyen HDD-m van. Tegnap jött meg a Zyxel NSA 310, beletettem, és hálózaton (cat5-e)keresztül Linksys 54 GL -en a BD-50 ISO-t médiaplayer hibátlanul lejátssza. Nem szaggat egyáltalán.

(#30461) M107 válasza jim_raynor70 (#30459) üzenetére


M107
addikt

"Pedig biztos, hogy ott van a cimken, csak elkerulte a figyelmedet. Ilyet minden esetben feltuntetnek rajta. Altalaban a RoHS compliant felirattol jobbra: "

Ez teljesen igaz mindaddig még a terméket nem gariztattad, nekem tönkre ment egy F1 750Gb és 2hét múlva egy új jött (küldtek azon már viszont nincs rajta a gyártási év).
Nem egy ilyen vinyót láttam már ami a gariból visszajött a samsungtól.

Nekem sincs de megvan a word gari papír s azon sn szám vásárlás időpontja rajta van.
2011.10.15.(mármint csere meghajtó kézhez vétele) onnan 3 év.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30462) M107 válasza atirag (#30455) üzenetére


M107
addikt

:R

Ha nem volt gariztatva, akkor ott kell lennie a címkén ha igen akkor viszont nagyon valószínű hogy nincs rajta.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30463) mpierre


mpierre
veterán

Egy két teszt a Hitachi 7k1000d-ről:

Egyebek: halk, hűvös, gyors. Mivel egy tányéros, nem meglepő.

[ Szerkesztve ]

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#30464) FR33


FR33
aktív tag

500gb vagy 1tb hdd kell rendszervinyónak persze minél olcsobban :)
7200rpm,32mb gondolom ez a lényeg.
mondjatok konkrét tipust ! köszi

(#30465) RZozo válasza FR33 (#30464) üzenetére


RZozo
aktív tag

például Samsung HD502HJ

(#30466) jim_raynor70 válasza M107 (#30461) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Es azt a winchestert kis-, nagykeren keresztul gariztattad, vagy kozvetlenul a Samsung markaszervizen keresztul?

(#30467) laca500 válasza DjKoxi (#30460) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi szépen, akkor azt hiszem ilyen lesz az új HDD-m. :C :R

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#30468) M107 válasza jim_raynor70 (#30466) üzenetére


M107
addikt

Szolnokon ahol vettem Wininvestor 8szerintem ő kisker ők küldték fel s ők kapták nekem csak be kellett mennem érte

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30469) sutyesz96 válasza Loretto (#1) üzenetére


sutyesz96
őstag

Nagy Hdd( de viszonylag lassú), vagy kicsi Ssd(ami elég gyors)?? :R

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#30470) Hege1234


Hege1234
addikt

sziasztok!

mennyire érdemes most 2 tb-os vinyót venni ?
hónap végéig lesz változás ?
aki esetleg tud valami infót róla ne tartsa magába :)

jtag es box-ot vettem és 2 tb al elég sokáig kihúznám

köszi! előre is

(#30471) jim_raynor70 válasza Hege1234 (#30470) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

[link]
En lehet, nem nagyon varnek a vasarlassal...

(#30472) Hege1234 válasza jim_raynor70 (#30471) üzenetére


Hege1234
addikt

ufff ez nagyon nem jó hír :W

köszi!

(#30473) #59070464


#59070464
törölt tag

Üdv!

Azt hallottam, hogy a WD HDD-k garanciás cseréjéhez nem kérnek semmilyen vásárlást igazoló papírokat!? Ha ez igaz, hova kell mennem a HDD-vel, meghibásodás esetén? Külföldi vásárláson gondolkozom, ahol garanciát nem adnak rá, csak gyártói 3 év garit. Gondolkozom rajta, mert picit olcsóbb lenne, nekem pedig mindegy hogy honnan jön, ha a garit tudom érvényesíteni. Kérdés, hogy hogyan? Ebben kérném a nagyérdemű a nálam sokkal okosabb és gyakorlottabbak segítségét. :R

(#30474) Superhun válasza #59070464 (#30473) üzenetére


Superhun
addikt

Indítasz egy RMA-t a WD honlapján, aztán németbe kiküldöd a vinyót, és 1-2 hónap múlva jön a cseretermék (jó esetben :D). Nem kell semmilyen számla vagy garancialevél, az csak a bolti garancia érvényesítéséhez szükséges.

(#30475) #59070464 válasza Superhun (#30474) üzenetére


#59070464
törölt tag

Mindenképpen ki kell küldenem a HDD-t külföldre? Ez nem lenne problémás, ha nem lenne olyan drága mulatság. Egy hete küldtem angliába egy 350g-os csomagot buborékos borítékban Magyar Királyi Postával ~8500 Ft-ért.

(#30476) Superhun válasza #59070464 (#30475) üzenetére


Superhun
addikt

Németben van a legközelebbi átvevőpont Európában. :U

(#30477) HolyFire


HolyFire
aktív tag

Üdv!

Az lenne kérdésem hogy megéri-e venni még Velociraptort? Most már szinte szarért-hugyért hozzá lehet jutni... csak a kérdés hogy a teljesítménye elég jó-e rendszer vinyónak. Korábban figyelemmel követtem a vinyókat..de az utóbbi 2 évben már nem nagyon vágom hogy mi milyen gyors hogy merre. Bár két napja túrom a netet infók után, de nem nagyon áll össze a kép... ezért inkább a tapasztalatokat kérdezném. Azt vágom hogy egy SSD messze gyorsabb..csak hát az ára és a mellé társuló tárhely nem mind1.

Szóval a dilemma adott... 150 vagy 300 gigás Veloci vagy egy 64-es ssd...

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#30478) BioNiCMaN válasza HolyFire (#30477) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

1 szavazat a 64-es SSD-re (rendszernek), cumó tárolásra meg ott a nem kevés HDD-d. ;)

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#30479) HolyFire válasza BioNiCMaN (#30478) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Az a baj hogy abból a sok tárhelyből már nem sok van :D Többnyire Hd filmezek + torrent..és az nem keveset foglal

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#30480) BioNiCMaN válasza HolyFire (#30479) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Gondolom nem a 300-as veloci-val akartad a tárhely problémádat orvosolni. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#30481) HolyFire válasza BioNiCMaN (#30480) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Nem :) Nem arra szántam... Csak teszem azt ha sok program felkerül..játékok esetleg... akkor oda biza kevés a 64 giga---annál nagyobb meg elérhetetlen egyenlőre számomra anyagilag... ezért agyalok hogy 64 giga ssd és akkor azon csak oprendszer... vagy veloci és akkor arra mehet minden... De nem tudom megéri-e a veloci... mert ugye a 300-as veloci és a 64-es ssd kb egy árban mozog használtan... Szal azért hülye én se :DD :DD

Csak nem akarok pénzt kidobni egyik irányba se... teszem azt veszek velocit és kb semmi értelme mert nem sokat gyorsít... veszem az ssd-t és gyors minden csak kb semmit se tudok feltelepíteni rá ha úgy van... tudom a legoptimálisabb egy ssd rendszernek és egy gyors hdd a programoknak. De itt megint jön a kérdés hogy a veloci mennyivel gyorsabb hdd mint egy bármely sima 7200-es vinyó...

[ Szerkesztve ]

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#30482) SLajos74 válasza HolyFire (#30477) üzenetére


SLajos74
csendes tag

Én azt hallottam nem minden esetben jobb az SSD mint a Raptor asztali gépnél de az biztos hogy az SSD halkabb :K

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá. :)

(#30483) angol válasza #59070464 (#30475) üzenetére


angol
tag

Legközelebb ne csomagként add fel, hanem levélpostai küldeményként, úgy simán 1665ft, ajánlva légivel 2550ft (500g-ig).

[ Szerkesztve ]

(#30484) Dzsekó válasza HolyFire (#30481) üzenetére


Dzsekó
addikt

A héten PH hírben volt, hogy az SSD-k ára a második negyedév végére 1dodó/GB ár alá eshetnek, azaz kb. 2x akkora SSD-t lehet majd venni ugyanannyi pénzből. Szal ha nem sűrgős, akkor picit várj és utána startolj rá egy 128GB-os SSD-re. Raptor nem csak hangos, de melegszik is és berezonálhatja a házat.

(#30485) laca500 válasza Hege1234 (#30472) üzenetére


laca500
aktív tag

Szerintem ti nagyon nem jól értelmeztek valamit!
A 30-40%-os áremelkedés a régi, tehát áremelkedés előtti normál árakhoz mérten várható.
Tehát a mostanihoz képest kb.30-35%-os árcsökkenés lehetséges.
A 15K-s 1 terrás vinyó most ugye kb. 30K. És az várható, hogy 19,5-20K lesz.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#30486) tpeter77 válasza laca500 (#30485) üzenetére


tpeter77
addikt

na de 2012 évvégére igérik a változást az meg kb 8 hónap... Addig nem biztos h érdemes várnia.

(#30487) catchingmonk válasza Kcsabi (#30050) üzenetére


catchingmonk
csendes tag

nekem is ugyanilyen van Samsung HD322GJ 320 GB

http://kepfeltoltes.hu/view/131023/914898146Untitled_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#30490) HolyFire válasza Dzsekó (#30484) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Úgy legyen... De a magyar kereskedői virtust tekintve messze nem lesz 1dodo/gb nálunk az ssd... Sajna...

Amúgy abszolúte nem sürgős a dolog... Csak elgondolkodtam azon hogy most itt használtan 17 000 ft irányáron lehet venni 300 gigás velocit... ami most jó lehetne rendszernek..majd később felváltaná egy 64 vagy 128 gigás ssd és a veloci megmaradna a szükség esetére programoknak...főleg úgy hogy a mai világban egy játék 10-20 giga és én nem vagyok olyan hardcore gamer hogy kipörgetek valamit és törlöm...hanem havonta kéthavonta előveszem játszom, majd x idő múlva folytatom... szóval így azért nem árt a tárhely...

tehát ezekből kifolyólag inkább a fő kérdés az irányba kezd terelődni hogy egy veloci mit tud a többi 7200-es hdd-hez képest... mert ahogy olvastam nem feltétlenül veri az összes asztali 7200-est... kivéve a 450 és 600 gigásat, de azt meg nem nagyon kapni használtan, újan meg aranyár....bár lehet tévedek és rosszul értelmezem a neten fellelhető teszteket.

Ne nézzetek hülyének csak tényleg kiestem a képből...ezért kérdezem a tapasztalatokat... :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#30491) geckowize


geckowize
őstag

Hello
Új külső vinyó után kell néznem, a mostanit (Samsung S2 Portable 160GB) több, mint 2 és fél éve vettem, de meghalt.
A legjobb ár/érték arányút keresem, a méret annyira nem is számít (persze 160 gigánál ne legyen kevesebb).
Érdemes már usb 3.0-sat venni?
Hogy asztali gépemet és notebookomat "usb 3.0-sítsam" kell egy pcmcia meg egy pci-e-s usb3-as kártya? Vagy hogy lehet kivitelezni? Érdemes-e? Mennyibe fájna?

(#30492) xcds válasza geckowize (#30491) üzenetére


xcds
őstag

Samsungra 3 év garinak kellene lenni.

[ Szerkesztve ]

(#30493) M107 válasza geckowize (#30491) üzenetére


M107
addikt

2 és fél éves akkor még garanciás küld vissza s kapsz nagyobbat vagy kifizetik az árát.
De szerintem Portable vincsiből van raktáron nem olyan mint a 3.5 "
Szerintem 320-500 Gb M2 kapnál gariban érte újonnan.

Mi történt vele miért halt meg ?

Érdemes már usb 3.0-sat venni?
Ha van Usb 3.0 portod akkor igen mert akkor kihasználod, de lassan már az uj M2 portable--k is Usb3 -ak már ami megmaradt raktáron elfekvőben.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30494) tpeter77


tpeter77
addikt

Sziasztok,
( Moderátokroktól bocsánatot kérek előre is, hogy itt is megkérdezem - összesen 2 fórumon teszem csak fel a kérdést)

Médialejátszóhoz vennék 2,5" vinyót. Egy Delock esatap csatlakozós külső vinyókeretről használnám, nem pediglen usb-ről.

Eddig a WD blue WD10JPVT és WD7500BPVT példányokat szemeltem ki, de olvasom a fejparkolós mizériát.
Mindenképpen olyan vinyót keresek, ami nem parkolgatja a fejet és külső keretről használva sem.
A fent említett WD-ken kivül még a Hitachi Travelstar 5K750 sorozat tetszik.

Meg tudjátok mondani, melyik az ezek közül, ami nem parkolja a fejet külső vinyókeretről használva sem?

üdv, Péter

(#30495) mutyi


mutyi
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy ha van lehetőségem a jelenlegi Samsung 500Gb-os Sata 2-es merevlemezem lecserélni egy WD 500Gb-os Sata 3-as merevelemzre, érdemes miatta a teljes rendszerem, cuccaim mindenem lementeni, újra telepíteni stb vagy azért nem hoz akkora sebesség növekedést a Win 7 és az alatta futó programjaim életében?
Gondolok itt Photoshop stb kezelésben.
A jelenlegi gépeben a Win 7 tesztje szerint a merevlemez a leglassabb az 5.9 pontjával.

(#30496) HolyFire válasza mutyi (#30495) üzenetére


HolyFire
aktív tag

Kb nem történik semmi. A vinyók még a sata2 sávszélességét se használják ki, mondhatni meg se közelítik, nemhogy a sata3-at... Szóval felesleges csak a csati miatt cserélni mert abszolúte nem leszel vele előrébb... Szerintem... hacsak nem valami űberbrutál gyors 500-as vinyóról van szó...amit kétlek hogy létezik a Naprendszerben. Max akkor lenne kis előny ha az új vinyó WD Black, a régi meg valami régebbi lassabb típus...

Neeee!!! Csak a rumot ne!!!

(#30497) mutyi válasza HolyFire (#30496) üzenetére


mutyi
őstag

Jelenleg egy 500Gb-os HD502HJ típusú winyó van a gépemben.
Ami holnap jön az egy WD 5000AAKX típusú winyó lesz.

Ami viszont zavar,amióta az új lap, vga van a gépemben, az az, hogy miközben dolgozom a gépen időközönként olyan,mint amikor felpörög a winyó alvó állapotból.
Ez hogy a fenébe lehetség, ha közben netezek,meg használom as gépet.
A régi cuccaimmal semmi ilyen nem volt, azóta csinálja ezt és kurva idegesítő.
Már az is fura volt,amikor beledobáltam az cuccokat és próbaképp rádugtam a sata 3-as /gb-os portra ezt a winyót és bekapcsoltam a gépet, elkezdett kerregni a winyó és olyan volt mint ami nem bírja el a gyors sebességet és mintha csapágyas lett volna.
Tökre megijedtem és azonnal kikapcsoltam,átdugtam a sima sata 2 3gb-os portra és azóta megy.
Lehet összefüggés?
HD Sentinel mindent tökéletesnek lát. Szívesen kipróbálnám megint, de túl sok fontos cuccom van,hogy véletlenül is tönkre vágjam a winyómat,bár ettől nem szabadna semmi ilyen hangot kiadnia.

[ Szerkesztve ]

(#30498) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Szerintetek milyen vinyót érdemes venni notebook-ba? Szeretném lecserélni a jelenlegi 160GB-ost egy nagyobb (320GB vagy 500GB-os HDD-re). A következő típusokat néztem ki, és ezek csak 2-3ezer forint eltéréssel vannak:

- 320GB: WD Scorpio Black 7200 RPM; WD Scorpio Blue 5400 RPM;

- 500GB: Seagate Momentus 5400 RPM

A Seagate vinyók jók? Jelenleg is 5400 RPM-es vinyó van benne, és nem tudom, mennyivel lenne zajosabb a 7200-es, valamint mennyivel melegedne jobban. Ugye laptopnál nem utolsó szempont (valamint a fogyasztás sem). Ti melyiket választanátok/ajánlanátok?

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#30499) tpeter77 válasza mutyi (#30495) üzenetére


tpeter77
addikt

5.9-től jobbat nem is érhetsz el ebben a tesztben. :)
vinyó sebességet célprogival mérd, ez csak megközelítő mérés.
De a vinyód tipusából meg lehet mondani h érdemes-e a váltáson gondolkozni.

itt egy teszt pont ezekről a vinyókról

Én nem váltanék :)

[ Szerkesztve ]

(#30500) mutyi válasza tpeter77 (#30499) üzenetére


mutyi
őstag

Utolsó hozzászólásomban megírtam a jelenlegi és az esetleges csere típust is.
:)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.