Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30151) Dzsekó válasza fagylalt (#30150) üzenetére


Dzsekó
addikt

IDE nem nagyon van, ezeket nézd, más nem lesz:
WD2500BEVE - 250GB
WD3200BEVE - 320GB

Sata-ból:
Hitachi Z5K320, Z5K500 szériák (7mm vastagok)
5K750 széria
mindhárom szériából többféle méret van

WD2500BEVT - 250GB
WD3200BEVT - 320GB

[ Szerkesztve ]

(#30152) fagylalt válasza Dzsekó (#30151) üzenetére


fagylalt
senior tag

IDE-sből tudsz ajánlani ennél olcsóbbat. :U

Én konkrétan egy Samsung HM160HC-t néztem ki.

(#30153) freelanced


freelanced
addikt

Hali! Van egy Hitachi Desktstar 7K1000.B (hdt721010sla360) vinyóm és elég hangos amikor ir rá adatot! Mit lehet tőle várni? Helyes ez?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#30154) ronaldo válasza ronaldo (#30143) üzenetére


ronaldo
őstag

Visszatérve a problémámra, utólag eszembe jutott egy lehet, hogy elég fontos dolog. A topicot olvasgatva jutottam arra, hogy számíthat valamit.

Külső rackben tartom a hdd-t és az ominózus "halál" előtt, win7-en rámásoltam pár gb adatot, majd fogtam és egy win xp-t futtató gépre csatlakoztattam. Ott fogtam a korábban rámásolt adatot és áthúztam a win xp-s gépre.

Ezután, szokásos alkalmazási helyére, a win7-es notebook mellé került. Itt kezdődtek a gondok. Azért érdekes ez, mert csak az a (1tb nagyságú) partíció bolondult meg teljesen (nem tudom elérni - fagy minden, hd sentinel, total commander, stb. ha csak az egeret a partíció fölé viszem), ami használva volt az akció során.

Get data back látja is ezt a partíciót, tudok is róla menteni adatokat, de mindig minden momentum úgy zajlik, hogy amíg felismeri a hdd-n a partíciókat, addig messziről kerülni kell a kontaktot a géppel, mert kifagy az adott program.

Ezt csak azért írtam le, hogy szeretnék arra a következtetésre jutni, hogy a wd saját szarjával majdan leformázva ezt a hdd-t, talán még nem kell kukába dobnom végleg. (mielőtt a rajta található kb. 10%-nyi pótolhatatlan adatot lementem).

Mi történhetett pontosan, mikor win7 -> xp aktus történt? :F

(#30155) rovalac


rovalac
csendes tag

sziasztok ! az lenne a kérdésem ,hogy torrentezéshez milyen vinyót vegyek? most nem a márkájára gondoltam!!!!!! hány lemezest,milyen méretűt stb... előre is köszönöm a tanácsokat!

(#30156) Dzsekó válasza fagylalt (#30152) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az is jó, veheted azt is. A Samut kihagytam, de az is megbízható.

[ Szerkesztve ]

(#30157) Dzsekó válasza freelanced (#30153) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachik fejmozgatás hangja picit hangosabb, a 7K1000.B-nél még volt AAM, azt kapcsold be és halkabb lesz, cserébe picit lassabb, de nem vészesen lassabb, én bekapcsoltam anno.

(#30158) Dzsekó válasza ronaldo (#30154) üzenetére


Dzsekó
addikt

Elvileg semmi nem történhetett, mert a mai vinyók még kifelé 512byte szektort emulálnak, amit XP is kezel, tök mindegy, hogy el van csúsztatva a partíció vagy nincs elcsúsztatva. Amit tehetsz az az, hogy miután lementettél mindent, azután nézel egy everest/aida64-el egy smart képet. Majd win7-el törölsz minden partíciót, és létrehozol tetszés szerinti új partíciókat úgy, hogy teljes formázást csinálsz, nem gyorsformázást. Ez "picit" több ideig tart, de csak így derülhet ki, hogy mennyire halott a vinyó, illetve, hogy van-e egyáltalán baja, vagy csak megsérültek az adatok. Miután készen vagy, azután megint csinálsz egy smart képet everest/aida64-el, és mindkét smart képet belinkeled ide. Ez azért kell, mert a felület végigírása után lehet látni a változásokat a végigírás előtti állapothoz képest.
Ha valami nagyon nem stimmel a vinyóval, akkor nem fogod tudni teljes formázni.
A műveletet csinálhatod a win7-es laptoppal usb-vel csatlakozva rá.

(#30159) Dzsekó válasza rovalac (#30155) üzenetére


Dzsekó
addikt

A milyen méretűre neked kell tudnod a választ, attól függ, hogy mennyit torrentezel. Minél nagyobb, annál jobb egyébként. De a mostani vinyóárak mellett egy 2TB-os elég húzós árú. Egyébként 5400RPM-es vinyó ajánlott, mert kiszolgálja a torrentet bőven. WD Green, Hitachi 5K szériák, Samsung HD204UI ezek mind jók.

(#30160) fagylalt válasza Dzsekó (#30156) üzenetére


fagylalt
senior tag

Köszönöm! Akkor azt veszem. :R :R :R

(#30161) Vikusz77 válasza Dzsekó (#30142) üzenetére


Vikusz77
tag

Másnap vettem itt egy használt asus írót, egyelőre szuperál.
Felraktam a gépre a win7 professional64-et, jó is volt minden, rendben lezajlott a telepítés.
Viszont kb 4 óra netezés után magától kikapcsolt és újraindult a gép hibát jelezve, majd fél óra elteltével megint. Neten néztem ugyanazt a videót miközben ezt csinálta ha ez számíthat. Korábban azon az oldalon a régi gyenge gép iszonyat szaggatva játszotta le a videókat ha ez esetleg jelent valamit.

Következő üzenetet adta újraindítás után:
[link]

[link]

Mi a franc baja lehet? Remélem nem a ram, processzor, alaplap szarakodik -mindegyik új alkatrész.

[ Szerkesztve ]

(#30162) audi100td válasza Vikusz77 (#30161) üzenetére


audi100td
nagyúr

Milyen tápod van?

(#30163) Vikusz77 válasza audi100td (#30162) üzenetére


Vikusz77
tag

Ilyen:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#30164) audi100td válasza Vikusz77 (#30163) üzenetére


audi100td
nagyúr

akkor szerintem az kizárható, passz

esetleg google-ba pötyögd be a hibakódokat, lehet kidob rá valamit

(#30165) Vikusz77 válasza audi100td (#30164) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz, el is kezdtem nézegetni a guglit.
Esetleg az alaplaphoz ha letöltök egy drivert az nem segíthet? Valami ilyesmit ajánlottak ilyen hibaüzenetre az egyik külföldi fórumon.
Meg most frissítem netről a win-t, bár gondolom nem ez fog segíteni. Azóta nem krepált be, lehet olyan, hogy csak némely weboldalra háklis?

[ Szerkesztve ]

(#30166) audi100td válasza Vikusz77 (#30165) üzenetére


audi100td
nagyúr

lehet akár driver, vagy szarakodik flash player, akár hardverhiba (alaplap/vga), nem tudom sajnos

(#30167) Dzsekó válasza Vikusz77 (#30165) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ahogy láttam nincs SP1 a win7-hez, azt erősen ajánlott feltenni. Az orig win7-ben elég sok bug volt és fagyott is rendesen. Még a gyári integrált SP1 is kifagyott párszor játék alatt és a legfrissebb vga drivert toltam/tolom fel. Érdekes anno XP sose fagyott ki játéknál, szívesebben játszanék azon, csak ott már nincsenek ilyen dirextX 11-es csodák, meg pár játékot meg sem írnak XP-re már. Pedig mind a directX-et mind a játékokat meg lehetne írni XP-re, csak nem akarják már.

Azért egy éjszakás memtest86 sem árthat hátha az új ramok nem jók.
Nálam biztos nem a ramok okozták azt a pár fagyást, mert 2008 óta semmi gondom nem volt velük, úghogy ott vagy videókari driver vagy win7 bugos még picit.

[ Szerkesztve ]

(#30168) Vikusz77 válasza Dzsekó (#30167) üzenetére


Vikusz77
tag

Igen, ezt én is észrevettem a hibaüzenetben, azóta frissítem a win-t, de gondolom az sp1 az más.
Rákerestem, de nem tudom, nekem ezekből mi is kéne pontosan, segítenél?
Lehetséges, hogy az sp1 egy 7gb-os cucc? Én 50gb-osra csináltam a c meghajtót, de a win már most kb 19gb-ot elfoglal, a végén még kicsi lesz a hely. Pedig ami programot (képnézegető, sentinel,stb) feltettem pluszban, direkt nem a c-re pakoltam.
Visszatérve a lényegre, ebből a sokból nekem mi kell, mindegyik?

[link]

Közben most látom, hogy a gépemen a flash player 32 bites verziója van, ez esetleg okozhat gondot, hogy nem a 64 bitest tettem fel (win7 64 bites)?

(#30169) Superhun


Superhun
addikt

Lehet, hogy kicsit off lesz, de muszáj megkérdezem, hogy elszálljanak a kétségeim... Szóval jelenleg tényleg nem cserélik a garanciális WD vinyókat a készlethiány miatt? Megtehetik ezt? Elég gázos...

(#30170) mghltm


mghltm
addikt

jobb reggelt, mert nekem igy kezdodott! :((( a seagate-knek szokasa megdogleni kiralyi korulmenyek kozott? gondolok itt az antec tapra es a 23cm-es bitfenix hutore, ami a vinyokat huti...

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#30171) mghltm válasza mghltm (#30170) üzenetére


mghltm
addikt

elnezest kerek a seagate-tol, wd-t akartam irni, csak a lila kod miatt latasi problemaim akadtak! :(((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#30172) Pityke78


Pityke78
őstag

Srácok, lehet tudni valami valós információt arról, hogy a távol keleti árvíz miatt megemelkedett HDD árak mikorra fognak újra visszaesni?
Érdemes várni, vagy hosszú távon kell számolni a megemelkedett árakkal?

(#30173) Vikusz77 válasza Vikusz77 (#30168) üzenetére


Vikusz77
tag

Mióta a frissítéseket letöltöttem (sp-ot még nem), azóta nem volt gond, pedig direkt megnéztem azt a videot is nap végén aminél múltkor kétszer is bekrepált.

(#30174) Dzsekó válasza mghltm (#30170) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ments le róla mindent, nemsokára garis lesz, és akkor cserélik. Amúgy nem rosszak a WD-k, de néha előfordul ilyen is.

(#30175) Dzsekó válasza Vikusz77 (#30173) üzenetére


Dzsekó
addikt

Akkor amíg jó, addig ne foglalkozz vele. Ha meg nem jó, akkor gyári SP1-es win7-et tegyél fel, én nem vagyok híve az utólag feltett sp-knek.

(#30176) Dzsekó válasza Superhun (#30169) üzenetére


Dzsekó
addikt

Honnan veszed, hogy nem cserélik a WD vinyókat?

(#30177) Dzsekó válasza Pityke78 (#30172) üzenetére


Dzsekó
addikt

Mérséklődni fognak talán tavaszra, nyár elejére, de visszamenni ugyanolyan árra jó sokáig nem fognak, mert nekünk kell megtéríteni az árvizes károkat, amit szépen beépítenek a vinyóárba.

(#30178) Vikusz77 válasza Dzsekó (#30175) üzenetére


Vikusz77
tag

Ok, akkor nem piszkálom, kösz a segítséget!

(#30179) opeter87


opeter87
senior tag

Sziasztok!

Laptopos kérdésem lenne.

Van egy Dell XPS M1330 laptopom. A HDD-je már nagyon haldoklik. A HD Sentinel szerint kritikus 9 napja van hátra (igaz december óta 9nap van hátra). Szeretném lecserélni mielőtt teljesen meghalna. Egy ilyen WD-t néztem ki.

Kérdésem, hogy jó winchester-e amit kinéztem. Ha nem ez, akkor mit ajánlotok?

Minden segítséget előre is köszönök :R

(#30180) Dzsekó válasza opeter87 (#30179) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó vinyó, de jók a Hitachik is (Z5K500, 5K750).

(#30181) opeter87 válasza Dzsekó (#30180) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget :R

Az a baj, hogy a mostani winyóm, pont egy Hitachi (160 GB-s), így másik márkát választanék. (a fenti okok miatt) Mondjuk én nem nagyon találtam a két típust közül egyiket sem a nagyobb webshopokban.

(#30182) audi100td válasza opeter87 (#30181) üzenetére


audi100td
nagyúr

Z5K500-at nem lehet kapni, a 5K750 meg nem biztos, hogy a legokosabb választás, mivel 2 tányéros és ebből kifolyólag nem valami halk, én inkább a Samsung HN-M500MBB-t ajánlanám, az csak 1 tányérral rendelkezik, így gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

(#30183) opeter87 válasza audi100td (#30182) üzenetére


opeter87
senior tag

Értem köszönöm :R

és a linkelt WD Scorpio Blue változat milyen szerinted?

(#30184) Dzsekó válasza opeter87 (#30183) üzenetére


Dzsekó
addikt

Megbízható, de az is 2 tányéros. Nekem van 1 tányéros Hitachim is és 2 tányéros WD-m is, hangban nincs sok különbség, ha egyáltalán van is valami hallható különbség. Szóval ne az alapján dönts, hogy 1 vagy 2 tányéros. Tény, hogy fent említett 1db 500GB-os tányéros Samu ~15MB/s-el gyorsabban olvas szekvenciálisan nagy fájlokat, de op. rendszer betöltésénél ugyanazt a sebességet hozza. Megbízhatónak a Samu is megbízható és nem kell a fejparkolást kikapcsolni, mint a WD-nél, és még az ára is kedvezőbb picit, úgyhogy nem rossz választás a Samu HN-M500MBB sem.
Hitachi Z5K500 tényleg nem nagyon kapható sajnos. :(

[ Szerkesztve ]

(#30185) Superhun válasza Dzsekó (#30176) üzenetére


Superhun
addikt

Mert nekem már lassan 3 hónapja nem cserélik. Ezért is kérdeztem meg :U

(#30186) opeter87 válasza Dzsekó (#30184) üzenetére


opeter87
senior tag

Köszönöm szépen.

Akkor valószínűleg a Samsungot fogom választani. (bár 3,5-ösből az elmúlt 2 hónapban 2 db is meghalt bent a cégnél - de másik 8 meg kitűnően működik szóval, lehet csak rossz széria volt)

[ Szerkesztve ]

(#30187) Flashget


Flashget
félisten

(#30188) tdd587 válasza Flashget (#30187) üzenetére


tdd587
őstag

Szép nyereséget értek el. Mindenki örül.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#30189) 1989rigo


1989rigo
tag

Üdv MIndenkinek!

Elvileg hétfőn veszek egy wd velociraptor 80as vinyót és a jelenlegi wd2500aajs rendszer vinyómat fogja leváltani. lesz lényegesebb gyorsulás? sosem volt még ilyennel dolgom.
olvasgattam meg néztem róla videókat jó cuccnak bizonyúl.elsősorban tapasztalatok értdekelnek.

Üdv Szabolcs

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#30190) audi100td válasza 1989rigo (#30189) üzenetére


audi100td
nagyúr

Gyorsabb mint egy sima vinyó, de hangosabb is, egy SSD-nek több értelme lenne szerintem.

(#30191) 1989rigo válasza audi100td (#30190) üzenetére


1989rigo
tag

Elöbb utòbb ssdt szeretnék csak kell némi kp is.

A megvásárolt termék értékelése után reklamációt nem fogadok el. Üdv Szabolcs

(#30192) bolic válasza 1989rigo (#30189) üzenetére


bolic
őstag

Fura felfedezésem van: hideg szobahőmérsékleten alig "gyorsul" fel a velociraptor. :DDD :N

Többieknek: Tegnap meglepődtem hogy pont a 3TB winyót nem ismerte fel az USB Sharkoon HDD külső dokkoló, beszoptam, eddig 1-2TB winyók az oké. :U :W :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#30193) Vodar


Vodar
senior tag

Sziasztok,

Jelenleg melyik SATA II-es HDD éri meg a legjobban 30 ezer Ft környékén?

(#30194) M107 válasza Vodar (#30193) üzenetére


M107
addikt

Samsungot ajánlanék. ha még van eredeti 1TB vagy 1,5 TB

Pesten haver utján (segítségével) vettem egy SAMSUNG 2000GB F4EG 5400rpm 32MB SATA2 HD204UI merevlemezt.

32500Ft volt jövőhéten hozza le 3 év garival

Sok a sorozat rip nem tudom hová tenni már

1 Hithachim 500 Gb van + 2db Samu F1 750GB + 103SJ 1TB + külső 320Gb Samu
hibátlan 100% -osak Cifi ctg 80P 500W táp a régi tápom is Cifi 500W volt eladtam 3 évesen hibátlanul.
Jó tápegység legyen alatta s akkor 98,9 % hogy sokáig kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30195) audi100td válasza Vodar (#30193) üzenetére


audi100td
nagyúr

30k környékén már 2TB-ban érdemes szerintem gondolkodni, ár/érték arányban az most a nyerő. Seagate 5900.3-at vettem 33,250-ért néhány hete még 3 év garival, igaz itt a fórumon nem szívesen ajánlják ezt a gyártót, a 7200.11-es széria nem sikerült valami jól, a 7200.12-re is panaszkodtak többen, hogy bad sectorosodik, nálam üzemel egy több mint fél éve, egyelőre semmi baja, az 5900.3 is eddig hibátlan (igaz néhány hét használat még nem mérvadó) és nagyon csendes. Samsung HD204UI-t vennék vagy Seagate 5900.3 ST2000DL003, de a Hitachi 5K3000 is jó (rendszeres adatmentés ajánlott minden esetben), ami a zajszintet illeti valahogy a WD-kkel soha nem voltam annyira megelégedve.

[ Szerkesztve ]

(#30196) sagvary


sagvary
aktív tag

Vettem egy WD25EZRX, 2,5 TB-s hdd-t. Az XP csak 288 GB-t látott belőle.
Feltettema WD progiját, az már látja a helyes értéket, de nem enged csak 1,99 TB-s particiót létrehozni. A maradékot látja, de még külön másik particionak se hagyja létrehozni.
Mindenképpen Win7 vagy Vista kell, XP-vel nem lehet megoldani valahogy?
:W

[ Szerkesztve ]

"Hadrianus falának felhúzásához 750 milliárd köbméter követ mozgattak meg."

(#30197) xTc válasza sagvary (#30196) üzenetére


xTc
aktív tag

Particionáld több darabba, úgy látni fogja rendesen. 2TB a limit ntfs esetén, ha MBR partíciót hozol létre.

(#30198) M107 válasza sagvary (#30196) üzenetére


M107
addikt

Csinálj egy 1.5 TB és egy 1 TB particiót azt hiszem csak 2TB ig enged az Ntfs

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#30199) jim_raynor70 válasza M107 (#30198) üzenetére


jim_raynor70
aktív tag

Maga az NTFS tovabb is enged, csak ahogy xTc mondja, MBR-os particio mehet 2 TB-ig.

(#30200) M107 válasza jim_raynor70 (#30199) üzenetére


M107
addikt

Elnézést a hibás tájékoztatásért :U

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.