Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) Piloss válasza Dzsekó (#19997) üzenetére


Piloss
senior tag

És ez az eljárás csak a méretnövelésre szolgál vagy van sebességbeli változás is?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#20002) 3.Aragorn válasza Piloss (#20001) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Elvileg gyorsulnia is kell valamennyit...
De nem értek hozzá...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#20003) AndrewX


AndrewX
csendes tag

Sziasztok!

Új vinyó vásárlása előtt állok és ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Jelenleg a Samsung Spinpoint P120-am (250gb-os) van. Olvasgattam pár korábbi hozzászólást, de nem igazán tudtam eligazodni a sok információ közt. :) A vásárlandó vinyó 1TB-s lenne (szintén Samsungra gondoltam, de ha van másik alternatíva is akkor szóljatok). Többféle variációra gondoltam, hogy valójában mire/hogyan használjam a leendő hdd-t.:
1. Megmarad a régi Samu rendszervinyónak(windóóz7 mellet pár játék is lenne rajta), az új pedig adattárolásra
2., Csak az új marad a gépbe, pl.: 2 partícióra osztva, amiből az egyik rendszeré, a másik adattárolásra

Kérdés, hogy verziót válasszam? Vagy esetleg más 5let? Jah és az új vinyónál(ha ez lenne a rendszer) a fő szempont a gyorsaság és a megbízhaóság (és a hang :) ), másodlagos a melegedés. szóval várom az 5leteket, köszönöm! :))

[ Szerkesztve ]

(#20004) fenergie84 válasza AndrewX (#20003) üzenetére


fenergie84
addikt

Kapásból felejtsd el az 1. verziót!!! Az a vinyó szaladgálósnak, vagy csak adattárnak jó lesz, de rendszert ne pakolj rá, ha már veszel újat...
Én a samsung HD103SJ F3-as vinyót ajánlom, ez 1Tb-os, 2db lemez van benne (500gb/lemez), gyors, halk és nem melegszik...

(#20005) baratka87


baratka87
tag

Sziasztok!

Külső winchestert szeretnék venni, a lényeg hogy kicsi legyen,ha jól tudom az a 2,5". Notebookhoz használnám és 500-640 gigásra gondoltam. Nem tudom melyik a jó és megbízható márka hordoható winyókban, persze árban sem nagyon drágák, olyan 20-25 ezer Ft körül tudok rááldozni.
Előre is köszönöm a segítséget.

(#20006) bleró válasza Dzsekó (#19999) üzenetére


bleró
tag

Köszönöm biztos félre néztem.Akkor most milyen 500Gb-és vinyót tanácsoltok ami gyorsabb a Hitachi HTS545032B9A300 320gb-és vinyónál? :R

(#20007) DarkDeer


DarkDeer
senior tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy ez a merevlemez biztosan 2db 500GB-os tányérral készül-e?
Western Digital Caviar Black 1TB 64MB 7200rpm WD1002FAEX SATA 3
Előre is köszönöm a választ!

(#20008) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!

Van valakinek WD10EALD vinyója? A hangja és a melegedése érdekelne.
Még mindig nem tudok dönteni a Hitachi 1TB-os, C típusú és a fenti WD között.
Köszönöm!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20009) SpeedR


SpeedR
őstag

Üdv!
Kérdés: Mi a különbség a Samsung HD103SJ és HD103UJ vincsik között?
Jelenleg melyik a legajánlottabb 1 vagy 1.5 terás 7200RPM-es merevlemez?

(#20010) jeni válasza SpeedR (#20009) üzenetére


jeni
félisten

Az SJ gyorsabb és újabb az a F3 széria. Rendszernek az jobb. Elméletileg minél nagyobb annál olcsóbb. HA nem tévedek az 1,5 terrásban is van F3 technológia.

(#20011) headhunter válasza jeni (#20010) üzenetére


headhunter
addikt

F3 7200 RPM "csak" max. 1 TByte.

F3 5400 RPM (ECO-Green) max. 2 TByte.

[ Szerkesztve ]

(#20012) kano válasza kano (#20008) üzenetére


kano
nagyúr

Mármint WD10EALS WD Blue vinyója. :B

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20013) Sheltem77


Sheltem77
aktív tag

Sziasztok!

HDD -t szeretnék venni és ezt néztem ki:

Western Digital 1.5Tb SATA-II 32Mb WD15EADS

2 kérdésem lenne:
-Hasonló árban(24k bruttó) tudtok jobbat? (Adattárolásra használnám, 1080p filmekre legfőképpen a minimumméret 1,5Tb kisebbet nem szeretnék venni).
- Ez egy green vinyó tehát tudatában vagyok, hogy lassú viszont nem melegszik, de van olyan gyors vajon mint a 7200rpm es 160gbos 4 éves hitatchim? (tudom erre pontos típus nélkül nehéz válaszolni, de tippelni remélem tud valaki)

Előre is nagyon szépen köszönöm a választ ha valaki megtisztel :R

(#20014) Sheltem77 válasza Sheltem77 (#20013) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Most látom, hogy ugyanennyiért kapok WD15EARS t is amiben 64mb cache van 32 helyett.

Ezekszerint az EARS a jobb? (ez a 3. kérdésem).

(#20015) Dzsekó válasza Piloss (#20001) üzenetére


Dzsekó
addikt

Kvázi ugyanolyan gyorsak, és mérete is ugyanakkora, ezt a gyártók az adatsűrűség növelésekor hasznosítják majd. A felhasználók nem profitálnak belőle semmit, max annyit, hogy egyre nagyobb vinyókat tudnak vásárolni.

Annyi megállapítható, hogy az 500GB/tányéros Advanced Formatos vinyó lineáris olvasási/írási sebessége egy picit lassabb, viszont egy picit jobb az elérési ideje a hagyományos 500GB/tányéros vinyóhoz képest. De ez eléggé elhanyagolható, csak tesztprogi mutatja ki.

(#20016) Dzsekó válasza Sheltem77 (#20013) üzenetére


Dzsekó
addikt

A 160GB-os Hitachit veri sebességben a 1,5TB-os Green. Sebességben kvázi ugyanolyan gyors a WD15EADS és WD15EARS, ugyanúgy 500GB-os tányérok vannak mindkettőben. Ha WinXP-d van, akkor EADS ajánlott, ha Win7-ed, akkor veheted az EARS-t is. Oka, hogy utóbbi Advanced Formatos, alapból XP rosszul kezeli.

DarkDeer: igen, 500GB-os tányérokkal szerelt biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#20017) Dzsekó válasza baratka87 (#20005) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD5000BEVT vagy WD6400BEVT
Mindkettő 5400RPM-es, 500GB és 640GB-os méretűek.

(#20018) Dzsekó válasza AndrewX (#20003) üzenetére


Dzsekó
addikt

2. verzió egyértelműen.

1. Particióra op. rendszert teszed, 2. particióra adatokat.

Amik ajánlottak:

1. Hitachi 7K1000.C 1TB
2. WD10EALS - Western Digital 1TB Blue
3. WD1002FAEX - Estern Digital 1TB Black Sata3 (Sata2 kompatibilis)
4. Samsung F3 1TB

(#20019) Dzsekó válasza bleró (#20006) üzenetére


Dzsekó
addikt

HTS725050A9A364 - Hitachi 500GB, 7200RPM
WD5000BEKT - Western Digital 500GB , 5400RPM

(#20020) bluevoodoo


bluevoodoo
csendes tag

Szeretnék beújítani vmi nagyobb 500-as vagy 750-es SATA vinyót, szerintetek WD Caviar Blacket vagy Samsung HD753LJ-t érdemes inkább venni? Nem rendszervinyó lesz, nagy mennyiségű adattárolás a cél inkább, a megbízhatóság viszont annál fontosabb.

(#20021) AndrewX válasza Dzsekó (#20018) üzenetére


AndrewX
csendes tag

Köszönöm a válaszodat! :)
Számomra a Samsung F3 1TB lesz a nyerő választás! :))

(#20022) DarkDeer válasza Dzsekó (#20016) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Köszönöm a válaszod!
Ugye ez a WD1002FAEX még nem Advanced Format-os?

[ Szerkesztve ]

(#20023) Dzsekó válasza bluevoodoo (#20020) üzenetére


Dzsekó
addikt

A HD753LJ már régi Samu F1-es széria, ami lassabb és nem is olyan megbízható.
WD Blue 1TB (WD10EALS) vagy WD Black 1TB (WD1002FAEX) ajánlott.
750-es vinyók lassabbak, mint az 500GB/1TB-osak, ráadásul a 750GB és 1TB között már nem olyan nagy az árkülönbség.

(#20024) Dzsekó válasza DarkDeer (#20022) üzenetére


Dzsekó
addikt

Valószínű, hogy az, de nem biztos, konkrét infó nincs róla.

(#20025) zzola


zzola
félisten

Hi.

Köszi az első oldalon levő HDD tippeket. 1,5TB Western Digital Caviar Green (WD15EADS) - 5400rpm pörög 2. sz. merevlemezként, de ilyet ma nem kaptam, helyette a
"2TB Hitachi Deskstar 7K2000 (HDS722020ALA330)"-ra esett a választás. Seagete-et nem mertem megvenni, bár a boltban azt is ajánlották. Gondolom az eladónak mindegy, csak vigyek valamit...

Danke!

[ Szerkesztve ]

(#20026) Dzsekó válasza zzola (#20025) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jól döntöttél a Hitachi megbízható nagyon, Seagate meg nagyon nem, legalábbis a .11 és .12-es utolsó két szériájuk.

(#20027) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok!
Egy 3.5" Samsung sata-s 400gb/os hdd-t nyuzok 3 eve. Usb-n van gepre kotve, JMicron interfeszu csatolon keresztul (vid:152d,pid:2338). Semmi baj nem volt.
Most egy 1.5TB hd154ui-t ujitottam be, felismeri megy, de neha lefagy az egesz gep tole. Nem tudjatok mi lehet a baj? Ha nem fagy le akkor is eszrevettem, hogy ha masolok es zenet jatszok le rola egyszerre akkor a zene nem folyamatos, meg-megakad par masodpercenkent. Elkepzelesem nincs mi lehet a gond. Igaz ez egy 5400rpm-es winyo, az elozo 7200-as volt, joval lassabb is, 20-22MB/s (gondolom ez a fordulatszam miatt lassabb, de nem vagyok benne biztos)
Hdd sentinel megy miota 1-2 hete hasznalom, semmi kulonlegest nem jelez, hogy gond lenne. Ja, Vista.
Vélemény???Ötlet??
Köszi

(#20028) fenergie84 válasza szabi__memo (#20027) üzenetére


fenergie84
addikt

Gondolom notid van, és nem tudod berakni a gépbe, h megnézd ott mit csinál.
Egy asztali gépben meg kellene nézni, hogy szuperál.
Lehet, h az a JMicron vezérlő nem szereti, mivel ez egy újabb típusú vinyó.
Ha viszont asztali gépben is ezt produkálja, szerintem akkor valami baja van...

(#20029) szabi__memo válasza fenergie84 (#20028) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szia! Igen, jol gondolod, notim van. Én is arra gondoltam, hogy be kéne tenni egy asztaliba... Valahogy megprobálom megoldani, hogy kipróbálhassam.
nem tudom a vezérlő mit nem szerethet benne - már ha az a baj - mert kezeli, és az elődjét is, ami ugyancsak nem kicsi 400GB.
Amúgy a 20-20MB/s normális? Nem kéne ennek 40-50 körül mennie? Az elöző winyónál mintha annyi lett volna, de nem esküszöm meg rá.

(#20030) fenergie84 válasza szabi__memo (#20029) üzenetére


fenergie84
addikt

Szerintem is meg kellene próbálnod egy asztaliban...
Annyira nem várom az USB-s sebességeket, de szerintem normális, nekem is volt külső házban vinyóm, de eladtam mert nagyon lassú volt...

(#20031) szabi__memo válasza fenergie84 (#20030) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Éjjel végigfuttattam rajta a SMART-os önteszteket, a részletes 5 óra 30 percest is, semmi problémát nem jelzett, bár nem tudom mit csinál az, mit mér.
Közben kideritettem: JMicron 20337 SATA+IDE adapter

[ Szerkesztve ]

(#20032) fenergie84 válasza szabi__memo (#20031) üzenetére


fenergie84
addikt

Ha a SMART azt írja jó a vinyó, akkor jónak kell lennie..
A vezérlő szerintem azért vitte gond nélkül a 400-ast, mert az régebbi modell.
Ez az USB ház mikori kiadású?
Én csak arra gyanakszom, h nem szereti az "újabb" típusú vinyókat...más ötletem nincs.

(#20033) szabi__memo válasza fenergie84 (#20032) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

2007-es, szóval nem új. Megpróbálom kipróbálni valahol asztali gépben. Azért én kiváncsi lennék a miértjére még akkor is, hogy miért nem szereti az a evzértlő ha nem szereti. Elképzelésem sincs mi okozhat ilyet, elvileg a kettő között nem jön be tudtommal semmi cimzéses méretprobléma, ugyanugy SATA2 Electrical Specification 2.0 mindkettő. Baromi fura, de legnagyobb esélyt én is ennek adom, hogy ez a vezérlő szarakodik valamit.

Mondjuk a SMART adatokra sem tudom mennyire lehet támaszkodni, tudtommal kalibrálni kéne.

[ Szerkesztve ]

(#20034) Sheltem77 válasza Dzsekó (#20016) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Addig vaciláltam, olvastam revieweket hozzászólásokat, hogy green helyett 1TB WD WD10EALS Blue-t vettem 19k ért.

Remélem jól döntöttem, szerintetek?

(#20035) fenergie84 válasza szabi__memo (#20033) üzenetére


fenergie84
addikt

Lehet, hogy a vinyón lévő elektronika (vezérlő) nem egyezik a JMicron-ossal...

Tesóm gépébe vettünk egy F3-as vinyót, és mivel régi a gépe, a VIA vezérlő fel sem ismerte...

[ Szerkesztve ]

(#20036) szabi__memo válasza fenergie84 (#20035) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az oké ha nagyon régi dolgokról van szó, de itt a vezérlő és a régi samu is 3 éves és az új ugyanolyan interfésszel, szabványokkal (SATA2) működik, ugynaz a márka, stb...
Azért nem ugyanz lenne a helyzet ha sata3, wd hdd lenne, akkor nem furcsálnám de igy igen. Persze ettől még lehet...

(#20037) fenergie84 válasza szabi__memo (#20036) üzenetére


fenergie84
addikt

Pont ez az, hogy mivel elő is állt a probléma, nem zárhatjuk ki ezt sem...
Az biztos, h okosabb csak akkor leszel, ha kipróbáltad asztali gépben a vinyót... :R

(#20038) kano válasza Sheltem77 (#20034) üzenetére


kano
nagyúr

Szerintem jól döntöttél, ha rendszerre is használod. Ha csak adattárolásra akkor a Green talán jobb lett volna a kisebb hőtermelés és a hang miatt.
Én is azon gondolkodom, hogy WD10EALS legyen vagy Hitachi HDS721010CLA332. Nem tudok dönteni. A leállásnál van még mindig az a kattanó "WD-s" hang? Milyen meleg? Tudsz feltenni tesztet róla?
Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20039) kisza25 válasza kano (#20038) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nekem ilyen van: Hitachi HDS721010CLA332
a hőmérséklet az napok óta folyamatosan üzemelő gép mellett, bár jelenleg még nem ezen fut az op.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#20040) Sheltem77 válasza kano (#20038) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Szia!

Láttam, hogy te is WD10EALS típuson vacilálsz.
Tehát a tapasztalataim eddig:

"Green talán jobb lett volna a kisebb hőtermelés és a hang miatt."
Hőtermelést nem tudom, nem néztem még megmondom őszintén este kipróbálom egy nagyobb adatátmozgatás után mennyire melegszik fel. Mondjuk nem biztos, hogy mérvadó, mert HAF932 házam van ami kb -10C alapból egy "normál"(ventilátorok nélküli nem gigászi méretű) házhoz képest.
Hang: Na az az ami nincs :) Nem tudom miért, én azt gondoltam, hogy ezek a nagy (1TB+) vinyók hangosak(már csak azért is mert rakat 5400RPM eseket látok) de esküszöm semmi hangját nem hallottam(pedig direkt figyeltem). A Hitachim hangosabb szerintem :B

"A leállásnál van még mindig az a kattanó "WD-s" hang? "
Nem kapcsoltam le a gépet mióta beraktam(nyilván nem azért vettem nagy vinyót, hogy álljon a gép :U ) de ha hazamentem megnézem neked.

"Tudsz feltenni tesztet róla?":
Délután lefuttatok neked egy tesztet, bár megmondom őszintén engem ezek a számok nem igazán érdekelnek. 1080p 12-15mbites filmek csont nélkül mennek és tulajdonképpen azt szeretnék tárolni / mozgatni rajta hosszútávon(úgy hogy rajta lesz a rendszer is másik partíción win7 64bit). Filemásolás a Hitachiról 50-60Mbyte/secel ment egyébként(gyanítom, hogy a Hita a szűk keresztmetszet).

Amit még megemlítenék, hogy picit féltem mert mindenféle advanced partícióról meg 4kbyte sector problémákról stb írtatok, ezért gondoltam elején lesz vele kis szívás.
Ehhezképest beraktam(alapból felismerte win7) nyomtam egy quick formatot(4096Byte os beállítással) ami megvolt kb 10mp alatt és már használtam is...
Eddig tökéletes a számomra, de a vinyóknál a minőséget nálam a meghibásodás nélküli évek száma határozza meg(az többet ér bármilyen sebességnél...).
A hitachi 160asom mondjuk ebben példás mivel kb 5-6 éves és semmi baja *kopkop* .

Hát első körben ennyit, délután csinálok valami tesztet neked meg megnézem lekapcsolásnál "kattan" e(bár ez utóbbi jelentőségét se nagyon értem).

[ Szerkesztve ]

(#20041) kano válasza Sheltem77 (#20040) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!

Köszönöm!
A kattogás idegesít, csak ennyi. Annyira kicsi a különbség a Hita és a WD között, hogy ez is dönt. Én WD párti vagyok/voltam de annyian mondták, hogy a Hita halkabb, hűvösebb mint a WD Blue, hogy kipróbálnám. Pláne, hogy a Hitára 24/7-et is írnak. ;] Tudom, hogy a Hitának van néha seek hangja, de ez csak esetleges. +1k-val kevesebb a Hita ára is.
Szóval hajlok a Hita felé, de lehet, h WD Blue lesz belőle. :)
kisza25
Köszi a tesztet. Jól néz ki. Nálad is van az a furcsa hang amit itt többen is említettek (fej ellenőrzés vagy mi)?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20042) kisza25 válasza kano (#20041) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a hangra azért nem írtam semmit, mert jelenleg 4db vincsi megy két samu egy 320 és egy 500GB-os egy WD 160 és a hitachi 1000GB
elég nehéz kiszűrni melyik hangját hallani éppen
az biztos hogy a WD a leghangosabb főleg, ha több dolgot csinál és ugrál a fej,
nekem a két Samu az aminek a hangját sem hallani a Hitachi eddig hangtalan, de még nem volt rajta op. rendszer úgy lehet igazán meggyötörni :)
amire gondolsz az boot alatt van?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#20043) Windex


Windex
tag

Sziasztok!

Tanácsot kérnék vásárlás terén. Olvasgattam a topikot, de nem tudok dönteni. Egy Samsung SP1213N 120 gigás vinyót cserélnék. Torrent/ftp futna, plusz ezen tárolnám a HD filmeket. A két kiszemelt:
640GB Western Digital Caviar Black (WD6401AALS) - van már egy ilyenem
1TB Western Digital Caviar Green (WD10EARS)

Tudom, hogy nem egy kategória, csak ezek tűnnek most elérhetőnek számomra.
Melyiket lenne érdemesebb venni?

[ Szerkesztve ]

(#20044) kano válasza kisza25 (#20042) üzenetére


kano
nagyúr

Nem. Elviekben valami féle önteszt, ami x percenként hallat hangot a vinyóból. Itt a fórumban írtak róla.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20045) kisza25 válasza kano (#20044) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én itt ülök a gép mellett egész nap, de még nem hallottam :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#20046) kano válasza kisza25 (#20045) üzenetére


kano
nagyúr

Lefoglaltam egyet, de még nem biztos, hogy azt is hozom el. Megvárom a tesztet a WD-ről. :) Köszi.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20047) Sheltem77 válasza kano (#20046) üzenetére


Sheltem77
aktív tag

Ahogy igértem:

Fogalmam sincs ez milyennek számít.

(#20048) bluevoodoo válasza Dzsekó (#20023) üzenetére


bluevoodoo
csendes tag

Köszönöm, akkor maradok a WD mellett. Seagate-tel még régről az ATA hőskorából rossz tapasztalataim vannak, két Samu (200 és 160 GB) hibátlanul bírja kb 5 éve, azért gondoltam, hogy maradok márkahű, de a WD nekem "A" vinyómárka, szintén még az ATA hőskorából hozott beidegződések miatt, ezért gondoltam, hogy megkérdem, mit mondanak rá a szakik :) 1 terásra sajnos nincs most keret, az 500-as Caviar Blackkel nem lőhetek mellé, ugye?

(#20049) kano válasza Sheltem77 (#20047) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! :R :R Van kattanó hangja amikor leállítod?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#20050) Dzsekó válasza bluevoodoo (#20048) üzenetére


Dzsekó
addikt

Abból nincs nagyon 1 tányéros, inkább Blue-t ajánlanám, WD5000AAKS.
De ugyanolyan jó Hitachi 7K1000.C 500GB és még Samu F3 500GB is jó.
Ezek mind 500GB-os tányérral szerelt vinyók.
WD5000AAKS-ből pontos tipusok az 1. hsz-ben, ezek biztos 500GB-os tányérral vannak előfordulhat még belőle 320GB-os tányéros verzió, de forgalmas boltokban már régóta 500GB-os tányérosok vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.