Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) WOW27 válasza Balinov (#2550) üzenetére


WOW27
tag

Mennyiért fájnak ezek?
persze a gugli a barátom ;]

AVI-nál a DVIX-re meg az XVID-re gondoltam.

[Szerkesztve]

(#2552) Balinov válasza WOW27 (#2551) üzenetére


Balinov
félisten

Expert olyan 10-12k körül,PVR 20k környékén,boltból,újan. itt a ph!-n találsz valszeg olcsóbban,nézz körül az aprók között

avi-nál én is xvid/divix-re gondoltam,megspékelve vmilyen mjpeg kodekkel :D

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2553) WOW27 válasza Balinov (#2552) üzenetére


WOW27
tag

Köszönöm a segítséget!
Estleg valakinek más javaslata?!

(#2554) Balinov válasza WOW27 (#2553) üzenetére


Balinov
félisten

minőségre még Terratec-et ajánlanám,bár elég drágá.pinnancle/miro-nak sokaknak meggyőződésére ramaty a gyári szoftvere.haupage -k jók még,bár azoknál nincs saját tapasztalatom.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2555) bzoley válasza Balinov (#2552) üzenetére


bzoley
veterán

Ha Global van olyan jó, mint az Expert és még olcsóbb is, akkor lassan azt kell majd ajánlgatni :)
Fene egye meg, csak kell szereznem egyet kipróbálni :D

(#2556) WOW27 válasza bzoley (#2555) üzenetére


WOW27
tag

Melyik Global? :F

(#2557) Yeti910331


Yeti910331
aktív tag

Na most múltkor elkezdett győzködni a hawer, hogy ne vegyek tunnert, ha van a szobámba magnó, tv, dvd, videó.
Most akkor itt az a kérdés, hogy melyik jobb? A 'TV és a Többi Cuccos' config vagy a 'Tunner és TC'?

Kizárt dolog, mert nem tudom. :)

(#2558) bzoley válasza WOW27 (#2556) üzenetére


bzoley
veterán

Leadtek WinFast TV2000 XP Global
Ugyanaz modern köntösben ~9e

Nagytesó: PVR3000 - még nem kapható

Yeti910331
Hogy jön ide a haver, vagy bárki más? Ha neked kell, akkor veszel. De mivel elég rég rágódsz már rajta, nem igazán van rá szükséged.

(#2559) Balinov válasza bzoley (#2555) üzenetére


Balinov
félisten

Hát,kolléga úr,szvsz a hw része van olyan jó,csak még az sw támogatottsága ezeknek az xceive tunereknek nem az igazi. Bááár,a legtöbb 3rd party PVR program,ha wdm illesztőprogramos tunert talál,elboldogul vele.
Szerezz 1-et,nekem Zotyától van,bementem hozzá a boltba,és levett 1et a polcról. :)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2560) róland válasza Balinov (#2559) üzenetére


róland
veterán

WDM-es drivert tudsz Vista-hoz? Annak idején WinDVR3-mal, ChrisTV-vel, PowerCinema-val is ment a Pinnacle PCTV 110i-m, de jelenleg nem találok egy rendes Vista drivert hozzá. Nem kell MediaCenter, mert az RC1-et úgyis Ultimate-ként telepítem, abban pedig bent van az MS saját MCE-je.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2561) bzoley válasza róland (#2560) üzenetére


bzoley
veterán

A Leadtek tunerek(újabb típusok) XP-s driverei jellemzően egész jól működnek Vista alatt. Pinnacle-t nem ismerem, de a hallottak alapján nem csodálkoznék, ha nem menne.
Lehet, hogy van a Vista-ban MC, de valszeg csak a hw-encode-dal rendelkező tunereket támogatja(nem ellenőriztem). Kis trükközéssel áthidalható a probléma, de a végeredmény nem túl fényes, hacsak nincs egy jó izmos géped.

Balinov:
Nekem nem kellenek 3rd party programok, a PVR2 minden igényemet kielégíti:)

[Szerkesztve]

(#2562) róland válasza bzoley (#2561) üzenetére


róland
veterán

MCE megy, ha van megfelelő driver a tv-tunerhez. Csak jelenleg nem találtam Vista-kompatibilis Pinnacle drivert. Sajnos a korábban említett programok egyikének sincs még Vista változata.

Állítólag a régi 3-as sorozatú driverrel megy Vista alatt a kártya, a 4-es viszont padlóra küldi az optikai meghajtók driverét.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2563) bzoley válasza róland (#2562) üzenetére


bzoley
veterán

Az f*sza :)
Hát nem tudom, lehet. Mikor utoljára nézegettem a támogatott típusok listáját, mind hw mpeg2-nek tűnt. De ne legyen igazam. Ha meg valakinek nagyon hiányzik akkor pl. Mainconcept mce encoder fel, és lehet élvezkedni :)

(#2564) róland válasza bzoley (#2563) üzenetére


róland
veterán

Amilyen szerencsém van/volt egyedül a Main Concept nem kezelte a Pinnacle kártyámat.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2565) zoa


zoa
tag

Lenne egy kerdesem az okosabb emberekhez (marmint okosabbakhoz mint en).
Vettem egy sony notit amiben van tv tuner, de nem tudom hasznalni az olasz progi miatt.
Szal valaki nem tud egy hasznalhato tv nezo progit?

Kedvenc szinem a szivarvany

(#2566) Grillo válasza zoa (#2565) üzenetére


Grillo
senior tag

Én K!TV-t használok, egyszerű, jó.

Lenne nekem is egy kérdésem. Vettem egy Pinnacle PCTV 50e külső tunert, és olyan problémám van, hogy sehogy sen tudom elérni, hogy hangja legyen. Elvileg annak is az USB-n kéne jönnie gondolom, de sem a notin, sem az asztali gépen nem sikerült ezt összehozni.
Másik probléma, hogy a saját programjában a kép olyan, mintha színes film negatívját nézném... K!TV-vel jók a színek, de hang ott sincs.
A csatornákat megtalálta, miután Németországként kerestem.

(#2567) róland válasza Grillo (#2566) üzenetére


róland
veterán

Gondolom, ott is lehet a csatornákat manuálisan állítani. Többször írtam, hogy kábeltv szolgáltatótól elkérni a frekvenciatáblázatot és az alapján kell beállítani a csatornákat.

Sajnos a németországi beállítással nem pontosan az adott frekvenciára hangolja be az adókat, s emiatt több adó ki is marad, a megtaláltak többségének pedig nem a legjobb a minősége. Magyarország kiválasztásával meg az a gond, hogy a rendszer SECAM D-ként tart nyilván minket, holott PAL B a sugárzott jel.

A megoldás: Németország, PAL B beállítással manuálisan beállítani az adókat.


Sajnos a hang problémára nem tudok megoldást az adott típusnál. Nincs külön Audio out a tuneren?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2568) Grillo válasza róland (#2567) üzenetére


Grillo
senior tag

A probléma lényege, hogy nem kábelről jön a jel, hanem szobai antennáról.

Van hangkimenet a tunerből, de azon sem hallottam semmit.

(#2569) autosportos


autosportos
csendes tag

Sziasztok!

Nekem csak néhány egyszerű kérdésem lenne hozzátok. Mely tunerkártyákat tudjátok nekem ajánlani? Televízióadásból különböző sportközvetítéseket, pörgősebb filmeket, illetve VHS-ről néhány korábbi adást szeretnék rögzíteni.

Az ajánlott tunerek mekkora max. felbontással, mekkora fps tulajdonsággal rendelkeznek?

Szükségem lenne még olyasféle információkra is, hogy amikor megtörténik a digitalizálás tv-adásból, azt rögtön tömöríti? Avagy létrehoz egy hatalmas (több GB-os) - teszem azt - TEMP fájlt, és utána tömörít? Vagy egyáltalán a tunerek tömörítenek?

Bocsánatot kérek a ''láma'' kérdéseimért, ám még sosem volt a kezemben tv-tuner, nem tudom hogyan működnek ezek a jószágok. :) Válaszotokat előre is köszönöm!

(#2570) bzoley válasza autosportos (#2569) üzenetére


bzoley
veterán

Én kissé elfogult vagyok, tehát a Leadtek kártyákra szavazok:)
Választhatod a drágább PVR2000-t~20-20e-ért, ez izomból tömöríti a műsoraidat, a cpu különösebb terhelése nélkül(mpeg1-2). Divx-nél marad a cpu használata.
Vagy az olcsóbb TV2000XP Expert, vagy Global típusokat ~8-12e-ért, ez esetben a cpu végzi a tömörítést.
Jellemzően minden tuner tud 768*576-ban 25fps-t.
A felvétel készülhet egy darabban(mérete a beállításaidtól függ:képméret, bitrate, stb)
Felvétel közben, darabolni is lehet x méretűre, de készülhet a felvétel közvetlenül DVD-re is.

(#2571) Hoffer


Hoffer
őstag

Hali!

Énis most egy Leadtek tv-tunert szeretnék venni csak nem tudom melyiket vegyem, az xp expertet vagy a PVR2000-et! Szeretném rögzítésre is használni ezért nem tudom hogy a xp expert mennyire ad jó képet? Érdemes e a PVR2000-re 8 ezerrrel többet költeni? :D

(#2572) róland válasza Hoffer (#2571) üzenetére


róland
veterán

Adatlapod alapján elég erős a géped ahhoz, hogy ne feltétlenül hardveres mpeg kódolóval szerelt tunert vegyél.

AZONBAN: A tv-tuner és médiacenter programok fejlesztési irányai alapján a későbbiekben egyre rosszabb lesz a szoftveres tunerek támogatottsága.

Ajánlat: Érdemes kifizetni azt a plusz nyolcezer forintot.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2573) bzoley válasza Hoffer (#2571) üzenetére


bzoley
veterán

A PVR2000 és az Expert képminősége között nem igen van különbség. Mindkettő egyformán jó.

(#2574) Grillo


Grillo
senior tag

Ma már jól műödik az 50e, valószínűleg egy újraindítás kellett volna neki.

(#2575) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!!!
Most készülődök tunert venni és arra gondoltam hogy olyan tunert szeretnék ami majd a HDTV-khez is jó lesz. Na de közbejött az hogyha t-home -unk lesz amikor a HDTV neten keresztül jön akkor ott hogy tudom gépre kötni? Mondjuk eleve a tv-vel lehet rögzíteni a központba felvételeket asszem valami max 92 órát.
várom a tanácsokat:)

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#2576) Inferno1988 válasza Grillo (#2574) üzenetére


Inferno1988
csendes tag

Grillo én is gondolkodom egy ilyen kártyán, ez sztereós kártya, mert ahány helyen olvasom annyi mindent írnak róla? Másik, amúgy jól működik, elfogadható minőségű a kép stb.?

(#2577) Balinov válasza bzoley (#2561) üzenetére


Balinov
félisten

Tényleg kiválló ez a PVR2,ráadásul gyakran foltozzák is.Majd jobban ráhasalok a finomhangolására. :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2578) gelbelex válasza bzoley (#2570) üzenetére


gelbelex
őstag

Üdv!
Csak állókép-rögzítésre keresném azt a tunerkártyát, amelynek
1. videobemenete van,
2. de a lehető legkisebb gépigénye van, tehát fusson rajta a hozzáadott program, és tudjon egy adott könyvtárba állóképet menteni...
Nyilván valami alap tuner lenne, de ezeknek nem ismerem sem a szoftverjeit, sem a (nyilván csak tapasztalati úton megismerhető) minimális gépigényét.
Milyen felbontású (720*576?) ill. minőségű lenne kép?
Előre is köszönetem!! :R

[Szerkesztve]

(#2579) gelbelex válasza gelbelex (#2578) üzenetére


gelbelex
őstag

Hát, úgy tűnik, Leadtek TV2000XPRM lesz...
(Azt még ismerem is a PVR2000 révén... :) )

(#2580) bzoley válasza gelbelex (#2579) üzenetére


bzoley
veterán

720*576
Vehetsz RM-et, de megnézheted a TV2000XP Global árát is. Talán kisebb lesz az esély a Comb-problémákra.

(#2581) Balinov válasza bzoley (#2580) üzenetére


Balinov
félisten

igen,most néztem épp Z0tyánál már nincs 7,5 btto a leadtek Globa.míg a zexpert ~9k-ért fogható

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#2582) Csöves


Csöves
senior tag

Azt tudja valaki, hogy a Teletexet, hogy lehet beizzítani egy Hauppauge 250-esen?
Nekem sajna sehogysem megy. :((

Aquila non captat muscas.

(#2583) gelbelex válasza bzoley (#2580) üzenetére


gelbelex
őstag

Bzoley, köszönetem... :R
Milyen üzletben lelhető fel az XPGlobal?
De, sajna alapvetően tudatlan újzerként, nem értem pontosan, milyen problémákra gondolsz? A félképek összefűzésére... vagy esetleg valami másra? :F
Létezik valamilyen - lehetőleg magyar - oldal, ahol ezekről olvashatnék? Vagy csak a doom9 meg a videohelp..?

Illetve, mi a véleményed: melyik lenne az a kártya, amely biztosan elfut (a program ill. csak frame-capture)egy PIII-Celeron-os gépen is, de a legszebb képet adja, ill a legkevesebb problémára lehet számítani..? (Ismét: :R )


[Szerkesztve]

(#2584) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Vettem egy Asus 7131-es kártyát, és a fentebb tapasztalt apróságot vettem észre,nincs hozzá audio kábel. Érdekesség,hogy így a rádió szépen szól sztereoban, de a tv-n sehol sincs hang. Ez mitől lehet?A kábel hiánya okozza? Ha veszek normál 4 pin-4 pin-es audio csatlakozót, egyik végét a tunerre dugom(belül a kártyára, mert hátul nincs kivezetés neki), a másik végét viszont hova? Integrált hangkari van a gépben(Nf7-es lap).

(#2585) Spirit válasza Spirit (#2584) üzenetére


Spirit
őstag

Az alaplapon megtaláltam a sima cd audio in-t. Megtaláltam a dvd-mhez adott audio kábelt, de a kártyán lévő 4 tüske közelebb van egymáshoz, és a foglalat is más, ezért nem megy rá..Milyen kábel kell ehhez tulajdonképpen?
így néz ki a kártya:
[link]

[Szerkesztve]

(#2586) Male válasza Spirit (#2585) üzenetére


Male
nagyúr

Ilyen kártyám van nekem is... nem kifelejtették az audio kábelt, hanem nem kell hozzá (PCI buszon küldi a hangot). Ha a gyári programját használod hozzá, akkor azért nincs hangod, mert valószínüleg Magyarországot választottad ország beállításnak... állítsd Németországra vagy Ausztriára! (csak az egyikkel volt hang nálam, de nemtom melyikkel)

(#2587) Spirit válasza Male (#2586) üzenetére


Spirit
őstag

Hmmm, ez az érdekes...Gyári progival CSAK egy rosszul jövő mtv1-en volt hang, semelyik máson sem.Más programok SEMMILYEN hangot nem keltettek. A rádió minden programmal kifogástalanul szólt. Na akkor mit is kell csinálnom? :D
Jah, és igen, magyarországra állítottam..jó lenne 1-2 napon belül megtudni a dolgot,mert ajándékba lesz, és még gyors csere, ha nem jó, nem akarok a fa alatt beégni vele. Sajnos az én gépemben technikai okokból nem tudok próbálkozni(kellene még 30m koax), a leendő tulaj meg ritkán megy el itthonról,hogy nála rakjam be...Na akkor mégegyszer..mit is kell csinálnom? :D
Jah, rögtönzött vétel volt,szerinted megért 8900ft-ot?Eredetileg Leadtek Winfast2000-et akartam, de 6300-ért elkapkodták,mint a szél,mire odaértem, már csak ez maradt, de már tököm tele a tömeggel, és a vásárlással, így megvettem, bá nem jellemző rám :) )

[Szerkesztve]

(#2588) Male válasza Spirit (#2587) üzenetére


Male
nagyúr

Gyári programnál válaszd vagy Németországot vagy Ausztriát... csatornák keresése, és lesz hang! (az egyikkel... sajnos nekem nem megy fel erre az XP-re a gyári program, így nem tudom most megnézni melyikkel lett jó, de a kettő közül valamelyik a megoldás)

(Jó helyre dugtad az antennát, ugye?)

(Én 12-ért vettem Sulinetben, szerintem elég jó.)

(#2589) Spirit válasza Male (#2588) üzenetére


Spirit
őstag

Nem lehet,hogy újabb verzióm van a gyári progiból?hozzám felszaladt az xp sp2-re gond nélkül. Ha jó lesz a hangom, és van skype-od, elküldöm neked szívesen..:D

[Szerkesztve]

(#2590) Spirit


Spirit
őstag

Ausztria mr kilőve, most keresi a német régiókód szerint..Keresés közben nincs hang még..az normális?

(#2591) Spirit


Spirit
őstag

Nagyon szépen köszi, a gyári programmal már gyönyörűen megy a német régióval. Már csak az kellene,hogy már progikkal is működjön..Ötlet?

(#2592) uffneked


uffneked
aktív tag

Üdv mindenkinek!
Olvasgattam a topikot, és lenne néhány kérdésem...
Milyen tunert vegyek max 10k-ért, de inkább olcsóbban?(Használtan is jó.)
Van ez a PDTV-dolog, ilyen minőségben teszik fel a tv adásokat az oldalakra... Namost ehhez különleges kártya kell, ami ezt támogatja, vagy jel függő? Ha utábbi, akkor mennyire?(Szobaantenna nem ilyet csinál, esetleg kábel? vagy alutányér kell hozzá esetleg...)
Aztán ha megvan, akkor jó az alapszoftver, vagy van spéci, ami jobb képet csinál?
Egyenlőre ennyi.
Bárki válaszolhat, ha valamit tud, vagy sejti, hogy tudhatja :DDD
Bocs, tudom, hogy többször elhangzott, de 100 hsz-t olvastam az elejéről, meg a végéről, és gondoltam megkérdem, most hogy áll az ügy...
Előre is köszönöm a választ.
Üdv.: uffneked

(#2593) troland26


troland26
őstag

sziasztok

Emberek kellene egy kis segítség van nekem egy Msi Tv@nywhere plus nevü tunerom és el kallódott a remote cabel-e , ha valaki tudna segíteni hogy honnan tudnék szerezni eggyet annak nagyon hálás lennék :R
please help me nyaf,nyaf :O

(#2594) Male válasza Spirit (#2589) üzenetére


Male
nagyúr

Lehet... én egy éve vettem. SP2-re az enyém is felmegy, csak ezen a gépen nem az van... valami gond van itt, és a Windows Media Player sem működik jól, ami pedig kéne a PowerCinemának. (Annyira nem zavar, megvagyok a chrisTV-vel :) )

(#2595) Male válasza Spirit (#2591) üzenetére


Male
nagyúr

OK, akkor a német volt :)

ASUS DigitalVCR-ral megy, ChrisTV-vel is. Mással nem próbáltam, de van rendes drivere, szóval a legtöbb program azon keresztül tudja majd használni (meg jópár támogatja ezt a Philips chipet direkt módon is).

(#2596) Spirit válasza Male (#2595) üzenetére


Spirit
őstag

Chris TV-vel próbáltam, azzal nekem nem ment...:(

(#2597) Csöves


Csöves
senior tag

Azt tudja valaki, hogy a Teletexet, hogy lehet beizzítani egy Hauppauge 250-esen?
Nekem sajna sehogysem megy :O

Aquila non captat muscas.

(#2598) uffneked


uffneked
aktív tag

Előző kérdésemre nem sikerült válaszolni, hát jöjjön a köv.:
Szobaantennának aza sima koax kábele van(kis kör dugó)
Azt lehet, hogy ezt 2é osztom, és az egyiket a tv-re, a másikat a tunerre kötöm??
Tehát meg lehet osztani a jelet??
remélem többen válaszolnak erre, üdv.

(#2599) uffneked


uffneked
aktív tag

Amúgy 5k-ért pinnacle pctv pro, vagy 6k-ért leadtek dv2000??
Melyik a jobb tuner? Azt hallottam leadtek digitalizál is...
Pls erre inkább gyorabban válaszoljatok, mint az előző 2-re...

(#2600) user12 válasza uffneked (#2598) üzenetére


user12
őstag

Természetesen igen, csak az a kérdés, hogy elég erős lesz-e a jel 2 eszközt (TV-t + PC-t) ellátni. Próba szerencse

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.