Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3801) #65675776 válasza Neoka (#3800) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#3802) toM517 válasza toM517 (#3799) üzenetére


toM517
aktív tag

Pls pls, nagyon fontos volna tudnom.

(#3803) LakiTomi


LakiTomi
tag

AP !

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#3804) bzoley válasza toM517 (#3799) üzenetére


bzoley
veterán

Bármelyik típust válsztod 768*576-nál nemnagyon fogsz nagyobb felbontást elérni felvételnél. Az, hogy milyen minőséget kapsz teljes képernyőn, DX9, vga, és társaitól függ.
Ja, és a Global-nál sokkal jobb minőségre ne számíts.

LakiTomi:
PH! hírek között kereshetsz EC tunert. Az MCE plecsni csak annyit jelent, hogy az MC nem fög köpködni a kártyára. A legtöbb tuner távirányítója jellemzően csak a saját szoftverét vezérli, ez szoftver-függő. De pl. a Leadtek tunerek távirányítója átkapcsolható MCE üzemmódra, még azoké is, amiket nem támogat az MC.

(#3805) Neoka válasza bzoley (#3804) üzenetére


Neoka
aktív tag

Hali!

Nincs arról információd, hogy Mo-on mikor lesz kapható a PxDVR3200 H kártya??

(#3806) bzoley válasza Neoka (#3805) üzenetére


bzoley
veterán

Egy ideig még számíts rá.

(#3807) LakiTomi válasza bzoley (#3804) üzenetére


LakiTomi
tag

THX, esetleg meg valakinek nincs tapasztalata Express card-os tv tunnerrel, nem akarom elkapkodni.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#3808) Neoka válasza bzoley (#3806) üzenetére


Neoka
aktív tag

Gondolom a "ne" kimaradt.
Ez nem túl jó hír. :( pedig nem lett volna rossz egy ilyen.

(#3809) bzoley válasza Neoka (#3808) üzenetére


bzoley
veterán

Igen, valóban kimaradt :B
PxPVR2200-at már kaphatsz, egyelőre a másikkal sem járnál sokkal jobban.

(#3810) K9


K9
tag

Egy borzasztó egyszerű kérdésem van a Hauppauge pvr150 használóktól.
Szoftveresen tömörítetlenben tudnak e felvenni progressiven tehát deinterlacedben?
És a végeredmény valóban szép mozgás csikozódás nélkül?

(#3811) Neoka válasza bzoley (#3809) üzenetére


Neoka
aktív tag

Hát köszi.

Lehet akkor az lesz, majd. :)

(#3812) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Vettem egy Hauppauge PVR-150 MCE tv-tunert (PAL rendszerű), és Windows XP MCE (angol) használom. A Media Centerben szépen be is állítottam a tv-csatornákat, viszont a színei teljesen hamisak (mondhatni színtelen, csak időnként kék-piros színezetet kap a kép). Arra gyanakszom, hogy mivel US angol a windows, talán azt gondolja hogy ntsc jelet küldök, holott pal-ban érkezik a jel. Hogyan lehet kiküszöbölni ezt a problémát? Köszönöm :R

Steam: marcias88

(#3813) K9 válasza marcias (#3812) üzenetére


K9
tag

Legutóbb engem hasonlóan halálra szivatott egy codec pakk.Ajánlom figyelmedbe ezek szorgos tőrlését.Mert ha mindent jól beállítottál má csak ez lehet a ludas.Vagy a kábel.
Ha összejön a rendszered, megnéznéd nekem hogy két hsz előtti kérdésemet.

(#3814) marcias válasza K9 (#3813) üzenetére


marcias
őstag

persze, az engem is érdekelne. Én a K-lite codec pakkot használom, arról eddig rosszat még nem hallottam, más nem lehet a gond? :F

Steam: marcias88

(#3815) Balinov válasza marcias (#3814) üzenetére


Balinov
félisten

lehet,hogy a tuner program (esetleg driver) azt feltételezi,hogy az az ország,amit beállítottál NTSC-ben kapja a jelet a PAL helyett.Ha van rá mód,nézzél körül a tvnéző alkalmazás + driverben.Sajna ez 110-% tipp,sosem volt Hauppage tunerem még. Esetleg próbálj meg más országot beállítani (németorzság,horvátország szokott többeknek bejönni)

Klite-t is kerülném, volt vele sajnos rossz tapasztalatom. Hamár kodekpakk mindenféleképpen,akkor XP CodecPack amit pl. a free-codecs.com-ról le is tölthetsz.
üdv
BAli

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3816) JohnnyX válasza Balinov (#3815) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Vagy a kmplayer, amihez semilyen kulon kodek nem kell... :K

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#3817) marcias válasza Balinov (#3815) üzenetére


marcias
őstag

Oksa, akkor codeccsere :)

Steam: marcias88

(#3818) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tud valaki ajánlani olyan tv tuner-t ami hardwaresen (divx-be) tud encodolni?

(#3819) Balinov válasza JohnnyX (#3816) üzenetére


Balinov
félisten

tényleg,és még telepíteni se kell. Esetleg VLC player,nekem az is be szokott jönni

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3820) Balinov válasza ToBeY (#3818) üzenetére


Balinov
félisten

Divx Oldalán,bár nem olcsó mulatság.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3821) K9 válasza marcias (#3814) üzenetére


K9
tag

Takaríts le minden codec pakkot, nézd meg ugy. Én pont klite-al szívtam.
Ha jó, akkor szépen eggyenként visszapakolhatod a kodekeket.Nézed hogy melyik volt a ludas.
Jah és utána szedd le a pvr150eshez a progiját és tedd fel ujra.

[ Szerkesztve ]

(#3822) marcias válasza K9 (#3821) üzenetére


marcias
őstag

Nekem az MCE változat van meg, ahhoz nem adtak külön programot!
Egyébként a set-top boxból a tv-tunerbe mivel érdemes bekötni? koax kábellel vagy scart->rca kábellel? :U

Steam: marcias88

(#3823) Balinov válasza marcias (#3822) üzenetére


Balinov
félisten

amennyire én értek a videó cuccokhoz koaxon kötném,feltéve ha a beltéri a hangot is tolja ugyanazon a csatlakozon

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3824) #65675776 válasza Balinov (#3823) üzenetére


#65675776
törölt tag

A koax gondolom jelen esetben glatt antennakábel lenne, ami viszont a létező legrosszabb megoldás. Bár a Composite se egy világverő. S-Video vagy component lenne az igazi megoldás (feltéve ha fogadja az utóbbi jelet egyáltalán a tuner).

JohnnyX: Kell hozzá codec, amiket beépítve tartalmaz. Ugyan ez a VLC is. Normálisan feltelepített codec-ekkel nincs baj, csak a mindenféle szir-szar codecpackekkel.

(#3825) marcias válasza #65675776 (#3824) üzenetére


marcias
őstag

S-Video jelet tudok fogadni a tv-tunerrel, ellenben a componens semmiképpen sem jó, mert a vevőegység sem mai darab már. Sőt, az sem biztos hogy S-video van-e egyáltalán a set-top boxban. :F

Ha minden igaz ez a típusa: Philips DSX 6010

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#3826) marcias válasza marcias (#3825) üzenetére


marcias
őstag

Egyébként nem vagyok ennyire dilettáns csak a vevő nem nálunk van ezért nem tudom megnézni :F

Steam: marcias88

(#3827) donpel0 válasza Neoka (#3800) üzenetére


donpel0
aktív tag

sziasztok!
épülő congiomba szeretnék egy tunert, normális szintű, lehetőleg távirányítóval. mit ajánlotok? pénzben olyan 6-8 k-ra gondoltam. van ilyen egyáltalán ilyen árban? köszi guruk! :R

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#3828) bzoley válasza donpel0 (#3827) üzenetére


bzoley
veterán

Leadtek WinFast TV2000XP Global

(#3829) donpel0 válasza bzoley (#3828) üzenetére


donpel0
aktív tag

köszi a gyors választ!

"Föléd kerekedhetnek, de fölém biztosan nem, mert én leszarom őket" - Jokerface

(#3830) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

nekem egy olyan tuner kellene amihez csak monitor és hangfal kell és a 19" lcdm felbontásán vagyis 1280x1024 es felbontása legyen (lehetőleg 75hertzen,de ha nem asse nagy baj)és lehessen vele felvenni is ja meg a távirányitó se hanyagolható.ja és PCI os legyen.
ja és lehet ugy megccsinálni hogy a monitort ne kelljen dugdosni feszt tunerből vidikariba?
előre is köszike

[ Szerkesztve ]

Minden szinten,szinte minden.

(#3831) marcias válasza m0rd0k (#3830) üzenetére


marcias
őstag

Nem igazán értem miért kritérium egy tv-tunerrel kapcsolatban, hogy 19"-os LCD-d van, 1280x1024-es felbontásod és 75 hertzen nézed (ami mellesleg LCD esetében vagy nem is lehetséges, vagy ha lehetséges is, teljesen felesleges). Távirányító szinte mindhez jár, és 90%-ban PCI-osak és 100%-ukkal lehet felvenni ;] . Inkább azt mondd meg mennyit tudnál rá szánni, mert attól függ hogy mit fog tudni (hardveres-mpeg2-tömörítés, time-shifting stb.). Az utolsó mondatodat pedig nem is értem :F

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#3832) brokkoli328


brokkoli328
csendes tag

Szisztok!

Tegnap írtam a Pinnacle topicba, ide is föltenném a kérdésemet, hátha tud valaki segíteni..., legalább is remélem...

Van egy Pinnacle 510 usb nevezetű szenzációs Tv tuner szappantartóm. Rákötöttem a gépre ami sajnos nem a legnayobb teljesítményű (AMD 1,58 Mhz, 448 Mb ram 60 Gigás most kitudja milyen winyó, és a videókártyát sem néztem meg) A lényeg hogy a kamerával rögzített dolgokat tökéletesen lejátsza. Viszont a korábban rögzített videókat nem hajlandó normálisan lejátszani. Állandóan benyomódik a kép széle, vibrál, néha pirosan. Kipróbáltam a rendelkezésre álló összes beállítást, és 3 videóval is. ebből kettő régi 2 fejes és egy újabb 4 fejes. Eredmény ugyan az, csak a 4 fejessel jobb a kép, de ugyanúgy bemegy az oldala. Nem értem mi lehet a gond ennyire érzékeny a videószalagra és vagy a lejátszóra? Nem értem. (van egy régebi Pinnacle Pc Tv pro m is. Azzal iylen gond nem volt, ha volt is a szabvány váltás megoldotta a problémát, ott csak a hang csúszott néha.

A segítséget előre is kössz!

(#3833) bzoley válasza m0rd0k (#3830) üzenetére


bzoley
veterán

Amit szeretnél, nem megoldható. Ha te TV boxot akarsz, amire csak monitort kell dugni, az nem PCI-os, hanem külső egység, így a felvételt is elfelejtheted. Ezek általában tudnak 1280-at. Ha egy "normális" tunert szeretnél, akkor meg a gép nélküli tévézést kell elfelejtened.

(#3834) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

köszi !

akkor felvételt elfejlejtem de tudtok ajállani egy olyat ami külső és jó meg 1280 at tudja, meg távirányító ,ja és a külsőt majd hova kell dugni simán a vidikarira lesszazis kötve meg a monitor is és valahogy át kell váltani ha nem igy van pls mondjátok hogy müködik! köszi!

Minden szinten,szinte minden.

(#3835) bzoley válasza m0rd0k (#3834) üzenetére


bzoley
veterán

(#3836) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Hi!
Mi a kül a Winfast tv pro II meg a Avermedia box 7 és a box 9 között?

Minden szinten,szinte minden.

(#3837) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

megint én még azt szeretném kérdezni hogy ha külső tunerem van feszt dugdosni kell monitort 1x vga ba 1x tunerbe? mármint ha tvzek tunerbe ha gépezek vgaba

Minden szinten,szinte minden.

(#3838) wassermann válasza m0rd0k (#3837) üzenetére


wassermann
addikt

Nem kell átdugdosni semmit! - akár TV-box-ot, akár TV-kártyát veszel.

- A TV-box rögzíteni nem tud, csak nézni lehet rajta az adást
- Viszont működik PC nélkül vagy kikapcsolt gép mellett is

(#3839) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Segítsetek légyszi, mert már nagyon idegesít, hogy miért nem hajlandóak rendesen működni a gépemben a tunerkarik...
Már a 2. karit próbálom benne a 2. programmal, és mind2vel ugyanazt tapasztaltam, amikor kirakom teljes képernyőre, eltűnik a kép, csak a hang megy tovább. Illetve ez még előfordul spontás is, pl mikor a háttérben 1 ablakot megnyitok/bezárok, vagy pl átméretezem a video ablakát, esetleg csak arébbhúzom, ilyenkor soxor eltűnik a kép, és csak 1 nagyonnagyon vékony sáv lászik belőle a jobb oldalon, mozgatással nagyon ritkán visszahozható, de inkább újra szoktam indítani a progit.
Egyik párosítás: Philips Conexant BT878 és DScaler
Másik: Leadtek TV2000 XP Expert és PVR2

Utóbbinál talán gyakrabban fordul elő, de kitudja, a leadtek van most a gépemben.
Érdekesség: ha PVR2-nél elmegy a kép, az áttetszőség funkció működik, tehát úgy látható vmi a képből, az ablakot nézve viszont hót sötétség...

Van ötletetek? :F

Config: Gigabyte P35-DS3L, C2D E4300, 2gb A-Data DDR2, Inno 8600GT 256MB

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3840) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

köszi !

nah akkor ugy lessz hogy vga in megy a vgamba a vga out meg a monitorba és igy is menni fog a pcm képe csak akkor nem ha megnyomom a power gombot . jól mondom?

Minden szinten,szinte minden.

(#3841) Balinov válasza A_ScHuLcZ (#3839) üzenetére


Balinov
félisten

Most Phillips vagy Conexant (ex-Rockwell) az a BrookTree878-as chip? Dscaler-ből hanyas?
Esetleg ha a gyári wdm-es bt878-s driverrel nem mennek,akkor próbáld ki a Tweaked BT878 WDM driverst ChrisTV-vel vagy K!TV-vel sem jó?
Leadtek + PVR2 problémára lövésem sincs, nekem Global TV+FM-em van,de idáig akármelyik PVR2-vel próbáltam (sőt még a pre DTV-vel is) nem tapasztaltam ilyen hibát. Esetelg VMR/VMR9 mód helyett Overlay módba tenni a megjelenítést,vagy vica versa? lehet még -bár kicsi a valószínűsége - nem friss chipset,hang vagy vga driver is a gond.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3842) djtrial


djtrial
tag

üdv
melyik a jobb?
leadtek tv2000xp global vagy expert?

Pentium Dual-Core E2160 - Gigabyte P35-DS3L rev1.0 - 2x1GB Kingmax 800 - ASUS EAH2600XT 256MB DDR3 - ASUS TV/FM TUNER - LG DVD író - Maxtor 200GB SATA, FSP 350W PNF - AeroCool AeroEngine II

(#3843) Balinov válasza djtrial (#3842) üzenetére


Balinov
félisten

vagy utánaolvasni? ...Global újabb,frissebb.Expert jólbejáratott.Global-t vennék a helyedben a szilicumtuner miatt,kevésbé szedi össze a gépben az elektromos zavarokat.keresd meg a PH-n a leadtek tv2000 Expert/Global topikot

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3844) djtrial válasza Balinov (#3843) üzenetére


djtrial
tag

ok, amúgy globalt akarok, csak hallottam olyanról h az expert vmibe jobb.

Pentium Dual-Core E2160 - Gigabyte P35-DS3L rev1.0 - 2x1GB Kingmax 800 - ASUS EAH2600XT 256MB DDR3 - ASUS TV/FM TUNER - LG DVD író - Maxtor 200GB SATA, FSP 350W PNF - AeroCool AeroEngine II

(#3845) Balinov válasza djtrial (#3844) üzenetére


Balinov
félisten

ez szvsz már csak az Urban Legend kategóriájú hír lehetett

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3846) sK0t


sK0t
tag

hy!
Bocsi, de tudnátok nekem ajánlani egy közepes külső tv-digitalizáló karit?

Olyan 20 rugómat szánnám rá, de ha olcsóbban is hozzá lehet jutni akkor az is jo lesz :)

Előre is thx

:R :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

(#3847) A_ScHuLcZ válasza djtrial (#3844) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Semmiben sem jobb, igaz én most vettem Expertet, de csak azért, mert szobatársam el akarta adni, így olcsóbban hozzájutottam sokkal, mintha boltból vettem volna. Ha újonnan veszek, globalt vennék... A frissebb chip miatt, egyébként ugyanaz a 2 kártya!

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3848) A_ScHuLcZ válasza Balinov (#3841) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

A philips bt878 már nincs itt nálam, csak kölcsönbe kaptam 1 hétre, de tisztán emléxem, hogy ugyanez volt a hibajelenség, és legtöbbször akkor fordult elő, mikor teljes képernyősből visszavettem ablakba, akkor ment el leggyakrabban a kép. DScaler-ből a legújabb 4est használtam, mert úgyláttam abbahagyták a fejlesztést, 5ös már nem készült belőle.

Most az Expert van nálam, ez marad is, mert megvettem.
Lehetséges-e, hogy nem a tunerrel van gond, hanem vmi másik hardverelemmel?? Mondjuk VGA? Bár szinte minden új most a gépben, 2 hónapja fejlesztettem.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3849) bzoley válasza A_ScHuLcZ (#3848) üzenetére


bzoley
veterán

DX9 reinstall, vga driver reintall, ha volt codecpack a gépen, akkor XP reinstall.
Balinov által említett Overlay/VMR9 módot csekkold.

[ Szerkesztve ]

(#3850) #65675776 válasza A_ScHuLcZ (#3848) üzenetére


#65675776
törölt tag

Philips BT878 továbbra sem létezik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.