Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3551) bzoley válasza csika (#3549) üzenetére


bzoley
veterán

''...miért jó nekem ha tudja a kártya a hardwares mpeg2 tömörítést?''
Hogy neked jó-e, azt nem tudhatom. De általában azért lehet előnyös az ilyen kártyák használata, mert felvétel közben is nyugodtam lehet használni a gépet, egy kis túlzással még játékra is, mert a felvételt maga a kártya végzi, nem terheli a cpu-t. Ezen kívül a hangelcsúszás esélye is kisebb, nagyobb biztonságban van az anyag. Nem rossz találmány, de ha van elég erős cpu-d, és max netezgetsz felvétel közben, akkor szinte fölösleges is lehet. Nekem még nem hiányzott ez a képesség.

''A drágább kártyákon lévő képjavító áramkör a valóságban is szebb képet ad?''
Áá, csak reklámfogás, duma az egész. Komolyan: ha nem adna szebb képet, akkor el tudnák adni a drágább kártyákat, és egyáltalán mernék reklámozni? Én élvezettel néztem a PVR3000 képét a többi kártya után, pedig azok sem csúnyák. Szerintem egy gondosan összeválogatott alkatrészekből jól összerakott kártya lett belőle. És még használható is. Egyetlen szépséghibája a teletext hiánya, már akinek hiányzik, én nem sírtam miatta.
A jövő héten elvileg én is kapok egy 24-es Acer-t(elsősorban tévézéshez), kíváncsi vagyok nekem, mint TFT ''gyűlölőnek'', mennyire lesz csalódás a váltás, és a képminőség.

(#3552) jolti05 válasza bzoley (#3551) üzenetére


jolti05
őstag

Úgy hallottam, hogy a tévéadás nem mindig szereti az LCD-tvket.
Nem gubancos TFT-monitorral TV-t nézni? Ez amolyan laikus kérdés, nincsenek róla infóim, és tapasztalatom sem :)
Csak említette egyik ismerősöm édesapja.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3553) #65675776 válasza csika (#3549) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha csak nézelődni kell, akkor Global. Ha fel is akarsz venni, akkor egyértelműen PVR3k.

(#3554) bzoley válasza jolti05 (#3552) üzenetére


bzoley
veterán

Tapasztalatom nekem sincs, mindig kerültem az LCD-k közelségét, de haladni kell a korral, és ágyból azért kicsi a 19-es CRT, viszont szép:)
Viszont, ha úgy lenne, ahogy írod, akkor nem lennének tele az áruházak LCD-tévékkel.
Majd kiderül.

(#3555) jolti05 válasza bzoley (#3554) üzenetére


jolti05
őstag

Csak nem mindig :) Tehát ez nem azt jelenti, hogy mind képzajos. :) Mondjuk ha belegondolok, egy csomó LCD-tv-nek rettentő csúnya képe van a ''sikermarketben'', és egyéb bevásárlóközpontokan és műszaki boltokban. Úgyhogy csak van benne valalmi :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#3556) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! Milyen tv tuner kártyát javasolnátok 11-12 ezer forintért. Ezekhez adnak antennát is vagy azt külön meg kell hozzá venni? (X. ker ben lakom de kábel az nincs bekötve azé kell mindenképpen valami beltéri antenna) És még egy kérdésem lenne ezek csak analog tv adást tudnak fogni? Állitólag 2012-ben áttérünk digitálisra műsorszórásra, akkor lényegében már nem lehet vele TV2-t RTL Klubot fogni??

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#3557) bzoley válasza Bzzz (#3556) üzenetére


bzoley
veterán

Ha elég az analóg, akkor vegyél WinFast Globalt, ha digitális is kell, akkor DTV2000 H, mindkettőt tudja(ilyenem van is, ha érdekel)
Antennát neked kell megoldanod, sehol nem tartozék.
2012 még messze van.

(#3558) Bzzz válasza bzoley (#3557) üzenetére


Bzzz
senior tag

köszönöm válaszod: A DTV2000 H-t milyen árba adod?

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

(#3559) bzoley válasza Bzzz (#3558) üzenetére


bzoley
veterán

Megy privi.

(#3560) csika válasza bzoley (#3551) üzenetére


csika
tag

Köszi a választ.
Úgy néz ki akkor PVR3000 lesz belőle ... :)
Igaz nem kell most elsietnem.
Várjuk a beszámolót a 24'-es monitoros tévézésről.

Üdv,
Tamás

Magyarok! Férfiak és asszonyok! Hallgassátok csika vezért!

(#3561) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

USB TV-Tunerek közül melyiket ajánlanátok? Nem lenne baj ha analóg+digitálist is tudna fogni.

(#3562) jap


jap
aktív tag

segítség: tévénéző szoftver kell!

MSI VOX II
[link]
tehát, a felállás:
vinfos vista, a driver jó, a szoftver nem, és a honlapon csak drivert lehet letölteni.
a cd-n lévő progi azonnal lefagy, hibát üzen és eltűnik.

gondolom, nem csak az adott márkához való szoftverrel lehet tévézni, hanem mással is.
kérek szépen univerzális programokat!

előre is köszönöm

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#3563) Mr-Pamacs válasza sulep (#3561) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

A PH!-n volt egy teszt USB Tv tunnerekről abban volt egy elégjó, árban is jó volt. Én azt választanám ha USB-s kellene.

(#3564) Mr-Pamacs válasza Bzzz (#3556) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Digitális. Hahaha :)) , ez biztos olyan lesz mint a metró, meg a hidak felújjítása. :) Sztem most még bőven elég a sima is, addigra úgyis kitalálnak még vagy 4-5 fajta uj csatolót és a mostaniak már nem lesznek sehol.

(#3565) da_no1


da_no1
csendes tag

Sziasztok. Szeretnék veni egy tv tunner-t. 15000Ft környéki ár lenne jó. Tudnátok nkem ajánlani. Árához képest jó minőségű videót adjon. Köszönöm

(#3566) sulep


sulep
senior tag

Szaisztok!

Ezek közül melyiket ajánlanátok?

-Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick USB
-AVerMedia AverTV HYBRID+FM Volar USB
-Hauppauge WinTV HVR900 USB2.0 hibrid TV stick
-MSI DIGI VOX A/D II TV TUNER USB2.0 (hibrid)

(#3567) #65675776 válasza da_no1 (#3565) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a teletext nem számít, akkor egy pár ezressel drágábban Leadtek PVR3000 Deluxe.

(#3568) Mr-Pamacs válasza da_no1 (#3565) üzenetére


Mr-Pamacs
senior tag

Ha számít a teletext akkor PVR2000 vagy PxPVR2200, szinte ugyan az a 2 kari csak a foglalata más.

(#3569) #65675776 válasza Mr-Pamacs (#3568) üzenetére


#65675776
törölt tag

És teljesen más a PCB, illetve a Px Si-tuneres.

(#3570) ngdr88


ngdr88
tag

Hellosztok! VAn egy ''csodás'' Mercury tv kártyám. Idáig minden ment simán vele, de amióta egy Abit AN52-ben van azóta nem érzékeli a hangot. Vagyis az integrált hangkártyával (Realtek HD 7.1) mikor csak megy a tv akkor van hang, ha felveszek akkor kiírja angolul, hogy nem érzékel áramlást és csak képet vesz. Se a mikrofon dugójába, se a line-in-ben, se elöl. A Windowsos hangerőszabályzóban meg külön van a lejátszás meg a felvétel úgy mintha 2 hangkártya lenne. VAn egy HD Audio Input meg Output. Lehet hogy ezért nem érzékeli?? Mikor beraktam a Genius 5.1est akkor simán 1et jelzett ki és ment a felvétel is henggal. Meg lehet valahogy oldani, hogy menjen az alaplapival?? :F

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3571) #65675776 válasza ngdr88 (#3570) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Inputok közül kell kiválasztanod a megfelelőt.

(#3572) sephyroth


sephyroth
csendes tag

Hello
Lenne egy olyan problémám lenne hogy meg lett véve a tv tuner és nem akar az istenért sem adni hangot.
Mit lehetne vele csinálni?
pinnacle PCTV analog pci
Udv sephyroth

(#3573) Sz.Miki


Sz.Miki
őstag

Van egy Pinnacle analog pro pci kártyám, mióta konfigot cseréltem azóta a legtöbb csatorna zajos, olyan mint ha az alaplap megszorná zajjal a kártyát. Szeretném lecserélni egy külső usb-s tunerre , szerintetek meilyek a lenne a legjobb választás?

Pinnacle Analog PRO USB
AverTV BOX 7 live
Leadtek TVPro II

(#3574) wassermann válasza Sz.Miki (#3573) üzenetére


wassermann
addikt

Csak egy megjegyzés:
a TV-boxok-kal felvenni nem lehet, csak TV-t nézni!

(#3575) Sz.Miki válasza wassermann (#3574) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Miért ne lehetne? Megnéztem, és tud ugyan úgy közvetlenül DVD-re felvenni vagy akár merevlemezre kódolni a műsort!

(#3576) #65675776 válasza Sz.Miki (#3575) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Leadtek-en és Aver-en nincs ilyen lehetőség, lévén közvetlen digitális adatkapcsolat nincs a gép és az egység között, mindenképpen kel valami digitalizálókártya is ha fel akarsz venni. Ezek ugyanis nem USB-s tunerek!

A Pinnacle viszont egy USB-s tuner, azzal megoldható.

Ha külső (USB, WLAN, LAN) tuner kell, akkor Leadtek-ből ez [link], vagy ez [link]. Avermediából pedig ezek valamelyke: [link]

(#3577) shark300


shark300
tag

Hello!

Notebookhoz szeretnék egy hibrid tunert, mindegy, hogy usb vagy széles expresscard. Nem árt, ha tud hdtv felbontást, és az se árt, ha tud digitalizálni. EPG, mg hasonlók sem ártanak, de azért megfizethető legyen. Köszi!

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#3578) ngdr88


ngdr88
tag

hello! Van 1 ''minőségi'' mercury pci-os tv kártyám. ez csak uhf sávot tud fogni. Le szeretném cserélni valami jobbra. Milyet érdemes venni? PCTV-t vagy Leadteket?? távirányító nem fonots csak, hoyg fogjon mindent ami a tv-n jön és és jó minőségbe vegyen fel.

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3579) Sz.Miki válasza #65675776 (#3576) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Mielőtt még belevágnék egy tuner cserébe, azért szeretnék bebizonyosodni, arról, hogy nem lehet-e megoldani a problémám.

Adott egy Pinnacle Analog Pro Pci kártya, eddig semmi bajom nem volt vele, de mióta vettem egy új alaplapot procit, meg ramokat, azóta srélyen kékeslilás csikok lepték el a képet, nem minden adásnál van ez a jelenség.

Már megpróbáltam másik PCI slotba dugni, más driverrel de az sem volt nyerő.

(#3580) shark300 válasza Sz.Miki (#3579) üzenetére


shark300
tag

Nekem akkor volt ilyen, amikor secamra volt állítva a norma.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#3581) Sz.Miki válasza shark300 (#3580) üzenetére


Sz.Miki
őstag

PAL B van beállítva, most átállítottam SECAM B-re de ott sincs változás :(

(#3582) shark300 válasza Sz.Miki (#3581) üzenetére


shark300
tag

Van olyan opció, hogy pal b/g? Nekem azon jó csak.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#3583) #65675776 válasza Sz.Miki (#3581) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha Magyarország/Hungary volt beállítva keresésékor, akkor esetleg próbáld meg Croatia-val is.

(#3584) shark300 válasza #65675776 (#3583) üzenetére


shark300
tag

Vagy No, vagy Ausztriát, nekem utóbbi vált be.

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#3585) shark300 válasza shark300 (#3577) üzenetére


shark300
tag

Jól tudom, hogy ''csak'' 1080i-s tuner létezik, p-s nincs? Ha igen, akkor melyiket ajánljátok? Az AVerTV Hybrid+FM Volar USB csodája nagyon szimpatikus, mit gondoltok?

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#3586) netkoo


netkoo
senior tag

SziasztokSajnos nem boldogulok
Adott egy MSI PE NEO 2V és egy Pinnacle PCTV analog PCI tuner kártya.Van kép de nincs hang aa tv n.A rádió hallgatásnál van!
Valaki tudja hogyan tudom megoldani ,hogy legyen??

[Szerkesztve]

Samsung S22+

(#3587) netkoo válasza netkoo (#3586) üzenetére


netkoo
senior tag

Már müxik:) :C

Samsung S22+

(#3588) jap


jap
aktív tag

MSI VOX II.

nahgyon le kell h minősítsem, mivel egyáltalán nem müxik vista alatt!!!

pls: (#3561)

szoftvert!!!

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#3589) shark300 válasza jap (#3588) üzenetére


shark300
tag

Ez lehet, hogy nagy hülyeség lesz, de hátha: Winfast PVR. Egyáltalán nem biztos, hogy működik, próba cseresznye. Media Centerrel sem megy?

Ha egy hirdetésem lejárt, akkor már nincs meg az a termékem.

(#3590) ngdr88


ngdr88
tag

Hello! Milyet érdemes venni? PCTV-t vagy Leadteket?? távirányító nem fonots csak, hoyg fogjon mindent ami a tv-n jön és és jó minőségbe vegyen fel.

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3591) Sz.Miki válasza ngdr88 (#3590) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Nekem a Pinnacle PCTV Analog Pro PCI bejött!

(#3592) frankie!


frankie!
őstag

Jó minőségű koax bemenetű és A/D konverterű tunerkártyát vagy bemenetes videokártyát szeretnék venni.

Van valakinek tuti tippje, aki már többet is kipróbált? Talán használt is érdekel (esetleg ''korszerűtlen'' studio cuccok)

(#3593) #65675776 válasza ngdr88 (#3590) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha nem akarsz szopni a software-rel, akkor mindenképpen Leadtek, a Pinnacle-t pedig kerüld nagy ívben.

Ha ez nem szempont, akkor majdnem mindegy. Pinnacle támogatása hulladék, a csomagolt képességek gyengébbek, mint a Leadtek-ek esetén (pl fizess külön az MPEG2-ért).

(#3594) no21


no21
csendes tag

Visszaolvasgattam TV tuner témában, de nem találtam információt, így megkérdezem:

Avermedia box7 vagy 7live TV tuner jól működik-e 19''-os wide (szélesvásznú) monitorral vagy csak a box9 tudja megjeleníteni a képet rendesen (nyújtás, vagy torzulás nélkül)??

Köszi a választ előre is.

(#3595) jap válasza shark300 (#3589) üzenetére


jap
aktív tag

winfast nem megy!

média centerrel hogyan?

''minden sikeres férfi mögött egy nagyon meglepett anyós áll''

(#3596) ngdr88 válasza #65675776 (#3593) üzenetére


ngdr88
tag

Leadtek WinFast TV2000XP Global<---------------- ez jó?

[Szerkesztve]

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

(#3597) #65675776 válasza ngdr88 (#3596) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen.

(#3598) Muton


Muton
addikt

hello

a tv wonder 650-en érdemes gondolkodni sapphire kiadásban, pl?
a specifikációi alapján jónak tűnne, de hát ez ugye nem jelent sokat

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#3599) #65675776 válasza Muton (#3598) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mielőtt beszereznéd nézz utána a sw támogatásnak. ATi tunerek esetén ez sarkallatos pont, az Theater 550 Pro ezen bukott el.

A hw egyébként tényleg kiváló, de egy PowerCinema mindenre alkalmas, csak arra nem, hogy egy ilyen hw-t akár csak komolyan kihasználj, nemhogy a végletekig.

[Szerkesztve]

(#3600) ngdr88 válasza #65675776 (#3597) üzenetére


ngdr88
tag

visszább 1 oldallal azt írtad h felvételhez jobb a globaltol a pvr3000 az akkor annyival jobb h nem terheli a procit annyira felvételkor??

Újra a PH-n! hamarosan lesznek új eladó cuccok, előre is ha bármi kellene írj!! Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.