Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) #65675776 válasza sunpower (#9990) üzenetére


#65675776
törölt tag

Véletlenül van egy TerraTec DVB-C tunerem. Amit tudni kell, hogy a HomeCinema csak az utolsó (illetve már az utolsó előtti is) beta-ban ad lehetőséget DVB-C hangolásra. Ráadásul a DVB-C hangolása nem olyan egyszerű dolog, mint az analog vagy DVB-T, hogy elindítod és kész. Paraméterezni kell, sw függő, hogy mennyire. A HomeCinema-ban ez nagyon egyszerű. AVeR MediaCenter-ben több paramétert kell megadni, és ha csak az egyik nem jó, akkor vagy nem talál semmit, vagy mindent megtalál 3-4 példányban. Szóval leginkább user error a dolog.

Arra mondjuk nincs lehetőségem, hogy minden létező TerraTec tunert kipróbáljak, nem vagyok milliomos. Persze ha a TerraTec-től megkeresnének, hogy itt egy rakat tuner, próbáld ki őket, hát nem tiltakoznék.

Egyébként a DVB-C tunerek valamiért rasszisták. Eddig amelyikkel volt dolgom mind összeveszett valamelyik másik tunerrel. Az A717 miatt át kellett rendezni a gépem, különben nem látszott a PxDVR3200 H, a TerraTec miatt meg ki kellett venni egyelőre az E900F-et, mert ha bent van, akkor a HomeCinema kékhalállal megfő. Mondjuk lehet itt is csak egy kis rendezkedés lenne szükséges, de nem volt hangulatom rá eddig.

[ Szerkesztve ]

(#10002) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Sok választ nem kaptam a kérdésemre, de azért én is túrtam a netet, és két jelöltet találtam (+ egy usb-set)
Az egyik a Leadtek dtv1000s, a másik a dtv2000ds. Ezeket lehet kishazánkban még kapni. Sajnos pci-e nem van, bár nem tudom mennyire problémás a pci csatoló, az alaplapomon van. Hybridre nem szeretnék plusz 10.000ft-ot még kidobni, nem fogom használni az analógot, arra ott a kábel 55+ csatornával.
És a sötét ló: Avertv volar hd pro.(szerk: hogy ezt mi a rézfánfütyülősért nem csinálják pci-express vátozatban?) Sok szép a leírásban de fázom az usb megoldástól.

Ki mit ajánlana?

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#10003) Avermedia_hu válasza Sza_Sa (#10002) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Volar HD Pro: minél több a notebook, annál inkább kikopik a PCIe kártya.

Az USB technikailag nem rosszabb. Azt aláírom, hogy csúnyább tud lenni, útban lehet és akár sérülékenyebb is fizikailag, ha kilóg a gépből.

Ha a Volar Pro tetszik, esetleg nézd meg a környezetbarát csomágolású HD Volar Greent is.
A két termék nagyon-nagyon hasonló. :)
Csak a Green olcsóbb.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10004) Core2duo6600 válasza ManY (#9997) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Már megbocsáss, de nem olyan vészes az ára.

Az avermedia belső megoldására nekem az árgép 25 000 körül dobott ki

Nekem a 2 dual tuner, már majdnem 100 000 ben van, és még hd analóg rögzítésem sincs !

Szóvan nem olyan drága az sem amit kinéztél !
Olcsobb nem lesz, mert nem vesznek minden nap ilyeneket az emberek, meg egy tuner akár 10 évig is tuner tud lenni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10005) Sza_Sa válasza Avermedia_hu (#10003) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Azonkívül hogy nincs telepítő és környezetbarát a csomagolás egy dolgot írtak különbségként, a green csak egy mini antennát kapott. Jelent ez nagy érvágást a másikhoz képest?

Szerk: A188-ad nincs a raktár mélyén? Nem találok sehol sem a webáruházakban.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#10006) Avermedia_hu válasza Core2duo6600 (#10004) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Köszönöm!

itt nincs like gomb. :)

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10007) Avermedia_hu válasza Sza_Sa (#10005) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Hmmm. én azt hittem, ugyanaz az antenna van a dobozokban. Lehet én fordítottam félre a magyar oldalon.
Gyakorlatilag csak a csili-vili csomagolás körítést veszted a Greennel. Hivatalosan: a Green nem tökéletes retail termék. Szolgáltatásokban megegyeznek. SnugTV is ugyanúgy jár hozzá.

A188: nekem nincs raktáram. Illetve van, Taipeiben. :)
Közvetlenül az anyacégnek dolgozom.

A188 valóban nincs az országban. De rendelhető státuszban van. Viszont 1-2 darab igény esetén nem fogják a disztribútorok berendelni, és készletezni.

Ha több előrendelés befut a Ramirishez vagy az RSD Comp-hoz, akkor nem látom akadályát, hogy bejöjjön a piacra.

De ez több hét.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10008) Sza_Sa válasza Avermedia_hu (#10007) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem baj minden nap járok Taipei-be, arrafelé veszem a péksütit reggelente, mert ott mindig friss. :DDD Viccet félretéve, leesett az állam. Nem hinném hogy a közeljövőben lesz belőle elegendő rendelés, én meg csak egyet szeretnék.
Viszont ha nem gond le tudnád ellenőrizni ezt az antenna dolgot, mert akkor nem fizetnék a csillivilli csomagolásért.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#10009) Avermedia_hu


Avermedia_hu
senior tag

Hölgyeim és Uraim!

Jó hír:

2-3 hét múlva megérkezik pár darab A717 az országba. (Ramirishez)
Avermedia A717 Aver3D Quadro HD

Tehát lesz DVB-C tuner az Avermedia kínálatában.

A kezdeti alacsony darabszámok miatt, némi lokalizációs problémába ütközöm.
A "Russion only" kifejezés a globális weboldalon azt jelenti, hogy a csomagolás orosz piacra lett tervezve. (természetesen a törvényi előírásoknak meg fogunk felelni)
Én bízom a termékben és a magyar piacban, hogy rövidesen Európai és főleg magyar csomagolása legyen.
De értékelni fogok minden támogatást (főleg viszonteladók részéről) a fórumban, a konkrét rendelési darabszámok felmérésében.

Köszönettel: Attila

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10010) Sza_Sa válasza Avermedia_hu (#10009) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nagyon jó, pci-e, és még kábelt is képes fogadni. Szívesen vennék egyet, előreláthatólag mennyi lesz az ára?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#10011) ManY válasza Core2duo6600 (#10004) üzenetére


ManY
senior tag

igen ezert gondolkoztam el rajta
az elejen azert vetettem el mert beirtam google be es 30 feletti ajanlatokat dobott ki
utana en is ratalaltam az argepre :D

(#10012) Avermedia_hu válasza Sza_Sa (#10008) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Mindig tanul az ember....
A Volar Hd Pro-nak di-pole antennája van, a Greenek csak single pole.

De tapasztalataim szerint kicsi szobaantennával nem leszel sikeres, még akkor sem ha di-pole, magyarországon.

Ne az antenna miatt válassz.

Inkább vegyél egy elektromosan táplált, minimum 36db, de ha lehet 40+ db antennát.
A legjobb, ha van tetőantennád.

Januárban úgy tapasztaltam, hogy a sugárzási jel gyengült. Lehet vége van a bevásárlási láznak, már nem annyira fontos, hogy elégedettek legyenek az emberek...
(ezt Attila írta, nem az Avermedia. :))

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10013) #65675776 válasza Sza_Sa (#10002) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg a Gigabyte E8000 megfelelhet a céljaidnak. Csak keríts hozzá egy normális sw-t, mert ami jár mellé, az egy hulladék minden szempontból.

(#10014) Sza_Sa válasza #65675776 (#10013) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Már nem lehet kapni. Mintha kiszívták volna az országból az összes valamirevaló belső dvb tunerkártyát. Usb-s az van dögivel. Találtam egy használt Leadtek pxdtv2300h tunert, mi a véleményed róla? Azt néztem a gyártó oldalán hogy van hozzá w7 támogatás, elméletben felismeri a mc is, de az is igaz hogy már nem egy mai csirke. Valakinek tapasztalat a digitális kép minőségével, a hw-es minőséggel? Megéri beruházni, vagy hagyjam a fenébe és vegyek egy usb-s volar-t olcsóbban? Igazán az F1 alatt lesz a drágaszágom használva, no meg a foci vb-n fogom még nyüstölni. Mást meg egyáltalán nem nézek ezeken a kereskedelmi csatornákon, amit meg igen, arra tökéletes a kábel is (pl. Simpson család)

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#10015) sunpower válasza #65675776 (#10001) üzenetére


sunpower
tag

Ez nem hangzik túl jól, hogy egy szoftver béta verziója ad lehetőséget egy olyan funkció elérésére, ami a herdverben benne van.
Annyira azért nem értek hozzá, hogy elmélyülten "paraméterezgessek". Jelenleg egy USB-s Avermedia hybrid ultra működik nálam analóg kábelen, idestova 5 éve, XP és W7 alatt, de eddig szikra hibája nem volt sosem.
Ezek szerint ez a DVB-c-s dolog még vagy nagyon gyerekcipőben jár, vagy valamiért nem csípik a gyártók, hogy nagyon fejlesztgessenek. Vagy még nincs eléggé szabványosítva? Magyarul egy mezei júzernek nem annyira ajánlott dolog.

Valamit pedig vennem kell, mert amíg nem tapasztalom meg és nem látom a dolgokat, addig csak mások véleményére vagyok utalva, ami szubjektív.
Mindenesetre minden véleményből lehet tanulni és lassan összeszedni a morzsákat........

Köszönöm, hogy leírtad/megosztottad a tapasztalataidat!

sun

[ Szerkesztve ]

(#10016) sunpower válasza Avermedia_hu (#10009) üzenetére


sunpower
tag

Lehet hogy ez lenne a megoldás?
Az Avermedia-t már úgyis megszoktam, jól működik, könnyen kezelhető.....

Szerintem megreszkírozok egy ilyen kártyát! :)
Remélem a DVB-C-s beállítása sem lesz nagyon durva.
Hol és hogyan lehetne esetleg hozzájutni? (Ramiris ugye nagyker....)

Köszi előre is!

sun

(#10017) Fundiego


Fundiego
tag

hali
analóg bemenetes usb-set tudtok ajánlani, sokat rögzítenék szóval az is szempont lenne

(#10018) zichie válasza sunpower (#10015) üzenetére


zichie
senior tag

Miért is lenne a DVB-C gyerekcipőben? Szerintem ez nem igaz, csak csupán az a probléma, hogy kicsi a tunerválaszték, főleg nálunk Magyarországon.

Szerintem semmivel nem bonyolultabb, mint egy dvb-t tuner beállítása. A lényeg az, hogy ismerni kell a kábelszolgáltató frekvenciakiosztását és az egyes frekvenciákhoz használt paramétereket (SR és QAM értékek).

Az, hogy kinek ajánlott a dvb-c tuner az szolgáltatófüggő. Digikábel esetében egyértelműen ajánlott, mert itt (a HBO-k kivételével) nem kódoltak az adások. UPC kábel esetében viszont nem ajánlott, mert ott az m2 kivételével minden kódolt és nincs is lehetőség saját tunert használni. T-Kábel, Vidanet, Invitel esetében kicsit bonyolultabb a használat, mert kártyaolvasó is szükséges.

Korábban volt szó a tunerek összeakadásáról. Nekem egy TBS usb dvb-c tunerem van és egy TeVii dvb-s2 (műholdas) PCIe tuner. Kezdetektől fogva együtt működnek, sőt párhuzamosan tudom használni a kettőt. Pl. az egyik dvb progi az egyiket használja, míg a másik a másikat egy időben. A dvbviewer úgy is képes kezelni őket, hogy az egyiken éppen hangolom be a csatornákat, míg a másikkal egy időben nézek is valamit.

Az számomra teljesen érthetetlen, hogy miért nincsenek elterjedve. Korábban használtam dvb-t tunert, így össze tudom hasonlítani a dvb-c -t és a dvb-t -t. Nálam egyértelműen a dvb-c nyert:
1. sokkal nagyobb a csatornaválaszték,
2. több HD program van,
3. az SD csatornák esetében a kábelszolgáltatók mpeg2-őt használnak, ahol egyszerűbb a lementett anyag feldolgozása,
4. dvb-c esetében nálam nincsenek vételi problémák (pl, gyenge jel), míg dvb-t esetében a C mux nálam nagyon bizonytalan.

Mivel náluk sok dvb-c tuner nem kapható, így célszerű külföldről beszerezni. A gari problémás lehet, de hát valamit valamiért. Nem érdemes várni, én kb. fél évet vártam, hogy legyen itthon valami előrelépés dvb-c ügyben. A mai napig nincs, sőt még nehezebb a dvb-c tuner vásárlás.

Az is megdöbbentő, hogy bizonyos márkák nálunk egyáltalán nem ismertek: Technotrend, TBS, Prof Tuners, Satelco, TeVii... stb. Ez pedig nem azt jelenti, hogy gagyi, sőt pont az ellenkezőjét. Igaz ezek közül nem mindegyiknek van dvb-c tunere, de valamilyen dvb tunert (s, s2, t vagy t2) biztos gyártanak. A TBS, a Technotrend és a Satelso rendelkezik dvb-c tunerrel, egyiket sem lehet kapni nálunk, de az nem a tunerek hibája. Én a TBS tuneremmel nagyon elégedett vagyok. Kb. 10 órányi felvételt csináltam már vele és összesen egy helyen volt apró hiba, azaz kockásodás, de csak fél másodpercre. Persze ez a kábelen érkező jeltől is függ.

[ Szerkesztve ]

(#10019) azbest válasza zichie (#10018) üzenetére


azbest
félisten

Igen, egyetértek veled, mert ilyen alapon az analóg tunereket beállításánál is kellhet háttérismeret (sok gyártó/szoftver esetén még mindig németre kell állítani az országot, mert egyébként secam-ban kersenék az adókat pal helyett). A dvb-c esetén - ha jól értem - hasonló probléma lehet, mivel fix frekvencia listája van némely programnak, így kézzel kell hozzáadni azokat, amit a szolgáltató ezen kívül használ. Ezeket az adatokat azért általában fellelni a szolgáltatónál, ha máshol nem hát az aszf-ben :)

(#10020) Core2duo6600 válasza zichie (#10018) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én inkább azt tartom pofátlanságnak a szolgáltatók részéről, hogy ragaszkódnak a SET TOP BOX ukhoz.
Hiába van a lapos TV -ék többségében kártya olvasó, szart sem érsze vele, mert beteszed és nem megy !
Na ez a baj, ha nem lenne a set top box -al összepárosítva, akkor értelme is lenne dvb-c tunert használni, amg viszont egyedül a Digi az amelyik, nem kódol, addig nem csoda, hogy nem forgalmazzák, mert nem sokra lehet használni !

Írtad, hogy a T-home esetében is van lehetőség a kártyaolvasós használatra, mik ennek a részletei, mert lehet, hogy érdekelne, egy olyan megollás, ahol 2 kártya van a TV és a gép, (min. duál tunerrel )

Lehet, hogy volt már róla szó, de nehéz megtalálni

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10021) Jofi81


Jofi81
őstag

Szeretnék venni egy tunerkártyát lehetőleg PCI-E csatlakozóval, amivel egyaránt lehetséges a digitális földfelszíni és a hagyományos kábeles műsorok vétele. Mit tudnátok ajánlani?

(#10022) Core2duo6600 válasza Jofi81 (#10021) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha szeretnél felvételt készíteni, esetlegesen egy időben többet is, akkor jó szolgálatot tehet egy dual hybrid tuner
De mindenképpen hybrid megoldást kell választanod., mert ezek képesek több üzemmódra, egy időben tunerenként természetesen csak 1 re .

Ha sokat készítesz felvételt, és nem csak TV ként használnád, akkor mindenképen hardveres mpeg 2 encoderrel rendelkezőt válassz !

Ha már eldöntötted, hogy érdekel - e a dual tuner, vagy nem, akkor inkább az analóg képességeket figyeld, mert egy tuner digitális képessége leginkább a szoftvertől függ !
Tehát mondhatjuk azt is, hogy a digitális tunerek közt nem igazán van különbség !

Mindenképpen DVB-T -ét is tudo tunert kell választanod

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10023) Avermedia_hu válasza Jofi81 (#10021) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Végre bátran merem ajánlani az Avermedia tunert:
A717 Aver3D Quadro HD

Még párszor biztos leírom, a "Russion only" a retail csomagolást takarja. Ez átmeneti kellemetlenség, amit igyekszem "Russion and Hungary only"-ra cserélni rövidesen.

Ez a termék használhatóságát és támogatottságát nem befolyásolja.

A CAM modul (A706) várhatóan nem lesz elérhető hozzá. Csak azért említem, mert európa más országaiban még előfordulhat pár darab belőle.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10024) Jofi81 válasza Core2duo6600 (#10022) üzenetére


Jofi81
őstag

Felvenni nem fogok, legalábbis nem tervezem, de ki tudja. Viszont ahogy olvasgattam, kiderült, hogy DIGI kábelen keresztül is lehet fogni a digitális adásokat, így nem kellene külön antennát vennem, de ehhez DVB-C tuner kell. De azért nem lenne baj, ha tudná a DVB-T-t is, nem biztos, hogy sokáig maradok itt.

Az Avermedia_hu által linkelt kártya mondjuk megfelelne, ha lehetne kapni. Egy másik lehetőség a Terratec Cinergy T PCIe Dual. Ennél olcsóbban gondolom nem lehet megúszni... Javítsatok ki, ha valahol nem lenne jó a gondolatmenetem! :)

(#10025) Fundiego válasza Core2duo6600 (#10022) üzenetére


Fundiego
tag

ilyen tulajdonsággal rendelkezőt csak usb-set tudnál mondani?

(#10026) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Tv tuner vásárlásán gondolkozom. Egy brazos csatlakozási lehetőségeivel, ami kb az USB 2ill3 csatlakozásával ki is merül. T-kábeles szolgáltatásom van. Setup boxos megoldással nézem a csatornákat. Ha kikötöm a boxot akkor analógként tudom használni. Mivel nem vagyok járatos a témában ezért fogalmam sincs ez milyen jel és milyen Tv tunert lehet hozzá használni.Nekem maximum a 720-es felbontás elég. Hang ügyében nem árt ha meg van a bejövőjelen kapható maximum. Milyen eszközt érdemes venni? kb 10-15 ezer forint közötti összeget szánnék rá.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#10027) Avermedia_hu válasza csongi (#10026) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

hello,

szerintem tökéletesen behatároltad mire van szükséged.
A digitális kábelTV-t nem tudod fogni pc-n.

tehát analóg, esetleg valamilye hybrid (analóg+digitális) tunert válassz.

Avermedia kínálatból:
Hybrid Volar HD

Ez kis jóindulattal felülről súrolja a célárat.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10028) csongi válasza csongi (#10026) üzenetére


csongi
veterán

Jah ez lemaradt!
Rögzíteni is szeretném az adásokat!

(#10029) #65675776 válasza zichie (#10018) üzenetére


#65675776
törölt tag

A hangolás bonyolultsága alkalmazásfüggő is. Az AVeR MediaCenterben nem egyszerű, mert van ott egy totálisan felesleges paraméter, ami ráadásul a keresés eredményességét nagyban befolyásolja. Ráadásul mint minden MC jellegű sw-ben, ebben sem lehet kézzel hozzáadni csatornákat, csak a kereső használható.

Az esetleges ütközések témájára: az USB-s eszközök erre sokkal kevésbé, szinte egyáltalán nem érzékenyek. Maga a buszarchitektúra (azon kívül, hogy egy hulladék) fel van készítve rá, hogy akár 127 eszköz van rákötve. Esetleg próbáld ki, hogy belső tunerből használsz 3-4 jelentősen eltérő fajtát. Ott már előfordulnak érdekességek. Két tuner egyébként sem mennyiség, annyivan nem emlékszem, hogy valaha is bajom lett volna.

DVB-nél a felvétel kérdése nem éppen problémás dolog, szóval elég csúnya lenn he ez nem sikerülne egy eszköznek/sw-nek.

sunpower: Hogy mi a beta az egy nagyon érdekes kérdés. Tuneres sw-ek esetén majdnem minden, csak néha kineveznek a cégek egy-egy verziót retail-nek.

[ Szerkesztve ]

(#10030) sunpower válasza zichie (#10018) üzenetére


sunpower
tag

Csak azért kérdeztem ilyet, mert egyszerűen nem értem, hogy miért nem terjed jobban nálunk is a DVB-C!
Én pl. a 14. ker.-ben lakom és hála istennek a UPC mellett van egy másik szolgáltató is (most éppen HWR-Telecom a nevük, mert évente változik) akikkel meg vagyok elégedve net és tv területén is. Minden számlán fel van tüntetve, hogy az összes csatornát az analóg mellett digitálisan is lehet fogni az előfizetéssel! Betelefonáltam nekik, se kártya, se Box nem kell hozzá........
Ezen buzdultam fel, hogy ha van lehetőség rá akkor már inkább digitális legyen a dolog!

Külföldről még sosem vásároltam (angol tudás is tart a nullához), így az kicsit ingoványos talaj, de végül is miért ne?
Az általad említett márkákra rákerestem a neten és igen jó a felhozatal külföldön!

Ha meg tényleg nem olyan bonyolult a beállítása, csak elbíbelődök vele.

Neked is köszönöm hogy leírtad a tapasztalataidat!
Így már biztos hogy beszerzek egy ilyen tunert! :)

üdv: sun

(#10031) Core2duo6600 válasza Fundiego (#10025) üzenetére


Core2duo6600
veterán

USB hardveres-t ?
Hát egyszer láttam egyet, de hogy mi volt a neve azt nem tudom, ill, hogy nem elirás volt -e
Dual ra, 2 öt kell bedugni :)

(#10023) Avermedia_hu
Már fentebb is kérdezték, mennyi zseton ?

(#10030) sunpower
Pont a rohadz Set Top Box miatt
Jó kis profitot termelnek a STB gyártóknak a szolgáltatók.
És a TV nk is alkalmas lenne a DVB-C vételére is, csak éppen a T-home ragaszkodik a STB hez, betelefonáltam nekik egyszer, hogy hogyan képzelik ezt, mire kiszedtem a tagból, hogy elvi akadálya nincs annak, hogy saját eszközzel löjjék össze, lehet, hogy meg lehet a szerelőkkel beszélni, hogy stb félretesz, kártyát a tv vel / tunerrel összelő.
Azt csokolom, ne írja már nekem elő, hogy min nézhetem a szolgáltatását, amiért fizetek

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10032) zichie válasza sunpower (#10030) üzenetére


zichie
senior tag

Megnéztem a HWR-Telecom honlapját. Sajnos a digitális tévé szolgáltatásuk elég ködös. Csak analóg frekvenciatáblázat van, digitális nincs. Ez nem jó jel. A Digikábel honlapján pl. az összes digitális programnak elérhetőek a paraméterei.

Azért vannak olyan infók amikből következtetéseket lehet levonni:

A "Kábel TV csomagok - Budapest 14.kerület" lapon van egy mondat:
"Csomagunk műsorait párhuzamosan DIGITÁLIS minőségben INGYEN sugározzuk!!!"

Ez valószínűleg azt jelenti, hogy az alap és a bővített csomag kódolatlan. Ezt megerősíti az is, hogy betelefonáltál és mondták, hogy nem kell hozzá sem box, sem kártya. Csatornakiosztás viszont csak analóg van, a digitális programok vételi paraméterei nincsenek feltüntetve a honlapon. Ha az analóg kiosztás jön egy az egyben digitálisan is, akkor valószínűleg HD csatorna nem lesz.

Van egy "Kábel TV - Digitális csomagok" lap is, ahol 8 csomag van felsorolva és itt vannak HD adások is, sajnos csak négy: Music Channel HD, Eurosport HD, Super One HD, HBO HD. Ez valószínűleg azt jelenti, hogy a közszolgálati HD csatornák nem elérhetők. Itt van egy fontos mondat is: "Digitális csomag megrendeléséhez set top box készülékre van szükség, melyet havi 500 Ft-ért lehet bérelni." Továbbá az egyszeri szolgáltatási díjjaknál van egy ilyen rész: "Set top box vagy CA modul bérleti díj 500 forint". Ez azt jelenti, hogy a 8 csomagban lévő csatornák kódoltak. A usb-s TBS tunerrel ezeket nem tudod nézni, mert CA modult nem kezel.

Van egy ilyen rész is, hogy "Set top box beállítási segédlet". Itt van egy kép:

Ez sajnos csak egy frekvencia, de a leírásból az is kiderül, hogy a gyári set top box automatikus kereséssel találja meg a csatornákat. Ezt úgy tudja végrehajtani (kivétel UPC, mert ott máshogy van és nem szabványos), hogy a beállított frekvencián menő digitális adatfolyamból kiolvassa az un. NIT táblát, ami a többi frekvenciát és annak paramétereit is tartalmazza. Ha meg lesz a tunered, akkor kell csinálni ezen a frekvencián (386MHz, SR: 6875, 256-QAM) egy kb. fél perces full transport stream mentést. Ekkor létrejön egy TS fájl, amit be kell olvasni a TSReader progival, ahonnan kinyerhető az infó. A TSReader sajnos a TBS tunerrel nem működik együtt, ezért kell lementett fájlból dolgozni. Full transport stream lementésre pl. az AltDVB alkalmas. Az lesz a legegyszerűbb, ha ezeket az adatokat (frekvenciák, SR értékek, QAM értékek) kiteszed ide a fórumra, vagy elküldöd nekem, amiből én elkészítem a dvb programokhoz (dvbviewer, AltDVB, dvbcore, TBSviewer, Smart dvb... stb.) az ini fájlokat. Persze magad is elkészítheted.

Kérdés, hogy volt-e már korábban valamilyen dvb tunered, pl. dvb-t? Ha nem, akkor lehet, hogy nem lesz egyszerű beüzemelni, mert én ebay-ről rendeltem és csak a tunert kaptam egy borítékban. Drivert, dvb programokat, kodekeket a netről kellett összevadászni. Egyébként nekem az első külföldi rendelésem volt, aggódtam a vám miatt, de nem volt semmi, meghozta a postás és semmi plusz költséget nem kellett fizetni.

Sajnos minimális angol tudás azért kell, mert ha problémákba ütközik az ember dvb-c ügyben, akkor leginkább külföldi fórumokon találja meg a megoldást. Szerencsére van google translator. Én főként orosz, német, litván és skandináv fórumokon találtam megoldásokat a problémáimra. Persze majdnem mind a saját nyelvén, azaz még angolul sem.

Te döntöd el, hogy belevágsz-e, ha igen, akkor lehet, hogy sok szívás lesz vele, de megéri. A kilencvenes években használtam analóg tunert (Avermedia TVPhone98), ha jól emlékszem 2001 körül tértem át digitálisra, igaz akkor még csak műholdas volt. Sokat szívtam vele, de nem bántam meg, főként akkor volt gondom, amikor 2004-ben nálunk is elindult az első HD adás. Ez még mpeg2 volt és az akkori gépem gyenge volt hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#10033) zichie válasza #65675776 (#10029) üzenetére


zichie
senior tag

"DVB-nél a felvétel kérdése nem éppen problémás dolog, szóval elég csúnya lenn he ez nem sikerülne egy eszköznek/sw-nek."

Két dvb-c eszközöm van, a TBS tuner az USB porton és egy AZBox, amiben van dvb-c tuner is. Az m1HD-ről vettem fel többször is, az AZBox-on néha zöld kockák jelentek meg, míg ezzel egy időben a TBS tuner rögzített és visszanézve a problémás rész hibátlan volt. Csak a közszolgálati mux-szal (121MHz) van ilyen gond, a többivel nem. Ebből gondolom, hogy a TBS stabilabban veszi ezt a mux-ot, mint az AZBox, azaz jobb a tuner érzékenysége.

Volt olyan dvb-s2 tunerem, ahol bizonyos esetekben, ha felvétel közben pl. egy alkalmazást letettem ikonba vagy egy ablakot áthelyeztem, akkor ott a felvételben hiba keletkezett. Ez csak a dvb-s2 transzponderek egy részére (pl.: T-Home Sat) volt jellemző.

(#10034) zichie válasza Core2duo6600 (#10031) üzenetére


zichie
senior tag

A kábeles T-Home nem párosít, így conax modulban működik a kártya, csak havonta egyszer át kell tenni a gyári box-ba, mert frissülni csak ott tud. Emaitt kell a box is. Más szolgáltatóknál (pl. Fibernet) nem volt ilyen gond, ott frissült conax modulban is.

(#10035) #65675776 válasza zichie (#10033) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezek egyértelműen sw hibák. Az utóbbi főleg. Köze nincs ahhoz, hogy milyen hw-rel próbálod. Leginkább a hw és az sw közötti szinkronizáció okoz ilyet, de hasonlóval találkoztam valamelyik analog tunernél is. (Ha minden igaz a szétsztárolt TerraTec Cinergy Hybrid T XS volt. Ott viszont egyértelműen sw oldali probléma okozta, mert a HomeCinema akkoriban minden volt, csak stabil és megbízható nem. Ezen a jelek szerint más sikerült úrrá lenniük. Az utolsó beta is stabil, nincs vele érdemi probléma ilyen szempontból.) Hogy mennyire stabil a vétel, azt meg lehet ellenőrizni.

Core2duo6600: USB-s hw encoderes tunerek csak nagyon régen voltak. Pl a Leadtek Walkie TV. Vagy 4 éve nincs már gyártásban. (Tök jó, találtam a cikkben egy elgépelést...)

(#10036) Avermedia_hu válasza Core2duo6600 (#10031) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Hello.

(#10023) Avermedia_hu
Már fentebb is kérdezték, mennyi zseton ?

Pontos végfelhasználói árat nem tudok mondani.
A gyártói árból, USD árfolyamból és átlagos nagy/kisker árrésekből kalkulálva nagyjából
30-35 000 Ft között fog mozogni a bruttó ár.
1-2 webshopban becsúszhat 30e alá is, de garantálni nem merem.

És bár volt ilyen kérdés, de nem találtam meg, ezért itt válaszolok:
A Ramirishez, mint disztribútorhoz fog beérkezni a termék.
A velük kapcsolatban álló kiskerektől, webshopoktól tudjátok megrendelni és megvenni.
De úgy gondolom bármelyik pc bolt szívesen beszerzi, ha konkrét vevő jelölttel áll szemben.

Ha pontosak az információim, ma pakolják repülőre Taipeiben.
Hamarabb itt lesz, mint számítottam rá.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10037) levi.hungary


levi.hungary
tag

Megvettem a Dyras dvtu-265 tunert, tökéletesen működik a kis botantennával W7-en. Most Windows 2008 R2 alá tenném, feltettem a BDA R2-t, de a mellékelt Arcsoft Totalmedia 3.5 nem kezeli a tunert. A hardverek közt látom DVB Stick néven. A BDA-val mit kell csinálni vagy mi lehet a gond? Van valami leírás, mit kéne csinálni? R2 alá Windows Media Centert fel lehet tenni?

(#10038) sunpower válasza zichie (#10032) üzenetére


sunpower
tag

Köszi a bő hozzászólásod!

Sajnos nem foglalkoztam még semmilyen DVB adással. A tunerem most is tudja a T-t, de nem használtam azt a részt.
Felhívtam a szolgáltatót, ahol ismét megerősítették, hogy nem kell kártya (meg STB sem),hanem lehet fogni csak úgy......
Adatoknak ugyanazokat adta meg, mint amit Te is beszúrtál képet. Freki, szimbólumsebesség, QAM. Aztán ennyi.

A full transport stream mentést pedig gőzöm sincs hogy hogyan kell csinálni. :(
Tényleg nem olyan egyszerű ez.
Kívülről egyszerűbbnek nézett ki, hogy beállítom aztán hajrá, borotva a kép........
Lassan kezdek elbizonytalanodni. Ha meg esetleg nem sikerül, akkor ment 30 rugó a levesbe. Annyi felesleges azért nincs.
Lehet hogy marad a jó öreg analóg? :F

(#10039) Flashget válasza Avermedia_hu (#10009) üzenetére


Flashget
félisten

:C

Realme GT Master Edition

(#10040) levi.hungary válasza levi.hungary (#10037) üzenetére


levi.hungary
tag

Áh mindegy, nem bajlódok vele, már fel is tettem egy W7 X64-et. Már csak egy kérdésem van Media Cenetert, TotalMedia 3.5-öt, hogy lehet beállítani, hogy mindig az összes ablak fgelett aktív legyen?

(#10041) Flashget válasza Avermedia_hu (#10009) üzenetére


Flashget
félisten

Hoppá!!
26K!

Realme GT Master Edition

(#10042) levi.hungary válasza levi.hungary (#10040) üzenetére


levi.hungary
tag

Akkor ezt megválaszolom magamnak. http://windows.microsoft.com/en-US/windows-vista/Keep-Windows-Media-Center-on-top-of-other-windows

(#10043) McSico


McSico
senior tag

Üdv!
Az AVerTV Duo Hybrid PCI-E II (A188R) kifutott, vagy csak készlet hiány van van?
Ugyan is sajnos nem sűrűn találok üzletet ahol lehetne kapni. :((
Valaki tud valami beszerzési lehetőséget?

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#10044) Avermedia_hu válasza McSico (#10043) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Hello.

Nem futott ki.
De magyarországon tudtommal nincsenek készletek.

Az USB Hybrid keresettsége miatt (H830 Hybrid Volar HD) nem érkeznek rendelések az A188-ra.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10045) Avermedia_hu válasza Flashget (#10041) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Ez az ár még engem is meglepett. :)

átlagárnak semmiképp ne tekintsétek.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#10046) Core2duo6600 válasza levi.hungary (#10037) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Mi értelme van server 2008 alá tenni ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#10047) Csybe


Csybe
csendes tag

Hali

Hetek óta keresek épülő HTPC-mbe tuner kártyát, a feltételek: PCI-E x1 low profile, 2 hybrid tuner, hardveres encoder analóg rögzítéshes, és Win7 alatt XBMC PVR frontend/backend kezelje (úgy tudom, ehhez BDA-s driver kell).

Ez a Quadro HD milyen chipsetre épül?

[ Szerkesztve ]

(#10048) Csybe válasza Avermedia_hu (#10044) üzenetére


Csybe
csendes tag

"Hello!

Az A188R Duo Hybrid kifutott termék.
Vagy régi beszerzésből maradt 1 db, vagy nem magyarországról hozta a kereskedő.
Persze ez nem akadály, megveheted. De Budapesten ebből a típusból valószínüleg nem találsz.

Üdv: Avermedia"

Akkor most? ;)

(#10049) Flashget válasza Avermedia_hu (#10045) üzenetére


Flashget
félisten

Engem eleve az, hogy kinn van a honlapon, miközben még csak most hozzák az országba.

Realme GT Master Edition

(#10050) Avermedia_hu válasza Csybe (#10048) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Elnézést.

Tévedtem.
De csak a termék státuszát illetően.

Idáig nagyon nem volt képben ez a termék. És 1 éve rendelés sem érkezett rá.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.