Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) badhead válasza k_petya (#13993) üzenetére


badhead
csendes tag

Ha conax kártyád van, akkor nem digis vagy mert az nagrát használ. Én invitelre vagy telekomra tippelnék. Invitelnél párosítva van a kártya a modulhoz, így azt nem lehet osztani. A kábeles telekomnál nincs ilyen korlát, de ott építik le a dvb-c forrást és állnak át iptv-re.

(#14002) badhead válasza badhead (#14001) üzenetére


badhead
csendes tag

Ha jól tudom, akkor a Tarr használ még conaxot, de úgy tudom ott is párosítás van.

(#14003) ggg1 válasza badhead (#14002) üzenetére


ggg1
aktív tag

Szerintem valószínűbb, hogy keverjük a kártyatípusokat...
Biztos tudja, hogy ki a szolgáltatója.

Tényleg, jó is, hogy említed ezt a T-Com dolgot. Sajnos én is tapasztaltam, hogy mindenhol szüntetik meg a DVB-C-t, és ha fizikai átviteli közegnek marad is a koax kábel, ahogy mondod, azon csak az internet marad. Ez egy külön érdekes kérdés volna, hogy hogy lehet azt megoldani, hogy ne kelljen az ő routerüket használni sem az IP-TV-hez, sem az IP-telefonhoz, és hogy lehetne mondjuk egy saját routerrel kihámozni az IP-TV adást, és mondjuk a set top boxot megkerülve PC-n nézni.

[ Szerkesztve ]

(#14004) badhead válasza ggg1 (#14003) üzenetére


badhead
csendes tag

Telekomnál kódolt az iptv stream, így nincs sok esély. Az ivitel iptv-jét pc-n vlc-vel lehetett nézni, mert az nem volt kódolt. Nem tudom, hogy közben kódolták-e, vagy megmaradt kódolatlan a stream.

[ Szerkesztve ]

(#14005) ooszi válasza ggg1 (#13999) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia még egy hülye kérdést feltennék, nem nagyon értek hozzá, de egy ilyen alaplapba be lehet rakni?

[link]

BY ooszi

(#14006) ggg1 válasza ooszi (#14005) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hogyne!

Az alaplapod típusát már az első hozzászólásodban is írtad, és én meg is néztem, mielőtt a PCI-E kártyát ajánlottam.
Ha visszanézed, azt írtam, hogy azon múlik, milyen a házad. A kis mini-ITX házakba nem tudsz kártyát betenni egyáltalán, a vastagabbakba előfordulhat, hogy tehetsz alacsony profilú (SFF) kártyát, hát ez az Avermedia kártya nem ilyen. És végül a "nagyobb" mini-ITX házakban hátul többnyire van egy vagy két ablak kis lemezzel eltakarva, ahová a PCI(-E) kártya külső csatlakozói jönnek.

Pl. ennek a háznak van egy kártyahelye, ennek a nagyon elterjedt Cooler Master háznak pedig kettő is van. Ez utóbbi főleg arra jó, hogy vastag VGA kártya fér oda, mivel az alaplapon csak egy slot van.

(#14007) ooszi válasza ggg1 (#14006) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia köszönöm segítségedet, korrekt. :R :R :R :R :R :R
Szerintem a ház nem lesz gond.
Ilyen házam van: [link]

Meg is rendelem amit linkeltem, remélem jó lesz?

BY ooszi

(#14008) ooszi válasza ggg1 (#14006) üzenetére


ooszi
senior tag

Szia még egy hülye kérdés mielőtt megrendelném.
Az alaplapom szerinted teljesítményben megfelelő neki? Már mint tudok majd vele rögzíteni adásokat, nem
fog belassulni vagy kihalni a gép, ja és 4gb memóriám van???

Előre is köszike a segítséget.

BY ooszi

(#14009) ggg1 válasza ooszi (#14008) üzenetére


ggg1
aktív tag

Na, most tetted fel a legjobb kérdést!
Mivel ez valami integrált processzoros Atom alaplap, ráadásul passzív hűtéssel, jogos az aggodalmad, hogy mit csinál egy HD stream rögzítése közben. Elvileg nem végez kódolást, csak a jelfolyamot menti, de én azt tanácsolom, hogy vagy olvass utána az Avermedia honlapján a pontos hardverkövetelményeknek, vagy várd meg Avermedia_hu fórumtársat, és Ő megmondja pontosan a kártya hardverkövetelményeit.

(#14010) k_petya válasza Bozek (#13995) üzenetére


k_petya
tag

ismered te a tszart? sima társkártya nincs a settopbox kötelező 800+áfa bérleti díjért.
Szóval a kérdés továbbra is fenn áll.
oscam meg acamdről olvastam, csak nem értem pontosan hogyan kell dvb alá betenni.

(#14011) k_petya válasza ggg1 (#13996) üzenetére


k_petya
tag

igen, technisat cablestar combo-m van, dvbviewer+recording service-vel használom. Viszont a háloban lévő tv-t okosítanám mondjuk egy banana pi+dvb-c stickkel és amíg csak T van (upc lesz) az utcánkban addig vmi sw okosság kell. Card splitter lenne még a megoldás, de ahhoz ci slotos tuner vagy stb kellene ami 2x-3x drágább mint egy sima stick.

(#14012) k_petya válasza badhead (#14001) üzenetére


k_petya
tag

upc ci vagy ci+ használ? ha ci+ az szívás lenne.

(#14013) zichie válasza k_petya (#14012) üzenetére


zichie
senior tag

CI+ -t használ. Szívás... PC-n felejtős...

(#14014) ooszi válasza ggg1 (#14009) üzenetére


ooszi
senior tag

Szerintem nekem nem nyerő, az én procim: Intel® Quad-Core Processor J1900 2 GHz

A tuner kártya:
For Live TV Viewing

Intel® Pentium® 4 2.0GHz
Intel® Atom™ 1.6GHz

For MPEG-2 Recording and TimeShifting

Intel® Pentium® 4 3.0GHz
AMD Athlon™ XP 3200+
Intel® Pentium® Mobile 2.0GHz AMD equivalent (laptop)

For H.264 HDTV Viewing

Intel® Core™2 Duo 2.4GHz
AMD Athlon™ X2 2.8GHz

[ Szerkesztve ]

BY ooszi

(#14015) ggg1 válasza ooszi (#14014) üzenetére


ggg1
aktív tag

Hát, nagyon jó kérdés. Rendkívül necces a dolog.
A processzorod egy Bay Trail. Hozhatja azt a szintet, mint egy Core 2 Duo.

Megkockáztatom, de ez is csak becslés, hogy az SD adás fog menni, még a felvétel is, a HD-ra pedig egy kis esély van.

Egyébként nagyon rémlett így ez a hardverkövetelmény-lista, mert én is jól átnéztem a honlapot, és a Core 2 Duo-ra is emlékszem a végéről. A rossz hír, hogy ha ezzel nem fog menni, akkor a Terratec-ekkel sem, mert azoknak is nagyon hasonló volt a követelmény-listájuk.

[ Szerkesztve ]

(#14016) Joke21 válasza ggg1 (#14015) üzenetére


Joke21
aktív tag

Miért ne menne? Ez egy igen erős proci, ráadásul semmit nem kell csinálnia, csak a kapott médiafolyamatot lementenie. Max akkora pociterhelése lesz, ami a vinyóra íráshoz kell, azaz kb semmi.

[ Szerkesztve ]

(#14017) ggg1 válasza Joke21 (#14016) üzenetére


ggg1
aktív tag

Akkor jo. Ha azt mondod, eleg lesz, az egy jo hir. Akkor biztos a hardverkovetelmeny irok tuloztak egy kicsit, mikor azt gondoltak, hogy hdd-re irashoz core2duo kell.

(#14018) Joke21 válasza ggg1 (#14017) üzenetére


Joke21
aktív tag

Este megtudom mondani pontosan, milyen terhelést ró a kínai tunerem felvétel közben a procira, mert pont ugyan ilyen gépen van.

(#14019) ggg1 válasza Joke21 (#14018) üzenetére


ggg1
aktív tag

Oké, de azt is vedd figyelembe, hogy az Avermedia a honlapján arról is beszél, hogy a jelfolyamot kodekkel újrakódolja, úgyhogy, lehet, hogy a két hardver és/vagy szoftver nem teljesen ugyanúgy működik.
Mindenesetre, én remélem, jó lesz.

(#14020) Joke21 válasza ggg1 (#14019) üzenetére


Joke21
aktív tag

Na az újrakódoláshoz biztosan kell proci, viszont azt nem értem, hogy miért kódolja újra a jelfolyamot?! Mi értelme?

(#14021) ggg1 válasza Joke21 (#14020) üzenetére


ggg1
aktív tag

Nem jottunk ra, hogy tenyleg igy van-e, de ha igen, akkor az, hogy h.264-ben kisebb lesz, mint mpeg2-ben. Persze, remeljuk, hogy siman is tud menteni.

(#14022) Bozek válasza ggg1 (#14015) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Megkockáztatom, de ez is csak becslés, hogy az SD adás fog menni, még a felvétel is, a HD-ra pedig egy kis esély van"

Az N3540 feleakkora GPU órajellel is simán viszi a HD-t. :)

(#14023) Joke21 válasza ggg1 (#14021) üzenetére


Joke21
aktív tag

Nem lehet beállítani a programjában, hogy ne kódoljon semmit újra, mentsen le úgy az adatfolyamot ahogy van?

(#14024) ggg1 válasza Joke21 (#14023) üzenetére


ggg1
aktív tag

Erről szerintem ne találgassunk, mert még Avermedia_hu sem tudta, hogy ez valójában hogy működik. Nézd vissza, nem olyan rég írtunk erről. Nem tudom, mi történik valójában, nincs ilyen kártyám, a honlapjuk ír róla, de csak címszavakban. Valószínű, hogy tud nyers adatfolyamot menteni, de erre mindegyikünk ezt mondaná. Én ezt csak azért emeltem ki, mert lehet, hogy a core2duo-t már az újrakódolás miatt vették a hardverkövetelmények közé. Mindenesetre azt én is úgy gondolom, hogy a core2duo egy rendkívül erős processzor tévénézéshez.

[ Szerkesztve ]

(#14025) ggg1 válasza Bozek (#14022) üzenetére


ggg1
aktív tag

Ez jó hír, akkor érdemes próbálkozni.

És érdemes az új, januárban megjelent Intel GPU drivert föltenni, mert a két utolsó APU generációhoz nagy előrelépést jelent, például a h.264 hardveres támogatásában.

(#14026) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Tuner-t szeretnék venni, a kritériumok:
- legyen usb-s,
- digitális adást, FM rádiót tudjon fogni, akár kábelen, akár antennával,
- 720p-ben simán tudjon rögzíteni, akár 2-3 órás műsorokat is.

Ez a sokat emlegetett cuccos megfelelő lenne?
DVB-T/T2/C+FM+DAB USB tuner stick

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14027) Atomantiii válasza Avermedia_hu (#13875) üzenetére


Atomantiii
őstag

Közben gondoltam csinálok egy pár mp-es teszt felvételt, de nem tudom mitévő legyek, hogy ne legyen csíkozódás a videóban.
https://youtu.be/QqzTvRdLC60

Vagyis látszik, hogy villódzik az egész, ez a másik tv tunerrel nem ilyen, hanem egyáltalán nincs villódzás, csak ott meg a hanggal van egy kis gondom.
http://data.hu/get/8640484/teszt.mpg

Mit kell vajon állítani, hogy az első videó jobb legyen? Ötletek?

(#14028) Bozek válasza AxBattler (#14026) üzenetére


Bozek
nagyúr

Digitális rádiót tud fogni, az FM-et tudtommal régi analóg tunerek tudták. 720p-be nem fog tudni rögzíteni, mivel nincs olyan adás, ami abban jönne, ezek a tunerek meg csak veszik a jelet, a továbbiakat a PC végzi, szóval az M1 HD például 1920x1080-ban (vagy esetleg 1440x1080-ban) lesz mentve.

A sokat emlegetett cuccos megfelelő lehet, de ezt csak Te tudhatod. A tunerek közt érzékenységben lehet különbség és a hozzá adott szofverben. Az, amit linkeltél, rendelkezik BDA driverrel, tehát bármely más programmal használható, én DVBViewer-rel TV-zek. Viszont Linux alá még nincs megoldva tudtommal a működés, szóval ha azt használsz, akkor másikat kell keresned.

(#14029) AxBattler válasza Bozek (#14028) üzenetére


AxBattler
félisten

Winfos-t használok, előtte Norton Commander... :D

Semmi extrára nincs szükségem (tul.képpen FM rádió sem annyira fontos), csak digitális adást fogjon antennáról, kábelről, és tudjak 2-3 órás anyagokat rögzíteni. Ennyi.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14030) zichie válasza Bozek (#14028) üzenetére


zichie
senior tag

A Viasat Nature/History HD 720p-ben ad, így azt tudja ebben a formátumban rögzíteni. Ezen kívül valóban nincs tudomásom szerint 720p-s magyar nyelvű hd csatorna, csak 1080i.

[ Szerkesztve ]

(#14031) azbest válasza Bozek (#14028) üzenetére


azbest
félisten

a reatek chipsetesek (ahogy a linkelt is) tudnak fogni fm rádiót is, nem csak dab-ot :)

(#14032) Bozek válasza azbest (#14031) üzenetére


Bozek
nagyúr

És min? A rendes tetőantennán fogja? Én azt hittem, hogy arra az FM-re gondolnak, ami amúgy jön a kábelen (nem a digitális rádiók). Legalábbis a Tarr-nál az analóghoz fel volt tüntetve pár ilyen frekvencia.

Egyébként jah, rá is van írva, hogy FM, meg nekem is ilyen van. :D

(#14033) Zotya0218


Zotya0218
tag

Én most vettem egy Alcor DVB-t HS+
FM rádió csak serceg! Nem értem!
Azt még elfogadom, hogy tetőantennára van optimalizálva a digitális földfelszíni adás, s ezért nincs jel számomra ZUGLÓBAN. No de kérem!! Az Fm rádiót antenna nélkül is fognia kéne. Nem? :Y
Mintha egy időgépet vettem volna, ami kézzelfogható és annak is néz ki, csak éppen nem csinál semmit.
Mi lehet a baj? :W

(#14034) AxBattler


AxBattler
félisten

Na jó, ha senki nem akar lebeszélni a DVB-T/T2/C+FM+DAB USB tuner stick-ről, akkor jövő héten berendelem, FM rádiót meg majd hallgatok telefonról... :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14035) SirAlo


SirAlo
aktív tag

Hello, egy Logilink VG0001A vagy hasonlo digitalizalo eszkozzel megoldhato az is hogy rakotom a Digi dekoderre ( s-video, vagy video rca kabellel) es tv nezeshez hasznalom ?

(#14036) SirAlo válasza AxBattler (#14034) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Na ez nagyon jo kis tunernek nez ki, csak azt sajnalom hogy ide nem hozza ki a postas amit kulfoldrol hoznak, csak 60 km-re levo varosba kell utanna menjek ... DX.com is postaval szallit?

(#14037) Bozek válasza SirAlo (#14036) üzenetére


Bozek
nagyúr

Miért nem viszi ki? Ebay-ről rendelt cuccokat úgyis előre fizeted, nem kell utólag semmit se csinálnod vele.

Bár tény, hogy nekem se hozta ki anno, de csak azért, mert a cég címére rendeltem, annak meg van postafiókja és úgy gondolták, hogy jó helyen lesz az ott is. :D

(#14038) SirAlo válasza Bozek (#14037) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Jo kerdes, en Romaniaba elek, lehet ez itt igy mukodik, mar 2x volt hogy rendeltem ebayrol es mindig utanna kelett menni, pedig van 2 km-re is varos de meg odaig se hoztak el...

Amugy ha valaki rendelne esetleg tobbet ebbol a tunerbol en szivesen megvennem tole ha tudna postazni , kifizetem a postakoltseget.

[ Szerkesztve ]

(#14039) azbest válasza SirAlo (#14038) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom nálatok milyenek a vám és áfa szabályok, de itt nem előny egyben rendelni többet. Sokszor elve nincsen külön szállítási díj, szóval spórolni nem nagyon lehet vele. Másrészt meg több együttes rendelése már a vám és áfafizetési határ fölé eshet, ami rögtön megdobja az árat (27% + 2000huf postai ügyintézés díja, így a 6ezer forintos tuner máris 10 ezerbe kerülne). Az utólagos postázgatás is megdobja az árat.

A vámkezelés miatt kell a városba menned? Mert ha nem, akkor nem nagyon látom, hogy mi a különbség aközött, hogy kínából vagy közelebbről postázza el valaki neked. Nagyon speciális szituációban tudom csak elképzelni, hogy jobban megérje csoportosan rendelni kínából az olcsóbb kütyükből.

[ Szerkesztve ]

(#14040) SirAlo válasza azbest (#14039) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Eddig csak amerikabol jott csomagom , azokat nem hoztak ki , kinaval nem tudom mi a helyzet de szerintem azt se hoznak ki sajnos:(

(#14041) SirAlo válasza AxBattler (#14034) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Meg egy kerdes ezzel kapcsolatban: igaz van 64 bites driver is hozza? Regi tunerem van nekem is csak ahoz sajnos mar nincs es mar nagyon regota keresek olyat ami tud 64 bitet es DVB-C-t

(#14042) azbest válasza SirAlo (#14041) üzenetére


azbest
félisten

Milyen a régi tunered?

(#14043) Bozek válasza SirAlo (#14041) üzenetére


Bozek
nagyúr

Első körben a cégnél próbáltam ki laptoppal, azon meg 64 bites Win 8.1 van, szóval megy azon is.

[ Szerkesztve ]

(#14044) SirAlo válasza Bozek (#14043) üzenetére


SirAlo
aktív tag

Koszonom akkor szerintem megrendelem aztan ha nem hozzak ki max utanna megyek... Ja meg valami: ugye az adasoknal lehet valtogatni a szinkron kozott ? Vannak adok amiknel digi dekoderrel es tv-vel is tobb szinkront kaptak es a menube lehet allitani hogy angol vagy magyar hang mennyen alatta ( Viasat Naturen pl.) .

A regi tunerem egy WinFast TV2000 XP Deluxe (igaz ez csak analog) , 32 biten meg mindig tokeletesen megy

(#14045) Bozek válasza SirAlo (#14044) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez már nem a tuner feladata, hanem a használt szoftveré. A gyárit nem néztem, DVBViewer-ben meg simán lehet váltani a hangsávok között.

(#14046) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
ASUS my cinema analóg kártyámat szeretném beüzemelni win 8.1 alatt, de nem windows media centerrel. Ajánlanátok egyéb sw-t? (Elhagytam a hozzá kapott lemezeket, illesztőt már találtam)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#14047) Atomantiii válasza Longhandd (#14046) üzenetére


Atomantiii
őstag

Vlc media player nem ismeri fel?

(#14048) Longhandd válasza Atomantiii (#14047) üzenetére


Longhandd
tag

A VLC-vel nem boldogulok. KM Player megfogta szépen az összes csatornát elfogadható képpel, viszont nincs hang...

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#14049) Atomantiii válasza Longhandd (#14048) üzenetére


Atomantiii
őstag

Dobj fel egy ffdshow-t lehet kodek probléma. Hú pedig van valami ingyenes tv-s progi (nem christv) de nem ugrik be a neve most hirtelen valószínűleg az is jó lenne neked.

(#14050) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Üdv!

Olyan tv-tuner kártyát keresek, melynek segítségével a DVB-T-s adásokat (DunaHD például) fel tudnám venni fullHD felbontásban (MPEG4 + Windows 8.1 kompatibilitással, PCI foglalattal, koax-kábel bemenettel).
A processzorerő nem akadály, FX-8320@4,7Ghz végezné az átalakítást.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.