Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3751) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

tudnátok nekem ajánlani egy tv tunert amihez csak hangfal meg monitor kell? és jó felbotnású mármint 1280x1024 mert akkora a lcdm maxa,ami télleg jó olyan kéne! kössz előre is! és olyan kellene amivel tudok felvenni is

Minden szinten,szinte minden.

(#3752) wassermann válasza m0rd0k (#3751) üzenetére


wassermann
addikt

Egyszerűen ez kell neked: [L:http://www.depo.hu/avermedia/avertv_box9][/L]

(#3753) bzoley válasza wassermann (#3752) üzenetére


bzoley
veterán

(#3754) KZ054 válasza Rolly (#3732) üzenetére


KZ054
csendes tag

Olvasd el a 3676 sz. hozzászólásomat. Az AverTV Hybrid+FM Volar USB-s tuner nagyon jó. Jobb a képe, mint az asztali gépemben lévő Pnnacle PCTV Pro-nak, pedig az sem rossz!
Hibrid tuner, de Kaposváron még nincs fogható digitális adás, ezt a részét még ki sem tudtam próbálni.

KZ

(#3755) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

mi a különbség a Avermedia AVerTV Box9 és a box 7 között? a pénzen kivül :)
meg azt szeretném még kérdezni hogy ez nem tud felvenni?

Minden szinten,szinte minden.

(#3756) khron válasza Sz.Miki (#3730) üzenetére


khron
tag

Sziasztok!
Avermedia külső tunerek, jók, nekem box5 és box 9-em is volt, mindekettő jó kis tuner, csak ugye felvenni nem lehet vele:(

WANTED: minden ami - SEGA -

(#3757) khron válasza bzoley (#3753) üzenetére


khron
tag

vagy várd meg a STB9-et, ez hybrid hdtv, és dvi csatis.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#3758) Grobby


Grobby
tag

Hi!

Melyiket az alábbiak közül?
Szeretnék digitalizálni, régi VHS-eket, illetve TV adásokat is.

Leadtek PVR 2000 PCI
Hauppauge WinTV PVR150 MCE edition
AVerMedia AverTV MCE 116 Plus

Ezek kb mind 15K körül vannak, hardveres kódolás, stb.
Ja, cable tv van, ha esetleg ez szempont lenne.
Nos?

Válaszokat előre is THX!

Üdv,G

(#3759) Kicker


Kicker
senior tag

hali

beszereztem egy 2000 körüli AVERTV go series-t, BT878 chipes, a drivert alig találtam meg, de elvileg most jó, bedugtam a kábel tv-t is, de nincs szoftver amivel tudnám nézni... illetve ami a driver mellett van, arra kiírja, hogy you choose wrong application... hát fasza... valaki please help!!!

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3760) Kicker válasza Kicker (#3759) üzenetére


Kicker
senior tag

na, a drivert felgyógyítottam, a program pedig a hozzá kapott cd-ről került fel, le-scannelte a csatornákat, meg is van mind, DE van ahol jó a hang, van ahol kurva sercegős... kézi finomítást nem találtam... :( valamint a távirányító működik, csak nem rendeltetésszerűen pl: megnyomok egy gombot hogy channel up, erre ráugrik a 42-esre... meg ilyenek... :DDD

ja és a hanggal még az a gondom, hogy át kell dugnom a hangkártyából a tunerbe, ha hallani akarok valamit a tv adásból, ezt nem lehetne úgy hogy a tv tuner átküldje a hangkártyának? nincs erre az egészre valami egyszerű korszerű program? előre is köszi :U

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3761) bzoley válasza Kicker (#3760) üzenetére


bzoley
veterán

nem lehetne úgy hogy a tv tuner átküldje a hangkártyának?
Dehogynem. Fogsz egy kábelt, és összekötöd a tuner hangkimenetét, a hangzsuga bemenetével.

(#3762) viresz válasza Grobby (#3758) üzenetére


viresz
tag

Szia!

Én laptophoz keresek hybrid változatot hw kódolással. (M 420 1,6 Ghz)

Ha jól láttam az AVerMedia AverTV MCE 116 Plus erúsebb procit kér mint a Tied!

Üdv.

(#3763) Dooby


Dooby
tag

Sziasztok Guruk!
A minap megfogalmazódott bennem egy kérdés: Lehet-e a tv kártyát tuningolni? :F
Ha, igen, hogyan? :F
Természetesen a hardveresen kodoló típusokra értem.
Ha esetleg van valakinek tapasztalata ill. ötlete, várom az észrevételeket!
Hali: Dooby
:R

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#3764) Kicker válasza bzoley (#3761) üzenetére


Kicker
senior tag

igen, erre rájöttem én is... :DDD

nem tud kolléga egy univerzális TV programot, ami kezeli a régi tvtuner kártyákat, normális kezelőfelülettel, finomhangolással stb... :F

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3765) bzoley válasza Kicker (#3764) üzenetére


bzoley
veterán

Nem szeretem az univerzális programokat. K!TV, vagy ChrisTV esetleg?
Mennyiért szerezted a kártyát?

(#3766) #65675776 válasza Dooby (#3763) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mit akarsz Te tuningolni eéy tunerkártáyn? Semmi értelme. Vagy erre is feszíteni akarsz? :F

(#3767) Grobby válasza viresz (#3762) üzenetére


Grobby
tag

Hi!

Nos, Pentium IV -2,4GHz, vagy Athlon XP 2400+.

Szerintem ezeknél az E2140 legalább kétszer erősebb, de javítsatok ki ha tévedek.
Vagy ennyire fontos a CPU MHz egy hardveres kártyának?

---

A válaszodból arra következtetek, hogy Te az Avert ajánlanád.
Másnak mi a véleménye?

THX

Üdv,G

(#3768) wassermann válasza Grobby (#3767) üzenetére


wassermann
addikt

NE VACAKOLJ MÁR A GHz-ekkel! - hardveres kártyánál CPU csak a file tárolását, a video-kártya pedig a megjelenítést végzi.
Ez max. 2-3%-al terheli a mostani rendszereket (így erre még egy harmat gyenge VIA EPIA is elég) ... Nézd meg a HW-es kártyák speckójában a minimális követelményeket. Van amelyiknél pl: PII 350MHz.

(#3769) Grobby válasza wassermann (#3768) üzenetére


Grobby
tag

Én nem akarok vacakolni, igazából költői kérdés volt... :))
És esetleg vmi hozzáfűzni való vagy vélemény az eredeti kérdéshez?

Üdv,G

(#3770) wassermann válasza Grobby (#3769) üzenetére


wassermann
addikt

Nekem egy ZAPTV1001 kártyám van, ami a hardverét tekintve megegyezik a PVR-150 MCE -vel. Hagyományos, analóg kábel-ről érkező adás (UPC) rögzítésére használom teljes elégedettséggel.
Korábban szoftveres kártyát használtam, ott hosszabb felvételnél mindig elcsúszott a kép a hangtól, mióta ezt a harddveres kártyát használom, persze mindez a múltté ...

(#3771) viresz válasza Grobby (#3769) üzenetére


viresz
tag

Ismét csak ez :
Szia!
Én laptophoz keresek hybrid változatot hw kódolással. (M 420 1,6 Ghz)
Ha jól láttam az AVerMedia AverTV MCE 116 Plus erúsebb procit kér mint a Tied!
Üdv.

(#3772) viresz válasza viresz (#3771) üzenetére


viresz
tag

Bocs, a reklámodra reagáltam!

(#3773) viresz válasza viresz (#3772) üzenetére


viresz
tag

Nemrég írta valaki, hogy hosszú felvételen csúszik a hang a képhez sw analóg felvétel esetén, így csak hw praktikus gyengébb desktop és laptop esetén, mint nekem is?

(#3774) Grobby válasza wassermann (#3770) üzenetére


Grobby
tag

Akkor a Hauppage sem rossz választás.
Igazából a Leadtek a legszimpibb, viszont nem tudom milyen előnye van az Aver, meg Hauppage tunereknek azzal, hogy MCE edition mindkettő...
Esetleg kezelés egyszerűbb?

Üdv,G

(#3775) Grobby válasza viresz (#3772) üzenetére


Grobby
tag

Gondoltam... :)

Üdv,G

(#3776) Kicker válasza bzoley (#3765) üzenetére


Kicker
senior tag

úgy kaptam, nem tudom mennyit érhet, 5E-nél többet nem adnék érte... :B

drivert itt találtam meg:

[link]

[link] és konkrétan ez a driver ment fel, de a lejátszója nem... everest csak annyit ír ki, hogy BT878 chip-es tv tuner ezért szedtem le ezt.

utána az eredti cd-ről ment fel a quick tv stb... amin viszont nem találom a finomhangolást, így kicsit recsegős, sercegős, homályos... :( az aver-nek nincs régebbi modeljeihez egy friss lejátszó felület?! :((

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3777) bzoley válasza Grobby (#3774) üzenetére


bzoley
veterán

Csak azért nem ajánlgatom a PVR2000-et, mert pont a vhs-ről való felvétellel vannak szoftveres gondok(nincs hang hw record esetén), és 64bites drivere sincs. Rajta kívül csak a PxPVR2200, és a PVR3000 jöhet számításba, de ezek drágábbak. Úgyhogy a többiből kell választanod.

Kicker:
Ha kaptad, akkor mindegy. Azt hittem képes voltál pénzt kiadni érte :)

(#3778) Grobby válasza bzoley (#3777) üzenetére


Grobby
tag

Hi!

Megnéztem a PxPVR2200-t, ez kb 1800Ft-tal drágább a PVR2000-nél.
Ennyit még rászánok, ha ezzel már valóban nincsenek a fent említett problémák.
VHS fontos lenne, mert van sok régi videjó, amik majd mehetnek a kukába...

Üdv,G

(#3779) Kicker válasza bzoley (#3777) üzenetére


Kicker
senior tag

Azt hittem képes voltál pénzt kiadni érte

annyira retek lenne? :U :DDD

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3780) bzoley válasza Kicker (#3779) üzenetére


bzoley
veterán

Azt, hogy retek egyikre sem lehet mondani, de mindegyiknek megvan a maga értéke. Az Aver jó gyártó, de amivel szenvedsz, nem mai csirke. Ha kiadtál volna érte pl. 5ezret, erőssen megkérdőjelezhető lenne, hogy megérte-e, mikor újonnan lehet 6-7 ezerért modern, sztereo, "full luxus" kártyákat kapni. De ajándék lónak... ;)

(#3781) JohnnyX válasza m0rd0k (#3755) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Ez kulso tuner, amire siman rakotsz egy monitort ha nincs tv-d pl.
Felvenni nem lehet vele. A 7-es es 9-es kozott ha jol emlexem a teletext es a pip funkcio a kulonbseg, nekem nem ert meg annyit a kulonbozet, a 7est vettem meg 19990-ert a mediamarktba kb 2 honapja.

:))

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#3782) Kicker válasza bzoley (#3780) üzenetére


Kicker
senior tag

hát kolléga, így van, eredetileg azért szereztem be, hogy videoról tudjak benyomni kazettákat, eseti jelleggel, de ha már itt van, mondom, kábéltévézek.... eddig nem sok siker... beszereztem a kábelt, hogy a hang menjen tunerből hangk-ba.... ma pár órát nyüstölöm...

amúgy full luxus cucc nem kell, legyen jó kép, meg ne recsegjen a hang, nos ezt még nem tudtam kisajtolni oldtimerből, de kifogom... ;]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#3783) #65675776 válasza Kicker (#3782) üzenetére


#65675776
törölt tag

Esetleg VirtualVCR.

(#3784) djtrial


djtrial
tag

sziasztok!
tv tunert szeretnék venni, de nemtudom pontosan melyik a jó, illetve olyat keresek ami tudja ezeket: stereo, teletext, és távirányítós. a többi annyira nem fontos. árban olyan 8-10-ezerig mennék. haveromnak vmi winfast leadtek-je van de pontosan nemtom a nevét.

Pentium Dual-Core E2160 - Gigabyte P35-DS3L rev1.0 - 2x1GB Kingmax 800 - ASUS EAH2600XT 256MB DDR3 - ASUS TV/FM TUNER - LG DVD író - Maxtor 200GB SATA, FSP 350W PNF - AeroCool AeroEngine II

(#3785) #65675776 válasza djtrial (#3784) üzenetére


#65675776
törölt tag

Leadtek Winfast TV2000XP Global.

(#3786) Fulmi


Fulmi
senior tag

sziasztok!

azt jol látom h az AVerTV Box7 és AVerTV Box7 Live között mindössztesen a pip funkció a különbség?

vkinek van róla tapasztalata? lécci ossze meg velem :)

előre is köszi: fulmi

(#3787) Primőr


Primőr
aktív tag

Sziasztok!

Ezeket a külső, USB-seket néztem ki. néztem ki. Úgy látom, van olyan, amelyikhez kábel se kell, tehát bárhol tévézhetek?
A minőségükről semmit se tudok, ebben kérnék tanácsot, melyik lenne a minőségibb

Pinnacle PCTV Analog USB

MSI MEGA SKY 580 DVB-T

Asus MyCinema-U3000

MSI VOX II analog TV tuner USB

Leadtek PALMTOP TV

Esetleg vmi más ötlet ilyen árban? (10k körül)

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#3788) Primőr


Primőr
aktív tag

Meg azt se értem, hogyha antennás, akkor a kábeladókat nem is tudja fogadni?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#3789) #65675776 válasza Primőr (#3787) üzenetére


#65675776
törölt tag

MSI MEGA SKY 580 DVB-T és az Asus MyCinema-U3000 digitális tuner, míg a többi analog. Szóval ezzel nem fogod semmilyen formában sem venni a kábeladásokat.

(#3790) Primőr válasza #65675776 (#3789) üzenetére


Primőr
aktív tag

se analóggal, se digitálissal? hát akkor milyennel?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#3791) #65675776 válasza Primőr (#3790) üzenetére


#65675776
törölt tag

A digitálissal nem fogod tudni venni a kábeltv-t. Az analógokkal igen.

(#3792) Primőr válasza #65675776 (#3791) üzenetére


Primőr
aktív tag

"értem".. de kábel nélkül nem tudja venni a kábeles adást, nem? az Usb-sek meg kábel nélkül vannak, nem?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#3793) #65675776 válasza Primőr (#3792) üzenetére


#65675776
törölt tag

A sima antenna és a kábeltv vezetéke ugyan azt a csatlakozót használja (TV-ken sincs külön mind a kettőnek). Az összes analog tuneren rajta van ez a csatlakozó (leszámítva a mini PCI-osokat, de az már notebook téma).

(#3794) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv
Van a tuneremhez távirányító.
Létezik olyan progi, amivel betudom tanítani a gépet, melyik gomb lenyomásakor mi történjen?

(#3795) bzoley válasza passatgt (#3794) üzenetére


bzoley
veterán

Létezik egynéhány. Girder, Remotty, stb. A legtöbb Leadtek típushoz pedig a WF_RemCtrl.

(#3796) passatgt


passatgt
aktív tag

Köszi
A satöbbit kifejtenéd?:)
Próbáltam mindet, de egyik sem megy

(#3797) bzoley válasza passatgt (#3796) üzenetére


bzoley
veterán

Természetesen. stb=biztos van még, de vagy nem ismerem, vagy nem emlékszem már rájuk :D
Próbálkozz a guglival, és kulcsszavakkal, hátha kidob valamit. Egy még tuti van, csak elfelejtettem a nevét:)

(#3798) LakiTomi


LakiTomi
tag

Sziasztok, atolvastam a forumot, de ilyet nem talaltam. Express card-os tv tunert szeretnek venni. Milyet ajanlotok ? Tapasztalat ? Mas kerdes.
Hogy taviranyitojaval tudjam iranyitani pl a MCE-t eleg, ha oda van irva a termekhez hogy, MCE oprendszert tamogat ? Szal akkor a taviranyitoja is tamogatja. Vagy pl windwd-t szeretnem vele iranyitani.Remelem ertheto voltam.
pl: ilyenekhez mit szoltok ? :[link]
[link]
Nagy koszi a segitsegegert !!!

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#3799) toM517


toM517
aktív tag

Sziasztok,

a kerdesem az volna, hogy egy 19" LCD-re mi a legjobb minosegu tunerkartya, ami lehetoleg kulso, ameddig a minoseg rovasara nem megy?

A fo felhasznalasi profil az volna, hogy PS2-ot es DVD lejatszot kossek ra es helyettestisek egy TV-t. Nem kell, hogy PC nelkul menjen, mert ha olyan kene, akkor tudnam, hogy milyet vegyek, csak nem akarok ra 20k+ rakolteni, mert akkor mar vehetnek egy TV-t is :D

Szoval mondjuk egy olyasmi, mint az Avermedia AverTV Box9 vagy 7 es tarsai, azaz 1280x1024 felbontast tudjon, jut eszembe ez, akkor mar HDTV? :S - vagy a max felbontas csak bizonyos funkcioknal, szabvanyoknal, bemeneteknel hasznalhato? Nekem RCA es S-Video a fontos. Lehet kesobb neznek rajta TV-t is :)

A valaszokat nagyon-nagyon megkoszonnem, sajnos nem vagyok otthon tunerkartyakban.
Jelenleg egy Leadtek Winfast Tv2000 XP Global ul a gepemben ( Eleg gagyi a kepminoseg RCA es S-Video fronton, TV-t meg nem neztem rajta ), azert kene kulso, mivel csak 2 hasznosithato PCI slotom van...

Megegyszer nagyon fontos volna ez az info, minnel elobb :)

(#3800) Neoka


Neoka
aktív tag

a Leadteknek milyen a pcie-es kártyája? hely miatt jobb lenne egy ilyen mint egy sima pci-os.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.