Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3851) A_ScHuLcZ válasza bzoley (#3849) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Módváltás megoldotta a problémát, azóta nem hülyéskedett. Eredetileg overlayen volt, áttettem VMR9r-e, azóta semmi baja. Kíváncsiságból visszatettem overlayre, ott is jó volt! Csak 1 váltogatás kellett neki úgylátszik ;)

Köszi!

Még 1 kérdés: van a PVR2-ben ilyen műsorújság féle. Oda lehet vhogy beküldeni tényleges real-time műsorfüzetet kábeltévén, vagy netes frissítésen keresztül?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3852) #65675776 válasza A_ScHuLcZ (#3851) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogyne lenne: Leadtek Helpsite, XMLTV-hez

Megint csak Leadtek Helpsite. Most MCE EPG-hez.

Ott van hozzá minden egyéb is.

[ Szerkesztve ]

(#3853) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

ap!

Minden szinten,szinte minden.

(#3854) Balinov válasza #65675776 (#3850) üzenetére


Balinov
félisten

mondom én is,de rám se bagózik senki.. :U :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3855) DJ.Gróf


DJ.Gróf
aktív tag

Sziasztok! Olyan tunert szeretnék vanni,ami külső és a gép bekapcsolása nélkül is üzemel a monitorral. Winfast-ra gondoltam,de nem tudom melyikek a jók. Olyan 15-nél nem szeretnék rá többet áldozni. Stereo,rádio,távkapcs kellene.
Köszönöm. :R :R

(#3856) bzoley válasza DJ.Gróf (#3855) üzenetére


bzoley
veterán

"Olvasni arany" #3835
Az árakat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#3857) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Hi!
Mi a kül a Winfast tv pro II meg a Avermedia box 7 és a box 9 között?
nah akkor ugy lessz hogy vga in megy a vgamba a vga out meg a monitorba és igy is menni fog a pcm képe csak akkor nem ha megnyomom a power gombot . jól mondom?

Minden szinten,szinte minden.

(#3858) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.
Az a hejzet hogy belső kártya nekem nejó mert nagyon zavaros a kép, pedig kábeltv van.
Ugyhogy azt szeretném kérdezni hogy erről mi a véleményetek?
LEADTEK - PALMTOP TV USB 2.0

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3859) DJ.Gróf válasza bzoley (#3856) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Na igen,de a topik is segítségnyújtás miatt született, vagy nem?

(#3860) Balinov válasza DJ.Gróf (#3859) üzenetére


Balinov
félisten

mondjuk ebbe meg neked van igazad. ;)

ha 15k a keret,akkor én külsőnek ezt ajánlanám az Avermedia istállójából

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3861) DJ.Gróf válasza Balinov (#3860) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

Nem tűnik rosszank,de fontos,hogy jól tudjon eggyütműködni géppel is,pl netezés közben méretezhető ablakban menjen,felvétel menjen jól. Jó egyébként az Avermedia? Bár ha nem lenne nem ajánlanátok :).

[ Szerkesztve ]

(#3862) Balinov válasza DJ.Gróf (#3861) üzenetére


Balinov
félisten

sztem biztos tudja,de itt egy rivjú,igaz orosz,de google translate-val eléggé jó a fordítás.a képek meg amugyis magukért beszélnek.[link]
avermedia meg hogy jó-e? hát, az sem biztos,hogy már akkor nem gyártottak jó tunereket,mikor még a leadtek csak próbálkozott..Pinnancle,Hauppage,Avermedia,Leadtek,Terratec ezek a nálunk ismertebb,minőségi gyártók.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3863) DJ.Gróf válasza Balinov (#3862) üzenetére


DJ.Gróf
aktív tag

De ugye a menü amúgy nem orosz?! :) Kellemes kis készülék. Lusa vok reggel felkelni és bekapcsolni a gépet. Akkor ez,hogy is csatizna a tft-hez? van rajta dvi és analog bemenet is,de 1*re a kető nem megy. Akkor gépezés közben,hogy nézek tv-t?

(#3864) Balinov válasza DJ.Gróf (#3863) üzenetére


Balinov
félisten

gondolom az OSD az többnyelvű.a többi kérdést passzolom,világéletemben belső tunereim voltak

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3865) kosaga


kosaga
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek a következő tunerekről?
- http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=616&maincat_no=132&cat2_no=259;
- http://global.msi.com.tw/index.php?func=proddesc&prod_no=617&maincat_no=132&cat2_no=259

Vagy jobb a Leadtek,pl:Leadtek TV2000XP Global?

Köszönöm a javaslatokat.

Pap leszek, az kurvaisten!

(#3866) Balinov válasza kosaga (#3865) üzenetére


Balinov
félisten

anywhere plust gyorsan felejtsd el,fos gyári szoftver,sőt,még K!TV-vel,ChrisTV-vel vagy Fly2000TV-vel sem az igazi,volt már vele dolgom.
a másik az már jobb,ATI Theater 550...nézzél körül ph-s topikban,mit mondtanak MOST róla.Elején sw támogatottságilag nem volt..khm..az igazi. Ph!-n teszt is volt róla vmikor tavaly.
Leadtek Globalom van,nékém tétszik.viszont nincs benne hw mpeg2,mint azt hiszem az ATI alapú msi-be

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3867) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.
Az a hejzet hogy belső kártya nekem nem jó mert nagyon zavaros a kép, pedig kábeltv van.
Ugyhogy azt szeretném kérdezni hogy erről mi a véleményetek?
LEADTEK - PALMTOP TV USB 2.0

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3868) hbruce000


hbruce000
tag

Hali!

Szerintetek melyik jobb választás:
WinFast TV Pro II
esetleg:
AVerTV Box 7
:R

(#3869) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

ezt a kérdést már énis feltettem néhányszor :)

Minden szinten,szinte minden.

(#3870) wassermann válasza m0rd0k (#3840) üzenetére


wassermann
addikt

és igy is menni fog a pcm képe csak akkor nem ha megnyomom a power gombot . jól mondom?

Igen, minden TV-box így működik. Csak akkor megy a TV a monitoron, ha a TV-box távirányítóját megnyomod... De akkor már képbe jön a monitor / TV is, pl a 19"-os Samsung 940MW. Itt a monitorban van benne a TV-vevő. Így egy dobozzal kevesebb

[ Szerkesztve ]

(#3871) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Nagyon köszi!

Nah akkor mostmár csak azt kell eldöntenem hogy milyen legyen a külső tunerem ami 1280x1024 es felbontást tud és (van távirányitó gondolom alap :) ) nagyon szép képe legyen. MIt ajánlatok az ár az ugy nagyjából 15-20 legyen de ha 25 és sokkal jobb akkor gyüjtök még szal mondhatook akár 30 ért is ty!

Minden szinten,szinte minden.

(#3872) hbruce000 válasza wassermann (#3870) üzenetére


hbruce000
tag

Ha jól vettem ki a leírásokból, erre ad megoldást az avermedia, a pip opcióval.
Ha jól értettem a tv képet rá lehet tenni úgy a monitorra, hogy közben megy a pc kép, mint 1 belső tunernél.Hogy ez tényleg így működik e, ahogyan én gondolom az nem biztos.
TvBox 9

(#3873) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.
Az a hejzet hogy belső kártya nekem nem jó mert nagyon zavaros a kép, pedig kábeltv van.
Ugyhogy azt szeretném kérdezni hogy erről mi a véleményetek?
LEADTEK - PALMTOP TV USB 2.0

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3874) Pubszon


Pubszon
veterán

Sziasztok.
Az a hejzet hogy belső kártya nekem nem jó mert nagyon zavaros a kép, pedig kábeltv van.
Ugyhogy azt szeretném kérdezni hogy erről mi a véleményetek?
LEADTEK - PALMTOP TV USB 2.0

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3875) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!
Van egy parabola antennám, ebból jön a kábel. Ezt bedughatom a tvtuner-be egyből, és tudok is nézni rajta valamit, vagy csak belső vevőre dugva és onnan tunerbe dugva megy?

(#3876) bzoley válasza Pubszon (#3874) üzenetére


bzoley
veterán

Átlagos, egyszerű usb-s tuner. A kép nem azért zavaros, mert belső tunered van, hanem azért, mert sz*r a csatlakozás, a kábelezés, vagy maga a tuner, és akkor egy külsővel is hasonlóan fogsz járni. A normális tunerek nem zajosodnak látványosan.

(#3877) Pubszon válasza bzoley (#3876) üzenetére


Pubszon
veterán

A TV-be tökéletes a kép, ha átdugom a gépbe ott meg nagyon zavaros.
3 tv tunerrel próbáltam és mind a 3 ugyan olyan zavaros(szar).
Ha állítom a proci frekijét más lessz a zavarosság, tehát a gép zavarja be.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3878) bzoley válasza Pubszon (#3877) üzenetére


bzoley
veterán

De közel sem biztos, hogy a tunert zavarja. Az én gépem is egy zavartanya, de ha megnézel néhány képet, nem látszik meg rajtuk. Csatlakozás, árnyékolás, tápkábelek közelsége, stb, mind kellemetlen tényezők lehetnek.

(#3879) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Már majdnem mindent sikerült beállítani a tv-tuneremen (PVR-150), az egyetlen gond, hogy most valamiért nem tudok beletekerni az élő adásba, csak ugrálni néhány másodpercenként. Egyszerűen nem bírok rájönni, hogy miért csinálja ezt. :( Nincs valami tippetek?

Steam: marcias88

(#3880) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Szerintetek meik a legjobb tv box? aminek nagyon szép képe van és 1280x1024 et simán nyomja és télleg nagyon jó, árban nem muszály a legolcsóbbat!

Köszi előre is

Minden szinten,szinte minden.

(#3881) Pubszon válasza bzoley (#3878) üzenetére


Pubszon
veterán

De ha a külső tunert 1 méterre rakom a gépptől semilyen elektronika közeléba, akkor jónak kell lenni, nem?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3882) bzoley válasza Pubszon (#3881) üzenetére


bzoley
veterán

Lagalábbis nagyobb az esély rá. Ezt kompenzálja egyik-másik usb-s tuner "legjobb" képminősége.

(#3883) Pubszon válasza bzoley (#3882) üzenetére


Pubszon
veterán

Értem, de az a baj hogy semmi ismerősömnek sincs külső tuner hogy ki tudjam próbálni. :((

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#3884) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Üdv,

azt szeretném megkérdezni, hogy a digitális tv-tunerekkel (pl. egy ilyennel: [link] )mit tudok fogni (Bp; Zugló), ill. hogy ha van egy előfizetésem (UPC Direct, vagy Digi-TV), akkor mindenféle kábelezés nélkül nézhetem-e ezeket az adásokat mondjuk egy notebook-on?

Ekőre is köszönöm:)

[ Szerkesztve ]

(#3885) bzoley válasza DrGonzo22 (#3884) üzenetére


bzoley
veterán

m1,m2, Duna1-2(ha szerencséd van)
UPC-hez, DigiTV-hez nem jó.

(#3886) DrGonzo22 válasza bzoley (#3885) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi, ez elég kiábrándító:) A Világ más részein mire használhatók? Idegen nyelvű adókat nem lehet velük fogni Bp-en?

(#3887) bzoley válasza DrGonzo22 (#3886) üzenetére


bzoley
veterán

Minden lehetséges adót felsoroltam :)

(#3888) DrGonzo22 válasza bzoley (#3887) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Volt egy reklám, amin egy notebook-kal vonaton utazó ember váltotta a csatornákat (jó sokat), ez akkor a mosogatószer reklám kategória?

(#3889) bzoley válasza DrGonzo22 (#3888) üzenetére


bzoley
veterán

Magyar reklám volt? Max. valami IPTV lehetett, vagy nem tudom.

(#3890) DrGonzo22 válasza bzoley (#3889) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Francia volt a reklám, többet nem tudok.
(Igazából amire szükségem lenne: egy olyan digitális tv szolgáltatás, amit egyrészt tudnék egy pc-hez kapcsolni, másrészt 2 tv-hez, ezeknél fontos, hogy egy időben más műsor is nézhető legyen rajtuk, a pc-n megjelenő műsor lehet azonos az egyik tv-jével, csak lehessen merevlemezre menteni.)

(#3891) wassermann válasza DrGonzo22 (#3890) üzenetére


wassermann
addikt

Nyugat-Európában már elképzelhető jóval több DVB-T csatorna. - De hát az ottvan, mi meg itt. ... Egyet tehetünk, várjuk a 2012-t!

Nézve az igényeidet, semmilyen TV-kártya nem varázsol sok-sok csatornát ingyen. Mivel a "levegőből" csak néhány jön. Több csatornához mindenképp kell, azaz magyarán nem úszható meg egy kábelTV- vagy műholdas-előfizetés pl. UPC.

[ Szerkesztve ]

(#3892) bzoley válasza DrGonzo22 (#3890) üzenetére


bzoley
veterán

Egészen biztos, hogy tisztában vagy a digitális tévézés fogalmával?

(#3893) DrGonzo22 válasza wassermann (#3891) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Én sem úgy gondoltam, hogy ingyen, hanem természetesen egy előfizetéssel. Csak gondolom, ha előfizetek a UPC, Digi-TV, T-home valamelyikére, akkor a kiérkező szerelő egy tv-hez fogja csatlakoztatni az eszközt. Ha jól sikerült kihámoznom akkor az nincs korlátozva, hogy ugyanazt az adást hány készüléken át nézem, ill. 2 tv-n egyidejűleg is lehet mást nézni. Nekem az lenne a kérdésem, hogy mit kell ahhoz tennem, hogy a 2 támogatott tv egyike ne egy tv legyen, hanem a számítógépem. Szükségem van-e ehhez egy digitális tunerre, vagy pedig teljesen másképp kell ezt megoldani?

Ja és nem ragaszkodom ahhoz, hogy pont DVB-T legyen, csak találomra linkeltem be digitális tv tunert.

[ Szerkesztve ]

(#3894) DrGonzo22 válasza bzoley (#3892) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Egészen biztos, hogy nem:) de sokkal konkrétabb problémáim vannak, csak sajnos az egyes szolgáltatók weblapján nem nagyon írnak ezekről bővebben:(

(#3895) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

ujra felteszem ezt a kérdést amit már feltett előttem más is :)

meik a jobb?

Winfast tv pro II
Avermedia box 9
avermedia box 7

Minden szinten,szinte minden.

(#3896) bzoley válasza DrGonzo22 (#3894) üzenetére


bzoley
veterán

Szerinted miért linkeltem az adott oldalt?
Ezen kívül bármelyik szolgáltatáshoz hagyományos analóg tuner elég(mint tv), sőt DigiTV-hez még az is sok, mert nem használod, csak valamelyik bemenetét. Digitális tuner csak a linkelt szolgáltatáshoz használható.

[ Szerkesztve ]

(#3897) DrGonzo22 válasza bzoley (#3896) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi a linkelt oldalt, elolvastam, de sajnos a problémáimra nem adott választ. Megpróbálom röviden leírni, hogy miért is szeretnék digitális szolgáltatást, mit várok tőle...

A számítógépemhez most egy analóg tv-tuner segítségével kapcsolódik a kábeltv-s szolgáltatás, a gondjaim a következők: nagyon csúnya kép (talán alig 3-4 adónak elfogadható a képminősége, a többi szemcsés, foltos, még messziről nézve is élvezhetetlena képe.)
4:3 képarány, tehát a monitor két oldalán két fekete sáv van (próbáltam utána állítgatni a kezelőfelületen, de annak vagy torz, vagy alul-felül levágott kép lett a vége). Tehát az egyik dolog, amit várok, hogy választható legyen a képarány.

A másik ok, hogy le szeretnénk cserélni a több, mint 20 éves tévénket, és mivel eléggé megszerettük a 16:10-es képarányt a monitornál, ezért egy 16:9-es (lcd, vagy plazma) kijelző jönne a helyére. Viszont úgy hallottam, hogy az lcd, vagy plazma tv-k nem adnak valami szép képet, ha a kábeltv-t kötik rájuk.

A harmadik ok a másodikhoz elég hasonló, van egy földszinti lakó, akivel közös most a kábeltv előfizetésünk, Ő már elég régóta akar magának egy plazmatévét venni, de ehhez digitális előfizetésre is szeretne váltani. Tehát az egyik szempont, hogy az azon a készüléken nézett műsor teljesen független legyen a miénktől.

(#3898) bzoley válasza DrGonzo22 (#3897) üzenetére


bzoley
veterán

Akkor én meg megpróbálom röviden leírni a lehetőségeidet: Költözz mondjuk Németországba, vegyél digitális parabolát, beltérit, de a magyar műsorokat felejtsd el. Arról meg végképp tegyél le, hogy digitális tunerrel fogsz élevezkedni mostanában. Nincs ilyen szolgáltatás. Ami van, azt linken olvashattad(volna). A többi kvázi digitális szolgáltatás(DigiTV, "kezdődik", stb) meg beltérit igényel, amihez szintén fölösleges egy digitális tuner. Képarány meg sehol nem fogsz állítgatni. Elég neked egy normális kábeltv, ami nem osztott. Amiatt rosszak az adásaid. Össze-vissza van kábelezve minden.
Ha az eddigi túl bonyolult volt, akkor a lényeg: bármilyen szolgáltatót választasz, a digitális tunert felejtsd el! Nincs hozzá szolgáltatás, és néhány évig nem is nagyon lesz.

(#3899) DrGonzo22 válasza bzoley (#3898) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Jó, nekem édesmindegy, hogy használok-e digitális tunert vagy sem. A UPC Direct, a Digi-tv, és a T-home, akkor végülis most mit szolgáltat? Ha a képarány fixen 4:3 akkor miért vannak tele a boltok 16:9 arányú megjelenítőkkel? Az adás minősége csak a számítógépen ronda a tv-n kifejezetten szép.

[ Szerkesztve ]

(#3900) sK0t


sK0t
tag

hy!
Tudnátok nekem ajánlani olyan külső tv-tunert, ami olyan 20rugó körül van, és digitális jelek rögzítésére is alkalmas?
Mondjuk amit most teszelt a ph, arról van már vélemény?

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint birkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.