Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3051) Core2duo6600 válasza Ala (#3047) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nézd meg, hogy melyiknek milyenek a szolgáltatásai
milyen tv progit adnak hozzá
milyen a vista támogatása, mert elöbb utobb rá fogunk kényszerülni a vistara
viszi-e a 64 bites rendszert
És legvégén nézd meg, hogy melyik mennyibe krül ill. hogy lehet -e kapni egyaltalán
Gondolom hw est akarsz venni
használni még nem használtam egyiket sem
annyi bizonyos, hogy a pinnacle felejtős

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3052) lacqa


lacqa
tag

Sziasztok! Van egy Leadtek Winfast 2000 Xp Global+Silicon FM tuner karim!Ez ugye sztereó!? :R :Y :R

(#3053) #65675776 válasza lacqa (#3052) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igen.

(#3054) lacqa válasza #65675776 (#3053) üzenetére


lacqa
tag

Nagy köxi! :R

(#3055) lacqa


lacqa
tag

Sziasztok!Bekötötték a tuner kártyát,de nincs semmi hang! Már mindent meg probáltam a srác azt mondta ami kábel van a dobozba az nem kell mert az alaplapon nincs hely bekötni! Valaki tudna segíteni? :W :W :W

(#3056) róland válasza Mákosmetélt (#3044) üzenetére


róland
veterán

ChrisTV összehasonlító táblázat: [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3057) Core2duo6600 válasza lacqa (#3055) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát, ha a audio kábelre gondolsz akkor valahova rá kéne tenni, mert egyébként nem lesz hangod
oda id dughatod ahova a cd rom audioja megy
az alaplapi hangkarikon egy audio bemenet min van
de ha nem így akkor egy külsővel is megoldhatod
tunerből audio out -ot össze kell kössed a egy audio in el a hangkarin és utána csak kiválasztani a bemenetet a tuner kezelő progiban

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3058) lacqa válasza Core2duo6600 (#3057) üzenetére


lacqa
tag

Jó lenne csak azóta összekötöttük a cd in el az alaplapon és semmi külsöleg meg nem lehet mert a tuneron csak bemenet van nincs kimenet! :W

(#3059) Medvekoma


Medvekoma
csendes tag

Üdv hello szia szevasz.
Olyan kérdésem lenne nekm, hogy tervezem egy tv tuner beszerzését magamnak mivel a monitorom nagyobb mint a tv meg többet vagyok a gép elött ezért praktikusabb lenne nekem egy tuner kártya. Az hogy milyen lesz az még kiderül de mielött elkezdenék gondolkodni rajta szeretném megérdeklődni h a tuner kártyákban van e olyan funkció mint a rendes tv k nél. Igazából elalvás kapcsoló kellene. Szokásom tv re alaludni :)

(#3060) róland válasza Medvekoma (#3059) üzenetére


róland
veterán

Mintha lenne ilyen a Pinnacle programjában, bár az meg nem működik Vista alatt. De amúgy megoldható ez a Windows ütemezett feladatok programozásával is, ebben pedig a Vista a nyerő, mert nagyon kifinomultan szabályozható a feladatütemezése.

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3061) lacqa


lacqa
tag

Helló! Abban kérnék segítséget hogy a Leadtek Winfast 2000 Xp Global tunerkártya tudja e videó felvételnél a 720×576 os felbontást? :W

(#3062) Core2duo6600 válasza lacqa (#3061) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ezt a webhelyükön tudnád megnézni, de a legtöbb kártya esetében lehet 720*576 - ot választani, mpeg2 esetén biztosan
az én 8 éves pctv ém tudja

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3063) bzoley válasza lacqa (#3061) üzenetére


bzoley
veterán

Igen tudja, a legtöbb feltelepített codec-kel 768*576-os felbontásig rögzíthetsz vele.

[Szerkesztve]

(#3064) lacqa válasza bzoley (#3063) üzenetére


lacqa
tag

Egy nagy Up neked! :R Köszi! :R

(#3065) #65675776 válasza lacqa (#3064) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szerintem a továbbiakban a szaktopicban nézelődj,érdeklődj: [link]

(#3066) Medvekoma válasza róland (#3060) üzenetére


Medvekoma
csendes tag

Nem használok még vistát. Majd idővel át térek rá. XP üztemezései között meg ha jól nézem akkor csak indítani tud nekem meg leálliani kellene. :o Na még majd széjel nézek csak akad valami

(#3067) #65675776 válasza Medvekoma (#3066) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Leadtek tunerek sw-je képes rá.

(#3068) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Erről mi a véleményetek: Pinnacle PCTV Hybrid Pro PCI
Mekkora felbontásban tud max felvenni? Támogatja a 16:9-es képarányt?

[Szerkesztve]

"Csak úgy mondom"

(#3069) Balinov válasza Csapi007 (#3068) üzenetére


Balinov
félisten

Hello

Tito,itt nem az a kérdés,hogy mekkora felbontásban tud,hanem hogy mekkora felbontásban érdemes.tehát ha pölö kábeltvd van,jön-e olyan minőségben a tv jel,hogy pal dvd formátumban rögzítsél,földi szórásu digitális (dvb-t) adás is sztem még 720x576ban jön max,bár tévedjek egy nagyon. UPC directnél és DigiTV-nél meg tökmindegy,oda elég egy király vivo-s vga-is,mivel a settopbox végzi a kódolást hiába kötnéd rá direktben a tunerre.

Képarányot passzolom,gyártó oldala mit ír?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3070) Csapi007 válasza Balinov (#3069) üzenetére


Csapi007
veterán

Gyártó oldala egy kalap ....
UPC-s kábeltévénk van, digitális adás meg még hanyagolós, csak nem sokkal drágább mint a sima és így időtállóbb lesz.
Szóval ezen a kábelen mekkorában érdemes?

"Csak úgy mondom"

(#3071) Core2duo6600 válasza Csapi007 (#3070) üzenetére


Core2duo6600
veterán

szerintem 720 *576
én 8000 es bitratat állítok be kliobit/sec ben
de a 6000 es is elég végülis
4000 esnél már kis kockázódás az erős mozgásoknál jelentkezik
nekem nem hw es a tunerem, de ebből a szempontból nincsen jelentősége

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3072) Core2duo6600 válasza Core2duo6600 (#3071) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Én nem itt de kereken 28 000 ért
hát engem is megnéztek az ellenör nem is merte a jegyet elkérni
Honnan hova vitted ?
Én a nyugatitól Ferihegy mellé

Sorry rossz topikba írtam :(((
Nem ide akartam
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3073) Balinov válasza Csapi007 (#3070) üzenetére


Balinov
félisten

Ahogy Core2Duo mondja 720x576,min 6mbit felbontásban,így gyors mozgásoknál sem fog egykönnyen beblokkosodni a felvétel,ha mpeg2-be veszel fel.Ha a gép bírja és te is rászánod az időt a jobb minőségre,picvideo (vagy egyéb) mjpeg kodekkel 17-18-as minőségben 720x576-ba tolod,így 1 óra legalább 1giga lesz,de lehet hogy 10gb,viszont ezt később többmenetben elég fasza méretre le tudod pl. xvidbe tömöríteni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3074) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok!

Kicsit offtopic ugyan, de tvtuner...

Szóval mint írtam megvettem hauppauge wintv-pvr-usb2 -t 30 pénzért..

Nos azóta folyamatosan szívok vele..
Már 3 gépen próbáltam és idáig egyen működött de ott is kb 2 óra szívás és 3x újratelepítés itán. Igaz akkor gyönyörű képe volt és még szebben vett fel..
Ezért is idegesít h nem tudom életre bírni.
Az én gépemre kötve egyszerűen kifagy a wintv2000 progi amit adtak hozzá.
Miután végigscanneli a csatornákat elkezdt timeoutolni és kb megeszi az összes prociidőt.. úgy 5 perc mire reagál mondjuk az alt+ctrl+del -re..
Van mikor már csati scan közben sanyi...
harmadik gépen amin próbáltam ott végigscannelte talált is adót ott is, de kép nem volt csak feketeség és hang.. Ha velvettem (hardveresen) akkor a felvett videon volt kép is, csak élőben nem..
Szóval egyelőre ott tartok h nem tudom mi van..
Néha olyat is csinál, h bedugom a tápját uyge és felismeri win, de aztán meg levszti a kapcsolatot..
És megint felismeri, megint elveszti..
És közben a jól ismert hangeffekt amit usb eszköz bedugásánál és kihúzásánál hallani...

Ha van valakinek ötlete, esetleg már találkozott ilyen kütyüvel és tud valamit, akkor kérem szépen írjon, mert szétvet a düh, hohy ennyit kidobtam érte és nem hajlandó működni..

Köszi! Sziasztok!

[Szerkesztve]

Éljenek a nyulak!

(#3075) Core2duo6600 válasza Mákosmetélt (#3074) üzenetére


Core2duo6600
veterán

csak egy tipp
lehet, hogy au usb csati a lapra rosszul van bekotve ?
vagy ha más usb megy akkor még a kábellel lehet gond
ill. hogy beteg a tuner

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3076) Mákosmetélt


Mákosmetélt
aktív tag

Sziasztok!

Köszi a tippet Core2duo6600.
Rájöttem a problémára!

Az alaplapi chipset drv-t újra tettem, mert valsz nem volt jól fent..
Nvidia-s alaplapom van.
Kicsit trükköztem a driverek telepítésével a legutóbbi installkor.. meg is lett az eredménye :)
Most feltettem rendesen a setuppal és láss csodát műxik tökéletesen!

Már csak a tesztelés van hátra :)

Másik gépen (ratyi régi) meg az lehet a gáz, h még dx7es 16 megás wodoo 3 van benne és
ezt nem csipázhatja a cucc, mert directx 8, 9 keresztül megy..

Üdv!

[Szerkesztve]

Éljenek a nyulak!

(#3077) Core2duo6600 válasza Mákosmetélt (#3076) üzenetére


Core2duo6600
veterán

a lényeg hogy megy

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3078) bikmakk


bikmakk
tag

Sziasztok!

Mindig szétnézek itt a fórumban hardware vásárlás előtt, eddig mindig sikerült is kiválasztanom a számomra leginkább megfelelő darabokat :C

Most az öregecske tvm kezd tönkremenni, ezért úgy döntöttem tv tuner vásárlásra adom a fejem. Főleg tv nézésre használnám, időnként fel is vennék vele ezt-azt leginkább sorozatokat, rajzfilmeket. Lényeg hogy szép képe&hangja legyen. Pinnacle-t vagy Leadtek-et szeretnék, azokról többet hallottam, noname darabokat pedig semmiképp. Tudnátok nekem ajánlani párat? Lehetőleg az olcsóbb kategóriában de ez már legyen az én gondom, Ti csak mondjátok meg melyikek jók :)

(Igazából a tömörítési tudása nem érdekes, hely van, inkább tömörítetlenül vennék fel és utána éjjel ráérne a gép dolgozni vele.)

Előre is köszönöm! :R

Ja, 2,5-ös Barton magos AMD, 512 MB ram, ATI Radeon 9600XT lenne a gép amibe belemegy, többi alkatrész azt hiszem nem lényeges.

[Szerkesztve]

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#3079) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!!!
Keresek olyan HDTV adás fogadására is képes tvtunert, aminek nem kell szoftveresen kódolnia, szép képe és hangja van, 10-15 e között van és passzolna a konfigomhoz, és Vista kompatibilis legyen.
Ha valakinek lenne egyéb hozzáfűzni valója ehez a dolgokhoz, azt is szívesen elolvasom!

Előre is köszi!

[Szerkesztve]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#3080) Balinov válasza Aaron14 (#3079) üzenetére


Balinov
félisten

üdv
nem akarom elvenni a kedved,de szvsz a hdtv tuner már önmagában is kizárja a 10-15k-s kategória,a hw-es tuner kitétel meg méginkább...az analóg tunereknél is jól megdobja az árat.
Pl. Leadtek istálóból az Expert /Global sw-es -amúgy igen kiválló - kártyák 12k ill. 7-8k környékén vannak,míg a hw-es mpeg2-es PVR2000 és az újdonság PVR3000 20-25 alatt meg sem áll.

1kérdésem lenne: hol akarsz te magyarországon hdtv-s adást fogni? :F

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3081) Mákosmetélt válasza Aaron14 (#3079) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Ciao!

Hát igen, amit leírtál az sajna nem fér bele 15k keretbe :)

Az az igazság, h itthon még sztem nem sok hdtv karit kapni van van.. de olyat ami hw-es kódol.. fehér holló :)
Az meg hogy vista compatible.. :)

Éljenek a nyulak!

(#3082) dabadab válasza Balinov (#3080) üzenetére


dabadab
titán

HD tunereknel az encoder ugye nem jatszik, mivel arra semmi szukseg sincs, ugyanis az adas eleve tomoritett formaban (valoszinuleg MPEG2-ben) erkezik, ezekben, ha valami, akkor HW dekoder szokott lenni.
Mondjuk ezzel egyutt inkabb a megadott arkategoria ketszeresenel kezdodnek a HDTV tunerek, amikkel raadasul itthon tulzottan sokat nem is lehet kezdeni, leszamitva talan egyetlen muholdat, bar ott meg valoszinuleg az lesz a problema, hogy titkositott az adas, a legtobb kartya meg azokkal nem tud mit kezdeni.

[Szerkesztve]

DRM is theft

(#3083) Balinov válasza dabadab (#3082) üzenetére


Balinov
félisten

dabadab,köszönöm az infót,bevallom, hd tunerek esetén nem sok tapasztalatom van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3084) Mákosmetélt válasza bikmakk (#3078) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

Szia!

Hát én most olyat vettem ami usb-s és hw tömörít (hauppauge pvr-usb2), iylet lehetett venni leadtekben és hauppauge-ben. Leadtek pvr2000 hw-esen 20ezer. Ennek feléért lehet szintén leadteket venni pl:
Leadtek TV2000 XP Expert (Stereo FM) ill. tv2000 xp-ből több féle is létezik szintén 10e alatt. Tapasztalatom nincs ezekkel de úgy tudom jó cuccok :)
Esetleg hauppauge wintv go2, ez is 10 rugó körül van.
Sztem ez is jó cucc, legalábbis az én hauppauge-emnek nagyon szép képe van.

Éljenek a nyulak!

(#3085) Mákosmetélt válasza dabadab (#3082) üzenetére


Mákosmetélt
aktív tag

na akkor jól benéztük :) sejtehttem volna h mpeg tream jön akkor nem kell coder.

Éljenek a nyulak!

(#3086) Aaron14


Aaron14
őstag

WinFast DTV1800 H Ezt a tvtuner kártyát néztem ki ami megfelelne nekem, és még vista kompatibilis is. Csak félek nagyon drága :S
Valaki meg tudja mondani esetleg az árát, mert én sehol nem találtam.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#3087) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm megkért, hogy keressek neki tv tuner kártyát, mert felszeretné venni a játékot, amivel játszik....és nem programmal szeretné ezt megoldani (Fraps).

5000Ft -os kategóriában van erre a célra normális kártya? A Pinnacle PCTV Pro az megfelelne?

És ha már megvan, akkor hogy kell majd felvenni a játékot menet közben? :)

Köszi!

(#3088) Krissz22 válasza Krissz22 (#3087) üzenetére


Krissz22
aktív tag

És ha már megvan, akkor hogy kell majd felvenni a játékot menet közben?

Gondolom a vid. kártya TV kimenetét, kell a kártyával összedugni...:)

(#3089) bzoley válasza Aaron14 (#3086) üzenetére


bzoley
veterán

Nem lesz az olyan drága. A DTV2000 H is 15-17körül van(mostanában nem néztem).
A DTV1800 H -nak valamivel olcsóbbnak kell lennie a Silicon tuner miatt. 1080i-ig elvileg semmi gond nincvs vele. De DVB-T, és analóg mielőtt másra akarnád használni.

Krissz22
Elvetélt ötletnek tűnik. Még egy hardveres kártyával talán lenne némi esélyed, de játék közben felvételt készíteni, úgy hogy legalább 50%-ot leeszik a prociból, minimum egy kisebb Paksra van szükség. Nem beszélve a merevlemezhasználatról. Akkor inkább Fraps.

(#3090) Aaron14 válasza bzoley (#3089) üzenetére


Aaron14
őstag

thx

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#3091) Krissz22 válasza bzoley (#3089) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Köszi!

Akkor közlöm vele a tényeket. :)

(#3092) róland válasza Krissz22 (#3087) üzenetére


róland
veterán

Windows Media Encoder. A jogtiszta (aktivált) Windowst használók ingyenesen letölthetik a Microsoft honlapjáról.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3093) Krissz22 válasza róland (#3092) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Olvastam már fentebb egy hsz-edet, akkor is ezt ajánlottad.....:) akkor ez még nem ment ki a divatból.
Köszi!

(#3094) Temple-Anzan


Temple-Anzan
tag

hali!!

valaki tudna nekem segíteni egy izmos multimédiás számítógépet összeállítani?

árakkal együtt pls

cracked

(#3095) Balinov válasza Temple-Anzan (#3094) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv
szerintem erre a nonplusultra topik a Milyen gépet vegyek? c. topik lenne: [link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3096) Temple-Anzan válasza Balinov (#3095) üzenetére


Temple-Anzan
tag

okés.. ezt a topicot nem találtam.. thx

cracked

(#3097) Balinov válasza Temple-Anzan (#3096) üzenetére


Balinov
félisten

szívesen,nincs mit,az a baj(nem is baj)hogy ez hw specifikus milyet vegyek topik.
másik totyikban 100%-ig biztos vok,hogy szívesen segítenek.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3098) Temple-Anzan


Temple-Anzan
tag

hát nem tom...

sehol nem válaszolnak :( :O :O

cracked

(#3099) wassermann válasza Temple-Anzan (#3098) üzenetére


wassermann
addikt

... talán pont azért, mert egy ilyet összeállítani nem két perc, illetve ha valami véletlenül nem akar majd benne jól működni, akkor mi lesz. - Kit szidsz majd akkor?
Talán jobb lenne egy PC-s szakkereskedőhöz fordulnod, aki érdekelt abban, hogy eladjon neked eg jó PC-t


[Szerkesztve]

(#3100) dan390


dan390
aktív tag

hello egy kerdes
erröl szeretnek velemenyeket, estleg tapasztalatokat hogy szed fel?
MSI TV @NYWHERE PLUS + FM [link] :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.