Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3651) frankie! válasza #65675776 (#3648) üzenetére


frankie!
őstag

Ugyan nem mélyedtem még el a témában, de gyanítom, hogy a külső tuner jobb minőséget nyújthat (a hi-fi-ben az részegységekre bontás a minőség jele is). Arra is emlékszem hogy kis koromban a videot tuner részét használtuk a TV sajátja helyett, mert jobb volt a képe.
Az analóg összeköttetés is lehet nagyon jó, olvastam már olyat, hoy pl. DVD-TV közt a komponens összekköttetés jobb képet adott mint a HDMI.
A mai trendeknek megfelelően nem csodálkoznék, ha spórolnának pl. a tuneren.

(#3652) Darkness válasza frankie! (#3651) üzenetére


Darkness
aktív tag

osztom velemenyed. tenyleg sokkal jobb a videokba epitett tuner mint a TVkben levo. erre pelda az is, hogy a pana videom az itt foghato 64 csatornat + HBOt is behozza es nagyon jo minosegben, mig a TV... hat... minosithetetlen. igy SCARTon van egyenlore osszekotve, mig nem talalok megfelelo kartyat a gepembe... egyebkent is, hogy bonyisabb legyen, a videorol scarton jon le a jel, a kepet S-videon szeretnem a gepbe vinni, a hangot meg egy kulso erositobe tolom... :)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#3653) frankie! válasza Darkness (#3652) üzenetére


frankie!
őstag

Helyes! Nálam is ugyanez a felállás lesz, ha lesz egy használt sztereo videom, a hang már eddig is hi-fi-vel volt meghajtva, és meglepően jó hangja van még a vacak olcsó TV-vel is. A videóval talán ez is javul. Máshol is ilyen véleményeket olvasok.
Arról nem beszzélve, ha jól sejtem, a tunerkártya minden esetben digitalizálja valahogy a hangot, ami meg ugye veszteség.

(#3654) FRN


FRN
tag

Sziasztok!

Kisfiam megszületése óta szinte egy TV müsor sem akkor kezdődik amikor nekem kellene. :U
Ezért hát én elhatároztam, hogy felvétel céljára beruházok egy TV tuner kártyára.
Vissza is olvastam, és nagyjából körvonalazódott, hogy mi jöhet szóba.
Új TV 2000 Global vagy használt PVR 2000. (A PVR 3000 az ára miatt biztosan nem)
Segítsetek, hogy melyiket szeressem?
Konfig: P4P800E Delux, 2,8GHz Prescot, 1,5GB RAM, alaplapi hang, GeCube 9550 GU
Előre is köszi! :))

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3655) Hombár Jenő válasza Darkness (#3652) üzenetére


Hombár Jenő
csendes tag



[Szerkesztve]

(#3656) Csapi007


Csapi007
veterán

Hello
Egy Global-t készülök venni.
Az érdekelne hogy totál kikapcsolt állapotból be tudja kapcsolni a gépet?
És a hangot ugyanúgy hátul kell átkötni?

"Csak úgy mondom"

(#3657) #65675776 válasza Darkness (#3652) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azért ne felejtsd el, hogy a TV-ben ott van a képcső a maga ''apró'' elektromos terével. Egyébként ugyan azokat a tunereket használják mindegyik esetben. A megtalált csatornák száma pedig függ pl a TV illetve video sw-étől is. Összehasonlítani padig igazából csak márkán és kategórián belül lehetne majdnem objektíven.


frankie!: Tévedsz, a tunerkártya csak egy esetben digitalizálja a hangot: hw felvételkor. Egyébként simán átküldi a hangkártyának. Ami normális esetben szintén nem csinál vele semmit, csak kirakja a line out-ra. Feltéve ha nem kapcsol be az ember minden hülye effektet és felesleges EQ-t. Digitalizálni egyébként az is csak felvételkor digitalizál.

A külső tunerek esetén ugyan ez a helyzet, semmivel sem más az azokban levő tuner, mint a belsőkben (pl sok esetben Xceive 2038). Viszont az adatátviteli csatorna szűkössége miatt a külső tunerből gyakorlatilag mindig gyengébb minőségű jel kerül a gépbe, mint egy belsőből. Arról nem is beszélve, hogy felvételre szintén sokkal kevésbé alkalmas egy külső tuner.


Csapi007: Be tudja a távirányító. Időzített felvétel viszont nem (erre egyetlen egy belső tuner sem képes).

A hangot belül kell kötni.

[Szerkesztve]

(#3658) wassermann válasza FRN (#3654) üzenetére


wassermann
addikt

Én a PVR-t venném, a szoftverkörítése miatt valószínűleg pont ilyesmire való (Personal Video Recorder).

(#3659) #65675776 válasza wassermann (#3658) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ugyan azt csomagolják mindkettő mellé. A PVR annyit jelent a Leadtek-nél, hogy analog hw codec-kell, a TV ugyan ez hw codec nélkül.

(#3660) wassermann válasza #65675776 (#3659) üzenetére


wassermann
addikt

OK, igazad van nem fejtettem ki eléggé, illetve nem a lényeget. Na most íme:

A hardveres tömörítés miatt javaslom neki a PVR-t: hosszú felvételeknél korábban sokat nyüglődtem mindeféle hang-kép elcsúszással. Mióta hardveres kártyám van mindez a múlté.

[Szerkesztve]

(#3661) Dooby


Dooby
tag

Üdv Guruk! Vettem egy WinTv-HVR 1300-ast Hauppauge-tól.
Kérdéseim:
-Vista ill. XPMCE driver használható XP Home alatt?
-ua. csak XP prof alatt?
Nem sikerült telepítenem.
Üdv!

Kifordítva, minden ember rózsaszín! Utálom az olasz bort!

(#3662) Csapi007 válasza #65675776 (#3657) üzenetére


Csapi007
veterán

És belül hogy lehet? :B

"Csak úgy mondom"

(#3663) #65675776 válasza Csapi007 (#3662) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egy olyan madzaggal, mint amivel régen az optikai meghajtókat kötötted a hangkártyára. Egyébként része a csomagnak.

(#3664) Csapi007 válasza #65675776 (#3663) üzenetére


Csapi007
veterán

Oké, kösz.

"Csak úgy mondom"

(#3665) FRN válasza wassermann (#3660) üzenetére


FRN
tag

Köszönöm! Én is erre gondoltam, csak volt némi megingásom a 64 bites driver hiánya miatt. :C

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3666) frankie! válasza #65675776 (#3657) üzenetére


frankie!
őstag

Ezt nem tudtam, kösz az infót. ;]
Ha tudna valaki objektív tesztet tunerkártyákról, szívesen venném.

(#3667) FRN


FRN
tag

Még csak annyit kérdeznék, hogy várható-e még ehhez a kártyához (PVR2000) 64 bites driver, vagy mondjak le róla. :F
:R

[Szerkesztve]

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3668) Balinov válasza FRN (#3667) üzenetére


Balinov
félisten

itt nézzél körül: [link]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3669) FRN válasza Balinov (#3668) üzenetére


FRN
tag

Köszönet! :R
Amúgy egyenlőre 32 biten vagyok, csak mivel rövidesen hardvert és op rendszert váltani tervezek, félve vennék olyan terméket, amit nem tudok majd használni. (vagyis hogy ezek szerint mégis)

[Szerkesztve]

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3670) Balinov válasza FRN (#3669) üzenetére


Balinov
félisten

64bites oprendszert én még nem erőltetnék.igaz csak xp 64bitet volt alkalmam kipróbálni A64-el,de nem győzött meg.vistát meg még amugysem próbáltam

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3671) bzoley válasza FRN (#3667) üzenetére


bzoley
veterán

Ne várj rá, nem lesz. Ami van, azt tudod használni hw-es tömörités nélkül.

(#3672) Qvasz2


Qvasz2
csendes tag

Sziasztok !

TV tunert szeretnék venni, de minél többet olvasgatok, annál bizonytalanabb leszek.
Kaptam kölcsön kipróbálásra egy AverTV USB2 Plusz-t.
Sztem ez egy hulladék . . .
- Az oldalukról a driver fél nap alatt sem jött le (50-60 MB)
- A csatornákat eltárolta és örökre vasalta, se sorrendet nem lehet állítani, se törölni, egy vicc
- Pocsék a képe
- Felvenni csak mpeg-ben akar, avitól lefekszik, szaggat
(A64 3000, 1GB RAM, GF 6600GT, WinXP SP1)

Kérlek, bíztassatok valamivel, létezik olyan tuner, ami normális (éles) képet ad, képes aviban is felvenni, és szabadon beállíthatom az adások sorrendjét ?????

scrshot:
http://kepfeltoltes.hu/070919/19194728_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


THx

konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P, R9 380 4G

(#3673) bzoley válasza Qvasz2 (#3672) üzenetére


bzoley
veterán

Egy 3000+t nem nehéz avival megfektetni, arra ne építs. Legalábbis ajánlott jól beállítgatni a codecet.
Külső tunert nem szívesen vennék, jobb a békesség.
Válassz egyet az újabb Leadtek kártyákból az igényeidnek megfelelően(feltéve, hogy nem notihoz kell)
A mellékelt kép egyébként gyenge jelre hajaz.

(#3674) wassermann válasza Qvasz2 (#3672) üzenetére


wassermann
addikt

Rossz cuccot fogtál ki vagy valamit nem sikerült jól beállítanod! Hibás dolgot már nem mer gyártani senki sem, mert a hírnév jóval többet ér ...
A képet nézve a csatorna nincs rendesen behangolva vagy a beérkező jel zajos. Emellett a drájver video beállításait is lehetne még finomítani (Brightness, Contrast, Saturation, Hue) ha van rá lehetőség.

Egyébként nekem tavaly egy ilyen USB-s külső Terratec volt: [link] és simán tudott annyit mint egy belső PCI-os kártya.


[Szerkesztve]

(#3675) Qvasz2 válasza bzoley (#3673) üzenetére


Qvasz2
csendes tag

Akkor HW-es tunert javasolsz, mert gyenge a gépem az avihoz?
És miért jobb a békesség? Én pont a belsőtől félnék inkább .
(Nem notim van)
A ''gyenge jelem'' UPC kábel, a másik szobában egy 15 éves Funai TV-n tű éles


Végül : az adássorrend az beállítható a Leadteken pl ???

[Szerkesztve]

konfigom: I5-6500, 8GB DDR4, GA-B150-HD3P, R9 380 4G

(#3676) KZ054 válasza Qvasz2 (#3672) üzenetére


KZ054
csendes tag

Létezik. Én július végén vettem egy AverTV Hybrid+FM Volar USB-s külső tunert MSI notebookhoz. Napi 3-4 órát használom, és nem bántam meg a választást. Nálunk 44 analóg csatorna fogható, a tuner az összeset megtalálta, továbbá 10 rádiócsatornát is. A képminősége kiváló, pedig egy kb. 15 m-es, 4 leágazásos koax végére csatlakozik. A hozzá kapott CD-n lévő drivert és szoftvert használom, nagyon könnyen kezelhető. A csatornák nevesíthetők, sorolhatók. A felvétel módja kiválasztható (MPEG2, MPEG1, AVI) MPEG2-ben szoktam felvenni, 2óra kb. 6GB helyet foglal el, a felvétel minősége nagyon jó. A digitális vételt még nem tudtam tesztelni, mert nálunk még nincs digitális adás. Egyetlen negatívuma, hogy eléggé melegszik, de kézzel még megfogható a tokozata. Volt itt egy alapos teszje, én ennek alapján döntöttem a megvásárlásáról. [link]
Azóta egy ismerősöm is vett egy ilyet, hasonlóan jók a tapasztalatai!

[Szerkesztve]

KZ

(#3677) bzoley válasza Qvasz2 (#3675) üzenetére


bzoley
veterán

Nem javaslok hw-es tunert. Mpeg4-nél az is megeheti a gépet. A jelenleg kapható egy-két hwmpeg4-es tuner felejtős, a többi meg ''csak'' mpeg1/2-t tud izomból, azokkal meg a te géped is elboldogul. Be lehet állítani(nagyjából) a divx-et realtime felvételre(kompromisszumokkal), de nem arra van kiatlálva. Egy normális minőségű avi utómunkát követel, bár a normális fogalma relatív.
Lehet nincs igazam, de egy egész tévékártyát belepréselni egy kis dobozba, valahol az alkatrészek lespórolásával jár, még ha az csak egy apró kondi, amire talán pont szükség lehet. Azonkívül mire a dobozból eljut az ''adás'' a képernyőre, egy usb-n, és számtalan hibalehetőségen kell keresztüljutnia. Az usb-s tunerek jellemzően gyengébb minőséget képviselnek(még ha alig észrevehetőek), mint belső társaik.
Tízezer légy meg nem tévedhet:)
UPC? Akkor meg pláne ''érthető'' a kép minősége.
A csatornák sorbaállítása a legkevesebb, amit meg lehet tenni.
Nézelődni, válogatni ellátogathatsz az oldalamra(aláírásom), de a döntés a tiéd.

(#3678) FRN válasza bzoley (#3671) üzenetére


FRN
tag

Direkt a hardveres miatt vennék csak ezt Global helyett. :(
a 64 bit meg a videoszerkesztő miatt kellene majd, mert bár most is elfut, de néha elég sokat kell várni.
Ettől függetlenül mindkettőtöknek köszönöm!

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3679) bzoley válasza FRN (#3678) üzenetére


bzoley
veterán

Pontosítanék, mert félreérthető. Nem ''nem javaslok'', csak nem szólok bele a választásba.
Természetesen, főleg ha megnyugtat, vehetsz hw-es tunert, csak jeleztem, hogy ha aviban gondolkodsz, akkor az előnye nulla, mpeg2 esetén pedig ilyen cpu-nál már talán nem feltétlenül szükséges. Viszont sose baj, ha tud hardveresen felvenni.

(#3680) wassermann válasza bzoley (#3679) üzenetére


wassermann
addikt

Nem kell idegenkedni attól, hogy a hardveresen tömörítő kártya nem AVI-ba hanem MPEG2-be vesz fel. Az előnyök viszont: nem terheli a CPU-t (PII 350 is elég) és a video-hang elcsúszás ismeretlen, mert a kártya hardvere maga egybe csomagolja a kettőt, ahogy jön.

Ha magas bitrate-et állít az ember, akkor a rögzített video akár forrás anyagnak is jó, Mpg2Cut-tal később ugyanúgy vagdosható, mint egy Avi, a VirtualdubMod pedig bármit megcsinál vele (akár át is tömöríti)

(#3681) bzoley válasza wassermann (#3680) üzenetére


bzoley
veterán

Én mpeg2-n kivül mást nem nagyon haszálok. 8000kbps-től már élvezhető a minőség:)
Viszont elég gyakran váltják egymást a hw-es, és sw-es tunerek a gépemben, de ez a felvétel elkészitésének nehézségére nincs hatással. igaz, nem használom agyon felvétel közben a gépet, netezgetek, tévézgetek, igy mindegy, hogy 3, vagy 30%-ot eszik a prociból.

(#3682) FRN válasza bzoley (#3679) üzenetére


FRN
tag

Nem a tuner által felvett jelet akarom szerkeszteni, hanem a kisfiamról készült videókat.
Ott természetesen AVI és teljesen más a minőségi követelmény is.
A kártyának csak annyi dolga lenne, hogy ''élvezhető'' minőségben felvegyen pár TV műsort.
Tekintve, hogy egy használt PVR2000 és egy új Global majdhogy ugyanazon árban van, ha csak nem rosszabb a PVR által létrehozott kép én erre szavaznék. :F

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3683) wassermann válasza FRN (#3682) üzenetére


wassermann
addikt

A kisfiadról készült videókat is megetetheted a PVR-el. Utána meg valamilyen progival pl. Pinnakle Studió DVD-t gyárthatsz belőle.

(#3684) FRN válasza wassermann (#3683) üzenetére


FRN
tag

A firewire bemeneten keresztül nem jobb lesz a minőség? AVI-ról beszélve.

[Szerkesztve]

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3685) Darkness


Darkness
aktív tag

udv,

elolvastam az eddigi hsz-eket, de konkret ertekelest meg nem talaltam. eddig [link] ez a kartya fogott meg. hasznalja vagy ismeri valaki ezt a kartyat?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#3686) Balinov válasza FRN (#3684) üzenetére


Balinov
félisten

csak ha firewire,i-link,dv ,stb kimenetet használó kameráról húzod át rajta a nyers,type2-es DV AVi-t.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3687) FRN válasza Balinov (#3686) üzenetére


FRN
tag

Természetesen úgy. :)
Csodás a minősége. Persze amikor átkerül DVD-re a családnak már közel sem olyan jó, de végül is ez is csak viszonyítás kérdése.

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3688) FRN


FRN
tag

Jól lebeszéltek itt engem a PVR-ről.
Ha nem ír valaki hamarosan valamit, amiért érdemes PVR2000-est vennem, bemérgesedek, és délután veszek egy Globalt! ;]
Amúgy én sem tervezek semmit csinálni digitalizálás közben, csak könyörgöm, ne csússzon a hang, mert attól :W

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3689) no21


no21
csendes tag


Létezik. Én július végén vettem egy AverTV Hybrid+FM Volar USB-s külső tunert MSI notebookhoz. Napi 3-4 órát használom, és nem bántam meg a választást. Nálunk 44 analóg csatorna fogható, a tuner az összeset megtalálta, továbbá 10 rádiócsatornát is. A képminősége kiváló, pedig egy kb. 15 m-es, 4 leágazásos koax végére csatlakozik. A hozzá kapott CD-n lévő drivert és szoftvert használom, nagyon könnyen kezelhető. A csatornák nevesíthetők, sorolhatók. A felvétel módja kiválasztható (MPEG2, MPEG1, AVI) MPEG2-ben szoktam felvenni, 2óra kb. 6GB helyet foglal el, a felvétel minősége nagyon jó. A digitális vételt még nem tudtam tesztelni, mert nálunk még nincs digitális adás. Egyetlen negatívuma, hogy eléggé melegszik, de kézzel még megfogható a tokozata. Volt itt egy alapos teszje, én ennek alapján döntöttem a megvásárlásáról. [link]
Azóta egy ismerősöm is vett egy ilyet, hasonlóan jók a tapasztalatai



Le tudnád írni, hogy kell felcserélni a memorizált Tv csatornákat? Nekem Avermedia Box 7 live van, de nem tudom sorrendbe rakni a csatornákat.

Köszi előre is.



[Szerkesztve]

(#3690) no21 válasza KZ054 (#3676) üzenetére


no21
csendes tag

Az előző hozzászólás KZ054-nek szólt.

(#3691) Balinov válasza FRN (#3687) üzenetére


Balinov
félisten

mostmé? akkor 99,9%,hogy az enkóder és/vagy az authoring sw a ludas.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3692) #65675776 válasza Darkness (#3685) üzenetére


#65675776
törölt tag

Asus-t csak akkor vegyél ha nem áll szándékodban a hozzáadott sw-t használni, az ugyanis semmirevaló szerintem.

Egyébként meg inkább toldd meg egy ezressel és vegyél egy Global-t.

[Szerkesztve]

(#3693) wassermann válasza FRN (#3688) üzenetére


wassermann
addikt

Régi motoros vagyok és bármilyen csúcs géppel dolgoztam, a szoftveres cuccokkal hosszú videónál nem tudtam kiküszöbölni az elcsúszást. Mióta hardveres kártyát használok nincs ilyen gondom.

Én mindenképp a hardveres PVR-t venném!

(#3694) FRN válasza wassermann (#3693) üzenetére


FRN
tag

Rendben. Akkor csak a magam megnyugtatása érdekében a PVR lesz a befutó.
Aztán majd jövök a termék használatával kapcsolatos kérdéseimmel is, de azt majd az erre a célra szolgáló topicban.

Mindenkinek még egyszer köszönöm a segítséget! :R

Bzoley: Az oldaladért külön köszönet!

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3695) bzoley válasza FRN (#3694) üzenetére


bzoley
veterán

Csak hogy ne legyél olyan nyugodt: :)
A PVR2000 nem használható 64bites oprendszeren(hw-es encoder nélkül talán)
Ha digizni is akarsz, kénytelen leszel a régi programot használni(hw-es tömörités esetén nem lesz hang a felvételen - PVR2 bug)

(#3696) FRN válasza bzoley (#3695) üzenetére


FRN
tag

Már nem vagyok! :O
Még beszéljetek le a FM nélküli Globalról is, és marad egy csomó pénzem gyerekholmira.

Én hiszek benne, hogy az idegenek köztünk élnek. Ma is csupa idegennel utaztam a metrón...

(#3697) bzoley válasza FRN (#3696) üzenetére


bzoley
veterán

Ettől függetlenül jó kártya, csak ezeket szem előtt kell tartani.
Globalról nem tudok rosszat mondani. Csak ne használd a gyári cd-t, inkább kérdezd meg, hogy melyik driver ajánlott hozzá.

(#3698) Darkness válasza #65675776 (#3692) üzenetére


Darkness
aktív tag

szia,

nem szandekozom, bar azt sem tudom milyen progit adnak hozza. :) amit meg hasznalnek az [link] ez a progi lenne.

''Egyébként meg inkább toldd meg egy ezressel és vegyél egy Global-t.''

hmmm... utananezek annak is. kitudja, lehet, hogy jo lesz. :)

koszi.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#3699) KZ054 válasza no21 (#3689) üzenetére


KZ054
csendes tag

A kezelő programtól függ. Az általam használt tunerhoz a mellékelt CD-n lévő programot használom. Azzal a beállított (esetleg automata hangolású) csatornákat könnyű átsorolni. Nézd meg a linken levő teszt ''baállítás'' jobb oldali paneljét. Ezen a kijelölt csatornát a jobb szélső görgető gombokkal (fel-le) átsorolhatod, a többi csatorna követi at átsorolást. Így tetszőleges sorrendbe állíthatod a csatornákat.

KZ

(#3700) #65675776 válasza Darkness (#3698) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet rosszul látom, de az általad kedvelt program nem képes önálló tunerkártyákat kezelni, és az SAA713x sem szerepel a támogatási listán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.