Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#15051) jolti05 válasza Bozek (#15050) üzenetére


jolti05
őstag

Én is a DVBViewer-re esküszöm, úgyhogy klassz, hogy működik a QuadHD-val.

45e forint körül van a vége szállítással, úgyhogy a hetekben rendelek egyet.

Köszi ismét a tippet :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#15052) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

Új vagyok a DVB-C témában (digi) és segítséget szeretnék kérni. Családomnak keresek beltérit TV-hez, amivel egyszerre 2 adást lehet felvenni és harmadikra live playback-et beállítani, amíg azt nézzük.
Egyelőre olyat találtam, hogy lehet egy hauppauge quad hd-vel és plex vagy hasonló frontend-del ez megoldható, de hátha van olyan DVR, ami ezt mind tudja?

köszönöm,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#15053) klaczi válasza SunMount3r (#15044) üzenetére


klaczi
aktív tag

3 db. Astrometa tunerem van. Gond nélkül működnek.
Az egyikkel volt problémám, a koax csatlakozót belül meg kellett forrasztanom. Megrepedt, kb. egy év hasznát után. Talán sokat volt össze vissza dugdosva.
Van még egy agyonszidott Delock tunerem is. Az is remekül működik mióta bevezették az optikát. Szerintem neki alacsony volt a korábbi jelszint.
Viszont két Astrometa tunert egyszerre nem tudtam összehozni.

(#15054) Bozek válasza klaczi (#15053) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, mert neked még valószínűleg a V1-es Delock-od van. Azzal még nem is volt gond.

(#15055) klaczi válasza Bozek (#15054) üzenetére


klaczi
aktív tag

Hát...................nekem volt. Pihent egy pár évet. Hol jó volt hol nem. Kockásodott időnként. Az optika bevezetés után újra próbáltam. Most úgy tűnik működik. Ezek még a drájverjét (2008 vista)sem frissítették soha. A win 10 viszont el szokta fogadni.

(#15056) Bozek válasza klaczi (#15055) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor úgy fogalmazok, hogy nem volt annyi. A V2-eshez már nem készült BDA driver anno, így csak a saját programját lehetett használni. Vissza is küldtem gyorsan.

(#15057) Hulot


Hulot
tag

Van egy Astrometa kínai USB analog tunerem. Jó lenne működésre bírni Win 10 x64 alatt.
Tudna valaki egy programot adni, amivel lehet analóg adásokat időzítetten felvenni vele?

(#15058) azbest válasza Hulot (#15057) üzenetére


azbest
félisten

hibrid tuner? [link]
Írhatnál eszközazonosítót vagy valami konkrét információt is, hogy pontosan milyen tuner az.

(#15059) Hulot válasza azbest (#15058) üzenetére


Hulot
tag

Csak úgy tudom leírni, hogy kívül fehér műanyag, oldalán USB TV STICK felirattal felül, alul FM Radio felirattal. Egyik végén antenna csatlakozó, másik végén USB, vékony oldalán egy mini usb csatlakozó van. (Hasonló, mint a fórumban sokat írt DVB-C/DVB-T tuner, csak ez analog adásokra való kivitel.)
Az astrometa oldalán lévő programokat próbáltam, nem jó. Vagy nem volt kép, vagy nem tudott időzítetten felvenni, már elfelejtettem.
A ChrisTV PVR-el volt egyedül minden jó, de lejárt a próba használhatósága.

(#15060) azbest válasza Hulot (#15059) üzenetére


azbest
félisten

szóval driverek vannak, tényleg csak nézéshez, rögzítéshez kéne app. Hát, analógnál nem egyszerű, régóta nem nagyon találkoztam ilyennel. Általában a gyártó cuccok közt volt valami alkalmazás, ami háttérben futó szolgáltatásként tudott időzített rögzítést is.

Az a tvr progi nem jó erre, ami az astrometa letöltő oldalán van?
Az eszközkezelőben meg lehet nézni a bedugott tuner eszközazonosítóját, hátha azzal meg lehet találni valami hivatalos oldalt :D

[ Szerkesztve ]

(#15061) SunMount3r válasza Hulot (#15059) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

DVBLink, DVBViewer, ProgDVB. Bár ezeket én mind digitálishoz néztem ki, de lehet valamelyik tud analógot is, vagy a a fejlesztőjük csinált olyan verziót is...

[ Szerkesztve ]

(#15062) FireLord


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

Ha jól tudom a mindigtv fizetős csatornái dvbt2/h.265 vonalon működnek. Tudnátok ajánlani néhány tv tunert amivel tudnám ezeket nézni?
Köszi :R

(#15063) Bozek válasza FireLord (#15062) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezzel csak egyetlen gond van: kártyát már nem adnak külön. Vagy CI+-modul vagy beltéri. Előbbinél kellene valami, ami tudná fogadni, de ilyenről nem tudok. Főleg, ami a CI+-t kezeli.

(#15064) azbest válasza FireLord (#15062) üzenetére


azbest
félisten

Számítógépes tunerből bármelyik dvb-t2 -es képes venni az adást, mint adatot, a codec csak a szoftveren múlik nézéskor. Viszont az előfizetős, kódolt csatornák nyitása nem megoldható pécén az integrált modulos dologgal. Aki szolgáltatói boxra vagy integrált modulra váltás helyett anno kérte a chipkártya megtartását, az tud olyan szoftver és tuner kombinációt használni, amivel számítógépen nézhető az előfizetős adás. szerk. akkor ez nálad működhet.

Ami ehhez legközelebb lenne, az ha lenne olyan box, ami ci+ modult támogat és képes belső hálózaton a műsort streamelni. De ott meg a ci+ támogatás kérdéses, mert kb egy itthon kapható box sem támogatja hivatalosan.

Mygica t230 változatok [link] és astrometa tunerek [link] amik olcsóbban kaphatók és kb működhetnek. De gyakorlatilag hardveresen bármelyik dvbt2 képes tuner jó lehet. A szoftver része körülményesebb, a gyári szoftverek nem kezelnek ilyen előfizetői kártyákat.

[ Szerkesztve ]

(#15065) FireLord válasza Bozek (#15063) üzenetére


FireLord
aktív tag

Kártya van régi, azt megoldom, köszi. Csak a tuner a kérdés.

(#15066) FireLord válasza azbest (#15064) üzenetére


FireLord
aktív tag

Ohh. Van 2db T230asom jelenleg DVBC-n tekerem őket de az a lehetőség meg fog szűnni, nem tudtam hogy T2-t is tudnak, de most megnéztem és valóban.
Szóval köszi szépen, problémám megoldva :)

(#15067) azbest válasza FireLord (#15066) üzenetére


azbest
félisten

Sőt, windows alatt a buta driuvere miatt lehet csak dvb-t/t2 módokat tudnak és a C hiányzik vagy csak kézzel felparaméterezve működget :D Linux alatt mindenféle mód megy, csak az újabb harver változatoknál voltak / vannak talán panaszkok, van vagy 3-4 újabb változat már az eredeti fajta után, más chipekkel.

[ Szerkesztve ]

(#15068) FireLord válasza azbest (#15067) üzenetére


FireLord
aktív tag

Természetesen linux alatt tekerem őket. Ezek még a régebbi modellek amiről külön topicod is van :))

(#15069) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Off-topik, de megkérdezem, hátha.

Egy Technisat CableStar HD 2 mennyit érhet ma használtan, dobozában, minden tartozékával? Úgy láttam, eléggé felmentek a PCI-os tuner árak.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#15070) Bozek válasza jolti05 (#15069) üzenetére


Bozek
nagyúr

Külföldről rendelve is felmentek? Itt lehet, hogy készülnek a Black Friday-ra. :D

(#15071) jolti05 válasza Bozek (#15070) üzenetére


jolti05
őstag

Félreérthető voltam, az elmúlt évek során láttam áremelkedést :)

Anno eBay-ről akartam TBS márkájú tunert rendelni. Akkoriban olyan 22-23e forintról indultak. Mostanában már csak 30e fölött látok.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#15072) Bozek válasza jolti05 (#15071) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ja, értem. Mondjuk a Hauppauge WinTV-quad HD is emelkedett 2 év alatt, de csak 10 eurót. Mondjuk az árfolyam miatt ez forintban jóval magasabb árat eredményez. De arról meg nem ők tehetnek.

(#15073) bfer77


bfer77
csendes újonc

Hali!

Ezt az alábbi USB-s tunert ismeri itt valaki?.
[link]
(MediaTech MT4171)

A vélemények általában jók, ahogy néztem. W10-es gépen használnám, nem az "isten háta mögött" (a vétel miatt írom), és azért ha lehet, rögzíteni is szeretnék néha adásrészleteket, nem túl nagy gépigénnyel (nem túl erős a W10-es gép). Bár persze elsősorban a műsorok nézése és közben snapshotok (képkockák) lövögetése lenne a legfontosabb.

[ Szerkesztve ]

(#15074) miska17


miska17
tag

Üdv !
Az lenne a kérdésem , hogyan tudnám megoldani az alábbi helyzetet: anyukám vett magának a konyhába egy Sencor SPV 7012T 10colos LCD tévét ,amibe is DVB-T2 tuner van. Kiderült ,hogy igy a DIGI kábeltévéjét (ami koaxon jön a routerből) nem fogja nézni, csak a felszíni műsorokat ,5 csatorna,amit be is hoz a kütyü a hozzákapott mini antennájával. Mit lehet kezdeni ilyenkor ? Hozzánemértőként ez a Thomson THC 301 HD DVB-C kábel TV beltéri egység esetleg jó lehet ? [link]

(#15075) dudi válasza miska17 (#15074) üzenetére


dudi
senior tag

lehet bérelni digitől 300ft/havonta beltérit, annyit megér.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#15076) miska17 válasza dudi (#15075) üzenetére


miska17
tag

Köszi , holnap megnézem.

(#15077) csabaizoli80


csabaizoli80
kezdő

Üdv!
Kis segítség kellene....mindigTV ingyenes (12adó) adásaihoz megbízható beltérit keresek, mivel az LG monitor/TV-m 2008-as, tunerje csak MPEG2-t tudja.....és csak scart csatlakozója van, HDMI nincs rajta, egyébként alig használtam (22" a mérete), most szeretném ha már megvan TV-ként....vagy a scart csatlakozás miatt (+ beltéri antenna lenne, ezt már "lepróbáztuk" másik TV-n ami tudja a DVB-T...azon működött), nem lenne jó a vétel+a jeltovábbítás a TV felé és inkább nézzek használtan egy DVB-T képes TV-t? ~20ezerFT körül lenne már, egy beltéri meg kb. 10ezerFT (nem beszélve a plusz kábelezés, ráadásul scart, plusz fogyasztó/meghibásodás a beltéri+még egy távirányító)....úgyhogy most ezen gondolkodom...vagy jobb a külön beltéris megoldás még ha scarttal is? Ezeket találtam neten:
Alcor HDT-4400 alig használtan 5500FT
Alcor HDT-4400S újonnan 9500FT (nem tudom miben különböznek....ennél azt már látom hogy más a távirányító, külön USB gombbal van....lehet az előző modell "javított" változata....?)
https://euronics.hu/belteri-egysegek/strong-srt-3002-dvb-c-digitalis-belteri-egyseg-p262710
Egerben ez az 1 típus érhető el, semmi más.....
https://bolt.sat.hu/outlet-365/opticum-ax-lion-4-m-foldi-digitalis-vevo-3084
sat.hu-n OUTLETBEN találtam ezt, távirányítója tanítható a TV-jéről, így csak 1 kell később.....ez egy kifutó régebbi modell, nem tudom magyar menüje/használatija van-e....de a régebbi készülékek ahogy olvasgatok jobbak voltak mint az újabbak.....szállítással is ~9000ezerFT lenne.
https://bolt.sat.hu/foldi-tv-es-radio-vetel-316/digitalis_foldfelszini_belteri_egysegek/amiko-t765-hd-dvb-tt2-fta-hevc-foldi-digitalis-vevo-3182
Valószínűleg ez a legjobb, de ennyit már nem akarok érte adni, fuvarral kb. 12500FT lenne.....
Szerinted melyik legyen, vagy kb. egyformák és elég a legolcsóbb használt is, nincs értelme többet kiadni érte? Előre is köszi....

(#15078) azbest válasza csabaizoli80 (#15077) üzenetére


azbest
félisten

a másik topicban nem olvastad el a válaszokat két hete? [link]

(#15079) Speederer


Speederer
senior tag

HDHomeRun Connect Quattro-t próbálok már egy jó ideje szerezni, de nem nagyon kapni még használtam/külföldről sem. Valami hasonló cuccot tudtok esetleg ajánlani?
Tehát valami 4 (vagy több) tuneres eszköz kellene, amit Raspberry Pi-vel tudok használni. Emiatt a PCI-os eszközök nem jók sajnos.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#15080) td


td
senior tag

Üdv!

Van egy Terratec USB-s tuner stickem, rágyártott kis teleszkópantennával, de nem hoz be csatornákat... A driver és a progi feltelepültek rendesen, de akárhogy forgatom és állítom át az antennát, nem fog be semmit. :( És ezt egy olyan szobában, ahol amúgy set-top boxszal bejön rendesen a MindigTV (igaz, az persze nagyobb antennával, de nem egy eldugott helyen lakom, rálátás van a Szabadság-hegyre is).

Valakinek van valami ötlete, mit lehetne ezzel kezdeni?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#15081) Bozek válasza td (#15080) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, rádugni egy nagyobb antennát.

(#15082) td válasza Bozek (#15081) üzenetére


td
senior tag

Erre rá van gyártva az antenna... Legfeljebb azt lehetne, hogy egy drótot rátekerek, és azt feszítem ki... Ha ez így működőképes...

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#15083) Bozek válasza td (#15082) üzenetére


Bozek
nagyúr

Pontos típus? Mert én még olyant nem láttam, hogy rá lett volna gyártva és le se lehetne szedni.

(#15084) td válasza Bozek (#15083) üzenetére


td
senior tag

Bocs, nem az előtt a gép előtt ültem, és nem volt szem előtt. Már egy ideje megvan, csak még nem jutottam oda, hogy többet foglalkozzam vele, aztán szép lassan kiment a fejemből, hogy milyen is pontosan. Valóban nem belegyártott, viszont egy egészen kicsi, kb. 3mm átmérőjű furatba kell az antennát bedugni.

Terratec Cynergy Mini Stick HD [link]

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#15085) Gyöször


Gyöször
senior tag

Sziasztok!
Volt egy AM3 x4 965 gépem benne egy pinnacle 7010iX TV tuner kártyával, ez egy PCI_e x1 kártya, azon a gépen windows 7 volt, minden gond nélkül működött DVB Viewer 4.5 progit használttam, WinLIRCel távirányítottam.
Vettem egy B550 alaplapot 5700G procival, erre most win11 került. Telepítés után beletettem a tuner kártyát, felismerte valamilyen audio/video eszköznek az eszközkezelőben. Kitalloztam a régi illesztőprogramjait, de ki kellett kapcsolnom valami memória integritást, hogy a win7es drivereket megegye a win11. Újraindítás után megvan az eszközkezelőben a 7010iX. Viszont semmilyen DVB program nem talál jelet vele. TV-re átdugva a koax kábelt van jel, mint eddig mindig.

Megpróbáltam feltenni a win7et az új gépre de el se indul, NVMe SSD van a gépben valamilyen disk.sys betöltésekor újraindul a gép, akkoris ha csökkentett mód parancssorral indítást kérek.
Itt tartok, nem kicsit útálom a win11et, bármilyen ötletet elfogadok, hogy TVzhessek a PCn mint régen. Előre is köszi.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#15086) Gyöször válasza Gyöször (#15085) üzenetére


Gyöször
senior tag

Azóta kiderítettem, hogy nem csak az nvme hanem a ryzen maga is akadálya a win 7nek így ha lesz idő összerakom a régi gépet és teszek rá win10et, hogy kiderüljön az oprendszer a baj, vagy az új deszka+proci.
Win10el sem működik a kártya az új gépen.

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#15087) Gyöször


Gyöször
senior tag

Megint én, nemtom olvasott-e valaki. Asszony gépébe (msi ka780g deszka x4 905e proci) beleraktam ezt a 7010ix-et. Win7 alatt tökéletesen működik, vlc-vel pld. Feltettem a win10et, driver felmegy szépen, de sehogy sem birom működésre. Egyszer bejött egy pillanatkép is a tvből, de azonnal kifagy.
Most teszem fel 3adjára a win10et, találtam valami pinnacle tv center progit, az is feltelepíti a drivert, meg próbáltam régen letöltött drivert betallozni illesztőprogram frissítése módszerrel.

Valakinek nincs egy top ötlete?

ez a háesz aláírás nélkül is hiteles.

(#15088) hjoska21


hjoska21
újonc

Sziasztok!
A DigiTV kábeltv vételéhez jó-e a
TechniSat CableStar (DVB-C) USB Combo HD CI
TechniSat CableStar (DVB-C) HD2
https://satboy.com/produkt-kategorie/tv-tuners/
Ha valakinek van erről tudása, örülnék ha segítene.
Köszönöm.

(#15089) codec


codec
senior tag

Üdv!
Win 10 64 bit kompatibilitás és DVB-C képes USB-s TV tunert keresnék kb 20k-ig.
Létezik, kapható itthon ilyen?
Köszi!

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#15090) klaczi válasza hjoska21 (#15088) üzenetére


klaczi
aktív tag

A kártyát használom.

(#15091) Firmino


Firmino
csendes újonc

Sziasztok! Segítséget kérnék. Van egy régi, de tökéletesen működő Samsung DVD-HR777 320Gb merevlemezes asztali DVD recorderem, melyet szeretném sok év után újra használni, mivel a Samsung QE43Q60CAUXXH Smart TV-nk nem képes műsorokat rögzíteni. Sajnos a csatornákat nem tudtam rajta behangolni, csak néhány adás jött be. Állítólag az analóg tuner megléte és a digitális tuner hiánya okozza a problémát, de nem értek hozzá. Tudtok-e költséghatékony (8-10e Ft körüli) megoldást? Egyébként DigiTV előfizetésünk van. Köszönöm!

(#15092) azbest válasza Firmino (#15091) üzenetére


azbest
félisten

felejtsd el az ezer éves analóg felvevőt.

A tévé manuálja szerint tud rögzíteni [link] , hacsak nincs lekörlátozva a régióban.
De ahhoz kell usb-n rákötött tároló (nagy, kellően gyors pendrive vagy ssd).

(#15093) SunMount3r válasza azbest (#15092) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jó azért egy sima HDD is, annyira nem kell, hogy gyors legyen.

(#15094) Firmino


Firmino
csendes újonc

Köszönöm a gyors válaszokat. Sajnos a Samsung ügyfélszolgálatától kapott tájékoztatás szerint a "2021 illetve újabb modellű készülékek esetében az adások rögzítése egy külső eszközre nem támogatott.Egy regionális korlátozásról van szó." így más megoldást kell keresnem. Valamilyen külső kütyüvel esetleg kikerülhető ez a korlátozás?

(#15095) SunMount3r válasza Firmino (#15094) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Kikerülni nem lehet, de veszel egy olcsó Amico Box-ot, azzal mehet a felvétel és még bármilyen másik eszközön is meg tudod nézni, mert nem kódolja le magának, mint a TV-k.

(#15096) Firmino


Firmino
csendes újonc

Köszönöm. Egy gyors keresés után ezt találtam:
https://belteri-egyseg.arukereso.hu/amiko/t765-p578722365/#termek-leiras
Ez elég lehet nekem?

(#15097) SunMount3r válasza Firmino (#15096) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha jól értem, neked kábelen jön a TV, nem? Akkor olyat keress, amiben DVB-C tuner van.

Szerk.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#15098) Firmino


Firmino
csendes újonc

Igen, lakótelepi lakásban Digi TV előfizetés, kábelen.
Mivel olyan nagy különbség nincs árban az itt látható három készülék között, nekem bármelyik jó lehet. Te melyiket javasolnád?
Bocs, több kérdése nem lesz aztán, csak jót szeretnék venni...

(#15099) azbest válasza Firmino (#15094) üzenetére


azbest
félisten

esetleg kéredezd meg a samsung tv topicban is, hogy be lehet -e kapcsolni service menüben a te tévéddel [link] de lehet a garancia bánja.

A külön dvb-c vevő box is megoldás lehet, ahogy SunMount3r írta.

[ Szerkesztve ]

(#15100) SunMount3r válasza Firmino (#15098) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem nincs ilyen, de amikor akartam venni nekem pl. ezt ajánlották.

Amúgy ebben a másik Topic-ban többet tudnak neked mondani róla.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.