Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) Core2duo6600 válasza zrinyi (#4995) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A UPc beltéri a tuneregység a gépedbe a video jelet kell bevinni
RCA, vagy SVIDEO jellel, a tunerek ritkán bírnak scart aljzattal.
A legjobb az lenne HA az R G B kompomenseket vinnéd bele.
Nem kell hozzá hibrid tuner.
Tulképpen tuner sem, csak egy olyan digitalizáló ami fogadja a video és hangjeleket.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5002) khron válasza bzoley (#4999) üzenetére


khron
tag

Csak én is oda mentem, és nem volt.Nem olyan sok helyen kapni.Ha valaki meg dolgozik, nem biztos, hogy feleslegesen akar mászkálni emiatt.Én egy debreceni antenna boltban vettem, gugliban keressetek rá, akit érdekel.Segítenek is meg házhozszállítás is.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#5003) engusz


engusz
veterán

Korábban már ajánlottatok egy Dual Tuner-t Vista Media Center alá, ez pedig nem volt más, mint az Avermedia AVerTV Duo Hybrid PCI-E-je. Most pedig ott tartok, hogy végre vehetek egyet. De reménykedem, hogy időközben eltelt annyi idő, hogy hígult a piac. Tehát megint az lenne a kérdésem, hogy létezik-e olyan teljesen Vista Media Center támogatott, PCI vagy PCI Express-szes tuner, ami tud egyszerre két analóg jelet kezelni? Nem fontos a DVB rész, tudom nélkülözni. Két kis Asus-on gondolkodtam, PCI-osak, de sajnos nincs annyi hely a gépben.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5004) Balinov


Balinov
félisten

bzoley,

nem tudsz ajanlani egy DBV-T jelerosseg kijelzo szoftvert vista ala? Mar ha letezik ilyen egyaltalan...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5005) bzoley válasza Balinov (#5004) üzenetére


bzoley
veterán

Tsreader(ha jól emlékszem a nevére, otthon ellenőrzöm).
De a DTV2000-es irásomban is van egy kép róla asszem.

(#5006) Balinov válasza bzoley (#5005) üzenetére


Balinov
félisten

koszonom. Remlett valami valahonnet,most mar tudom,honnet es mi.. :R

Kieg: valahol olvastam, hogy az RTE1/2 9mbittel bir,szamit ez valamit?

[ Szerkesztve ]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5007) zrinyi


zrinyi
csendes tag

(#4996) bzoley (#4997) daa-raa (#5001) Core2duo6600 :) Köszönöm a válaszokat, valószínű veszek egy kompozit-scart kábelt (ahogy daa-raa javasolta), remélem azzal menni fog. Majd megírom mi volt.

(#5008) cudar07


cudar07
senior tag

sziasztok
egy kis segítséget kérek
tv-tuner kőne :D
tv nézésre és régi kazikat kellene dvd-re írnom
300+ bartonom van mg 1G/400 ram
sata 250GB/16MB winyo

ezt néztem:
[link]

ez a hardveres kodolás ez hogy van?
ezek közül melyik a legolcsóbb??
előre is köszi :R

(#5009) khron válasza cudar07 (#5008) üzenetére


khron
tag

Hát akkor hardveres tunerrel probálkozz, mert sztem a géped nem erre van kitalálva.Leadtek PVR-ek, de bzoley biztos tud neked ajánlani valamit.

WANTED: minden ami - SEGA -

(#5010) engusz válasza engusz (#5003) üzenetére


engusz
veterán

Nem bírtam tovább, megvettem a korábban említett Avermedia tuner-t. Még csak kibontani volt lehetőségem (este próbálom ki), de már kellemes meglepetés ért. A gyárilag mellékelt távirányítón logikusan vannak elrendezve a gombok és az egészen látszik, hogy nem egy ócskaság. Igényes, megnyerő darab. Kár, hogy egy Microsoft már van. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5011) cudar07 válasza khron (#5009) üzenetére


cudar07
senior tag

THX :R

(#5012) zrinyi válasza zrinyi (#5007) üzenetére


zrinyi
csendes tag

Tehát ha valakinek UPC Direct beltérije lenne, és arról akarna gépre jelet átvinni, akkor a következő szettet érdemes vennie: :)
hama scart átalakító (kapcsolható in-out)
hama audio kábel (l-r rca - stereo jack)
hama rca-rca (sima sárga "apa"-apa")
És működik! :) Mondjuk ezzel a Winfast vc100 xp karival nem vagyok elégedett, mert szerintem a régi tunerkártyának szebb képe volt. Az miért van, hogy kb a kép felénél mintha folyamatosan megtörne e kép? Mint a régi 3d-s kártyáknál, amikor leesett az fps, és darabos lett a kép... látszik, ahogy frissít a kártya, vagy mi. Ez normális jelenség? Esetleg próbáljak másik szoftvert? Most pvr2 van fent.
G.

(#5013) Core2duo6600 válasza zrinyi (#5012) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez adodhta abból, hogy az adás 25 fps el jön, a monid meg 75 fps es, de abból is, hogy vacak a program
Az én régi pctv pro mal ez volt a helyzet

Ha felvettem vele akkor jó volt
teljesen de a saját progijával gyakorlatilag élvezhetetlen volt.

Lehet, hogy a vga val nem szeretik egymást már a progi is vga / vgadriver.

Még az interlace, / deinterlace modokkal játszhatsz, ha van benne ilyen

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5014) wid22


wid22
aktív tag

Erröl szeretnék többet tidni érdemes megvenni? A G[link]lobálhoz viszonyitva milyen ? Kösz

(#5015) bzoley válasza wid22 (#5014) üzenetére


bzoley
veterán

Pl. sokkal feketébb, jobban kilóg a gépből, és egyel több usb van rajta. Többet csak akkor lehet megtudni, ha mindkettőt kipróbálod. Aztán az is kérdéses, melyik Globalra gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#5016) beeeeerka


beeeeerka
tag

Sziasztok,

Mi a különbség az mpeg2 és az mpeg4 között és az utóbbi mire jó ?

Köszönöm a felhomályosítást (nagyonkuka vagyok): B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#5017) Balinov válasza beeeeerka (#5016) üzenetére


Balinov
félisten

hirtelen csak ennyit talaltam remelem eleg egy, khm..nagyurtol ;) ...

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5018) beeeeerka válasza Balinov (#5017) üzenetére


beeeeerka
tag

sZIA innen is ..

Ezt is köszönöm, majd otthon megnézem, csakkétoldal, ezt kinyomtatom.

Üdv: B.

- Na, jó, jó ... de EZ ... mivel jön le ? - Hát ... gondolom ... majd ... IDŐvel. - Híííííííííííííííííííííííííííííííííí ...

(#5019) mooattyi


mooattyi
csendes tag

Hali!

Segítséget szeretnék kérni!
Van egy Winfast 2000xp deluxe TV kártyám, és agyf*#@t kapok már a programtól amit mellékeltek hozzá (Winfast PVR), egyszerűen nem lehet vele tvzni. Tudnátok ajánlani vmi programot ami nem ennyire buta, mint ez?

Válaszotok előre is köszi!

Üdv: Matyi

(#5020) Balinov válasza mooattyi (#5019) üzenetére


Balinov
félisten

hi,latogass el bzoley honlapjara keresd a PVR2-t es dolj hatra.Valszeg egy frisebb drivert sem artana ugyaninnet levadaszni.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5021) #65675776 válasza mooattyi (#5019) üzenetére


#65675776
törölt tag

WinFast PVR2.

Egyébként pontosan mi a probléma?

(#5022) bzoley válasza Balinov (#5020) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy érzem, neki a PVR2 is kevés lesz. Majd rátalál a Dscaler-re, és hamarosan viszontlátjuk, mert "elromlott" a kártyája.

[ Szerkesztve ]

(#5023) Balinov válasza bzoley (#5022) üzenetére


Balinov
félisten

mint ahogy en is jartam, igy jo utolag visszagondolva..xp deluxe+dscaler kombo,oszt eccercsak van delux,nincs delux

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5024) mooattyi


mooattyi
csendes tag

Hello!

Köszönöm a segítséget! Ez a PVR2 jó lesz szerintem!
A problémám az volt, hogy megkerestem a csatornákat, szépen elneveztem őket. Ezután sajnos nem tudtam sorba rendezni őket, ahogy a TV-nken megszoktam, mert hiába húztam előre, az adó valójában hátul maradt, csak a nevét húzta előre, tehát a 93ason volt az egyik adó, a 45-ön a másik stb. Ez még mind elviselhető lenne, de néha elfelejtette az adókat, és keresgélhettem újra, nevezhettem el újra...agyrém....De ez a PVR2 jónak tűnik, előre tudtam húzni a helyükre, és talán meg is jegyzi.

Üdv: Matyi

(#5025) Balinov válasza mooattyi (#5024) üzenetére


Balinov
félisten

ha megvan a csatorna sorbarendezes,csinalj egy Csatorna lista exportalast egybol.utana csak be kell importalni,ha gebasz van.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5026) #65675776 válasza mooattyi (#5024) üzenetére


#65675776
törölt tag

Igencsak régi PVR-t használhattál...

Egyébként PVR-ben a rendezés a nyilakkal történt, nem drag & drop.

(#5027) mooattyi


mooattyi
csendes tag

Hát a Leadtek honlapján ezt a progit írták a kártyámhoz...hittem nekik...nem szabadott volna...
Igen exportáltam, de mikor gebasz lett, hiába importáltam, a frekvenciákat nem mentette ki abba a kis bigyó fájlba, tehát a csatornák ugyanúgy összevissza maradtak.

(#5028) engusz


engusz
veterán

Kezd kikészíteni az Avermedia A177 és a Vista Media Center. Sehogy sem bírom rávenni, hogy ne DVB-n keressenek, hanem analógon. Mi a bajuk? Miért nem tudnak egyből analógon keresni? MCETunerApp-pal is próbálkoztam.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5029) mooattyi


mooattyi
csendes tag

Hali!

Volna mégegy kérdésem :)
A progiban van olyan, hogy input select, amit lehet S-videora is rakni...tehát lehetne digitalizálni videókazit ha rákötöm a videólejátszót? De nem tudom, hogy, hiába dugom rá, nem látom a képet, hiába kapcsolom oda. Mit rontok el? Hogy lehet képet csikarni?

(#5030) #65675776 válasza mooattyi (#5029) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha SCART - S-Video átalakítót használsz, akkor nem is fogsz képet látni, lévén a SCART csak bemenetként kezeli az S-Video-t. Ha van S-Video kimenet a videon, akkor arról jönnie kell a jelnek. Esetleg próbáld meg a képnormát állítani.

A CVBS viszont használható, a kompozit ugyanis ki és bemenetként is benne van a SCART-ban. Feltéve ha teljes bekötésű.

(#5031) ricsy888


ricsy888
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy TV-Tunert. Egy ASUS My Cinema P7131 -t néztem ki.
Na most az lenne a kérdésem, hogy evvel lehet videót is felvenni? Gondolom az adásokat fel lehet, de ha mondjuk én játszok azt is?
Gondolom a "felvevést hardveresen végzi" nem úgy mint pl. a Fraps.

(#5032) Balinov válasza ricsy888 (#5031) üzenetére


Balinov
félisten

Bar alapvetoen nem rosszak ezek a Phillips SAA7131-es chippel szerelt tunerek,de egy 7-8k-s Leadtek Winfast TV2000 XP Globallal jobban jarsz.Minden szempontbol. Van belole FM radios ill. anelkuli valtozat is,ugyanott

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5033) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Nem teljesen TV tuner gondom van , de talán tudtok segíteni.Digitalizáló kártyámmal, ha MiniDV kamerából veszek fel, rögzítés közben van előnézeti kép, viszont ha analóg a forrás pl.TV nincs előnézeti kép, a hang átjön és a szerkesztés menüben is látszik az anyag.Egyszerűen nem tudok rájönni, hogy mi az oka.A régebbi gépemen, ATI 9600Pro, X800XT-vel gond nélkül ment.Remélem valaki már látott ilyet és tud segíteni.Köszi!

(#5034) engusz válasza engusz (#5028) üzenetére


engusz
veterán

Továbbra sem sikerült megoldani 100%-osan a problémát. Kiderült, hogy az A177-es analóg részét nem látja a Media Center (VMC), csak a digitálisat. És ezen keres. A Pinnacle-től letöltött "Media Center Enebler" programmal sikerült láthatóvá tenni a tuner-t, de sajnos nem 100%-osan, mert csak az egyik bemenetén volt kép és hang is együtt. Talán a másodikon. Az első csak kép jött. Nem találtam az Avermedia-tól hasonló programot, ami engedélyezné Media Center alatt a tuner analóg részét. Rengeteg registry módosítással próbálkoztam, de azok sem hozták meg a várt sikert. Ilyenkor mit lehet tenni? Van valaki tapasztaltabb a témában?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#5035) ricsy888 válasza Balinov (#5032) üzenetére


ricsy888
senior tag

Rendben. Egy másik kolléga is ezt ajánlotta, úgyhogy akk nem lehet rossz.
Köszi szépen.

(#5036) Balinov válasza ricsy888 (#5035) üzenetére


Balinov
félisten

Volt ilyenem,majdnemhogy eloszor a PH!n.Nagyon meg voltam elegedve vele.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5037) bzoley válasza Balinov (#5036) üzenetére


bzoley
veterán

Látod, nekem nem hitte el, hogy jó.

(#5038) Balinov válasza bzoley (#5037) üzenetére


Balinov
félisten

me' ,nekem elhitte? :))

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5039) #65675776 válasza Balinov (#5036) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nekem nem volt még, de jó. Ilyen ár mellett meg lehet beszerzek egyet csak a poen kedvéért.

(#5040) Balinov válasza #65675776 (#5039) üzenetére


Balinov
félisten

menjen a PIP,igaz? Amikor en vettem,csak DV2000,PVR2000,Expert meg korabbi raktari keszletet novelo modellek voltak meg kaphatok.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5041) #65675776 válasza Balinov (#5040) üzenetére


#65675776
törölt tag

Legfeljebb MVP. Az van most is, bár jelenleg csak két tuner van a gépben (PVR3000 Deluxe és PxDVR3200 H), és egy a dobozában (Expert). Mondjuk a jelenlegi lapomba még ép bele tudnám rakni az Expertet, de lehet megfojtaná a VGA-t...

Most is jó, hogy van kettő, eggyel felveszek, a másikon nézelődök, plusz közben megy egy DV átvitel is. De volt már olyan, hogy mind a három felvett paralell...

[ Szerkesztve ]

(#5042) Balinov válasza #65675776 (#5041) üzenetére


Balinov
félisten

3 szimultan rogzites.az komoly! gondolom mjpeg v. valami hasonlo laza kodeku capture volt.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5043) #65675776 válasza Balinov (#5042) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kettő hw MPEG2 és egy DirectBurn DVD.

(#5044) Khan13


Khan13
senior tag

Hello, bocs a láma kérdésért, de a pci és pci-e tv tuner kártyák közt mi a különbség a foglalaton kívül? Van valami előnye a pci-e-seknek?

(#5045) pinnacle válasza pinnacle (#5033) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nincsen valami ötletetek?Már az is jó lenne, hogy melyik fórumban kérdezzem. :) Próbáltam a videodigitalizálás, 8800GT/GTS-ben is, de sehol sem tudták. :(

(#5046) #65675776 válasza Khan13 (#5044) üzenetére


#65675776
törölt tag

Semmi egyéb különbség.

Előnye annyi, hogy szép lassan elfogynak a PCI-ok a lapokról.

(#5047) Khan13 válasza #65675776 (#5046) üzenetére


Khan13
senior tag

Köszi! Tudnál/tok ajánlani egy olyan pci-os tunert amelyik a lehető legkevésbé terheli a procit? Sajna egyenlőre elég gyenge a gépem... (kábel tv-s kábellel használnám) tvnézés és rögzítés lenne az elvárás. Köszi előre is.

(#5048) bzoley válasza Khan13 (#5047) üzenetére


bzoley
veterán

Leadtek PVR2100, PVR3000 Deluxe, vagy ha nagyon olcsót akarsz, akkor használtan PVR2000.

(#5049) Cs_Laci válasza bzoley (#5048) üzenetére


Cs_Laci
senior tag

Van valami okod arra, hogy a DVR 3100 H-t nem ajánlottad? Vagy csak az ára?

(#5050) bzoley válasza Cs_Laci (#5049) üzenetére


bzoley
veterán

A DVR3100H hybrid, nehezebben beszerezhető, valószínűleg kicsivel drágább, és nem szerepelt a kívánságok között a DVB-T tudás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.