Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) wassermann válasza pedrotakax (#2000) üzenetére


wassermann
addikt

Ha a DUNA hanngal jól bejön, akkor a kártyának semmi baja. Valahol a beállításoknál kell próbálkoznod!

(#2002) róland válasza pedrotakax (#2000) üzenetére


róland
veterán

Igen. Németország PAL B hangrendszer beállításokkal próbáld megkeresni a csatornákat. MAgyarországot még SECAM rendszerként tartja nyilván a driver vonatkozó része, ezért nincs hang.

Nekem pedig az lenne a kérdésem, hogy a keresés után letiltott csatornákat, hogyan lehet felszabadítani. Arról van szó, hogy sok csatornánál úgy ítélte meg a program, hogy kétszer vagy többször is megtalálta, és én bizonyára csak egyszer szeretném használni, így letiltott megtalált csatornákat. Csak sajnos olyat is letiltott, amit egyszer talált meg. (Úgy néztem, hogy a csatorna elnevezések alapján válogatta, mik szerepelnek többször, de sajnos vannak hibás elnevezések.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2003) pedrotakax válasza wassermann (#2001) üzenetére


pedrotakax
csendes tag

Hát ez az, hogy csak az jön be hanggal semmi más.

(#2004) pedrotakax válasza róland (#2002) üzenetére


pedrotakax
csendes tag

A Német Pal B -vel kicsit javult a helyzet, de még mindig sok csatorna sistereg. Ja még 1 kérdés, az upc-hez adtak valami szűrő kábelt, azzal egybe dugjam az antennazsinórt vagy ne?

(#2005) conchris válasza pedrotakax (#2000) üzenetére


conchris
csendes tag

Nekem is ugyan ilyen tv tuner kártyám van és ugyanez a problémám vele, csak az m1-nek van hangja, a többinél vagy sistergés vagy semmi. Meg tudtad oldani a problémát?

(#2006) pedrotakax válasza conchris (#2005) üzenetére


pedrotakax
csendes tag

Nem sajnos, csak szenvedek vele.

(#2007) róland válasza pedrotakax (#2004) üzenetére


róland
veterán

Szűrő kábellel is próbáltad?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2008) #65675776 válasza róland (#1999) üzenetére


#65675776
törölt tag

A tuner sw-ét nem ismerem. Esetleg próbáld meg újrarakni a drivert.

A sistergés problémára: [link].

[Szerkesztve]

(#2009) róland válasza pedrotakax (#2004) üzenetére


róland
veterán

Másik lehetőség Ausztria szintén PAL B rendszerrel.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2010) róland válasza #65675776 (#2008) üzenetére


róland
veterán

Közben volt egy driver frissítés, s azóta még nem próbáltam.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2011) #65675776 válasza róland (#2010) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha minden telepítéskor rákérdez a dologra, akkor az lesz a megoldás.

(#2012) róland válasza #65675776 (#2011) üzenetére


róland
veterán

Ez mostfrissítés volt, így nem kérdezett rá, de legközelebb kipróbálom a PCI-s kapcsolat nélkül.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2013) pandor


pandor
tag

Sziasztok

Külső TV tuner vásárlása előtt vagyok, mely PC bekapcsolása nélkül is megy (mint néhány sorral alább sorstársam).
A lehetséges versenyzők a következők:

ADS TV Station 100 (ár kb br. 21e) -> [link]
AverTV Box 7 (nem a 9-es) (ár kb. br. 21e) -> [link]
ACE 300 TV Box (ár kb. br. 18e) -> [link]

Míg az első kettő számomra is ismert márka, a harmadikról semmi infóm nincs, honlapot sem találtam, csak egy magyarországi forgalmazót.

Egy a szempont: a 19'' Samsung SyncMaster 913N monitorom a PC nélkül TV-ként is működjön, a lehető legjobb paraméterekkel a fenti pénzmagból (max. 21e, hogy legyen valami limit)....

Van valakinek ezekkel a termékekkel (+-)tapasztalata, esetleg tud ajánlani alternatív megoldást ebben az árkategóriában?

Szívesen veszek minden hozzászólást, köszönöm.

(#2014) djtoomi


djtoomi
addikt

hali tv tuner kéne nekem pontosabban haveromnak ajándékba(majd én is használom mert egy albiban lakunk)és olyan 5-6-7k-m lenne rá de inkább 5-6 ezer vagy az alatt gondolkod hogy vegyek valamit de nem tudom milyet.jó lenne ha lenne távírányítója az nem baj ha garija nincs csak hogy fel tudjon venni dvd-t meg hogy legalább 20 csatornát tudjak vele tárolni
szal ilyen körben kérnék segítséget mert nem tudom hol nézhetnék ilyennek utána itt már adztam fel hirdetést de semmi eredménnye nem volt és ha kérhetlek nézzetek nekem ilyen árban valami jót vagy tanácsoljatok valamit.előre is thx

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#2015) wassermann válasza djtoomi (#2014) üzenetére


wassermann
addikt

Hát ha TV-vevő is van benne és nem csak egy egyszerü analóg videó-bemenet akkor kb. 8000,-- Ft a minimum ár ahonnan indulnak. Íme egy kipróbált játékos a DEPO.HU-ról: [link]

[Szerkesztve]

(#2016) pandor


pandor
tag

Sziasztok
Eladó egy év eleji ASUS MyCinema P7131 kártya új állapotban. Tapasztalat nincs vele, mert vásárlás után (sajnos CSAK akkor) más megoldást választottam...
Ár: 6000 Ft
Email: pandor kukac dpg pont hu

(#2017) canniball válasza wassermann (#2015) üzenetére


canniball
nagyúr

''...egy egyszerü analóg videó-bemenet...''
Ilyet hol találni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2018) poffsoft válasza canniball (#2017) üzenetére


poffsoft
addikt

bármelyik vivo VGA karin, főleg ha régi :)
de lehet VGA nélkül is....


[Szerkesztve]

[ Szerkesztve ]

(#2019) wassermann válasza canniball (#2017) üzenetére


wassermann
addikt

Íme egy olcsó, csak video-bemenettel rendelkező (TV-vevő nélküli kártya):[link]

(#2020) canniball válasza wassermann (#2019) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszönöm! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2021) orbano


orbano
félisten

Hello!

Szerintetek ezt érdemes megvenni?

[link]

A vér nem válik VAZZE!™

(#2022) Hubapeti válasza Macilaci457 (#1908) üzenetére


Hubapeti
tag

Profi vagyonvedelmi kameram van S-video kimenettel :Y es ezzel akarom megoldani mivel minosegi nagyfelbontasu kepet ad

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#2023) Hubapeti válasza orbano (#2021) üzenetére


Hubapeti
tag

Engem is erdekel csak nem tudom ,hogy hasznalhato webb kameranak :F

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#2024) orbano válasza Hubapeti (#2023) üzenetére


orbano
félisten

használható, mint szinte minden TVtuner. a régi gagyi mercurym is jól üzemelt, tudtam vele msnen nyomatni a TVadást :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#2025) Hubapeti válasza pbalu (#1925) üzenetére


Hubapeti
tag

Helo
A tunereddel lehet webb-kamerazni?Van video bemenete es kepes net mitingre? :F

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#2026) Hubapeti válasza orbano (#2024) üzenetére


Hubapeti
tag

Koszike :R es milyen tunert ajanlasz occsoert?
En ugy tudom ,hogy Leadtek 2000XP-expert a legjobb de nem tul olcso.Mi a velemenyed?

''Vigyázz a Földre, ez az egyetlen bolygó, ahol lehet csokit kapni''Lenry

(#2027) orbano válasza Hubapeti (#2026) üzenetére


orbano
félisten

en az alabb linkeltbol vettem most kettot. mindjart kiprooobalom

A vér nem válik VAZZE!™

(#2028) #65675776 válasza orbano (#2021) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha kell MPEG2, akkor nem érdemes megvenned, azért külön kellene fizetned.

És mindenképpen más SW-vel kell használni, mert a gyári egy rakat fos.

(#2029) orbano válasza #65675776 (#2028) üzenetére


orbano
félisten

közben elhoztam, kipróbáltam, viszem vissza hozok a 007-esből egy párat inkább :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#2030) rzoli


rzoli
senior tag

sziasztok!

Az egyik ismerősöm vett egy asus tv tunert. Sajnos a pontos tipust nem tudom. Beállította, de nincs mindegyik csatornának hangja. Pl. RTL-K nincs, de TV2 van. ???

Nővérszállón lakik, valamiféle kábeltévéjük van, vagy 15 csatornával, de közelebbit erről sem tudunk... :( (örültök a kérdésnek mi?)

Van valami ötlet?

Arra gondoltam este felrakom a DScaler-t, de ha tudtok adni már ötletet, annak is tudnék majd örülni!

üdv
Z

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#2031) róland válasza #65675776 (#2011) üzenetére


róland
veterán

Pinnacle driver frissítésével megoldódott a headset problémája. Így most megy mindkettő. Tehát valahol ott volt a gubanc a driverben.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#2032) JohnnyX válasza #65675776 (#2028) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Hat ez szinte ugyanaz a kartya amit en is vettem (Pctv stereo xe pro, philips csipes, taviranyito nelkuli)
Mpeg2-ert nem kellett fizetnem, mert a driver cd-re ra van nyomtatva a serial szam. :)
Es jobb a kepe, mint az elotte levo pro kartyamnak volt. (Rtl-k tv2 nem csikos, nem zajos, minden mukodott elsore stb)
Es mindez 6500 bruttoert.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#2033) TudorVigyor válasza JohnnyX (#2032) üzenetére


TudorVigyor
aktív tag

Nekem is van, tenyleg szep a kepe, tenyleg benne van az arban az mpeg2 licence, amit mindenki tulaj figyelmebe ajanlok (a leirasbol nem tudom hogy ez az ''aprocska'' info kiderul-e, lehet hogy legkozelebb elolvasom, no nem baj, eljen a Ph!, innen minden kiderul). Ez az elso tunerem amit a sajat programjaval hasznalok, bar az mpeg4 (xvid) azert hianyzik, de mpeg2-ben is szepen dolgozik. A timeshift is mukodik, amirol a regebbi tapasztalataim alapjan azt hittem, csak marketing duma. Csak cefetul melegszik (persze attol fuggetlenul, hogy tevezel-e vagy nem), kulon ventivel hutom. (Ja es meg annal is olcsobban vettem azon az M betuvel kezdodo helyen ahol a garancia hivatalosan sem letezik). Best buy gyanus$

(#2034) murphy27


murphy27
tag

Üdv! Van valakinek olyan tv tunere amellyel két csatornát lehet nézni egyidőben (PIP, PAP, POP)? Megosztaná a tapasztalatait vele? Előre is köszönöm.

[Szerkesztve]

"A papírsárkány is a széllel szemben emelkedik a magasba."

(#2035) #65675776 válasza murphy27 (#2034) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ahhoz két analóg tuner, vagy (legalább) egy digitális tuner kell.


JohnnyX: Ez is csak azt bizonyítja, hogy a Pinnacle támogatás táján elég gyenge. Egy kártya többféle chippel is létezik, az egyik sw ingyér tartalmazza az MPEG2-t, a másiknál fizetni kell érte...

Egyébként ha tartozék az MPEG2 codec, akkor mi a bánatért kell neki külön regszám??? :F

[Szerkesztve]

(#2036) Aquamaniac


Aquamaniac
csendes tag

Létezik olyan tuner, ami anlkul is vegzi a dolgat, hogy a szamitogep be legyen kapcsolva?
Vagyis sima LCD monitoron szeretnem a TV-t nezni anelkul hogy zugjon a PC ventilatora a fulembe. A valaszt elore is koszonom.

(#2037) bzoley válasza Aquamaniac (#2036) üzenetére


bzoley
veterán

A topic-ban olvasni is lehet, nemrég hármat is felsoroltak:[link]

(#2038) Magnat


Magnat
veterán

Sziasztok, #1873-ban elhangzott, h a Leadtek DTV2000 H mellett nem nagyon lehet játszani, max aknakereső ... de előtte meg azt olvastam, h hardveresen tömöreít, akkor miért fogja ennyire a rendszert? Létezik még ezen a kártyán kívül másik hibrid 1ébként? Melyik ajánlott megvételre és hol?

Thanx!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2039) bzoley válasza Magnat (#2038) üzenetére


bzoley
veterán

Ott azért egy kicsit másról volt szó. Konkrétan a felvétel biztonságáról, aminek egyik ajánlott fetétele, hogy nem játszunk közben. Egyébként nem tud hw-ből mpeg2-t tömöríteni, az analóg része tulajdonképp megfelel egy Exert-nek. A digitáls rész az más ott nem kell tömöríteni.

(#2040) Magnat válasza bzoley (#2039) üzenetére


Magnat
veterán

Jah persze, természetesen az analógra gondoltam. De akkor jól értem, h hardveresen tömörít? Gondolom, digitálisnál csak menteni kell a streamet ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2041) Pizzafutar válasza Magnat (#2040) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Szerintem rosszul érted, az analog reszen nincs hw mpeg2 encoder.
Ilyesmit szerintem pl. a Hauppage HVR-1300 tud.

(#2042) Magnat válasza Pizzafutar (#2041) üzenetére


Magnat
veterán

És annak van digitális tunere is?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2043) Pizzafutar válasza Magnat (#2042) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Igen, hibrid kártya.
Csak még tapasztalatom nincs vele...

(#2044) Magnat válasza Pizzafutar (#2043) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi, és merre lehet ilyet venni mennyiért? Depon nincs és magyar oldalon csak 1 találat van rá, ahol azt ztaglalja vki, h ha használja, fagyik tőle a gépe.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2045) canniball válasza Magnat (#2044) üzenetére


canniball
nagyúr

[link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#2046) Magnat válasza canniball (#2045) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2047) Magnat


Magnat
veterán

Kompatibilitási problémák tekintetében vannak nem javasolt típusok? Csak azért kérdezem, mert van egy Pixelwiev kártyám, amit ki kell venni xp installnál, mert totál befagy tőle a gép, és utána is rendszeresen kifexik vmitől, aztán már nem műxik, csak reinstall után (nem hiszem, h a kártya rossz, haveromnak is volt hasonló tünet)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#2048) gomezzz


gomezzz
csendes tag

Van egy Leadtek Palmtop tv-m,de működése nem kifogástalan:
egy-két perc után hangkimaradások vannak és kis idő után a kép is beszaggat,sőt van amikor már meg is áll...pedig 2 gigás procim van,van memória is meg minden,mi lehet a probléma??a képminőség nagyjából elfogadható,persze amikor nem szaggat be...

(#2049) JohnnyX válasza Magnat (#2047) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Probaltad esetleg masik pci slotba rakni?

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#2050) JohnnyX válasza #65675776 (#2035) üzenetére


JohnnyX
senior tag

Tudom sokan szidjak a Pinnacle-t, nekem ez a masodik kartyam, legeloszor egy Pixelview tvpro volt, csak kellett a zse surgosen valamire s el kellett adnom ugy, hogy szinte ki se tapasztaltam.
Errol a mostani kartyamrol is csak a sajat tapasztalatomat tudom elmondani, hogy egy 2 eves winxp ala siman belotte magat, es tisztan latom hogy az elotte levo pctv pro-nal szebb a kepe. Lehet hogy a nem connexant csipnek koszonheto.
Az mpeg2 aktivalasahoz is csak a sajat tapasztalatomat tudom mondani, hogy a pro-hoz nekem sikerult ingyen regisztralni, de meg nem tudom mar mondani hogy hogyan.

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.