Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3401) Zooka válasza bzoley (#3400) üzenetére


Zooka
tag

Köszi a gyors választ, valószínűleg a Global teljesen megfelelő lesz, és alig 8k nagyon jó ár érte. Úgy látszik a vizes boltban még mindig nem raktak ki rendes képet a Global-ról. Tehát úgy kell kinéznie ami a tesztedben van?

A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,az optimista a fényt,a realista a mozdony lámpáit, a mozdonyvezető pedig három hülyét a sineken... Remélem míg a föld kerek, mindig lesznek Thinkpad-ek!

(#3402) bzoley válasza Zooka (#3401) üzenetére


bzoley
veterán

Úgy.

(#3403) nrgxxx


nrgxxx
tag

sziasztok!

Teljesen Láma vagyok a tv tunerek világában még.
szerintetek szobai antennával panelban lehet fogni valamit?

[Szerkesztve]

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#3404) hati válasza nrgxxx (#3403) üzenetére


hati
addikt

m1, tv2, rtl klub

(#3405) nrgxxx válasza hati (#3404) üzenetére


nrgxxx
tag

na az nekem tökéletes is lenne...
kapok kölcsönbe jövőhéten 1-2 dolgot, úgyhogy ki is próbálom ezt is.
kösz a választ

Minden embernek meg kell tanulni, hogy hogyan kell élni.... csak kár hogy pont egy élet kell hozzá.

(#3406) rasurosan


rasurosan
csendes tag

Sziasztok!

Nem pontosan ide való a kérdés, de remélem tudtok segíteni.
Egy olyan eszközt keresek, amit rácsatlakoztatok a tv kábelre, és továbbítja a kábeltv csatornákat egy másik szobában lévő tv-hez! Tudtok ilyet ajánlani?
A segítséget előre is kösz!

(#3407) skoos


skoos
őstag

Teljesen OFF leszek....sry

egy egyszerű soros portra köthető irda (infra) kábelt keresek, (a kapcsolási rajzok és szerelési útmutatók elérhetők a neten, csak nem tudom megcsinálni) amit a GIRDER nevű programmal tudok konfigurálni.

Azért keresem pont ezt, mert már volt ilyenem, csak most tönkretettem.

Ha valaki tudja, hol tudnék ilyet beszerezni, kérem szóljon!



Köszi.

OFF

(#3408) wassermann válasza rasurosan (#3406) üzenetére


wassermann
addikt

Iyen sajnos nincs: nagyon nagy adatmennyiség lenne. A ma kapható cuccok csak egyetlen csatornát tudnak átvinni, ami pl. lehet egy videomagnó, egy működő TV vagy egy DVD-lejátszó jele.

(#3409) #65675776 válasza rasurosan (#3406) üzenetére


#65675776
törölt tag

Úgy hívják koax kábel. Vagy fogalmazd meg pontosan mi a probléma, amiért nem tudod a másik TV-t közvetlenül rákötni a kábelre egy osztó segítségével.

(#3410) rasurosan válasza #65675776 (#3409) üzenetére


rasurosan
csendes tag

A probléma az, hogy nem akarunk annyit fúrni, illetve annyi kábelt felhasználni. ezért gondoltam, hogy létezik egy zsinór nélküli jeltovábbító, aminek a az adóját a kábelre, a vevőjét/antennáját a tv-re kapcsolom rá, és akkor át tudja játszani a csatornákat.

(#3411) #65675776 válasza rasurosan (#3410) üzenetére


#65675776
törölt tag

Így már érthető. Akkor viszont wassermann hsz-a a mérvadó.

(#3412) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Helótok! USB-s TV-tunert szeretnék venni, és az AverMedia AverTV Hybrid +FM Volar-t néztem ki. Volt itt egy Ph teszt és ott elég jókat írtak róla, de érdekelne a tapasztalat, h van-e vkinek ilyen. Úgy általában mi a vélemnyétek az USB-s tunerekeről? Sokat eszik a prociból? Nekem főleg az itthoni VHS állomány digitalizálásra kéne, a konfig: P4 1,5Ghz 512kb cache, 512 RAM. Nem szeretnék közben mást csinlálni elég ha csak ezzel törődik a gép, elég lenne hozzá (úgy h nicns hardveres mpg2 tömörítés a tuneren)? Vagy tudtok ajánalni egy jól bevált kari-t (esteleg USB-st), ami alkalmas VHS digitalizálásra és max 17 ezer? Előre is köszi a válaszokat!

[Szerkesztve]

(#3413) zsimboj


zsimboj
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Avermedia Hybrid PCMCIA TV kártyám, és eléggé akadozik a digitális adásoknál a kép. Tudja valaki, hogy mi lehet a probléma? Elég masszív gépen fut, úgyhogy hardveres gyengeség kilőve.

Köszönöm.

(#3414) wassermann válasza zsimboj (#3413) üzenetére


wassermann
addikt

Mivel a DVB-T digitális adás ''számítógépbarát'' MPEG2-jelfolyam, ilyennél a kártyának igazán semmi dolga nincs.
A számítógéped kapacitásában vagy az adás erősségében kell keresni a hibát (antennaerősítő?).

(#3415) Kormi76 válasza Kormi76 (#3412) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Nos? Szerintetek mi legyen? Megvegyem az AverTV hybridet? Elég lenne a gépem a szoftveres MP2-höz? :F

(#3416) zsimboj válasza wassermann (#3414) üzenetére


zsimboj
csendes tag

Igazad lehet, de egy Core 2 Duo 1,66GHz, 512Mb memóriával elég kell, hogy legyen. Ráadásul a Széchenyi hegyi adótoronytól kb 500m-re vagyok. Szóval a jelerősség sem lehet gond. Vagy leghet, hogy túl közel vagyok hozzá? Nem hiszem, hogy ez befolyásolná.
Leszedtem a legújabb AverMediaCenter-t, azzal is szaggat, meg a leújabb drivert is. Esetleg más szoftver segíthet? Tudsz ajánlani vmi TV-s szoftvert?

Kösz.

(#3417) rasurosan válasza #65675776 (#3411) üzenetére


rasurosan
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket mindkettőtöknek!

(#3418) bzoley válasza zsimboj (#3416) üzenetére


bzoley
veterán

Ezzel tudod ellenőrizni, hogy minden rendben van-e a vétellel:[link]
Lehet, hogy a megjelenítésnél van gond. Egy rossz codec, vagy a vga nem optimális működése. Én se közel nem vagyok, se rálátásom nincs az adóra, mégis 99% a jelszint, ami már tűrhetőnek mondható.

(#3419) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Heló! A rögzíthető videó felbontása szoftver vagy kártya függő? A szoftveres karinak van előnye a hardveres kódolóval szemben (az erőforrásigényen kívül, van különbség?)?

(#3420) bzoley válasza Kormi76 (#3419) üzenetére


bzoley
veterán

Manapság már nehéz olyan kártyát találni, ami ne lenne képes 720(768)*576-os képet produkálni. A többi szoftver-függő.
Igen, van előnye: olcsóbb. De ennyi.

[Szerkesztve]

(#3421) GBotond


GBotond
tag

Hali,

Avermedia AverTV Box7 tulajdonosokhoz szólna a kérdésem: hány voltos a táp? Elkeveredett a tápja, és a talált tápok között van 9 V-os meg 12V-os is, nem tudom, hogy melyik lehet az...

Köszi:

GBotond

(#3422) Kormi76 válasza Kormi76 (#3412) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Erre senki sem? :F

(#3423) wassermann válasza zsimboj (#3416) üzenetére


wassermann
addikt

... a Széchenyi hegyi adótoronytól kb 500m-re vagyok ...

Akkor próbáld csak meg a DVB-T-t antenna nélkül (leszedett antennával) ! - szerintem iszonyú erős jeled lehet, ami megbolondítja a készüléked Tunerét vagy olyan erős visszaverődések vannak, mintha vihar lenne a tengeren ...

[Szerkesztve]

(#3424) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Holnap szeretném megrendelni a DIGI TV-t. http://www.digi.tv
Kellene a nagyobbik géphez egy TV tuner, ami nem PCI-os, hanem USB-s.

Az elvárások.
1.Legyen márkás, szóval ne legyen noname
2.Legyen hozzá 64 bites XP, valamint Vista driver ( Vista még nincs itthon, de a jövőben lesz vásárolva az is ) TV BOX esetében azt hiszem nem kell driver
3.Legyen lehetőleg távirányító is hozzá.
4. Az ára ha lehet 20 000 Ft körül legyen, ne nagyon haladja meg azt.
5. Képes legyen digitális adások vételére is, hogy minél időtállóbb legyen

tudtok ilyeneket ajánlani?

(#3425) #41133696


#41133696
törölt tag

[link]

[link]

A DVB-T mit jelent ? Mi a definicója?

[link]

Analóg vagy digitális is ?

(#3426) bzoley válasza #41133696 (#3424) üzenetére


bzoley
veterán

Nem írom le ide is, majd a másik fórumon átbogarászod.
Max. azon töprenghetsz egy kicsit, hogy az usb, vagy a minőség az elsődleges szempont.

(#3427) #41133696 válasza bzoley (#3426) üzenetére


#41133696
törölt tag

Figyu nem felvágásból nem jó a PCI-os, hanem mert nincs slot, illetve azok foglaltak, mert a nagy chipset hűtő ott van . Thermalright HR-05 SLI

(#3428) bzoley válasza #41133696 (#3427) üzenetére


bzoley
veterán

Gondoltam, hogy van rá okod, de a te dolgod. Nem felvágásból említettem meg.
Én még a vga-t is kidobnám, ha útba lenne :)

A HR-05-öt nem tudod úgy forgatni, hogy előtte, alatta elférjen?

(#3429) Kormi76 válasza bzoley (#3428) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Bocs, hogy beleszólok, csak már engem is érdeklene: az USB-s tuner rossszab minőségű, mint egy PCI-os, általánosan? Vagy ez most hogy van?

(#3430) Kormi76 válasza #41133696 (#3427) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Amúgy, nemtom, h nézted-e de van egy Avermedia AverTV Hybrid + Fm Volar tuner, ami DVB-T +Analog és USB 2.0ás (USB stick). Az ára 17k körül van, de max 20k. Volt itt a Ph-n egy teszt róla [link], amin Különösen ajánlott minősítést kapott és állítólag a képe verte a Leadtek karit is ( a chip gyártója ugyan az). Na most én írtam ide régebben, hogy kinek mi a véleménye róla, de nem kaptam választ :F , de arra jutottam, hogy én ilyet veszek VHS digizéshez, mert nagyon jókat hallani róla innen-onnan. Gondold át ezt a karit is, ha szóba jöhet mert viszonylag új és szerintem nagyon jó ár/érték aránnyal bír a teszt alapján. Remélem segítettem.
Üdv: Kormi

[Szerkesztve]

(#3431) #41133696 válasza Kormi76 (#3430) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tetszik ez az avermedia.

''idézet innen : http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopic=55829&st=2430#entry5028388
( [link] )
VKP írta a HWSW-n :
DigiTV DVB-S rendszert használ, létezik olyan tuner ami ezt tudja, viszont mivel kódolva van az adás (ha jól emlékszem Nagravision rendszerrel) nem fogod tudni nézni, mivel nincs olyan kártya, amibe Nagravision kártyát tudnál tenni. UPC CryptoWorks-t használ, ehhez elvileg van olyan tuner amibe bele tudod rakni a kártyát, gyakorlatilag nem tudok olyan embert aki kipróbálta volna, elég borsos ára van. Legegyszerűbb, ha veszel egy tunert amin van Composite bemenet, arra rákötöd a Set-top boxot (beltéri). Ha szeretnéd gépről vezérelni a beltérit, akkor venned kell egy MS távirányítót, meg XP MCE-t, vagy Vista-t, amiben van media center (ez esetben media center kompatibilis tunert vegyél).
''

Az Avermedia ezen típusa a hozzászólásban leírtaknak maradéktalanul megfelel?

Bocsi, hogy ennyire kérdezősködök csak nem zeretnék semminek sem mellé fogni.

(#3432) #41133696 válasza bzoley (#3428) üzenetére


#41133696
törölt tag

Sajnos nem sikerült a lentebbi 1. ábrán való módon feltenni:

[kép]

azért nem mert ASUS A8N-SLI alaplapon ott van két kondi, és a hőcsövek valószínűleg nyomnák, így a szervízben a 2. ábrán látható módon helyezték fel:

[kép]

SLI így foglalt, plussz rá jött egy 80 mm-es cooler, annyi hely maradt a gépben, hogy az alsó slotba került az X-FI, mert a felette lévő slotot a 80 mm-es cooler foglalja el.

3. ábra 80mm-es cooler nélkül:
[link]
4. ábra 80 mm-es coolerrel valamint az X-FI a PCI slotban,
[link]

[Szerkesztve]

(#3433) Kormi76 válasza #41133696 (#3431) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Nemtudom, hogy kielégítő-e a válaszom, mert nem értem pontosan mit szeretnél, de itt a gyártó oldali [link] , ezen remélhetőleg minden kérdésre választ kapsz, habár angol nyelvű. Kiemelnék 1-2 dolgot, ami szerintem érdkelhet:
''-Compliant with Windows XP Media Center Edition 2005 (DVB-T only)
-Provide Composite (RCA) input signal to easily connect DVD/VHS player, game console, or camcorder
- Included: S Video / Composite 2 in 1 Cable''
Ezek szerint kompatibilis az XP MCE-nal, aminek nem egyenes következménye a Vista MediaCenter, de szerintem innen már driver függő és szerintem azzal is kompatibilis (lesz)
A másik, hogy van RCA bemenet (VHS stb.-nek) és a hozzáadott kábelen, van kompozit bementet, ahogy fentebb írtam, amivel szerintem bármit rátudsz kötni a kábeltv-től kezdve a Set-top boxig, feltéve, ha van kompozit kimenete, de miért ne lenne. Távi van hozzá. A DVB-S-sel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy szerintem fölösleges DVBS-es tunert venni, mert a dekódoláshoz úgyis kell dekódoló, ami át is alakítja a jelet és kompoziton küldi ki, ahogy te idézted, különben nem tudnád nézni hiába érzékeli a csatornákat, kép nem lenne, ugyan ez a DVB-C-nél. Az egyedüli hasznos dolog a DVB-T, azaz földi sugárzású, ami jelenleg nem kódolt, tehát nézhető szabadon, és ezt a kari is tudja. Ennyi lenne, bocs h így bőlére eresztettem, remélem kilégítő volt a válaszom.
Üdv: Kormi


[Szerkesztve]

(#3434) spike.


spike.
csendes tag

Van egy eladó Hauppauge PVR-150 PCI kártyám távirány nélkül, ha érdekel valakit akkor [link]. Alkudni lehet ésszel! ;)

(#3435) #41133696 válasza Kormi76 (#3433) üzenetére


#41133696
törölt tag

Aha, de az is fontos, hogy legyen hozzá 64 bites XP driver meg 64 bites Vista is, mert pl ha pl csak a Vista driver hiányzik már nem időtálló, ha meg a 64 bites XP driver is hiányzik, akkor meg annyira hasznavehetetlen az új gépben, mint a Pinnacle PCTV kártyám, amihez nincs 64 bites sem XP sem Vista driver. A Vistara a jövőben szeretnék átállni és megvenni, de ezért fontos. Apropó a Pinnacel Line-In kábele elkavarodott nem tudjátok lehet kapni Line-In kábelt a boltokban ? Akkor sem gond ha számtech boltban nem ,csak ilyen Audio felszereléseket áruló boltban lehetne kapni.

(#3436) Kormi76 válasza #41133696 (#3435) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Találtam hozzá béta Vista drivert és azthiszem 64bites is van. A másik, hogy szerintem egyre fognak megjelenni a Vista driverek, tehát én nem aggódnék annyira. Egy gyártó, ha van egy kis esze fejleszt Vista drivert, mert máskülönben a jövőben, sőt már most sem venné meg senki a termékét. Ez a kari pedig viszonylag új is, tehát nem ismételném magam, én nem aggódnék. Mellesleg én is Vista-t használok. És kiderült, hogy a jó öreg webkamomhoz nincs vista driver...je :W .

[Szerkesztve]

(#3437) Darkness


Darkness
aktív tag

Udv,

olvasgatom szorgalmasan a topicot, gondoltam, hogy a mostani vivo-s kartyamat egy tuneres megoldasra cserelnem, de. kerdesem, hogy melyik tuneres kartyanak a legkissebb az eroforras igenye. itt ertem az alatt, hogy a hozzatartozo szoftver nem zabalja a procit mikor csak Tvzek.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#3438) bzoley válasza Darkness (#3437) üzenetére


bzoley
veterán

Az én konfigommal Vista-n a WinFast PVR2 5%-os terhelést mutat még VMR módban is.

(#3439) klaczi válasza Kormi76 (#3430) üzenetére


klaczi
aktív tag

Talán a legjobb amivel találkoztam.Pedig nekem is volt egy pár tv tunerem. Melegszik. Ez lehet negatívum.Fórumja nincs! (vagy nem tudok róla) Tehát működik.

(#3440) Darkness


Darkness
aktív tag

meg valakinek valami ajanlasa? pro, kontra?
ahhh... kerdes, a hardvweres vagy a szoftveres tunert erdemes valasztani? elozokben a`szem leirtam, hogy a tuner konkretan egy video, csak idonkenti digizes miatt szeretnek egy ilyen kartyat.

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#3441) #41133696 válasza Kormi76 (#3436) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor fogn ak hozzá valószínűleg nem csak Beta-t adni ;)

A Digitv-nél a legtöbb adás Stereoban szól igaz? Ha RCA-n keresztül van rákötve egy mono TV Tiunerrel ,mivel a Tuner részét nem használja, akkor Stereoban fog szólni ?

(#3442) dag


dag
tag

Milyen tv tuner-t ajánlotok, ha a sima PCI slot ki van lőve (nincs hely), csak PCI x1 meg USB van :) Előző kártyám Pinnalce PCTV Pro volt, ehhez hasonló, vagy jobb kártyára gondolok!

(#3443) dag válasza dag (#3442) üzenetére


dag
tag

És erről az Abit KN9-Ultra -ban lévő Realtek ALC883 alaplapi hangari tehet :W Helyére dugtam egy SB Live 5.1 Digital hangkártyát és van még 1 ide bővítőm azt kifújt a 2 slot :(

[Szerkesztve]

(#3444) #41133696


#41133696
törölt tag

[link]

DigiTV-hez ez jó igaz?

[link]

kicsit gáz, hogy a gyártó oldala nem jön be.

(#3445) #41133696


#41133696
törölt tag

www.leadtek.com

[link] -ként nem jön be, de www.leadtek.com.tw-ként igen

[link]


(#3446) #41133696


#41133696
törölt tag

http://www.leadtek.com.tw/uk/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=282

[kép]

Na szóval ha a D-SUB-ba bedugjuk a monitort a TV-BOX,ba akkor hogy jut el a Videó karihoz, hogy ne csak tévézni tudjunk már, hanem a számítógép is rá legyen dugva.

(#3447) #41133696


#41133696
törölt tag

Vagy ez pl:

[kép]

http://www.avermedia.com/cgi-bin/products_tvtunerbox_avertvbox7.asp#

(#3448) #65675776 válasza #41133696 (#3446) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez az eszköz nem PC-s TV-zésre van kitalálva. A PC-re legfeljebb a Video Output-on keresztül tudod rákötni, ahhoz viszont kell egy VIVO-s VGA, vagy egy digitalizáló/tuner kártya a gépben.

(#3449) #41133696 válasza #65675776 (#3448) üzenetére


#41133696
törölt tag

hmm, és az alsó, avermedia?

(#3450) #65675776 válasza #41133696 (#3449) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha jól látom a manual-ban, akkor ennek semmiféle olyan kimenete sincs, amivel PC-re lehetne kötni. A PC-t csak mint bemeneti eszközt tudja kezelni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.