Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11001) ggg1 válasza Flashget (#10991) üzenetére


ggg1
aktív tag

No igen, a 11001. hozzászólásra való tekintettel, térjünk vissza kicsit a tunerkártyákhoz! :-)

"A DVB-C tunerek túlárazottak így kalkulálj vele."

Igen, ezt én is észrevettem. Ma szétnéztem egy kicsit alaposabban, hogy mi is a kínálat pontosan, és feltűnt, hogy míg DVB-T tunerből már igen jókat lehet kapni 5000 forint körül, dvr-rel, timeshifttel és teljes funkcionalitással, DVB-S-ek is vannak bőven 10000 forint alatt, addig a DVB-C tunerek ennél jóval drágábbak, a többszörösei. Miért lehet ez? Én nem gondolnám, hogy nagyon más lenne a felépítése egy-egy ilyen tunernek. Elvileg ugye az adat meg a kódolás is ugyanaz, csak az átviteli közeg más. De én azt gondolnám, kábelen talán egyszerűbb jeleket küldeni, mint a levegőben, és antennákkal kalkulálni.
Szóval furcsa ez az árkülönbség.

Megosztanám, hogy én mire jutottam ma a keresésben.
Az általam talált legolcsóbb kábeles digitális tunerkártya, amit Magyarországon kapni 11500 forint + áfa.
Az egyetlen gyengéje, hogy PCI csatoló felületű, ami már egyre kevesebb gépben van, sajnos az enyémben sem. De azért - gondolom - a legtöbb gépben még van PCI bővítőhely, így sokakat érdekelhet. Emiatt külön érdemes itt kiemelni, mivel hogy zhagyma listájában nincs benne, mert abban csak a PCI-e és USB csatolós kártyák vannak.
Ezt a régebbi csatolófelületet leszámítva viszont a specifikáció szerint a kártya mindent tud: DVB-C SD és HD, PVR felvétel, timeshift, EPG, teletext, távirányító és még CI slot is.
A hardverkövetelménye: egymagos 1,8 GHz-es CPU, 512 MB RAM.
http://www.argep.hu/product_666943.html

Ezt követően viszont valóban bruttó 18-20 ezer forint környékén folytatódik a kínálat.

[ Szerkesztve ]

(#11002) ggg1 válasza Flashget (#10991) üzenetére


ggg1
aktív tag

"Ha nem akarsz rendelni külföldről DVB-C tudó tunert:
[link]"

Igen, köszi a tippet, de ezeken már túl vagyok, régebben már itt ajánlották őket:
elérhető olcsóbb DVB-C tunerek

És már azon is túl vagyok, hogy itt Imis szívott vele egy jó csomót sajnos :-(
Terratec HTC

De sajnos az ő történetéből nem derült ki, hogy csak az a kártya volt-e a rossz. Ebből kifolyólag pedig már délelőtt [link] és azóta is az a legfőbb kérdésem, hogy van-e valakinek olyan tapasztalata erről a Terratec kártyáról, hogy szépen működne Digivel vagy bárhogy.

(#11003) zichie válasza ggg1 (#10994) üzenetére


zichie
senior tag

A timeshiftnek nem kell nagy hardver követelmény, az erőforrás 90-95%-át a h264 dekódolás teszi ki, de ha van teljes h264 gpu támogatás, akkor a cpu csak néhány százalékon pörög. Szükség esetén, ha kódolt az adás és szoftveres a dekriptálás, akkor dolgozik a cpu, de ez a h264-nek így is töredéke.
Ezt most úgy általánosságban a dvb technikáról írtam, mert digikábelen nincs kódolt hd adás (egyenlőre).

[ Szerkesztve ]

(#11004) ggg1 válasza zichie (#11003) üzenetére


ggg1
aktív tag

oké!

Remélem, nem is kódolnak majd nagyon semmit a Digin. De valahogy mégis csak elérik, hogy azok a csatornák le legyenek tiltva, amikre nem fizetek elő. Beszélgettem egy t-comos szerelővel, és teljesen ki volt tőle akadva, hogy hogy lehet az, hogy a Digihez nem kell kódkártya, mivel valahogy le kell kódolni azokat a csatornákat, amikre nem fizetek elő, és nem lehet mindenki előtt analóg jelszűrő, mert akkor nagyot romlana a jel.
Hát, mondtam neki, hogy én ehhez nem értek, hogy a Digi hogy oldja meg, de működik, tanuljanak tőlük. :-)

(#11005) daffy1989


daffy1989
tag

sziasztok
soha nem volt tv tuner kártyám és nem is értek hozzájuk,így szeretnék segítséget kérni.
a foci eb-t szeretném nézni gépen,amit az m1 közvetít. az egyetlen hiba,hogy nincs bekötve tv a lakásba. létezik olyan kártya,amellyel ez megoldható a tv bekötése nélkül is? másra nem is lenne használva. megköszönöm a segítséget előre is

(#11006) Avermedia_hu válasza daffy1989 (#11005) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Szia!

Keress bármilyen DVB-T tunert.
Azzal tudod fogni az ingyenes mindigTv csatornákat.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11007) Bozek válasza daffy1989 (#11005) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ebben az esetben csak a mindigTV-t tudod használni, amihez DVB-T-s tuner kell. Budapesten lehet, hogy elég egy szobaantenna (vagy akár egy lecsupaszított koax-kábel), de lehet, hogy tetőantenna kell. Ezt nem tudom megmondani.

(#11008) huk06


huk06
csendes tag

Sziasztok.
Tanácsot szeretnék kérni.
Tv tuner vásárlása előtt állok.
Az alábbi 2 tipus közül szeretném az egyiket megvenni:

Hauppauge WinTV HVR-930c, DVB-T/DVB-C/Analog
Hauppauge PCTV QuatroStick, DVB-T/DVB-C/Analog/FM

Tv kártya terén hiányosak az ismereteim.
A 2 tipus között mi a különbség?Mi az előnye az egyiknek a másikhoz képest(pip,teletext,kevésbé terheli a rendszert,mpg4 stb)?
Win7 (32) oprendszerem van.Néha felvételre használnám.Inkább tv nézés lenne a fő szempont.Jó lenne,ha a tv adást kis ablakban ki tudnám tenni a sarokba,mikor gépezek.
Mivel DVB-C-t is tudnak,gondolom,naracomos kábeltv vételére alkalmasak?
Tudnátok segiteni a választásban?

[ Szerkesztve ]

(#11009) Flashget válasza ggg1 (#10998) üzenetére


Flashget
félisten

Nagyszerű ilyen hosszú posztot írsz (emlékezettsz valakire egy másik fórumon)és ez már off kategória, de én csak és kizárólag az ügyfélszolgálatukról beszéltem nem a lanról, kábeltv-ről vagy más szolgáltatásukról. :)

Kőbányán laksz? Újhegy, Óhegy? :-)

nem nyert..mellette lévő kerület :)

Realme GT Master Edition

(#11010) Maszi65


Maszi65
csendes tag

Nos újra itt és kettő kártyát kinéztem:

Leadtek WinFast DTV2000 H TV tuner (Hybrid, MPEG4) PCI

Leadtek WinFast DTV Dongle H TV tuner (Hybrid) USB

Melyiket lenne érdemes használnom kábel tv nézéséhez ill. annak rögzítéséhez?

[ Szerkesztve ]

Karoly

(#11011) Bozek válasza Maszi65 (#11010) üzenetére


Bozek
nagyúr

Analóg TV rögzítésére én mindenképp a belső tunert javasolnám.

(#11012) ggg1 válasza Flashget (#11009) üzenetére


ggg1
aktív tag

okkké! :-)

Nos, látod, egyről beszélünk; nekem is volt rosszabb tapasztalatom a Digi ügyfélszolgálattal kapcsolatban is, meg a többivel is egyenletesen. Erről a levelező portról például fogalma sincs náluk senkinek, hogy mi fán is terem.
Azért, amikor azt írtad, hogy mentél rájukborítani az asztalt, biztosan volt valami gondod a szolgáltatással is. Nem nézem ki Belőled, hogy kedvtelésből mész asztalokat borogatni. :-)))

Nekem ott a metró túloldalán, Kőbányán lakik egy kedves jó barátom, aki szintén már vagy negyed százada elkötelezett híve ennek az EMKTV-s társaságnak, ő nagyon szereti őket, nem volt velük soha semmi baja, meg a szolgáltatással sem, de hát gondok ugye mindenütt akadnak, ilyen az élet. :-)

További szép napot kívánok! :-)

(#11013) einfuhlung válasza Avermedia_hu (#10937) üzenetére


einfuhlung
csendes tag

köszöntem, körbenézek

(#11014) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem USB-s DVB-T,C tunert ajánlani ami kapható is?

Köszönöm.

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#11015) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

USB-s tunerekhez nincs távkapcsoló,mi?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11016) Avermedia_hu válasza cellpeti (#11015) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Hello.

az esetek 99%-ban van távirányító az USB tunerekhez is.

A jelvevő vagy a tunerben van (ennek lehetnek hátrányai, ha eldugott helyre kerül, pl. gép hátuljába), vagy van egy hosszabb kivezetése, amit valahova rögzíthetsz, ragaszthatsz, hogy lássa a távkapcsoló.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11017) cellpeti válasza Avermedia_hu (#11016) üzenetére


cellpeti
veterán

5-6k körül lehet újonnan jó USB-s tuner venni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#11018) huk06


huk06
csendes tag

Az általam irt tv kártyák csak mpeg2-őt tudnak? :F
(ezt olvastam a termékinfóknál)

(#11019) Avermedia_hu válasza cellpeti (#11017) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Nagyjából 5000-től indulnak.

De 6000 körül láttam olyanokat, amiket talán már kipróbálnék.
6500-tól van Gigabyte u7300 és Avermedia Volar Green.

Tovább nem néztem.

Lehet nem rosszak, de a Lifeview, Items, Evolve és media tech tunerekről nagyon kevés infóm van.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11020) Avermedia_hu válasza huk06 (#11018) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

930: [link]
Quatro: [link] (ezt nem tudom hol nézted, nem elérhető kb. 1,5 éve)

De amúgy mindenkettő H.264-et tud, tehát nem csak mpeg2.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11021) huk06


huk06
csendes tag

itt még kapható.
A leirását máshol olvastam.Ott csak mpeg2őt irtak.
Akkor szerinted bátran megvehetem a 2 közül valamelyiket?
Vagy tudnál ajánlani egy erős középkategóriás usb-s tunert?

(#11022) huk06


huk06
csendes tag

sorry
itt kapható.

(#11023) Avermedia_hu válasza huk06 (#11021) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

A leírásokban a H.264 az Mpeg4-et jelent. Annak tömörített változata.

Ha jól emlékszem, neked az elején a DVB-C volt az egyik elvárás.
Így viszont nem sok lehetőség van.
Terratecnek vannak még forgalomban DVB-C tunerjei. Illetve keress vissza a fórumban DVB-C keresőszóval. A lehetséges max. 4-5 tunert meg fogod találni.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11024) bokorugró


bokorugró
tag

Sziasztok!

PCIe tunert vennék, de egy ideje már nem követem a tunerek körüli eseményeket. Valamennyit visszaolvasva ez a kettő kártya tetszett meg:
TerraTec Cinergy T PCIe Dual
Leadtek PxDVR3200H TV
BP. 13. kerület és mindigtv adást terveztem fogni. Van UPC-m, de ezen keresztül nem gonodolkoztam TV-zésen (aztán mintha valaki írta volna hogy nem is lehet PC-vel).
A kérdésem az lenne, hogy a két kártya közül melyik ajáljátok inkább pro/kontra (esetleg egyéb alternatíva, de ez az ár belefér). A felhasználásnál semmi extrára nem gondoltam egyébként. Előre is köszönöm.

(#11025) #65675776 válasza Bozek (#10997) üzenetére


#65675776
törölt tag

A felbontást nem limitálja semmi h.263 esetén sem. Azzal is lehet ugyan úgy FullHD stream-et kódolni. Csak azonos minőséghez nagyobb bitrate kell. A DivX pl alapértelmezésben h.263 kvantálást használ, és van belőle HD verzió.

MPEG4 és MPEG4 között valóban van különbség, ezeket az ajánlás Part néven említi. Van belőle nem kevés (jelenleg 29). Ebből kettő van, ami jelentősebb mértékben elterjedt. A Part2 ASP, ami pl a DivX és származékait jelenti. Bár pontosabb lenne, hogy az asf és származékai, elvégre a DivX 3.11 az első asf implementáció törése. A másik a Part10, ami az AVC.

(#11026) Bozek válasza #65675776 (#11025) üzenetére


Bozek
nagyúr

Igazad van, ezt elnéztem. :) Az alap H.263-nál volt még limitálva 1997-ben, azóta ez is fejlődött.
Azért a Part-okat inkább szabványoknak mondanám és nem is mindegyik a videókódolásra vonatkozik. Például a Part 3 az audióra, a Part 12 magára a konténerre, a Part 17 meg a feliratra vonatkozik.

De ez itt már túl szakmai. :)

(#11027) #65675776 válasza Bozek (#11026) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szabványoknak nem mondhatod, mert az MPEG4 soha nem lett szabványosítva (ellenben az MPEG1/2-vel), csak ajánlások szintjén létezik. Ezért van belőle annyi egymással csak részben kompatibilis megvalósítás. (Az MPEG LA addig tökölt, míg már nem volt értelme szabványosítani.) Valóban nem mind a videora vonatkozik, de egyik MPEG szabvány sem csak videoból áll. A Part 12 is csak leírt egy konténert, de ezt nem kötelező használni. Az egész MPEG4 egy káosz ilyen szempontból, semmi sem kötelező.

Nem túl szakmai, maximum nem ebbe a topicba illik.

(#11028) Bozek válasza #65675776 (#11027) üzenetére


Bozek
nagyúr

Azért ami nem szabvány az nem kap ISO/IEC számot. :)

(#11029) #65675776 válasza Bozek (#11028) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak azért kaptak számot, hogy legyen hogy hivatkozni rájuk. Csak formális szabványok, nem teljes értékűek. Senkit semmi nem kötelez a használatára. Attól még lehet valami MPEG4, hogy nem felel meg teljes mértékben az ajánlásoknak. MPEG1/2 esetén ez nem így van, ott bizony be kell tartani az előírásokat.

(#11030) Poplacsek válasza bokorugró (#11024) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Én ezt a Leadtek-et használom és tökéletesen elégedett vagyok vele.
Az analóg csatornákat a kedvenc ChrisTV progimmal nézem, a digitálisakat pedig a saját PVR2 szoftverével. Win7 64bit.
A terratec-el nincs tapasztalatom.

(#11032) radeon86


radeon86
csendes tag

SEGITSÉG KELLENE tegnap vetem egy LEADTEK WINFAST TV2000 XP GLOBAL TV TUNER KÁRTYÁT beraktam a gépbe világit is fel raktam a cd-t hózá de nem megy mikór rámegyek a winfast inditó ikonra azt irja ki hógy videórögzitő eszköz nem található le okézóm és kilép a prógramból ez mit jelent kártyára be dugtam az analóg kábel tv kábelt a távirányitó kábelt is meg az fm antenát is és még a táviránytót sem érzékeli az eszköz kezelö sem látja de mijért nem tudóm mit csináljak vele nem tudóm bekapcsolni segitsetek köszönöm :(

[ Szerkesztve ]

(#11033) Avermedia_hu válasza radeon86 (#11032) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Egyértelmű, hogy a kártya nincs telepítve jól.

ha az eszközkezelőben látod, távolítsd el, és rakd újra fel a drivert.
javítva: most olvasom, nem látod. Tehát telepítsd ismét.

Illetve semmit nem írtál arról, hogy milyen az op rendszer.
win?, 32/64 bit?
tuti jó drivert használsz?
ellenőrizd a neten, nincs-e újabb verzió a Te oprendszeredre.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11034) radeon86


radeon86
csendes tag

win 7 32bit-es a rendszerem és már 2 szer ujra raktam és akór is ugyan az a baj a driver a gyári cd röl raktam rá jónak kell lenie ha ezt adták hózá én sajna nem értek igy hózá esetleg néznél drivert hózá hógy mejk lenne jó elöre is köszönöm most van elöször ijen kártyám

[ Szerkesztve ]

(#11035) Avermedia_hu válasza radeon86 (#11034) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Leadtek termékem még sajnos nekem sem volt.

A gyári driver Cd nem mindig a legfrissebb.
A gyári weboldalt kell megnézned, vagy megvárni, amíg leadtek szakértő jelentkezik.
Ha a teljesen általános javaslataim nem vezetnek eredményre, akkor nem kontárkodnék.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11036) Flashget válasza radeon86 (#11034) üzenetére


Flashget
félisten

megkérdezhetem miért ilyen pocsék a helyesírásod?

Realme GT Master Edition

(#11037) #65675776 válasza radeon86 (#11034) üzenetére


#65675776
törölt tag

Alapszabály: a gyárilag mellékelt CD-t nem kell kibontani. Töltsd le a gyártó oldaláról a legfrissebb verziót, és azzal próbálkozz.

A hibaüzenet egyértelműen azt jelzi, hogy a driver nincs megfelelően telepítve. Ha felraktad egyáltalán. Expert/Global esetén a W7 automatikusan rosszul telepíti fel a drivert (Windows Update-ről), szóval el kell távolítani, és újra fel kell rakni.

Egyébként meg nem a megfelelő topic. Van a Leadtek belső tunereknek saját topicja.

(#11038) kutga válasza radeon86 (#11034) üzenetére


kutga
nagyúr

Anno én is szívtam a belső Leadtekemmel, de a linkelt topik alapján királyul be lehetett lőni. :R

Let the Zone take me if I am.

(#11039) Freebush


Freebush
csendes tag

Sziasztok!

HTPC projektbe szeretnék MIndigTv-re DVB-T kártyát, PCI-E-es kivitelben. Első körben a Leadtek WinFast PxDVR3200 H kártyára gondoltam. Van olyan PCI-E kártya, amiben 2 db DVB-T tuner van?

Köszi: Freebush

(#11040) honlaca


honlaca
csendes tag

Sziasztok!

T-home digitális kábel TV előfizetésem van, jelenleg egy TV-n megy STB-vel (digitálisan kódolt adások is kártyával), illetve a számítógépen egy másik szobában az analóg jel STB nélkül TV Tuner kártyán (Leadtek WinFast PVR 3000 Deluxe) keresztül. A PC-n a minőség elég rossz, így gondoltam megpróbálkozom itt is a digitális jel vételével. Arra gondoltam, hogy az előfizetésemhez kérek még egy STB-t, illetve a jelenlegi analóg TV Tunert a gépben lecserélem egy DVB-C digitális TV Tunerre. Fentiek kapcsán a következő kérdéseim lennének:
1. Jól gondoltam, hogy ennyi eszközzel meg is vagyok?
2. A géphez kért STB-ből koaxon kell a jelet bevinni a TV-tunerbe?
3. Mivel elég nagy a gyártói és modell kínálat, ajánlanátok egy jó képminőséget produkáló modellt (ez inkább a fő szempont, nem a kiegészítő szolgáltatások, alapvetően USB vagy PCI)?
4. Várhatom azt, hogy ha ezt a módosítást megcsinálom és beleölök havi 1k-t az újabb STB bérlésre, akkor lényegesen javul az analóghoz képest a képminőség?
5. Esetleg tudnom kell még valamit amire figyeljek (rendszer: WIN7 64b, 4GB RAM)?

Alternatív elgondolások:
6. Ha lecserélem az analóg tuneremet valami újabbra, az segíthet a képminőségen?
7. Ha van külön új STB, akkor az nem lehetséges, hogy azt közvetlenül a monitorra kötöm (bemenetek: VGA, DVI-A, DVI-D, HDMI) és megvagyok (bár a jelenlegi STB-n (GLOBALTEQ GCR 300CX) mintha max. VGA kimenet lenne, ami erre alkalmas, és így akkor ugye még a hangot meg kell oldanom mondjuk RCA-n egy aktív hangfalpárra?
8. A jelenlegi STB helyett érdemes kérnem egy újabbat a T-Home-tól?

Előre is köszi a segítséget.

(#11041) honlaca válasza honlaca (#11040) üzenetére


honlaca
csendes tag

VGA kimenet nincs az STB-n :-(

(#11042) somasz


somasz
addikt

Üdv!

A következő az igény:
külső tv tuner
koaxon jövő adást tudja nézni a delikvens
maximum 20-25k van rá, persze jó volna minél olcsóbban...

Mivel nem értek hozzá, mondjatok pár alternatívát, legyetek szívesek! Nem tudom, mikre kell figyelni...
:R

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11043) azbest válasza honlaca (#11040) üzenetére


azbest
félisten

Nem tudom miért gondoljátok, hogy az stb-re dvb-c tunert kell kötni, már a sokadik ilyen eset. Az stb pont a digitális adát alakítja analóg jellé, amit az rf és a scart kimenetén ad ki. Ha hdmi kimenete is van, akkor legalább rá lehet kötni monitort vagy tévét, análkül hogy analógra kéne közben alakítani az adást. A dvb-c tuner az stb számítógépes megfelelője.

Ha van a mostani tunerednek video bemenete (tehát nem csak antenna köthető rá), akkor esetleg az stb video kimenetét (scart) megfelelő kábelekkel, vagy átalakítókkal rá lehet kötni.

Ha jelenleg zajos, hangyás a kép, akkor ahhoz képest ez a megoldás lényegesen jobb képminőséget ad.

Mivel nálatok kódolt az adás és általában csak a szolgáltató saját eszközével működik az előfizetői kártya (t-home-nál utána lehet nézni), így dvb-c kártyával csak akkor lehetne nézni az adást, ha a szolgáltatótól stb helyett cam modult is lehetne kérni és azt a cam modult lehetne beletenni a tuner ci slotjába. A cam modul egy pcmcia csatlakozós kártya, amibe az előfizetői kártyát lehet tenni és ezt lehet beletolni a ci slottal rendelkező tévékbe vagy más ilyen eszközökbe.

(#11044) azbest válasza somasz (#11042) üzenetére


azbest
félisten

Ha számítógép nélküli tunerre gondolsz:
Analóg tévé adást akar nézni monitoron pc nélkül? Ez esetben léteznek tv-box-ok, bár egyre ritkábbak [link].
Ha digitális adásra gondolsz:
- Ha mindigtv földfelszíni digitális adásra gondolsz, akkor ahhoz lehet kapni set top box-okat 10eft körül / alatt.
- Ha difitális kábeltévé szolgáltatáshoz kell, akkor a szolgáltatótól lehet bérelni.

Ha külső tuner alatt az usb-s számítógépes tunerre gondolsz:
- analóg adás? léteznek analóg vagy hibrid (dvb-t + analóg) tunerek.
- digitális kábeltévé adás? ez esetben szolgáltató függő, hogy dvb-c tunert lehet-e használni.
- digitális földfelszíni (dvb-t, mindigtv) adás? ez esetben dvb-t tunerre lesz szükség.

Kérdezni is tudni kell, elég kevés információt adtál meg eddig :)

[ Szerkesztve ]

(#11045) somasz válasza azbest (#11044) üzenetére


somasz
addikt

Ellenben nagyon jól válaszoltál eddig, továbbítom a delikvens felé, ennyi infót adott csak meg... :B
BME-Kármán kollégiumban szeretne EB meccseket nézni elsősorban, kiderítem, milyen az adás!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#11046) azbest válasza somasz (#11045) üzenetére


azbest
félisten

Van egy tippem arra: a mindigtv dvb-t adását valószínűleg ott is lehet fogni, ha szerencséje van elég csak az a kis botantenna amit a tunerekhez adnak. HD közvetítés volt tegnap. Érdemes hibrid tunert vennie (dvb-t + analóg) így az ingyenes mindigtv és a kolis kábeles adást is nézheti vele.

(#11047) Akriszz


Akriszz
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést, ha hülyeséget kérdeznék, de nagyon nem értek az ilyen dolgokhoz:)

Szóval koleszba mennék, ott szeretném megoldani, hogy tudjak nézni alap tv csatornákat...
Meg lehet ezt oldani valahogy? Tehát usb-s tv tunert csatlakoztatom, idáig oké... és ezután? Kell hozzá gondolom antenna, de tetőre nyilván nem tudom felszerelni :D

Valami ötlet?
Köszönöm!

(#11048) kutga válasza Akriszz (#11047) üzenetére


kutga
nagyúr

ld. előző HSZ. :P

A mi kolinkban a szobába is be volt vezetve az analóg TV kábel, oda egy akármilyen USB TV tuner is megteszi, manapság érdemes hibridet venni, pl:

LEADTEK DTV Dongle H Plus

MOD
Laptop mellé ha van benne Expresscard Slot, egy ilyenen is elgondolkoznék (bár ez kicsit drágább de mindenképp stabilabban áll a laptopban mint az USB):

LEADTEK ExDTV2300 H

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#11049) azbest válasza somasz (#11045) üzenetére


azbest
félisten

eh dupla lett véletlen: azt akartam még hozzáfűzni, hogy nem csak eb, hanem majd olimpia is lesz nemsoká és a mindigtv közszolgálati adókon hd közvetíttés szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#11050) Flashget válasza somasz (#11045) üzenetére


Flashget
félisten

Mindigtv-hez DVB-T tudó kell pl. avermedia. pl. ezt
DVB-C-hez ez bár ez mindent tud DVB-T is.

Realme GT Master Edition

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.