Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) zöldbagoly válasza zöldbagoly (#8000) üzenetére


zöldbagoly
csendes tag

ne haragudjatok,nagyon megszoktam a vigyorgos mondatzárást.elnézést.mindenféleképp leadteket ajánlotok?

(#8002) Jose26 válasza bzoley (#7999) üzenetére


Jose26
tag

Sziasztok!
Van egy asus mycinema u3000 hyridem.
Az alapötlet az let volna hogy egy dell minin állok neki tv-zni, de csak a másik laptopomon megy, a minire fel sem tudom telepíteni...
Ami sztem nem is csoda mert valszeg gyenge hozzá a vas.
A kérdésem anniy lenne, hogy milyen usb-s tv tunert ajánlanátok egy netbookhoz? amitől nem nyekken meg már a telepítésnél? van vkinek tapasztalata?
köszi szépen előre is!
Jose

Jose

(#8003) #65675776 válasza zöldbagoly (#8001) üzenetére


#65675776
törölt tag

Képminőségre sokkal jobbat nem fogsz találni, mint az Expert, minimálisan jobbak vannak (leszámítva a már említett, de beszerezhetetlen PVR3000).

Úgyhogy félig meddig mindegy mit veszel. Amit viszont kerülnöd kell, az a BT878A chipes tunerek családja, ezekhez nem létezik x64 driver.

(#8004) zöldbagoly válasza #65675776 (#8003) üzenetére


zöldbagoly
csendes tag

WinFast TV Pro 1920 - FullHD
és erröl a szerkezetröl mi a véleményetek?

(#8005) bzoley válasza zöldbagoly (#8004) üzenetére


bzoley
veterán

Az en velemenyemet az LHSite-on elolvashatod. Egyebkent ez pont nem pc-s tuner. Analog adasbol ezzel sem hozol ki tobbet.

(#8006) Dany007


Dany007
veterán

Huh látom pörög a topic akkor kérdezek én is.

Milyen Tv tunert vegyek? :)

Na jó. Amit kinéztem már magamnak az egy Leadtech winfast PxDTV2300 H. [link] felsses cucc nemtom az jön-e elő... a linkből

Jelenleg is Winfast 2000Xp Expert van. (ki a f. találja ki ezeket a neveket? :F )
Nem azt mondom, hogy nem vagyok vele megelégedve, de jobbat szeretnék.

Fontos lenne, hogy hibrid legyen. Tudja az analóg, de már digitális adásokat is venni. Fm rész nemérdekel. Legyen hardveres mpeg2 kódolás. Meg legyen valami jól használható testre szabható szoftver.
Sajnos csak a Leadtek winfast-et ismerem. Hát a szoft még csak-csak elmegy. De pl Vista drivert találni hozzá és telepíteni elég nagy meló volt. Bár lehet csak én voltam béna.

Szóval, ha esetleg tudtok jobbat, ami már W7 kompatibilis is, akkor szívesen várnám az ötleteket. Árban olyan 30-ig mennék el, de ha mondjuk 35- ért van "nagyon szuper" akkor az is belefér.
Az általam kinézett winfast PxDTV2300 H ~ 15.000 forint. Elvileg ez egy hibrid kártya, és hardveresen kódol...
Szóval ha tudtok jobbat, jöhet :) Előre is köszönöm!

(#8007) bzoley válasza Dany007 (#8006) üzenetére


bzoley
veterán

Nem, nem tud hw Mpeg-2-t. Az a PxDVR3200H lesz.
Mi a bajod a nevekkel?
Te voltal bena:) Mind win7-es, talan az altalad emlitett nem, de az is hasznalhato.

[ Szerkesztve ]

(#8008) Dany007 válasza bzoley (#8007) üzenetére


Dany007
veterán

Jé tényleg... Most megint utána kerestem és a múltkor elnéztem valamit...

Viszont most itt ül mellettem a kolegám, és azt mondja, hogy te vagy itt a legnagyobb TV tuneres guru. :) ( na meg most ezen röhög) Szóval, esetleg ajánlanál nekem valamilyen tunert ami megfelel nagyjából a fent leírtaknak?
Az a 3200H lesz... gondolom (meg asszem olvastam is), hogy még nem kapható itthon. Szóval valami olyasmi kéne, amit 1, max 2 hónapon belül meg is tudok venni. :)

A telepítés tényleg nyögvenyelős volt. Nem tetszett neki a sorrend. Hogy a winfast progit vagy a drivert teszem fel elsőnek és hasonló. Sőt, még most se sikerült tökéletesen, mert TV-t tudok nézni, de felvenni azt nem. Kiírja hogy a videófolyam nem rögzíthető... Passz de már nem is akarok vele foglalkozni.
Xp alatt sosem volt ilyen gond. Ezért gondoltam h még nem tökéletes valami. Mind1.

(#8009) bzoley válasza Dany007 (#8008) üzenetére


bzoley
veterán

A PxDVR3200H már évek óta kapható, lassan elavultnak számít:)
PCI-on uez a DVR3100H.
Persze, hogy nem mindegy a sorrend. A szoftver nem működik, ha nincs mivel működnie. Egy eszköznek jelen kell lennie a rendszerben, vagyis előbb azt kell telepíteni.
Az említett hiba valószínűleg hibásan feltelepült PVR2 miatt fordulhatott elő.

(#8010) Dany007 válasza bzoley (#8009) üzenetére


Dany007
veterán

Tényleg, akkor félreolvastam feljebb :) Most nézem 17 ért már lehet is kapni. Hibrid és hardveresen kódol. Megfelelő.
Te is ezt ajánlanád? És mit tud egy drágább? Láttam 30-ér is tunert... Az mivel tud többet? :F

igen, én is erre gondoltam egyből. Ezért csináltam egy teljes uninstallt, majd sorrendben. De akkor is voltak hibák. Sokszor reinstalláltam mire összejött.

(#8011) bzoley válasza Dany007 (#8010) üzenetére


bzoley
veterán

Esetleg több tuner, vagy több szabvány. Ismerni kéne ahhoz, hogy véleményt lehessen róla alkotni. Ennél drágábban sima hibryd tunert ésszerűtlen venni.

(#8012) Dany007 válasza bzoley (#8011) üzenetére


Dany007
veterán

Köszönöm! Ezesetben ez tökéletesen megfelelő lesz.
Csak amikor írtad, hogy lassan már elavul, akkor gondoltam hogy na, akkor mit.
De ez végülis megfelel mindenre amire majd szükségem lesz.
Köszönöm mégegyszer! :R

Na még talán annyit, hogy láttam a 3200-as specifikációjánál, hogy win7 MCE - Yes. Vagyis lehet vele (a távval) vezérelni a Win7 Media Center Edition-t?

[ Szerkesztve ]

(#8013) bzoley válasza Dany007 (#8012) üzenetére


bzoley
veterán

Lehet, de minek?:)
Amúgy az "MCE - Yes" nem a távirányítóra vonatkozik, hanem a tuner MCE támogatására.

(#8014) Dany007 válasza bzoley (#8013) üzenetére


Dany007
veterán

Hogy érted, hogy minek? :) Mondjuk hogy HTPC esetében ne kelljen felállnom és billt. vagy egeret ragadnom, hanem egy távval elérek mindent ami multimédia :)
Most szedem össze a cuccokat / ötleteket egy htpc-be, és például a távvezérlés még kérdéses. Egyenlőre marad a rádiós bill+ egér.
Amúgy thx az ismételt kiegészítésért. Itt sokat lehet tanulni.

(#8015) #65675776 válasza Dany007 (#8014) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak szegény MCE rettenetesen buta, a tuner képességeinek jó részét nem tudod vele kihasználni...

(#8016) Dany007 válasza #65675776 (#8015) üzenetére


Dany007
veterán

Áh hogy ilyen szempontból. Így már értem, köszönöm! :)

(#8017) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

Nem tudom.. létezik olyan tuner, amibe kártyát lehet tenni? Tudjátok, olyan kártyát ami a beltéri egységekben van.

Külső, és belső tuner is érdekelne!

Köszi,
Ádám

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#8018) Jose26 válasza Honkydoo (#8017) üzenetére


Jose26
tag

Sziasztok!

netbookhoz milyen tv tunert javasolnátok?

köszönöm előre is!

Jose

Jose

(#8019) vatse


vatse
csendes tag

Sziasztok!
Ezt a tv tunert néztem ki magamnak [link] AVERMEDIA AVerTV Hybrid Volar HD. Ez alkalmas a mindigtv vételére?

(#8020) alph4


alph4
tag

Hello!

Van nekem egy Inno SmartTV tv tunerem, és most hogy elővettem már nem működik 64bites Windows 7 alatt, nem lehet drivert felrakni.

Érdeklődnék hogy a "Leadtek Winfast TV2000XP Global"-al lehet-e felvenni 64b win7 alatt?
VHS-ről (s-video) szeretnék mpeg2 be felvenni csak.

Ha nem, akkor mit ajánlotok ami esetleg újabb és jó?

kösz.

(#8021) #65675776 válasza alph4 (#8020) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet.

vatse: Igen.

(#8022) Honkydoo válasza Honkydoo (#8017) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ha erre nem jön válasz akkor kérdeznék egy kevésbé "etikusat" már ha lehet?

Nem lehet, mert Alapelvekbe ütközik!

[ Módosította: #65675776 ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#8023) #65675776 válasza Honkydoo (#8022) üzenetére


#65675776
törölt tag

Léteznek ilyen tunerkártyák. Tipikusan nem olcsóak.

(#8024) Honkydoo válasza #65675776 (#8023) üzenetére


Honkydoo
őstag

Rendben, köszönöm a választ! :R

Majd akkor utána nézek.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#8025) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem. Szert tettem egy előzőnél korszerűbb notebook-ra, egy korszerűbb Windows-zal, a 7-tel. Nekem van egy külső TV tunerem, amihez elméletileg Vista alá van driver a gyári lemezen, de ha felteszem akkor sem indíja el, mert hibaüzenettel kidobja. Azt szeretném kérdezni, hogy ezzel tudok mit csinálni, vagy kell vennem egy másik TV Tunert? Ha kell vennem, tudtok ajánlani egy külső tunert, ami megy Windows 7 alatt is hibátlanul?

Köszönöm előre is a válaszotokat! :R

Sic Parvis Magna

(#8026) #65675776 válasza 30z.Samu (#8025) üzenetére


#65675776
törölt tag

Lehet nem ártana tudni milyen tunered is van jelenleg. Az viszont biztos, hogy csere esetén valamilyen ExpressCard-osat vennék.

(#8027) 30z.Samu válasza #65675776 (#8026) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pinnacle 100e a tunerem. :B

Sic Parvis Magna

(#8028) #65675776 válasza 30z.Samu (#8027) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor nincs több kérdésem... Nem meglepő miért nincs értelmes támogatás hozzá.

Nagyon úgy néz ki új tunert kell venned.

(#8029) 30z.Samu válasza #65675776 (#8028) üzenetére


30z.Samu
félisten

És tudnál ajánlani valami olcsó USB-s tunert, ami megy 7 alatt? :B

Sic Parvis Magna

(#8030) #65675776 válasza 30z.Samu (#8029) üzenetére


#65675776
törölt tag

Első körben az igényeidet kellene ismerni.

(#8031) 30z.Samu válasza #65675776 (#8030) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nincs nagy igényem, tudjak rajta TV-zni. :)

Sic Parvis Magna

(#8032) Magnat válasza Magnat (#7986) üzenetére


Magnat
veterán

Sziasztok, az előzményre vki esetleg?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#8033) 30z.Samu válasza 30z.Samu (#8031) üzenetére


30z.Samu
félisten

Közben megoldódott, köszi. :R

Sic Parvis Magna

(#8034) alph4


alph4
tag

Hello!

Segítenétek hogy ennek a TV tunerhez [link] melyik a legjobb felvevő program? Ami MPEG2 be ment vagy jó minőségbe.

[ Szerkesztve ]

(#8035) bzoley válasza alph4 (#8034) üzenetére


bzoley
veterán

A gyári.

(#8036) aquark


aquark
tag
LOGOUT blog

Heló!

Problémám, hogy magyarországi digitális TV-t szeretnék fogni, (MPEG4, H.264, AVC, Később AAC), de a preferált termékek veblapjain kevés az infó!

Az alábbi 3 kártyával szemezgetek:

Leadtek Winfast DTV1000 S
http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=382

AverMedia AverTV Digi (v. DVB-T) Super 007
http://www.avermedia.com/avertv/product/ProductDetail.aspx?Id=21

Gigabyte GT-P 8000
http://www.gigabyte.com.tw/Products/TVCard/Products_Overview.aspx?ProductID=2757

Tehát a kérdéseim:
-a fenti kártyák közöll melyik ismeri az AAC -hangformátumot?
-van valakinek személyes tapasztalata velük?

[ Szerkesztve ]

(#8037) #65675776 válasza aquark (#8036) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kártyák egyike sem, ez ugyanis nem a kártya dolga! A mellékelt sw-ek feladata, a Leadtek PVR2 dekódolja az összes említett formátumot.

(#8038) aquark válasza #65675776 (#8037) üzenetére


aquark
tag
LOGOUT blog

Ha támogatja, akkor az adatlapon miért csak az AC3-szerepel?

(#8039) bzoley válasza aquark (#8038) üzenetére


bzoley
veterán

Azért a kettő között van egy kis különbség. Ráadásul a HDTV kapcsán említik nem véletlenül, és az nincs odaírva sehol, hogy kizárólag.

(#8040) alph4


alph4
tag

Lenne egy kis gondom. Vettem használtan egy Leadtek Winfast TV2000XP Global tunert, de nem kaptam hozzá [link] ilyen (sárga/fehér/piros/fekete) kábelt.

MiniDIN9-pin connector for video and audio input

Ilyet lehet külön venni vagy felejtős? VHS lejátszóról szeretnék már rögzíteni, de úgy látom nem fog összejönni..

(#8041) #65675776 válasza alph4 (#8040) üzenetére


#65675776
törölt tag

Külön nem fogsz tudni venni.

(#8042) Blackmate


Blackmate
senior tag

Kinéztem magamnak egy LEADTEK PxDTV2300 H tuner kártyát. Kérdésem, hogy kategóriájában/ár/érték/teljesítmény viszonylatában milyen más hasonló kártya van még?

Feltételek:
- PCI-E foglalat
- analóg és digitális vételre alkalmas legyen
- ha lehet legyen benne rádió
- Win7 x64 driver.

(#8043) priusz


priusz
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék egy hybrid kártyát a gépembe. Semmi különleges extra igény csak, hogy működjön normálisan Win7 alatt és elfogadható legyen a képminősége. A keret 15 ezer de ha picit többe kerül a kicsike mert indokolt, akkor picit mehet felfelé.
Köszönettel

Könnyu dolog bölcsnek lenni. Csak gondolj valami butaságra, aztán ne mondd ki!

(#8044) Ery


Ery
tag

Hello!
USB-s Tv-tunert keresek és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Először is laptopba kéne és olvastam vmien EC foglalatról és nem tudom, hogy rendelkezem-e olyannal :) (bár nemhiszem.
HP Pavilion dv5 1160eh. Analóg adások vétele az elsődleges (Win7 alá). És persze az ár sem másodlagos nem kell a legolcsóbb de nem szeretnék sokat költeni hiszen csak albérletbe használnám néha.
Ha tudtok ajánlani valamit köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#8045) neo756


neo756
tag

Sziasztok!
Pci-e csatolós olyan tv tuner ami támogatja a földfelszíni digitális műsorszórást létezik?Ha igen mondanátok egy párat?

(#8046) Ery válasza Ery (#8044) üzenetére


Ery
tag

közbe rájöttem, hogy az EC az express cardot takar és azt ha minden igaz ismeri.... :D

(#8047) Sipi


Sipi
addikt

Sziasztok!

Az utolsó jópár száz hsz alapján sikerült kiderítenem, hogy milyen tuner kellene. Teljesen külső egység, aminek semmi köze a géphez.
(Régi laptop van csak, USB felejtős, PCMCIA-os szintén, mert az antennakábel majd akkora lenne, mint a laptop, amibe megy.)
Típusokból úgy vettem ki, Leadtek, esetleg Hauppauge ajánlott.

Milyet ajánlanátok 12-15 ezer forint körüli áron, ami külső egység, rá lehet kötni dsubos TFT monitort, hangfalat, és tud váltani a különböző videóbemenetek között? (A laptop panelje rossz, külső monitor kell hozzá, ezért a laptopot is a tunerre kellene kötni, s a tunerre a monitort.) Láttam valami Leadtek egységet, ami ilyet tud, a bemenetek és a belső tuner képét váltani tudja a kimeneti egységen. Azt viszont nem tudtam kideríteni, mindig a tuner hangját adja-e ki, vagy azt is váltogatja valami módon.

Van digitális beltéri egység, de gondolom, az felejtős, inkább a bejövő kábelt kell használni a vételhez.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#8048) ftc


ftc
nagyúr

Ezek közül kéne választanom [link]

AverMedia-t neztem ki magamnak Analaog/ digitálsi adáspkra...csak nem tudom melyik megbízható márka

(#8049) #65675776 válasza ftc (#8048) üzenetére


#65675776
törölt tag

Leadtek vagy Aver ebből a felhozatalból.

(Egyébként szállítanak Mo-ra? És ha igen milyen árban kb?)

(#8050) ftc válasza #65675776 (#8049) üzenetére


ftc
nagyúr

Csak CZ s SK ill személyes átvétel.

Rudy itt lakik max vele beszéld meg, ő jár Mo-n sztem párszor

először USB-en gondolkoztam,de valahogy nem győzött meg

árilag vagyok bajban mivel Aver hybrid 88EUR Leadtek hybrid 66EUR..

esetleg más márka ajánlat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.