Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32301) LonGleY válasza csferke (#32300) üzenetére


LonGleY
veterán

Fura ez a Cobian-os problem.

(#32302) Kernel válasza csferke (#32300) üzenetére


Kernel
nagyúr

Most attól függetlenül, hogy tudlak követni, vagy nem, nem gondoltál esetleg NTFS mappaátirányításra? Mutatok egy példát, ami a Windowsból bizonyára ismerős:

Parancssorba:

>mklink /d C:\Hivatkozás D:\Cél
szimbolikus hivatkozás létrehozva: C:\Hivatkozás <<===>> D:\Cél

Eredmény:

Ebben az esetben természetesen kell még egy D:\Cél nevű mappa is a működéshez. Egyébként meg igény szerint bármit át lehet irányítani. További infó:

mklink /?

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32303) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Sziasztok!

Olyan programot keresek, amivel a képernyőre minden ablak elé ki tudok tenni egy képet. A windows betöltésével (startrup)-be ha beteszem és beállítom, hogy mely képet jelenítse meg, akkor minden ablak elé tegye be, akkor is, van olyan program, ami szereti, ha ő van legelöl :)

(#32304) LonGleY válasza Hujikolp (#32303) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi van?

Te most ki akarod plakátolni a rendszered, hogy ne lehessen használni?

[ Szerkesztve ]

(#32305) Hujikolp válasza LonGleY (#32304) üzenetére


Hujikolp
őstag

Ugyan úgy bezárható - gondolom - mint minden más program. Amolyan figyelmeztető dolog annak, aki bekapcsolja a számítógépet, hogy mit is kell legelőszőr csinálni.
De mivel más program is elindul autómatikusan, ezért kell, hogy az előtérbe tegye ezt a képet. Ha simán beteszem a startup-ba a képet, akkor azt hamar megnyitja, és a később betöltődő program pedig kitakarja, nem látható.

(#32306) LonGleY válasza Hujikolp (#32305) üzenetére


LonGleY
veterán

Jahogy egy darab képet, amin infó található. Biztosan szeretnék azt minden alkalommal látni? :] Rakd be háttérképként, aztán majd jól megváltoztatják, ha már kívülről fújják. :]

(#32307) Hujikolp válasza LonGleY (#32306) üzenetére


Hujikolp
őstag

Jólenne, de mivel más program elindul a win-nel együtt, így a háttérkép sose fog látszódni :) Ráadásul miután a gépet elindítják, kb ott is otthagyják. Nem biztos, hogy azonnal fognak vele dolgozni.

(#32308) Kernel válasza Hujikolp (#32307) üzenetére


Kernel
nagyúr

IrfanView, Help, Command Line Options:

i_view32.exe c:\test.jpg

Szerencsére pont a képernyő közepére dobja, de ha nem így lenne, pozíciót is lehet megadni:

/pos=(x,y)

Beállítást megjegyzi a program:

Esetleg még ez is érdekes lehet:

Example for /hide:

Values (can be combined (add values)):

Toolbar 1
Status bar 2
Menu bar 4
Caption 8

i_view32.exe c:\test.jpg /hide=1

Open 'c:\test.jpg', hide toolbar only.

i_view32.exe c:\test.jpg /hide=3

Open 'c:\test.jpg', hide toolbar and status bar.

i_view32.exe c:\test.jpg /hide=12

Open 'c:\test.jpg', hide caption and menu bar.

i_view32.exe c:\test.jpg /hide=15

Open 'c:\test.jpg', hide all.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#32309) AtHoS


AtHoS
nagyúr

virtuális pdf nyomtató szoftvert keresnék a pár perce letöltött legfrissebb dopdf helyett, mivel az nem képes elfogadható formában pdf-be "nyomtatni" a steam vásárlás nyugtáját (steam kliensből indítva a nyomtatást)

Első kanyarban ingyenes verzió kellene (novapdf-hez van kulcsom, de ahogy láttam dopdf pont annak dll-jeit használja, így esetlegesen az is problémás lehet)

Ha mégsem lenne értelmes ingyenes verzió, akkor a jövőre tekintettel fizetős verzióra is jöhet javaslat, csak legyen belőle kipróbálható verzió, hogy lássam valóban működőképes.

Ilyen végeredményt kaptam dopdf-el

read-only mode on the forum

(#32310) Hujikolp válasza Kernel (#32308) üzenetére


Hujikolp
őstag

Köszönöm a részletes helpet! :R

(#32311) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Egy program picit kretén módon kezeli a mentés, visszatöltést. Mert bár elmenthetem az adatbázisát(amit a registry-ben tárol), de visszatöltéskor nem törli az adatbázist, csak összefűzi az aktuálissal, így nem kis macera a folyton duplázódó adatok kimazsolázása. Így a többi fépen importálás előtt kézzel, 1 egyesével ki kell törölni mindent, az importálás előtt.
Egy registry módosító kellene. A legjobb lenne, ha az általam megadott ágat lementené szőröstül bőröstül.
A trükk az lenne, hogy
- rendszeres időközönként, vagy a változást figyelve készítene mentést.
- Ezt a mentést egy mozdulattal (mondjuk felparaméterezve a mentés útvonalával) ráteszi arra a gépre amin elindítom. De nem akárhogy. Első körben törli az adott ágat, és utána tölti fel adatokkal.

Létezik ilyen vagy kezdjek neki programot faragni hozzá?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32312) LonGleY válasza cigam (#32311) üzenetére


LonGleY
veterán

Elég speciális, egyedi igény, úgyhogy szerintem kezdj neki.
Nem lehet egyébként, hogy pótolható mással az alapprogram?

(#32313) cigam válasza LonGleY (#32312) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Talán lehetne, de eddig nem találtam olyan FTP klienst, ami tudja
- a kétablakos működés, hogy csak húzd és dobd "bonyolultságú" legyen a fel/letöltés
- a hálózatot is kezelje (UNC path!) (egyszerűen, betallózható módon, hogy "mindenki" tudja használni)
- van olyan fiók amibe SSH-val kell bejelentkezni
- céges használatra is ingyenes

Konkrétan a Coreftp free verziójának kapcsolati adatbázisát kellene szinkronizálni pár géppel. Én beállítom a Gyopárleső paramétereit, hogy rendben kapcsolódjon, és belépjen a hozzánk tartozó könyvtárba. A többieknek pedig csak ki kell választani a listából, hogy melyik "céghez" akarnak kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32314) vm93hun


vm93hun
aktív tag

Sziasztok!

Tud valaki egy "értelmes" RSS olvasót ajánlani? Eddig amiket kipróbáltam nem igazán tudott meggyőzni.

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#32315) kispx válasza vm93hun (#32314) üzenetére


kispx
addikt

Feedly
De végül is mit értesz az "értelmes" alatt. Hiszen az RSS olvasó az csak olvassa az RSS-t.

(#32316) vm93hun válasza kispx (#32315) üzenetére


vm93hun
aktív tag

"Értelmes" =
- A Feedeket mappákba könnyedén tudom rendezni (pl. Prohardver és Mobilarena Feedeket egy PH! nevű mappába)
- Be tudom állítani, hogy a 30 napnál régebbi cikkeket törölje
- Be tudom állítani, hogy milyen rendszerességgel frissítsen
- Be tudom állítani, hogy a cikket milyen formában töltse be (teljes weblap, vagy csak szöveg képekkel)
- (hirtelen ennyi)

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#32317) LonGleY válasza vm93hun (#32316) üzenetére


LonGleY
veterán

(#32318) Vladi válasza LonGleY (#32288) üzenetére


Vladi
nagyúr

Köszi a véleményt :R

A sumatrapdf-et megtaláltam én is, befutónak tűnik.

A google drive is jó ötlet. Még ezt meg kell néznem, hogy a kliense tud -e úgy szinkronizálni, ahogy nekem kellene.

Az IrfanView és a faststone nem jó, mert free for non commercial use. Márpedig nekem ez kellene.

(#32295) csferke:

A google drivenál nekem is a gondom, hogy csak x mappát hajlandó szinkronizálni. Ennek mi értelme. :F
Az fBacup tetszik, a licenc is megfelelő. Tud ez google drivera dolgozni? Hátha. :D

foxit reader felejtős, mert a legújabb egyre inkább bloatware, nameg fizetős. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#32319) csferke válasza AtHoS (#32309) üzenetére


csferke
senior tag

(#32320) AtHoS válasza csferke (#32319) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi, azt is bepróbáltam, de hajszára ugyanaz lett a végeredmény. Fogalmam nincs mi lehet a probléma, mert elvileg ugyanazt kellene kapni, mint papírra nyomtatva :F

read-only mode on the forum

(#32321) cigam válasza Vladi (#32318) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

A cornice, és a JPEGview cégeknek is ingyenes, és van portable verziójuk is.

Pontosan miket kéne tudnia, amit a gyári, vagy ezek nem tudnak? Úgy könnyebb lenne ajánlatot tenni, ha írsz egy listát mi kéne pontosan, mert így csak tippelgetünk.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32322) dokee78


dokee78
félisten

A következőt szeretném megoldani:

Ha a pendrive be van dugva autmatikusan belép a Win 8.1 bekapcsolás után.
Ha nincs pendrive csatlakoztatva akkor a vendég fiókba lép.

Van ilyen program,lehetőleg ingyenes?

(#32323) cigam válasza AtHoS (#32320) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

No és ha fájlba nyomtatsz(XPS document writer)? Azt megnyitva hogy néz ki a nyomtatási kép?
Ugye böngészőből nyomtatsz? Próbáltad másik böngészővel? A fórumán rákeresve rengeteg nyomtatási hibával kapcsolatos találat van. Esetleg ott is szétnézhetnél, vagy írhatnál egy levelet a támogató csoportnak.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32324) ollie válasza dokee78 (#32322) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem hiszem, ez iszonyat nagy biztonsági rés lenne az OS-ben.

***

(#32325) Joltee


Joltee
aktív tag

Milyen progi tudja azt, hogy egy halom fájl esetén egyenként rákeres, hogy azok megtalálhatók-e egy másik könyvtárban valahol (annak alkönyvtárait is végignézve)? Ha még össze is hasonlítja őket (binárisan), az még jobb... TC szinkronizáló modulját ill. a Winmerge-et néztem; azokban nem láttam ilyen funkciót.

Chuck Norris elszámolt végtelenig! Kétszer is... :D

(#32326) LonGleY válasza Joltee (#32325) üzenetére


LonGleY
veterán

Beyond Compare

ingyenes (limitált) / fizetős (30 napos próbaverzió)

[ Szerkesztve ]

(#32327) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Van olyan program, amivel különféle beállítás "preset"-eket hozhatok létre a pc-hez?
Tehát preset1 -> első hangkártya alapértelmezett, xy felbontás, akármi háttérkép
preset2 -> második hangártya alapértelmezett, yx felbontás, enegriagazdálkodási mód váltás
...

:R

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#32328) cigam válasza ollie (#32324) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Mennyivel nagyobb rés, mint a kártyás beléptető?
Amúgy pl. a Rohos tud ilyesmit.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#32329) dokee78 válasza cigam (#32328) üzenetére


dokee78
félisten

Rohosról tudok,de az tudja-e,hogy ha nincs pendrive akkor vendég fiókba lép be?

(#32330) cellpeti


cellpeti
veterán

esetleg létezik olyan program, ami érzékeli ha a laptopomon be van kapcsolva a numerikus billentyűzet és az óra melett megjeleníti? Nagyon jó lenne, ha létezne ilyen, mivel a notim még nem jelzi ki

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32331) cellpeti válasza LonGleY (#32288) üzenetére


cellpeti
veterán

OneDrive-ot kihagytad a saját 25GB ingyen tárhelyével...igaz az újjaknak már csak 7GB

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32332) Dluinet válasza cellpeti (#32330) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a noti (gyártói)oldalán a letelhető alkalmazások között kell ilyenek lenni, ha nincs led a notin

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32333) LonGleY válasza cellpeti (#32331) üzenetére


LonGleY
veterán

A Dropbox amúgy a legnormálisabb működésű, az meg egy kis türelemmel feltornázható 20-ra ugye.

(#32334) cellpeti válasza LonGleY (#32333) üzenetére


cellpeti
veterán

hát én kipróbáltam a dropboxot is, de nekem a OneDrive jött be igazán.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#32335) kraftxld válasza cellpeti (#32330) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]
Google 1. találat a "numlock status"-ra.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#32336) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Létezik olyan progi winre, amivel a zenelejátszást lehet vezérelni kézmozdulatokkal? Korábban hallottam a Flutter nevűről, de tudtommal az abbamaradt.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#32337) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Olyan programot keresek,amivel lehet pdf-ből excell-be konvertàlni,s jól is végzi a dolgát.

(#32338) cattus válasza cellpeti (#32331) üzenetére


cattus
őstag

Az a 7 az 15 GB, ha van WP-s telefonod akkor meg 30.

Do the thing!

(#32339) LonGleY válasza GEPESZ66 (#32337) üzenetére


LonGleY
veterán

Szövegfelismerő lesz belőle jó eséllyel...
(ABBYY FineReader)

(#32340) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Milyen programot tudnék használni rendszer igv és hőmérséklet logolásra? CPU, GPU és HDD használat/hőmérsékletet szeretném csv vagy egyéb fájlba logolni, lehetőleg folyamatosan (kb5 másodpercenként) mentsen. A RealTemp tud logolni, de csak a fent felsoroltak felét.

4 8 15 16 23 42

(#32341) Joker88


Joker88
őstag

Egy olyan, lehetőleg telepítés nélküli vagyis " portable" programot keresnék amelyyel pdf kiterjesztésű fájlokat tudnék szerkeszteni.. Tud valaki ilyen programot ajánlani nekem? Előre is köszönöm a választ!

In loving memory of Garrett Lockhart

(#32342) artiny


artiny
őstag

ismer valaki olyan programot win 8 sra ami leveszi a kek fenyt a monitorbol ?

(#32343) ollie válasza artiny (#32342) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kapcsolj át egy másik csatornára, amikor a Kék Fényt adják. :DDD

***

(#32344) kispx válasza artiny (#32342) üzenetére


kispx
addikt

Vezérlőpult/Color Management-ben a kalibrálásnál az egyik pontjában állíthatod. Vagy ez is hasonló: f.lux (szerk.: bár ez inkább "elvörösíti" a képernyőt, de kék így sem lesz rajta)

[ Szerkesztve ]

(#32345) Oxy.kiraly


Oxy.kiraly
tag

Figyelmetlenségből adódóan egy HDD formatálva lett. Hogyan állítható vissza az eredeti állapot, úgy, hogy a lemezre nem lett semmi írva, viszont a mérete miatt nincs lehetőségem más meghajtóra menteni (pl a RecoveryMyData-val)
Köszi!

Ha a cápa a tenyeredből eszik, a lábadból is fog.

(#32346) GIJoe válasza Oxy.kiraly (#32345) üzenetére


GIJoe
addikt

Miért ne lenne lehetőség? Leszedsz 1 hiren boot CDt beindítod, Live XP mód, külső tár rákapcsol, és recuva elindít...

(#32347) LonGleY válasza GIJoe (#32346) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, és pont ahhoz kellene egy tárhely, amire át tudná menteni a dolgokat...

Oxy.kiraly: Próbáld visszaállítani a partíciót Active@ Partition Recovery-vel! Küldök privátot.

[ Szerkesztve ]

(#32348) Ittnemaz válasza GEPESZ66 (#32337) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

nálam bevált

[ Szerkesztve ]

(#32349) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Keresek egy olyan programot ami videok vetitesere alkalmas.

Pl.: szallagavatón a videok kozott fekete kep legyen, ne latszodjon az inditas es a leallitas, és semmilyen kezelofelufet.

Az egyik elkepzelesem az volt, hogy az osszes videot betenni Power pointba kozte fekete diával. A videok mindig gombnyomasra indulnanak. Erdekel, hogy van e valamilyen direkt ilyen felhasznalasra irt program.

(#32350) LonGleY válasza DrojDtroll (#32349) üzenetére


LonGleY
veterán

A szalag egy 'l', még akor is, ha szalagavatóról van szó.

Két megoldás van: az egyik az, hogy egy fájlba vagdosod a videókat egy szerkesztőprogrammal, majd így vetíted le, a másik pedig egy VJ-program (video jockey) használata (pl. Resolume). Ez utóbbi talán azért lenne túllövés a célon, mert nem hiszem, hogy nagyon effektálni akarnád a beimportált nyersanyagokat. Meg hát erős gép kell hozzá, és több tudás, mint amennyi egy videó összevágásához szükségeltetik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.