Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Milyen program ami hangot át tud alakítani szöveggé? Magyar hangról lenne szó :K

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#20352) Winner_hun válasza Des1gnR (#20351) üzenetére


Winner_hun
félisten

Titkárnő v. 1.0

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20353) Des1gnR válasza Winner_hun (#20352) üzenetére


Des1gnR
őstag

:F

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#20354) bugizozi válasza Winner_hun (#20352) üzenetére


bugizozi
őstag

:C :DDD

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#20355) Winner_hun válasza Des1gnR (#20353) üzenetére


Winner_hun
félisten

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20356) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#20352) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először viccnek gondoltam, de mondom talán van ilyen progi, rákerestem és van Sikító Titkárnő v1.0a :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#20357) Winner_hun válasza Fire/SOUL/CD (#20356) üzenetére


Winner_hun
félisten

Erre rátaláltam én is, nem csak azt az egy képet akartam betenni hanem program képe +csaj = valami olyasmi amit végül betettem.
:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#20358) Des1gnR válasza Winner_hun (#20357) üzenetére


Des1gnR
őstag

Értettem én is a poént, csak nem tetszett :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#20359) default. válasza looser (#20343) üzenetére


default.
őstag

PDF Tools

[ Szerkesztve ]

(#20360) default.


default.
őstag

Sziasztok

olyan progit keresek (lehet fizetős is), amivel a képernyő beállításokat (fényerő, kontraszt..) tudom menedzselni, profilokat létrehozni és egy-egy kattintással váltani köztük.

A samsung MagicTune tudja ezt, csak sajnos nem hajlandó működni nekem, pedig samsung monitorom van.
Illetve az ATI Catalyst is tudná ezt szerintem, de azt meg nem tudom, hogy kell beállítani.

köszönöm szépen előre is !

üdv
def.

(#20361) looser


looser
addikt

(#20345) andorra: remek, úgy tűnik nincs más választás, kivéve...
(#20348) cigam és (#20359) default.: hát ugyan ezek egyike sem tudja a leírtakat, de nem rossz szoftverek, pdfsam-et használom egy ideje. Azért kösz :-)

Ez a szoft tudja, amit kell, de sajnos csak trial, jó lenne egy freeware.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20362) zoli03


zoli03
őstag

Olyan programot keresek, amivel az alábbiakhoz hasonló függvényeket tudok rajzolni, feliratozni:

Előre is köszi

(#20363) föccer válasza zoli03 (#20362) üzenetére


föccer
nagyúr

MS excell, Open office? Utóbbi ingyenes.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#20364) smekone


smekone
tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni hogy van e olyan program ami pontosan meg mutatja milyen proci,videokártya,alaplap van a gépembe???

(#20365) Dluinet válasza smekone (#20364) üzenetére


Dluinet
nagyúr

leggyorsabban a HWiNFO32 / HWiNFO64

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20366) bugizozi válasza smekone (#20364) üzenetére


bugizozi
őstag

számos ilyen program létezik...pl

CPU-Z
GPU-Z

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#20367) dash17291


dash17291
tag

Keresek egy olyan programot, ami a következőt tudja:

Adott az adat, (.txt) ami mondjuk így néz ki:

00:00:00 Indul
00:00:03 Kalap
00:00:09 Kabát
00:00:15 Sál
00:00:45 Sapka

Ezt kiírja a képernyőre úgy, hogy az messziről is látható (full screen elég), és az épp aktuális sor ki van emelve, mondjuk fehérrel, a többi szürke, de olvasható. Nem ártana, ha pörögne mellette az időszámláló. Én elindítom amikor kell, és folyamatosan írja a tennivalókat (Indul, kalap, kabát, stb.) amik esetleg többsorosak is lehetnek. A stopperhez hasonlóan remek lenne a pause, stop, restart lehetőség is. Az időzítés pontossága mondjuk +-1 másodperc, a max időtartam fél óra, az adatsorok száma ennek megfelelően mondjuk pár száz, de ezek gondolom nem jelentenek problémát.

Bónuszként jó lenne, ha tudná csoportosítani a tennivalókat, kb. így:

00:00:00 * Indul
00:00:00 A Kalap
00:00:00 B Kabát

Ebben az esetben valami módon jelezni kéne a csoportot, vagy úgy, hogy elé van írva, vagy pl. más színnel (ez persze szimulálható a megfelelő szöveggel)

Egyrészt nem tudom, hogy létezik-e ilyen alkalmazás. Ha létezik, akkor mi a neve úgy általában is meg az adott appnak, de kéne. A cél OS az win7, így mondjuk akár javás is lehet. Esetleg android. Én max. js-ben tudnám megírni, ezért kész cucc kéne.

Ötletek?

(#20368) zone válasza dash17291 (#20367) üzenetére


zone
őstag

Nem elég egy sima stopper? Egyébként egy ilyet Flash-ben nem nagy dolog megcsinálni.
Ha mások lennének a ruhadarabok, azt hinném, hogy sztriptízokatató vagy. :)

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20369) sekli válasza dash17291 (#20367) üzenetére


sekli
addikt

Nem hiszem, hogy ilyen létezne, viszont elég egyszerű megírni, akár JS-ben is.

(#20370) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Létezik olyan program, ami automatikusan 4,5 dvd méretűre szedi össze a fájlokat egy adott mappán belül...? Pl van 400 GB családi képem, és ráeresztem a progit a mappára, és létrehoz mondjuk iso01, iso02, iso03... néven egy-egy mappát, ami 4,5 es méretű, hogy csak ki kelljen írogatni.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#20371) sfdrakex válasza pocokxx (#20370) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Winrar pl megtudja csinálni, de az nem isoba, hanem rarba nyomná neked, kijelölöd a teljes mappát és megadod neki hogy 4,3 gigás rarokat csináljon belőle.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20372) sfdrakex válasza dash17291 (#20367) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Legegyszerűbb talán egy flash lenne, képekre ráírod a szöveget, paintel megcsinálod, a teljes szöveget, mindig egyik ruha emelve ki fehérrel a többi szürke, és a windows live movie makerben beállítod hány mp-nként váltsa a képeket, szépen csinál neked akár avi-t vagy egy swf fájlt amit elindítasz és játssza folyamatosan.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20373) cigam válasza pocokxx (#20370) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Azthiszem a dvdspan-t erre találták ki.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#20374) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék zenehallgatáshoz szép, színes, grafikus, teljesképernyős, equalizer visulation-t.
Pl egy kép: link

Vagy egy olyan programot ami tud ilyet, vagy egy ilyen visulation plug-in-t vagy winamp-hoz, vagy wmp-hez.

Volt már egy hasonlóm a régi gépen a winamphoz plug-in-ként, ami szép is volt, követte is az ütemeket, de nem volt teljesképernyős.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20375) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

WIN7 alatt melyik memória teszt programot ajánljátok, hogyan kell használni?

(#20376) ArchElf válasza GEPESZ66 (#20375) üzenetére


ArchElf
addikt

memtest86+, cd-ről vagy pendrive-ról. OS alól nem tudsz tisztességes memtest progit futtatni, túl sok a befoglalt memória

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20377) Atapi válasza GEPESZ66 (#20375) üzenetére


Atapi
senior tag

szvsz w7 alatt elég nehéz normálisan tesztelni a memóriát, egyfelől mert az oprendszer kezeli a hozzáférést, másfelől pedig sok a futó program, ami belepiszkít a képbe. jobb bootolós memtest86+-t használni, és hagyni futni vagy 10körön keresztül. legtöbbször ilyenkor kibukik ha hibás valamelyik memóriamodul, de bizonyos memóriakezelési hibák sajnos rejtve maradhatnak (többcsatornás ddr3 kezeléssel voltak ilyen tapasztalataim).

(#20378) GEPESZ66 válasza Atapi (#20377) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ezt jó lesz-e, ha letöltöm?
Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip)
Ki kell-e előtte csomagolni, vagy csak kiírni a képfájlt, s úgy bótolni?

(#20379) Atapi válasza GEPESZ66 (#20378) üzenetére


Atapi
senior tag

a zip-et kicsomagolva kapsz egy iso-t, amit képfájlként kiírsz, majd az így kapott lemezről bootolsz.

(#20380) GEPESZ66 válasza Atapi (#20379) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Másfél óra alatt kétszer futott le a teszt.Első alkalomkor 15 hibát írt ki, második futáskor pedig nem növekedett a hibák száma.Hányszor kell futtatni, s mi az a hibaszám, ami igazán a memória hibájára utal?

(#20381) Dluinet válasza GEPESZ66 (#20380) üzenetére


Dluinet
nagyúr

1 hiba is sok, az a RAM kuka.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20382) Atapi válasza GEPESZ66 (#20380) üzenetére


Atapi
senior tag

már egy hiba is azt jelenti, hogy valami nincs rendben a memóriakezeléssel. minden egyes hiba oka az, hogy más értéket olvas vissza a memóriából a program, mint amit beleírt. a hiba leggyakoribb oka hibás memóriamodul, de okozhatja memóriavezérlő hiba, vagy akár inkompatibilitás is. azt mondjuk nem teljesen értem, hogy a második körben miért nem emelkedett a hibák száma, de megeshet, hogy ahol egyszer már hibázott, ott többször már nem jelez. régebben azt hiszem nem így volt, és nem tartom esélyesnek, hogy egy 15helyen hibás első kör után hibátlan legyen a második.
a hányszor kell futtatni kérdésre írtam korábban, hogy magam részéről 10 hibátlan kört már kb megbízható eredménynek tartok. azért ilyen sokat, mert sok olyan memóriamodullal találkoztam, ami nem volt teljesen rossz, csak néha hibázott, de ez pont elég, ha munka közben meghal alattad a gép.

(#20383) GEPESZ66 válasza Atapi (#20382) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Érdeklődve olvastam amit írtatok.Ezt követően lefutattam a WIN7 beépített memória ellenőrző programját (Felügyeleti eszközök-nél van), de az nem talált hibát.Most tanácstalan vagyok.

(#20384) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy programot, amivel képekből tudok videót csinálni (kvázi diavetítés) aláfestő zenével, olyan formátumba, ami egy ASUS O!Play mini mediaplayer lejátszik. Picassával csináltam, de az wmv formátumot csinál, amit elméletileg vinnie kellene az említett lejátszónak , de mégsem, pedig más wmv-ket lejátszik.

Köszi!

(#20385) sfdrakex válasza oliver7777 (#20384) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows live movie maker

(#20383) GEPESZ66

Egy próbát megér az is, ha több memória modul van a gépedben, akkor egyiket vedd ki és úgy próba, majd vissza és másikat vegyél ki. Ha nincs minden foglalatban memória, érdemes átrakni másikba ami van, hátha akkor nem jön elő a hiba, vagy csak megcserélni azokat amik vannak, nem biztos, hogy kuka a memóriád, lehet alaplapon memória foglalat hiba is, vagy valami kis érintkezési hiba, ami megoldódik ha kiveszed vissza teszed.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#20386) ArchElf válasza GEPESZ66 (#20383) üzenetére


ArchElf
addikt

Ha több modul van a gépben:
1) vedd ki a hibás memóriát (A) és futtass egy új memtestet
2) tedd be a jó modult (B) ez előző helyére és ott is teszteld
3) tedd be az előzőleg kivett modult (A) a jó eredeti helyére (B) és ott is nyomj egy tesztet

Ha mindháromban, vagy a 2. és 3. esetben volt hiba akkor vsz memóriavezérlő (vagy csatlakozó) hibás, ha csak a 3.-ban akkor memóriamodul vagy kompatibilitási (vagy időzítési, illetve egyéb konfigurációs) hiba. Ha egyik esetben sem volt hiba, akkor érintkezési esetleg hiba lehetett (de ilyenkor érdemes futni hagyni egész éjszakára, vagy akár egy napra - van úgy, hogy csak 5-10 pass-onként jön elő a hiba).

megelőztek, ki tudja miért nem láttam ezt a hsz-t...

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20387) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Mivel ismerős vagyok a számítógépes boltban, elhozok egy teljesen új 1GB-os memóriát.A régieket eltávolítom, s így letesztelem az összes foglalatot.Ha nem dob hibát, akkor memória hiba volt.Ha az volt, akkor veszek 1 db 2 Gb-os memóriát. A használtakból kiszűröm a rosszat, s a jókat pedig elteszem a fiam gépébe tartaléknak.

(#20388) kmisi99


kmisi99
addikt

Olyan programot keresek ahol windows alá tudnék írni C nyelven programot. Vagyis rendes futtatható exe fájl lenne. Mert úgy nem az igazi ha valami c fordítót használok .

(#20389) ArchElf válasza kmisi99 (#20388) üzenetére


ArchElf
addikt

DevCpp
Code:Blocks
Visual Studio
Eclipse

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#20390) kmisi99 válasza ArchElf (#20389) üzenetére


kmisi99
addikt

Köszönöm!

(#20391) oliver7777 válasza sfdrakex (#20385) üzenetére


oliver7777
tag

Köszi a választ!
Nekem XP-m van tehát maradt a sima windows movie maker, ami egyébként jónak tűnik, csak annyi a baj vele, hogy nem volt fenn a gépemen, pedig elméletileg windows oldala szerint SP3 része, ezért le kellett töltenem, viszont használat közben állandóan kilép, és nem ír ki hibaüzenetet, csak kilép.

(#20392) oliver7777


oliver7777
tag

Közben utánanéztem a problémának, másnál is jelentkezett már, de megoldást sehol se tudtak rá.
Ezért keresnék egy alternatívát képekből videó szerkesztésére.

Köszi!

(#20393) #81556480


#81556480
törölt tag

Olyan programot keresek ami előre beállított időben bekapcsolja a számítógépet.
két feltétel van:
-ne kelljen a biosban nyúlkálni
-ne alvó vagy hibernált módból keljen fel , hanem teljesen kikapcsoltból. :R

[ Szerkesztve ]

(#20394) looser válasza #81556480 (#20393) üzenetére


looser
addikt

Az elosztót is be kéne kapcsolnia? :)
Viccet félretéve, kikapcsolt állapotból való bekapcsolásra alkalmasak hálózaton keresztül a wake on lan szoftverek (pld.), de szerintem amit te keresel, nem létezik; egy hálózattól független gép (már ha ilyen) nem fog bekapcsolódni, hiszen a bekapcsoló szoftvert is kell, hogy valami futtassa.
Nem vicc, de esetleg egy időzítő a gép belsejében, amely a megfelelő alaplapi lábakat (bekapcs) rövidre zárja az általad kért időpontban...

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20395) looser válasza oliver7777 (#20392) üzenetére


looser
addikt

Szia, ha már megvan a wmv, akkor szerintem egy egyszerű konvertálással (szoftver telepítése nélkül pld. itt) megoldható, magam is Oplay-t használok.
Ha pedig az első lépéstől kezdenéd, akkor vess egy pillantást erre az oldalra, pont azt csinálja, amire szükséged van :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#20396) GEPESZ66 válasza ArchElf (#20386) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Este az új memóriával végigtesztelte az összes foglalatot, de nem dobott hibát.Majd a régieket teszteltem le egyesével, így sem volt hiba.Ezt követően beraktam az összes régi memóriát, s éjjel 5 órán keresztül futattam a tesztet, de nem dobott hibát.Lehet, hogy csak érintkezési probléma volt, elég volt neki a ki-be rakás.

(#20397) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Olyan programot keresnék XP-re ami Always on top mutatná egy kis ablakban az aktuális euro/ft árfolyamot, nem tudom létezik e ilyen:! :U
ha esetleg nincs, akkor olyan weboldal ami auto frissül pl 1 percenként és szép diagramban is ábrázolja a változásokat!

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#20398) zone válasza bugizozi (#20397) üzenetére


zone
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#20399) Dany007


Dany007
veterán

Hello.

Olyan programot keresek, amivel kitudom rakni az asztalra - amolyan gedget formában - a filmeket. Szép kis borító, design-os felület stb...
Valami hasonló megoldás, mint itt az Xbmc-vel csináltak. Csak én nem akarok Xbmc-t használni ha nem muszáj.

Én eddig csak sima katalogizáló progit találtam erre a célra, de az is külön progi, nem lehet kirakni desktopra...

(#20400) bugizozi válasza zone (#20398) üzenetére


bugizozi
őstag

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.