Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) PROTRON válasza PociAti (#18250) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszönjük,

Tehát a 80k-s fent is linkelt Hp 7720-as helyett, inkább a 96k-tól Canon PIXMA TS9550, vagy a 110k-tól Brother MFC-J2340DW érdemes berendelni annak aki biztosabb-"lehetőség szerint problémamentes" megoldást szeretne a heti 20-40 oldal fekete-fehér A4, heti 10 oldal színes A4 és heti 3-5 oldal A3 nyomtatáshoz, valamint A3-as szkenneléshez.

A Hp 7720 berendelése esetén el kell könyvelni hogy a 15-30k spórolással együtt egy adag + fejfájást és akár + üzemeltetési költséget vesz a nyakába az ember.

Epson-ból jelenleg a Brother árazása felett látni a legolcsóbb készüléket ha kizárólag a fenti multifunkciós feladat a téma.

Köszönjük.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18252) gid válasza PROTRON (#18251) üzenetére


gid
tag

Ezeket lehet utángyártott patronnal használni?
A 7720-ast híresen nem.
Vicces mikor az XL patronszett pont annyiba kerül, mint az egész nyomtató.

(#18253) PROTRON válasza gid (#18252) üzenetére


PROTRON
addikt

Én csupán magam számára szinkrontolmácsoltam az itteni guru szavait, laikusként én ezekre kérdeztem rá. :)
Hogy melyiknek mennyi az üzemeltetési költsége 1 hétnyi nyomtatásra lebontva (a fenti mennyiségben) azt nem tudom...

Azon én is röhögtem, csak azért érdemes utána számolni hogy az XL patronra hány oldal nyomtatását írják, szemben a nyomtatóhoz csomagolt első patron adaggal.
lehet többszörös különbség is.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18254) hcol7 válasza gid (#18252) üzenetére


hcol7
senior tag

"Vicces mikor az XL patronszett pont annyiba kerül, mint az egész nyomtató."

a lehúzós kategóriát nézve ez egy egészen barátságos kellékanyag-ár. abban a kategóriában, egy, a célnak nem megfelelően választott nyomtató -pl kéthavonta 2 db a4 nyomtatására vett- nyomtatásonként elfogyaszthat egy magánál drágább patronszettet arra a 2 oldalra, ami aztán a köv próbálkozásig biztosan be is szárad, és veheted a következőt..

amúgy meg összefoglaló elolvasása erősen ajánlott bárkinek, aki ténylegesen otthoni nyomtatásra áldozna pénzt.

peace : )

(#18255) PROTRON válasza hcol7 (#18254) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze, olvasással indítottam, pl a jobb felső sarkot, hogy 1 éve frissült utoljára. :D
Nálam pl a fentiek alapján heti költség lenne ha nem járnék ki telephelyre irodába nyomtatni:
30*20(feketeA4) + 10*200(színesA4) + 10*100(feketeA3) + 3*320 (színes A3) = 4020 ft
Ez alapján 1 év alatt valóban elmenne akár 120 ezer huf nyomtatásra (ugye nem mindennap nyomtat, nem minden héten dolgozik az ember).
Ez ugye éves szinten
kb 900 oldal fekete A4
kb 300 oldal színes A4
kb 300 oldal fekete A3
kb 100 oldal színes A3

Tehát az A3-asok mennyiségét "átforgatva" kb 1200 fekete A4 és kb 500 oldal színes A4.
Tehát fekete A4 nyomtatási költség szomszéd szalonban: kb 20-24.000 huf/év
Színes A4 nyomtatási költség szomszéd szalonban: kb 90-100.000 huf/év

Lusta vagyok kimenni telephelyre, de a szükség nagyúr, ennyit nem fogok főnököm nyakába varrni, mert ugyan engedi hogy céges számlára nyomtatgassak, de azért ez húzós, azért van 2 db ipari multifunkciós készülék a telephelyen(1 fekete A3 és 1 színes A3) hogy használva legyenek.

Tehát ezzel a mércével keresek otthonra megoldást, hogy ha hétfő reggel 8órai helyszíni bejárásra kell 10 oldal fekete A4, meg 3 oldal színes A3 kivinnem, akkor ne kelljen hétfő hajnalban kiutaznom telephelyre, sem pedig megvárni hogy fél 9-re kinyomtassák a szalonban...mert akkor tutira nem érek oda 8-ra a város másik végébe a bejárásra.
Valamint legyen olcsóbb éves szinten az üzemeltetés.

De amikor azt olvasom hogy a "megbízható homeoffice" típusok esetén drágább lesz 1 évre vetítve a nyomtatási költség mint a szomszéd szalonban, akkor azért megremeg a rendelés leadása gomb.
Sőt bizonyos esetekben még úgy is drágább, ha azt veszem alapul hogy a bekerülési költséget 3 évre kell vetíteni...mármint az original utántöltés esetén.

Ráadásul a színes A3 nem is annyira lényeg, csak a fekete fehér A3.
Na most ez ugye megint kb 200 oldallal csökkenti a színes A4 mennyiségi igényét.
Ha ezzel csökkentem a mennyiséget, akkor az éves nyomtatási költségem csak kb 80k huf, tehát 2 év alatt kb 160k huf.

Bocs hogy így kiírom, csak igyekszem racionális talajon maradni.
Ráadásul ez homeoffice, nem gyerekeknek nyomtatgatok heti 1-2 feladatsort, tehát ez "intenzívebb" felhasználás szerintem.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18256) PociAti válasza PROTRON (#18251) üzenetére


PociAti
senior tag

A Canon PIXMA TS9550-hez és családtagjaihoz még nem volt szerencsém. Nem tűnik rossznak a gép, de a fenntartási költsége már húzós.

Minden nyomtató esetén a költségeket 3-5 évre előre ki kellene számolni. Én inkább 8 éves teljes ciklus számolását javasolnám, mivel egy normálisan használt gép átlagos üzemideje kb. 8 év.
A nyomtató árát, és az addig elfogyasztott kellék költségét egyben kellene nézni. Mintha a vásárlás pillanatában a több évnyi kelléket is előre megvásárolnánk hozzá. (Ne tegyünk ilyet, de így kellene számolni.)

A canon.hu specifikációja szerint
Nagy kapacitású XL tintapatronok:
PGI-580PGBK XXL (pigmentfekete) = 600 oldal (kb. 8500 Ft)
CLI-581BK XXL (fekete) = 6300 oldal (7000 Ft)
CLI-581C XXL, CLI-581M XXL, CLI-581Y XXL. = kb. 800 oldal. (3×7000 Ft)

A Brother kicsit nagyobb testvéreit ismerem, annak ránézésre sokkal kedvezőbb a költsége és még üzemeltetési szerződést is lehetett kötni a forgalmazóval. (Így kötötték a vásárlót az eredeti kellékhez, cserébe listaár alatt adták a tintát. Más forgalmazóknál is előfordulhat hasonló, vagy még komolyabb konstrukció. Ebben a szegmensben az sem ritka, amikor a készüléket is lízingeli a felhasználó a forgalmazótól, és mondjuk 3 év múlva lecserélik az újabb modellre.)

De összehasonlításkor a nyers árakat lehet nézni, a szerződések valószínűleg úgy is hasonló mértékő kedvezményekről szólhatnak.

Azt viszont többször hangoztattam már, a nyomtató mára szinte luxuscikké vált, ha abból indulunk ki, hogy a vevők milyen kevés összegből szeretnék megoldani. Egyszerűen annyiért nincs rá normális megoldás.

És ezek még csak az árak, a finom részletekbe, mint kényelmi szolgáltatásokba, stabilitásba bele se mentünk. De ahhoz már valós gyakorlaton alapuló összehasonlítás kellene, ilyen tudással idehaza lehet senki sem rendelkezik, mert miért használnának egy cégen belül mindkét típusból egy-egy példányt.

(#18257) Meizubee válasza PociAti (#18244) üzenetére


Meizubee
csendes tag

ok

[ Szerkesztve ]

(#18258) juve600 válasza Meizubee (#18243) üzenetére


juve600
nagyúr

Én ma rendeltem egy ilyen Brother-t ,remélem beválik .

(#18259) Filithey2016


Filithey2016
csendes tag

Kedves hozzáértők!
Milyen nyomtatót ajánlanátok havi max 100 db fekete-fehér dokumentum kinyomtatásához. Ár/érték arányban, megbízható működésben mely típusokban gondolkozzak?
Köszönöm a segítséget!

(#18260) cs.zs.


cs.zs.
addikt

Kedves érdeklődők!
Kb 1 éve megvan már az Epson XP-5150 nyomtatóm, és nagyon jó nyomtatónak tartom általános itthoni célokra. 4 db külön kis festékpatron megy bele, amelyek olcsón beszerezhetők, bármilyen utángyártott is jó neki.
Természetesen scannel, fénymásol, nyomtat, tudja a 2-oldalas nyomtatást is, valamint fénymásoláskor nagyítani, kicsinyíteni, világosítani, sötétíteni,
és emellé wifi-s is, telefonról közvetlenül is nyomtat.
Szuper kis gépezet, ár/érték-aránya szerintem teljesen rendben van, nem bántam meg a vásárlást.
Kérdésekre szívesen válaszolok.
[kép]

...

(#18261) Baltazár123 válasza cs.zs. (#18260) üzenetére


Baltazár123
senior tag

Hello, én a fejbeszáradástól tartok nagyon, mert rendszertelenül nyomtatunk. Van hogy, hetekig semmit, ezért a brother felé húzok.

Illetve egy kérdés, hogy mik a hátrányok egy külső tartályoshoz képest ha van?

(#18262) hcol7 válasza Baltazár123 (#18261) üzenetére


hcol7
senior tag

minek mik a hatranyai a tartalyoshoz kepest?

szandekosan nem irtam oda h "kulso", mert manapsag minden tartalyos tartalya kivul van.

az un. kulso tartalyos megjeloles korabban volt hasznalatos, amikor kijottek a -meglehetosen alulengineerelt- nempatronos tintasugaras megoldasok, ahol a tinta egy kulso rabiggyesztett tartalyban volt tarolva.

(#18263) cs.zs. válasza Baltazár123 (#18261) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nagyságrendileg havi 100 lapot nyomtatok, kb fél évig elég egy 500-as pakk, évente nagyon max 2-t használok.
Engem nem fenyeget a beszáradás.
Szerencséd van, mert a "külső tartályos" verziójáról is tudok nyilatkozni. Haveromnak van olyan, ő valami 80 ezerért vette. Én azt az árat sokalltam, ezért vettem ezt a patronos verziót.
600 Ft körül veszem most a patront.

A leglényegesebb különbség, hogy a haverom beleöntőstintás tartályos verziója nem tudja a 2 oldalas nyomtatást, az enyém meg igen. Persze ezt nem tudtam előre, ez egy kellemes meglepi volt nekem is .

...

(#18264) adam_nagy válasza PociAti (#18250) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

@PociAti
Az EPSON WF-7110 nyomtatóról mi a véleményed (ha van)?

(#18265) Baltazár123 válasza cs.zs. (#18263) üzenetére


Baltazár123
senior tag

még csak ismerkedem a tintásokkal. pont a beszáradás miatt van egy brother 3270cdw nyomtatóm, ami tökéletes a célra, jó a nyomtatási minősége is, a frissítéseket kihagyom, így elmegy utángyártott tonerrel is, de sajnos az alacsony árfekvésű tonerek minősége leromlott és "poroznak". A tervem az, hogy veszek minőségibb utángyártottat, de annak 10e felett van darabja de mivel led, ezért a beszáradás nem fenyeget a ritka használat mellett sem, illetve fekete fehért tudok nyomtatni rajta.
Emellé kéne egy színes tintasugaras, amit olcsóbb lenne használni. Főleg iskolai dokumentumok, rajzok, leckék, ilyesmit nyomtatok rajta, illetve a szkennerem kipurcant, tehát a szkenner is szempont lenne. A brother tintásoknak van karbantartó programja, de pocsék a szkennere, szóval nem tudom eldönteni még, hogy mi legyen, mennyire sz.r a brother szkennere valójában. A többi típusnál viszont tartok a beszáradástól. A led nyomtató előtt bármit csináltam, mindegyik beszáradt és fejcsere kb negyedévente, ezért váltottam ledre. fotót nem nyomtatok, nem szempont, van célnyomtatóm, canon arra célra, spéci papírral (szóval nem olcsón), de gyakorlatilag bolti képminőséget tud és hordozható, akksival, vihetem pl családi eseményekre és ott helyben tudok vele nyomtatni.

Kb ezek a szempontjaim, kéne egy tintás nyomtató, ami nem drágán nyomtat, tud szkennelni, wifi kéne bele és hát a beszáradás nem jellemző rá. gyűjtöm az információt jelenleg, szóval köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatodat, ez az epson típus tetszik nekem így elsőre, rákerült a listámra.

[ Szerkesztve ]

(#18266) cs.zs. válasza Baltazár123 (#18265) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szerintem márkától függetlenül minden tintasugaras nyomtató beszárad, ha csak a sarokban porosodik, és 2-3-(vagy több) hónapig nem használod.

A frissítéseket nem hagyom ki, már 2 vagy 3 jött rá. A legutóbbi eredménye az lett, hogy minden nyomtatás előtt megjegyzi, hogy nem gyári a patron. Biztosan folytatja?
És akkor megnyomom az igen gombot...
Borzalmas... 1 kattintással több...
:))

Itt a karácsony. 1 hét alatt 5-10 ezerrel drágább lett... Szupper.

...

(#18267) Baltazár123 válasza cs.zs. (#18266) üzenetére


Baltazár123
senior tag

azt észrevettem, megtolták az árakat ügyesen, kereskedői rafinéria, de nekem például nem ajándék lesz, tudok várni pár hónapot is akár --- januárban már el szokták kezdeni a csak most csak neked akciókat, ha jók az emlékeim és ez nem csak a nyomtatókra igaz,

ok, 1 kattintás, de ennyi erővel lehet az is bármikor, amire hp-s ismerős panaszkodik, hogy ott nem lehet a frissítést megtiltani és hogy neki állítólag már csak gyárit fogadta el a nyomtató utána, de ez másodkézből származó információ, viszont pont emiatt én inkább nem frissítek és akkor békesség van. A nyomtató még húzza pár évig, most 5 éves, ha egyszer meghibásodik, akkor ismerve a szervíz árakat, olcsóbb lesz újat venni.

(#18268) hcol7 válasza Baltazár123 (#18267) üzenetére


hcol7
senior tag

"kereskedoi rafineria" <-- igen, ez egyfajta alapszukseglet,ha vallalkozast akar az ember fenntartani.

(#18269) Rolly


Rolly
veterán

Sziasztok,

irodánkban van egy Epson Workforce c5790 nyomtató, s most gondolkodom otthonra nyomtató vásárlásban.

Két kinézett nyomtatóban gondolkodom:
- vagy Brother DCP-T720DW. Ez az C5790-es Epsonhoz képest csak a kétoldalas scannelésben butább ha jól gondolom, viszont olcsóbb hozzá a tinta patron.
- vagy maradjak Epsonon belül L6460-at választva?

Esetleg más típussal jól járnék? Havi kb 100 oldalt nyomtatok otthon főként fekete fehéret de minden hónapban van valami színes is.
Ami fontos lenne, hogy scannelni tudjon e-mail címre amiket csak egyszer kell bele rögzíteni.

(#18270) cs.zs. válasza Rolly (#18269) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
nekem Epson XP-5150 multifunkciós nyomtatóm van ,
a scannelést a "Scan 2" programmal oldom meg laptopról (én mindent laptoppal intézek).
[kép]
Itt van a használati útmutatója, 113-116-123 oldalaknál vannak ilyen emailes dolgok, ezeket tényleg nem vágom, sosem volt ilyesmire szükségem. (124-től van az, amit én használok.) Így az is lehet hogy ezt keresed, az is lehet hogy nem. :))
Több oldalas dokumentumot lehet scannelni, de kézzel kell cserélgetni benne a lapokat, és 1 fájlt csinál belőle. Tehát 2 oldalas automata scannelést nem tud, hiszen a beolvasandó papírt nem tudja mozgatni, de 2 oldalas nyomtatást igen. A kinyomtatott papírt visszahúzza, és nyomtat a másik oldalára is.
Ha bármilyen kérdésed van, segítek kinyomozni... :DDD

...

(#18271) Rolly válasza cs.zs. (#18270) üzenetére


Rolly
veterán

Köszi a választ, inkább az a kérdés, hogy a két nyomtató közül melyiket érdemes választani.

(#18272) cs.zs. válasza Rolly (#18269) üzenetére


cs.zs.
addikt

Megkérdezted azt is, hogy havi 100 oldalnál létezhet-e más nyomtató is, ami jó vétel.
(olcsón fenntartható)
Erre reagálva szúrtam ide az enyémet is. Heti 10-20-30 oldaltól nem nyomtatok többet, és erre a célra (az én céljaimra) ez tökéletes, újra megvenném, nem bántam meg. És nagyon olcsón fenntartható.
Nyilván van soksok ilyen, más gyártóktól is.
Hátha más is ideszúrja a sajátját.

...

(#18273) Rolly válasza cs.zs. (#18272) üzenetére


Rolly
veterán

Ja akkor félreértettelek...

a scannelésben nálam fontos, hogy egyből az eszközről lehessen scannelni, mert havi 30-50 dokumentumot (szerződések, számlák) scannelek és ott fontos, hogy minél kevesebb időt vegyen igénybe így egyből az illetékes e-mailre (kb 10 e-mail van jelenleg) tudom küldeni ami előre rögzíthető... ez a Workforce nyomtatón cégnél tök jól működik és ezt szeretném hasonlóan valami ecotankos megoldásban is...

Viszont ami workforce + ecotankos egyszerre az brutál drága :(

(#18274) windlord


windlord
őstag

Boldog Karácsonyt!

Total itthoni felhasználásra kell vennem nyomtatót.
Nem baj, ha profibb és akár fotót is tud nyomtatni.

Én Brother DCP-T720DW néztem ki.
Multi gép is, az sem feltétlen baj.

Ebben az ársávban van esetleg más ajánlott masina?

(#18275) cs.zs. válasza windlord (#18274) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
Boldogat Neked is!

Az én ismerőseim között nem túl hétköznapi, hogy általános otthoni dolgokra fullbrutál 100ezres, vagy drágább nyomtatót vegyenek az emberek.
Egy percig sem kétlem hogy nagyon jó, :R , de elég kevés efféle tanácsot fogsz kapni. (kevesen vannak az ilyen tulajok)
:K

...

(#18276) PROTRON válasza cs.zs. (#18275) üzenetére


PROTRON
addikt

Ő csak annyit kérdezett, hogy maga a gép típus ajánlottnak minősül-e adott ársávban. ;)
Az hogy mellette mire használja az egy másik kérdés.

Ezzel kapcsolatban érdemes leírni ilyenkor a kollégának hogy hogyan érdemes használni az adott típust ha egyébként csak kevés nyomtatás történik.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18277) windlord válasza cs.zs. (#18275) üzenetére


windlord
őstag

+ PROTRON

Köszönöm a válaszokat.

Fontos lenne a szép (vagyis értékelhető) fotó nyomtatás.
Egy vagyon a családi képek nyomtatása.
Ez egy plusz feladat, ha már tudja.

Nem ragaszkodom a márkához és a típushoz, csak ezekre van most 5 év gyártói garancia.

Ajánlott típusok közt látom az összefoglalóban.
Csak az érdekelne tudtok e más ajánlott típust ilyen hadműveletre.

[ Szerkesztve ]

(#18278) PociAti válasza windlord (#18274) üzenetére


PociAti
senior tag

Ezerszer végigbeszéltük, így csak ismételni tudjuk magunkat - az meg elég unalmas.
- Brother az egyetlen, amiben van automatikus fejtisztítás.
- Sem a feje nem szokott elromlani, sem a maradék-tinta elnyelő szivacs sem telik be olyan hamar, mint a többieknél.
Hátrányai:
- Csak saját papírra nyomtatva garantáltan színhelyesek a fényképek. Ez a papír elég drága. Mással is jó lehet az eredmény, kísérletezni kell, de az pénzbe kerül.
- A szkennere borzalmas. Csak dokumentumok szkennelésére alkalmas, de arra is inkább mást használok.

Ajánlott még az Epson tartályos nyomtatói, és a Canon Pixma G sorozata.

(#18275) cs.zs., nem a DCP 720DW duplexes színes nyomtató a drága, amihez 15.000 fekete / 5.000 színes oldalra elegendő festéket mellékelnek, hanem azok a veszteséggel értékesített gépek, amikhez olyan kevés tintát mellékelnek, ami csak kipróbálásra elegendő, majd 100-120 oldalanként vehetsz bele 10.000 Ft-ért tintát + új nyomtatófejet. De ha spórolni akarsz, és keveset nyomtatsz, tehát legközelebb, kb. 20 oldal kinyomtatása után ott állsz egy beszáradt nyomtatóval, ami nem működik. Emiatt egy újabb vagyont kell rákölteni.

(#18279) hcol7 válasza windlord (#18274) üzenetére


hcol7
senior tag

a 720 as ha joltudom a duplex kepesseggel tud tobbet a kistesonal(5xx).
jo a brother fenykepnyomtatasra is, de ugytudom, hogy erosebben igenyli a sajat, Brother markaju fotopapirt.

roviden:ha nemkell duplex, azonkivul ugyanazt tudja egy 5xx is, mint a 7xx.

(#18280) PROTRON


PROTRON
addikt

Én most azzal vagyok gondba, hogy A3 színes nyomtatás és A3 szkennelésre szinte lehetetlen átláthatóan leszűrni, hogy ha tartályos gépet keresek.
Tudtok ebben segíteni?
Tehát a feladatr:
-A3 színes nyomtatás
-A3 színes szkennelés (akár egyenként is )
-tartályos vagy lézeres
-nem HP :D
Azért 250 alatti kéne...

Olyat már találtam br. 210 körül ami tud A3 színeset nyomtatni, de az meg úgy írja hogy szkennelni csak A4-et tud...abból akár adagolóval is...
Brotherből is csak patronosat találok,
tartályosok között nem egyértelmű hogy tud-e A3 szkennelést...még a gyártói honlap alapján se tudom eldönteni...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18281) windlord válasza PociAti (#18278) üzenetére


windlord
őstag

+ hcol7

Koszomom, a Brother mukedeset pro / kontra elveket elolvastam.
Hasznos a fejtisztitas.
A 7est pont a duplex miatt neztem.
Lattam az 5 / 7 kozt lenyegeben nincs kuldonseg, csak a duplex.

Ha Canon Pixma G3430?
Róla mi a véleményetek?
Tudom, hogy nem duplex, de fele árban is van.

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#18282) PociAti válasza PROTRON (#18280) üzenetére


PociAti
senior tag

"Brotherből is csak patronosat találok, .. "

Nézzük például ezt a nyomtatót: Brother MFC-J3540DW (MFCJ3540DWYJ1), 120-130k között kapható.

A műszaki adatlapja szerint nem csak a síküveg. de az ADF is A3-as. (Vannak olyan típusok, ahol a síküveg A3, de az ADF csak A4.)

Normál tintapatronok kapacitása:
fekete és színes esetén is 550 oldal.
A nagy töltetű patronok kapacitása (LC462XL) fekete esetén 3.000, színes esetén 1.500 oldal.
Nem olyan vészes a gyári pigmentált tinta ára, most 9.000 és 5.200 körül látni, tehát a fekete 3 Ft/oldal-ra jönne ki, egy színes oldal pedig 9-12 Ft körül lehet.

És messze nem ez a leggazdaságosabban üzemeltethető patronos-nak tűnő A3-as nyomtató. (Valójában ezek hibrid tintarendszerűek, a patronból egy belső tartályba szivattyúzza át a tintát a gép.)

Ja, és ezekben is van automatikus fejtisztítás és elég jó hálózati (irodai) szolgáltatásokkal rendelkeznek.

Ha részletes dokumentumot akarsz róluk, szűrj rá add meg a nyomtató típusát, "brochure" kifejezést és hogy PDF típusú legyen. Ezen kívül külön adatlapok data sheet is gyártottak a nyomtatókhoz.
https://duckduckgo.com/?q=brother+MFC-J3540DW+brochure+type%3Apdf&t=ffab&ia=web

A PDF alján szerepel, hogy a mellékelt 500 oldalas patronokból legalább 358 oldal elérhető (a többi elmegy a rendszer feltöltésére.)

(#18283) adam_nagy válasza adam_nagy (#18264) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Epson WF-7610-ről van infód/tapastalatod?

(#18284) merqree


merqree
őstag

Sziasztok,

2006ban vettem HP 1005 MFP lézernyomtatót, amit azóta is "nyúzunk" otthoni környzetben, havi 10-20 oldal nyomtatással és havi kb 50 oldal szkenneléssel. Tehát erősen túlméretezett lenne, de én nem szerettem/szeretek/szeretnék várakozni arra, mire kijön a nyomtatott oldal, nem akartam/akarok arra figyelni, hogy beszárad-e vagy sem a festék.
Ami miatt úgy gondolkozom, hogy mennie kell, hogy felszaporodtak itthon a mobileszközök oly mértékben, hogy egy olyan megoldásra van szükségem, hogy ugyanezen "elvárásoknak" megfeleljen, de:
- LAN vagy Wifi kapcsolatra képes legyen, és
- lehessen mobilról közvetlenül rá nyomtatni (iOS, iPadOS)
- Synology NAS-sal nem baj, ha együtt tud működni akár USB-n akár LANon keresztül.
- szkennelni win11-es laptopról szkennelnék továbbra is (számlák, orvosi leletek, garancialevelek) többnyire, színesben
- kétoldalas nyomtatás nem fontos, sosem használtam
- kétoldalas szkennelés nagyon jó lenne, ha automatán tudná, de nem létszükséglet

Az ára maradjon 150ezer körül, ha lehet, a kellékanyag ára nem számít, mivel, mint látható nem fog olyan mértékben fogyni, hogy azon agyaljak mennyibe is kerül(nek)

Árukeresőn nézelődtem még csak...
Márkában HP, Canon amiket nézegettem, a Brotherről olvastam pozitív véleményeket. Epson és egyéb "egzotikus" márkákat kizárnék.

Válaszokat, ötleteket, javaslatokat előre is köszönök! :R

[ Szerkesztve ]

(#18285) HurkaLES


HurkaLES
tag

Sziasztok!
Nyomtató vásárlás előtt állok, és a véleményeteket szeretném meghallgatni!
Igazából két típus között gondolkodom,
- Brother DCP T425W
- Epson Ecotank l3210
A nyomtatót sima lapon kívül használnám még matricalap nyomtatásra, ültetőkártya nyomtatásra (250g lap)
Jelenleg mind kettő esetében van akció, Epson esetében visszatérítés, brothernél pedig a hosszabbított garancia. Patron esetében óriási különbséget nem találtam. A plafon a 60 ezer, ezért gondolkodom ezek közülük.
Melyik lehet a jobb választás? Illetve van esetleg ennyiért jobb alternatíva?
Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#18286) PociAti válasza HurkaLES (#18285) üzenetére


PociAti
senior tag

Mindkettő gép jó választás.
Ültetőkártyák csak addig maradnak szépek, amíg nem éri őket nedvesség. Lézer nyomtatónál nem lenne ilyen probléma. Ültetőkártyának lehetséges, hogy olcsó fotópapírt használnék. Aldi, Lidl, Office Depot és hasonló helyen szokott lenni olcsó, de vacak minőségű fotópapír. Azoknak jobb tartásuk van, mint egyes 250-es lapoknak, és élénkebbek lennének a színek. (A színhelyességükkel és hosszú távú tartósságukkal van a probléma, ami most nem számítana.)

A Brother alulról szívja fel a papírt, de zseniális, hogy minden készülékükbe építettek kézi adagolót, így a papír teljesen egyenes nyomvonalon tud közlekedni. Hátránya, hogy ebben az esetben nagyobb a helyigénye, de szerintem megéri.

Az Epsonnál nagyon gyűlölöm ezt a hátsó-felső lapadagolást. A sima A4-es lap gyűjti a port, saját súlya alatt idővel meghajlik. És nem is olyan egyenes a papír útja, mint a Brothernél. Erősen kompromisszumos megoldás. Meg szarul is néz ki. Ezért van az, hogy marketinganyagokban szinte sohasem mutatják papírral megtöltött állapotban a nyomtatót. Csak használaton kívüli állapotban, vagy úgy, hogy csak egy papír volt betöltve, és az is jön már kifelé.

Nagy nehezen találtam egy képet róla, és a fehér háttér színét módosítottam, hogy látható legyen a "probléma", amit igyekeznek nem bemutatni.

(#18287) adam_nagy válasza PociAti (#18286) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Az Epson WF-7610 is ismered?

(#18288) PociAti válasza adam_nagy (#18287) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem, nem ismerem.

(#18289) adam_nagy válasza PociAti (#18288) üzenetére


adam_nagy
csendes tag

Oké köszi!

(#18290) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok!Vásároltam egy Brother 426W nyomtatót.Létezik ,hogy csak LAN-ra csatlakoztatott laptopról tudok vele nyomtatni? Simán wifin csatlakoztatottról nem!? Lan-ra csatlakoztatott gépről látja a a wifin csatlakozott nyomtatót a laptop, azonban ha kihúzom a lan kábelt és Wifin csatlakozok akkor nem..lehet hogy láma kérdés, de érdekel...Köszönöm a válaszokat!!! :)

(#18291) nagyArc válasza papafater197 (#18290) üzenetére


nagyArc
tag

Nekem a 425W van, de simán megy wifivel, bármelyik gépről, amelyik az adott wifi hálón van. A nyomtatón beállítottad a wifi jelszót?

(#18292) papafater197 válasza nagyArc (#18291) üzenetére


papafater197
tag

Szia!Igen.

(#18293) PROTRON válasza PociAti (#18282) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszönöm. Én amúgy úgy értelmezem hogy még a színes oldalakon is van valamennyi fekete szöveg, tehát amikor berakunk egy 3000 oldalas fekete patront, meg színenként 1500-ast, akkor az 1500 színes oldal nyomtatása közben a fekete patron is le fog fogyni 1500-ra (persze ez csak a legrosszabb eset, elhiszem hogy több is meg tud maradni)

Tehát:
1: jól értelmeztem, hogy az Epson tartályos gépek 180-250k között tudnak A3 színest nyomtatni, de szkennelni csak A4-et--->nem elegendő a tudás;
2: jól értelmeztem a Brother kínálatát, hogy 250k alatt mindegyik "hivatalosan" patronosnak számít;
3: de hybrid technológia miatt elvileg hasonló mint az Epson-os tartályosok;
4: mivel patronos, így drágább az üzemeltetése mint a tartályosoknak, de azért még megfizethető közép út;

-nekem most az jött ki hogy:
125k alapárban 358 oldal színes és 358 oldal fekete-fehér oldal van benne:
gyárilag = 716 oldal
kb 24,6k a teljes sorozat "nagy" kapacitású patron csere 1500 oldal színes meg 1500 oldal fekete:
125 + 25 = 150k--->150 / (716 + 3000) = kb 40 forint / oldal átlag költség az első 2-3 évben;
Aztán persze kb a 4. évtől már lehet mondani hogy 24600 / 3000 = 8,2 Ft/ oldal;

Ehhez képest 180k-ért van a MFC-J5955DW, amihez lehet venni 2 fajta patron szériát:
ECO és normál széria, amik között az árbeli különbség majdnem 3x-os.
-LC427XL ECO
Erről az ECO patron szériáról van véleménye?
Mennyiben tér el a normáltól?
Mert jól hangzik hogy 2x11+10 + 16 = kb 48k / 6000 oldal---> 8 ft/ oldal
Hátrány ez esetben is hogy kb 6. évtől kezdi megérni a különbség. :D

Ezért kerestem tartályosakat, mert látom hogy azoknál 1,2 - 3 forint/oldalra jön ki...
Francos megtérülési számítások...
Tudom, a kényelmet nem áraztam bele...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18294) PociAti válasza PROTRON (#18293) üzenetére


PociAti
senior tag

1, Nem követem annyira pontosan az Epson irodai gépeit, hogy tudnám melyikben van A3-as szkenner, így nem nyilatkoznék róla.
2. A Brothernél nem úgy fogalmaznak, hogy ezek patronos nyomtatók. Nem ezen van a lényeg. Az emberek fejében a patron kis tintamennyiséget jelent, miközben vannak 6.000 oldal kapacitású patronok is, amik nagyobbak az átlagos palackos tartálynál.
4. Nem csak a patron kialakítása miatt "drága" a tinta, hanem a tinta jellege miatt is (lásd később).

A tinta fogyás elsősorban a dokumentum tartalmától függ, másodsorban a nyomtatási beállításoktól (vázlatosan, azaz gazdaságosan nyomtasson vagy normálisan, esetleg van valami egyéb extra mód). Egyes Brother nyomtatóknál a szervizmenüből ki lehet nyomtattatni egy lapot, amely rengeteg információt tartalmaz a nyomtató előéletértől, pontosan számolja, melyik színből eddig hány pöttyöt nyomtatott. Viszont nagyon nehéz előre megmondani hogy melyikből mennyi fog fogyni.

A színes oldalak nyomtatásakor a CMYK színtérben kell a fekete szín is. Létezik olyan speciális nyomtatási eljárás, amikor csak CMY színekkel nyomtatnak (pl. a Cewe önkiszolgáló fotónyomtatói, amiket a drogéria üzletekben lehet használni), de hagyományos tintás nyomtatóknál a CMYK a legelterjedtebb technológia. Ez szokott még kiegészülni matt / fényes feketével, szürkével, vagy a sötétebb színek (magenta és cián) világos árnyalatával.

És egyáltalán nem biztos, hogy mindig ugyanannyi fogy a C, M, Y és a K színekből. Canon / HP drága kombinált patronjaiban például nem is azonos arányban vannak a színek.

De a számolás valószínűleg helyes. A fekete össz mennyiségből le kell vonni, amennyi fekete tinta elmegy a színes oldalakra.

----

ECO??? Ez az egyik üres fantázianevű hamisítvány gyártó lenne a sok hasonló körül? A termék nem visszavezethető egy konkrét gyártóra, ezek a fantázianevek csak a végső csomagolást teszik eladhatóvá.

Az eredeti tinta pigmentált (vízálló). Ezek a tinták jellemzően a viaszos anyag miatt sűrűbbek. Az egész rendszer erre van felkészítve. Technológiailag elég nehéz jól megvalósítani, ezért van az, hogy gyártón belül is jellemzően drágábbak a pigmentált tinták.
Az utángyártott tinták egymással versenyeznek, ki tud olcsóbb lenni. Ezáltal azok nem pigmentáltak, hanem víz bázisúak. Ezáltal hígabbak (jobban átáztatják a papírt), nem vízállóak. Amúgy sem szerencsés keverni a gyári, pigmentált tintával.

(#18295) agabe


agabe
addikt

Sziasztok!
50-70ezer Ft-os A4 meretu lezernyomtato/szkennert keresek aminek a lapkoltsege kedvezo.
Ritkan lenne hasznalva (ezert nem jo a tintasugaras) doksi nyomtatasra (ezert eleg a fekete).
Semmi mas nem lenyeges. Tudtok ajanlani tipust ilyen basic hasznalatra?

[ Szerkesztve ]

(#18296) PROTRON válasza PociAti (#18294) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszönöm szépen a szakmai részleteket.
Így akkor mindent egybevéve amit javasoltál 125k körüli Brother tűnik az optimálisnak, a 178k-s 5955DW típusba való patronok nagyon drágák, 25-32k, anyagilag nagyon nem éri meg, hiába 5-6 ezer oldalakat ír. Drágább mint az olcsóbb gépbe való 1500 oldalas 5200 huf / színenként.

A "C"M"Y"-t értem, meg a "BK"-t is. De külön kéne keresnem "K" patront is bele?
Azt hittem csak az első 4 kell...vagy úgy érted hogy a "BK"-ból állítja elő?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18297) kicsi83 válasza PROTRON (#18296) üzenetére


kicsi83
tag

C az a cián (kék), M a magenta, Y a yellow (sárga). Ezekből ki lehet keverni a fehéren kívül mindent, a fehér pedig nem kell, mert maga a papír fehér. A fekete azaz Key, azért kell, hogy szebb fekete legyen, vagy ha csak feketét kell nyomtatni, olcsóbb. BK nem teljesen világos micsoda pontosan, de neked C,M,Y,K, kell.

[ Szerkesztve ]

(#18298) PROTRON válasza kicsi83 (#18297) üzenetére


PROTRON
addikt

Ennél a patronnál, meg akárhány Brother patront néztem az "XL" méret jelölés után "béka" van:
[arukereso-LC462XLBK]

Azt hittem a "BK" a black-et jelenti, de az angolom sem már a régi...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18299) kicsi83


kicsi83
tag

Jól nézted, BK valószínűleg blacket jelenti, bár simán csak K kéne legyen. Nem a te angoloddal van a gond. Előre is BUÉK!

(#18300) PociAti válasza PROTRON (#18298) üzenetére


PociAti
senior tag

Jól mondtátok, a CMY végén a Key azaz kulcs szín a fekete, jelölése BK.

Azért BK és nem B, mert a B az RGB-nél a Blue-ra el lett használva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.