Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) vbbb válasza jeni (#17749) üzenetére


vbbb
őstag

Hol találtál hozzá olcsón tonert?
Találtam, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#17752) jeni válasza vbbb (#17751) üzenetére


jeni
félisten

Brother DCP-1622WE ehhez van olcsó toner-ebben nincs duplex
a linkeltbe nem tudom melyik toner van.
Brother DCP-L2552DN után gyártót
mindent arany árban adnak
árrobbanás előtt 2db Xerox tonert gyárit vettem brutto:25500Ft áron. 2021 évvégén.

[ Szerkesztve ]

(#17753) vbbb válasza jeni (#17752) üzenetére


vbbb
őstag

Szia, duplexes kell mindenképpen. De amit a kollega linkelt első kettőt az jónak tűnik. Tonerkeres-őn brutto 8990ft bele.

(#17754) pcprojekts


pcprojekts
kezdő

Sziasztok, nem tudja valaki hogy canon mx925-be hol lehet fejet kapni? Áztattam már napokig vízbe, alkoholba, de nem ér már semmit. Vagy érnek még egyáltalán ezek valamit? Megéri vele foglalkozni? :F

(#17755) PociAti válasza jeni (#17752) üzenetére


PociAti
senior tag

A Brother DCP-L2552DN-hez nagyon drága a toner!
TN-2411 kapacitása 1200 oldal, és kb. 18.000 Ft-ba kerül (15 Ft/oldal),
de a nagyobb kapacitású, 3000 oldalas TN-2421 30-32k-s ára is éppen csak középkategória, de nem olcsó.

Az, hogy utángyártott címen milyen szart árulnak, az ne legyen kiindulási alap, ilyen elven bármilyen nyomtatót lehet venni, mindegyikhez létezik noname alternatíva.

A 170 ezres limitbe tényleg elég sok minden belefér, de az igények pontosítása sokat segítene.

A Samsungot felejtsd el! Nem azért, mert ne lenne jó, hanem mert a Samsung nyomtató üzletágát 2017-ben felvásárolta a HP. Elég lassú fejlesztési ciklusú eszközök a nyomtatók, el tudod képzelni mennyire régi lehet az már.

A Xeroxnak igazán jó nyomtatói vannak, a fent említett Brotherhez hasonló, vagy annál jobb üzemeltetési költséggel, viszont sokkal több irodai tudással.

(#17756) vbbb válasza PociAti (#17755) üzenetére


vbbb
őstag

A xeroxból te milyent ajánlanál? Amit leírtam arra lenne szükség, másra igény nincs. Multifunkciós (szkennelés, másolás) és duplex, olcsó üzemelteltetés, minimum hálózati elérés kábelen, wifi előny.

(#17757) sz.j válasza sz.j (#17747) üzenetére


sz.j
nagyúr

A #17747 hsz-re sürgős lenne a válasz, mert ha nem tudjuk a Samsung ml-1020 hibáját megszüntetni, akkor ma délelőtt kellene venni egy másikat ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17758) scott_free válasza vbbb (#17748) üzenetére


scott_free
senior tag

Nekem a Kyocera nyomtatókkal jó tapasztalatom van.
Ez picivel többe kerül Kyocera M2135DN, gyárival 10 Ft/lap, de van hozzá utángyártott toner pár ezerért is.
A 40-es végűek már eredeti tonerrel is olcsón nyomtatnak (5Ft/lap).

(#17759) PociAti válasza sz.j (#17757) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha csak 60 oldalt kell kinyomtatni azzal a HP nyomtatóval, akkor vedd meg.
Ha többet, akkor elég súlyos árat fogtok fizetni azért, hogy beleugrottatok!

(#17760) PociAti válasza vbbb (#17756) üzenetére


PociAti
senior tag

Ez nem így megy!

Felelősségteljes ajánláshoz sokkal több adatra lenne szükség. Csakis a feltételezett oldalszám alapján lehet számítást végezni. Mert a végén lehet tényleg a Kyocera lesz a nyerő, nem a Xerox.

Fénymásolás sem olyan egyszerű. Kell ADF, azaz automatikus lapadagoló? És az is kétoldalas legyen? Ezek mind eléggé megdobják az árat, (pl. egy-egy kényelmi funkció +30 Ft, de közben más nagyon hasznos előnyökkel is jár az erősebb modell).

Annyiban egyszerű a fénymásoló, hogy a végeredményt ott helyben meg fogod kapni. De a szkennernél már nem így megy. A végeredményt hová szeretnéd kapni? Pendrive-ra, PC megosztott mappájába, szerverre, felhőbe, emailbe? Ezek elég fontos kérdések szoktak lenni.

(#17761) sz.j válasza PociAti (#17759) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem tudom, hogy mikorra lesz a Samsung ML-2010 lezer megjavítva ettől is függ, hogy hány oldal lesz majd kinyomtatva.
Ha több lenne mint amit írtál (60 oldal), akkor tudnál egy másik gazdaságosabbat javasolni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17762) jeni válasza scott_free (#17758) üzenetére


jeni
félisten

40ezer Ft 3000 oldalra elegendő toner kicsit húzós
az utángyártót esetén ha a Kyocera M2135DN 3 év garis akkor elvileg nem szabad betenni mert gari vesztő a dolog.
3000 Ft meg gyanúsan körül olcsó.

(#17763) sz.j válasza sz.j (#17757) üzenetére


sz.j
nagyúr

Egyelőre "megusztuk" a vásárlást, mert kölcsönkaptunk egy tintás HP DeskJet nyomtatót ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#17764) kaposznyak


kaposznyak
aktív tag

Sziasztok.

Otthoni, havi 4-5 oldal nyomtatásra keresek eszközt.
PIXMA MG3050 van most, legnagyobb gondja, hogy csak 203x277mm területet tud nyomtatni, magyarul A4-es dokumentum esetén, ha azon nem minimális a margó, lemarad az infó egy része.

Canon vonalon mit ajánanátok, ami teljes A4 méretet tud nyomtatni?

Előre is kösz!

(#17765) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

A jelenlegi 5 éves Epson WF5620DWF nyomtatónkat szeretném lecserélni egy hasonló tudású, de gazdaságosabban üzemeltethető példányra.
(XXL-es black és XL-es színes patronokat vásárolunk, de egy ilyen 4-es packnak már elég komoly ára van, sajnos.)

A keret nagyjából Br. 250.000 Ft

Létezik ebben az árkategóriában a fent említett tudással (színes, hálózatra köthető, user management, scan to mail, ADF, duplex nyomtatás, stb.) külső tankos modellje valamelyik gyártónak? Esetleg lézer irányba lenne érdemes menni?
A havi nyomtatás ~500 oldal, nagyjából egyenlő arányban színes és fekete oldalakkal. A sebességgel jelenleg nincs komolyabb problémánk. Nyilván lehet gyorsabb, de megbarátkoztunk az Epson sebességével is.
Köszönöm!
almi

(#17766) qnadam válasza almi (#17765) üzenetére


qnadam
veterán

epsonnak vannak ilyesmit tudó gépei, gondolom brothernek is, a felhasználómenedzsmentet érzem szűk keresztmetszetnek, legyen az bármi is :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17767) PociAti válasza almi (#17765) üzenetére


PociAti
senior tag

Lézert felejtsd el, iszonyat drága.
Hasonló tudású készülék szintén nagyon magas induló árral lenne.
Néztem mennyibe kerül az üzemeltetése.
Leggazdaságosabb az lenne, ha meghagynátok ezt a gépet a magas irodai tudása és képességei miatt, és mellé vennétek valamilyen tintatartályos nyomtatót (ha az Epson bejött, én maradnék a márkánál). Aztán amit lehet, azt átvenné a gazdaságosabban üzemeltethető kisebb nyomtató (pl. egyoldalas fénymásolások, illetve a nyomtatások zöme). Az irodai környezet miatt valószínűleg szükségetek lenne arra, hogy legalább a fekete pigmentált (azaz vízálló) legyen.

(#17768) Rick4


Rick4
félisten

Írtam nemrég, hogy az egyik gép nem találja másnap a feltelepített wifis nyomtatót, már a 7. másolat van feltéve, friss szoftver telepítás után jó, másnapi gépbekapcsolás után már nem. Tegnap lett meg a hiba, a frissen felrakott oprendszeren elfelejtettem kikapcsolni az eszközkezelőben a hálókártyánál az energiatakarékosságot, azaz "a gép kikapcsolhatja ezt az eszközt" szöveg előtt ott maradt a pipa.
Elvéve, restart után azonnal ment, ma is megy.
Szóval akinek wifis nyomtatással lenne ilyen baja, akár erre az egy dologra is rápillanthat!

Érdekes, pedig 10 éve minden telepítés után elveszem onnan a pipát!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17769) jeni válasza Rick4 (#17768) üzenetére


jeni
félisten

kiváncsiságból én is rámentem erre és nekem ott volt a pipa,annak ellenére semmi gondom nem volt a wifis nyomtatásnál egyetlen alkalommal sem

(#17770) Rick4 válasza jeni (#17769) üzenetére


Rick4
félisten

Szerintem ez függhet alaplaptól, oprendszertől, belső hálótól is, de még a ruter, és az azon lévő oprendszer is belejátszhat, én nem tudom, milyen kommunikáció zajlik az eszközök között ha ott van, vagy ha nincs ott a pipa, de azt tudom, hogy most 2 perccel ezelőtt is be lett kapcsolva a nyomtató, és már kint van a kinyomtatott papírlap, szóval itt ez volt a megoldás...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17771) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
80k-ig keresek lézernyomtatót otthoni használatra, hivatalos dokumentumok, egyéb papirok nyomtatására. Scanner, wifi, duplex nyomtatás amire szükségem lenne. Mik tartoznak az ajánlott kategóriába?
Köszi :R

(#17772) jeni válasza blizzrd (#17771) üzenetére


jeni
félisten

ipon
közkedvelt darab
BROTHER DCP-1622WE
duplex ebben nincs,viszont a gyári toner olcsóbb lap költségre kivetítve.
duplex lézeresek
ez elvileg kétoldalas nyomtatást tud.
HP LaserJet M234sdne
+wifi
HP LaserJet M234dwe
a Brother olcsóbb a fenntartása ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#17773) blizzrd válasza jeni (#17772) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Az általad linkeltet én is néztem, valóban csak a duplexet nem tudja.

Brother DCP-L2532DW
HP LaserJet M234dwe

Ezek jó gépek lehetnek?

(#17774) PociAti válasza blizzrd (#17773) üzenetére


PociAti
senior tag

Eredeti tonerral mindegyik jó. Különben olyan, mint a sarki döneres, van akinek nem lesz baja vele.
Nem írtad mennyit nyomtatnál vele. Ez utóbbiakat kisebb méretű tonerrel árulják, mint az amúgy is olcsón üzemeltethető Brother DCP-1622WE-t, ami ugye nem duplexes. Bár ennek a funkciónak csak igazán sok oldal esetén van jelentősége.
Ha nyomtató vásárlásban gondolkozol, mindig számold hozzá a következő 3-5 évben szükséges kellékanyag költségét is.

(#17775) blizzrd válasza PociAti (#17774) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Havi pár oldalra lesz használva, esetenként pár tíz oldalra. A mostani tintásban van, kényelmes. Természetesen ha az általam megírt keretbe nem fér bele olyan normális gép ami ezt tudja, akkor ez kimarad. Ezért is kérdeztem a két korébban írt típust, hogy azokról mit lehet tudni.

(#17776) Varshi válasza blizzrd (#17775) üzenetére


Varshi
aktív tag

De miért KELL a kétoldalas nyomtatás? Mi az az igény vagy erős indok, aminek a kényelmes kiszolgálása szempont.

Spórolása gyakorlatilag kimutathatatlan. Havi 10 Ft. Nem tudok olyan esetet (hivatali ügyeket is belevéve), amikor a túloldalra IS KELL nyomtatni. Ha mégis előfordul (neked évente 1× ?), akár egyenként, oldalanként nyomtatva a doksit vissza lehet rakni a papírtálcára, időben plusz 1 perc.
Vagy a legkönnyebb: szoftveresen páros/páratlant nyomtatni ("manuális duplex"), és félidőben megfordítani: ez egyébként időben is annyi, mint a duplex nyomtatás, mert duplexben a SOHO kategóriás nyomtatók bizony belassulnak!

Én 100-200 oldalas doksikat nyomtatok, tucatjával, ott már papírköltségben is van jelentősége a duplexnek, meg konkrétan fele annyi helyet foglal el így egy doksi a polcon.
De havi 10 oldalnál??

[ Szerkesztve ]

(#17777) jeni válasza Varshi (#17776) üzenetére


jeni
félisten

Nalam a manul kinyontatasanal jol jon a duplex

(#17778) blizzrd válasza Varshi (#17776) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Szerintem nem azt írtam, hogy mindenáron kell, hanem ha belefér ár/értékben olyan gép ami jó ls tudja, akkor legyen. Amennyiben nem, akkor nem ragaszkodom hozzá.

Mindamellett nyomtatókra vonatkozólag kértem tanácsot, nem az általam támasztott esetleges igényeknek a megkérdőjelezésére. :R

(#17779) PociAti válasza blizzrd (#17778) üzenetére


PociAti
senior tag

Többiek mentségére legyen mondva, az itt feltett nyomtató igények közel 100%-a hibás.

A duplex egységet inkább csak drágább nyomtatókba szokás beletenni, így nagyon komoly árnövelő hatása van. Kétoldalas nyomtatásra képes, értelmes színes nyomtatók kb. 100.000 Ft-nál kezdődnek. Aztán utólag szinte minden esetben kiderül, hogy a duplex nem is olyan fontos. Mondhatjuk úgy, hogy a kérdés szinte mindig rossz, mert nem szokás pontosan elkülöníteni a nélkülözhetetlen igények és a kevésbé fontos vágyak.

Nem csak az ismeretek hiánya miatt van ez így, hanem mert a HP és Canon áron alul kínálnak nem tartós nyomtatókat, ahol a haszon a bonyolultan, ezáltal rendkívül költségesen legyártható kellékeken van. Azokat a nyomtatókat rendkívül rövid üzemidőre tervezik, ezáltal a duplex egység lényegesen olcsóbb, mint a normál készülék esetén, ahol típustól függően 50.000 - 500.000 oldalt kell kibírniuk.

(#17780) blizzrd válasza PociAti (#17779) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Köszönöm. Valóban laikusként jöttem ide mert a bőség zavara van. Ennek fényében írtam meg az igényeket is.
De akkor újra megfogalmazva: otthoni használatra, havi pár oldalas nyomtatásra keresek lézer vagy tartályos tintás (nem tudom ilyen használathoz melyik az ajánlottabb és a színes nyomtatáshoz sem ragaszkodom) készüléket, ami tud scannelni (tudom, van aki a telefont használja) és Wifi képes 80K-ig.
Minden más csak hab a tortán. :R

(#17781) hcol7 válasza blizzrd (#17780) üzenetére


hcol7
senior tag

szinest szeretnel?

[ Szerkesztve ]

(#17782) blizzrd válasza hcol7 (#17781) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Nem ragaszkodom hozzá :)

(#17783) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Párom szeretne egy nyomtatót, otthoni, alkalmankénti használatra.
Fekete-fehér színű nyomtatás elég, scanner funkció nem kell, wifi viszont jó lenne.
Mivel ritkán használná ő azt mondja lézerpor-os gép jobb, mint a tintasugaras ami nekem van.
Elsőre a Xerox Phaser 3020BI-t néztem, de nem étek hozzá.

BTW én egy Epson EcoTank L3160-t használok, illetve családba vettem egy 3150-et, de mindkettőnél olyan jellegű problémám van, hogy szövegnyomtatásnál gyakran tapasztalok "csikozódásokat".

(#17784) jack982 válasza Anubris (#17783) üzenetére


jack982
aktív tag

Szerintem nézzetek egy használt lézerest garanciával. -- vagy esetleg egy új brother hl1222we, de az már lehet, hogy túl drága lenne alkalmi használatra.

(#17785) jeni válasza jack982 (#17784) üzenetére


jeni
félisten

Brother gépre 3 év gari van.
Használatra meg kitudja mennyi ment? A toner és a dob mennyire van elhasználva?

(#17786) Anubris válasza jack982 (#17784) üzenetére


Anubris
őstag

Ha kétoldalas nyomtatás kellene, akkor ez megfelelő lehet?
Brother HL-L2352DW

(#17787) Rick4 válasza jeni (#17785) üzenetére


Rick4
félisten

Van bennük számláló, majd az megmondja, mennyire használt. Az én kis Brother 1222WE-mben most van 1100 lap körül, és a dobegység 10 ezret tud. Decemberben volt egy éves, ilyen használattal 15 év lesz. A toner is még az eredeti, és jeli ugyan a 25%-ot, de továbbra is hibátlanul nyomtat, pedig 2 hónapja a fiókban van az új toner.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17788) LOTR


LOTR
addikt

sziasztok

brother DCP-1622WE
kb 3 éve vásároltam a nyomtatót, eredeti dob+toner van még benne
a toner 4 csíkot mutat, vagyis 40%-on van
a dob 89%-os
1100 oldal lett nyomtatva (általában csak szöveg, de szerintem fél oldalnál kevesebb tartalom/oldallal)
mondhatni heti néhány alkalommal volt csak használva, alkalmanként néhány lapnyi nyomtatásra

elkezdett egyre jobban halványulni a nyomtatási kép, a nyomtatás a lap bal szélén egész halvány, jobb széle felé sokkal jobb, de már az is halványul
a dobot többször törölgettem már (főleg, ha nagyon pontozott a papíron), meg a tonert is meg szoktam ütögetni kicsit

mondtak ilyet is, hogy talán elhasználódott a dob?
de ezer lap után, amikor elvileg 10k oldalra is elég?
ennyit gondolom utángyártott egységekkel is tudna

mi lehet a probléma és a megoldás?
köszönöm

One Ring to rule them all

(#17789) ocscsaba válasza LOTR (#17788) üzenetére


ocscsaba
tag

3 év/bármennyi használat után a fényérzékeny dob tönkremehet.
Nekem egy klasszissal erősebb Kyocera FS4100 nyomtató dob erőteljes használat után elkezdett pöttyözni, pedig a gyári 500.000 nyomatnak a felét használtam el 2 év alatt. A lézernyomtatók élettartama (is, nemcsak a tintasugarasoké) mérnöki precizitással van kalibrálva. Volt olyan lézernyomtatóm, mely a kettő éves garancia lejárta előtt 4 nappal ment tönkre.

(#17790) LOTR válasza ocscsaba (#17789) üzenetére


LOTR
addikt

a pöttyözés nagy részét én úgy tapasztaltam, hogy megoldja a letörölgetés

ahogy látom utángyártott alkatrészekből kevesebb, mint fele költségben megvan a csere, okozhat bármi problémát az utángyártott dob vagy/és toner?

de másik megoldásként, ha ez tényleg így van, hogy ilyesmi az élettartama csak, akkor lehet gazdaságosabb lenne tintással nyomtatni

One Ring to rule them all

(#17791) PociAti válasza LOTR (#17790) üzenetére


PociAti
senior tag

Ez az egyik legolcsóbban üzemeltethető gép, inkább ne használj utángyártottat.
Ha látnád milyen különbség van eredeti és noname toner között, nem nagyon gondolkodnál rajta. Utóbbiból képes nagyon erősen hullani a por, azt kompresszorral csak a gép belseje felé fújod, lakásban használatos porszívót pedig nem egészséges befogni tisztításra.

A pöttyöződés valószínűleg amiatt alakult ki, mert némileg összecsomósodott a festékpor. A sok állás és a kicsit magasabb páratartalom együtt okozhat ilyet.
Ha tényleg ez a hiba, akkor erre nincs igazán jó megoldás (az új toner vásárlásán kívül). Ha sokat rázod, akkor előbb utóbb a gyári tonerből is elkezdhet "folyni" a por.

Ritka használat tintás nyomtató esetén sokkal végzetesebb párosítás.

(#17792) LOTR válasza PociAti (#17791) üzenetére


LOTR
addikt

mivel úgy tűnik, hogy esetünkben a toner jól bírja, a dobbal lehet a probléma, így az utángyártott dob eredeti tonerrel kombináció lehet erre a felhasználásra a legköltséghatékonyabb megoldás?

amúgy van tintasugaras nyomtató is, aminek hasonló a felhasználási jellege, persze ezzel színes ábrákat is nyomtatunk, bár még csak talán 2 éve van meg, de ezzel nem tapasztaltunk problémát egyelőre

One Ring to rule them all

(#17793) PociAti válasza LOTR (#17792) üzenetére


PociAti
senior tag

Honnan vontad le azt a következtetést, hogy a fényhengerrel van a probléma?

Azért, mert összecsomósodott tonerpor jelenik meg rajta? Legalábbis feltételezés szerint ez történik.

(#17794) LOTR válasza PociAti (#17793) üzenetére


LOTR
addikt

korábban beszélgettem erről egy irodagép szervizessel, de ő egyáltalán nem ismerte ezt a típust, így ennyit tudott tippelni:

- lehet kifogtunk egy rossz/hibás dobegységet
- az is lehet a baj, hogy keveset volt használva a nyomtató és mivel a dob sok alkalommal lett felmelegítve, elfáradt és ennyit bírt (de ugye az "élettartama" csupán ~10%-a lett használva, ez meg azt jelentené, hogy alkalmanként 10x ennyi lapot kellett volna nyomtatni?)

ez a pöttyözés is kb azt jelenti, hogy néhány, a . <pont> nyomtatásánál kisebb pöttyök jelennek meg random a papíron (mondhatni a felhasználási célnak semennyire nem zavaróan, ha csak ez lenne a probléma, nem is írtam volna)
a fő probléma a halványság, ahogy említettem, a papíron a nyomtatott szöveg bal oldala halványabb, a jobb oldala pedig erősebb tónusú - pont így ragadt volna össze a tonerben a por?

amúgy a fő kérdés talán az lenne, hogy ez mennyire lehet gyakori eset?
(a pára amikor mértük olyan 50-60% körül volt), mert ha ismét így járunk új alkatrészekkel is, akkor már elgondolkodtató, hogy erre a célra ez így mennyire lehet gazdaságos

One Ring to rule them all

(#17795) Rick4 válasza LOTR (#17794) üzenetére


Rick4
félisten

3900Ft bele egy új dobegység...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17796) LOTR válasza Rick4 (#17795) üzenetére


LOTR
addikt

köszi, linket esetlg kaphatok?

One Ring to rule them all

(#17797) Rick4 válasza LOTR (#17796) üzenetére


Rick4
félisten

Írd be a google-be a nyomtatód típusát, meg mögé hogy dobegység, majd enter.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17798) PociAti válasza Rick4 (#17797) üzenetére


PociAti
senior tag

Hogy mennyire rosszul működnek a manipulált Google kereső algoritmusok, arra ékes példa a nyomtató alkatrészek találati listái. Előresorolt találatként azok a feltörekvő garázscégek szoktak lenni, akiket legjobb lenne elkerülni. Ők fizetnek a Google-nak azért, hogy az ilyen kereséseknél élen legyenek.
Az árukereső, árgép és hasonló aggregátor oldalak sokkal elfogadhatóbban teszik a dolgukat, annak ellenére, hogy náluk is van lehetőség kiemelt hirdetésként a lap tetején helyet kapni.

Egyik legjellemzőbb példa erre, amikor egy tintapatron kapacitását szeretnéd megtudni. Hiába írod be a kellék pontos típusát, és a kapacitásra vonatkozó kulcsszavakat, az első 10 találat valami ócska hamisítvány szokott lenni szegényes leírással, és csak nagyon-nagyon sok találattal később fordul elő a gyártó oldala. Pedig a napnál világosabb, hogy először a gyártóval, a hivatalos csatornával kellene kezdeni, és legfeljebb csak utána következzenek a hamisítók, csempészek, adócsalók egyszerű vállalkozásai.

(#17799) Rick4 válasza PociAti (#17798) üzenetére


Rick4
félisten

A reklámblokkolót bekapcsolod, és rögtön az első 10 fizetett adwords hirdetés kilőve, két perc alatt ki lehet választani úgy is azt, akitől a weboldal külalak, ár, meglévő reputáció alapján szívesen vásárolsz.
2023 van, ideje végre megtanulni szelektálni emberek, ételek, autók, hírek, internetes találatok között is. Akinek ez nem megy, elveszett! :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17800) PociAti válasza Rick4 (#17799) üzenetére


PociAti
senior tag

Amit leírtál, az a védekezés kezdők számára, ami talán 2018-ban még működött. Halló, már 2023-at írunk!

A Goggle a fordítók frontján lemaradt a közvetlen vetélytársaktól (DeepL, Bing), kertesési fronton vannak területek, ahol a Google a jobbak közé tartozik, de számos területen egyszerűen használhatatlan. Inkább káros, mint áldásos a jelenléte.

De akkor amikor a Googlet javaslod, akkor írd hozzá, hogy ne az első 15-20 találaton nézze, hanem szerkessze át az hosts állományt, tegyen fel reklámblokkolókat, konfigurálja be azokat, majd az itt kapott találati listán a 10. ajánlattól kezdődően vegye komolyan a találatokat.

Megoldás: ne a Googlet ajánld.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.