Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) jack982


jack982
aktív tag

telefon kamerájával is lehet szkennelni, office appban vagy csak simán lefotózod.
Ezért felesleges egy csomó pénzt kiadni szerintem.

(#17852) qnadam válasza Nozi (#17850) üzenetére


qnadam
veterán

áh, tényleg. csak a jobb oldalát néztem :C

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17853) PociAti válasza jack982 (#17851) üzenetére


PociAti
senior tag

Mobil kamerával lehet aztán igazán tré minőséget elérni!
Brutális a hordó torzítás, a szegély felé életlen, vignetta hatás, az egyik fele biztos árnyékosabb, mint a másik, plusz erre rájön a fény kitakarása a kamera által, a borzalmas színhőmérsékletről és a pocsék felbontásról nem is beszélve.

És mi volt a kérdező legfontosabb igénye, miért merült fel a szkenner téma?
Idézem:
"Viszont fontos, hogy jó minőségben tudjanaík otthon scannelni."

(#17854) jeni válasza PociAti (#17853) üzenetére


jeni
félisten

Másik megoldás külön venni hibátlan állapotú scannert

(#17855) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Ajánljatok légy szíves nyomtatót, mely az alábbiaknak megfelel.

1.) Színes, tintasugaras, töltőtartályos.

2.) Aljába épített lapadagoló tálcája legyen. Nem szeretném, hogy a lapokat a tetejéről kelljen adagolni.

3.) Tudjon szkennelni.

4.) Ritkán lesz használva, elsősorban néhány dokumentum, szerződés nyomtatására. Ez nagy átlagban havi kb. 5 oldalt jelent. Néha akár egy-két hónapig nem lesz használva. A fejek beszáradásának elkerülése végett természetesen időnként nyomtatok majd vele ilyenkor is.

5.) Ára 30-60 ezer forint között legyen.

A jelenlegi EPSON SX535WD nyomtatómat váltja majd. Kinézetre gyakorlatilag ugyanilyet szeretnék. Nagyon tetszik a kis kompakt mérete.

Ennek a nyomtatónak sajnos így most már 11 év használat után beszáradtak a színes tintákhoz tartozó fejei. Ilyenkor ugye a nyomtatóban lévő fejek száradnak be, nem pedig azok az újratölthető patronok, amiket használtam?

(#17856) ecaddsell válasza PociAti (#17853) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Azért ne ess túlzásokba, ezt a szkennelés témát már a covid előtti mobilom is megugorja. Annyira, hogy az erre is alkalmas fotós cuccot szinte sosem veszem elő ezért, a nyomtató szkenner funkcióját meg meg se akartam tanulni e-miatt (persze nem lapadagolós).

A mennyiség az nem mindegy (meg persze, ha tényleg nagyon különleges minőségi igények vannak, de az meg már inkább a repro kategória ahol felvetődik, hogy tényleg megéri-e ilyen gépet vagy ehhez való fotós cuccot birtokolni ahelyett, hogy valahol megcsinálod/megcsináltatod).

Mobillal oda kell figyelni, esetleg hiba láttán (mint a fény kitakarása) újra kell csinálni, beállítani a széleket, azaz ha egy kicsit többet kell használni akkor macera.
A felbontás meg nagyon nem pocsék, sőt nekem a legtöbbször felesleges is volt (pont ezért nem is használom ki a teljes kamerát; sose láttam a fényképező széli gyengeséget).
Igen a hulladék műfény (nem a színhőmérséklet igazi probléma) is bekavarhat, de én pl. nálunk már jó ideje alapból kiirtottam az ilyen világítást, nem rongálom a szemem vele.

Ha sokat kell csinálni akkor a mobil tényleg nem pálya, oda szkenner kell. De ha csak évente néhányszor, akkor megéri a felárat ez a kényelem? Ezt kellene tisztázni az itt kérdezőknek is, mert utólag a felárat látva azért a 9x%-az mondja, hogy ja akkor megoldom nélküle is.

[ Szerkesztve ]

(#17857) PociAti válasza ecaddsell (#17856) üzenetére


PociAti
senior tag

Idézném a kérdezőt:

"Olyan .. nyomtatót keresek, ami képes scannelni és van lapadagolója."

"A scannelésnek jó minőségűnek kell lenni nem csúszhat el scannelés közben."

"Viszont fontos, hogy jó minőségben tudjanak otthon scannelni."

Erre jössz azzal, hogy
"ezt a szkennelés témát már a covid előtti mobilom is megugorja."

Úgy érzem a te igényességi szinted és a kérdező igényei nem alkotnak közös halmazt.

- Mobilon hol van lapadagoló?
- Mobilon miként nem fog elcsúszni szkennelés közben?

Elfogadom azt, hogy magáncélra mobillal készített fotó eléri azt a nagyon alacsonyra tett igényességi szintet.
Viszont ebben az esetben olyan otthonról végzett munkáról van szó, ahol a felhasználó a céget reprezentálja azzal a munkával, amit kiad a kezei közül:
"vannak irodai workforce pro multi eszközök az irodákban de a homoffice az Isten"

Rengeteg olyan munkám volt már, ahol a szkennelés minősége rendkívül fontos volt.
Csak párat közülük:
- fotók digitalizálása laborálás vagy nyomtatás előtt;
- számlák, szerződések, könyvek, dokumentumok szkennelése OCR (azaz karakterfelismerés) előtt;
- tervrajzok szkennelése;
- látványtervek, műszaki dokumentációk szkennelése.
Ezek mindegyikében a mobiltelefon kilőve.

(#17858) Dr. O.K.


Dr. O.K.
tag

Mielőtt ölre mentek, nyitnék egy új frontot. Milyen ellenjavallata van annak, hogy vegyek egy patronos minőségi gépet és tegyek rá egy ciss-t, amit gyári tartályoshoz való tintával töltenék? Szívesen pepecsenék ilyesmivel. Úgy érzem egy jól kivitelezett ilyennel előrébb lennék, mint egy alap tartályos géppel. Elsiklottam valami fölött?

(#17859) Varshi


Varshi
aktív tag

Generációváltásra készülök.

A mostani Epson L6170-em menne tartalékba (70ezer nyomatnál járunk már, nem akkor szeretnék kapkodni, amikor hirtelen megáll,
+ a család tudna nyomtatni akkor is vele, ha én éppen meló miatt több 100 oldal nyomatok egyhuzamban).

Kiszemeltek: Brother DCP-T720DW (95ezer Ft), vele szemben Epson L6460 (160ezer Ft)

Tudom, hogy +65e, kiszámoltam. Tudom, hogy mást tudnak, de ami nekem kell, mindkettő tudja.

Ami nekem fontos, és képtelen vagyok értékelni őket:
- tartós legyen (elvileg 3 éve gari van mindkettőn, de én tényleg hajtom őket)
- duplexben nyomtasson gyorsan
- ne legyen nagyon hangos

Árban lenne az Epsonnak olyan, ami jobban közelít a 95ezerhez, de az szerintem olyan lenne kábé, mint a mostani (és nem vagyok vele teljesen megelégedve a fenti szempontok terén), és ez a kiszemelt modell talán előrelépés az elődökhöz képest.

Túlvagyok:
- néztem már a gyári adatokat.
- néztem review-kat.
- olvastam itteni teszteket, ahol a Brother régebbi verziója nagyon belassult duplexben

Egyszerűen képtelen vagyok a sebességüket megítélni, pláne a duplexet.

Ha van is, vajon van érdemi különbség vajon közöttük? Van valaki, aki duplex nyomtatásban gyakorlott mondjuk 50-100 oldallal vagy felette?
Melyiket vegyem?

Vagy esetleg tök rosszfelé megyek el? Csőlátásom van, és más típusokat is néznem kéne? Rángassatok vissza, ha eltévedtem! 20-25e oldal per év, ami nálam az átlag.

[ Szerkesztve ]

(#17860) jeni válasza Dr. O.K. (#17858) üzenetére


jeni
félisten

olcsóság (ha jó helyen találsz) a siker, az egyik oldalon a másik oldalon a kifejlettség (nézőpont kérdése) ,a kivitelezés, a biztosabb megoldás.
több barkácsolós videót láttam erről.
amire én is gondoltam korábban az a:
HP109B

(#17861) Dr. O.K. válasza jeni (#17860) üzenetére


Dr. O.K.
tag

Ha a Hp b109a-ra gondolsz, az öreg masina, négy patronos. Én egy komoly két patronosra gondoltam, ami új. Ha tönkremenne a fej, simán lehet új patronnal cserélni. A Canon amúgy is kétpatronos tartályos gépeket gyárt. Tuti sokáig elmegy bennük egy-egy fej, mire cserélni kell. Egy komolyabb kétpatronos csak kb15-20k. A ciss kínából 3-5k, esetleg kiegészítve visszacsapó szeleppel. A tinta úgy 12-14k. Ha 20-25 körül veszek egy gépet, akkor a matek 20v25+5+14=39-44. Ez kb. olyan tudással bír, mint egy 80-100k tartályos .

[ Szerkesztve ]

(#17862) Varshi válasza Dr. O.K. (#17861) üzenetére


Varshi
aktív tag

Eszembe se jutna az a tákolás, amit írsz. 2023 van.
Ha tényleg kell (folyamatos rendelkezésre állással), egyszerűen viccnek érzem a felvetést is, amikor van bevált, garanciális gyári cucc hasonló áron. Ahol kérdéseket se kell feltenni, nemhogy bizonytalansággal számolni.

Fel nem fogom, mire nem jó/elég 50-ért egy modern, erre kitalált tartályos, amivel nem kell bohóckodni. 5-tel drágábban még többet tudó van.

Ha meg nem erre kell, csak jáccani akarsz, akkor miért érdekel a véleményünk? Csináld és hajrá.

(#17863) PociAti válasza Dr. O.K. (#17858) üzenetére


PociAti
senior tag

CISS, az elképzelés fantasztikus!
Jobbnál-jobb szerelős videót látni a YouTube-on, aztán bámulatos tesztoldalakat nyomnak vele.

Gyakorlatilag nem működik.
#1 Azokat az olcsó szar HP/Canon nyomtatókat szokás átrakni CISS-re, ahol az üzleti modell abból áll, hogy veszteséggel értékesítenek nyomtatót, és rendkívül drágán adják hozzá a tintapatront. Kb. 150 oldalra elegendő patron a nyomtató árának 50%-a. Mivel őrült drága a nyomtatás, így rendkívül keveset nyomtatnak vele. Ez magával hozza, hogy kevés oldalszámra van méretezve a nyomtató mechanikája. Ettől tudott olcsó lenni a gép.
#2 A maradék festék elnyelő (ink absorber) is kicsi benne.
#3 Kínai precizitással létrehozott olcsó rendszerek nem igazán tartósak.
#4 És talán a legnagyobb probléma a levegősödés. Még ha minden működne, a rendszerbe nincs beleépítve normális karbantartás. Amikor nevesebb gyártók a patronos rendszerről áttértek tintatarályosra, akkor az első szériáknál ők is megszenvedtek ezzel a problémával.
#5 Színhűséget is baromi nehéz garantálni.

Pont akartam linkelni a https://www.signdepot.eu/ CISS rendszereit, korábban forgalmazták őket. Ha valaki üzleti jelleggel használta, akkor speciális folyadékkel feltöltve, folyamatos üzemelés akár be is hozhatta az árát, mert hatalmas haszonnal lehet ajándéktárgyakat készíteni. De nem véletlenül kopott ki az ő kínálatukból is, sok volt velük a probléma.
Ki az aki nem sajnálja az idejét, hajlandó sokat kínlódni, és a tanulási folyamatnak nincs célja, mert zsákutcáról van szó. Gyakorlatilag pénzkidobás.

(#17864) Dr. O.K.


Dr. O.K.
tag

Hát akkor meg vagyok győzve, nem találtam fel a spanyol viaszt. :N Mondjuk tényleg csak játszani kell, fotókat nyomtatni a családi albumokba, néha egy-egy szkennelés valami dokumentumot, amit itthon kinyomtatok, aláírok és visszaszkennelek a feladónak, de egy nyuggernek ez se mindennapos. Vállalkozás felszámolva, praxis visszaadva. Kihasználás közelít a nullához. Rátérek valami olyan vonalra, hogy xxl patron, kéthetente egy-egy fúvóka ellenőrzés nyomat és veszek újat ha kell. De nekem kell, hogy legyen itthon, nagyon megszoktam, hogy van. Azért köszi mindenkinek a véleményt!

(#17865) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok

Milyen fotó nyomtatót tudtok ajánlani, ami minimum A3-as méretben tud fotó nyomtatást végezni?
Szeretnénk minél gazdaságosabb nyomtatót választani.
Ezek közül ajánlani tudjátok valamelyiket?

Epson L1800
Epson L8180

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#17866) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Címkenyomtató vásárlásában is tudnátok segíteni esetleg?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17867) PociAti válasza Predator2 (#17866) üzenetére


PociAti
senior tag

Igen.

Lényeg:
normál nyomtatónál fontos a kellék minősége, mert a tinta a fejet tudja szétcseszni, a lézernél meg a gépet szemeteli tele a festékpor, vagy nem tapad tartósan a papírra.

A címkenyomtatóknál a gépet nem igazán veszélyezteti a kellék minősége, így nyugodtan lehet próbálkozni kínai kellékanyagokkal. Természetesen vannak területek (pl. villanyszerelés, élelmiszeripar), ahol problémát okozhat a "third party" termék gyengébb minősége.

(#17868) Predator2 válasza PociAti (#17867) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a választ.

Tudnál ajánlani otthoni felhasználásra gépet?
Jó ár/érték arány. Megbízható.

:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17869) PociAti válasza Predator2 (#17868) üzenetére


PociAti
senior tag

Tudnék, de ehhez sokkal többet kellene tudnom a felhasználási területről, és hogy azok közül mi nélkülözhető.

Alapvetően két technológia van: drága kis szalagkazetták (tape casette), amivel drágább a nyomtatás, de tartós a címke. A kazetta tartalmazza a festéket is, és a Brother még lamináló fóliával be is fedi az egészet. A gépek különböző szélességre képesek, azt vásárlás előtt vedd figyelembe.

A másik technológia, amikor hőre érzékeny címkére nyomtatsz (pl. csomagküldő szolgálatok címzései). Ez olcsóbb, de pl. napfény kiszívja. És teljesen más gép kell hozzá.

Csak a két legelterjedtebb variációt említettem meg. Nehéz egy konkrét címkézőt kiemelni. Elég tartós gépekről van szó, nem nagyon tudnak elromlani, így a leggazdaságosabb az, ha használtan veszel egy gépet, és Kínából rendelsz hozzá szalagot.
Különböző kulcsszavakon hirdetik őket:
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=feliratozo
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=cimkezo
https://www.jofogas.hu/magyarorszag?q=etikett
Az itt található gépek között van amit újként árulnak, de már 10-15 éve nem is forgalmazzák őket. Kelléket azért még lehet kapni hozzá, csak kicsit problémásabb.

(#17870) Predator2 válasza PociAti (#17869) üzenetére


Predator2
addikt

Köszönöm a választ.

Garázsba, pincébe, kamrába szeretnék főként a salgópolcon lévő dolgokat felcímkézni.

Hő (mobilgarázs) és a pára érheti őket, de napfény elelvétve.
Elősorban a szalagkazettás megoldásra gondoltam. Mivel nekem elsősorban csak hobbi célre kellene.
Jó lenne ha 2-3 méretben lehetne azért a feliratot elkészíteni.

Mit vennél ebben az esetben a helyemben?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#17871) enonlui


enonlui
tag

Hali mindenki
Segítséget szeretnék kérni.
Olyan nyomtatót keresek amit androidos teloval lehet használni. Tuntasugaras kéne asszem mivel alkalmanként nyomtatnánk vele. Teloval és tablettel nyomtatnánk általában persze laptoppal is de gondolom ezt alapból tudják. Vezetékkel nem használnánk csak vezeték nélkül.
Köszi mindenkinek.
Az minnel olcsóbb de működjön.

(#17872) PociAti válasza Predator2 (#17870) üzenetére


PociAti
senior tag

Még így is túl sok kérdés marad, és ezekre nem könnyű megtalálni a választ.

Amúgy Dymo és a Brother közül választanék.
És akkor még ott a kérdés, hogy helyszínen szeretnél-e nyomtatni vele? Mert akkor legyen saját billentyűzete, vagy pedig WiFi-n BT-n keresztül elérhető legyen. (És akkor kell még hozzá mobiltelefon, laptop.)

Például design-ra nagyon tetszik a Brother PT-P300BT 20-22k Ft. Bluetotthon keresztül mobilról elérhető (ezért nem kell billentyűzet és kijelző). Vannak nagyobb testvérei, de ez csak 12 mm széles szalagra tud nyomtatni. (Szöveg magasság kb. 9 mm.) Ugyanilyen 12 mm-es hagyományos billentyűzet + kijelző kivitelben 15k Ft, vagy 20 körül már 18 mm széles gépet lehet kapni: Brother PTD410YJ1 .

Ha még ennél is szélesebbet szeretnél, mert sötét a helyiség és jól jönnek a nagy betűk, akkor eléggé drágulnak az árak.

30-35k között még hozzá lehet jutni az olcsóbb címkés Brother Ql-600B nyomtatóhoz.

De ennyi erővel már A4 ívben kapható etikett címkére is lehetne nyomtatni.

Én nem szeretek gyenge szerkesztőprogramokkal kínlódni, ezért sima nyomtatóval nyomtattam ki A4-es lapra azt daraboltam fel és ragasztottam fel jó minőségű ragasztóval.

(#17873) qnadam válasza PociAti (#17872) üzenetére


qnadam
veterán

az utóbbi brothernél rettentő kényelmes, hogy el is vágja a csíkot megadott (vagy automatikus) ponton. ha sok címke kell, ez is számíthat.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17874) hcol7 válasza enonlui (#17871) üzenetére


hcol7
senior tag

dcp-t425W

(#17875) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok! Elolvastam az összefoglalót, köszönöm a sok hasznos infót! Leginkább egyetemi, kétoldalas anyagokat nyomtat a párom, én pedig főként 4xA6 GLS/Foxpost etiketteket, illetve scannelek.
1. Ragaszkodsz a lézerhez? Szóba jöhet tintasugaras is? (Ha nem tudod, az se baj. Ha "mert csak" vagy mert már eldöntötted korábbi tapasztalatok alapján, és rendíthetetlen vagy, írd le! Nem fogunk feleslegesen győzködni.)
szerintem a ff lézer az ideális választás számomra, van, hogy 1 hétig nem nyomtatunk, van, hogy egyszerre 200 oldalt.
2. Fekete vagy színes? (Jól gondold át! A "jó lenne néha színes" elég sokba is kerülhet! Biztos nem tudsz meglenni nélküle? Nem tudod máshogy megoldani vagy épp kihagyni félévente 1-2 alkalommal azt a színes nyomtatást?)
nem kell színes
3. Mire használnád? (Fotók, színes marketinganyag és táblázatok prezentálni, vagy többnyire csak szöveg?)
eginkább egyetemi, kétoldalas anyagokat nyomtat a párom, én pedig főként 4xA6 GLS/Foxpost etiketteket, illetve scannelek.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? (színes / ff bontásban)
ff - havi 20-400 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
2-3 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, direct WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
WiFi - telefonról nyomtatunk sokat, ez nagyon fontos! Szkenner megy még sokat, szeretem, ha automatán be tudja húzni, nem csak az egyesével berakós verzió van. Kétoldalas nyomtatás automata forgatással. Szkennelni kétoldalas anyagokat ritkán szoktam, ha kell, azt megoldom kézi forgatással. Gondolom a másolás alap, ha már szkennelni tud.
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
Rugalmas a keret, az összefoglalóban ajánlott DCP-L2532DW még belefér, de ha van jobb ár-érték arányú magasabb kategóriában, az is érdekel.
8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Közepesen vagyok árérzékeny, egyszer akarok venni jót. Ha úgy ítélem meg, hogy nagyon rosszul lőttem be az árkategóriát, amiben keresgélek, van lehetőség módosítani.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat?
A HP-féle 25-30 ezres tonertől távol tartanám magam, de nincs bajom a gyári megoldásokkal sem.
Előre is köszönöm szépen az ajánlásokat!

https://barbieripnk.hu/

(#17876) steewcv65


steewcv65
őstag

Szaisztok!

Megbízható és költséghatékony multifunkciós nyomtatót keresek egy kicsi irodába.
Ami a lényeg, hogy legyen rajta lan(hálózatról is tudjon menni,7-8 gép tudja elérni) , wifi és usb is.
Szkennelni tudjon, és olcsó legyen hozzá a gyári toner és alkatrészek.

60-70e ft környékén szeretnék költeni rá.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17877) PociAti válasza steewcv65 (#17876) üzenetére


PociAti
senior tag

A Xerox B sorozata nagyon jó készülékeket tartalmaz, kifejezetten irodai használatra tervezték őket, rengeteg olyan hasznos, esetenként nélkülözhetetlen funkciót tartalmaznak, amit otthoni felhasználásra szánt gépek nem tudnak.

Az árakat szerintem alá lőtted, utóbbi években jelentős áremelkedés ment végbe ezen a piacin is. Pl. a Xerox B205V_NI megjelenést követő hónapokban, 2019. őszén 50k alatt volt, később neki is és a család többi tagjának is csúnyán felment az ára.

Nézd meg a Xerox hivatalos oldalát, és válassz innen gépet:
https://www.xerox.com/hu-hu/irodai-megoldasok/tobbfunkcios-nyomtato

Árukeresőn utána tudsz nézni a Xerox B225 árainak.
3.000 illetve 6.000 oldalas toner való hozzá, 8 illetve 7 Ft-ra jön ki egy oldal, ami elég korrekt árnak számít. Mono lézernél nem ritka a 12 Ft-os lapköltség sem.

Ha nagyon sokat nyomtattok, akkor megérné elgondolkodni a tintás nyomtatókon. Normális irodai gépek kb. dupla annyiért vannak, mint a megcélzott összeg, de üzemeltetésük filléres. Ezen a területen pedig az Epson a vezető márka.

(#17878) steewcv65 válasza PociAti (#17877) üzenetére


steewcv65
őstag

https://www.brother.hu/printers/laser-printers/mfc-l2712dn

Erről mi a vélemény, nekem szimpatikus, de a te ajánlásod is jó.
Nálunk naponta maximum 40-50 oldal készülne és hálózati switchen csatlakozna a gépekhez.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17879) PociAti válasza steewcv65 (#17878) üzenetére


PociAti
senior tag

Ismerem ezt is, L2000-es sorozatként szoktam emlegetni azt a családot, 2018 elején jelentek meg (9 különböző típus). A Brothernél az elnevezésből a főbb funkciókra lehet következtetni, pl. D = Duplex nyomtatás, W = WiFi, N = Network (azaz hálózati nyomtató, UTP portja van, de nincs WiFi).
Ezt a PDF-et töltsd le a részletekért:
https://www.brother.eu/-/media/product-downloads/devices/download/mono-laser/l2000-mono-laser/mfc-l2712dn.pdf

A Brother L2712DN funkciókban és tudásban is messze elmarad az említett Xerox B225 géptől.
- Ebben a Brotherben nincs WiFi, Xeroxban van (és tudja az AirPrintet is és a WiFi Directet is).
Akkor már inkább ezzel közl kellene valamelyikkel összeverni: Brother MFC-L2712DW, vagy a 32DW, 52DW mégű testvérével.
Aztán ott van a B-s széria is, amivel rokonok, rengeteg alkatrész azonos, de alacsonyabb a fenntartása, viszont emiatt drágábban adják: Brother MFC-B7715DW.

- Memória - Brother: 64 MB, Xerox 512 MB
- Oldalleíró nyelv: Brothernél GDI (ez elég szar, PostScript jellegű), míg a Xeroxnál a PostScript 3 mellett PCL-6 emuláció is van. Ez olyan esetekben tud nagyon jó lenni, ha speciális céges programok, SAP vagy címkéző programoknak kell kommunikálni a nyomtatóval.
- Opcionális felhőszolgáltatások a Xeroxnál. Ehhez hasonló funkciókban sokkal erősebb a Xerox.
- Brotherhez 700 oldalast tonert adnak, Xeroxnál ez 1200 oldal.

Eredeti kellékkel a legjobb üzemeltetési költségek (árukereső alapján):
Xerox 006R04404: 38478 Ft / 6000 oldal = 6,413 Ft/oldal
Brother TN-2421: 29169 Ft / 3000 oldal = 9,723 oldal.

Egy évben kb. 252 munkanap van, ha felszorzom a 40 oldallal, akkor éves szinten 10.080 oldalt nyomtattok.
Ez azt jelentené, hogy a Xerox éves fenntartási költsége 33.365 Ft-tal alacsonyabb. (És kb. 4.500 Ft-tal több tonert mellékeltek hozzá). Ha induló árban drágább is a Xerox, egy éven belül visszahozná az árát, de ami fontosabb, rengeteg időt lehet megspórolni azzal, hogy normálisan megy a hálózati szkennelés, és más irodai funkció.

[ Szerkesztve ]

(#17880) steewcv65 válasza PociAti (#17879) üzenetére


steewcv65
őstag

Mindenképpen 80e alatt kell maradni, akkor erre valami megoldas?lan tutira kell,memoria mennyit szamit?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17881) PociAti válasza steewcv65 (#17880) üzenetére


PociAti
senior tag

Proci és memória normál dokumentumok esetén nem olyan fontos. Képekkel telerakott nagyobb dokumentumnál számíthat, vagy tervrajzoknál, nagyon PDF-eknél. De arra is van megoldás.

(#17882) steewcv65 válasza PociAti (#17881) üzenetére


steewcv65
őstag

80alatt nincs semmi hasznalhato lehetoseg?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#17883) PociAti válasza steewcv65 (#17882) üzenetére


PociAti
senior tag

Attól félnék óráim mennének el rá, hogy végignézzem a többi olyan nyomtatót, amit nem is ismerek, és paramétereik után vadásszak különböző weboldalakon. Hátha valamelyik megközelítőleg tudná hozni ezt a szintet, és még bele is férne egy önkényesen kitalált keretbe. A jól sikerült modellek ára nagyjából a duplájára ugrott az elmúlt pár év során. 2023-ban a max. 80k egy normális irodai nyomtató esetén nem igazán reális elvárás.

[ Szerkesztve ]

(#17884) megint én


megint én
őstag

Sziasztok!
Szeretnék nyomtatót venni, de semennyire sem értek hozzá.

-Ritkán nyomtatok színeset, de nem baj, ha tudja.
-Van, hogy sokat nyomtatok, de van, hogy 2 hónapig semmi.
-A szkennelést telóval megoldom
-Mobilról / laptopról 2 kattintással nyomtatni lehessen
(A Márka mindegy, de eddig volt már HP nyomtatóm a melóhelyen, órák alatt sikerült csak üzembehelyezni, még firmware update is kellett hozzá. remélem 2023-ban már nincs ilyennel gond)
-Keretet nem tudok megadni, mert a fenti paraméterekkel nem tudom mennyi a reális ár. De nyilván az olcsóbbat preferálom.
-Az is nagy előny lenne, ha a nyomtató picike lenne, és elférne a laptoptáskában.

Illetve a HP-t azért sem szeretem (persze nem ragaszkodom a kizárásához), mert sokszor futottam tisztességtelen üzleti magatartásba. Pl kifogyott az egyik szín, és a feketével sem engedett nyomtatni, de olyanba is futottam, hogy drágább volt a patroncsere, mint egy új nyomtató.

Ha a mobil nyomtató sokkal drágább, akkor tudnátok 1 otthonira és egy mobilra adni egy-egy ajánlott típust.

Köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

(#17885) PociAti válasza megint én (#17884) üzenetére


PociAti
senior tag

ha csak ritkán nyomtatsz, és nem olyan nagyon fontos a színes, akkor használt mono lézernyomtató az ideális. Nem fog beszáradni, nem lesz vele gond.
A lapcsaládon belül, a hardveraprón is szoktak lenni nyomtatók, de elég kihalt a piac. Luxuscikké vált a jó nyomtató (újat ezért nem is ajánlok). Nem nagyon szokás megszabadulni a normálisabb készülékektől, vagy rövid időn belül elviszik.

(#17886) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Hello,

Itt melohelyen meg kell felenunk az uj tuzvedelmi eloirasnak, es minden lepcsohazba/lifthez ki kell rakni egy utmutatot, hogy merre vannak a lakasok.
Szoval ilyenekbol kell kinyomtatnunk 96db 30x30cm jelzest.
Egyelore ott tartunk, hogy keresunk egy ceget aki kinyomtatja ezt ontapados vinyl lapokra.
Es van 2 masik epuletunk is aminek szinten kell.
A kerdesem az lenne, hogy megerne -e ha vennenk egy nagy formatumu nyomtatot (24"-on mar elferne 2 egymas mellett), es magunknak nyomtatnank ki.
Nagyon nem vagyok benne a nyomtato temaban, gondolom van olyan, hogy nem papir ontapados anyagra nyomtat.
Amit igy gyorsan osszeirtam:
HP DesignJet T630 24-in Printer
Xativa XSAPP80-24 Self Adhesive Polypropelene 80mic 24" 610mm x 30m roll
Dahle 556 Rotary Trimmer a vagdosashoz.
Ez igy mukodne? Vagy nagyon el vagyok tevedve?
Esetleg massal jobban jarnank?
£500-2000-ig kaptunk ajanlatokat es a ceg kb 2000-et hajlando kolteni/epulet.

(#17887) qnadam válasza Reinhardt (#17886) üzenetére


qnadam
veterán

mennyiért nyomtatják ki?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17888) Reinhardt válasza qnadam (#17887) üzenetére


Reinhardt
őstag

Az utolso mondat akart erre utalni, £500-2000

(#17889) Varshi válasza Reinhardt (#17886) üzenetére


Varshi
aktív tag

Kérdezzétek meg (az ottani hatóságot), hogy van-e bármi előírás magára a táblára.

Mert pl. idehaza volt olyan jogszabály, hogy "a lépcsőházakban valamennyi szinten utánvilágító, vagy világító jellel meg kell jelölni az adott szint számát"

De lehet, hogy ott megkövetelik pl. az ISO 3864-1 szerinti grafikai jelölést (benne méret, szín stb.)!

(#17890) Reinhardt válasza Varshi (#17889) üzenetére


Reinhardt
őstag

A vicc az, hogy a cégünk felvett egy fire safety expertet, hogy az ilyenekben tanácsot adjon, de a csávó teljesen haszontalan.
Mi néztünk utanna, hogy amit wordben összedobott annak köze nincs az ajánláshoz...

(#17891) PociAti válasza Reinhardt (#17890) üzenetére


PociAti
senior tag

Wordben? Atya ég! Az életében nem használhatott az illető grafikai programot, ha a Wordöt használja. Különben eszébe nem jutna. Nem lehet benne egzakt méreteket megadni.

Biztonsági előírásokhoz a házi megoldások ritkán jók. De ha jól elő van készítve a felület, akkor akár működhet a laminált lap, és megfelelő kétoldalú ragasztó. Vagy valami más masszív, tartós rögzítési megoldás.

Ami inkább profi hatású, a jó minőségű, műanyag alapú, A3-as öntapodó lapok (talán az Avery volt anno az egyik legjobb, amikor teszteltük a piacon elérhető kínálatot). Ilyesmire gondoltam. De ehhez elég nagy teljesítményű színes lézernyomtató kellett, ami szép homogén fekete felületet bele tudta sütni.

(#17892) gbela


gbela
senior tag

Sziasztok,
tobbek kozott ezen topic ajanlasara vettunk egy Brother DCP-T425W-t. Meglepodve tapasztaltam, hogy Mac-en nem lehet barmit nyomtatni, csak a sajat szoftverebol enged es csak PDF-et vagy kepet. Tehat egy word doksit siman wordbol nem lehet, ott nem ismeri fel a nyomtatot, azt mondja nincs megfelelo driver. Ez igy eleg benacska ha barmit elobb pdf-be kell konvertalni es utana a sajat appjaban lehet csak. Van erre valami megoldas?

(#17893) hcol7 válasza gbela (#17892) üzenetére


hcol7
senior tag

van, elengedni az un. apple eleterzest.
bocs ; )

(#17894) tothbe válasza gbela (#17892) üzenetére


tothbe
addikt

Emitt a driver hozzá MacOS 13.x-hez
A teljeset töltsd le és azzal menni fog tökéletesen.

@hcol7: ez a beszólás aztán tényleg nagyon kellett ide. Ez egy nyomtató topic aminek semmi köze az ilyen hitvitákhoz. Köszi.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

(#17895) hcol7 válasza tothbe (#17894) üzenetére


hcol7
senior tag

igazad van,
mea maxima culpa

(#17896) hippodrom


hippodrom
csendes tag

Üdv,
Van valami különbség az Epson ecotank L3256 és az L3266 között?
Mi lehet az árkülönbség oka? Az első 20dkg-val könnyebb... :)

(#17897) PociAti válasza hippodrom (#17896) üzenetére


PociAti
senior tag

Azonos megjelenésű a két nyomtató, így egy szériához (generációhoz) tartozik.
Ez alapján a fő különbség az, hogy az L3266 LCD kijelzővel, és hozzá tartozó kezelőszervekkel (gombokkal) rendelkezik, azért drágább. Ezen kívül másban különbözik-e, azt nem tudom. 2 perc alatt kb. ennyit sikerült megállapítani róla.

(#17898) tothbe válasza hippodrom (#17896) üzenetére


tothbe
addikt

Azért eléggé látható különbség van köztük. A 3256 tetején vannak gombok a 3266 elején pedig egy nagy érintőkijelző. Plusz a 3266 tud Airprint-et is (ez Apple eszközök esetén jöhet jól).
Ezeket leszámítva belül viszont teljesen egyformák. Ugyanaz a kellékanyag is kell hozzájuk.

By(e) Tothbe

(#17899) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Egy Xerox Phaser 3320-ast nyüstölünk egy virágboltban évek óta. Egyre több a baja, így cserére érett a dolog. Felmerült az utódja, a 3330-as mint opció, tekintve, hogy alapvetően elégedettek voltunk vele.
Fő kérdésem az lenne vele kapcsolatban, hogy vajon van-e benne page yield, azaz letilt-e a toner bizonyos lapszám után, mondván, hogy szerinte kifogyott. Tekintve, hogy ez mindig full lehúzás, ráadásul nagyfokú környezetszennyezés is, így szeretném az ilyen típusokat elkerülni.
Hogy lehetne ezt kideríteni? Google a barátom lenne, de béna voltam, nem találtam erről infót. Szuper lenne akár egy összefoglaló ezzel kapcsolatban a világ össze nyomtatójáról. :)
Előre is köszi a segítséget.

(#17900) tothbe válasza Fisha (#17899) üzenetére


tothbe
addikt

Minden Xerox-ban van. Itt a lista, hogy melyikben mennyi lap után (persze minden toner típushoz külön).
De amúgy szinte minden gyártó használ toner yield-et ilyen vagy olyan módon. Szóval ez alapján nem érdemes kizárnod bámelyiket is.

[ Szerkesztve ]

By(e) Tothbe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.