Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) St0k1 válasza PociAti (#17345) üzenetére


St0k1
csendes tag

A sorozat szám utal valamire? A DCP-T 4xx néztem ez olcsóbb mint a 220!? Tudásbeli különbség lehet? :R

(#17352) PociAti válasza St0k1 (#17351) üzenetére


PociAti
senior tag

Az nem sorozatszám, hanem típusszám.
A legnagyobb különbség, hogy a T220-ban nincs, a T420W-ben pedig van vezeték nélküli kapcsolódási lehetőség (Wi-Fi).

(#17353) St0k1 válasza PociAti (#17352) üzenetére


St0k1
csendes tag

Köszönöm! A helyreigazítást is! :R

(#17354) Varshi válasza magellan2600 (#17350) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mondanám, hogy legyen egy DCP-T sorozatú Brother, ahogy ha visszaolvasol, 5 perc alatt képben leszel, de ha bejön az, hogy a takarékosság miatt leáramtalanítanak mindent estére is, nemhogy hétvégére vagy nyárra (és így bukta az automatikus fejtisztítás), én egy színes lézer multit néznék.

Úgy látom, hogy a megadott ársávba a Canon i-SENSYS nyomtatók férhetnek bele, lásd árukereső.

(#17355) Pheenyo


Pheenyo
friss újonc

Sziasztok!

Egy nagyobb segítségre lenne szükségem. Jelenleg egy Konica Minolta bizhub 185-ös a3-as mono lézer nyomtatóm van. Ez elég alap modell, nyikorog is, meg nem is nagyon terhelhető, viszont szépen szkennel, és szép telt feketén nyomtat. Főként kisebb körben otthon kottához használom, vagy, ha operát csinálunk, akkor egyszerre akár sok oldalt is ki kell nyomtatnom. Előfordul, hogy egyszerre 550 oldalt is kétoldalasan. Illetve van, hogy 1 hét alatt akár 5000-et is.

Szeretném egy erősebb, nagyobb mono lézerre cserélni, ami tud duplexet is, szépen, gyorsan szkennel, és erőteljes, szép feketével nyomtat. Az se baj, ha okos funkiciói is vannak.
Nagyjából 500-600 ezer lenne a keret rá.
Amikben eddig gondolkodtam:
Kyocera m4125idn újonnan kb 550ezer , nem kell hozzá beüzemelés, de kicsit drágább a toner, viszont hallottam, hogy jól működik minőségi utángyártottal is. Elvileg sok fogy belőle, de nem ismerem a nyomtatási minőségét, azt viszont hallottam, hogy terhelhető. 3 év gari.
Canon 2425i erre 500 ezer körüli ajánlatot kaptam, beüzemeléssel, és induló készlettel, itt elvileg elég jó áron van a gyári toner. Ajánlották, de semmit se tudok róla. Gondolom 3 év gari.
Ricoh IM 2702 504 ezer ehhez is elég jó áron van a toner, de elég kevés fogy belőle, viszont a Ricohról hallottam jókat a Kyocera mellett. Gondolom erre is van 3 év gari az ára miatt.

Itt van még két régebbi típusú Konica Minolta is, amit kifejezetten ajánlott egy weboldal tulaja, aki szervizel is, ezek HASZNÁLTAK, de újszerű állapotban fel vannak újítva, fél év garival:
Konica Minolta bizhub 224e 500 ezer ez már kifutott, de gépasztallal együtt van.
Konica Minolta bizhub 227 500 ezer ez még fent van a Konica oldalán, de már régebbi modell, ez is gépasztallal. Ezek a Konicákhoz is elég olcsó a toner.

Mit gondoltok, ezek közül melyik lehet a legjobb választás? Akár technológiai szinten, fenntarthatóság szintjén, vagy nyomtatási/szkennelési minőség szintjén?
Bármilyen egyéb ötleteket szívesen fogadok, sőt nagyon örülnék neki!!!

Előre is köszönöm mindenkinek, remélem jó helyre írtam!
Üdv.: Pinyo :)

(#17356) magellan2600 válasza Varshi (#17354) üzenetére


magellan2600
tag

Köszönöm a választ. :)
Időközben a multifunkciósról letettem, mert ebbe az ársávba úgy látom ez már nem igazán fér bele. Ezek után az i-SENSYS szériáról is letettem, mert vagy nem fér bele az árba, vagy nincs raktáron, 2 hónapos szállítási idő stb...

Most egy Brotherrel szemezek, konkrétan ezzel:
[link]
Esetleg van valakinek tapasztalata ezzel a nyomtatóval kapcsolatban?

(#17357) Munkas válasza Varshi (#17354) üzenetére


Munkas
aktív tag

Úgy látom, hogy a Canon i-SENSYS multifunkciós nyomtatói vagy decemberre lesznek itt 130 eFt ért, vagy most 180-ért. Bár lehet, hogy a decemberi szállításnál is 180 lesz.
A Brother meg nem árasztja el információval a lehetséges vevőket. A honlapjukon csak a japán tervezés meg olcsó nyomtatás promó megy, de ha letöltöm a manual-t, abból sem derül ki, hogy van e automatikus fejtisztítás, két oldalas nyomtatást, szkennelést tudja e. Vagy ezt mindegyik az DCP-T… tudhatja?

(#17358) PapaMaci


PapaMaci
őstag

Jó reggelt!

Nyomtatóvásárlásban kérnék segítséget. HP LJ5 utódját keresem!
Amit tudnia kellene:
Megbízható, mono lézer, alacsony üzemeltetési költség, automata duplex, hálózai csatlakoztathatóság (nem ragaszkodom a wifi-hez), könnyen beszerezhető toner, saját papírtálca.
Akár használt, akár új, csak jó legyen.

Ködszönettel: PapaMaci

...mint az közismert...

(#17359) Donki Hóte válasza magellan2600 (#17356) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Rákattintottam a nyomtató linkedre, ahol a nyomtatóhoz ajánlják a XEROX Business nyomtatópapírt. Nem akarok hinni a szememnek, 500 lapot adnak 5990 Ft-ért :O

Én is használok ilyen papírt, nyomtatópapírnak nem rossz, de se kávét nem főz, se a hátamat nem masszírozza:

De akkor mi kerül benne laponként 12 Ft-ba :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17360) Nixon18 válasza Donki Hóte (#17359) üzenetére


Nixon18
senior tag

A mysoftnál a többi papír is 5000 Ft-ért van ahogy nézem.

Pl office deponál ugyanez nettó 2460 Ft/500 lap...

[ Szerkesztve ]

(#17361) Donki Hóte válasza Nixon18 (#17360) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Kezd begyűrűzni az ukrán-orosz konfliktus a nyomtatópapírok piacára is :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17362) Varshi válasza Munkas (#17357) üzenetére


Varshi
aktív tag

Elvileg mind tudja a DCP-T sorozatból.

(#17363) Varshi válasza Donki Hóte (#17359) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nem tudom, írtam-e már, én most legutóbb az Auchan "saját márkás" papírját vettem, van belőle (néha, nem mindig) a polcon 80 és 90 g-os változat is, a különbség 100-200 Ft a csomagnál. Legutóbb 2200 / 2400 Ft-ért volt 500 db.

Vettem mindkettőből, egyelőre elfogadható. Különbséget a kettő közt nyomtatásban nem észlelek, kézzel írva/rajzolva rá kicsit jobb a 90-es.
A korábbi - legolcsóbb - sárga (talán Office?) nevűvel minden bajom volt idén, már nem is emlékszem pontosan, csak hogy kiraktam egy cetlit: ILYET TÖBBET NE :)

(#17364) Donki Hóte válasza Varshi (#17363) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A korábban említett XEROX papír nekem bevált, de jól meg kell nézni, hogy hol veszi az ember a papírt :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17365) Ferenc198


Ferenc198
csendes tag

Sziasztok!
Nyomtatót keresek és szeretném a segítségeteket kérni.

1. Tintás vagy lézer? Tintás
2. Fekete vagy színes? Színes
3. Mire használnád? Tervrajzok nyomtatása
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? ( heti 20-30 o. színes / 150-200 ff )
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? (max. 2-3 nap)
6. Milyen funkciókat vársz el? (Automatikus kétoldalas nyomtatás A3-ban is, A3 szkenner, itt nem fontos hogy automatikusan kétoldalasan szkenneljen, wifi)
7. Mennyi a keret? (maximum netto 150)
8. Árérzékeny vagy? (Ár/érték arányban a megfelelőt keresem)
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? (Utángyártott is jó, de töltögetni nem szeretnék, ha a nyomtató drágább, de cserében olcsóbb a patron, akkor elkondolkodok rajta)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#17366) Donki Hóte válasza Ferenc198 (#17365) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Erre a válasz egy üres halmaz :(

Nincs A3-as tintasugaras, automatikus kétoldalas nyomtató nettó 150 eFt-ért.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17367) PociAti válasza Donki Hóte (#17366) üzenetére


PociAti
senior tag

A Brother MFC J-s sorozatában pedig vannak.

Brother MFC-J2340DW (MFCJ2340DWYJ1) kb. 120k. A3-ban nyomtat, A4-ben szkennel.

A J3000-nél már már szkennelni is tud A3-ban, a nagyobbak (azaz magasabb típusszámú készülékek) automatikus lapadagolója is A3-as, nem csak az üveg.

(#17368) jeni válasza Ferenc198 (#17365) üzenetére


jeni
félisten

Epson most 10-15-20% akciós hét van csak a márkaboltban való helyszíni vásárlásra érvényes.

(#17369) Donki Hóte válasza PociAti (#17367) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez tud automatikus kétoldalas nyomtatást A3 méretben :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17370) PociAti válasza Donki Hóte (#17369) üzenetére


PociAti
senior tag

Brother nyomtatóknál a keresőbe célszerű beírni a brochure, leaflet vagy datasheet kifejezéseket és PDF kiterjesztést. Egész jó anyagokat találni.

MFC-J2340DW-datasheet.pdf

A3-Business-Printers-Range-Brochure-EN.pdf

Illetve a support oldalon tájékozódni:
https://support.brother.com/g/b/spec.aspx?c=hu&lang=hu&prod=mfcj2340dw_eu_as_cn

Úgy nézem a kisebb csak az A4-et tudja automatikusan megfordítani, a közepes mérettől tudják az A3-at.

Itt vannak felsorolva a Brother Tintasugaras nyomtatók:
https://support.brother.com/g/b/productseries.aspx?c=hu&lang=hu&pcatid=4#Series-24

Az Epson WorkForce nyomtatói között is megéri azért szétnézni, de a Brother ebben a tervrajznyomtatós A3-as szegmensben szerintem jobb.

(#17371) jeni válasza jeni (#17368) üzenetére


jeni
félisten

88ezer Ft az Epson L4266 nyomtató 3 év garival a márkaboltban.
Fekete pár ezerrel több.
Amúgy akció nélkül 109ezer Ft

(#17372) Munkas válasza PociAti (#17370) üzenetére


Munkas
aktív tag

Kösz! Én A4-et próbáltam nézni, de a Brother PR-osai türelemre nevelik az embert. Vagy csak a magyar viszonteladók nem érdekeltek az értékesítésükben. De lehet, hogy legjobban akkor járok, ha az árukeresőt veszem fel a tiltott oldalak közé, amúgy is egyre rosszabb.
Szóval az árukeresőn próbáltam találni olyan modellt, ami fejet tisztít (T) van benne wifi (W) és még képes két oldalasban nyomtatni. Ez üres halmaz lett.
Feladtam a (T)-t, maradt 2 lézer. Egyik még jó is lenne csak már 5 éves modell.
Kihagytam a (W)-t is. Ugyanaz a kettő.
Kiszedtem a kétoldalas nyomtatást is. Lett 12. De egyszerűen nem hiszem le, hogy egy 180-200 eFt-os nyomatókban csak manuálisan megy, de van több amelyikben (állítólag) nincs is.
A haszontalanul beleölt idő már lassan többe kerül, mint maga termék. Egyszer már félretettem a dolgot egy hétre, hátha most menni fog, de mégsem. Biztos, hogy valamit rosszul csinálok, hiszen tényleg ritkán vesz az ember nyomtatót, de az általános tippek ellenére lehet, hogy el kell engedem ezt a Brothert. Ez így zsákbamacska :(

(#17373) Munkas válasza Munkas (#17372) üzenetére


Munkas
aktív tag

Tintások után meg úgy látom az olcsóbb színes lézerek elfogytak. Lehet, hogy mégis rá kell szánni a 150-200 eFt-ot. Pl. Canon i-SENSYS MF752Cdw milyen lehet?
Xeroxokat eléggé lehúzták, a Brothereknél zavar, hogy nincs automatikus két oldalas nyomtatás, bár az is kezelhető, de ha már sokba kerül, akkor legalább legyen kompromisszum mentes. Kyocera-t nem ismerem, HP meg korábban felkerült a cocom listámra.
Kicsit sajnálom, hogy közel sem lesz kihasználva, de egyelőre nincs jobb ötletem. Azért bíztatom magam, hogy ha kormányunk és a jegybankunk továbbra is az eddigi pályán tartja a forintot, még befeketésnek se rossz. Meg ha jól látom ezekhez már több ezer oldalas tonerek járnak gyárilag is. Ha elosztom az árával, akkor br. 15-20 Ft körül jön ki egy oldal. Az sem olyan rossz.
Még azért hétvégén előveszem a témát, hátha csak belefáradtam a nyomtatónézegetésbe, és addig még változik az attitűdöm.
Persze ha van még tipp, javaslat, szívesen veszem! :R

[ Szerkesztve ]

(#17374) PociAti válasza Munkas (#17372) üzenetére


PociAti
senior tag

Erre pont tudom a választ.
A gazdaságos otthoni nyomtatók közül a Brother MFC-T900DW volt az első, amelyik A4-es, és tudta az automatikus kétoldalas nyomtatást. (D a duplexet jelöli.)
Aztán az utódja, a T910DW is tudja (ilyet vett a topikgazda Atala),
majd a legfrissebb generációból az MFC-T920DW, illetve már a 700-as szériából a DCP-T720DW.
A DCP és az MFC közötti alapvető különbség, hogy az MFC-ben van FAX (furák ezek a japánok, néhány technikai dolog beragad náluk, és ragaszkodnak hozzá. Vannak cégek, ahol még használják).
Ezen kívül a T920-ban nem szimpla hátsó lapadagoló van, hanem multifunkciós tálca. Érintőképernyős, illetve fotónyomtatás területén is tartalmaz extrát (windows-os felhasználóknak). Ezekre emlékszem (fejből írtam őket, a tévedés jogát fenntartom).

Dél-Amerikában léteznek T800-as sorozatú variánsok is, azok is duplexesek, de ez csak érdekességként írom.

Illetve Európa gazdagabb felében van egy csomó olyan A4-es, érintőképernyős nyomtató, aminek csak az A3-as verziója jut el hozzánk (vagy az sem). Ezek nem tintatartályosak, hanem hibrid rendszerűek (J-s sorozat), ami annyit tesz, hogy nagy kapacitású patron kell bele, abból egy átmeneti (belső) tartályba szivattyúzza a gép a tintát.

(#17375) Munkas válasza PociAti (#17374) üzenetére


Munkas
aktív tag

Kösz! Egyszerre írunk :) Akkor megint átnézem ezt a vonalat is.

(#17376) PociAti válasza Munkas (#17373) üzenetére


PociAti
senior tag

Canonnak az i-SENSYS nyomtatóit vannak akik szeretik, és tartós berendezések hírében álltak (hacsak az alaplap nem halt meg).
A Xeroxokat én a Brothernél is jobban szeretem, okosabbak, de az eredetileg Samsung licencek mellett sajnos HP-ra hajazó nyomtatókat is készítettek, amit célszerű messze elkerülni.
Kyocera mindig is a tartósság mintapéldái voltak.
Epsonról már volt szó, a lézerrel leszámoltak, tintás technológiában abszolút piacvezetők.

Aztán van még egy csomó kisebb cég, Ricoh, OKI, Lexmark és társai, akiknél idehaza nem csak az alkatrész ellátottság tud problémás lenni, hanem a festéké is.

[ Szerkesztve ]

(#17377) jeni válasza PociAti (#17376) üzenetére


jeni
félisten

Lehetne azt mondani,hogy az Epson újszerű (multi)ami mind hátul töltős papír beadású és ķülsőtartályos vagyis utántöltésses azok mind egy mechanikára épülnek? Vissza olvasva az L805 az valami P50 mechanikás ami jobb mint a mostaniak

(#17378) PociAti válasza jeni (#17377) üzenetére


PociAti
senior tag

Epson nyomtatók belsejét kevésbé ismerem. Nem kizárt, hogy az alap váz egységes, de a lényeg a részletekben rejlik.

A nyomtatókat (is) terhelésre méretezik. A P50-es kis kapacitású tintapatront használ, az L805 pedig nagy palackot. Az egyikkel baromi sokat fognak nyomtatni, másikkal keveset. Más igényeknek kell megfelelni. A fotónyomtatónál rendkívül fontos a precíz nyomtatás (fej pozicionálás, finom lapadagolás), a másiknál kicsit megengedőbbek, így jobban rámehetnek a sebesség növelésére.

Valamint az Epson baromi sok pénzt tol a fejlesztésekbe, a népszerű tintatartályos L sorozatot is folyamatosan áttervezik, így feltételezhetően itt a P50 óta sokat változott a mechanika. Persze a kereket nem kell újra feltalálni, de mindig találni olyan apróbb hibákat, amiket megpróbálnak kijavítani. Vagy megpróbálnak egy kicsit gyorsabb működést elérni. Emellett sajnos nagy hangsúlyt kapnak olyan erőltetett környezetvédelmi törekvések is, amik néha balul sülnek el. (Például lebomló műanyagok és végletekig elvékonyított elemek használata.)

(#17379) qnadam válasza PociAti (#17378) üzenetére


qnadam
veterán

a p50 és az l805 nagyon közeli rokonok, uóbbin eléggé látszik, hogy a tartályos rendszert utólag tervezték bele, ez alapján simán el tudom képzelni, hogy ugyanaz a belsejük is. de bármi lehet persze, nem láttam őket egymás mellett élőben :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17380) jeni válasza PociAti (#17378) üzenetére


jeni
félisten

Abban viszont mennyire lehet igazam,hogy az elől betöltős tálcás gépek esetén a színes nyomtatóknál,azoknak hátrány a fotópapírok nyomtatása.
A HP 4580 és a HP 4780-nál tapasztaltam,hogy a 10x15 fényes fotópapírt már nem tudták végig vezetni mert elölről behelyezve alul végén ismét befűzve hátul vissza töltésnél elakad.
A fotópapírok kevésbé rugalmasabbak mint az A4 lapok.
A fotópapír nem más mint HP Advanced fényes 10x15 nem egy vékony de melyik azonos méretű fotópapír vékony?
Mindkettő esetén elakad a vissza betöltésnél hátul.

Ha a fotópapír gyűrött,,szamárfüles lenne akkor megérteném.

Ezért gondolnám az olyan tintás nyomtatóknál amik nem hátsó betöltésűek, azoknál nem kell a hajlításokkal foglalkoznia a befűzésnél vastagabb fotópapírok esetén, jobb is lehet azoknál amilyenek alul ,elől kell behelyezni a nyomtatandó lapot,papírt.

Esetleg a HP Advanced Glossy papír nem szabványos vagy a HP mechanika elállítódott azóta,elöregedett a befűzési mechanika,görgők,stb..?

[ Szerkesztve ]

(#17381) stuka20


stuka20
aktív tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni megtalálni a megfelelő nyomtatót.

1. Tintás vagy lézer? Nem tudom, rátok bízom.
2. Fekete vagy színes? Ha belefér az árba, akkor lehet színes is. De megtudunk lenni nélküle, mert nem sűrűn használjuk.
3. Mire használnád? Többnyire szöveg.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Ritkán (éppen amikor kell)
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Hónapok. (nem tudom előre megmondani, de ritkán szoktuk használni)
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner, egygombos nyomtatás/ másolás, esetleg wifi (wifi nem feltétel)
7. Mennyi a keret? Max. 50.000 Ft (ha van olcsóbbért, még jobb)
8. Árérzékeny vagy? Azért nem, számít a minőség is.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Mindegy.

Illetve lenne még egy kérés, 30.000 Ft körül is tudnátok ajánlani? Más valakinek lenne, de sajna a keret kisebb. A szkennelés és a nyomtatás egyaránt fontos és laptoppal használná. (ha ez számítana) Hogy mennyire számít neki, hogy színesen is tudjon, azt majd utólag megkérdem, de gondolom ebben az árkategóriákban nem lehet sok jóra számítani.
Szerk.: Számítana neki, de nem alapvető. (nyilván örülne neki)

Előre is köszönöm a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#17382) jeni válasza stuka20 (#17381) üzenetére


jeni
félisten

ha hónapokig áll,akkor lézer nyomtató vagy olyan nyomtató amiben a tintapatron egybe van építve a nyomtató fejjel.
újabban divat a külsőtartályos nyomtatók megvétele.
ennek előnye,hogy olcsó ebben a tinta utántöltése és így lehet hetente egyet-egyet nyomtatni a beszáradás ellen védekezve.

(#17383) ocscsaba


ocscsaba
tag

Lecseréltem 6 éve használt Canon Maxify iB4050 tintasugaras, duplexes nyomtatómat egy hasonló, IB4150 nyomtatóra. Azoknak tudom ajánlani, akiknek kis színes képes, szöveges nyomtatnivalójuk van viszonylag nagyobb mennyiségben pár száz példányban. Magánszemélyeknek létezik még a nem reklámozott Canon-3-év-garancia weboldalon a kibővített garancia, az oldalon meg lehet nézni, melyik nyomtató vesz részt benne, vigyázni kell arra is, hogy ne szürkeimportból vegye meg az ember. Nekem nagy szolgálatot tett, mert az előző nyomtatóm 1 év, pár nap után elromlott, és életbe tudtam léptetni a Canon 3 éves garanciáját. A nyomtató eredeti tintapatronnal gazdaságosan működtethető.

(#17384) VGYke


VGYke
addikt

Szisztok! Teljesen nem ide illő kérdés, de hát ha tud valaki segíteni.
HP nyomtató, fotónyomtatás, beállítva szerintem minden ami belehet, amit engedett, ilyen szkennelve a kinyomtatott HP által kinyomtatottot fotópapírra fénykép
Az eredeti fotó ez:

Mi a hiba?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17385) jeni válasza VGYke (#17384) üzenetére


jeni
félisten

álló vagy fekvő beállítású volt a nyomtatási procedúra?
valamint a nyomtatási kép milyen méretre volt beállítva és milyen papír fajtára?

(#17386) GoodSpeed


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Helló, Xerox Phaser 31040 lézernyomtatóm van. 2011-ben vásároltam. 2015-ben vettem hozzá fullos tonert. Most pirossal villog, elvileg elfogyott a festék a tonerből... de megnéztem az új tonerárakat. Eredetiben 44K, és nem vagyok benne biztos, hogy nincs e gond a 11 éves nyomtatóval.
Szóval azon gondolkoztam, hogy inkább újat vennék, meg már eleve WiFi-s-t, azért mert akkor a két szobában elhelyezett laptop is elérné kábelezés nélkül.

Nyomtatási téren más igényem nincs. Tintasugarast nem szeretnék, mert bár töredékáron kaphatóak utoljára 2000-ben vettem olyat, elég is volt.

Színes lézer sem kell, és az sem, hogy legyen benne scanner, mert van külön Epson Prefection V19-es scannerem.

Xerox mint márka bejött nekem, fontos az ár/érték arány:
ezeket néztem eddig:

- Xerox Phaser 3020 lézernyomtató, Wireless, A4
- HP LaserJet M110WE monokróm lézernyomtató, A4, Wi-Fi, HP+, 6 hónap Instant Ink (7MD66E)

Tudtok mást ajánlani ezeken kívül esetleg?

Akkoriban ilyen álomárak voltak. Most 50K körül van csak a nyomtató, kezdőszettel ... :U

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#17387) stuka20


stuka20
aktív tag

A tintatartályos és a külső tintatartályos az ugyanaz vagy különböző típus?

Pl.: ez

[ Szerkesztve ]

(#17388) jeni válasza stuka20 (#17387) üzenetére


jeni
félisten

amire gondolsz az a TINTA PATRON és a TINTA TARTÁLY-az utóbbit azt tölteni szokták.

a linkelt oldal alapján azt valójában szó szerint tinta tartálynak is lehet nevezni mindkettő alapján.
a belsőleg behelyezendő tinta patron azt amit készen kapod a dobozban csak be kell pattintani, ha kiürül akkor dobhatod ki,persze most kapnék a fejemre ha azt írom,hogy ha ügyes vagy ahhoz megfelelő utántöltő flakont kapsz és magad töltögeted injekciós tűvel mindig,persze ha chipelt akkor kicsit probléma a végén. ez nem legális. garancia vesztéssel járhat a nem megfelelő tintával való utántöltés.
a másik meg a külső tartályos ami újabb trendi ahhoz legyártva flakonba megfelelő előre kimért mennyiségben kapod a tintát melyet a nyomtató tartályába alap esetben 4 szín tartályos vagy ha fotós akkor az lehet 6 szín tartály megfelelő színhez párosítva utántöltőd . ez hivatalos-ez nem garancia vesztős,. elméletileg olcsóbb is és több tintát kapsz a pénzedért.

[ Szerkesztve ]

(#17389) stuka20 válasza jeni (#17388) üzenetére


stuka20
aktív tag

Pedig a mostanink is olyan, hogy belül ki kell venni a tintapatron "kazettát" és behejezni az újat.

(#17390) Rick4 válasza GoodSpeed (#17386) üzenetére


Rick4
félisten

Ez itt 5K, miért nem próbálsz rá erre? [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17391) jeni válasza stuka20 (#17389) üzenetére


jeni
félisten

az nem külső tintatartályos kivitel ami neked van.
amúgy mi a pontos típusa?
ha pedig tinta patront kell cserélni és Brother akkor nem jót klinkeltél be

(#17392) jeni válasza GoodSpeed (#17386) üzenetére


jeni
félisten

Tonerek Xerox Phaser 3140 nyomtató

itt is kapható toner
Xerox 31(0)40
[link] [link] [link]
nyugodtan megveheted mert maga a lézeresed már nem garis.
tonerrel egybe van építve a dob is?

(#17393) GoodSpeed válasza jeni (#17392) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

+ Rick4: Köszi :R Az árakat nézve érdemes lesz ennyit kockáztatni, mert horror árak vannak. A dob egyben van a tonerrel építve én úgy látom.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#17394) stuka20 válasza jeni (#17391) üzenetére


stuka20
aktív tag

Félreolvastad. Persze, hogy nem külső tartályos, sima egyszerű patronos nyomtatónk van és belül kell cserélni a patronokat, ha elfogy, amit ki is ír. HP Deskjet 3525
Dee közben átnézegettem a kínálatot és lézer az tuti kilőve. Szóval mindenképpen tartályos lesz. Epson vagy canon lesz szerintem. (itthoniak mondták, hogy olyat nézzek, ami másol, színesen nyomtat és szkennelni is tud, ráadásul ne is legyen drága :)) , na mondom, akkor le is van szűkítve a kör..

(#17395) jeni válasza stuka20 (#17394) üzenetére


jeni
félisten

a linkedre,kérdésedre reagáltam
Epson boltban (Váci út)
L3210
15 000 Ft akció

70 helyett-55ezerFt
itt olcsóbb még így is kedvezménnyel
ott most lesz ismét akciós nov 1-től.
Brother-Epson-t dicsérik a fórumban.

[ Szerkesztve ]

(#17396) jeni válasza stuka20 (#17394) üzenetére


jeni
félisten

amit Epson L3210 néztél az nem wifis!
ha jól láttam a L3250-től van a wifi

(#17397) stuka20 válasza jeni (#17396) üzenetére


stuka20
aktív tag

Nem feltétlen kell wifi azt írtam is, a mostaninál sem volt használva, pedig állítólag tudja. (ha nem, akkor rosszul emlékszem)
Én nem látom, hogy akciós lenne az oldalon. Vagy csak nov.1-től lesz?

(#17398) jeni válasza stuka20 (#17397) üzenetére


jeni
félisten

igen pár hete volt de ismét nov.1 től lesz
Canon vagy Brother nincs infóm esetleg HP
akkor az Epson L3210 megfelelő lehet önnek

(#17399) GoodSpeed válasza GoodSpeed (#17393) üzenetére


GoodSpeed
addikt
LOGOUT blog

Ami nekem nem világos, hogy az utántöltött hogyan lehet ilyen olcsó, ha a dobot is tartalmazza? Mert anno a Xerox 3117-nél és a 3140-nél is az volt a válasz arra, hogy azért olyan drága az eredeti toner, mert vele együtt kb a nyomtató 60%-át kicserélem :D Meg persze már akkor is brutális haszonnal dolgoztak ...

[ Szerkesztve ]

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#17400) stuka20 válasza jeni (#17398) üzenetére


stuka20
aktív tag

Közben még nézegettem, a brother t420w elég jónak tűnik. Meg ahogy olvastam brother nyomtatókat dicsérik. Bár írtad, hogy nincs infód róluk, esetleg másnak?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.