Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17301) AssAssynn válasza PociAti (#17278) üzenetére


AssAssynn
őstag

Köszönöm a tanácsot, ilyenben nem is gondolkodtam.
Különben amit használok és fontos: adagolós fénymásoló, de ugyanakkor síkágy is, wifi kapcsolat, és ami jó, hogy nagyon sokáig bírja a "patron".

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#17302) Gaabe


Gaabe
tag

Canon nyomtatónál mi különbség van a 11es végű és a 20as végű nyomtatók között? Pl 1411-1420, 2411-2420, 3411-3420.
Másrészt a különbség az ezres számoknál, nyomtató, +szkenner, +szkenner+wifi ha jól látom de az alap nyomtatásó egység ugyanaz?

(#17303) jeni válasza Gaabe (#17302) üzenetére


jeni
félisten

az xx20 sorozatoknál cserélhető hátul a festék hulladéktartály.

(#17304) Donki Hóte válasza Gaabe (#17302) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 20-as végű sorozat kicsit gyorsabban nyomtat, korszerűbb tintát használ, cserélhető benne a festéket felszívó szivacsot tartalmazó kazetta, MAC és Chrome OS alatt is használható.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17305) gezatata


gezatata
aktív tag

Sziasztok!

tanácsot szeretnék kérni tőletek nyomtató vásárláshoz.

1. Tintás vagy lézer? lézer
2. Fekete vagy színes? elég a fekete fehér is ha a színes nyomtató fenttartása lényegesen problémásabb. Ha nincs nagy különbség árban, fenttartásban akkor jöhet a színes is.
3. Mire használnád? többnyire fekete fehér szöveg,
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? havonta 20-40 oldal,
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 3 hét
6. Milyen funkciókat vársz el? fekete/fehér nyomtatás, szkennelés
7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?) 150e körül
8. Árérzékeny vagy? nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? eredeti, de ha van ajánlott utángyártott akkor az is jöhet.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#17306) Varshi válasza gezatata (#17305) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ha nem kell a színes, akkor az Összefoglalóban lévő "ajánlott" modell szerintem tökéletes lehet neked:

https://multifunkcios-nyomtato.arukereso.hu/brother/dcp-1622we-dcp1622weyj1-p337459844/

Ha mindenképp kell a színes, akkor 140e környékén látok a HP-tól színes multi lézereket.

(#17307) ozakila


ozakila
tag

Üdv!
Segítséget kérnék nyomtató vásárláshoz,az igény Bd,Dvd lemezek nyomtatása lenne,a lehetőség szerinti legolcsóbb áron,masina,tinta.
Előre is köszi!

(#17308) Donki Hóte válasza ozakila (#17307) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A jó öreg Canon Pixma IP7250 tud CD lemezre is nyomtatni, van hozzá adapter.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17309) jeni válasza Donki Hóte (#17308) üzenetére


jeni
félisten

Nekem is tetszene de amibe tartályos kivitel van és CD/DVD lemezre is nyomtat az a Epson L810 verzió. Ennél olcsóbban nem találtam sehol sem multisgépet.

(#17310) St0k1


St0k1
csendes tag

Sziasztok. Tapasztalatok híján segítséget kérnék nyomtató választásban.
Két készüléket néztem, mindkettő tartályos multifunkciós.
Az egyik Epson Ecotank L3256
A másik Brother DCP-T220
Wifi hiánya nem gond.
Melyiknek milyen előnye van, valamint hogy ez a Brother tudja e az automata fejtisztító funkciót.
Köszönöm a segítséget.

(#17311) jeni válasza St0k1 (#17310) üzenetére


jeni
félisten

Egyik fehér másik fekete
Brother elől töltős papír adagolja van-alsó tálcás
Elvileg aut fejtisztítós a Brother.

(#17312) St0k1 válasza jeni (#17311) üzenetére


St0k1
csendes tag

Köszönöm szépen. Tudom hogy melyik milyen színű, igazából fehér a terv, csak a Brotherből nem találtam fehéret ebben az ár kategóriában.

(#17313) jeni válasza St0k1 (#17312) üzenetére


jeni
félisten

én is fehéret keresek és tintatartályosat multis kivitelben

(#17314) Gawamatsu válasza St0k1 (#17312) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Én az Epson-t vettem, eddig minden szép és jó.
App-ból, meg kezelőpanelgomb kombinációval ez is mos fejet, arcot.

(#17315) St0k1 válasza Gawamatsu (#17314) üzenetére


St0k1
csendes tag

Talán még fogat is ha azt akarjuk!! 😁
Remek! Köszönöm az infót! Az érdekelne még, hogy scan funkció támogatja a több oldalas beolvasást?
Találkoztam már olyannal ami csak 1 oldalt engedett, persze ez szoftver függő!?

[ Szerkesztve ]

(#17316) jeni válasza St0k1 (#17315) üzenetére


jeni
félisten

szerintem lap fordítással mindegyik nyomtató ami alapból nem kétoldalas ezt manuálisan megoldható csak macera sok oldal esetén.

(#17317) Gawamatsu válasza St0k1 (#17315) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Azt nem próbáltam, de kép scannellésre elég fakó.
Doksi beolvasásra én pl a Lens alkalmazást használom a telefonon.
Az a trapéz torzítást is korrigálja, körbevágja, pdf-be teszi...

(#17318) Donki Hóte válasza Gawamatsu (#17317) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ez a Lens alkalmazás az melyik? A Google Lens?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17319) Gawamatsu válasza Donki Hóte (#17318) üzenetére


Gawamatsu
senior tag

Microsoft Lens: PDF Scanner a teljes neve. iPhone-on használom, nem tudom van e Play Store-os megfelelője

(#17320) F-ECT$ válasza Gawamatsu (#17319) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, hogy van és tök jó :)

Dive ever, work never.

(#17321) ecaddsell válasza jeni (#17316) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Szerk: Törölve, látom, nem nyomtatás, hanem olvasás.

[ Szerkesztve ]

(#17322) VGYke válasza jeni (#17313) üzenetére


VGYke
addikt

HP Smart Tank 750 MFP, az fehér, én ilyet vettem a tavasszal. A PC házam is fehér, megy hozzá. :DDD
Egyébként őrület hogy felmentek a nyomtatók árai pl. március óta.
Én a nyomtatót 100 alatt vettem, most meg az árukeresőn 138-158 eFt.
Bár most látom, ahol én vettem, leárazva "csak" 20%-al ment fel az ára (119 900Ft).

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17323) jeni válasza VGYke (#17322) üzenetére


jeni
félisten

köszi
betettem a listába
igy lesz 2 Epson (L3266-egyoldalas,4266-kétoldalas) és 1 HP
az L3156 azon nincs LCD elől és csak 5000Ft-al olcsóbb a L3266 képest.
Canon-ban nem látok fehéret

a színesben mennyi előnye van a kétoldalas nyomtatásnak?
szerintem nem sok a lassú színes festék száradása miatt.

[ Szerkesztve ]

(#17324) VGYke válasza jeni (#17323) üzenetére


VGYke
addikt

Én nem vettem észre hogy probléma lenne 2 oldalas nyomtatásnál a száradással. Pedig a HP nem nyomtat lassan...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17325) Varshi válasza jeni (#17316) üzenetére


Varshi
aktív tag

"> szerintem lap fordítással mindegyik nyomtató ami alapból nem kétoldalas ezt manuálisan megoldható csak macera sok oldal esetén."

Mennyivel több macera 50 oldalnál mint 5 oldalnál?
1 fordítás mindkettő.

Az egyetlen "macera", ha több oldalt nyomtatsz egyszerre, mint ami a tálcában/adagolóban elfér (tehát mondjuk 100+), vagy ha sokat "hibázik" kettős lapbehúzással.

De szerintem az ide írók 1%-a használja így a nyomtatóját. Szóval ne írjuk le generális szabályként, hogy "macera", mintha az valami olyan showstopper dolog lenne, mint mondjuk a rendszeres elakadás. Szerintem.

Több mint 50e oldalt nyomtattam így olyan nyomtatókkal, amik ezt nem tudták. Akit akár 5-10e Ft árkülönbség is kétségbe ejt (sok ilyen érdeklődőt látok itt is), annak szerintem ez a minimális " "macera" " (dupla idézőjelben) meg kell, hogy érje.

(#17326) jeni válasza Varshi (#17325) üzenetére


jeni
félisten

igen ,ahogy leírtad.
a két oldalas nyomtatást a használati útmutatóknál előnyben látom,egyébb nyomtatásnál nem.

(#17327) Munkas


Munkas
aktív tag

Sziasztok! Olyan színes multifunkciós nyomtatót tudnátok ajánlani, amire nem kell figyelni, hogy beszárad. Persze attól lehet tintás, de lézer is. Nem nyomtatok túl sokat, van amikor egy-két hónapig se, de amikor kell 5-10 oldal, akkor ne kelljen fejtisztításokkal bénázni.
A kevés nyomtatott oldal miatt, nem kell költséghatékonynak lennie. A sebessége is mindegy, wifit tudjon (bár a többi feltétel miatt úgyis olyan árkategóriában lesz, amiben biztos van), kétoldalas automata nyomtatás is kellene.
Ami nem annyira fontos, de jó lenne: automata szkennelés, még jobb, ha a két oldalas szkennelés és másolás is menne.
A mai árakra ránézve, nem is tudom mi a cél. Mivel itthonra kellene, nem akarok érte 150-200 eFt-ot kiadni, de a belépő szintű cuccokat meg kizárják a fentiek. Talán valami középkategóriás bestbuy cucc?
Még arra is gondoltam, hogy kettőt veszek: egy olcsó fekete-fehér lézert, meg multifunkciós tintasugarast, de úgy tűnik az se sokat segítene. Hétvégén már sokat nézelődtem a neten, de nem jutottam előrébb. Szóval minden tippet szívesen veszek.

(#17328) jeni válasza Munkas (#17327) üzenetére


jeni
félisten

ilyen esetben ha 2 hónapig nem lesz nyomtatás,akkor a lézer de az drága ilyen célra főleg ha színesben kell,ebben az esetben inkább cserélhető patronosat amiben a nyomtató fej is benne van azt érdemes megvenned.
egybe gyúrt nyomtató fejesnél mai patronos kevésbé van automata kétoldalas nyomtatás.
Lehet megoldás ha 1 -1 színes patronos egybe gyártóttat vennél és egy olcsóbb lézereset Brother 122WE/1622WE.

(#17329) qnadam válasza VGYke (#17322) üzenetére


qnadam
veterán

17-ben 90e alatt vettem az L805-öt, most a legolcsóbb helyeken 135e...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17330) jeni válasza qnadam (#17329) üzenetére


jeni
félisten

néztem ezt is.
van annyira jó?
Scanner nincs benne de ez tud nyomtatni CD/DVD is.

[ Szerkesztve ]

(#17331) qnadam válasza jeni (#17330) üzenetére


qnadam
veterán

mennyire annyira? :)
nekem bevált, szépen nyomtat fényképeket, bár úgy alakult, hogy sokkal kevesebbet használtam, mint terveztem annak idején.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17332) jeni válasza qnadam (#17331) üzenetére


jeni
félisten

itt abban hátrány,hogy meg kell bontani a tartályt tehát elzárt kicsi helyen,szűk helyen nehézkes a használata és le kell mondani a scannertől vagyis kell mellé egy scanner -t beszerezni ami ha az új árát veszem figyelembe az akár 30000Ft alsó hangon.
igaz használtan ki lehet fogni olcsón ,csak legyen hozzá driver is Win10/11 is.
ÍGy az a megbízhatóbb ha egybe épített vesz valaki

(#17333) Munkas válasza qnadam (#17329) üzenetére


Munkas
aktív tag

Esetleg használtan venni egy színes lézert?
Úgy már lazán beleférne a abba az árba, amit ésszerűnek tartok.

(#17334) Munkas


Munkas
aktív tag

Van lyan tintasugaras nyomtató ami nem engedi beszáradni magát, ha bekapcsolva hagyom?

(#17335) jeni válasza Munkas (#17334) üzenetére


jeni
félisten

szerinted?
és mennyi ideig nem fogod használni bekapcsolva hagyva?

(#17336) Munkas válasza jeni (#17335) üzenetére


Munkas
aktív tag

Gondoltam egy nyomtató standby-ban maradhat évekig is, aztán időnként kis festéket kinyom a fejtörlő szivacsba. Régen volt valami ilyen.

(#17337) jeni válasza Munkas (#17336) üzenetére


jeni
félisten

Így inkább vegyél egybe gyártott patronban levő nyomtatófejjel nyomtatót. Igy kisebb a károd ha beszárad.
Korábbi HP nyomtatók még ezen az elven mennek.
Canon ,Epson ,Brother passz
A másik vonal a színes lézeres

[ Szerkesztve ]

(#17338) tothbe válasza jeni (#17337) üzenetére


tothbe
addikt

Amúgy a lézer sem szereti azért ha sokat áll. Össze tud állni benne a tonerpor egy idő után. Bár azt egy finomabb rázogatással meg lehet szűntetni, míg egy beragadt patronnal nem lehet sokat tenni.
Illetve néhány év után a toner szavatossága is lejár és utána tud érdekes dolgokat csinálni mind a nyomatokon, de akár a nyomtatóval, pl. a dobegységgel is.

By(e) Tothbe

(#17339) jeni válasza tothbe (#17338) üzenetére


jeni
félisten

én még nem tudom ,hogy 3 év körül mi lesz a lézeresemmel?
jelenleg most kezd kifogyni a portartályom ami jelenleg 2%,de már megráztam egy kicsit.
a bontatlan tonerpor tartályra se adnak 3 vagy max 6 hónapnál több garit.
azok se olcsók,főleg egy dob hozzá idővel és azoknak az áraik is mennek fel.

(#17340) DrJános válasza Munkas (#17336) üzenetére


DrJános
aktív tag

A Brother T szériásai kellő időnként tisztítják a fejet, hogy ne száradjon be.

Sokan csinálják azt, hogy hetente vagy 2 hetente nyomtatnak egy keveset, hogy ne száradjon be a fej, és a tartályos kivitel miatt nagyon olcsó bele a tinta =(nem fogod sajnálni ha egy keveset nyomtatsz "feleslegesen" )

A DCP-T720DW már tud automata 2 oldalas nyomtatást.
De, hogy tud-e 2 oldalas másolást azt nem tudom.

Én személy szerint már nem vennék olyan nyomtatót amin a patronon van a nyomtató fej. Nyomtató árába van a patron ami tud legjobb esetben 200 oldalt, de úgy is be fog száradni hamarabb, ha 2-3 havonta nyomtatsz.

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#17341) Munkas válasza jeni (#17339) üzenetére


Munkas
aktív tag

Egyik kolléga hozott be egyszer egy kb. 15-20 éves lézert (hajdan még a lányának vette, aki azóta felnőtt), hogy össze lehet e tanítani a laptopjával, vagy vegyen másikat. Az utolsó drivert talán win7-re írták, de működött vele, és még (mai szemmel is) normális minőségben nyomtatott. Azt mondta, hogy sose vett hozzá tonert, még a gyári van benne.
Ő kihasználta lézer ritkán nyomtatós előnyeit :) Szerintem engem is ez az élmény terelt első körben a lézer irányába.

Bár azóta már mások a környezetvédelmi szempontok, az anyaghasználat, a gyártástechnológia, lehet, hogy gyengébbek a cuccok.
De az is lehet, hogy fejlődik a technika. Az első lézerek még olyanok voltak (30 éve), hogy a festék egy része 5-10 év után lepotyogott a papírról és olvashatatlan lett. A lefűzött papírokról meg szinte mindig átkerült a fóliatasakra az első lap, ami érintkezett vele.
Aztán jöttek a tintások (színes lézer akkor még nem nagyon volt), amik ilyen szempontból jobbak voltak (nem mondom, hogy 100%-osan színhűek maradtak, de vannak szép, 20-25 éve készült papírjaim meg írásvetítő fóliáim), csak azok meg nagyon hangosak voltak (persze a mátrixok után ezt halknak hittük) és percekig nyomtattak egy lapot.

(#17342) Munkas válasza DrJános (#17340) üzenetére


Munkas
aktív tag

Csak a Brother tud ilyet? Azok amelyek úgy kezdődnek, hogy DCP-T… ?

(#17343) DrJános válasza Munkas (#17342) üzenetére


DrJános
aktív tag

Igen. Tudtommal ezek vannak felszerelve automata fejtisztító funkcióval.

De PociAti a Brotheres mester.

Én csak tanácsokért vagyok itt nyomtató vásárlás ügyében.
DCP-T425W-volt a cél, de mivel fizikálisan olcsóbb így lehet DCP-T525W lesz belőle. Csak most másra kell a pénz, szóval lehet karácsonyi "ajándék" lesz belőle :DDD Tőlem magamnak :DDD

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#17344) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok!

Színes multifunkciós nyomtatót szeretnék beszerezni egy kis iskolának. Keret kb. 120-130 ezer forint. Nyomtatás havi szinten szerintem max 30-40 lap. Ritkán kell a színes nyomtatás, de akkor nagyon. Semmilyen különleges kérés nincs. Szépen nyomtasson, kb ennyi. :)

Merre érdemes elindulni?

[ Szerkesztve ]

(#17345) PociAti válasza Munkas (#17342) üzenetére


PociAti
senior tag

És jól mondod, a Brother T-s sorozat ami neked kell. A T tintatartályt jelöli.

A J-s sorozat is tudja, de azok irodai gépek (hazánkba belőlük leginkább csak A3-asok érkeztek). Illetve a nagyon régi, COVID előtti típusok (J100, J105, J200 meg ezek elődjei.)

Ezekben a Brotherekben van automatikus fejtisztítás. Hetente egyszer kiüríti a fejben lévő tintát a jókora méretű szivacsba. Az olcsó tinta miatt nem kell foglalkozni a "pazarlással", a tisztítás Talán ha 1 Ft-ba kerül, míg a fejcsere 20k környéke lehet most.

További jelölések: W = WiFi, D = duplex (kétoldalas).

Más gyártónak csak nagyobb (több százezer forintos) gépeikél hallottam automatikus fejtisztításról.

(#17346) ttfgyb10


ttfgyb10
csendes tag

Sziasztok.Xerox B215 nyomtatót hogyan kell alaphelyzetbe állítani? Köszi előre is.

(#17347) Varshi válasza magellan2600 (#17344) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nyáron meg 2 hónapot állna?

(#17348) jeni válasza ttfgyb10 (#17346) üzenetére


jeni
félisten

Helló
A menüben ez nincs benne? Otthon megnézzem az enyémet

(#17349) jeni válasza jeni (#17348) üzenetére


jeni
félisten

Tudtommal a Xerox weboldalán van ilyen lehetőség

[ Szerkesztve ]

(#17350) magellan2600 válasza Varshi (#17347) üzenetére


magellan2600
tag

Igen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.