Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17651) szagnes69 válasza szagnes69 (#17650) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Bocsánat, a Brother nyomtató típusa: Brother DCP-T525W. Sajnos elírtam fent.

(#17652) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Sziasztok!
Sok keresgélés és utána olvasás után végül két nyomtató között hezitálok: Brother DCP-T525W és az Epson EcoTank L3250. Az elsőt annyiban érzem jobbnak, hogy ahogyan olvastam fejtisztítást is végez. Nyári időszakban kevesebbet használnám a nyomtatót, félek, hogy a festék beszáradna. A vélemények alapján, mindkettőnél sok pozitív értékelést találtam, de sajnos negatív is akadt. Nyilván ez nem az az árkategória, ahol majdnem minden hibátlan.
Melyiket érdemesebb megvásárolni?
Előre is köszönöm, ha valaki válaszol. :)

(#17653) Varshi válasza szagnes69 (#17652) üzenetére


Varshi
aktív tag

Mennyit nyomtatsz?
Mi az áruk ezeknek most? Ha hasonló árban vannak, akkor a Brothert venném (az aut. fejtisztítás miatt). Most van még épp 1 napig Epson promóció, az még 15e Ft előny.
https://www.epson.hu/penzvisszaterites

Ha extrém nagyüzemet akarsz nyomatni, vagy nagyon félsz a meghibásodástól, de még garin belül, akkor inkább az Epson felé billen a mérleg, páratlan a garis/szerviz támogatás tapasztalatom szerint. De ha jól sejtem, nem.

(#17654) szagnes69 válasza Varshi (#17653) üzenetére


szagnes69
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat!
Szerintem nem sokat nyomtatok, hetente átlagosan körülbelül 50 oldalt. A Brother DCP-T525W 69999 Ft most, de máshol 100000 Ft-ért árusítják. Emiatt is jó vételnek gondolom, mondjuk nem értem, hogy mitől van ez a nagy eltérés az árakban. Ugyanebben a boltban az EPSON EcoTank L3256 79000 körül van és ahogyan látom lejön belőle 18000 Ft még egy napig, tehát 61000 Ft körül jön ki.
Ezek alapján melyiket javaslod? Meghibásodás esetén a Brother-t is lehet javíttatni Magyarországon?

(#17655) jeni válasza szagnes69 (#17654) üzenetére


jeni
félisten

vannak aki heti 2 oldalt nyomtatnak,na azok akik nem sokat nyomtatnak hetente.

(#17656) arnoldarnold


arnoldarnold
csendes tag

Tudtok olyan boltot, ahol ki lehet próbálni a nyomtatót vásárlás előtt?

(#17657) jeni válasza arnoldarnold (#17656) üzenetére


jeni
félisten

Ezt komolyan kérdezted?
Ilyen csak a bemutató terem vagy a márkabolt tehetné meg.
Már alapból ha kibontod az új nyomtatót és beüzemeled, nagy esélye, hogy bontott patront, festéket nem vesznek vissza.

(#17658) atala válasza jeni (#17657) üzenetére


atala
Topikgazda

Egyébként ezzen már én is agyaltam, hogy mi van akkor, ha online vásárolok egy nyomtatót. Elvileg 14 napig elállhatok a vásárlástól, de mit kezd az üzlet egy használt nyomtatóval?
Vagy van esetleg erre egy külön szabályozás, és nyomtatóra nem voltkozik a 14 napos elállás?

(#17659) jeni válasza atala (#17658) üzenetére


jeni
félisten

A gond ezeknél a bontottság és megértem őket, hogy új áron már ismételten nem tudják eladni. Hiszen a patron nyitott lett, maga a fej már használt lett, valamint ezzel a folyamat elindult, hogy nem lehet hetekig hónapokig tárolgatni míg valaki megveszi ismét. Addigra akár beszáradhat a fej.

(#17660) PociAti válasza atala (#17658) üzenetére


PociAti
senior tag

Egy-egy termék esetén a kereskedő be tudja nyelni a kárt. Ha rendelkezik saját eladótérrel, akkor beszerzési áron, vagy kissé az alatt kiszállhat az üzletből. Tanul a hibából, levonja a következtetést. Ez lehet pontosabb tájékoztatás, vagy szigorúbb ÁSZF, ahol pontosabban definiálja a kipróbálás mértékét, meg hogy a visszavételi árból levonja a kellék teljes árát, stb. A hatóság felszólítja a céget, hogy harmonizálja a szabályzatát a magyar vagy eu-s rendeletekhez. (A keresőbe elég a fogyasztóvédelem + ÁFSZ kifejezéseket beírni, lehet olvasni ilyen felszólításokról.)

Egyik helyen mi is belefutottunk visszaküldésbe, amikor azzal indokolta a vevő (az informatikai cég), hogy a szürke nyomtató nem tetszik a végfelhasználónak (fénnyel gyógyító ezoterikus vállalkozásnak), mivel ő fehér nyomtatót szeretne. A 14 napos elállás arra lett kitalálva, hogy a szakszerű tájékoztatás hiánya, a szemrevételezés elmaradása miatt ne szenvedjen kárt a vevő. (De a webshopokat nem lehet kellően megvédeni a hülyéktől és a visszaélésektől.)

A cég rugalmassága erősen függ a cég tartalékaitól. Ha nagyobb haszonnal értékesítik az árut, akkor könnyebben beleférnek ilyen jellegű hibák, de ez a folyamat kontraproduktív. A végeredmény az lesz, hogy létrejönnek olyan bemutatóteremmel rendelkező üzletek, ahol meg lehet tapogatni, ki lehet próbálni a készülékeket, aztán a vevő a magas ár miatt nem onnan, hanem valami olcsó online webshopból rendeli meg az árut.

(#17661) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok,

Címkenyomtatót szeretnék vásárolni itthonra hobbi célból tárgyak, eszközök, kábelek, tárolók felcímkézésére.
Nagy igénybevételnek nem lenne kitéve fénytől aránylag nem védett helyek
illetve étkezési anyagok csomagolása lenne címkézve.
Itt inkább pl a maró hatásra gondolok(pl Só) és a folyadékok oldása. Nem szeretném, ha leázna a címke az üveg oldaláról.
Nem nagy mennyiségben nyomtatnák, de a fenntartási költség jó volna ha olcsó lenne.
Brother P-Touch PT-P300BT néztem ki elsőre.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#17662) PociAti válasza hódmaci (#17661) üzenetére


PociAti
senior tag

Talán mind közül a Brothernek legmagasabb a fenntartási költsége a kopásálló laminált szalagok miatt, meg hogy a laminálást le tudja zárni, minden egyes címkét sokkal pazarlóbban, hosszasabban nyomtat, mint a többi gyártó.
A legújabb generációs Dymo nyomtatókhoz szintén elég drága kellék szükséges, RFID-t építettek a kazettákba, hogy csak saját kelléket tudjál gyártani, és ez a védelem csak tovább drágította az amúgy is magas kellékárakat.
Nézz körül más gyártóknál is. És a készülék árához MINDIG add hozzá a kellékek árát is. Csak úgy van értelme költséget számolni.

(#17663) hódmaci válasza PociAti (#17662) üzenetére


hódmaci
senior tag

Más gyártótól talán még a LabelWorks LW-700 és a Supvan LP5120M (Bár jobban örülnék olyannak aminek van valami kapcsolata pcvel vagy okos telefonnal) amit leltem hirtelen.
Viszont az Epsonhoz ahogyan látom van az Alin utángyártott szalag hozzá "olcsón"

Ők jók lehetnek esetleg?
Vagy még inkább keresgéljek.

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#17664) qnadam válasza hódmaci (#17663) üzenetére


qnadam
veterán

brotherhez is van szalag alin, amiket próbáltam, teljesen rendben voltak. ha nem nyomtat az ember sokat (vagy nyomtat, de egyszerre többet, akkor nincs pazarlás) akkor ez jó kombó lehet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17665) PociAti válasza qnadam (#17664) üzenetére


PociAti
senior tag

Egy tintás vagy lézer nyomtatóba nem javaslom az utángyártott termékek használatát, de ilyen hőtranszfer nyomtatóknál bátran lehet használni, itt csak hőátadás van a gép és a média között, nem szemetelődik tele a nyomtató festékporral, festékfolyadékkal.

A Brother PT-P300BT nagyon szépen néz ki, a Apple design koppintása. Nincs billentyűzete és kijelzője, de a rá csatlakozó mobiltelefon miatt nincs is rá szüksége (ezzel tudtak spórolni az áron). Korlátozott funkcionalitással bír, de a legtöbb feladatra ez is elégséges. Valószínűleg én is ezt választanám. Kb. 20k-ba kerül, a hozzá való 12 mm széles, laminált szalagkazetta (TZe-231) pedig 5-6 ezer Ft, "kompatibilis" változatot 1500 Ft alatt lehet kapni.
A TZe-N231 elvileg olcsóbb, mert abban nincs laminált réteg, de abból kevesebb utángyártott van forgalomba, nem sikerült annyira lenyomni az árat.

AliExpress-en pedig 1000 Ft alatt lehet kapni 12 mm-es szalagkazettákat, és ez eredetinél bőségesebb színválasztékban és színkombinációban. Keresési kifejezés: Brother Label Tape 12mm

(#17666) apóka


apóka
aktív tag

Sziasztok!

Igazából fénymásolás helyett kellene nyomtató, vagyis multifunkciós.

1. Tintás vagy lézer? Nem tudom.
2. Csak fekete-fehér.
3. Szöveg , de 20% vonalas ábrák ( ügyességi feladat, nem műszaki rajz.)
4. Havi 120 db egyoldalas A4 lap maximum.
5. Heti rendszerességgel használva, de nyáron 2 hónapig nem kell. Tesztoldal nyomtatása 2 hetente simán megoldható, ha ez elegendő a beszáradás elkerülésére.
6. Szkenner kell, wi-fi egyebek nem.
7. 70 k de az már nagyon a lélektani határ vége
8. Megveszem a gyári patront is ha 15 k alatt van és tud 1500 lapot.

Előre is köszönöm!

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#17667) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok,
elég spéci a szitu, úgyhogy a kérdéssor helyett, remélem nem gond.
A szituáció a következő: van több 100db 10x15-s HP fotópapírunk, és a főnök kitalálta hogy fényképet szeretne rá nyomtatni. Canon Selphy-ket nézegette, de csak papírral együtt árulnak patront, az meg nekünk nem kellene, és amúgy is anyagi csőd.
Van egyáltalán ajánlott nyomtató, ami tud 10x15-öt, vehető hozzá külön patron (ne adj isten adnak a géphez egyet...) és nem megy rá a gatyánk? Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#17668) jack982 válasza aradebil2 (#17667) üzenetére


jack982
aktív tag

epson tartályos nyomtatót nézzen a főnök. azok tudnak 10x15-t és sokáig elég a kezdő tisztaszett amit adnak a géppel.
sajnos december végével véget ért a pénzvisszatérítési akciójuk, az árak meg maradtak a tavalyiak.

(#17669) jeni válasza aradebil2 (#17667) üzenetére


jeni
félisten

Mennyire legyen fontos az elkészült fotók minősége?
Ugyanis a a fotóminőségű nyomtatók nem 3+1 tintás.
Ezekhez meg külön plusz tinta van a jobb képekhez

(#17670) qnadam válasza aradebil2 (#17667) üzenetére


qnadam
veterán

a selphy hőtranszferes nyomtató, csak a saját papírjával működik.
de ha csak az a cél, hogy elfogyjon a papír, azért igazán kár nyomtatót venni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17671) PociAti válasza aradebil2 (#17667) üzenetére


PociAti
senior tag

Úgy van ahogy qnadam mondja, Selphy az annyira más technológia, hogy annál távolabbi nem is lehetne. (Mintha kávéfőzőbe szeretne valaki pizzát sütni.)

A HP fotópapír nem csak simán tintasugaras papír, hanem némelyik közülük kifejezetten igényli a bubble jet technológia pigmentes tintáját, hagyományos Epson vagy Brother festék lehet le se tud szivárogni a felszín alá, ezért elfolyik a tinta.

Például a 100 db-os HP Q8692A fotópapír ára az árgép szerint 5.290 Ft-ról indul,
de a Jófogáson most is 2.000 Ft-ért árulnak egy 100-as csomagot, és máskor is hasonló áron próbálnak megszabadulni tőle (vagy még ennél is olcsóbban).

Tehát ha van 300 db 10×15-ös papírja, akkor annak értéke kb. 5.000 Ft.

A hozzá ajánlható nyomtató, a HP Smart Tank induló ára 75.000 Ft-nál kezdődik, az se biztos hogy jó lesz ahhoz a papírhoz, és akkor még nem beszéltünk róla, hogy a létező legrosszabb tintatartályos nyomtatóra esett a választás (Brother, Canon és Epson is jobb választás lenne).

(#17672) aradebil2 válasza PociAti (#17671) üzenetére


aradebil2
senior tag

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :R , pont ilyen papírról van szó (8 csomag kb), igyekszem meggyőzni hogy csak a papír kedvéért fölösleges erre pénzt pazarolni.

(#17673) qnadam


qnadam
veterán

egyébként alkalmi mostazonnalkell nyomtatásra tök jó a selphy, sima tintáshoz képest gyors, a gép maga kicsi (főleg összecsukva), teljesen korrekt minőségű printek jönnek belőle, és soha nem szárad be.
hátrány, hogy drágán működik (100 forint egy kép itthon vett anyaggal), de legalább pontosan lehet tudni előre, hogy mennyit tudsz még nyomtatni :) és ha ez szempont, akkor a kidobott fóliáról nem túl nehezen vissza lehet állítani a kinyomtatott képet. ja és szemetet termel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17674) creedszl


creedszl
aktív tag

Sziasztok!

Egy színes lézer nyomtatót szeretnék venni a következő kritériumok alapján:
- színes viszont viszonylag ritkán használva (fotók nyomtatása)
- multifunkciós, lehessen szkennelni (fénymásolni?)
- mindez sima otthoni felhasználás
- wifi csatlakozási lehetőség

Nem ismerem a jelenlegi piacot, így az árakat sem.Rugalmas vagyok e tekintetben de mivel csak sima otthoni használatra tervezem nem kell egy felső-kategóriás egy olcsóbb bőven megteszi (már ha van ilyen).
Melyikeket ajánljátok?

Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#17675) jeni válasza creedszl (#17674) üzenetére


jeni
félisten

a színes lézeres multis nyomtatók nem alkalmasak fotónyomtatására,tudnak de a képek nem hozzák azt a minőséget.
Canon
elvileg ez a legolcsóbb egyoldalas
kétoldalas
HP
egyoldalas

(#17676) creedszl válasza jeni (#17675) üzenetére


creedszl
aktív tag

Köszi a választ.

Ha kivesszük a képletből azt hogy lézeres akkor mit tudnál ajánlani?Van e olyan a piacon ami jobban tűri a ritkább használatot?

Hulligaaan

(#17677) jeni válasza creedszl (#17676) üzenetére


jeni
félisten

Nincs tintásverzióban ilyen
Nem szent írás de a HETI nyomtatás erősen javasolt a tintásoknál

[ Szerkesztve ]

(#17678) PociAti válasza creedszl (#17674) üzenetére


PociAti
senior tag

Alkalomszerű nyomtatásra nincs jó otthoni technika.
Előttem is írták, lézernek rossz a minősége.

Problémát az alkalomszerűség okozza. A https://cewe.hu/ szolgáltatásait megéri igénybe venni, és még 5 nagy üzletláncnál is jelen vannak (DM, Rossmann, Müller, MM, Auchan).

Öntisztító Brother tintatartályos is akár szóba jöhetne, de anyagilag nehéz megindokolni.

(#17679) hcol7 válasza PociAti (#17678) üzenetére


hcol7
senior tag

ha eleve lezerrol indult a keret, akkor egy brother dcp5xx/7xx is beleferhet fajdalom nelkul.

(#17680) creedszl válasza PociAti (#17678) üzenetére


creedszl
aktív tag

Köszi az infót!

Az említett Brother nyomtatóknál ez az öntisztító megoldás pontosan mit takar?Van előnye az említett plussz funkció nélküli nyomtatókhoz képest annyi hogy megérje?

Hulligaaan

(#17681) PociAti válasza creedszl (#17680) üzenetére


PociAti
senior tag

Brothernél lehet hallani, hogy heti rendszerességgel piszmog egy keveset, azaz a fejben lévő festéket kinyomja a szivacsba. (Jó nagy festékelnyelő szivaccsal rendelkeznek a Brother gépek, ennek telítődésétől nem kell tartani).

Ez a funkció nem kerül plusz költségbe, csomó más területen spórolt a Brother (pl. szkenneren), így nem került többe az Epsonnál, csak más előnyökkel és hátrányokkal rendelkezik.

A Canon tintatartályos nyomtatók a közelmúltban lényegesen olcsóbbak voltak az említett két gyártónál, így kis gondozással az is jó vételnek számítana. Nincs egyértelmű győztes. Eltérőek az igények és a szokások.

(#17682) creedszl válasza PociAti (#17681) üzenetére


creedszl
aktív tag

Köszönöm az infókat! :R

Hulligaaan

(#17683) f4lcon


f4lcon
őstag

Canon Pixma G1420 vagy Epson EcoTank L1210
esetleg annyival jobb-e, hogy Epson EcoTank L1250
alacsony a nyomtatási igényünk (a többi funkció nem kell) de amikor kell, akkor nagyon kell, és nem szeretek a szomszédokhoz átkuncsorogni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#17684) jeni válasza f4lcon (#17683) üzenetére


jeni
félisten

Epson L1210 az nem wifis
Epson L1250 az plusz wifis
Canon G1420 nem wifis viszont cserélhető benne a hulladéktartály
Szerintem nyomtatás alapján mindhárom ugyanazt tudja.

(#17685) Kolty


Kolty
aktív tag

Sziasztok.
Milyen nyomtatót lenne érdemes venni otthoni, alkalmankénti használatra?
Adásvételi szerződés, ügyfélkapuról zárójelentés, esetleg online tanulás esetén
lecke stb. kinyomtatásához.
-Telefonról tudjak rá küldeni dokumentumokat.
-kommunikáljon Win 7.es, 12éves laptopommal
-Ne száradjon be, menjen tönkre
-Lehessen hozzá kapni "tintát"
-Az se hátrány ha van rá több éves garancia
Köszönöm

(#17686) jeni válasza Kolty (#17685) üzenetére


jeni
félisten

lézereset
Brother DCP-1622WE

(#17687) Kolty válasza jeni (#17686) üzenetére


Kolty
aktív tag

Tudom, hogy én kértem ajánlást, de kissé sokallom az árát.
Ez vajon nem lenne jó?
https://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/brother/hl-1222we-p366335669/

(#17688) jeni válasza Kolty (#17687) üzenetére


jeni
félisten

1622= +wifi + scanner

1222=no wifi and no scanner
kizárólag USB kábelen van kapcsolat
az,hogy Win 7-el lesz-e kompatibilitása,támogatottsága az passz.

[ Szerkesztve ]

(#17689) Kolty válasza jeni (#17688) üzenetére


Kolty
aktív tag

Nem pont fordítva?
1622nél nem tesz említést wifiről, 1222.nél igen.
Scanner nem feltéteé nálam

(#17690) jeni válasza Kolty (#17689) üzenetére


jeni
félisten

kiigazítás
a HL-1222WE az wifi is de scanner nélkül.
a DCP-1622WE mind kettő benne van

(#17691) Kolty válasza jeni (#17690) üzenetére


Kolty
aktív tag

Tényleg nem kukacoskodás, de mindkettőnél ez áll: "TámogatottiPrint&Scan"

(#17692) jeni válasza Kolty (#17691) üzenetére


jeni
félisten

a gyári oldalt kell nézni
scanneres verzió alapból mindig drágább

(#17693) PociAti


PociAti
senior tag

Brothernél elég konzekvens ez elnevezés, a típusából a tulajdonságokra is következtetni lehet:
- W a Wi-Fit jelöli (1222WE, 1622WE)
- HL az alap nyomtatókat, szkenner és ebből adódóan fénymásoló nélküli készüléket jelöli: pl. HL-1222WE
- DCP a document copier, azaz fénymásoló képességekkel rendelkező gép jelölése: DCP-1622WE
- MFC pedig a multifunkciós gépet jelöli, amiben már fax is van, pl. MFC-T920DW,
ahol a D a duplexet, kétoldalas nyomtatást jelöli.

(#17694) hcol7 válasza PociAti (#17693) üzenetére


hcol7
senior tag

koszi!

(#17695) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Üdvözletem mindenkinek!
Nem tudom, hogy jó helyre teszem-e fel a problémám, ezért előre elnézést kérek.
A történet a következő: Van egy Samsung ML-2160-as lézernyomtatóm. Nem mai darab, de tökéletesen működik és évi 10-15 alkalommal nyomtatok vele, ezért nem vennék másikat.
Ez a nyomtató a laptopomhoz van csatlakoztatva és azt szeretném, hogy a laptop nélkül is lehessen használni, akár Android/Apple mobiltelefonról, tabletről is.
Van egy OpenWrt-s routerem, amin van nyomtató szerver, de nem tudom elhelyezni a nyomtatót a router közelében, ezért az Usb csatlakozás kilőve.
Arra gondoltam, hogy veszek egy vezeték nélküli nyomtató szervert (de nem tudom melyiket és olyat szeretnék, ami nem kerül többe, mint egy nyomtató és ismeri is a nyomtatómat) vagy a másik elgondolás, hogy veszek egy normál nyomtató szervert (ugyanaz a kérdés, mint a vezeték nélkülinél) és azt rákötöm LAN kábellel egy vezeték nélkül Repeater-re, mert ebből van itthon és igy osztanám meg a hálózaton mindenki számára.
Megoldható-e az elgondolásom és melyik lenne hozzá az ajánlott nyomtató szerver?
Mindenkinek köszönöm a segítő hozzászólást!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#17696) Kolty válasza jeni (#17692) üzenetére


Kolty
aktív tag

Igen, azt gondolom, hogy drágább. A scannelős elméletileg fénymásolni is képes?

(#17697) jeni válasza Kolty (#17696) üzenetére


jeni
félisten

Színesben a PC felé másol de a nyomtató felé csak fekete fehérben

(#17698) tothbe válasza Mcrazy (#17695) üzenetére


tothbe
addikt

ilyen olcsóbb megoldáson nem gondolkoztál?

By(e) Tothbe

(#17699) Mcrazy válasza tothbe (#17698) üzenetére


Mcrazy
őstag

Köszönöm, de sajnos nem megoldható a kábelezés. Csak is a wireless.

Üdv: Mcrazy

(#17700) PociAti válasza Mcrazy (#17695) üzenetére


PociAti
senior tag

Vegyél egy másik OpenWRT képes routert. Itt a hardveraprón 10k alatt csomó TP-Link-et árulnak, a régi, de bevált TP-Link TL-WR1043ND ára 3-4000 Ft körül mozog, de modernebbeket ára is alig drágább.
Berakod ezt a Wi-Fi-s routert a nyomtató mellé, (ha szükséges raksz rá OpenWRT-t), aztán ez a router vezeték nélkül csatlakozik majd a központo routerra.
Sokkal olcsóbban jönnél ki, mint egy nyomtató szerverrel, aminek rendkívül szűk a piaca, és nem beztos hogy több előnnyel járna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.