Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) jeni válasza w.miki (#17550) üzenetére


jeni
félisten

L4266 van nekem-ebbe a 101 flakonos tinta meg bele.
87ezer volt akciósan,igaz 1x kell venni nyomtatót.
két dolgot leszámítva szerintem a fullosat vettem meg.
ami nincs benne az a 6 tintás kivitel és a CD/DVD nyomtatás.
pár éve nagyon akartam olyat ami lemezre is nyomtat,persze ha lett volna olyan olcsón akción biztosan vettem volna azt inkább,de ez egyre inkább lankad és már valahogy már mintha nem is lenne már divat lemezre nyomtatni.
nekem fontos volt a fehér szín és az előlapja jobban rálátható-LCD és állítható dőlésszögű. tudom esetleg idővel a fehér burkolat megsárgulhat de azért nem tuti fehér szín,picit elmosott fehér.
korábbi kiadott Epson külső tartályosoknak más-más a tintás típus számaik.
olcsóbban a kisebb verziók is jók annyival,hogy LCD vagy esetleg wifi nincs benne.
pl.:L3211
bizonyos Epson modellekre pénz visszatérítés is van.
többen azt írják az Epson (Brother)rendszerre jobb,jó lenne egy Canon-HP-Brother-Epson nyomtató teszt.
nem vagyok benne biztos,hogy az Epson szériát olcsóbb fenntartani.
Brother 5xx -7xx széria talán.
abban nem volt fehér és ezért az Epson lett végül. bár a Brother alul és elöltöltős a papír adagolója. zárt -szekrény-kicsi helyen a Brother a jobb.
fotó papíroknál a hátul adagolós lehet a jobb,mert nem kell annyira hajtogatni a fotópapírt a nyomtatásnál. a Brother esetében viszont akár nehezebb is lehet a nyomtatás olyanra. a HP régebbi alul -elöltöltős verzióknál nekem szenvedett olyanra való nyomtatásnál.

[ Szerkesztve ]

(#17552) qnadam válasza jeni (#17551) üzenetére


qnadam
veterán

lemezt használni úgy általában nem divat. egyszer kipróbáltam, tök jópofa dolog, aztán ennyiben is maradtam vele :) 2015-ben vettem egy százas henger üres dvd-t, mert akkor néha még lemezen adtam le munkákat... azóta se bírt elfogyni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17553) psyhoka


psyhoka
csendes tag

Sziasztok!
Segítség kellene a döntésben/választásban.
Amikre kellene: szines nyomtatás
borítékral LC/6-tól, matricára, vastagabb papírra (kartonlap 250-270 vastag akár ,ha lehet) kb. mint a fekete fotó papír. Heti többszöri rendszerességgel nyomtatunk, ha nem is sokat, de egy pár lapot mindig. Nem kell átfordítós. Árban rugalmasak vagyunk. Brother dcp-j105 amit le fog váltani.

(#17554) Donki Hóte válasza psyhoka (#17553) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Teljesen OFF-os (dupla OFF-ba is teszem), de retro dolog borítékra nyomtatni. Ablakos borítékot kell használni, ahol a cím magára a levélre van nyomtatva, a levelet pedig úgy kell összhajtani, hogy a címzés mező az ablakhoz essen.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17555) stuka20


stuka20
aktív tag

Az normális, hogy jpg-t nyomtattam nem fotópapírra és fakóbbak a színek, mint amit a monitoron látok? (nem értek hozzá, csak azért kérdezem)

(#17556) qnadam válasza Donki Hóte (#17554) üzenetére


qnadam
veterán

nekem az utóbbi időben szinte csak szerződést meg teljesítési igazolást kellett küldözgetnem, azokon nem nagyon van megfelelő helyre célzott címzés, ha meg plusz egy lapot kell küldeni, szinte ugyanott tartunk.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17557) qnadam válasza stuka20 (#17555) üzenetére


qnadam
veterán

a sima papír beszívja a nem pigmentalapú tintát, tehát mindenképp fakó lesz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17558) stuka20 válasza qnadam (#17557) üzenetére


stuka20
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#17559) psyhoka válasza Donki Hóte (#17554) üzenetére


psyhoka
csendes tag

Mi "retro" akarunk lenni. Ja és nem hivatalos irat. Tudod egyiptomi képirás :DD

(#17560) Varshi válasza w.miki (#17542) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Közben a CANON G2420 is lejárt az akciója az Euronicsban. Már 50 Ft az is.
> Milyen alternatívák vannak hasonló árban, amiket tényleg könnyű újra tölteni, nem lesz minden tintás?

Epsonnál nézd meg, mi eszik 101-es vagy 103-as patront, azok bolondbiztosak.

Epson L4150 , L4160 , L6160 , L6170 , L6190
Epson L3110 , L3111 , L3150 , L3151 + a 32-es sorozat is.

(Könyörgöm, csinálj valamit magaddal, ne mutasd magad ennyire "különlegesnek", hogy YT videó alapján csak a hülyebiztos a jó, mással nem tudsz megbirkózni. Rossz olvasni! ) :W

Epson L3210 most 64e--ért van, az Epson visszaad 15e-t, ez nálam 49e.
https://www.epson.hu/penzvisszaterites

[ Szerkesztve ]

(#17561) Donki Hóte válasza stuka20 (#17555) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha nem így lenne, akkor ki adna ki sokszoros pénzt a fotópapírokért :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17562) stuka20 válasza Donki Hóte (#17561) üzenetére


stuka20
aktív tag

Tiszta sor :D

(#17563) w.miki válasza Varshi (#17560) üzenetére


w.miki
veterán

Nem az én nyomtatóm, hanem egy ismerősömé. Epson L310 mindig mellé folyt nála, szóval nem nagyon jött be neki ez a töltögetés... Segíteni szeretnék neki, de ő fog dönteni nyomtató ügyben. Egyelőre maradt a HP.

Patronokat hol vennétek HP DeskJet 2710E nyomtatóhoz? HP305
Gyári vagy utángyártott? Normál, XL, vagy XXL-t érdemes venni? Megéri a nagyobb a plusz felárat? (Én csak ezt a TopToner-t ismertem)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#17564) Varshi válasza w.miki (#17563) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nekem fájna 200 oldalért (névleges: 240) 6-8e + szállítást fizetni.
ECOPIXEL-nél drágábbat szerintem bűn venni.

Csak összehasonlításképp: most találtam egy helyet, ahol az Epson 101-est br. 920 Ft-ért kapom, 127 ml-t, ami 6000 oldalra elég (névleges 7500).

A 7800 Ft = 200 oldal VS. 900 Ft = 6000 oldal...
az annyi mint 39 Ft/lap VS. 0,15 Ft/lap ---> 260×-os áron nyomtatsz a HP-val. :C

Vagy mondom másként: 25 oldal kinyomtatása 4 Ft helyett 1000 Ft. :)
(Utángyártott tinta a HP-be 20%-kal olcsóbb csak, de még féláron is egy vicc.)

[ Szerkesztve ]

(#17565) jeni válasza Varshi (#17564) üzenetére


jeni
félisten

az a 101 flakonos patron meddig tartható el?
alapból 2-db fekete volt a csomagolásban amit csak 1-t kellett felhasználni
én is 30000Ft áron találtam eddig legolcsóbban 1012 flakont
azért kíváncsii vagyok,hogy a 101-102-103 -109-ig köz mi a különbség ha a gyártó ugyanazt a technológiát használja nyomtatóiban?

[ Szerkesztve ]

(#17566) Varshi válasza jeni (#17565) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szerintem 2 évig biztos.

Nem mondom biztosra, hogy melyik pigmentes és dye tinta, de biztos utána lehet járni.

vagy PociAti megmondja, hogyha léci-léci! :R

(#17567) Varshi válasza jeni (#17565) üzenetére


Varshi
aktív tag

Hehe, a linkelt helyen közben észrevették, hogy túl olcsó, elrontották az árazást.

(#17568) jeni válasza Varshi (#17567) üzenetére


jeni
félisten

Nem rontották el a jelzést. most hívtak.
Utángyártót tintaflakon. kérdezték így is kérem-e?
Rizikós egy garis Epson tintafolyadékos tartályba utólag bele önteni egy utángyártóttat.

Kérdésemre azt mondta,hogy minőségileg nem lenne probléma ennek keveredése.
AZON AZ ÁRON MEGKAPOM 1000Ft PER DARAB a utángyártót tartályokat.
Csak hát....
Elvileg utángyártótként árulva nem lenne felelőssége a boltnak ha bekrepálniaaz Epson nyomtatóm.
Tesz-e benne kárt?

[ Szerkesztve ]

(#17569) w.miki válasza Varshi (#17564) üzenetére


w.miki
veterán

én nem nyomtatok 260x-os áron, mivel nem az enyém a HP DeskJet 2710E , ahogy már korábban írtam. Az ismerősöm most patronosat akart, mert az előző töltögetőssel befürdött.
Én anno használtam vettem egy Canon MX870-et, amihez 200-400 Ft között van egy szín.
De elismerem patron cserénél még ott is tintás szoktam lenni.
HP patronok közül akkor az XL éri meg a legjobban? EcoPixel 305 XL-t érdemes keresnünk?
Ezt honnan érdemes rendelni?
PCX 6300 Ft/db, ez jó ár? Fekete/színes
(Elég nehézkesen dobja ki nekem a google ezeket a patronokat.)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#17570) Varshi válasza jeni (#17568) üzenetére


Varshi
aktív tag

Dehogynem rontották el. :) Bent voltam. :)
Elbasztak valamit, mert az adatbázisból rossz árat (az utángyártottét) emeltek át a weboldalra. Ami azért vicces, mert a cián színűnél viszont "rendes" ár volt.

Téged azért hívtak fel, mert ma bementem átvenni 10 db-ot, és mondtam, hogy a weboldalon nem annak a képe van. :D

(Fogalmam sincs, mit töltöttek bele abba a tartályba és hogy mit okoz, én inkább elköszöntem tőlük. Nyilván senki nem vállal erre garanciát.

Amúgy kicsit jellemtelen csapat, mert élőben mindent megígértek, telefonban 20 percre rá meg már aszonták, terelhetem jogi útra is, ha akarom, de akkor se... Na, remélem, írhatok róluk egy fasza kis értékelést. Üzletpolitikából és méltányosságból 1-es. )

[ Szerkesztve ]

(#17571) PociAti válasza jeni (#17565) üzenetére


PociAti
senior tag

A gyártástól számított 3 év szokott lenni az iparági standard Epson és Brother palackoknál.
101-es sorozatnál a fekete pigmentált, a színesek beivódó tinták,
103-as sorozatnál mind beivódó (a fekete is), 105-ös szintén...

A beivódó (dye) tinta olcsóbb, kevésbé hajlamos a fej beszáradására, de nem annyira tartós.
A pigmentált tinták egy vízálló (viaszos) összetevőt is tartalmaznak, ezáltal kinyomtatás után a víz, és az UV sokkal kevésbé fog hatni rá. Irodai környezetben ez néhol elvárás.

Ha a tintákat és a kapacitásukat nézed (ml / oldalszám), ez sorozatonként eltérő.

De idővel be kellett látnom ez nem jelent semmit. A Brother tintatartályos nyomtatók eredetileg pigmentált feketét használtak, de áttértek vízbázisúra. Viszont a színes nem változott. Elvileg. Gyakorlatilag már legalább 3-szor változtattak rajta, mert eleinte sokkal több ml-hez írták ugyanazt az ötezres oldalszámot. Most már sűrűbb festéket árulnak. És közben a gyártás is szorul ki Kínából, így Fülöp-szigetek és Vietnam is egyre gyakrabban megjelenik forrásként.

Jobb nem keverni a festékeket. Lehetséges, hogy a 101 és 103 színesei azonosak, lehetséges hogy nem.

(#17572) jeni válasza Varshi (#17570) üzenetére


jeni
félisten

igen,mondta a férfi,hogy fehér dobozban adják jelölések nélkül.
láttam a kék -cyan az rendes ára volt.

(#17573) jeni válasza w.miki (#17569) üzenetére


jeni
félisten

szerintem az egyeépített a fejjel egybe levő nyomtatópatronnál lehet tök mindegy mit is teszel be oda. talán esetleg az elektronikát megzavarhatja VAGY LETILTHATJA-ill. megtagadja a vele való működését.

(#17574) spileraaa


spileraaa
senior tag

a jelenlegi Canon pixma MP240 cserélném mivel már nagyon pecsétesen/csíkosan (vagy nem tudom mi a szak szó erre) nyomtat nem tudom lehet e egyáltalán ezt javítani
ritkán nyomtatok de hiányzik hogy jelenleg nincs mivel

vissza olvasva ezt ajánlottátok a legtöbbet Canon G2420 viszont ha ritkán nyomtatok ebben az esetben ennél 2 hetente elegendő 1 lapot kinyomtassak hogy ne száradjon be?

vagy esetleg ruházzak be egy drágább nyomtatóra mert tudnám használni boros címkék nyomtatására is
vagy házilag nem érdemes vele bajlódni és jobb a megfelelő helyen kinyomtatni?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17575) PociAti válasza spileraaa (#17574) üzenetére


PociAti
senior tag

Boros címkék házi nyomtatása nem igazán megoldott. Ahhoz teljesen más nyomtatók kellenek, a címkének vízállónak kell lenni, nem folyhat el a tinta.

Több dologtól is függ, milyen sűrűn kell nyomtatni vele, pl. mennyire meleg és száraz helyiségben lesz a nyomtató. Heti 1 nyomtatást szokás javasolni. Lehet ritkábban is, de akkor néha jól meg kell járatni a nyomtatót (pl. fotó nyomtatással).
A Canon G2420 most jó választásnak tűnik, úgy látom 50k az ára.
Fehér színű Brother T426W-t látok 60-ért (mysoft-nál ingyenes a szállítás).
A fekete Brother T425W a metroban szintén 60k. Ez utóbbi 2 automatikus fejtisztítást csinál.
Illetve az Epsonok között is megéri szétnézni, őszi visszatérítéses akció talán még tart.

(#17576) spileraaa válasza PociAti (#17575) üzenetére


spileraaa
senior tag

ez menyire jó Epson EcoTank ET-2810?

mert van 150 eurós kuponom az amazonra így 2 lehetőség van vagy onnan veszek vagy veszek valami teljesen mást amit könnyedén el tudok adni és abból veszem meg helyileg a nyomtatót

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17577) PociAti válasza spileraaa (#17576) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem mentem bele a részletekbe, de ránézésre a Epson EcoTank L3250 (C11CJ67405) nyomtatóval azonos. És az áruk is megegyezik.
Mindegyik tartályos Epson jó.

(#17578) LightningG


LightningG
csendes tag

Sziasztok
Meghalt az előző nyomtatóm, tintapatronos Epson ritka használattal, 1,5x-es áron javítanák, mint amennyiért vettem, mit tudnátok ajánlani nekem?:
1. Tintás vagy lézer? Mindegy
2. Fekete vagy színes? Fekete (színes nagyon ritka, kérlek ajánljatok egy olyat is, hogy lássam a különbséget)
3. Mire használnád? Többnyire szöveg, szkennelés
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Keveset, 5-10 oldal fekete általában.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Akár 2-3 hónap.
6. Milyen funkciókat vársz el? szkenner, wifi
7. Mennyi a keret? 50e, rugalmas
8. Árérzékeny vagy? Nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Preferálom az utángyártottat, ha jó (összefoglaló alapján lézernél jó az eredeti), utántöltögetést még nem ismerem, de nyitott vagyok.

(#17579) tlecso


tlecso
csendes tag

Sziasztok!

Olyan nyomtatót keresek, ami fekete-fehér, heti kb. 200-300 oldalt kell elviselnie. Csak szöveg lenne vele nyomtatva. Hogy lézer, vagy EcoTank, az nem számít, bár a lézereket jobban szeretem. Ami a legfontosabb lenne, hogy A4-A5 méretre tudja a duplex nyomtatást automatán, és megbízhatóan. Kell, mert a nyomtatások 90%-a kétoldalas. Multifunkció egyáltalán nem kell, csak nyomtatni tudjak vele. Csatlakozás: lehetőleg ethernet legyen rajta, WiFi nem kell, USB meg alap. Árban mindent meghallgatok, de a lélektani határ olyan 70-90e forint környékén van.

Köszönet a tippekért: tlecso

(#17581) spileraaa válasza PociAti (#17577) üzenetére


spileraaa
senior tag

Canon G2420 képest mennyivel jobb a Wi-Fi kívül?

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17582) PociAti válasza spileraaa (#17581) üzenetére


PociAti
senior tag

Az Epson (és Brother) legnagyobb előnye a tartósság.
YT video: Piezo printer head
YT video: Canon (és HP) inkjet esetén nem mechanikai úton távozik a tinta, hanem gőzbuborék formájában, és ehhez szükséges hő az, ami miatt rövidebb élettartamra képes csak a fej. És több problémára lehet számítani. Viszont amíg megy, addig szépen nyomtat, talán kicsit jobb is a felbontása.

(#17583) spileraaa válasza PociAti (#17577) üzenetére


spileraaa
senior tag

meg rendeltem 52 euróba került (150 euró gift kártya levonása után)
viszont jó későre fogom megkapni Arriving 22 Dec 2022 - 23 Jan 2023

viszont usb kábelt majd adnak vele vagy külön kell megvásárolni?
azért kérdem mert egyik román oldalon külön ajánlja hozzá hogy tedd kosárba mellé

tinta az gondolom biztos adnak elsőre is? az viszont menyi nyomtatásra elegendő?

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17584) PociAti válasza spileraaa (#17583) üzenetére


PociAti
senior tag

Valószínűleg nem mellékelnek hozzá.
Úgy 10-15 éve leszoktak arról, hogy USB kábelt mellékeljenek a nyomtatóhoz.
Mégis milyen színűt, mekkorát, és minek? A Wi-Fi-s nyomtatókat általában vezeték nélkül is fel lehet konfigurálni, csak körülményesebb. És ha nem is lehet, akkor is csak 1-2 percre kell. Háztartásonként egy azért szokott lenni (régről), vagy ha nem, akkor szólj egy havernak, aki ért a konfiguráláshoz, neki biztos van kábele.
Nagyon rámentek az öko lábnyom csökkentésére, és a spórolásra.

Az Epson kb. 3 éve csökkentett a mellékelt tinta kapacitásán. És az alap háztartási nyomtatókhoz mindenből 1 palackot adnak (feketéből korábban 2-t adtak). Ezek 3500-5000 oldal között szoktak lenni.
Ettől a szokástól a nagy nyomtatók esetén felfelé el szoktak térni. Régiónként változhat.

52 EUR nevetségesen alacsony ár, szinte ingyen volt.

(#17585) spileraaa válasza PociAti (#17584) üzenetére


spileraaa
senior tag

erre jogosult vagyok német PÉNZVISSZATÉRÍTÉS -re ?
vagy csak a német címmel rendelkezők?
én csak Romániából tudnám igényelni ami nálunk sajnos októberben vége lett pedig elég szép összeget lehetett volna vissza igényelni 120 leit ami 10 ezer ft és majdnem 25 euro -nak felel meg

közben megkaptam hogy az ország területére érvényes az akció hiába vettem onnan én is ott kellene lakjak

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17586) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a jelenlegi Epson Stylus Office BX625-öt és tanácsot szeretnék kérni.

1. Tintás vagy lézer? Tintasugaras
2. Fekete vagy színes? Színes
3. Mire használnád? Szöveg, rajzok, grafikonok
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? átlag heti 30-40 (30 %színes / 70% ff bontásban)
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Évente 1-2szer, max kb 2-3 hét. Amúgy pár nap
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner (Az ADF jó ha van de nem szükség), Duplex legyen (jó a sima páros-páratlan oldalas megoldás is. a teljesen manuális oldalanként forgatós nem játszik), Wifi
7. Mennyi a keret? kb 70-100k
8. Árérzékeny vagy? nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Jelenleg tölthető patron van (gyári Epson tintával) de a gyárit preferálom.

Főleg tartályos nyomtatókat nézetm.
Ezeket néztem ki, de a Brothernél nem írják a duplexet..
BROTHER DCP-T525W
Epson EcoTank L3250
Epson EcoTank L3260 (vagy 3266)
Canon PIXMA G2460
HP Smart Tank 516 AiO

Még néztem a HP OffceJet Pro9012e-t az Instant Ink előfizuval.

Minden javaslatra nyitott vagyok.

Köszi.

(#17587) jeni válasza PociAti (#17584) üzenetére


jeni
félisten

L4266 nyomihoz 3 színes és 2 fekete full flakont adtak

(#17588) jeni válasza Rush77 (#17586) üzenetére


jeni
félisten

T7xxxDW széria a DUPLEX
Brother DCPT720DW nyomtatóból nyomat jön ki Brother DCP-T720DW

használtan esetleg extra akciós még valahol 100 ezer Ft alatt
amúgy az Epson L4260 és a L4266 az most 98ezer Epson szalon akción és DUPLEX

Canon,HP passsz

[ Szerkesztve ]

(#17589) PociAti válasza jeni (#17587) üzenetére


PociAti
senior tag

Ezért írtam "az alap háztartási nyomtatókhoz mindenből 1 palackot adnak" .
Az L4000 sorozat a háztartási nyomtatók között már nem annyira számít alapnak, inkább közép kategória. Vagy kis iroda nyomtatóknak az alja. (Nincsenek egyértelmű határok.)
Nem lehet olyan egyszerű szabályt megfogalmazni, hogy 80.000 Ft-ig összesen 4 palackot adnak, utána 5-öt. A kategóriák közötti távolságok mesterségesen vannak megnövelve, annak egyik eszköze az induló tinta mennyisége.

(#17590) Rush77 válasza jeni (#17588) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szuper. Köszi. :R

Lehet, hogy ráugrok az Epson L4266-ra.
Ezzel a visszatérítéssel egész jónak tűnik.

Menet közben még ha valakinek van véleménye a Canonról és HPról, szívesen meghallgatom.

(#17591) jeni válasza Rush77 (#17590) üzenetére


jeni
félisten

Amúgy ma volt aki épen az Epson EcoTank L4266-t vette 120000Ft áron.
Nem mentem oda hozzá,hogy figyú az Epson boltban 97000Ft :U
L4260 nyomin kevésbé látszik meg rajta majd az idő vasfoga vagyis a burkolata nem fog kifakulni,elszíneződni.
szinte 1500Ft a difi miért nem ezt vette meg? L5296 bár DUPLEX nélküli

[ Szerkesztve ]

(#17592) Rush77 válasza jeni (#17591) üzenetére


Rush77
aktív tag

Sokszor az embrek nem igazán néznek körül hanem az első adandó opciót megveszik.

Amúgy igazad van, hogy lehet inkább a feketét kéne venni.

(#17593) jeni válasza Rush77 (#17592) üzenetére


jeni
félisten

Én csak azért fehéret vettem mert a Xerox B215 legfelül van elhelyezve fehér színben,
legalul a Core X9 PC ház szintén fehérben és középre került az Epson L4266.
Az egész egy Ikea Jerker PC asztal oldalsó forgatható tartópolcos rögzítésen vannak.

(#17594) Geresics


Geresics
addikt

1. Tintás vagy lézer? - nem tudom, eddig egy tintapatronos Canon MG3600 volt, és a dolgát megtette (1 oldalas scanner, 2 oldalas nyomtatás, fotónyomtatás fotópapírra, meg a többi alap dolog)
2. Fekete vagy színes? - színes
3. Mire használnád? - dokumentumok, gyermek-foglalkoztatók, és néha fotók nyomtatása
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? - Változó, a legtöbb nyomtatás a tudtom nélkül történik. Kb. 20-30 oldal, néha sokkal több.
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? - passz, talán 3 hét?
6. Milyen funkciókat vársz el? - Wifi, telefonról nyomtatás, kétoldalas nyomtatás, szkennelés (nem kell a két oldalas), másolás, fotónyomtatás (fotópapírra). A3 méret nem kell, elég az A4, már azért is, mert jó volna, ha kis helyen elférne!
7. Mennyi a keret? - amennyit feltétlenül muszáj kiadni rá. Ha van több alternatíva, azt külön megköszönöm! (15-95eFt között legyen azért)
8. Árérzékeny vagy? - a legjobb ár/érték arányt keresem általában. Most csak le akarom tudni a vásárlást.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? - A könnyen beszerezhető, nem túl drága festékanyagot preferálom, így a ritka modellek rendeléses megoldásait kerülném, és az olyat keresném, ami a legtöbb toneresnél polcon van.
Minden válasznak, tippnek örülök! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#17595) jeni


jeni
félisten

Canon IR2425 Multifunkciós lézernyomtató, Monokróm, Hálózat, Wireless, A3
Ipari cucc 2 év garival töredék áron
Lézeres ,multis,mono
átlag ár 350ezer Ft
Most 166 ezer Ft
Ha nem lenne a Xerox B215 ezt venném most.
Újabb típus:
Xerox B235 Monokróm Multifunkciós Lézernyomtató, ADF, A4, WiFi, Duplex
Ez sem rossz ár.

[ Szerkesztve ]

(#17597) spileraaa válasza PociAti (#17584) üzenetére


spileraaa
senior tag

Ma meg is érkezett
szerintem rekord idő alatt
jól írtad csak 1 feketét adtak és 3 színest 104 a kódja és mindegyik 65 ml
viszont nem olyan nagy veszteség mert ahogy néztem nem túl drága a fekete tinta bele
a dobozán azt írja ez 4500 fekete fehér és 7500 színes nyomtatásra elegendő
de szerintem ez függ hogy mit nyomtatunk vele nem?

írtad hogy ne száradjon be minden héten nyomtassak vele legalább 1 fekete fehéret és 1 színest?

nyomtatáshoz milyen papírt érdemes választani mit kell nézni?

és azt is jól írtad usb kábelt nem mellékeltek míg veszek új kábelt befogom a cannon kábeljét

amúgy érdekes hogy nemeteknél miért más a neve főleg hogy a használati utasításon viszont már mind2 nevet írja
annyi hátránya van hogy nincs magyar nyelvű de ezt megoldom netről

[ Szerkesztve ]

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17598) jeni válasza spileraaa (#17597) üzenetére


jeni
félisten

a nyomtató beállításában sincs magyar nyelvezet?

(#17599) spileraaa válasza jeni (#17598) üzenetére


spileraaa
senior tag

mivel magyar windowst használok egyből magyar jött be telepítéskor
szerencsére csak annyi a különbség hogy a nyomtatón Et-2810 ír és nem L3250
gondolom így a EcoTank 103 tinták is jók bele

viszont a 4 -ig nyomtatásnál mar a papír beszorult simán kihúztam elölről nem tudom menyire volt helyes hogy így távolítottam el máskor ezt hogyan tegyem?
előtte canon nyomtatom volt ilyen max akkor volt ha nem egyenesen raktam bele a lapot (vagyis nagyon ritkán)
viszont most megnéztem és ez nem állt fent jól volt be helyezve mégis elakadt
vagy talán nem megfelelő minőségű a papír amit használok?
ebben az esetben mire figyeljek mikor a4 lapot vásárlok?
jelenleg ez van :

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17600) jeni válasza spileraaa (#17599) üzenetére


jeni
félisten

szerintem mindegyik ami kapható 500-s csomagban egy kalapba tehető.
valami beesett,a második lapot rendesen behúzta?
lehet egyszerre 2-3-t akart behúzni. érdemes a lapokat is átpörgetni mindig és utána betenni a lap tárolójába.
az Epson saját programja gondolom az már magyar?
mivel nem LCD menüs a tied így a Epson programon keresztül tudsz magyarul kezelni. nálam mondjuk LCD-s kiadású

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.