Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18501) PociAti válasza teleahocipöm (#18500) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha jól tudom szinte minden gyártó egységesen az alábbi értékeket szokta a csomagolásra írni:
- gyártástól számított 3 év,
- és felbontástól számított fél év.

Ettől függetlenül a gyakorlatban - megfelelő tárolási körülmények között - a tinták akár 8-10 év után is használhatóak, legfeljebb megfakulnak egy kicsit, nem lesznek színhelyesek, könnyebben kifakul a nyomat. A pigmentált tinták hajlamosabbak arra, hogy bezselésedjenek, szétessenek az alkotóelemeikre.

És ez természetesen az eredeti tintákra vonatkozik. Hamisítványok között bármi előfordulhat. Van amikor festékport oldanak fel vízben. Kísérleteznek mindenféle módszerrel, hogy minél olcsóbb legyen.

(#18502) teleahocipöm válasza PociAti (#18501) üzenetére


teleahocipöm
senior tag

Köszi! Néhány ecotankos mellé 3 évnyi tintát adnak, az nekem 10 évnyi adag is lehetne :)

(#18503) BitRider


BitRider
aktív tag

Sziasztok!

Most melyik az ajánlott, színes, tintatartályos Brother multifunkciós nyomtató?

Az Aqua-nál a DCP-T425W típust látom. Az rendben van?

Nem találom sajnos azt a kifejezetten nyomtatós boltot, ahol marha jó volt az ár és a support is. Azt hiszem, Csepelen működik, de online sem lelem. Erre van tippetek?

[ Szerkesztve ]

(#18504) BitRider válasza BitRider (#18503) üzenetére


BitRider
aktív tag

És melyik lenne az, ami már tud 2 oldalas nyomtatást?

(#18505) hcol7 válasza BitRider (#18504) üzenetére


hcol7
senior tag

jo valasztas a 4xx, duplexet 7xxtol tud, ahol szvsz nagyot ugrik az ar, de majd megerositik a tobbiek ugyis.

(#18506) PociAti válasza hcol7 (#18505) üzenetére


PociAti
senior tag

Jól mondod, jelenleg kapható gépek közül a T700, T900 (illetve a hazánkban nem kapható T800) széria nyomtatói tudják a duplexet. Termék típusszámában szerepel a D jelölés.

(#18507) balage25


balage25
senior tag

Sziasztok,

jelenleg egy samsung m2026-os lézer nyomtatóm van. Sajnos a wifi kapcsolódás megbízhatatlan vele. Hetente legalább egyszer szenvedek vele, hogy nyomtatni tudjak.

Olyan lézer nyomtatót keresek helyette ami biztonságosan tudja a hálózati nyomtatást, továbbá nem kell hozzá külön program, hogy be lehessen állítani a hálózati kapcsolatot és ne kelljen USB-vel összekötnöm egy számítógéppel, ha be akarom állítani. Hab a tortán, ha synology kompatibilis.

Természetesen, olcsó utángyártott kazetta jó lenne, esetleg vezetékes hálózati kapcsolat. Az ára kevésbé fontos.

(#18508) NyMRooD


NyMRooD
őstag

Sziasztok,

Alkalmi nyomtatáshoz keresek nyomtatót, az alkalmi nálam havi 1-10 oldalt jelent (de azért néha előfordulhat több száz oldal is, pl. most a húgomnak jegyzet nyomtatás). Mivel ritkán használnám és szinte csak iratok nyomtatására ezért egy fekete fehér, arányaiban olcsón tölthető, lézernyomtatóra gondoltam. Mindenképpen egy multifunkcióst szeretnék, hogy tudjak scannelni is és örülnék neki ha wifi-n keresztül is lehetne nyomtatni, de ha úgy nem is akkor legalább vezetékes hálózaton keresztül. Ahhoz nem ragaszkodom, hogy új legyen, akár egy használt nyomtatóval is megelégednék, minnél jobb árban van annál jobb, csak legyen használható. Egyéb extrák, jöhetnek, de nagyjábból ennyi kikötésem van.

Előre is köszi a segítséget :R

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#18509) hcol7 válasza NyMRooD (#18508) üzenetére


hcol7
senior tag

vezetekesen lanra kotheto otthoni/soho nyomtatok nem nagyon vannak, inkabb olyanok a jellemzoek, amik felmennek a wifidre(lanra), ezutan barmilyen, az adott lanon vezetekkel, vagy wifivel felcsatlakozott ezkozrol tudsz veluk nyomtatni.
leirasod alapjan -foleg a kepbe kerulo esetleges ritka nyomtatasol miatt- szemely szerint egy feketefeher lezer multifunkciost javasolnek, ami a brothernel hl-w1622 tipusszam alatt fut.
de vard meg masok velemenyet is : )
udv

(#18510) PociAti válasza NyMRooD (#18508) üzenetére


PociAti
senior tag

Mindenki ilyet keres.
Multifunkciós, olcsón üzemeltethető, jó áron kapható nyomtatót.
Nézni kell a használt piaci oldalakat, aztán ha látsz egyet le kell csapni rá. Egy-két nap alatt, de van amikor 1-2 óra alatt elmennek ezek. Ami meg nem jó, az akár hónapokig is fent van. Ezért van az, hogy könnyű olyannal találkozni, ami nem számít annyira jó vételnek.

(#18511) Danubius L

Sziasztok,

kb. 10x15cm-es családi képek nyomtatására keresek fotó nyomtatót. Jó lenne, ha wifi-s lenne, és a nyomtatás 100%-osan lefedje a fotó papírt. Ár-érték-üzemeltetés arányban melyik lehet a legjobb választás?

Köszönöm a segítséget.

www.danubiuslaptop.hu

(#18512) Tejföl válasza Danubius L (#18511) üzenetére


Tejföl
tag

Ez engem is érdekelne. Inkább azt kérdezném, hogy megéri egy ilyen nyomtatót venni vagy maradjunk a Rossman és társai nyomtatásnál? Éves kb 200 képről lenne szó.
Nyilván típus ajánlat jöhet valamint papír is érdekelne kinek mi vált be inkább. Köszi

(#18513) Ijk válasza Tejföl (#18512) üzenetére


Ijk
nagyúr

Selphy Cp1300...
4-10 képet nyomtatok egyszerre, de viszonylag gyakran. Ha ritkábban nyomtatsz jobb a rossmann, ha jobb minőség akkor labor. Ha elő kellene hivatnom akkor nem lenne nyomtatott képem valószínűleg. Gondolkoztam tintasban is de féltem hogy beszarad, ill. ez elfer egy kis fiókban is. Ha rendszeresen nyomtatnek otthon akkor tartalyost veszek.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18514) PociAti válasza Ijk (#18513) üzenetére


PociAti
senior tag

Ez a Canon Selphy annyiba kerül, mint a Canon belépő árú tartályos nyomtatója.
A minősége sokkal rosszabb, a papír drága hozzá.
Tartályossal ha valaki alkalomszerűen fotókat nyomtat, azzal azért jól átöblíti a fejet, lényegesen csökken a beszáradás esélye.

Tejföl, ha egyéb célokra, pl. fénymásolásra, nyomtatásra is néha kellene otthonra nyomtató, akkor szóba jöhet a már sokat emlegetett
Canon Pixma G2000 sorozat
ha kicsit több szolgáltatásra van szükséged, akkor a
Pixma G3000-es sorozat
(Van még tovább is, 4000, 5000, stb.)

Minőségi fotópapírok soha nem voltak olcsóak, de mára elég csúnya lett az áruk (100 Ft körül indul egy 10×15-ös lap), de a ColorWay papírok nagyjából megütik az elfogadható minőséget, és áruk is egész elviselhető.

(#18515) Ijk válasza PociAti (#18514) üzenetére


Ijk
nagyúr

100Ft-ra jön ki egy kép, 10k-ért vettem papír+szalag csomagot hozzá.
Sajnos nálam van hogy kéthetente nyomtatok, de van hogy fél évig bent pihen a fiókban. Erre a tartályos nem alkalmas, és ha valaki nem profi fotós jó eséllyel lesz tapasztalatom alapján több hónap üresjárat amikor nem nyomtat fotót. Persze minden felhasználás függő, de ez nem fog beszáradni annyi az előnye, illetve ha jól tudom hőszublimációs nyomatok sokkal tovább bírják elfakulás nélkül egy tartályos tintással szemben.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18516) qnadam válasza PociAti (#18514) üzenetére


qnadam
veterán

itt van előttem néhány nyomat, nem rosszabb, mint ami egy átlag tintasugarasból jön. tud viszont nyomtatni vezetéken, wifin, kártyáról, pendrive-ról, ráadásul gyorsan. ha szempont, hogy ne száradjon be, és elég a 10x15-ös méret, teljesen használható megoldás.
ráadásul könnyen el lehet rakni a fiókba, és használtan néha tizenezer pénzért lehet kapni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18517) PociAti válasza Ijk (#18515) üzenetére


PociAti
senior tag

Bevallása szerint évi 200 fotót tervez nyomtatni. Még ha a felét a karácsonyi hónapra időzíti, akkor is marad bőven fotó az év további részére.
És saját tapasztalatból tudom, amióta van tartályos nyomtató, minden fontos dokumentumot lemásolok, ami el kell hogy hagyja az otthonom, mert csak a másolatot viszem magammal.
Ettől függetlenül is elég könnyen összejön valami, amit jó lenne kinyomtatni.

Tesztek szempontjából az általam előszeretettel emlegetett RTINGS.com oldal dolgozik az egyik legjobban, mert nagyon átlátható, és profi módszertan szerint dolgoznak.

Fotónyomtatás területén a Selphy nagyon csúnyán alul marad egy belépő szintű Canon tartályos nyomtatóval szemben.

Ha valaki csak a Selphy által készített képet nézi, akkor könnyen beletörődik abba, hogy a kép az már csak ilyen. De ha van mihez viszonyítani, akkor nagyon előjönnek a hiányosságok.
A sublimációs eljárás főbb hátrányai:
- gyenge színtér, lásd: Color Gamut 5.0 szemben a 7.5-ös értékkel,
- gyenge színhelyesség: 7,28-as eltérés a 5,99-el szemben,
- részletek hiánya, homályos képek: 287×287 dpi, a 4800×1200 dpi-vel szemben.

És ezek a hibák összeadódnak (vagy inkább összeszorzódnak).
Végeredményként fotó nyomtatásra a Selphy 5,2 pontot kapott, Pixma G3260 pedig 8,0 pontot (a tízből).

(#18518) Ijk válasza PociAti (#18517) üzenetére


Ijk
nagyúr

Legtöbb embernek bőven elég ez a minőség, de legjobb ha elmegy egy Rossmannba, ha jól tudom mivel ugyan az a technológia így minőségben sem lesz eltérés (feltéve ha jó a színbeállítás), abból fel lehet mérni. Vannak régi epson claria tintás nyomataim (amíg be nem száradt a nyomtató és kuka), szebbek minőségben, de nehéz ezt egy 10 pontos skálán mérni, szerintem a hőszublimációs sem rossz, nagymamának vagy a falra kitenni. Ha rácsöppen valami nem foltosodik, nem fakul, tintás meg kifejezetten albumba való.
Ha amúgy is rendszeresen nyomtatsz akkor értelemszerű a tartályos, de én kb. 10 éve nem nyomtattam otthon dokumentumokat.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18519) qnadam válasza PociAti (#18517) üzenetére


qnadam
veterán

azért szerintem te is tudod, hogy a szublimációs nyomtatásnál tök mást jelent az a 287 dpi, mint a tintasugarasnál. ha meg kell a színhelyesség, akkor profilozni kell, másképp nem megy :) a 7,3 éés a 6 is elég gyenge érték.

egyébként nincs selphym, csak munkához használtam néha, de egyáltalán nem érzem használhatatlan cuccnak, sőt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18520) qnadam válasza Ijk (#18518) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, most mi a divat a rossmannban, korábban láttam már vegyszeres, tintás meg szublimációs megoldást is :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18521) Ijk válasza qnadam (#18520) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ne tudom még nem voltam ott, abban hitben voltam hogy DNP gépek vannak beépítve.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18522) PociAti válasza Ijk (#18518) üzenetére


PociAti
senior tag

"Legtöbb embernek bőven elég ez a minőség, ..."
Minél kevésbé tudja mit kell nézni, mitől válik valami jóvá, minél képzetlenebb, minél iskolázatlanabb, minél rosszabb a látása, annál kevésbé veszi észre a hibákat.
De nem ebbe az irányba kellene haladni, szemmel látható milyen komoly technológiai fejlődésen megyünk át, márt nem kell fényképezőgép a fotó készítéséhez, állandóan nálunk lévő telefonunkkal is egyre jobb képeket tudunk készíteni (elég 10 évet visszatekinteni). A fotók lassan velük azonos méretű telefon kijelzőkkel versenyeznek, melyek saját fénnyel rendelkeznek.

A tartályos nyomtatókból egyre nagyobb a kínálat.

Látom én, hogy ezek a mobil szublimációs nyomtatók erősen terjednek, de rengeteg hitvány minőségű készülék van közöttük. A technológia sajátossága. Igazi előnyük a mobilitás, így óvodás zsúrokon, részeg fiatalok partyján, családi rendezvényeken a nyugdíjasokat megörvendeztetni reális piaci rés.

(#18523) PociAti válasza qnadam (#18520) üzenetére


PociAti
senior tag

Már nagyon régóta csak Citizen szublimációs gépekkel sikerült összefutni (a cewe gépeivel).
https://www.citizen-systems.com/en/products/printer/photo/overview

Az meg egyedileg függhet hol melyik típus van (CZ-01, CY-02, CX-02).
Három színnel dolgoznak: CMY, emiatt is kicsit szűkebb a színskála és rossz a dinamika.

(#18524) PROTRON válasza Ijk (#18515) üzenetére


PROTRON
addikt

Persze ez vilagos, de sokan mint en is vasarlas elott megtippelik hogy mennyit fognak nxomtatni amikor lesz gep, ami miatt nem veszik meg a draga gepet mondvan 1200 oldal A4 fekete meg 500 oldal A4 szinesert a szomszed nyomtato szalonban 1 ev alatt elkernek 124k hufot, tehat nem eri meg a 250k gep. Aztan megjon a felbontottkent 78kert arult de egyebkent 125k peldany es 1 honap alatt 470 oldal repul ki a kidobon es mar is a tervezett 1700 oldal / ev helyett 4000 oldal lehet...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18525) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Vásárláson töröm a fejem. Azt már kinéztem, hogy olyan nyomtató kellene nekem amivel gazdaságosan lehet nyomtatni. Tehát a külön tartályos nyomtatók esnek ebbe bele. Eddig úgy voltam egy epson ecotank variáns jó lehet de kb 60k+ ára kicsit eltántorított(tudom a "jót" meg kell fizetni). Így kicsit tovább keresve szimpatikusabb árral szembe jött egy CANON PIXMA G2430, 43k körül. [link] Ez megfelel alkalmankénti fotók nyomtatására? Leginkább az lenne. Nem kell professzionális szint de gondolom azért csak tud annyit, mint a 10éves epsonom tudott(míg be nem száradt pár fúvóka). Nem tudom a Canonnak vannak e nyűgje vagy mennyire ajánlott. Ahogy néztem az utántöltő festék sem sokkal drágább, mint az epsonnak.

(#18526) PROTRON válasza F_Zolee (#18525) üzenetére


PROTRON
addikt

Tehát A4 színes és fekete-fehér oldalakat akarsz nyomtatni?
Amúgy heti jelleggel kb mennyit? Mert ez alapján lehet eldönteni hogy mennyire lehet racionálisan spórolni a gépen...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18527) F_Zolee válasza PROTRON (#18526) üzenetére


F_Zolee
veterán

Így van. A4 színes oldal. Nincs kimondottan heti kvóta. Havonta pár fénykép de azt is a4be. Olcsó nyomtatót a drága patron miatt nem feltétlenül akarnék.

(#18528) PociAti válasza F_Zolee (#18525) üzenetére


PociAti
senior tag

Szerintem tökéletes arra a célra, amire használni szeretnéd.
Nincs semmi ismert hátrányos tulajdonsága. Korábbi verzióknál kicsi volt a maradék tinta gyűjtő szivacs, és rosszul szerelhető helyen volt, ezeken javítottak.
A G2430 egy teljesen alap modell, ahogy nő a szám, az ár mellett úgy jönnek a plusz funkciók (pl. WiFi, gyorsabb nyomtatás, komolyabb kezelőszervek, ADF, stb.)

(#18529) F_Zolee válasza PociAti (#18528) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ezeknél lehet resetelni a tinta párna számlálót vagy vannak ilyesmit amit otthon meg lehet oldani?

[ Szerkesztve ]

(#18530) Tejföl


Tejföl
tag

Nagyon szépen köszönöm a segtségbet srácok. Igen szkennelés és dokumentum nyomtatás is fontos ezért maradnék a teljes értékű gépnél.

@PociAti Most jelenleg egy relatíve mezei Canon MG3650-es gépem van.Nem rossz képet nyomtat de viszont sötétek a képek. Melyik G szériásra lenne érdemes lecserélni ezt? Ami nem robbant bankot persze. Illetve a sötét képek a nyomtató miatt vannak vagy nekem kellene valamit csinálnom előtte a képekkel? A sötétséget ahhoz képest értem mint pl egy rossmanos :R

(#18531) PociAti válasza Tejföl (#18530) üzenetére


PociAti
senior tag

Nem ismerem a Canon MG3650 nyomtatót.
Függhet a tintán, ha nem eredeti, vagy a szoftveren, amiből nyomtatsz.
Valami programmal kellene olyan világosságra hozni, mint amit szeretnél. Pl. expozíció korrekcióval. Meg az se lenne hátrányos, ha a kép hasonlítana arra, amit monitoron látsz. (Ezért szokás a monitort is kalibrálni, de ez lehet a legkisebb probléma.)

(#18532) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék.
Ma nyomtatás után előjött egy hiba, bekapcsológomb+wifi telefon+tintajel villog egyszerre.
Kézikönyvben nincs ilyen, csak hasonló hibaüzenet. Előjött már valakinek ilyen, lehet rá megoldás, vagy irány a szervíz?
Köszi előre is.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#18533) lockdown90 válasza ra^ven (#18532) üzenetére


lockdown90
senior tag

milyen nyomtató?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#18534) ra^ven válasza lockdown90 (#18533) üzenetére


ra^ven
senior tag

Bakker azt hittem a topicjaba írtam, Epson l3150 ecotank

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#18535) laci06


laci06
senior tag

Már egy ideje vacilálok nyomtató cserén, mert van hogy sokat nyomtatunk és a Canon MG3650-el ez nem egy olcsó mulatság, és lassú is picit.

Ha itthoni, itthoni irodai használatra keresünk valamit jót, amit tud dupla oldalas nyomtatást és szkennelést adagolón keresztül akkor mi az ami javasolt? Az ár másodlagos lenne, a kényelem fontosabb. Van ajánlott típus?

(#18536) hcol7 válasza laci06 (#18535) üzenetére


hcol7
senior tag

brother dcp-t720 vagy attol felfele.

(#18537) PociAti válasza hcol7 (#18536) üzenetére


PociAti
senior tag

A gyenge szkennere miatt én nem ajánlanám a Brothert.
Inkább Canon vagy Epson.

(#18538) hcol7 válasza PociAti (#18537) üzenetére


hcol7
senior tag

jogos, bar nem specifikalta tul a szkenneles elvart minoseget, azonkivul, hogy iroda.
: )

(#18539) laci06 válasza PociAti (#18537) üzenetére


laci06
senior tag

Canonnak már van olyan nyomtatója ami nem egy vagyonért nyomtat?:)

Szkennelés fontos lenne, sok dolog amit nyomtatok utána kerül is visszaszkennelésre sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#18540) PROTRON válasza laci06 (#18539) üzenetére


PROTRON
addikt

A szkennelés minősége alatt a képminőséget értik.
A dokumentumok szkennelése még megy elfogadható szinten a Brothernek, de a fotók-képek már nem olyan jó minőségűek amiket beszkennel.
Szóval elég ha dokumentumokat elég jól olvashatóan visszatud szkennelni, pl látszik az aláírás?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18541) qnadam válasza PROTRON (#18540) üzenetére


qnadam
veterán

ami brother szkennerekkel találkoztam, azok dokumentumra teljesen jók voltak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18542) laci06 válasza PROTRON (#18540) üzenetére


laci06
senior tag

És akkor miért brother és miért nem epson? Mi az előnye a brothernek? Ha jól tudom az epson kezdte el már egy jó ideje "tolni" ezeket az "új" tintasugaras tartályos készülékeket.

Szoftvere melyiknek a jobb? WPA3-as wifit tudnak esetleg? Én úgy kb 150 köré lőttem be ami szerintem reális, hogy már egy jobb minőséget kapjak. Esetleg színes lézereken nem érdemes gondolkodni ebben a kategóriában?

(#18543) PociAti válasza qnadam (#18541) üzenetére


PociAti
senior tag

Én dokumentumok szkennelésére is inkább előbányászom és kicsomagolom az Epson nyomtatómat, majd szkennelés után visszacsomagolom, és elteszem.
Ritkán tartom elfogadhatónak azt, amit a Brother csinál.
És nem azért, mert az Epson olyan jó lenne. Utóbbi a szar.

Majd ha időm engedi, készítek összehasonlító szkenneléseket. Könyvekkel, fotókkal, szóróanyagokkal, stb. teszteltem, de nem tartottam meg az anyagokat. Könyveknél nagyon érzékeny volt a Brother a távolságra. Csak sík felületeknél szkennelt elfogadhatóan, könyv közepe, hajtásnál már távol van az üveglaptól, életlenül és sötéten dolgozik.

A fő hiba ami mindig kijön, hogy rossz a dinamika, ráerősít arra a részre ahol valamit talál és próbálja eltüntetni a hátteret. Csak ez túl erősen teszi, mellékhatásként a lényeg is eltűnik. (Aláírás, bélyegző szaggatott lesz.)
Fontos alaptulajdonságnak kellene lenni, hogy megmaradnának a részletek! Utófeldolgozásnál majd én eltűntem azt, ami nem kell, viszont csak azt, ami tényleg nem kell. Sajnálatos módon a Brothernél már csak az általa módosított hiányos képet kapjuk meg.

A mellékelt kép a régi személyim egy részlete látható 1200 dpi-vel. Baloldalon a Brother DCP-T510W, jobbra Epson WF-2750DWF.

Brother hibája, hogy a sárga vízjel vonalak hiányosak, szaggatottak. Jobb alsó sarokban lévő finom részlet szinte teljesen láthatatlan. A színek közel sem hasonlítanak a valós színekre. A feketére nagyon ráerősít. (Ez a ráerősítés néha jó jön, viszont ezt a hatást az Epsonnál már szkenneléskor is könnyed el tudom érni a gamma érték módosításával. A Brothernél viszont nem lehet kellemes átmenetes képet létrehozni.)

(#18544) PROTRON válasza PociAti (#18543) üzenetére


PROTRON
addikt

Oké, de akkor mi a verdikt, a fent megjelölt paraméterek mentén, melyik típust ajánlod #18542laci06 kollégának?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18545) PociAti válasza PROTRON (#18544) üzenetére


PociAti
senior tag

Csak gyártót írtam, Canon és Epson gépei között kellene szétnézni.
Konkrét típust azért nem írtam, mert rendes válaszhoz órákon át kellene bújni a típusleírások között, mivel legutóbb amikor ebben a kategóriában megtettem ezt, azóta új típusok jelentek meg.
Ma már valószínűleg mást mondanék, mint amit egy éve mondtam. (Vagy amit fél éve mondtam volna.) Folyamatosan frissíteni kellene ezt a tudást. Legjobb lenne hozzá saját adatbázist építeni, ha már egyszer nincs ilyen publikus adatbázis.

(#18546) laci06 válasza PociAti (#18545) üzenetére


laci06
senior tag

Jól látom, hogy az epson készülékek nem nagyon tudnak kétoldalú scannelést (epson weboldalán ha rászűrök erre a funkcióra akkor csak a 300k feletti gépek jönnek fel)?:( Van olyan ami tud kétoldalasan nyomtatni és scannelni automatikusan? Vagy sokat akarok?

[ Szerkesztve ]

(#18547) qnadam válasza PociAti (#18543) üzenetére


qnadam
veterán

tudom, hogy az ilyen finom dolgokban nem jó, de dokumentumokra teljesen használható. volt dolgom a4-es és a3-as brotherekkel, de viszonyítási alapom is van, van itthon két epson meg egy nikon szkenner :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18548) PociAti válasza laci06 (#18546) üzenetére


PociAti
senior tag

Nagyon-nagyon sokat akarsz.
Kiforrott technológia a dupla szenzor, de otthoni körülmények között nem igazán van rá igény, ezért csak a gép árát helyezné a versenytársak fölé (ezáltal komoly piaci hátrányba kerülne).
Ezért van az, hogy kizárólag az irodai gépekbe szokás beletenni. És ott is a felsőbb kategóriákba.
(A Canon Maxify B-s sorozata egész olcsón tudja ezt, de ott meg a tinta drága.)

(#18549) PROTRON válasza PociAti (#18548) üzenetére


PROTRON
addikt

Jaja az én Brother MFC-J3540DW készülékem másolni tud kétoldalasan is, de "beolvasni" nem... :(
Pedig van amikor jó lenne, de ehelyett inkább mégegyszer beleküldöm az ADF-be megfordítva a doksit, aztán szenvedek az összefűzéssel.
Most pl az ingyenesen hozzá kapott pdf viewer vacakol, nem képes kitörölni saját maga által összerakott 120 oldalas doksiból oldalakat, folyton behal a program...tudom fizessek adobe profesionölre ha minőségi pdf szerkesztést akarok...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18550) PociAti válasza PROTRON (#18549) üzenetére


PociAti
senior tag

Adobe-ra inkább ne költs!
Egyik cégnél megvettük, másiknál a 10 milliós nyomtatóhoz kaptuk.
Én inkább parancssorból oldom meg GhostScript-tel.

(#18551) PROTRON válasza PociAti (#18550) üzenetére


PROTRON
addikt

De azt nem írtad le hogy miért ne költsön rá az ember. :)
Ellenben azt látom hogy az ingyenes alternatívák vagy nem képesek kezelni rendesen a fileokat, vagy a legfontosabb funkciók hiányoznak, vagy kilóméter méretűeket csinálnak belőle....pl 1 db 3,5 MB file meg 10 db 0,2 MB fileból lesz összefűzve 13.5MB. :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18552) PociAti válasza PROTRON (#18551) üzenetére


PociAti
senior tag

Azért ne költsön rá az ember, mert ingyenes szoftverekkel is tökéletesen megoldható.
Legtöbb szoftver alapja a már említett GhostScript. Én parancssorból használom. Nagyon jó leírások vannak hozzá, ha rákeresel mit szeretnél, biztosan találsz rá választ.
Vannak programok, melyek csak egyszerű grafikus felületet biztosítanak számára, és vannak összetettebb programok, melyek szintén ezen alapulnak.

"legfontosabb funkciók hiányoznak, vagy kilóméter méretűeket csinálnak belőle"
Rosszul paraméterezted.

(#18553) PROTRON válasza PociAti (#18552) üzenetére


PROTRON
addikt

"Rosszul paraméterezted."

Nem lehet paraméterezni, mert kihagyják ezeket a menüpontokat, ezért tudnak olcsóbbak lenni az acrobat pro-nál.
Ezek szerint azért, mert a Ghostscript-et még nem tanulták meg olyan jól kezelni mint Te, de azért kiadnak egy programot, amiért pénzt kérnek.
Nálunk a cégnél a titkárnőnek már az acrobat pro 7.-es verziójának Windows XP időből maradt puritánabb menüje is kihívás a mostani acrobat pro 10-hez képest, szal a békesség érdekében csak egyszerűen, grafikus menüvel kezelhető, intuitív program jöhet szóba.
Nem azért fizeti a főni őket hogy programozni tanuljanak, hanem hogy nyomtassák ki az oldalakat, vigye oda a főni elé, aláírás után szkennelje vissza, fűzze össze a megfelelő helyeken, lektorálja, javítsa a nyelvtani hibákat, aztán küldje el emailben, meg újra nyomtatás után vigye el postára...

A brother-höz kapott paperport meg pdf viewer egyébként tettszene, csak pl fura hogy ha már meg van nyitva egy file a pdf viewer-el, abba nem tudok beszúrással több dokumentumot belerakni, hanem csak egyesével. Persze ha előtte szintén a nyomtatóhoz kapott paperport-al összefűzöm őket akkor mint egy komplett dokumentumot bele tudom rakni.
A paperport-nak meg vannak egyéb hülyeségei, pl figyelni kell hogy a grafikusan felnyitott mappában valóban soronként jeleníti meg a fileokat, vagy a képernyőt teljes egészében random felületként kezeli. :D

De most ezt a hibát, hogy a pdf viewer maga által beszúrással egyesített 120 oldalas dokumentumból ki kell töröljek oldalakat, erre összeomlik a program, ezt nem tudom hova tenni, az ilyenektől falra mászom...autocad-nél is.

Meg semmit sem tudok benne beállítani a mentéskor, így óriás fileokat csinál, valamint nem tudom pdfA, arhivált formátumban menteni vele, csak biztonsági funkciókat tudok beállítani, ami megint macerásabb.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18554) laci06 válasza PociAti (#18548) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm. Hát igen, lehet, hogy sokat akarok, de az lenne az igazi, és én nem gondoltam volna, hogy ez ilyen bonyolult elvárás. Mármint én azt hittem, hogy a két oldalas szkennelést is meg lehet oldani úgy, hogy az egyik oldalt scanneli, de aztán megforditja, mint a kétoldali nyomtatás esetében, és szerintem egy párszáz/pár ezer forintos extráról beszélünk onnantól kezdve, hogy van egy lapadagoló. De mindegy, ez van...

Ahogy néztem vannak megoldások azért erre, de akkor tudsz esetleg javaslatot mondani olyan nyomtatóra ami tudja? Aztán megfontolom, hogy ér-e annyit az a kis extra.

(#18555) PociAti válasza PROTRON (#18553) üzenetére


PociAti
senior tag

"Nálunk a cégnél a titkárnőnek már a ... puritánabb menüje is kihívás"
Ilyenkor kell "helyette" azt a munkát másnak elvégezni.

A paperport-ot nem ismerem, rákerestem, úgy nézem valami windows-os program.

Egy szoftver összeomlása több dologra vezethető vissza. A szövegek néha görbékké vannak átalakítva, de ha nem is, akkor speciális tipográfiai beállítások miatt akár egy szó is annyi elemből állhat, ahány karakterből áll, és mindegyik egyenként van pozícionálva. Ez eléggé meg tudja izzasztani a számítógépeket, főleg ha valamely elem bugosan lett lett létrehozva (ez AutoCAD-nél néha előfordult, emlékszem a hódfarkú cserép volt az egyik ilyen objektum). Ettől az Acrobat is rendre elhasalt, a Foxit viszont jól lekezelte az ilyen hibákat.

Ha nem képes PDF/A változat létrehozására, nem képes optimalizálni a végterméket és amúgy is összeomlik, akkor más programot kell használni.
A már említett Foxit cég termékeit én anno kedveltem, szerkesztőjének van Free Trial változata. És tudja a PDF/A-t.

(#18556) PociAti válasza laci06 (#18554) üzenetére


PociAti
senior tag

Ezt a lehetőséget inkább kihagynám.

Nem fogom áttúrni az internetet azért, hogy találjak egy-két nagyon drága nyomtató, (adott szériák tetején lévő gépet), amire végül azt mond ez tényleg nagyon drága. És még nagy is, meg amúgy se ilyet keresel.

Ha nagyon fontos a kétoldalas szkennelés, vegyél dokumentumszkennert. Kevesebb gépnek kell utána nézni és azok között (arányaiban nézve) sokkal több olyan van, ami kétoldalasan tud szkennelni. Mert náluk a szkennelés a fő funkció.

(#18557) laci06 válasza PociAti (#18556) üzenetére


laci06
senior tag

Világos, köszönöm!

(#18558) PROTRON válasza PociAti (#18555) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a tippet a foxitra, azt többen is ismerik cégnél, csak nem tudtam mennyire jó vagy nem a pdf szerkesztője, ilyen összefűzésekhez.
Bár az éves díja nem tettszik, van alternatíva fele ennyiért.

Az 50 oldalas alapdoksiból simán kitudom törölni a pdf viewerrel ugyanazt a legelső oldalt, amit a végső 120 oldalasból nem és tényleg csak egy word-ben szerkesztett oldal.
De abban igazad van hogy a 120 oldalas végső változatba belekerült 20 oldalnyi autocad rajzok meg 50 oldalnyi egyéb mellékletek, amiket más cégek szkenneltek be.
Tehát akkor nem is az adott oldal okozza az összeomlást, hanem hogy a törlés parancs lefutása során mindenképp a teljes dokumentumot újra beolvassa a rutin és valamelyik egyéb oldalon lévő csúnyaságot félreolvas? Mert beszúrni be tudok oldalt, csak törölni nem, ezért nem értem....na az ilyenek miatt nem lett belőlem sose programozó. :D

A pdf viewerrel nem jöttem rá hogyan tudnék pdf/A-t csinálni, de biztonsági jelszóval le tudom védeni azt hogy módosítani tudják a doksit, ami gyakorlatban szerintem magasabb szintet képvisel a meghamisítás elleni harcban a pdf/A-nál, csak nagyobb macera.

Ugye egyrészről az aláírás ellopása jelent kockázatot, másrészről ami fontosabb hogy a kiviteli tervdoksit ne tudja a másik fél módosítani aztán a tervezőre fogni hogy hülyeséget írt bele...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#18559) laci06 válasza PociAti (#18556) üzenetére


laci06
senior tag

Most ahogy nézegettem, belefutottam a Canon Maxify MB5150-be mondjuk. Elvileg tud duplex scan-t, és 60k körül elérhető. Persze a tintaköltség nem olyan erős, de ha nem nyomtatunk sokat, akkor ez nem lehet jó kompromisszum?

(#18560) PociAti válasza laci06 (#18559) üzenetére


PociAti
senior tag

Ezt a sorozatot említettem a (#18548) hozzászólásban.

Ezek a legalacsonyabb induló árú készülékek, melyek tudják a duplex szkennelést. Legtöbben ezért veszik meg. Akár jó is lehetett volna, de a vélemények alapján nem az. Előbb jelentkeznek a problémák, minthogy a drága tintára panaszkodjanak. Tintacsomag hozzá 35.000 Ft. Meg ez legalább előre tudható, az nem, hogy megbízhatatlan.
Elsősorban a nyomtatás lassúságával, minőségével, hibás a patronokkal , csatlakozással, és úgy általában mindenféle műszaki problémák adódnak. Nagyon rövid időn belül. Ez a költségspórolás átka. Íme a válasz miért nem csak pár száz Ft egy alkatrész, mint ahogy korábban valaki felvetette. Mert az olcsó alkatrészek megbízhatósága sokkal alacsonyabb. És ha sok ilyen van egy gépben, akkor valami biztosan hibás lesz.
Az egyszerűbb, kevés alkatrészből álló nyomtatóknak is megvan az előnyük. Főleg ha otthoni célra szánjuk a gépet, és fontos a kompakt méret is. Megbízhatóbbak.

https://www.canon-europe.com/printers/inkjet/maxify/maxify_mb5140/
A gyártó oldalán 2,8-as értékelést kapott az 5-ből.

Két jellemző panasz:

"Sok kutatás után az ADF funkció és a duplex szkennelés miatt vettem meg, amelyek nagyon hasznos funkciók. Sajnos azonban az érintőképernyő gyenge, és többször meg kell nyomni, hogy választ kapjunk. Ez gyorsan bosszantóvá vált, és vissza fogom küldeni a terméket."
---
"Ez az új MB modell legalább több mint egy percig tartott, mielőtt bármilyen dokumentumot kinyomtatott volna. Többször is igénybe vettem a Canon help desket, hogy megpróbáljam megoldani a problémámat, sikertelenül."

(#18561) laci06 válasza PociAti (#18560) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm. Hát, nem igazán látom mit kéne tenni...:)

(#18562) zamu


zamu
csendes tag

Sziasztok!

Létezik "mobil" nyomtató?
Ezt úgy értem, hogy csak bedugom a hálózati kábelét (esetleg akkus) Bluetooth vagy wifi segítségével rácsatlakozok a telefonnal/ tablettel (Android) és már tudok is vele nyomtatni. Tehát nem kell hozzá számitógép, kis helyet foglal stb, hogy nyomtatás után be lehessen tenni a szekrénybe, esetleg lehessen magammal vinni (nyilván azért nem feltétlen túrázni)

Mi az a szó amivel rákeresve a neten ilyen nyomtatókra bukkanok?

Ha esetleg konkrét gépet is tudnátok javasolni, akkor első sorban dokumentumok lennének nyomtatva, de jó lenne, ha lehet vele értelmezhető minőségben színesen, képeket is nyomtatni.
Ha emellett scannerként is tudna üzemelni az nagyszerű lenne.
Mivel csak "házi" körülmények között lenne használva, ezért a rászánt keret nem a csillagos égig ér :)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#18563) qnadam válasza zamu (#18562) üzenetére


qnadam
veterán

ha így nézzük, mindegyik wifi directet tudó nyomtató mobil :) de még akkumulátoros is létezik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.