Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Varshi válasza MaxM (#17099) üzenetére


Varshi
aktív tag

Szia!

A Canon most árban iszonyat jó lett, és bár nem a legtartósabb a technológia, egy Canon Pixma G3420-ast (vagy -11-est, ha épp nem akciózzák a -20-ast) 55e-ért is alaposan megfontolnék.

Azért vagyok ezzel óvatos, mert eddig nem igen ajánlottuk (nem volt miért!), és tapasztalat se nagyon volt vele. Most viszont az eddigi ajánlott páros, az Epson és a Brother jóval drágább.

Ráadásul évi 1200 lap nyomtatása nem fogja széthajtani egyik nyomtatót se. Annyi esetleg, hogy ha van időszak, amikor hetekig áll, és nem lesz, aki nyomtasson vele 1-1 oldalt, akkor a Brother a javasolt (automata fejtisztítás).

EGY GOND VAN: azt írod, 40 cm széles helyre kell beférjen. Ezt a fentiek közül csak az Epson tudja. A Canon 45 cm széles. Tehát marad az Epson L3150 vagy 3250.

(#17102) Varshi válasza spyduck (#17098) üzenetére


Varshi
aktív tag

> "duplex, 2 oldalas szkennelés és nyomtatás"

Valójában ez az igény az, ami teljesen elvágja a válaszok rohamát. :)

Én se tennék mást, mint beírom a gugli/árukereső szűrőfeltételei közé ezeket, és válogatok. Ezek jellemzően komoly cuccok, drágák, 100-ad annyi tapasztalat van velük, mint az otthoni felhasználásra szánt cuccokkal. Ugyanis ezek a jelentős ár mellett vagy drágán nyomtatnak és/vagy annyira drága hozzá egy XL tonercsomag (amivel már annyiért nyomtatnak, mint egy közepes otthoni), hogy szívgyógyszer kell hozzá. Cserébe 100e nyomat felett is bírják, de ez neked totál szükségtelen képesség.

Ha el tudod engedni a duplex szkennelést, akkor tudunk jobban segíteni: a Brother, az Epson és a Canon csúcsgépei közül is találsz bőven (a duplex nyomtatást direkt ide pozicionálják), 2 perc guglizás alapján már 110-140+Áfa között. Az Összefoglalóban megtalálod őket.

(#17103) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Valaki megtudná nekem nézni a Canon Pixma G2420 vagy a G3420 nyomtatási menüjében, hogy van-e lehetőség füzet nyomtatásra (automatikusan 2 oldalt tesz 1 lapra és manuális fordítással nyomtatja a kétoldalast)?
Sajna nyomtató nélkül nem teszi fel hozzá a szoftvert, így nem tudom megnézni.

(#17104) PociAti válasza Lala6 (#17103) üzenetére


PociAti
senior tag

Passz, de teljesen felesleges ezt beletenni az illesztőprogramba. Van amikor beleteszi a gyártó, de ingyenes programok is profin tudják a booklet (könyvecske) nyomtatási funkciót. Ill. vannak online segédletek ehhez.

(#17105) Lala6 válasza PociAti (#17104) üzenetére


Lala6
őstag

Csak gondoltam, hogy egyszerűbbé teszem a dolgom, ha olyan nyomtatót veszek, ami ezt is tudja. A nagy lézeres Canon-okban van ilyen, bár ott a duplex nyomtatás is adott hozzá.

(#17106) PociAti válasza Lala6 (#17105) üzenetére


PociAti
senior tag

Legutolsó szempontok egyike legyen ez.

(#17107) Lala6 válasza PociAti (#17106) üzenetére


Lala6
őstag

Le is tettem róla, rendeltem én is egy Canon PIXMA G2420 nyomtatót, túl jó áron van, hogy kihagyjam.
Gondolkoztam a WiFi-s modellen is, de az meg nem ért nekem +15000- Ft-ot. A mostani kisnyomtatóm is WiFi-s de soha nem használom rajta.

(#17108) PociAti válasza Lala6 (#17107) üzenetére


PociAti
senior tag

Euronics 40.000 Ft-os ajánlata annyira kedvező, ehhez hasonló ár/érték arányú nyomtató most nincs a piacon.
Hozzáértéssel a WiFi is valószínűleg megoldható, csak több tudást / szerencsét igényel. Nyomtatót a wifi-s routerre kell rákötni USB-n keresztül.

(#17109) Lala6 válasza PociAti (#17108) üzenetére


Lala6
őstag

Igen, van is hozzá kompatibilis USB-s router-em, csak át kell majd helyeznem, ha szükség lenne rá.
Köszi a támogatást, majd írok róla néhány nap használat után.

(#17110) Nagya21 válasza PociAti (#17108) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
EMAG-on is ennyi, ennyiért most télleg best buy, csak kár, hogy a tetején van a kezelőszerv.....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17111) PociAti válasza Nagya21 (#17110) üzenetére


PociAti
senior tag

Marhaságot beszélsz (már megint).
39.999 Ft a Canon PIXMA G2420 (4465C009AA) az Euronicsnál.

Ugyanez a nyomtató a román cégnél, az eMAG-nál 63.310 Ft-ba kerül.
Ezt sem közvetlenül az eMAG kínálja, hanem a Focuscamera marketplace-en keresztül.
Butaság lenne a eMAG-nál megvenni, mivel ha közvetlenül a Focuscameránál is megvásárolható 57.370 Ft-ért. Kb. 17% jutalékot kell fizetni az eMAG-nak a marketplace használata miatt.

Amit ez a román rettenet, az eMAG közvetlenül árul, az a G2420-as elődje, a Canon PIXMA G2411, az kerül 39.990 Ft-ba.

(#17112) Nagya21 válasza PociAti (#17111) üzenetére


Nagya21
addikt

Nem mindegy....
KB ugyanazt tudja mindkettő.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17113) PociAti válasza Nagya21 (#17112) üzenetére


PociAti
senior tag

Már megint ez a végtelenül igénytelen, nem törődöm stílus.
Halvány lila gőzöd sincs arról miben különbözik a kettő egymástól?

Pedig ne is kellene sokat visszalapozni hozzá: (#17002) vbbb.

Ha értelmeset nem tudsz írni, akkor legalább hülyeséget ne írnál!!!

Nem neked írom Nagya21, mert szerintem túl sötét vagy ahhoz, hogy megértsd, a többieknek írom:

Canonnak új ez a terület, a tintatartályos otthoni nyomtatók, így generációváltáskor elég komoly fejlesztések mennek végbe. Most is ez történt.

Canon Pixma G2411 hátrányai a G2420-hoz képest.
(1) Kicsi a kijelzője. Csak 2 karakter, míg a G2420-nál 2 soros LCD kijelző (kb. 36 karakter).
(2) Az egész nyomtatót áttervezték, mellékesen a kezelőszervek jobbról bal oldalra kerültek.
(3) Ami igazán fontos, hogy az festékelnyelő szivacs cseréje már egyszerű feladat, míg korábban igazán nagy szívás volt, borzalmasan rossz helyről kellett kipiszkálni.
(4) Régihez kevesebb színes tintát mellékeltek (7.000 vs 7.700 oldal).
(5) Az új nyomtató már nem vízbázisú, hanem pigmentált tintát használ. Iroda célokra sok helyen csak ez engedélyezett (elfogadott). 490-es szériáról váltottak 41-re. (Fekete pgbk a régi bk helyett.)
(6) Ami egyre több embernél fontos, macOS támogatás! A régi csak windows-os gépekkel volt kompatibilis. Statista oldal szerint iPhon-ok elterjedtsége már 20% fölött van, de ami ennél is durvább adat, hogy egy nyomtató forgalmazó szerint az online mobilos vásárlások már több, mint harmada iPhone készülékről történt.

(#17114) Nagya21 válasza PociAti (#17113) üzenetére


Nagya21
addikt

Ezt csak neked iróm pociati:
Mindenki magábol indul ki......

De amit nemirkál senki sem, és szerintem lényeges lenne, könnyen cserélhetőek a nyomtatófejek, az hogy késöbb mien áron lehet venni hozzá az már más kérdés.

Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17115) Nagya21 válasza PociAti (#17113) üzenetére


Nagya21
addikt

Ja igen abban kicsit igazad van, nem néztem részletesen utána mien változások történtek a 2420-asban, de Te a nagy pociati te is hibázol......
A régi is fekete tintából pgbk-t használt.
Szal hátrébb az agyarakkal, nem személyeskedtem veled.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17116) Varshi


Varshi
aktív tag

------------------------------------------------------------------------

(#17117) sisi22 válasza Nagya21 (#17114) üzenetére


sisi22
tag

Ezt csak neked iróm pociati:

Erre van kitalalva a PRIVAT uzenet.

.

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#17118) ecaddsell válasza PociAti (#17111) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Köszi az infót, a G2420 ennyiért tényleg nagyon jó áron van az Euronicsnál, be is pályáztam egyre. Ha meglesz beszámolok róla, hogy lehet a router USB portján keresztül használni (most ilyen Asus routerem van, sőt korábban is csak ilyen volt ami tudta ezt).
Persze az alapból WiFis nyomtatók vitán felül jobbak mint az, hogy a router közelébe kell tenni a kábel miatt (amit ugye nem is adnak, de több ilyen kábelem gyűlt az évek alatt), viszont ha jó áron van ez még belefér.
Gyerekeknek mindig nézelődtem valami hasonló gazdaságos nyomtatót (náluk talán kevésbé is szárad be ;) ).

(#17119) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Olcsó multifunkciós nyomtató keresek macOS-hez. Havi 10-20 oldalnál többet nem nyomtatok/másolok/szkennelek be, elsősorban dokumentumokat, számlákat, fotó nyomtatásra nem lenne használva, fotó szkennelésre nagyon ritkán, max. pár db alkalomszerűen. pl. Canon 3650s jónak tűnik, de mikor érdemes venni? Tudom senkinek nincs varázsgömbje, de iskolakezdéskor, vagy karácsonykor szoktak nagyobb kedvezmények leni? Hol érdemes nézegetni/figyelni? Van ajánlott online bolt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17120) -Solt-


-Solt-
veterán

Üdv Urak,

Tönkrement a Canon MG3051-m, keresném az utódját ~50000 Forintos határig.

Amit szerettem benne, hogy a patronon van a nyomtatófej, ezt jó lenne ha az utód is tudná, hacsak nincs valami újfajta varázslat aminek köszönhetően nem szárad be a fej 1-3 hetes nyomtatás kimaradás esetén. Ezen kívül az alábbi plusz funkciókat szeretném,

- AirPrint
- Duplex nyomtatás
- Szegély nélküli nyomtatás
- Alsó papírtálca (adagoló)

Két kiválasztottam van, eddig: EPSON Expression Premium XP-5150, illetve HP Envy 6020e AiO

A kérdésem az lenne, hogy ezeknél a patronon van a nyomtatófej? Esetleg van jobb javaslat a részetekről?

www.smart-bus.hu

(#17121) PociAti válasza cigam (#17119) üzenetére


PociAti
senior tag

"mikor érdemes venni?"
Beetetésnek szánt HP/Canon nyomtatót szinte soha. Irreális áron lehet csak üzemeltetni, és ha nem használod rendszeresen, akkor jó eséllyel be fog száradni. Azoknak "éri meg", akik minden nap 1, max. 2 oldalt nyomtatnak (pl. céges környezetben napi jelentést).
Amúgy egy mono lézernyomtatóval sokkal előrébb lennél, azok is színesben szkennelnek. Nem fognak beszáradni, és ilyen kicsi lapköltség mellett nem nagyon fog számítani a lapköltség. A színessel ellentétben ha azt állítja a gyártó, hogy 1500 standard oldalt ki tudtak nyomtatni vele, akkor nagyjából hozni is fogja azt az értéket, a száradás miatt a színes tintapatronos nyomtatókra ez nem igaz.

(#17122) cigam válasza PociAti (#17121) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Az összefoglaló szerint ha heti 1 oldalt nyomtatok, már nem szárad be. + Ezek már 3-4x többe vannak, és fizikailag is nagyok.
Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17123) Varshi válasza cigam (#17122) üzenetére


Varshi
aktív tag

HA nyomtatsz.
És mindig a legrosszabbkor szokott kiderülni, hogy óóónemár...

Amúgy a guminyomást mikor ellenőrizted a kocsin? Olajszintet? :) Fí-relét megnyomtad havonta? Millió dolog van, amit szándékozunk megcsinálni, aztán nem lesz belőle semmi.

Nem azért mondjuk, hogy kibasszunk veled, hanem mert tudjuk, hogy ez ilyen, alapvetően "normális" emberi feledékenység eredménye. Szerintem itt a legtöbben dobtak már ki fejet / fejjel egybeépített patront, de akár komplett nyomtatót is emiatt. Ezért javasolták az igénytelen lézernyomtatót neked.

De nem muszáj hinni nekünk! Ez esetben vedd azt, ami neked szimpatikus! :)
Csak arra kérlek, utána - ha mégis megbánod - kímélj meg minket attól, hogy erőnek erejével kelljen visszafogni magunkat, hogy mi megmondtuk előre. ;)

Meg aztán lehet, hogy szupermen vagy, és ez neked nem gond, megoldod. De azt mondod, olcsó keresel nyomtatót. Gugli két kattintás eredménye: ez nagyon nem olcsó, ha a jobb oldali kettő termékből is rögtön hozzácsapsz egyet, mert a demo patronszett hamar ki fog fogyni:

Ennél csak olcsóbbat találsz fél percnyi visszagörgetéssel a fórumban, ha 2 év üzemeltetést veszel alapul.

[ Szerkesztve ]

(#17124) cigam válasza Varshi (#17123) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Én nem azt írtam, hogy nem hiszem el, csak azt hogy drága -»nincs rá pénz. Használtban meg vagy lepusztultak vannak, ha vannak, vagy újak drágán. + Ezek a lézeres megoldások már nagyok és nehezek is.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17125) Varshi válasza cigam (#17124) üzenetére


Varshi
aktív tag

Tehát inkább kifizetsz másfél év alatt kis adagokban többet, mint most egyben az egészet, majd utána már nettó bukóban méregdrágán nyomtatsz - mert most nincs egyben annyi pénzed. Ezt értjük, ha te is.

Csak azt értsd meg hozzá, hogy ez olyan, mint amikor a használtautó-piac legaljáról válogatsz, és kérdezed, mit ajánlunk. Nem ajánlunk onnan semmit.

Kábé ugyanazt kapod mindegyik gyártótól. Beütöd az árukeresőbe az igényeidet, hozzánézed a patronárakat, és döntesz.

(#17126) cigam válasza Varshi (#17125) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Aki részletre vesz lakást kocsit, TV-t vagy vesz fel kölcsönt bármire, az nem kis adagokban fizet többet? Ezt bármivel lehet igazolni, cáfolni.
Pl. nem garantált a beszáradás sem, csak egy lehetőség. Pl ha beszárad a tinta, attól még a szkenner használható marad, nem? Mint ahogy a vásárlás is egy opció, nincs kőbe vésve, hogy a héten el kell tapsolni ezt a pénzt. Maradhatok továbbra is a másolócentrum ügyfele, ahol 25Ft a ff, és 200.- a színes A4 nyomtatás. Plusz a szkennelések...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17127) PociAti válasza cigam (#17126) üzenetére


PociAti
senior tag

Az autós példáddal élve, ez kb. olyan, mintha látszólag olcsón vennél autót, de kb. 200 km megtétele után nem lenne elég tankolni az autót, hanem költséges motorcserével járna az újratöltés. (Ezekben az olcsó nyomtatókban a 8.000 Ft-os patronkészlet tintaköltsége nem éri el a 80 Ft-ot, nagyon kevés használat mellet új nyomtatófejet kell venni hozzá). Ettől az agyament elképzeléstől lesz irreális tétel a nyomtatás. Nem azért van így, mert nem tudnának tartós fejet gyártani, hanem a beetetéses módszerrel gyakorlatilag becsapdázzák, palira veszik a felkészületlen vásárlókat.

Azt írod hogy a beszáradás nem garantált. Pedig nem ritkán találkozni azzal a panasszal, hogy 30 oldal kinyomtatására volt csak elegendő a patron. A piszok drága lapköltség miatt spórolni próbáltak, de emiatt az beszáradt. Folyamatos nyomatás esetén (patrontól függően) is rendkívül alacsony, mondjuk kb. 150 oldal a kapacitás.

Minek veszel saját nyomtatót, ha másolócentrumba jársz nyomtatni? Maradhatsz az ügyfelük, de akkor két helyre fizetsz egyszerre.

Megveszed a nyomtatót 20.000 Ft-ért, legjobb esetben 150 Ft-ra jön ki egy színes oldal, de ha spórolni próbálsz vele, akkor idő előtt beszárad, így kialakulhat a 400 Ft/lapköltség. Az azért elég komoly tétel. Baromi fontos dokumentumnak kell lenni, hogy megérje ezt a költséget.

Az újabb patronokkal továbbra is kb. a 60 Ft és 300 Ft közötti tartományban fogsz otthon nyomtatni vele.

Aztán amikor igazán szükséged lenne otthoni nyomatásra, akkor jó eséllyel nem fog működni. Erre megoldás, hogy mindig tartasz otthon egy extra készletet. Gyakorlatilag rövid távon olyan beruházásba vered magad, amiért normál üzemeltetésű nyomtatót is vehetnél.

Amíg ilyen nyomtatót használsz, nem a nyomtató lesz te érted, hanem te leszel a nyomtató csicskája. És amíg ki nem viszed a szeméttelepre a garasoskodás fogja átszőni a nyomtatással kapcsolatos gondolataidat.

Tartályos nyomtató esetén több ezer oldalra elegendő tintát kapsz, utántöltés után a színes oldal lapköltsége 2 Ft környékén alakul. Több helyen hitelre lehet venni ezeket a nyomtatókat, autós példa sokkal inkább ilyen esetben helytálló.

(#17128) cigam válasza PociAti (#17127) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Minek veszel saját nyomtatót, ha másolócentrumba jársz nyomtatni? Maradhatsz az ügyfelük, de akkor két helyre fizetsz egyszerre.

Ezt a két helyre fizetsz dolgot nem értem.

A tartályos nyomtató is beszáradhat. Mi történik, ha beszárad?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17129) PociAti válasza cigam (#17128) üzenetére


PociAti
senior tag

Ha beszárad, akkor fejcserére szorul, 20-30e Ft.

Viszont a beszáradás legfőbb oka a kevés használat, ami jellemzően az irreális spórolás eredménye. Tintatartályos nyomtatónál a mellékelt tinta mennyiége miatt, illetve az utána jövő filléres lapköltségek miatt ennek nem szabadna számítania.

Az emberi hanyagság kizárása miatt pedig van amelyik nyomtató már tudja az automatikus fejtisztítási funkciót.

A fejcsere elhasználódás maitt is esedékes lehet. De ez (típustól függően)100.000 oldal felett jelentkezik. Amikor 3 Ft/ba kerül egy üres A4-es papír, 100.000 oldalnál a fejcsere relatív kis tételnek számít.

(#17130) cigam válasza PociAti (#17129) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17131) sinick válasza Varshi (#17057) üzenetére


sinick
senior tag

Megrendeltem én is egy Canon Pixma G2420-at. Euronicsból!

Csomagolás belülről rendben, kívülről kicsit kopott, de gyűrődve, szakadva, benyomva, beütve nincs. Kicsit furcsálltam, hogy a rendelés napján, 16-án jelezték, hogy átadták a futárnak (Posta), de akkor valójában csak valami "csomagfoglalás" volt bejegyezve, valójában 17-én este adták át. Ma jött meg (vidéki város)!

Canon.hu-n van 3 év jótállás, ami külön promóció keretében zajlik, amire regisztrálni kell (ami egy adatlap kitöltése és száma feltöltés)!

Viszont ahogy a nyomtatót fogdosom, szerintem ez IS (!) előbb fog tönkremenni, mint ahogy elhasználnám a tintát! Mindegy... van rá 3 év garancia, gondolom cseregarancia. Ha ez is kibír 5 évet, akkor gyakorlatilag ingyen volt... legalább is az eddigi Canon belépőkhöz képest (ld. korábban nyitó hozzászólásomat ITT)

@Varshi, PociAti, F-ECT$, qnadam: Mindnyájatoktól köszönöm az ajánlásokat és véleményeket!

sinick

(#17132) Varshi válasza sinick (#17131) üzenetére


Varshi
aktív tag

Öröm, hogy segítettünk! :)

Az "érzet" reméljük, hogy nem predesztinálja az élettartamot, viszont az tény, hogy óvatosabban kell nyitni/csukni az egyes elemeket a vékony műanyag dolgoknál. Volt már, amit kézzel kellett visszahajlítgatnom.
Normál használatnál talán ez csak sima odafigyelés, de papírelakadásnál érhetik az embert meglepetések.

> jelezték, hogy átadták a futárnak (Posta), de akkor valójában csak valami "csomagfoglalás" volt bejegyezve

Ez máshol is "divat", én is találkoztam már ezzel, az Expressone vagy melyik futárcég pl. fixen így működik, ez nem az Euronics saját "szokása".

(#17133) jack982 válasza Varshi (#17132) üzenetére


jack982
aktív tag

múltkor nézegettem nyomtatókat valamelyik üzletben kiállítva, hát néztem nagyokat, hogy milyen tejfölös doboz jellegű műanyagokból vannak faragva, nevetséges.

(#17134) PociAti válasza jack982 (#17133) üzenetére


PociAti
senior tag

Sajnos ennek környezetvédelmi okai vannak, folyamatosan csökkenteni kell a felhasznált műanyag mennyiségét, hogy elérjék a zéró emissziót.
A mérnökök rendesen rühellik is ezt a trendet.
A végeredmény pedig gyakran fordítva sül el, az elvékonyított alkatrészek eltörnek. Tetézi a bajt, hogy a csomagoláson is spórolnak, így szállításkor könnyebben sérülnek. Cserealkatrész pedig irreális áron van.

(#17135) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Sziasztok!

Egy Canon MP550 nyomtatónk van, ami úgy fest, hogy besz*rt pár órája (szkennelni se tudok vele :((( ). A kiírt hiba alapján fejcserére szorul, nem olcsó mulatság, lehet már nem is kapható, talán 8 éves modell. Szóval a cél, hogy újat vennénk olyan 40 ezer forint körül.

Milyent tudtok ajánlani?
Nincs napi rendszerességgel használva, néha több hétig nem nyomtatunk. Pont emiatt gondolkodtam fekete-fehér lézeren is, de időnként mindenképpen kell színest is nyomtatni (színes dokumentumok, fényképszerűségek).
Az is jó lenne, ha valahogy hálózatra lehetne varázsolni, mert bár most gép mellett van, lehet kikerülne másik helyiségbe.

Köszi előre is a segítséget!

(#17136) PociAti válasza Attila2011 (#17135) üzenetére


PociAti
senior tag

Az Euronicsnál lévő 39.999 Ft-os Canon Pixma G2420 határozottan jó vételnek számít, feltéve ha kielégíti az igényeidet.

Valami miatt ők bő 10.000 Ft-tal olcsóbban kínálják, mint ugyanezt mások.

Nem egy csúcs nyomtató, de jelen piaci környezetben ez most a legjobb belépő szintű nem túl fapados tintasugaras nyomtató. Az Epson és a Brother tartósabb ennél (a piezzo fej miatt), de hasonló tudásért lényegesen többet kérnek. Kis odafigyeléssel ezzel is évekig ki lehet húzni.
És ne a hasonló áron kínált Pixma G2411-et vedd meg, az nem ennyire jó.

(#17137) Attila2011 válasza PociAti (#17136) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Köszi!
Nem akarok nagyon hülyeséget kérdezni, de ezt hálózatra is lehet valahogy varázsolni? Olyasmire gondolok, hogy pl. wifin-n keresztül csatlakozik otthoni hálózatra és lehet nyomtatni, szkennelni bármilyen otthoni eszközről(re).

(#17138) PociAti válasza Attila2011 (#17137) üzenetére


PociAti
senior tag

A kérdés jogos. A nagytestvére a G3420 tudja a Wi-Fi-t, de az 40 helyett 55-be kerülne.
Ettől függetlenül különböző módok vannak rá, hogy Wi-Fi-ről is elérhető legyen.
USB kábelen keresztül rá kell kötni egy wi-fi-s:
- routerre,
- nyomtatószerverre (10-20e Ft-os kis dobozok),
- NAS-ra,
- egyéb szerverre, mikroszámítógépre (pl. Raspberry Pi).
Ez már inkább haladó szint. De elvi lehetőség lenne rá.
És persze ne feledkezzünk meg arról a kiveszőben lévő megoldásról, hogy egy számítógép osztja meg a nyomtatóját a többi eszközzel.

(#17139) Attila2011 válasza PociAti (#17138) üzenetére


Attila2011
aktív tag

A tervezett helyen nem lenne számítógép, legfeljebb ismeretlen idő múlva egy NAS. Viszont a router jelenleg egy Asus RT-AX55, majd ki kell nyomoznom, hogy ezzel lehet-e ilyen megosztást. Az 55k már kicsit húzós lenne.

(#17140) qnadam válasza PociAti (#17138) üzenetére


qnadam
veterán

ezekkel a megoldásokkal jellemzően nyomtató lesz, de szkenner nem. legalábbis a sane listájában nem láttam ezt a canont.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17141) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!
Tudom hogy nem ide tartozó téma de megkérdezném itt, hátha hamarabb orvosolva lesz a probléma.
Adott 1 canon IR1024IF nyomtató. Rokonom úgy gondolta hogy a scanner célmappát kirakja (másolja) az asztalra. Miután észrevette hogy nem működik a beolvasás, vissza másolta a mappát az eredeti helyére. A probléma továbbra is fennáll. Kerestem a gépen a nyomtatóhoz tartozó programot ahol beállíthatom de nem találtam. Mi lehet a megoldás, hogyan lett/van ez konfiguralva? Nyomtató ezt a hibat mutatja.
link

[ Szerkesztve ]

(#17142) Rick4 válasza gorje (#17141) üzenetére


Rick4
félisten

Letörlöd a szoftvert, takarítasz, újra feltelepíted, és mindennek mennie kell, mint előtte.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17143) acel786


acel786
tag

sziasztok
epson l3110 jelzi hogy a szivacs megtelt, hogyan lehet resetelni és szivacsot cserélni? Vagy csere tálca esetleg tinta gyűjtő kell?

(#17144) Rick4 válasza acel786 (#17143) üzenetére


Rick4
félisten

Én más nyomtatónál simán csak alatt kimostam a szivacsot.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17145) section9 válasza Lala6 (#17107) üzenetére


section9
őstag

Nekem ma délelött érkezett a Canon PIXMA G2420. USB-n Raspberry Pi-re kötve CUPS és avahi-daemon telepítés után simán megy a wifi nyomtatás. (iOS-en AirPrint is)

(#17146) lockdown90 válasza section9 (#17145) üzenetére


lockdown90
senior tag

Szia!

hmm ez jol hangzik, melyik raspberry pi modellt hasznalod?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#17147) section9 válasza lockdown90 (#17146) üzenetére


section9
őstag

Pi 3 Model B+. Gyakorlatilag bármelyik jó amelyiket rá tudod dugni hálózatra. :)

(#17148) Rick4 válasza section9 (#17145) üzenetére


Rick4
félisten

Mivel tud többet az rpi, mint egy printserver?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17149) cigam válasza Rick4 (#17148) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

n+1 más dolgot is tud (smb szerver, okos otthon vezérlés, reklámszűrő DNS,torrent....)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#17150) section9 válasza Rick4 (#17148) üzenetére


section9
őstag

Nem kifejezetten azért használom ezt, mert többet tud, hanem mert ez már volt itthon. De ahogy cigam írta n+1 más dolgot is tud, nekem kvázi NAS-ként üzemel itthon, úgyhogy csak rá kellett dugnom egy USB portra. Amúgy 12k körül már lehet kapni, úgyhogy olcsóbb mint egy print server. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.