Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) spileraaa válasza jeni (#17600) üzenetére


spileraaa
senior tag

nincs lcd van helyette epson smart panel app
leteszteltem szerintem ugyanazt tudja mint a lcd menüs
igen magyar a program csak a használati útmutatóból nem volt magyar de volt rengeteg videó a neten és ott megvan magyarul is később el olvasom miket ír benne

annyi talán hogy előtte 10 perccel már volt rá nyomtatva teljes lap felületre fekete fehérbe
másodjára hogy lapot spóroljak annak a másik felét raktam be és csak 10-10 cm felületen lett nyomtatva rá színesbe vagyis lett volna ha nem gyűri be
viszont lehet mégis azt az 1 lapot nem sikerült teljesen egyenesen behelyezni :F kiderül mégis user error volt akkor erre ezután jobban figyelek

vagyis utólag hiába néztem meg a többi lapot hogy jól állnak most jutott eszembe ezt előtte raktam be a tartóba és lehet mégis nem sikerült teljesen egyenesen mondjuk akkor én egyenesnek láttam pedig

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17602) Geresics válasza Geresics (#17594) üzenetére


Geresics
addikt

Senki?
Van valami más nyomtatós topik, ahol esetleg rá tudok kérdezni? Akár más fórumokon is?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#17603) hcol7 válasza Geresics (#17602) üzenetére


hcol7
senior tag

a ketoldalas nyomtatas elegge megdobja az arat. brother dcp-t-9xxx az mar tud ketoldalast. biztosan kell?

(#17604) jeni válasza Geresics (#17602) üzenetére


jeni
félisten

Ketoldalas multis nyomik
Brothet DCP-7xxx
Epson L4260/4266
Fentiek tintasak
Xerox B215
Lézeres mono

(#17605) jack982


jack982
aktív tag

sziasztok!
van kettő bontatlan nyomtatópatronom, ami már nem kell. utángyártottak.
hol tudom eladni őket?

(#17606) jeni válasza jack982 (#17605) üzenetére


jeni
félisten

Milyenek? Típusok?
Ezeket az apróra tedd fel

(#17607) jack982 válasza jeni (#17606) üzenetére


jack982
aktív tag

ezek: [kép] [kép]
nem nagy értékek, de lehet pont ez kell valakinek, nekem meg már feleslegesek, mivel elromlott a nyomtató amihez vettem.

(#17608) Geresics válasza jeni (#17604) üzenetére


Geresics
addikt

Brother DCP-T720DW vagy Epson EcoTank L4266 (L4260 is van) lesz szerintem. :R
De hogy mi a különbség... :F

Ráadásul az Epson-ból még 15eFt most visszajön? Mert akkor már 30eFt a különbség, annyival meg biztos nem tud többet a Brother!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#17609) jeni válasza Geresics (#17608) üzenetére


jeni
félisten

Brother elől betöltős papír adagolója van és elvileg abban automatikus fejtisztító program van (hetente)
Epson abban meg hátsó adagolású vagyis én azt gondolom abban az a jobb,hogy a vastagabb lapokat és filmeket (fotó) nem hajtja össze simábban megy vele.
Az elöltöltős esetén kis szögben már vissza kell tolni a vastagabb lapokat ,fotópapír (film anyag)
Ha jól láttam a Brother ADF adagolása van a scannernél

[ Szerkesztve ]

(#17610) Kristo


Kristo
tag

Sziasztok !

Én nem venni szeretnék nyomtatót, inkább eladni.
Viszont nem tudom mennyit érhet ( Amennyiben van erre topik bocsánat, nem találtam meg :D ), neten nagyon csapongó árakat írnak hozzá.
Esetleg tudnátok benne segíteni mi lenne a reális értéke ? Köszönöm szépen :)

HP OfficeJet 6950 ( Tinta beszáradt bene, tehát tinta nélkül adnám el )

(#17611) jeni válasza Kristo (#17610) üzenetére


jeni
félisten

tintás multis nyomiknak baromi szar az áruk használtan,főleg ha be is száradt a fej benne.
tedd fel az apróra és pingálj oda egy összeget ami alá nem mész.
egy ilyen gépbe egy komplett fej min.30ezer Ft alsó hangon,még ha nem igaz akkor is a szerviz direkt többet mond,mint hogy megjavítsa korrekt áron.
Ha kapható akkor a boltban 55ezer Ft lásd Mall.hu
Scanner része ha tud önállóan menni akkor is az max egy tízes. de így meg egyméret a lakásban csak a scanner miatt,helyet foglal el.
egy próbát megérne:maszek szervizessel hátha át lehetne mosatni a fejeket.

[ Szerkesztve ]

(#17612) Kristo válasza jeni (#17611) üzenetére


Kristo
tag

Szóval így lényegében semmit sem ér, esetleg ha sikerülni megoldanom a tisztítást akkor érne valamit. Úgy kb mi lenne az az összeg amennyiért el tudnám adni tinta nélkül de ha meg van oldva a száradás.

Segítséged nagyon köszönöm :) :R

(#17613) atala válasza jeni (#17609) üzenetére


atala
Topikgazda

A Brotherben is van hátsó lapadagoló, de ebben a típusban csak 1 lapos.

(#17614) jeni válasza atala (#17613) üzenetére


jeni
félisten

az amolyan spéci alkalmankénti nyomtatásra való lapadagoló?
Kristo
csoda ha 5000Ft-t kapnál érte
max annak érné meg akinek pont ilyen cucca van és alkatrésznek megvenné.

(#17615) PociAti válasza jeni (#17609) üzenetére


PociAti
senior tag

Brotherek alsó tálcásak, illetve 5 éve minden tartályosban van legalább 1 lapos hátsó adagoló (a top példányokban 50 lapos). Ideális fotópapír adagoláshoz, vagy amikor kézi kétoldalas nyomtatáshoz vissza kell tenni a lapot.
Az Epson adagolója meg olyan, mint amilyen a 30 évvel ezelőtti nyomtatóké volt, felülről hátulról csúszik bele a gépbe a papír (a szálló porral együtt).

"és elvileg abban automatikus fejtisztító program van (hetente)"
Elvileg? Egész biztosan! Van aki ebben még kételkedik? Soha senki nem állította az ellenkezőjét, viszont az hogy van benne és működik, arra vonatkozóan bőven volt megerősítés.

Mindegyik gyártónál találni olyan nyomtatót, ahol van ADF és olyat, ahol nincs. Az ADF használhatósága között is van eltérés, de ahol nagy a különbség, az a szkenner minősége (Epson javára).

(#17616) Rick4 válasza Kristo (#17610) üzenetére


Rick4
félisten

Ilyesmim volt nekem is, nekifogtam fejet tisztítani, nyomtam egy kis féktisztítót rá, onnan fejhibát írt ki mindig. Kitettem a kuka tetejére.
Nemrég dobtam ki a vadiúj, bontatlan tintaszettet, ami mellé volt még véve.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17617) qnadam válasza Rick4 (#17616) üzenetére


qnadam
veterán

vízalapú tintát felesleges féktisztítóval támadni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17618) Rick4 válasza qnadam (#17617) üzenetére


Rick4
félisten

Az volt kéznél, nem akartam belenyúlkálni, amúgyis csak egy sokadik nyomtató volt, a tintás cuccokat se csípem, a nyomtatott minőség pl kisméretű betűk esetén fényévekre van egy normális minőségű lézertől, nem bánt a dolog.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17619) PociAti válasza Rick4 (#17618) üzenetére


PociAti
senior tag

"a nyomtatott minőség pl kisméretű betűk esetén fényévekre van egy normális minőségű lézertől"

Ez nem a nyomtató felbontásából adódik, mert a lézernyomtatók általában 600 × 600 dpi-n nyomtatnak, és csak a jobbak érik el az 1200 × 1200 dpi-t, míg tintás vonalon az L121 kivételével a legolcsóbb Epson Ecotank nyomtatók felbontása is 5760 × 1440 dpi. (Az általad belinkelt HP OfficeJet 6950 is 600 × 1200 dpi.)

A lézer nyomtató kevésbé érzékeny a papír minőségére, a festék a papír felszínére lesz ráégetve, míg beivódó tinta esetén a "pöttyök" a papír rostjain szétfutnak, a felszín alatt elmosódnak. Jó minőségű papír és megfelelően kiválasztott festék mennyiség esetén ez a jelenség kevésbé jelentkezik, vagy akkor, ha pigmentált a festék.

(#17620) Rick4 válasza PociAti (#17619) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, mit láttál, de én nem linkeltem semmit, sőt, még a felbontásba se mentem bele, mert nem rétek annyira a nyomtató kérdéshez, hogy érzékelhető eltérést tudjak felmutatni két felbontás között, annyit értek, hogy a nagyobb jobb, de szerintem egyetlen nyomtatómon se állítottam sosem, a mostanin sem tudom, mennyire álította magát, mégis tudok annyit, hogy ezzel jobb a minőség, mint az előzővel, pedig már az is lézer volt, és lehúzott nálam 10 évet. Emellett a tintás nyomtató típusa sincs előttem pontosan, csak annyi, hogy egy kis lcd kijelzős fehér nyomtató volt, a 19V-os tápegysége még valahol megvan, azt nem dobtam ki, tehát még visszakeresni se tudnám, hogy felbontásban volt-e átfedés vagy sem.
Sima, de normális papírra szoktam nyomtanti, jellemzően postai feladószelvényeket, tehát már csak emiatt is mindegy igazából, de a mostani bBrother HW1222WE-m, amit egy éve még bruttó 38Kért vettem az euronicsban, minden tekintetben teljesíti az elvártakat, gyorsan, és nagyon olcsón nyomtat, ha nem 1500ft lenne egy új utángyártott toner, megtölteném magam porral, mert még chip sincs benne, csak egy fogaskereket kell visszatekerni, és megy tovább. Évi 1000 lap körül nyomtatok, pontosabban nem is én, hanem az Asszony, a papírokat is ő fogja, a postára is ő megy, szóval tényleg nem elsőrendű, hogy mindent tudjak a nyomtatásról.
A "fontos" paraméterek megvoltak, nyomtató ár, wifis képesség, olcsó toner, nekem ennyi elég volt a döntéshez.

Azt is értem, hogy technikailag miért lesz eltérő nyomtatási kép egy lézer és egy tintás esetében, csak engem, mint olyan felhasználót, aki nem tud ezzel mit kezdeni, és leginkább a költségek érdeklik, ez a téma hidegen hagy.
Ne értsd félre, nem veled van a bajom, hálás vagyok az infókért, csak tényleg nem tudok vele mit kezdeni. :R

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17621) Jiraiya


Jiraiya
csendes tag

Sziasztok! Epson L3110 van itthon, ami kiválóan teszi a dolgát, viszont a közeljövőben nagyobb mennyiségben kellene olyan szövegeket nyomtatnom, amiken utána szövegkiemelővel dolgoznék. Csakhogy eddig bármilyen beállítással próbálkoztam, a szövegkiemelő sajnos nagyon csúnyán elmosta a tintát. Olvasható marad, de zavaró. Ez minden tintás nyomtató sajátja és érdemes lenne inkább lézerrel nyomtatni, vagy tudtok ajánlani speciális lapot/tintát ami orvosolhatja ezt a kellemetlenséget?

(#17622) qnadam válasza Jiraiya (#17621) üzenetére


qnadam
veterán

a pigment alapú tinták jobban bírják az ilyesmit, de alapvetően vízoldható dolgok, így mindenképp el fog mosódni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17623) PociAti válasza Jiraiya (#17621) üzenetére


PociAti
senior tag

Lézerrel nyomtatni a legegyszerűbb.

Ahogy az előttem szóló is mondja, tintás esetén a pigmentált tinta részmegoldás lenne, de ha jól látom a tiédbe 103-as kódszámú palack kellene, és az nem ilyen, hanem vízbázisú, beivódó tinta.

Máshogy kell megoldani. (A lamináló gépen való áttolás talán beleégetné a tintát, anno próbálkoztunk ilyennel, macerás és változó sikerrel jár.)

Kihúzó filc helyett használj kihúzó ceruzát. Korábban a Stabilo boss dry terméke volt ilyen, lásd ebay link, konkrétan ez már megszűnt de mások is próbálkoztak ilyennel.

Vagy ne a szöveget húzd alá, hanem a szöveg alatt húzz egy vonalat. Én ehhez töltőtollat használok, Lamy mango színét szeretem, illetve a Platinumnak a sárgáját. Utóbbi olcsó töltőtollcsaládjának a Platinum Preppy-nek van highlighter verziója is.

(#17624) abdulka1


abdulka1
őstag

Sziasztok!

Keresem a betegeskedő nyomtatóm utódját.

1. Tintás vagy lézer? A kritériumoknak megfelelő legköltséghatékonyabb.
2. Fekete vagy színes? Színes.
3. Mire használnád? Többnyire szöveg, kevés fotó.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 5/10 havonta
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? 1 hónap.
6. Milyen funkciókat vársz el? Szkenner, egyszerű/egygombos másolás.
7. Mennyi a keret? ?
8. Árérzékeny vagy? A létező legolcsóbb megoldás érdekel.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Nem ragaszkodom egyikhez sem, a jelenleg is töltögetem a patronokat.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#17625) jeni válasza abdulka1 (#17624) üzenetére


jeni
félisten

ha színes akkor a lézer kiesett :)
az 1 hónapi nyomtató állása miatt az elvileg csak olyanban érdemes venni ami a fejjel egybe van a tintatartály.
elvileg a külsőtartályossal is illik hetente 1 oldalt nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

(#17626) abdulka1 válasza jeni (#17625) üzenetére


abdulka1
őstag

Én is erre jutottam, köszönöm a megerősítést!
Jelenleg egy HP F2180 van, de úgy néz ki, hogy sajnos a színes fej megadta magát.
Érdekes a dolog, mert az utángyártott feketével nincs baja, azt töltögetem évek óta, és ha csak az van benne működik is a dolog, de ha belerakom az eddig használt eredeti HP színeset, akkor semmit sem csinál, csak a hibajelzés villog. Van ugy. színesem is, ami a doboz szerint kompatibilis, de azzal sem működik. Próbálok keresni a környezetemben egy eredeti 22-es patront egy próba erejéig, mert potyára nem dobnék ki 10-12ezret, akkor már veszek egy új nyomtatót.
Tényleg csak minimális dolgokra kellene, és most szembejött a Canon MG2550S amibe szintén együtt van a fej és a patron. Most ez után olvasgatok.
Még azt kell kiderítenem, hogy a megmaradt univerzális festékem jó-e hozzá.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#17627) jeni válasza abdulka1 (#17626) üzenetére


jeni
félisten

itt a színes

amúgy eldobozolva a C4780 van azt amit lehet oda adok az öcsémnek mert a netre felrakva senkinek sem kellett,pedig ahhoz vatta új gyárit vettem a színesből,fekete meg utángyárót

[ Szerkesztve ]

(#17628) abdulka1 válasza jeni (#17627) üzenetére


abdulka1
őstag

Ahogy írtam, van utángyártott színesem, de azzal sem működik.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#17629) jeni válasza abdulka1 (#17628) üzenetére


jeni
félisten

akkor kakkuk a nyomtató.
nekem is volt ilyenem,hogy bármit tettem oda gyárit vagy utángyártóttat nem ment az a része a nyomtatóban.

(#17630) abdulka1 válasza jeni (#17629) üzenetére


abdulka1
őstag

Én is attól félek, de ha találok a környezetemben egy működő eredetit, azzal még kipróbálom.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#17631) spileraaa válasza PociAti (#17623) üzenetére


spileraaa
senior tag

103 és 104 között van különbség?
azert kerdem mert en 104 kodut kaptam
viszont amit itt arulnak ahoz mar 103 kodut adnak

mert ha nincs kulonbseg azt vennem majd amelyik olcsobb

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17632) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
Nyomtatóvásárlás előtt állok, ebben szeretnék segítséget kérni. 50K lenne a keret, otthoni használatra. Színes nyomtatás nem kell, viszont ha multifunkciós és wifis az előny. Fontos lenne még az alacsony fenntartási költség. Havi 3-4 nyomtatásra lenne használva, ha valamire épp ad-hoc szükség lenne.
Köszönöm a segítséget.

(#17633) PociAti válasza blizzrd (#17632) üzenetére


PociAti
senior tag

"Fontos lenne még az alacsony fenntartási költség. Havi 3-4 nyomtatásra lenne használva, ..."

Éves szinten akkor 36-48 oldal nyomtatása lenne.
A nyomtatóhoz mellékelt tonerek kapacitása 500 és 1500 oldal között változik, tehát az 500-as induló készletet vesszük alapul, akkor 10-14 éven át nem kell tonert venni bele. Akkor meg miért olyan fontos az alacsony fenntartási költség?

(#17634) PociAti válasza blizzrd (#17632) üzenetére


PociAti
senior tag

Az árukeresőn ár szerint sorba rendeztem a mono multifunkciós lézer és LED nyomtatókat.
57.000 Ft-nál kezdődnek, de a lista alján azok a nyomtatók vannak, amiket pont nem annyira ajánlanék megvásárlásra.
Vagy le kell mondani a szkennerről, és akkor a Brother HL-1222WE, vagy 1223WE még ajánlható (hasonló nevű társai nem), vagy használtan kell keresni multis mono lézert.

(#17635) Rick4 válasza blizzrd (#17632) üzenetére


Rick4
félisten

Szkenner ugyan nálam nincs, de az ilyesmit én réges-rég a telefon fényképezőjével oldom meg, ocr is létezik ehhez a megoldáshoz, szóval nem szkennelek kb 6-7 éve semmit, viszont van egy Brother 1222WE wifis nyomtatóm, most 43K: [link] , én még egy éve 38-ért vettem, évi 8-900 lapot nyomtatok, sima fekete lézer, és a jóféle utángyártott toner 1500 lapra kemény 1600 forint, (régebben volt 1300-ért is, csak ugye minek vegyem, ha nem fogy ki) azaz alig 1Ft fölött jön ki a toner ár+ lap, 1.5-2ft/ lap a lap önköltségi ára, tehát max 3Ft/db-nál járok, mínusz a nyomtató. Én nyugodt szívvel ajánlom, nekem bevált, kicsi, gyors, szépen nyomtat, nincs papírbegyűrés, wifi problémázás, mindig teszi a dolgát. Azaz nincs benne hiba, még az első toner is a teljes, 1500 lapos változat, most volt egy éves a nyomtató, és a harmada még benne van a tonernek.

Ha még akarnál fogni ezen, akkor veszel toner port kb 500ft-ért, betöltöd, és csak egy fogaskereket kell visszatekerni, nincs benne se chip, se más baromságok...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17636) blizzrd válasza Rick4 (#17635) üzenetére


blizzrd
aktív tag

Köszönöm neked is és mindenkinek a válaszokat!

A kvází alacsony fenntartási költség kapcsán nem a fillérbaszásra gondoltam, hanem hogy a korábvi tintasugarashoz a patronok 5-6/K körül mennek per darab és nyomtatok vele feleslegesen csak azért hogy ne száradjon be. Ezt a kvázi pazarlást nem csinálnám.

(#17637) spileraaa válasza spileraaa (#17599) üzenetére


spileraaa
senior tag

103 és 104 között van különbség?
azért kérdem mert én 104 kodut kaptam Et-2810 nyomtatohoz
viszont amit itt árulnak L3250 ahoz már 103 kódút adnak
mert ha nincs különbség azt venném majd amelyik olcsóbb

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17638) PociAti válasza spileraaa (#17637) üzenetére


PociAti
senior tag

Azt feltételezem, hogy az Epson 103 és 104 azonos (Amerikában T522 néven fut).
Legalábbis ezt olvastam ki a cikkből: https://neofiliac.com/product/2172/epson-522-ink
És itt a többi Epson Ecotank ink leírása: https://neofiliac.com/article/1141/epson-ecotank-inks

Hitelességét nem ellenőriztem le.
Ha a nyomtató és a papír árát nézzük az ecotank üzemeltetési költségéhez képest, akkor ez a legkisebb tétel. Én saját nyomtató esetén biztosan nem kockáztatnék, azt venném ami kell bele. Folyamatosan nézni kell az árakat. Feltételezhetően az Epson 104 a nyugati piacra szánt készülékekhez való tinta, a problémásabb logisztika miatt magasabb az ára, előfordulhat hogy azonos a beltartalom. És az is, hogy nem. Mert látni olyat is, hogy bizonyos előírások miatt egyes országokba más terméket kell gyártani. A festékek tartalmazhatnak annyi potenciálisan mérgező anyagot, hogy szigorúbb előírásokkal rendelkező országokba ne a standard festéket forgalmazzák. (Ezáltal akár a nyomtató feje is eltérő lehet.)

(#17639) spileraaa válasza PociAti (#17638) üzenetére


spileraaa
senior tag

Jelenleg a 104 itt nálunk fele annyiba kerül mint a 103 -as

De idővel ez változhat is akár főleg emiatt kérdeztem lehet mire ki ürül fordítva lesz...

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#17640) Little_Gaara


Little_Gaara
csendes tag

Hali,

Szeretnék venni egy nyomtatót de őszíntén nem sokszor lenne használva de azért rákérdezek hátha létezik olyan nyomtató amilyet keresek.
1. Tintás vagy lézer? Igazándiból mindegy
2. Fekete vagy színes? ez is mindegy ha szinest is tud az még jobb de ha nem az se baj
3. Mire használnád? Többnyire szöveg, kevés fotó.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? van hogy 1-2 hónap esetleg semmi van hogy egy hónapban többször
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? akár 2-3 hónap is
6. Milyen funkciókat vársz el? nyomtatni mindenképp :D
7. Mennyi a keret? ugy mond nincs erdekelne milyen opciok vannak ha vannak
8. Árérzékeny vagy? egyáltalán nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? első nyomtatom lesz ugy hogy szerintem mind1 de ti majd megmondjátok
köszönöm a segítségeteket

(#17641) Varshi válasza Little_Gaara (#17640) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én biztos csakis lézert vennék erre a célra.
41e-ért látom most a Brother HL1222WE-t.
Másik lehetőség egy használt lézer, az akár olcsóbb is lehet, de azt alaposan meg kell nézni.

Minden, ami tintás (noha többet tud, pl. színes), az vagy beszárad a 2-3 hónap alatt, vagy amelyik nem, az sokkal többe kerül a fentinél.

(#17642) kawakozma


kawakozma
csendes tag

#nyomtató #kérdés

Sziasztok!
Nyomtató vásárlása előtt állok. Kinéztem az Epson Ecotank L8180-at. Valakinek van esetleg vele tapasztalata?
Egyedi képeket készítek rendelésre, így 1-1 db munkát nyomtatnék, tehát nem sorozatgyártás és hatalmas példányszámok a cél. Heti kb 15-20példány a3 nyomtatás.
Ami fontos:
- A3-A4 méretű képeket készítek
- 300g os papírra
- színes nyomtatásban
Ha esetleg a fenti típus nem jó, melyik típusú nyomtatót lenne érdemes megvásárolnom, hogy ne kelljen minden egyes (szó szerint) munkámmal a nyomdába rohannom?
Köszönöm a segítséget!

(#17643) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

Nyomtató hibaelhárítással kapcsolatban írhatok ide?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#17644) qnadam válasza kawakozma (#17642) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem jó lehet, bár meglep, hogy light cyan és light magenta festéket nem használ, van viszont szürke és kétféle fekete.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17645) hcol7 válasza kuyarashi (#17643) üzenetére


hcol7
senior tag

szerintem igen, lattam itt mar hasonlo posztot.

(#17646) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Köszi.
Szóval Bizhub 20P bekapcsolást követően nem fűt fel. A "Status" ledje folyamatosan pirosan világít (önmagában, a többi led nem ég). A kézikönyvében (86. o.) ez nyitott első ajtóra, kevés memóriára utal. A legutóbbi nyomtatás óta nem volt nyitva az ajtó, de egyébként sem nyitogatom. A memóriával nem hinném, hogy probléma lehet. Nem szoftveres és nem kommunikációs hiba, a nyomtatósort is töröltem, de ennek sem lehet hozzá köze, hisz bekapcsoláskor már nem fűt fel.
Van ötletetek?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#17647) arnoldarnold


arnoldarnold
csendes tag

Sziasztok, új nyomtatót keresek az alábbi gyönyörű probléma megoldásához:

van kb 200 grafikánk, amit a vásárlóink választhatnak a termékünkre, akár úgy hogy átszerkesztjük. Ez a grafikai anyag ki is van nyomtatva (színhelyesen, rendes nagy nyomda által), viszont ha valaki egyedi grafikát szeretne, azt itt helyben is szeretnénk kinyomtatni és megmutatni a vevőknek. A monitor kalibrált, a képernyőn ugyanaz van, mint a nyomda által készített anyagon.

Itt helyben egy Canon pixma 8650 van, ami teljesen alkalmatlan a feladatra. Osx-et és affinity designert használunk (nem akarunk váltani). Hetente kb. 10-15 A4es lapot nyomtatunk, tehát elég keveset. Bármilyen szinprofilt állítok be, a nyomat nem valtozik, ha a grafikai programból nyomtatók. Mindenre rárak automatikusan egy korrekciót a Canon. Ha a saját programjából nyomtatok, akkor ki lehet kapcsolni a korrekciót, de így is teljesen eltérő színek jönnek ki, mint ami a monitoron, vagy a nagy nyomda által készített nyomaton látható. Mivel a grafikai anyaggal dolgozik más nyomda, feltételezem nem a programmal, géppel és fajokkal van a probléma, hanem a nyomtatóval, aminek a beállíthatósága, kalibrálhatósága gyakorlatilag nem opció mac-re.

Volt számos olyan példa, hogy valakin Pantone skálán néz ki egy szint (cmyk), monitoron jól jelenik meg, de a Canon nyomtató teljesen félre viszi. Általánosságban elmondható, hogy inkább a nagy méretű egy színes grafikákkal van problémája, mert pl fotókat gyönyörűen nyomtat.

Ti mit ajánlanátok erre a feladatra?

[ Szerkesztve ]

(#17648) qnadam válasza arnoldarnold (#17647) üzenetére


qnadam
veterán

az epson driverben teljesen ki lehet kapcsolni a saját színmenedzsmentet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17649) kuyarashi válasza kuyarashi (#17646) üzenetére


kuyarashi
őstag

Senki?

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#17650) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Sziasztok!
Külső tintatartályos nyomtató vásárlásában gondolkodok. Fontos lenne, hogy wifi-n keresztül is nyomtatni tudjunk rá, illetve, hogy multifunkciós legyen.
Kinéztem a Brother DCP-T520W nyomtatót 70000 Ft-ért. Nem ismerem ezt a márkát mennyire érné meg?
A másik kinézett egy Canon Pixma G3411 lenne.
Még egyik márkát sem ismerem. Melyik lenne a jobb vétel?
Köszönöm szépen előre is a válaszokat! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.