Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) Varshi válasza sinick (#17050) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nem tudom, mit nézel, de több helyen is 40 ezer alatt van.

Az Euronics azért nem a kínai piac. A fejtisztításokkal együtt azért nem 20 év lesz az, de ha igen, akkor majd a gyermekeidre/unokáidra hagyod, és még őket is kiszolgálja, mint Szent Családi Ereklye. :D

(#17052) sinick válasza Varshi (#17051) üzenetére


sinick
senior tag

Ugyanott. Én úgy vagyok vele, hogy megnéztem a 16 ajánlatot, csinálok egy súlyozást árkategória szerint (ez most kb. 40, 60 80) és a legdrágábbakat (80) kivágom, mert ugye van olcsóbb, a legolcsóbbakat (40) is kivágom, mert az gyanús és így marad az átlag (60). Meg aztán nézem a megbízható bolt státuszt, mert a legjobb legrosszabb értékeléseket.

Mondjuk oké! Euronics, meg Canon partner, de 38-ért az tuti bontott és visszacsomagolt cucc.

Meg ez tényleg ereklye lenne! :D

(Amúgy ez annyiból lényegtelen, hogy én vidéki vagyok és kb. 20 éve ugyanattól a helyi kereskedőtől vásárolok infós cuccokat. Nyilván nem a legjobb árakon hozza, de cserébe minden szirasz nyűgömet meg gariztatást pikkpakk elintéz. Nekem nem fasza emiatt Pestre járkálni. Az árakat megmutatom neki és kb. úgy néz ki, hogy tízezres tételnél kb. 15, százezres tételnél kb. 5% digi van az áraiba. De volt olyan is, amit jobb áron hozott, mint bárki más mindenféle trükk nélkül, mert éppen úgy sikerült a nagykertől beszereznie. ! Meg ugye van egyéb más "lehetőség" is, mert 20 éve szinte barátok vagyunk. Meg tőle még a bontottat is megnyugvással hozom el, mert elhiszem neki, hogy ő bontotta próbára és sosem fog velem görbült processzorlábbal trükközni)

[ Szerkesztve ]

(#17053) PociAti válasza sinick (#17052) üzenetére


PociAti
senior tag

"... a legolcsóbbakat (40) is kivágom, mert az gyanús ..."
Az alap felvetés jó, hogy a legolcsóbbakat leellenőrzöd, majd azt követően kiszórod a gyanús cégeket.
De a Vöröskő Kft., azaz Euronics miért lenne gyanús cég?
Opten: Nettó árbevétel 31.154.359.000 Ft (2021. évi adatok)
ceginformacio.hu Utolsó létszám adat: 1080 fő.

Nem holmi garázscég, aki utángyártott kellékekkel meg WC papír árusítás mellett elad pár nyomtató is.

Gariztatás miatt biztosan nem kell Pestre menni. Régóta nem így működik.

(#17054) sinick válasza PociAti (#17053) üzenetére


sinick
senior tag

Nem a cég gyanús, hanem az, hogy 40-ért ad egy 60 átlagárú terméket! Vagy 5 éve egy nagy multinál futottam bele ilyen árazásba - pont egy tartályos Epsonnál -, ahol utólag kiderült, hogy a polcról levett bemutatódarabot akarták rámsózni diszkontáron.

A gari meg olyan, hogy vagy saját szervizükbe viszed vagy küldöd (nekem a legközelebbi jó eséllyel Pest) vagy oda viszed, ahol vetted (szintén nekem a legközelebbi jó eséllyel Pest). Aztán szüttyögnek rajta X-szer 15 napig!

Szerviz. Mondjuk nekem a legutolsó infóm az, hogy a Canon gyakorlatilag nem szervizel kisgépet. Garancia alatt csak csere van, nem garancia alatt meg kisgépet nem javít, hanem helyette a 15 ezres szirszarra ad egy 50 ezres javítási ajánlatot. (Öt éve, a kis 2550-esem előtt szintén valami szirszar patronos tintás multifunkciósom volt, amit csak azért próbáltam lapadagoló hibával javíttatni, mert pont akkor vettem bele fekete meg színes XL-es patront, ami kb. másfélszer annyi volt, mint maga a nyomtató. A mostani 2550-es is egyébként lapadagoló hibás!)

(#17055) F-ECT$ válasza sinick (#17054) üzenetére


F-ECT$
titán

Ha 1 darabuk lenne ezen az áron akkor az valóban gyanús lenne, de így nem tudom, hogy mitől tartasz. Normál cég, netes rendeléssel van elállási időd is, de ha jobban esik, akkor vedd meg 60e Ft-ért.

Dive ever, work never.

(#17056) PociAti válasza F-ECT$ (#17055) üzenetére


PociAti
senior tag

Jogos a meglátás. És annál az utolsó darabnál is fel kellene tüntetni az értékcsökkenés okát, ha az hatással van egyéb jogszabályi kötelezettségre, mint amilyen a szavatosság.
https://euronics.hu/multifunkcios-nyomtatok/canon-pixma-g2420-multifunkcios-nyomtato-p252426
weboldalon elkezdtem kiválasztani pár pesti áruházat (nem ismerem őket).
Corvin: Készleten - Akár azonnal átvehető
Savoya: Készleten - Már csak utolsó darabok
Budaörs: Készleten - Akár azonnal átvehető
Sugár: Készleten - Akár azonnal átvehető
Köki: Készleten - Akár azonnal átvehető
Kb. 15 helyszínt átnézve egyetlen helyet találtam, ahol nincs készleten: Gödöllő. De legalább a rendszer vissza lett igazolva, nem állítja magáról azt, hogy mindenhol kapható (közben meg nem is).

Minden kifogása gyenge lábakon áll, vagy egyszerűen hibás, elavult.
Tájékozódási készség minimális.
Garanciális időben a futár ingyen hozza, viszi készüléket.
Szerintem is jó lesz neki 60.000-ért, mereven ragaszkodik ehhez az árhoz.

(#17057) Varshi válasza sinick (#17052) üzenetére


Varshi
aktív tag

Fizesd ki a haverodnak a 60-at, ő megveszi 39-ért, 3 nap múlva átveszed -> Te boldog leszel,
ő fog rajta egy bő 20-ast + az ÁFÁ-t is visszaigényli --> mindenki jól járt. :))

(#17058) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv,
Volt egy Canon IP7250-ünk, és valami csoda folytán bírta 6 évig. Tintarendszer.hu-s utángyártott patronokkal elég gazdaságosan üzemelt.
Elolvastam az összefoglalót, és megértettem, hogy ez egy kivételes alkalom lehetett, mert ennyi ideig a vakszerencse miatt működött valószínűleg csak a gép.
Most egy új kellene. Szintén az összefoglaló alapján úgy látom nekünk egy tartályos lenne megfelelő.
Az emag-on most lehet kapni Canon PIXMA G2411-et 39 ezer ft-ért. Ez elég jó árnak tűnik. Egy dolog zavar csak, hogy már van egy scannerünk. Az asztalon hely van nekik, így a kérdés az lenne, hogy nincs már nem multifunkciós nyomtató ami tartályos?

Egyébként:
1. Tintás vagy lézer?
tintás
2. Fekete vagy színes?
színes
3. Mire használnád?
itthon
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
heti 20 oldal ff és havi 5 színes oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
fentiek alapján 1 hét
6. Milyen funkciókat vársz el?
az automata 2 oldalt megszoktuk, de megértem, hogy tartály mellett csak horror áron menne
Néha 1-1 keret nélküli fotó kell, meg a wifi is egy laptop miatt
7. Mennyi a keret?
50-nél többet nem áldoznék rá, mert abból kijön 2 patron cserés alap canon is, és ha csak 3 évet bírják akkor már 6 évre volt nyomtató
8. Árérzékeny vagy?
azért nem, nem rosszat akarok olcsón

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
a tartályost kipróbálnám, utángyártott is bevált az elmúlt időben

És ami a legkönnyebb lenne, megjavítani az ip7250-et ezért leírom mit produkál:
A 1,5 éves kisfiam későn vettük észre, hogy ki-be kapcsolgatta és egy ideje nem kapcsol be. Próbáltam másik kábel másik konnektor, szét szedtem, fejet kimostam kiszárítottam, de igazából az gyanús, hogy meg se moccan a bekapcs gombra. Látom, hogy van egy belső (helyéről kipattintható kocka) tápja arra tippelnék hogy elszállt. Nem cserélhető?

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#17059) Bandit21 válasza Bandit21 (#17058) üzenetére


Bandit21
addikt

Ezt nézte a feleségem, mert automata 2 oldalas:
HP Officejet Pro 6230

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#17060) VGYke válasza Bandit21 (#17058) üzenetére


VGYke
addikt

Nem tudom hogy kivételes-e 6 év, nekem a Canon PIXMA MG5350 nyomtatóban 10 év után halt be a nyomtatófej. Ha normális áron be lehetne szerezni nyomtatófejet, ma is azt használnám...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#17061) Varshi válasza Bandit21 (#17059) üzenetére


Varshi
aktív tag

A HP Officejet Pro 6230-ba az utángyártott szett is belekerül 10-15ezerbe (a kezdő "demo" szett pár hét alatt kifogy majd), ennyit biztos eszik majd egy évben, ha másért nem, a fejtisztításra elmegy.
A tartályosok full (nem demo!) kezdőtintája ezzel szemben több évre elég. 0 Ft-ért.
(nulla, még egyszer, lassan írom: N U L L A, kontra évente 10+ ezres. A matekot ki lehet számolni, innentől nem nehéz :) )

A "heti 20 oldal ff és havi 5 színes oldal" mennyiségre totálisan felesleges az automata kétoldalas nyomtatási képesség, ha csak ez a tényező lesz szembeállítva a fillérekbe kerülő nyomtatással.

(#17062) Donki Hóte válasza Bandit21 (#17058) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Benne van az összefoglalóban, hogy a Canon iP7250 tönkremegy hamar?

Ez fura, mert neken is ilyen nyomtatóm van, már a második. Az elsőben kb. 5 év után a fejben egy-két fúvókának elromlott a vezérlése, de egyébként jól bírta. Így másodiknak is ilyen nyomtatót vettem. Szigorúan kínai patronokkal használom, de azon kívül, hogy kb. két-három havonta igényli a tisztítást, működik szépen :R

Most is csak azért nézek másik nyomtatót, mert kell egy szkenner is, de a Canon iP7250 marad tartaléknak :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17063) Bandit21 válasza Donki Hóte (#17062) üzenetére


Bandit21
addikt

Az összefoglaló alapján ne akarjak patronos nyomtatót, mert nem ajánlott.
Én tok szívesen mennék tovább a 7250 el, már csak azért is mert van scannerem.

"Ajánlott tintás nyomtatók:

Patronos nyomtatók: nincs ajánlott. (Mindegyiknél kifizeted 1 év alatt csak tintára még egyszer a nyomtató árát. Ha meg ritkán használod, hogy spórolj, be fog száradni. A legrosszabb időpillanatban. Az egész patron mehet ki a kukába. Akár több 100 Ft is lehet így egyetlen oldal tintaköltsége! Összehasonlításul: egy külső tintatartályos 1-2 Ft-os ár alatt nyomtat."

Nekem ez a szöveg úgy jött le, hogy drága és fölösleges a tartályoshoz képest.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#17064) Donki Hóte válasza Bandit21 (#17063) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Na, most fizikailag tönkremegy az utángyártott tintától, vagy gazdaságilag nem ajánlott ez a patronos nyomtató :F

Kínából egy utángyártott nyomtatópatron olcsóbb, mint itthon 25 ml izopropil alkohol, tehát olcsóbb kínai tintával tisztítani a nyomtatót, mint alkohollal.

Amúgy én szemrebbenés nélkül alátettem a csapból folyó forróvíznek a nyomtatófejet, áztattam 5 percig, aztán kapott desztillált vizet, majd ment vissza a helyére és egy fokozott tisztítási procedúra után nyomtatott szépen :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17065) Bandit21 válasza Donki Hóte (#17064) üzenetére


Bandit21
addikt

A 7250 nek mi a mostani megfelelője amúgy?
Ami autó 2 oldalt tud ?
Amúgy köszi a tisztítás leírást kérdezni akartam hogy csinálod (en is kb így)

[ Szerkesztve ]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#17066) PociAti válasza Donki Hóte (#17064) üzenetére


PociAti
senior tag

És vannak emberek, akik csak használni szeretnék a nyomtatót.
Pont akkor, amikor szükségük van rá.

Nem akarják a fejet forró víz alá betenni. Nem akarnak a festékkel járó kosszal törődni. Nem akarnak zsákba macska kísérletezésbe fogni, amitől vagy megjavul, vagy még rosszabb lesz. Csak azt szeretnék csinálni, amiért vették: nyomtatni vele.
Pont olyan színben és tartósságban, ahogyan azt a gyártó kitalálta. Nem kevésbé szépen, sem kevésbé tartósan.

(#17067) Bandit21


Bandit21
addikt

Szerintem maradok a tartály megoldásnál, köszi mindenkinek.

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#17068) Donki Hóte válasza PociAti (#17066) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Csak azt szeretnék csinálni, amiért vették: nyomtatni vele.

Így van, de nekik szerencsére ott van a MasterCard :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17069) Zοltta


Zοltta
senior tag

Sziasztok.

Manapság mi a best buy kategória 30-40 ezer forint körül?

Pár éve vettem egy ilyet az itteni javaslatok alapján, ami azóta is jól működik.

Brother DCP-1622WE

Csak most a hugomnak is kellene egy ehhez hasonló.

Multifunkcionális, az elsődleges cél.
Másolni, Scannelni , Nyomtatni és elég ha csak fekete színes nem fontos.
És havonta párszor lenne használva.

Meg persze legyen wifi és kábeles is ha vacakolna a wifi.

Köszi a választ előre is :R

Csak egy srác vagyok a nagy világból.

(#17070) sinick válasza PociAti (#17056) üzenetére


sinick
senior tag

Garanciális időben a futár ingyen hozza, viszi készüléket.

Leírom neked, mert tájékozódási készséged minimális. Euronicsnál nincs garanciafutár, összvissz annyit írnak, hogy bizonyos cégek bizonyos termékekre vállalnak ilyen garanciát. Canon általános garanciafeltételeiben sincs garanciafutár, viszont leírja, hogy csomagot kitől hogyan fogat! Helyszíni jótállás van az európai jótállásban (EWS), viszont arra jogosult modellek korlátozottak, pl. ez a termék nincs benne. Canon márkaszerviz, a Camera Kft. csak bizonyos fotóeszközökre biztosít garanciális futárt, bónusz futárral ingyenes lenne, de csak a náluk vásárolnám 99900-ért.

(#17071) qnadam válasza sinick (#17070) üzenetére


qnadam
veterán

a nyomtatókat nem a camera kft szervizeli

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17072) sinick válasza qnadam (#17071) üzenetére


sinick
senior tag

Nem tudom, a canon.hu termékjavítás oldalán névvel, címmel, telefonszámmal ők vannak megadva.

(#17073) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A Canon 2411/2420 nyomtatók között mi a különbség (azon kívül, hogy a 2411 a tavalyi modell)?

Ezekhez teljes töltetű festékkazettákat adnak, vagy ezekben csak demó töltet van?

Ezek tudnak az A4-es papír teljes felületére nyomtatni (tudják a szegélynélküli nyomtatást)?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17074) PociAti válasza Donki Hóte (#17073) üzenetére


PociAti
senior tag

2420-alatt melyik Canon készülékre gondolsz?
Canon imageRUNNER 2420
vagy a
Canon PIXMA MG2420?

Az előbbi link a canon-europe.com-ra mutat, a másik a usa.canon.com-ra.

(#17075) Donki Hóte válasza PociAti (#17074) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vedd úgy, hogy nem kérdeztem semmit :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17076) Donki Hóte válasza Donki Hóte (#17073) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha valaki érdeklődik a különböző Canon Pixma Gxxxx típusú tintasugaras nyomtatók tulajdonságai irányt, akkor itt az oldal aljára letekerve találhat egy részletes összehasonlító táblázatot.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17077) Varshi válasza Donki Hóte (#17076) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ez jó!!

Atala, bevarázsolod a képre mutató linket az Összefoglalóba? [link]

(#17078) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Megvettem és beüzemeltem a Canon PIXMA G2420 nyomtatót.

Azt kell mondjam, hogy 39 eFt-ért bestbuy vétel ez a nyomtató, az árának minden egyes forintját megéri :R

Két apró gondom van vele, az egyik az, hogy a nemrég vett PIXMA IP7250 nyomtatóhoz adtak USB kábelt és egy ujjnyi vastag köteg minta Canon fotópapírt, ehhez se kábel, se ajándék fotópapír.

A másik gondom az, hogy van itthon egy csomó HP fotópapírom (A4-es is és 10x15 cm-es is), na a HP fotópapírt sajnos nem szereti ez a fajta Canon tinta. A legfényesebb HP papíron is matt lesz a fénykép.

Ezt ellensúlyozza az a dolog, hogy van egy csomó kínából olcsón vett fotópapírom is (115 g-os és 180 g-os is), érdekes módon azokra nagyon tuti, fényes fényképeket nyomtat.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17079) Nagya21 válasza Donki Hóte (#17078) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Jöhet a link a fotópapirokra....
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17080) Szaki2 válasza Donki Hóte (#17078) üzenetére


Szaki2
tag

Örülök, hogy neked is bejött. Nagyon jó kis masina.
Kábelt azt én is úgy rendeltem hozzá, biztos ami biztos alapon, és végül bejött, mert alapból nem járt hozzá.
Én tegnap fotónaptárt készítettem vele, a hozzá lévő progik (my image garden, easy photoprint editor) kicsit szűkösek a naptár opció felhozatalban. Az egyiknél van opció, hogy le lehet tölteni extrákat a progihoz, csak ehhez a nyomtatóhoz nem engedi. Valszeg a drágább canonokhoz jár. Esetleg nem tud valaki olyan ingyenes fotószerkesztő, vagy naptárkészítő progit, amiben sok választási lehetőség van?

[ Szerkesztve ]

(#17081) Donki Hóte válasza Nagya21 (#17079) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Megnéztem, de megdöbbenésemre sajna háromszorosára drágult azóta a papír.

Innen rendeltem, ennél már itthonról is olcsóbb a papír :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17082) Nagya21 válasza Donki Hóte (#17081) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Háááát ja, mostmár sokszor belefutok abba, hogy olcsóbb itthonról megvenni......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17083) Szaki2


Szaki2
tag

Én innen rendeltem itthonról. [link]
Szerintem teljesen korrekt az ár.

(#17084) lockdown90 válasza Nagya21 (#17082) üzenetére


lockdown90
senior tag

melyik az ajanlott fotopapir ami normalis minosegu?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#17085) Donki Hóte válasza lockdown90 (#17084) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha a gyári tintát használod a nyomtatóban, akkor alapvetően mindig a nyomtatógyártó saját papírját érdemes használni, az adja a legjobb felbontású és színhűségű nyomatot. Ezeket a papírokat hosszú ideig reszelték, hogy a legjobb képet adja az adott nyomtatóban.

Ha utángyártott tintát használsz, akkor meg rá kell jönni, hogy mi az, ami jó minőségű eredményt ad.

Sokan dícsérik a Colorway papírokat, de van aki szerint jobb az APLI, vagy az Avery papír. Nekem pl. a Victoria papírok is beváltak (Canon nyomtatóban).

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17086) Nagya21


Nagya21
addikt

Hali!
Az akciósan vett (1000huf) olympus is-200-as fényképezőgépből kiesett Jpeg-re előhívott képeket nyomtattam a colorway almás 255gr/nm papirra, Epson L3160-as nyomtatóval.
Meg kell mondjam, hogy jó lett.
Nekem ami még bevált papir az a Kodak 4-5*-os papirjai, meg a Pociati által lefitymált Lidl United Office premium fotópapir(kinai gyártás) :DDD
Ausztriában 8 évvel ezelőtt a billában kiárusított felvásárolt Konica minolta fotópapirok(260gr) is jók, és most használtam el a Tesco gazdaságos(még a csikos jelőlésü) forte papirokat.
Én saját tapasztalat alapján a Kodak papirokatajánlom most, meg az almás Colorwayt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17087) lockdown90 válasza Nagya21 (#17086) üzenetére


lockdown90
senior tag

Hello!

Melyik lenne ez az almás? a Colorway High Glossy?

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#17088) Nagya21 válasza lockdown90 (#17087) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Igen.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#17089) atala válasza Varshi (#17077) üzenetére


atala
Topikgazda

Megtörtént. :)

(#17090) atala válasza Donki Hóte (#17078) üzenetére


atala
Topikgazda

Majd 3 év múlva kérnék egy véleményt hogyan bírta odáig. Kíváncsi vagyok hogy működik 3 év után.
Az én Brother nyomtatóm (T910) 3,5 év , és 38 ezer oldal után ugyan olyan, mint amikor megvettem.

(#17091) Donki Hóte válasza atala (#17090) üzenetére


Donki Hóte
veterán

2006 óta van otthoni nyomtatóm (HP Dekjet, HP Photosmart, Canon i865, 2 db Canon Pixma i7250, Canon G2420), de ennyi idő alatt összesen nem nyomtattam 38 ezer oldalt, szóval azt, hogy 3 év múlva visszajelzek, azt vállalom, de azt, hogy 38 ezer oldal nyomtatása után mondjak véleményt, azt nem fogom megélni :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17092) sisi22 válasza atala (#17090) üzenetére


sisi22
tag

3,5 év , és 38 ezer oldal

Vagyis ugy napi 30, havi kozel ezer oldalt nyomtatsz?
Azt ne mondd, hogy ez tipikus otthoni felhasznalas. :U

Ma kell megtenni a tegnap eltervezetteket.

(#17093) PociAti válasza atala (#17090) üzenetére


PociAti
senior tag

A legolcsóbb 80g-os, A4-es Mondi papír csomagja 2000 Ft fölött van (4 Ft / lap).
38.000 × 4 = 152.000 Ft, többe került mint a nyomtató utódja, az MFC-T920DW, ami 140k alatt kapható.

Tudom, nem csak sima papírra nyomtatsz, és még sok más beleszólna a számításba, de érdekesen hangzik, hogy a korábban filléresnek hitt tétel, az A4-es papír milyen komoly tételt tud kitenni.

(A kezdeti mennyiség feletti eredeti fekete tinta is legfeljebb 15.000 Ft-ot tesz ki.)

(#17094) Balázs Z.


Balázs Z.
tag

Üdv! Céges felhasználásra keresek nyomtatókat, tudtok segíteni, milyet érdemes venni?

A következőkre lenne szükség:
2 db fekete-fehér irodai nyomtató, az egyik multifunkciós (szkenner + fénymásoló + nyomtató) naponta kb. 50-100 oldal nyomtatással, a másik csak nyomtató, napi 0-20 oldalhoz. A harmadik színes, A3/A3+ méretű nyomtató, napi 1-10 A3 nyomathoz. Hálózatban lennének, PC és Mac gépek egyaránt csatlakoznának hozzájuk.
A topik alapján Brother gépekre gondoltam, két lézerre és a színeshez tintasugarasra, de típusokat nem ismerek, tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!

(#17095) Rick4 válasza Balázs Z. (#17094) üzenetére


Rick4
félisten

Én céges felhasználásra vettem egy Brother HL-1222WE-t, nekünk is errea max napi 20 oldalra kellett, semmi más funkcióra nincs szükség, és nagyon bevált, pici, gyors, rövid a bemelegedési idő, wifin hónapok óta hibátlanul működik, nagyon szépen nyomtat, és az utángyártott toner 1500ft hozzá. Bátran ajánlom.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17096) atala válasza sisi22 (#17092) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem is mondtam, hogy othoni felhasználásra van. Ez nem is otthoni nyomtató, hanem kis irodai.
Manapság már nem megy annyit, de régebben amikor a könyvelő feleségemnek ki kellett nyomtatni sok számlát, akkor sok oldal bele ment.

(#17097) Donki Hóte válasza atala (#17096) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Régebben az ilyen eszközökre azt mondták, hogy SOHO (small office, home). Már nincs ilyen kategória?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17098) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Új nyomtatót szeretnék venni. A legfontosabb, hogy megbízható és stabil legyen. Mindig tudjon nyomtatni és ne szívasson :)

Kb számlákat es doksikat kell vele csak nyomtatni és sziennelni, kb napi 10-15 lap.

Arra vagyok kíváncsi, hogy melyik az amelyik már tényleg jó. Elmehetünk akár nettó 200.000ft-ig, de örülnék ha olcsóbb lenne :)

Amire szükségem lenne:

- színes, tintasugaras
- A4 nyomtatás
- duplex, 2 oldalas szkennelés és nyomtatás

1. Tintás vagy lézer? tinta
2. Fekete vagy színes? Színes
3. Mire használnád? Szamlak es doksik nyomtatasa, szkennelese
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? 90% fekete-feher, 10% színes - napi 10-15 lap
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Napi szinten van hasznalva
6. Milyen funkciókat vársz el? duplex, 2 oldalas szkennelés és nyomtatás
7. Mennyi a keret? Max 200 + afa
8. Árérzékeny vagy? Nem
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Csak eredeti erdekel

[ Szerkesztve ]

(#17099) MaxM


MaxM
friss újonc

Hali.
Jó az összefoglaló, köszi.

Kérdésem az, hogy az alábbi igényekhez mit tudtok ajánlani?

- Nem kell, hogy olcsó legyen!
- Viszont a fenntartási költsége alacsony legyen
- Havi 50-100 lap nyomtatásra
- Könyvelési anyag miatt a színesre is szükségem van
- Olyan nyomtató, ami mellett nem kell ott állni, hogy egyesével behúzza a lapokat.
- 40cm x 40cm x 40cm-nél ne legyen nagyobb
- Ne kelljen arra figyelni, hogy beszárad
- Gondozásmentes legyen (időnként szerviz rendben van), de ne kelljen ecsetekkel, meg egyebekkel kenegetnem, fejeket törölgetnem stb.)
- Wifi-s legyen (lehet, hogy ezt már mindegyik tudja)
- a sima A4-es papírlap nyomtatásához ne kelljen külön meghatározott márkát használnom

(#17100) xmad


xmad
őstag

eladó egy eredeti Brother TN-1030-as toner. csak kibontva lett, amikor beakartam rakni a nyomtatóba akkor derült ki hogy nem jó nekem. a 1090-es kellett volna... be lett nézve..

8990-

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.