Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#97151) ivana válasza lsebestyen (#97148) üzenetére


ivana
Ármester

Értem a problémát, bocsi túl sok erre az első éves akinek csak úgy 4 mag + dvga gép kell 100k-ból. Az a baj, hogy még a legerősebb laptop se hozza a desktopodat. Én se véletlen tartom itthon a xeonos desktopot :) Egy haswell-es ws nem fér bele a keretedbe, az ivy-s ws-nek meg a semmire van kétszeres felára a sandys-hez képest.
Ez elég jó Ez az utódja sokkal többe kerül és max. 20%-al gyorsabb.

(#97152) kmate07 válasza Khelben (#97150) üzenetére


kmate07
csendes tag

Az most pont van egy alfánál. Bőven megvan 200k alatt. Mondjuk, hogy szeptemberig nem lesz meg szinte az is biztos.

Szerk.: Közben előttem már pont ezt linkelték az utódjával együtt.

[ Szerkesztve ]

(#97153) ivana válasza kmate07 (#97152) üzenetére


ivana
Ármester

Ha az kellene most mennék megvenni, szerintem max. napok kérdése, hogy eltűnjön a kínálatból, mint amikor W520 volt...

(#97154) lsebestyen válasza Chaser (#97149) üzenetére


lsebestyen
addikt

Értem, köszi! Akkor egy kicsit lejjebb adok a prociból, viszont a 8gb ram, az kelleni fog. I7-5500u és I5-5500u között nem sok különbséget látok szintetikus tesztekben, viszont árban már húzósabb. Jó lenne nekem az i5-5500u is? Akkor még beleférne újonnan is egy két gép. :B

(#97155) Chaser válasza lsebestyen (#97154) üzenetére


Chaser
titán

ha legalább olyat szeretnél ami a desktopban van, 4 magos cpu kell a közelítéshez, jó az a 8560w, de most kerestek meg egy m4600-tal is, megbízható tag, patika gép, ha e6430-at tartod kiindulási alapnak, ott nem sok alternatíva van minőség szempontjából, felsoroltak +w520 kb ami teljesíti, magam részéről dellre vagy hp-ra szavaznék ebből a trióból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97156) ivana válasza lsebestyen (#97154) üzenetére


ivana
Ármester

Eddig 4 magosat akartál, találtunk is neked egy teljesen jó gépet, most meg átmész U-sra? :N Az új gép csak gagyi lesz ennyiért.

(#97157) rashan86 válasza Khelben (#97143) üzenetére


rashan86
újonc

Köszi :) nezegettem mar ot is.

Mas javaslat esetleg?

(#97158) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Ha 14 colban kezdek nézelődni jobbat kapok arányaiban olcsóbban ?
Acer-ből láttam sokat nem X -es kategória.E -kat. ez a kategória sem jó ?

Nem ragaszkodom feltétlenül a 15,6 hoz ha van eggyel kisebb méreteben is jó vétel.

köszönöm

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97159) lsebestyen válasza ivana (#97156) üzenetére


lsebestyen
addikt

Túl gyorsak vagytok! :D Közben nézelődtem is. Viszont ez a HP tetszik, igazából már most meg van rá a pénz, szóval erre le is csapok szerintem. :R

[ Szerkesztve ]

(#97160) Grampy


Grampy
aktív tag

Sziasztok!

A Lenovo E31-70-es laptoppal kapcsolatban van valakinek tapasztalata?
Le szeretném cserélni az asztali PC-met egy notebookra, és böngészgetés közben megakadt rajta a szemem.
Viszonylag újnak számíthat, mert sem tesztet, sem fórum hozzászólást nem találtam róla...
Kompakt méret, 13"-os full hd ips kijelző, korrekt hardver, egész jónak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

(#97161) Chaser válasza Grampy (#97160) üzenetére


Chaser
titán

ha erre gondolsz, kizárólag a panel miatt vehető, garanciális háttér szemétbe való jelenleg, magáról a gépről meg később lesznek tapasztalatok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97162) Grampy válasza Chaser (#97161) üzenetére


Grampy
aktív tag

Igen erre. Értem, hát ez elég elszomorító. Magának a Lenovonak ilyen tré a garanciája? Azért is gondolkoztam ebben, mert nekem fontos lenne a kijelző, évek óta egy Samsung PVA monitort hajtok, már hozzászoktam a jóhoz :) Ami árban még jobb, az az Y50-70 UHD IPS-el. Ez is kerülendő?

(#97163) #75128832


#75128832
törölt tag

Hahótok!

Elsőként le szeretném szögezni, hogy nem áll szándékomban még legalább egy-másfél évig laptopot venni, és teljesen tisztában vagyok azzal, hogy akkorra jósolni nem lehet. Értsétek tehát a lentieket úgy, mintha holnap szeretnék a boltba menni érte. A következtetésekkel, árváltozásokkal majd megküzdök magam. Tehát:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? Idézőjelben: holnap.

(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-250e, fogalmam sincs, hogy mennyibe kerül és milyen kategóriájú, felszereltségű modell felel meg az igényeimnek.

(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Nem játékra kell. Azonban egy 201X-es Visual Studiot ki kell bírnia, ami feltehetőleg nem lesz neki probléma, ha hozzáteszem, hogy renderre, tervezésre is kell (Dassault S.: Catia, ProE, SolidWorks egyaránt).

(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Matt, lehetőleg fullHD, IPS. Elvégre laptop, TN-es betekintési szög igen kényelmetlen lenne.

(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Hétvégenként egy 200 km buszon, és mivel ez összesen vagy 3-4 óra, bizonyára el fogom unni magamat. Hogyne.

(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Ha utólag is fel lehet tenni, akkor majd egy virágbolti 10-essel lesz felszerelve. Nem találok okot magamban, hogy miért ne lehetne, de én még életemben nem foglalkoztam laptopokkal.

(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Jó volna, ha SSD-ről futna a rendszer, de nem létszükséglet, ha nagyon megdrágítaná. 1 tera márpedig kell összességében, tehát, ha más nem, egy 1 TB-os HDD kell bele.
RAM: amennyit kapni lehet 200-250-ig. A 6-tal a régi PC-mnél voltak gondok, a 8-cal nincsenek.
Optikaira semmi szükségem.

(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Ne az egy hónap után lekopós festék legyen a legkülső borítása.

(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Használt cuccokkal - pár kivételtől eltekintve - még csak gondom volt, úgyhogy, lehetőleg, ne.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

(#97164) Chaser válasza Grampy (#97162) üzenetére


Chaser
titán

olvass vissza lenovo garanciáról mik vannak mióta itthon szervizelnek, ha játék nem fontos akkor dell 5558, fhd ips-sel 200-ért van, gondolom az uhd-t elírtad, ha már 13 és 15" is befigyel lehet érdemesebb kitölteni az összefoglalót

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97165) Grampy válasza Chaser (#97164) üzenetére


Grampy
aktív tag

Értem. Ennek a Dell-nek utánajárok. Köszönöm! Játékra nem lesz használva.
De, UHD-ra gondoltam. Lenovo Y50-70

[ Szerkesztve ]

(#97166) vndlczndr


vndlczndr
tag

Sziasztok!

Számomra is elérkezett az egyetem, ezzel együtt meg a laposvásárlás. Jelenleg egy Acer Aspire 5736Z-vel nyomom (T4500, GMA4500M, 4 GB DDR3), tehát tudom, hogy milyen az, ha nincs semmi erő a cuccban. Na, ilyen nem kell.

Most venném.
Van rá kereken 200k-m, (+- 5%).
A felhasználás érdekes kérdés. Mindenképpen lesz használva rengeteget programozásra, tehát nem ártana egy jó billentyűzet meg valami értelmes sebességű processzor. (mert a jelenlegivel baromi lassú pl. egy Android Studio) Viszont játszogatni is szeretnék rajt, tehát a lehetőségekhez mérten jó lenne egy dedikált VGA is. Nem, nem kell a VGA V 4k Ultrában, de örülnék, ha az újabb címekkel is boldogulna, mondjuk 720p mediumon. Filmet is néznék rajt. Néha képszerkesztésre is lenne használva, szóval:
Kijelző lehetőség szerint FullHD. Ha nem fér bele, akkor jó lesz a HD is. Panel típus és tükröződés mindegy, nem fizetek annyit, hogy válogassak.
Cipelve lesz, Szombathely-Pest távon valószínűleg vonattal és heti rendszerességgel, de nem lényeges a jó akksi, csak előny.
Windows lesz rajt, valószínűleg egyből a 10-es. Később lehet, hogy kap dual boot-ban egy Linuxot is, de ez nem igazán fontos. Mindenképp magam oldom meg az OS beszerzését, ne legyen benne a gép árában!
Tárhelyből jó lesz az HDD, menjen inkább másra a pénz, méretre 500 GB alá nem szeretnék menni, TB-os lenne a legjobb, van egy rakat filmem/sorozatom, notórius gyűjtögető vagyok.
RAM-bó' elég 4 GB, van itthon még egy 2 GB-os DDR3-as SO-DIMM modulom, 6 GB meg egyelőre elég. Jó lenne, ha ez a modul belemenne. Tudom, nincs dual-channel, de dVGA mellett talán nem okoz nagy hátrányt.
Speciális igény nincs.
Jöhet új és használt gép is garival.

A prioritások:
Fontos:
Programozás menjen gördülékenyen.
Legyen viszonylag erős bele, ergo legyen jövőbiztos valamennyire.
Nem (annyira) fontos:
Anyagminőség: A jelenlegi gépem olyan, hogy ha áttörölgetném, felrakhatnám a netre újként. Vigyáztam rá, na.
Vékonyság. Lehet miattam 8 centi vastag is, csak a hűtés legyen normális.
Touchpad. Egérrel lesz használva, amikor lehet, utazás közben meg kibírom valahogy.
Extrák. Nekem laptop kell, nem divatgép ilyen-olyan funkciókkal. Azt tudja, amire használom, más nem nagyon érdekel.

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

G.

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#97167) Khelben válasza vndlczndr (#97166) üzenetére


Khelben
nagyúr

Játék és programozás együtt ennyiért még használtból sem lesz. Ha programozásra kell, akkor pl. HP Elitebook 850.

(#97165) Grampy : ha kitöltenéd az összefoglalót, nem futnánk feleslegesen a köröket...

(#97168) boldogpeter : Dell 5558-at kapsz ennyiért fullhd ips kijelzővel. Igaz, a vga gyenge benne, de régebbi címekhez elég lehet.

[ Szerkesztve ]

(#97168) boldogpeter


boldogpeter
újonc

Sziasztok, segítségre lenne szükségem:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Egy hónapon belül
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150 és 200 között
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
fotószerkesztés, 1-2 éves játékok
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
fallout, gta4
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15 v 17, matt
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Inkább csak pc helyett, de a munka miatt ha kell, magammal tudjam vinni egyik városból a másikba.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
win vagy op nélkül
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
500 giga elég, ha gyárilag 4 giga ram lenne benne, +4-gyel bővíteném. Optikaira nincs szükség.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
csak új.

Ezeket néztem:
Dell Inspiron 5749 Intel® Core™ i5-5200U Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA GeForce 840M / Linux
HP Pavilion 15-p051sh laptop(Intel® Core™ i5-4210U Processzor / 4GB / 1TB / NVIDIA GeForce 840M
Acer E5 E5-572G-58C0 laptop(Intel® Core™ i5-4210M Processzor / 4GB / 500GB / NVIDIA GeForce 840M

Illetve videókártyában milyet preferáljak ha a geforce 840m nem elég combos?

[ Szerkesztve ]

(#97169) Chaser válasza Grampy (#97165) üzenetére


Chaser
titán

kijelző tekintetében nem rossz, ár és 2 év csapnivaló gar tekintetében annál inkább

AtomNyúl a fentebb tárgyalt 8560w-re rácsapnék ha tömeg mindegy, de ha menet közben használnád érdemesebb 13-as méretben gondolkodni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97170) Grampy válasza Khelben (#97167) üzenetére


Grampy
aktív tag

Igazából nincsenek nagyon nagy igényeim, viszonylag legyen korszerű, átlag felhasználásra, filmezésre szánnám, 200-250k környékén. Amit említettem, hogy a kijelző ne valami szutyok TN panel legyen, mert azt rühellem. Egyenlőre a Chaser kolléga által javasolt Dell a befutó, ha esetleg tudtok más alternatívát, szívesen meghallgatom! :)

(#97171) vndlczndr válasza Khelben (#97167) üzenetére


vndlczndr
tag

Hadd legyek őszinte. Szerintem túlságosan elmentünk a minőség irányába és ennek oltárán feláldoztuk a normális VGA-t. Értem én, hogy Elitebook, örökké megy, meg nem fő szét, meg nem recseg, ropog, de számomra ez a hardver kevésnek tűnik.
Hadd linkeljek ide valamit:
ASUS X550JX-XX017D
Tudom, ez szétfő, recseg, ropog és nem megy örökké. Cserébe nagyon jó a hardver benne.
Tehát, meg szeretnélek kérni, hogy ajánlj valamit a két véglet között, ha lehetséges és nem húztam fel az agyad a kekeckedésemmel.
Köszönöm!

Chaser: Köszönöm a tippet, ránézek erre is!

G.

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#97172) Minibocs75


Minibocs75
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni. Olyan infót van hogy a Dell Inspiron gépek i7 procival nagyon melegszenek.
Ez így általánosságban igaz-e? Van-e valakinek konkrét tapasztalata erről a gépről?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#97173) Chaser válasza vndlczndr (#97171) üzenetére


Chaser
titán

elitebook sem megy örökké, csak egészen más kategória, x-es asus mellett pl egy trabant és egy s merci, az a 8560w jó árban van ám, két véglet között ott a dell 5558 újan 200-ért, minőségben és hw-ben is eléggé körözi a 8560w, kijelző kérdés, ips van e a hp-ban vagy sem, dellben ips

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97174) szabonagyur válasza vndlczndr (#97171) üzenetére


szabonagyur
félisten

És most komolyan minden évben gépet fogsz cserélni, hogy csak a hardver kell neked? Más nem számít?

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#97175) vndlczndr válasza szabonagyur (#97174) üzenetére


vndlczndr
tag

El is olvastad az előző hozzászólásomat, vagy csak megláttad a linket és írtad a magadét?
Szó sem volt arról, hogy csak a hardver számít. Azt kértem, hogy ajánljatok valami hardverileg erősebb gépet, mert a HP-t keveselltem. Ajánlottak is.

Asszem felteszem a végső kérdést:
Van-e 200k-ért normális minőségű gép legalább i3-mal meg 8/940M-mel?
G.

ex AtomNyúl

(#97176) szabonagyur válasza vndlczndr (#97175) üzenetére


szabonagyur
félisten

Minden nap beírjuk: Dell 3543 ott van, tökéletes.

ui: esélyes, hogy az otthoni modulod nem fog menni benne.

[ Szerkesztve ]

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#97177) [CS]Blade2 válasza vndlczndr (#97171) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Trabant V10-es forma1-es motorral, és a kettő nem átlagolja magát, nem lesz olyan, mint egy Mercedes utcai autó. A Trabant váza lesz a szűk keresztmetszet.
Az Asusnál is ez van, saját tapasztalatom is van a dologban. Egy korábbi hasonló gép, ahol a CPU és GPU együtt a kis közös hűtés miatt 100°C-os hőmérsékletet szobahőmérsékleten állandóan elért, és lekapcsolt.

Abban az Asusban egy 47W-os cpu és egy 50W-os GPU van, a kettő együtt annyi, mintha egy jó ideje égő 100W-os hagyományos körtét szeretnél megfogni kézzel. Amíg csak a windows fut, és egy egyszerű weblapot nézel, még nincs gond. Viszont kap egy olyan terhelést, mint egy tervező program vagy a pc-s játék, akkor pár perc után a cpu nem fogja megemelni az órajelet, mint egy Elitebook vázban, hanem csökkenteni fogja, hogy éleben tudjon maradni. Közben a ventilátora a maximumra kapcsol, és szinte fel akar szállni a gép, mint egy helikopter, okádja a meleget, de nem csak a nyíláson, hanem felfűti a billentyűt, a csukótámaszt, a HDD-t, ami a saját hőjével is alig boldogul hűtés nélkül, és a gép alját. A VGA is alapórajelen marad, ahol nem hozza azokat az adatokat, ami a teszteben van, mert ott vagy légkondival hűtötték a szobát kb 10°C-osra, vagy egy normális gépben tesztelték a GPU-t. Így olyan, mintha nem 950M-ed lenne, hanem valami belépő szintű.
Aztán a 1000GB-s HDD is egy lassú adattárolásra szánt dolog, ez is megfogja az egész gépet.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy 6 autóval akarsz egyszerre végigmenni egy szakaszon. Az Asusban van egy 8 sávos szakasz, amiből 4 sáv le van zárva, aztán megint jön egy 8 sávos, amiből 4 le van zárva, és végül leszűkül 1 sávra. Itt már libasorban tudsz csak ugye menni egyszerre 6 autóval. Az ajánlott gépben végig 6 sáv van 6 autónak.

(#97178) vndlczndr válasza szabonagyur (#97176) üzenetére


vndlczndr
tag

A Dell Inspiron 3543 nagyon szimpatikus, tehát akkor áttérek a konkrét típusra:
DELL Inspiron DI3543N2-5500-8GH1TD4BK-11
Erről mi a véleményetek?

[CS]Blade2: Az Asus még mindig csak példa a másik végletre. Átlagolás alatt egy normális anyagminőségű és hűtésű, de viszonylag erős gépet értettem, nem az Asust.

G.

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#97179) szabonagyur válasza vndlczndr (#97178) üzenetére


szabonagyur
félisten

Erről a gépről van szó lényegében, ez kell megvenni jó áron, jó boltból (nem emag és társaiból...).
Kb 200k mindenhol, OS, SSD nélkül.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#97180) vndlczndr válasza szabonagyur (#97179) üzenetére


vndlczndr
tag

Rendben, köszönöm szépen az idődet.
Remélhetőleg utolsó kérdés: Melyik boltot ajánlod?
G.

ex AtomNyúl

(#97181) szabonagyur válasza vndlczndr (#97180) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amit kinéztél is teljesen jó, nem viccből írtam, hogy 200k mindenhol, ha ugyanez sokkal olcsóbb az gyanús....

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#97182) Khelben válasza vndlczndr (#97178) üzenetére


Khelben
nagyúr

Itt kicsit olcsóbb. De azt ugye tudod, hogy ez még mindig belépő szint? Tehát ha az Elitebook a fullextrás Mercedes, akkor ez, ha nem is Trabant, de csak egy fapad Opel Corsa.

[ Szerkesztve ]

(#97183) Chaser válasza vndlczndr (#97178) üzenetére


Chaser
titán

ennek csak annyi difije van ocsmány hd tn paneles, 5558-as hw-ben gyengébb de kijelző korrekt, innentől döntsd el melyik a jobban fontos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97184) gyuszmó


gyuszmó
őstag

A fényes kijelzo mennyire gáz? Jobb kerülni?

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#97185) Chaser válasza gyuszmó (#97184) üzenetére


Chaser
titán

ha nem zavar, hogy akár szobában is kiveri a szemed nem gáz, ha igen akkor gáz:D részemről az antireflex glossy a nyerő, de azt nem dobálnak ilyen gépekbe

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97186) vndlczndr válasza Khelben (#97182) üzenetére


vndlczndr
tag

Köszönöm a linket! Tisztában vagyok vele, hogy nem azt a minőséget kapom, mint egy Elitebook-nál. Cserébe viszont jobb hardvert. Valamit valamiért, ez a kompromisszum.
Chaser: Ezt bevállalom, kültéren nem sokat lesz használva.
G.

[ Szerkesztve ]

ex AtomNyúl

(#97187) Chaser válasza vndlczndr (#97186) üzenetére


Chaser
titán

tn hd-t akárhol használsz csapnivaló, nem arról volt szó fényes vagy matt, de tény, 5558 fhd ips matt is, ez a video elég jól szemlélteti a különbséget, ha még mellette lenne egy tn kijelző csak hd felbontással, akkor látszana mit ér egy olyan, kb 5 fokos tartományban lehet szemből látni, utána torzul, fakó, életlen színek, stb

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97188) krbC


krbC
tag

Sziasztok!

Új notebook-ot szeretnék venni!

A keret 130.000 +/- 10.000

15.X legyen a méret
Win 8.1 legyen
min. 4gb ram

Internet, filmek, irodai használat.

HA lehetséges 64-128GB SSD elég és akkor nem kell HDD! / de nem muszaj az ssd /
eddig ezt választottam én: ASUS X555LA-XO183H

Köszi,
Üdv.

-gl hf-

(#97189) twice


twice
tag

Sziasztok, laptop vásárlás előtt állok és a segítségetekre lenne szükségem!
A barátom idén meg egyetemre és egy laptopra lenne szüksége, ebben kérném a segítséget.
Az összefoglaló alapján próbálok válaszolni.
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Augusztusban, mivel szeptembertől már suli van.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
110k ha valami nagyon jó van +5k-n belül akkor mehet feljebb sajnos nem.
(3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
Legtöbbképpen tanulás, filmek, net és játék is (nem új játékokat akar játszani, hanem cs:go, lol 70+ fpssel, ha lehet)
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
A fent említett játékok a legfontosabbak.Nem muszáj max felbontáson de ha már mindent le vesz low-ra akkor a 100+ fps nem ártana
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
ár/érték szempont alapján a 15-s kijelzők jönnek szóba. A többi pedig minél jobb az adott áron belül.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem sokat lesz hordozva, koli szobában lesz, néha utazna haza kb havonta, de a súly nem lényeg.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
semmi
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Gondolom ennyiért nincsen jó SSD-s gép ezért egy 500GB HDD elég+ azért 4GB RAM is lehetne ha belefér.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Nincsen
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak használt, de minimum pár hónap garival.

A válaszokat előre is köszönöm :R

(#97190) szabonagyur válasza krbC (#97188) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

Az általad felvázolt gép nem létezik vagy nem ajánlott gép.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#97191) hoffman_ válasza Khelben (#97133) üzenetére


hoffman_
nagyúr

+ kistewe

köszi szépen a válaszokat! szétnéztem közben alfánál, és vannak tök klassz gépek. csak hát ez helyben volt, tapiztam, és annyira megtetszett, ikonikus, robosztus :D

mondjuk anyámnak venném, neki meg lehet, hogy nem is tetszene. elvégre nő, ez is szempont :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#97192) Bandee2


Bandee2
tag

Sziasztok, én is segítséget kérnék :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Most
(2) A gépre szánt összeg forintban?
70ezer ft
(3) Felhasználás?
Elsősorban videó vágásra, fotószerkesztésre.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem fontos h jó legyen játékra.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A vágás miatt minél nagyobb, de ha választani kell, inkább gyorsabb legyen a kijelző "kárára".
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Viszonylag keveset.
(7) Operációs rendszer?
Windows
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
A nyers anyag miatt jó lenne legalább 500GB, és legalább 4GB ram.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények?
webkamera
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is?
Mivel újnál elég nagy kompromisszumot kellene tenni a gyorsaság kárára, inkább a használt jönne szóba.

Ez milyen lenne? [link]
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#97193) #67977536


#67977536
törölt tag

Üdv, a következő konkrétumokkal keresek.

1) Nyár végéig kéne megvennem
(2) 100-130k a keret
(3) Egyetemhez kell, ergo főleg jegyzetelés. office/multimédia
(4) Esetleg valamelyik régebbi fifa, az sem max grafon
(5) szerintem jó lenne a szabvány 15.6"
Paneltípus nem lényeg, nem azért veszem hogy gyönyörködjek benne
(6) utazás közben nem lesz használva, egyetemen igen. De ott meg gondolom van hálózat Ergo nem kell hogy akkumulátor bajnok legyen
(7) nem szükséges.
(8) 4gb ram. Inkább egy kis SSD, mint HDD, de ha HDD van benne, legfeljebb majd később kicserélem. ODD nem szükséges
(9) nincs
(10) Csak új gép jöhet szóba

Egy teljesen alap gépre lenne szükségem, játékra úgyis ottvan az asztalim.
130k-m van rá ami tudom hogy nem elég arra hogy gyors/tartós is legyen, viszont örülnék neki ha akkor legalább a tartósság megoldható lenne. Ergo hamarabb fejezzem be az egyetemet mint a laptop.
4gb ram alá nem adnék, és örülnék ha beleférne egy ssd akár a hdd kárán a keretbe. Prociból gondolom egy pentium is teljesen jó ide. Dedikált vga szükségtelen.

Bármilyen irányadó típusok?

(#97194) kistewe válasza hoffman_ (#97191) üzenetére


kistewe
tag

Szempont lehet még a felbontás, X év felett egy 14 " nyomott FHD sok lehet, valamint ha netezős mélezős gépnek kell és skype is lenne akkor esetleg egy webcamaset nézzél , hogy ő is tudjon integetni :D
nálunk a Női szempontok kimerültek abban , hogy "egy kisebbet szeretnék" a 15.6" után :D

(#97195) Khelben válasza #67977536 (#97193) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez komoly amúgy, hogy mostanában egyetemen laptopot használnak jegyzetelésre? Vagy ezt honnan szeditek?
Új gép nem lesz ennyiből, mert neked 12-13-as kijelző kellene, egy 15-öst ki se tudsz nyitni, nem fér el. Használt üzletiből kellene venned egy HP 2570p-t pl.

(#97192) Bandee2 : ennyiből egy második generációs sandys gépet talán ki lehet fogni, pl. [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#97196) QwErTy42 válasza Bandee2 (#97192) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ennyi pénzért erős kompromisszummal kapsz gépet még használtból is.
Javaslom, hogy itt nézz szét.

Amit linkeltél azt inkább ne vedd meg. (finoman fogalmaztam ám... ;) )

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#97197) szabonagyur válasza Bandee2 (#97192) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A videóvágás elég tág fogalom, de ennyi pénzből ne számíts se gyorsaságra, se nagy felbontású videóra....
A képszerkesztéshez minőségi kijelző kellene, bár ha csak játszadozol teljesen mindegy.

A kinézett gép borzalmas.

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#97198) kistewe válasza Khelben (#97195) üzenetére


kistewe
tag

Hát ja, mióta az aszaszin krííd vizsgatantárgy lett mindenkinek NASA laptop kell :DDD

#Bandee2: ha olyan szoftvert használsz amelyik ellenőrzi a minimál követelmények meglétét az indításakor és nem fér bele a keretbe amire szükség lenne akkor peh, egyébként az ajánlott gépek mind jók , maximum majd több ideig tart míg kész lesz

uff stewe

[ Szerkesztve ]

(#97199) ivana válasza Bandee2 (#97192) üzenetére


ivana
Ármester

Azt ugye tudod, hogy ez sd vágásra is harmatos és nem is lesz jobb ennnyiért. Még egy phenom ii x4 is zakatol 720p-ban is.

(#97200) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Sziasztok!

Pár napja érdeklődtem nálatok: [link] ajánlottátok is a Dell 5558-at 200k körül, illetve Asus N551 / G551-et kicsivel drágábban.

Kérdés #1: Úgy látom hardverügyileg elég hasonló a két széria, mégis mi a különbség közöttük (billentyűzetvilágításon és az N551-hez adott hangszórón kívül)?

Kérdés #2: Ha emelem az anyagi részét, kb 380-400k-ig, akkor is még az Asus-ok az ajánlottak?

Köszönöm kedves segítségeteket!

Üdv

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.