Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#8451) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#8411) üzenetére


Dhampir
félisten

Egy jó konfiguráció itt kezdődik, ilyen sosem lesz laptopban. ;)

(#8452) Mottie válasza Tikakukac (#8450) üzenetére


Mottie
őstag

A következőt tudjuk a CAD igényeiről:
Minimum: Direct3D 9
Ajánlott: Direct3D 10

Egyébként a Samsungról ami teszteket néztem/olvastam ott elég jó minőségűnek tűnt. Van ami ezt cáfolná? Illetve a Sonyról mit lehet tudni?

Eléggé be van határolva hogy mi tetszik :) Nekem a lenovok jönnek most be, de neki pl az nem tetszik, se a Fujitsu. ProBookra próbálom rábeszélni de az is csak "nem olyan nagyon csúnya" :)

Be Victorious!

(#8453) Magnum_ válasza Dhampir (#8451) üzenetére


Magnum_
nagyúr

akinek ilyen cucc kell, annak nem laptopra van szüksége :-)

I humbly and respectfully decline™

(#8454) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#8451) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ez most hogy kapcsolódik a kérdésemhez? :)

(#8455) Tikakukac válasza Mottie (#8452) üzenetére


Tikakukac
titán

Nincs velük gond, NP300 volt elég sokat ajánlva, míg ki nem ütötte a Fuji meg a Lenovo a jó helyről.

A minőség elég relatív, a Samu kijelzője mondjuk elég durván hajtogatható keresztirányban, és azért műanyagnak elég műanyag az egész.

Sony meg nagyon kevés megy, nálam szinte soha, amiket innen fél szemmel elkapok infókat nem rosszak, de a tuti Vaio-k 300k körül vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8456) premete válasza Magnum_ (#8453) üzenetére


premete
veterán

Van szüksége, mert meg kell mutatni a munkaterületen a tervet, és néha ott is kell módosítani; fullhd-s kijelző, sok ram, erős cpu mellett a 4 éves nvidia vga is elég volt a sógornak, pedig nem kispályás építész. (Archicad 12)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8457) Tsebacsi válasza Tikakukac (#8455) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Kicsit offban: Azért van kevés Sony külsős szervízben, mert alig kapni hozzá itthon fehéren alkatrészt, a gyártó és a hivatalos szervíz nem ad. Mi is e-bayen keresztül rendeltünk egy wifi-kapcsolót egyhez, mert egyszerűen nem lehetett máshol kapni :S

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#8458) Tikakukac válasza Tsebacsi (#8457) üzenetére


Tikakukac
titán

Na igen, ritka gép-->kevés alkatrész és bontás-->kevés utángyártott cucc--> szívás. De rendes napi használatban is nagyon kevés van belőle, pedig azért nem kevés emberrel futok össze.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8459) ussseal válasza Tikakukac (#8425) üzenetére


ussseal
tag

Na ezt a mailt én is megkaptam, belőlem is hasonló reakciót váltott ki. A másik kedvencem, hogy a "normális" gépeket szinte alig lehet valahol megnézni, vidéken főleg ( mondjuk úgy tudom Pesten se sokkal jobb a helyzet). Mindenhol PB-k, HP 630, Inspironok és társaik vannak kint (esetleg elvétve egy-két Samsung és Lenovo) így nem csodálom, ha a nép ezeket veszi...

(#8460) decens válasza Mottie (#8449) üzenetére


decens
tag

a samu korrekt vételnek tűnik. magam is dolgoztam ac14-gyel hasonló konfigon, és nem volt semmi drámai lassúság, szaggatás, stb.

általános közhiedelem é tévhit (!) nyomán, ha az ember kiejti a száján a CAD szót, mindenki révületbe esik és nvidia quadrokat meg 600ezer colos képrnyőket vízionál, pedig a mindennapi tervezésben egy i5 konfig, 4gb rammal és egy középszintű gpu-val untig elég. ez tapasztalat.
nyilván az aktív 3ds-hez és rendereléshez sovánka, de az már túlmutat a cad-es tervezés keretein, az már inkább látványtervezés, semmint cad munka.

szóval szerintem a samsung jó választás lesz. az archicad-eknek már verziók óta nem nőtt számottevően a hardver étvágya, sőt a 15-ös mintha kicsit fickósabb is lenne, mint az elődei.

(#8461) Gergosz2 válasza Gergosz2 (#8431) üzenetére


Gergosz2
veterán

erre senki? (#8431)

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8462) Tikakukac válasza Gergosz2 (#8461) üzenetére


Tikakukac
titán

Írtam már neked, vagyis kérdeztem, hogy mire használnád?

decens: Infósoknak is ezt szoktam mondani, messze nem kell oda sem akkora konfig amiket ők akarnak venni. De inkább CAD-re rákérdezek, mert amiket építész haverom szokott csinálni az lehet, hogy kéri a vasat, igaz, ő asztalin tolja. De egy megerősítés mindig jól jön.

Extra okosság: gondolom itt páran nyomkodták azt az Acer billentyűzetet aminek a teteje piszok vékony és alig van belső, benyomható része. A még nem szigetes változat. Na egy szobatársamnak ma meglett a 6. gomb is, ami kiesett vagy eltört, egy másik pedig most keres billzetet, mert fullosra meghalt az övé is. Gari persze nincs, mert az Acer az fasza, elég az 1 év. Szívás.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8463) Borote válasza Gergosz2 (#8461) üzenetére


Borote
addikt

Ha játékra is szeretnéd használni, akkor Lenovo G580, ha nem, akkor Fujitsu A531, A532, vagy használt piacon lehet nagyon jó gépeket kifogni ennyiért, akár EliteBook-ot két év garanciával!

Rá kell kérdezni, hogy mennyi garancia van még erre, mert pazar kis gép :)

[ Szerkesztve ]

(#8464) Gergosz2 válasza Tikakukac (#8462) üzenetére


Gergosz2
veterán

sorry nem láttam :B

Apámnak kéne az alábbi célokra:
netezés, videóvágás ,műszakirajz/tervező progik futtatására, szövegszerkesztésre.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8465) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#8454) üzenetére


Dhampir
félisten

Digitális gémkapoccsal. :P

Meg fog sülni a Quadro a Word processortól, és akkor máris romlik a látványvilág. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8466) Tikakukac válasza Gergosz2 (#8464) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha az előttem lévő gépre van gari (nem kérdeztem rá, most nem kell senkinek, de a hirdetést figyeltem már) akkor az mocsokjó vétel, amiket belinkeltél kb. olyan ehhez képest, mint az ember vontatta kordé egy zsíros Lexushoz képest. A Lexus pedig az Elitebook megfelelője.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8467) Иван


Иван
őstag

Na, a tegnap kora este megrendelt HP-mra ma reggel hívtak laptopszalonból, hogy akkor péntekre hozná a futár. Rendesek voltak, udvarias volt a fickó, gratulált nekem meg minden.

Amint itt lesz, beszámolok róla, bár elnézve itt pár embert sok újat nem mondok majd... :N

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#8468) Gergosz2 válasza Tikakukac (#8466) üzenetére


Gergosz2
veterán

újat akarok mindenképp.

De nem kell jobb gép mert úgysem használja ki.
Me

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8469) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#8465) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Pedig a válasz elég egyszerű lett volna, azért szebb, mert egyszerűen sokkal jobb benne a kijelző....:)

(#8470) Magnum_ válasza premete (#8456) üzenetére


Magnum_
nagyúr

befogom a pofám egy életre :R :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#8471) Magnum_ válasza Tikakukac (#8455) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Vaio T 240k, jóvan? ;]

I humbly and respectfully decline™

(#8472) Tikakukac válasza Gergosz2 (#8468) üzenetére


Tikakukac
titán

Borote mondta akkor az alternatívákat, jobbat én sem tudok újakból.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8473) Gergosz2 válasza Tikakukac (#8472) üzenetére


Gergosz2
veterán

rendben az még belefér!
Kösz a segítséget! :R

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#8474) Tikakukac válasza Magnum_ (#8471) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha bejött, akkor módosíthatok az álláspontomon, leviszem a keretet akkor 240k-ra :)

Gergosz2: Szívesen.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8475) Bagira01 válasza Иван (#8467) üzenetére


Bagira01
veterán

Én is tegnap este szántam magam rá a g580-as lenovora, ma reggel 9 körül hívtak, hogy ma érkezik belőle és még a héten megkapom. Most néztem az emailcímem és ott már írták, hogy holnap hozza a futár :DDD

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#8476) MaxxDamage válasza Bagira01 (#8475) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:C :K
Grat hozzá és használd ki minden tulajdonságát ! :D

Én tegnap meg Ma is konzultáltam a Laptopszalon munkatársaival, és a Szerviz-vezető is azt mondta, hogy az Y580-ba nyugodtan lehet cserélni HDD-t (5400 -ról 7200 -ra)
A garancia megmarad... :Y :C :K

Ennyivel is "okosabb" lettem, hivatalos eladó-i forrásból ! :)

Már csak az a probléma, hogy találjak 1 jó / megfelelő 7200rpm-es HDD-t :DD

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8477) B-L-A-C-K válasza MaxxDamage (#8476) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Vinyót, memóriát mindig is lehetett cserélni gari vesztés nélkül...:) Ha itt megkérdezted volna, nem kellett volna 2 napot "konzultálnod"...

(#8478) MonRo


MonRo
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy jól gondolom-e?
Notebookot keresek az alábbi igényekre: játék kizárva, 70%-ban internet, a többi szöveg és táblázat szerkesztés, filmnézés és zenehallgatás. Fontos a jó billentyűzet!
Megbízható és tartós gép legyen.

Ezt néztem ki:
[link]

Vagy inkább ebben az árban egy G580GH, A531?

Jól döntök, ha a HP-t veszem?

Köszi előre is!

(#8479) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#8469) üzenetére


Dhampir
félisten

Típust nem írtál. :U
Most Alfánál 1680x1050-es felbontású gép is van 55+ három nulláért, elég olcsón. ;)

(#8480) Borote válasza MonRo (#8478) üzenetére


Borote
addikt

Ha nem zavar, hogy a processzor nem túl izmos (amit mondtál, arra szerintem simán elég), akkor egy nagyon ó kis gép!
A processzort pedig erősen testre lehet szabni, mivel szabadon állíthatóak a szorzók és a feszültség értékek K10stat-tal!

(#8481) B-L-A-C-K válasza Dhampir (#8479) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Enyém is eladó lesz pár hét múlva, jó kis garis Elitebook 8530W...Sajnos kapok cégest, és ez felesleges lesz. A sajnos-t azért írom mert annak 5x szarabb képbe lesz (Latitude E5520) mint ennek, de feleslegesen nem állhat benne a pénz, ugye azt amit meg kapok nem adhatom el...

Ja és még ráadásul vettem hozzá nemrég egy gyári vacsi új 8 cellás aksit, aminek az új ára ~20K körül van, szóval nagyon jó jár majd aki megkaparintja... :K

[ Szerkesztve ]

(#8482) MonRo válasza Borote (#8480) üzenetére


MonRo
tag

Köszönöm a gyors választ! :DD
Ez a processzor testre szabhatóság az mit jelent? A gyöngébbek kedvéért? :U

(#8483) ussseal


ussseal
tag

Valaki korábban linkelte ezt a Vostro-t, nekem eléggé elírásgyanús a dolog, de ha nem, egész korrekt vételnek tűnik.

Btw, ma majdnem kitértem a hitemből, amikor egy ismerős megkért, hogy segítsek neki gépet keresni kamatmentes hitelre. Kinézte ezt a fantaszikus K szériás Asust az edigitálnál, utána jött részemről a szokásos helyreigazítás, majd ajánlottam neki egy G580-as Lenovot vagy 4545s-es probookot. Az Asus szerinte sokkal masszívabb mint a Lenovo, a HP-ról pedig azt mondta, hogy beszünteti a laptopgyártást, sőt a régi gépek garanciális javítását is! :W :W
Ezután rájöttem, hogy felesleg erőltetni a dolgot, legyen boldog az Asussal...

(#8484) Dhampir válasza B-L-A-C-K (#8481) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem semmi. :K

Kíváncsiak leszünk az árára.

(#8485) Dhampir válasza ussseal (#8483) üzenetére


Dhampir
félisten

Linux van hozzá, az is csökkenthette az árát, na meg a sééép színe is. :)

Bocsánat, elfelejtettem használni az előző hsz-nél a szerkesztés gombot! :(((

[ Szerkesztve ]

(#8486) ussseal válasza Dhampir (#8485) üzenetére


ussseal
tag

Közben belegondoltam, ez a konfig a Vostro kasznijában eléggé fűthet, nem tudom, van-e valakinek tapasztalata ezzel a párosítással.
A szín meg ízlés kérdése, szerintem is ronda, de át lehet festetni, hogyha valakit nagyon zavar.

(#8487) Tikakukac válasza ussseal (#8486) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem esküszöm meg rá, de mintha mondták volna, hogy a durvább felszereltségű Vostrok fűtenek keményen, valahol itt a topikban. De ennek nézzetek utána.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8488) bob011 válasza Dhampir (#8485) üzenetére


bob011
tag

Viszont ugyanerre a kódra sehol nem találtam full hd-t csak a hd-t.

Létezik full hd kijelzővel pirosban, de más a kód is.

(#8489) MaxxDamage válasza B-L-A-C-K (#8477) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Már kérdeztem itt is, de gondoltam eladói / szervizi részleget is megkérdem a 100% biztosság érdekében, és köszönöm neked is a megfelelő választ, mert te írtad, hogy lehet minden gond nélkül, de én említettem, hogy a Lenovo -t nem ismerem, mert sosem volt :D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8490) B-L-A-C-K válasza MaxxDamage (#8489) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

;)

Amúgy én egy SSD-t löknék bele Msata-t a rendes mellé, vagy egy sima SSD a vinyó helyett, csak pislognál majd mennyi különbség van SSD, és sima HDD között. Viszont 5400/7200-es HDD között nem lesz sok különbség már előre elárulom.

[ Szerkesztve ]

(#8491) Borote válasza MonRo (#8482) üzenetére


Borote
addikt

Szabadon állíthatod a feszültségértékeket, azaz belőheted, hogy mi az a legalacsonyabb feszültségérték, ami mellett még stabil a processzor. Ez egyrészt azért jó, mert csökkent a fogyasztáson, másrészt a hőtermelést is erősen visszafogja (20%-kal visszavett feszültség 36%-kal csökkenti a fogyasztást és hőtermelést, mert négyzetes az összefüggés).
Illetve a szorzót is tetszőlegesen állíthatod, azaz ha akksiról megy a gép, nagyon alacsony szorzót és feszültséget állíthatsz be, hogy keveset fogyasszon, ha pedig a teljesítmény a lényeg, akkor a szorzót (ezzel együtt az órajelet) is emelheted ahogy kedved tartja, és mellé a feszültséggel is babrálhatsz, hogy a melegedés se szálljon el. (Nem mint ha ennek a ProBooknak nem lenne jó a hűtése ;) )

Minderre a K10stat való. Ezzel együtt egész élhető processzor lehet egy A4-es is, annak ellenére, hogy nem túlzottan erős.

(#8492) MaxxDamage válasza B-L-A-C-K (#8490) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt tudom, hogy HDD és SSD mint ég és föld....
A különbség csak ENNYI :DD

Lehet körbenézek 1 7200-as és SSD tesztet :C :)

Lehet megfogadom tanácsod (sőt biztos) és azt teszem, hogy HDD-t meghagyom és majd kicserélem, ha lehet kapni (minimum) 500GB os kiszerelésben és megfelelő áron, ha kell 1-2 évet várok vele addig eldöcög a gyári HDD benne (750GB vagy 1TB -os) és addig nem dobok ki több pénzt erre a célra na meg a HDD is használva van legalább :D

Arról nem is beszélve, hogy a 7200rpm -es HDD milyen szép árba is van ilyen 500GB feletti....
Meg nem a gagyi hanem minőségi, (minimum Seagate ami kéne)

Kár, hogy nincs jó kis Quantum mint régen, azok voltak a jó HDD-k a maguk idejében (PC-be)

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8493) rizso válasza MaxxDamage (#8492) üzenetére


rizso
addikt

Béna vagyok ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#8494) rizso válasza MaxxDamage (#8492) üzenetére


rizso
addikt

Miért nem egy ilyet veszel ? :) Sima 7200 és 5400RPM HDD között nincs nagy különbség - legalábbis a hétköznapi életben eddig nem vettem észre egyszer sem...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#8495) MaxxDamage válasza rizso (#8494) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen ez egy szép darab, de csak pénzkidobásnak tartom (most) a 300k HUF melett :D

Bőven megfelel az eredeti HDD is ami a gépezetbe van... majd eljön annakis az ideje, hogy lecserélem SSD-re a HDD-t :D :K

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8496) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali

Laptop vásárlás előtt vagyok.

Elsősorban játékra lenne használva, netezésre és filmnézésre.

Eddig ezt néztem:
Acer Aspire V3 551G-84508G75

Mi a véleményetek róla? Mennyire jó ez proci? Mert igazából nem ismerem annyira (az asztalikat igen), vga elég a komolyabb játékokhoz is?

Más: Valamelyik nap fent volt egy Lenovo Z580, 1TB-os vinyóval, 640M vga-val i5-s procival 8gb ram-al 190k-ért, de ilyen hasonlót se találok. Ha valaki esetleg tudna ebben az árban kérem küld el a linket privibe.

Más laptop is lehet, de lényeg: minőségi, játékra alkalmas legyen, 190k körül lehetőleg Oprendszer nélkül.

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

(#8497) Borote válasza FuRiONight (#8496) üzenetére


Borote
addikt

A GT640M-es Lenovo külföldi volt.
A processzor teljesen rendben van, Trinity A8-as, a benne lévő IGP össze tud dolgozni a GPU-val. Azt viszont nem tudom, hogy a Trinity esetében milyen a DG támogatottsága.
Magát a gépet pedig 170k-ért nem venném meg egy év garanciával.
Ha a DG-t nem nézzük, akkor a Lenovo G580 is kb ennyire alkalmas játékokra, csak 130k-ba kerül, több garancia van rá alapból, és mondjuk nem Lenovo :P

Ha ez a hardver kell, akkor én inkább vennék Z585-t, egy kicsit drágábban, de annyiért játékra már ott van az Y570 is.
Persze ha működik a DG rendesen, akkor elég erős ez az összeállítás is!

Én egyelőre eléggé bizalmatlan vagyok az Acerekkel kapcsolatban.

(#8498) FuRiONight válasza Borote (#8497) üzenetére


FuRiONight
őstag

Laptop terén jobban bizok intel+nvidia párosban. Később mennyire lennék hátrányba egy i3-al i5-höz képest?

Szóval ami kéne:
-i3/i5
-8gb ram
-nvidia 630m 2gb
-legalább 500gb-os merevlemez
-2év garival 190k körül

(#8499) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

300 körül miféle legalább 17"-os laptopot érdemes vásárolni? Lehetőleg minél korszerűbb és megbízható legyen, ugyanis munkára kell. Autodesk Inventor és társai futnának rajta leginkább.

(#8500) Zoli0726 válasza FuRiONight (#8496) üzenetére


Zoli0726
aktív tag

Szerintem ezért az árért ez egy igen jó ajánlat, már ami a hardvert illeti. A 7670 kb a gt540 szintjén van, de kérdéses, hogy menni fog-e a dual graphics vagy nem. Mindenesetre a mai játékok, közepes grafikával biztosan elmennek majd rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.