Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#8951) Siriusb válasza premete (#8950) üzenetére


Siriusb
veterán

Azért backup-nál, nagyobb mennyiségű adat mozgatásánál nem rossz az az USB3.

(#8952) Seraph 16 válasza runner 125 (#8820) üzenetére


Seraph 16
őstag

Hát van itthon forrasztó ón is meg forrasztópisztoly is, és nem félek használni :D
Mégis egy kis iróniát érzek a válaszodban, tehát akkor nem egyszerű a helyzet... :U

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#8953) g@bo válasza Siriusb (#8951) üzenetére


g@bo
nagyúr

nekem van egy usb3 dokkolóm az asztali gépből maradt vinyóknak, hát, usb3 kell és kész...
ég és föld arhiválni - adatot mozgatni.

(#8954) premete válasza g@bo (#8953) üzenetére


premete
veterán

Nem hiszem, hogy az usb3 gyorsabb lenne a sata-nál. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8955) M3xx


M3xx
tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok (gondolom meglepő eme fórumban), csak Dell jöhet szóba. Ki is néztem 1-2 példányt, kérdésem a következő lenne:

*(nem tudom lehet-e webshopot linkelni de most fogok)

[link]

[link]

Tehát lényegében, megér-e ez az i7-es proci kis HDD és memória "hiányt" cserébe? Néztem Vidi karikat és procikat "ranglistán", de nem tudom ez a valóságban mennyit fed le.

Válaszokat előre is köszi! Üdv!

(#8956) premete válasza M3xx (#8955) üzenetére


premete
veterán

Ezek az Inspirinok sajnos nem olyanok, mint mondjuk a1520-as volt anno, nem ajánlottak, főleg az i7-es nem, kivéve, ha rezsóként használnád. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8957) runner 125 válasza M3xx (#8955) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ha, jót akarsz magadnak, akkor ezeket az Inspiron-okat elfelejteted. Melegednek, pláne i7-tel, kopik a házuk, hullámzik a billentyűzet, recseg ropog az egész ház. Tényleg nem ajánlott.
Úgyhogy, a Dell consumer gépeit felejtsd el.

Mire fogod használni? Mire kell az i7?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8958) M3xx


M3xx
tag

Uhh hát ez lehangoló, 4 éve Inspiron 1525-ösöm van, ezért szeretnék Dell-t. Billentyűzete mintha új lenne, semmi kopás, akksi 1 hónapja adta meg magát először, addig bírta, amit új korában is. Igaz ezt játékra nem tudtam használni, 0 vidi karija miatt. Egyébként általános cad-re, néha játékra is kellene gép, ezért nézek kicsit "bikábbat". A keret max 200, és nagyon Dell... :( :)

(#8959) premete válasza M3xx (#8958) üzenetére


premete
veterán

Várj egy kicsit, lassan lesz Dell Latitude 6x30-as ennyiért, azzal szerintem jobban jársz és gép lesz 4 év múlva is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8960) M3xx


M3xx
tag

A lényeg, hogy Intel HD kilőve, kell mellé egy nvidia vagy ati kari.
És az új Inspiron n5520as? Hardverre hasonló áron gyengébbnek látom, tapasztalatot még nem nagyon olvastam róla.

(#8961) AxBattler válasza Krike (#8948) üzenetére


AxBattler
félisten

Olvasd végig légyszíves az egész hirdetést, és az első hozzászólást is. Köszönöm.

Nem állítottam, hogy a 640M, és a HD4000 egymáshoz közeli teljesítménnyel rendelkezne (mivel nincsenek egy súlycsoportban), de az utóbbi elég lehet CAD programokhoz (olvass vissza) - ezért említettem az i5-ös A532-őt.

Persze, ha van pénz dögivel, akkor ott az Y580-as...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8962) M3xx


M3xx
tag

Ja igen, és jó shopot tudtok ajánlani? iPon-t ismerem jó árban és megbízhatóságban.

(#8963) premete válasza M3xx (#8960) üzenetére


premete
veterán

Szóval nincs rezsód. :)
Egyébként a javaslatomban szereplő Intel HD erősebb, mint sok ati/nvidia. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8964) runner 125 válasza M3xx (#8958) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nézz akkor Vostro-t. Bár, ez piros, de egy mailt megér, hátha van más színben is ez a konfig.

Vagy; ProBook.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8965) MaxxDamage válasza M3xx (#8962) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A Laptopszalon -t tudom ajánlani.

Remek ár / érték arány , megbízható gyors remek feltételek ! :C

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8966) Nerd


Nerd
aktív tag

A Lenovo IdeaPad G580GH-nek a procija gyengenek tunik a tesztek alapjan.

A videokartya nem fontos: film, bongeszo, IDE (Netbeans) fut nalam a legtobbet, jatszani nem szoktam (jelenlegi desktopban is egy 8600GT van)

A celom egy minosegi vaz, a hutes fel ev mulva ne kezdjen el uvolteni... (regen Asus A3-as szerianal nagyon megszivtam ezzel...)

Es fontos lenne az "idotallosag".

Ezekrol mi a velemenyetek?:

[Toshiba_Satellite_C855-12Z]

[Toshiba_Satellite_L850]

Esetleg a G580GH-nak cserelheto processora van? Mert az sokat szepitene rajta...

(#8967) Bagira01


Bagira01
veterán

Akinek g580-a van meg tudná nézni, hogy a bal oldalt a touchpad mellet a matricánál a smart fan ikon környékén recseg-e megnyomásra a ház?

Hirdetéseim: http://goo.gl/TfNH1d

(#8968) ussseal válasza Nerd (#8966) üzenetére


ussseal
tag

"Minőségi váz... időtállóság"

Ha nem kell a GPU teljesítmény, akkor egy Probook 4530s-sel járnál talán legjobban.

(#8969) ceripapa válasza Nerd (#8966) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Mit jelent számodra hogy cserélhető ? :D Minden proci cserélhető, ebbe a socketbe és vázba max a 3612qm-s i7-s fér bele, tdp, hőmérséklet és socket alapján. Cserélni körülményes és nem tudom a lenovo megcsinálná -e neked .

[ Szerkesztve ]

(#8970) Nerd válasza ceripapa (#8969) üzenetére


Nerd
aktív tag

> Mit jelent számodra hogy cserélhető ?

konnyen ki tudom cserelni, mint az asztali gepben... egyes laptopoknal ez lehetseges. De mivel nem talaltam semmit a neten valoszinuleg nem lehetseges. Ha mondjuk kesobb olcson i5-os mobil procit tudtnek belerakni, akkor boldogabb lennek...

Ahogy nezem a Intel Pentium B960 -as proci, a regebbi mobil core duok csucsa lehet, de egy kozepes i3 mar elveri... Nekem olyan "beragadt keszlet" feelingje van...

[ Szerkesztve ]

(#8971) ceripapa válasza Nerd (#8970) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Nem az a lényeg minek néz ki , olyan erős kb kicsit tulozva mint egy 2310m . Viszont a B940 és B950-hez képest annyi a különbség hogy ez már ivy bridge-n van, valamennyivel gyorsabb a proci is ( chipkészlete a hm76 asszem, így belemennek a 3. generációs procik :])

[ Szerkesztve ]

(#8972) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Ismerősőm notebook vásárlása előtt áll.
A kredit 100e ft.
Facebook,képnézegetés netezés ez minden amire használva lenne.
(50évesnek lesz tehát nem fog se autocad-ezni se lövöldözni rajta) :)
Válaszokat előre is köszönöm!

(#8973) M3xx


M3xx
tag

Még egy kérdés ami segítene két processzor közötti vitában ( i5 2450M vs i7 2670QM).
Adott mindkettőnél NVIDIA GeForce GT 525 kari, tehát pl. játéknál korlátozott a vid kari teljesítménye, szóval gondolom nem használna ki az i5 tudásától többet, ha van 4 mag. Vagy rosszul gondolom? Illetve melegedéssel kapcsolatban, egy hűtőpad mennyit segítene a rezsó feelingen?

(#8974) Gooffancs válasza M3xx (#8973) üzenetére


Gooffancs
tag

Ha melegszendvicssütő kell, jó az i7...

A mai gépeknél a GPU a leggyengébb pont, van néhány játék, ami jobban kihasználja a procit, de akkor is csak 3-5 FPS-t nyersz. G580-ban meg felesleges a proci cseréje, mert ha már kevés lesz az a proci, akkor a GPU is. 2 évig lesz versenyképes a hardver, bele kell törődni, ebből él meg az ipar...

(#8975) M3xx válasza Gooffancs (#8974) üzenetére


M3xx
tag

Nemár, hogy ennyire rossz a helyzet.... :S Nem tudom elképzelni egy Dell-ről...

(#8976) Vasinger! válasza M3xx (#8975) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nekem a tavalyi osztályomban volt 4 ilyen laptop, az egyik "csak" i5-ös volt. Hát tény, hogy fűtöttek, de igazából csak akkor ha játszottak vele, tehát szinte mindig, mert csak játékra vették igazán.

De hát valamit valamiért. Ha nagy teljesítmény kell akkor azt vagy viszonylag olcsón, fűtve, vagy jóval drágábban, nem ennyire melegedve...

Egyébként laptop hűtőt is vettek hozzá ha jól tudom jó páran.

Amit nagyon nem értettem ebben a notiban, hogy ha nem volt hálózatra dugva, akkor nem lehetett bekapcsolni a dedikált VGA-t. Ez azért szerintem eléggé gáz...

(#8977) AxBattler válasza Gooffancs (#8974) üzenetére


AxBattler
félisten

"2 évig lesz versenyképes a hardver, bele kell törődni, ebből él meg az ipar..."
Igen, emiatt maradok ezentúl az integrált megoldásoknál, a cégek meg bekaphassák a nagylábujjamat!

(#8973) M3xx
Talán érdemes lenne megvárnod a Trinity-s gépeket, vagy egy Ivy-t választanod. Alkalmi játékra szerintem ezek jók lennének.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8978) btudos


btudos
veterán

Urak, sose volt még Asus gép a birtokomban, de most elgondolkodtam egynek a beszerzésén. Mik a tapasztalatok az Asus szervizéről? Eddig elég ellentmondásos információim vannak....

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#8979) brumi1024 válasza spyduck (#8926) üzenetére


brumi1024
veterán

Jó a teszt amúgy, a kommentelő meg troll. Annyit tennék hozzá, hogy van jobbklikk: alapból ha két ujjad van a touchpaden és úgy kattintasz(lenyomod, pöccintesz, ahogy be van állítva), vagy be lehet állítani a jobb vagy bal alsó sarkot jobbklikknek(mint windowson).

[ Szerkesztve ]

(#8980) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Mi a véleményetek egy Ivy Bridge-es, 1600*900-as kijelzős, nVidia NVS 5100-as Dell Latitude E6430-ról?

kb. 220-230-ba fájna.

Ezek a gépek nem melegednek már úgy mint az Inspironok? Tovább USB 3-as csatlakozó bővítőkártyát hol és mennyiért lehetne hozzá szerezni?

(#8981) Huroq válasza Bagira01 (#8967) üzenetére


Huroq
senior tag

Hát én most gőzerővel végig nyomkodtam többször is és nálam nem recseg.

(#8982) AxBattler válasza Vasinger! (#8980) üzenetére


AxBattler
félisten

Az, hogy ennyiért ajándék! Sima HD4000-es ár. :K

Nem melegszik számottevően: TESZT

Egyébként a hivatalos oldal szerint van rajta usb3, a bővítőkártya meg kb. 4k.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8983) O$zkł


O$zkł
aktív tag

Sziasztok
Latopot szeretnek vasarolni ami hordozhato (<15") kb 2kg
Es leginkabb netezes filmezes programozas dokumentum szerkesztesre hasznalnam, ja es legyen jol osszerakva, igenyes kulsovel
Az ar pedig 300k alatt
Ti mit ajanlanatok? Elore is kosz a segitseget

[ Szerkesztve ]

"Be the change you want to see in the world"

(#8984) btudos válasza O$zkł (#8983) üzenetére


btudos
veterán

Mondjuk ezt?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#8985) MaxxDamage válasza btudos (#8978) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Én ajánlani tudom!
Nekem volt (most tesó használja Netre) (5 éves már a gép kb.) Asus F5SL és a Noti terhelve volt rendesen... Ha elötte ültem wow/net ment rajta, ha aludtam Torrent :D
A lényeg:
1 év (folyamatos müködés melett) csak 1 problémám akadt a gépezettél, a ventije recsegett. Felhívtam az MO-i szervízt és ők futárt küldtek érte ami elvitte és javítás után vissza is hozta. (ingyen, mert garis volt még)
ha jól emlékszem max. 1 hét volt az átfutási ideje.
Legközelebb megint 1 év letelte után küldtem szervízbe ugyanezzel a problémával, de a szervíz bevizsgálta és szükségesnek találta a venti melett a dvd-író és a kijelző cseréjét is (nem felelt meg az ISO szabványnak a tesztek alapján - természetesen gari idő alatt ezek is ingyen voltak! Csupán 1 valamit nem tudtam az istenért sem kicseréltetni az a touchpad burkolata volt amelyről a festék lekopott... (ez a gép mükődését nem befolyásolta)
A gépet a mai napig összesen 2x küldtem szervízbe tökéletesen mükődik! Ajánlani tudom az Asus Notit!

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8986) runner 125 válasza btudos (#8978) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az Asus X, K szériája kifejezetten kerülendő típus, és a szervizre is volt már jó néhány panasz. Első sorban nem ezeket szoktuk javasolni.

Mire szeretnéd használni és mennyi a max. rászánt keret?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8987) g@bo


g@bo
nagyúr

urak

tudtok ivy bridge cpu + hd 4000 kombival ajánlott márkák közül 150k /200k alatt.../ körüli gépet?

(#8988) O$zkł válasza btudos (#8984) üzenetére


O$zkł
aktív tag

Nem rossz, de annyira nem jonnek be a t-s thinkpadek
Mas tipp esetleg ?

"Be the change you want to see in the world"

(#8989) premete válasza O$zkł (#8983) üzenetére


premete
veterán

Dell Latitude E6320?

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#8990) D013 válasza premete (#8989) üzenetére


D013
aktív tag

Egy gyors kérdésem van csak: Várható a jövőben izmos AMD procival szerelt notebook? Gondolok itt az FX szériára...

(#8991) g@bo válasza D013 (#8990) üzenetére


g@bo
nagyúr

" izmos AMD proci " olyan van? :U izmos intel van, mondjuk fogyaszt is.

(#8992) AxBattler válasza D013 (#8990) üzenetére


AxBattler
félisten

A10-es Trinity-t eddig csak Acer-ben, és Pavilion-G6-ban láttam, de majd jön más gyártótól is.

Más. Egy-két újdonságot most vettem csak észre:
Lenovo Z585 - nem aprózták el: A8-4500M, HD 7670M, 1TB...
Lenovo E335 - hordozósnak ennél jobb nem is kéne...

A HP Probook 6475B viszont továbbra is etalon nálam, csak kívül esik a keretemen.

Ilyet viszont azonnal vennék... csak nem Acer-ben. Miért nem csinál hasonlót a Lenovo, vagy a Toshiba? :(
Pontosabban csinál a HP, de a G6-os Pavilionok minősége még mindig nem az a hűdejó...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8993) t72killer válasza D013 (#8990) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Olyan AMD mobilproci tudtommal nincs, ami teljesítményben akár csak megközelíteni tudna pl egy i7-2670QM-et... Amit eddig láttam, az mind trinity-s megoldás, amik még az i5-től is 30-50% lemaradásban vannak CPU-erőt tekintve. Sajnos az árakon nem igazán látni ezt a "kedvezményt".

SzVSz a nyerő páros: intel CPU+AMD vagy nvidia grafika.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8994) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Ajánlom figyelmetekbe Ezt a tesztet / bemutatót ! :C :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#8995) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

17"-os notebookot keresek Internetezésre. Fontos szempont a megbízhatóság és minél jobb anyaghasználat. Elő-telepített Windows nem feltétel. Milyen márkákat és típusokat érdemes választani? Ha lehet nem szeretnék 170k fölé menni.
Erről mik a vélemények? /3év gari talán jelent már valamit?/
DELL Inspiron N7110 Fekete DI7110I-2330M-2GH32D6BKS

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#8996) Bellavita21 válasza Borote (#8801) üzenetére


Bellavita21
csendes tag

Miben különbözik a netbook és a notebook egyáltalán?
Én azért szeretem a normál méretű kijelzőket....
Mekkora legyen a memória, frekvencia, proci legyen benne? Még mi a fontos választási szempont?

(#8997) AxBattler válasza The.Bali (#8995) üzenetére


AxBattler
félisten

Lenovo G780, vagy...
ugyanaz erősebb procival, és nagyobb HDD-vel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8998) Krike válasza AxBattler (#8992) üzenetére


Krike
aktív tag

Az az Acer, amit linkeltél, sajnos a nagyker bakija, aki elkezdte árusítani :( 6520G van benne csak, ami az APU-ba integrált :(

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

(#8999) AxBattler válasza Krike (#8998) üzenetére


AxBattler
félisten

Igazad van, de amúgy is azt hittem, hogy csak igp van benne. Hirtelen a HD6480G-re asszociáltam... :D

ITT viszont már jól írják.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9000) Krike


Krike
aktív tag

Amúgy AMD Llanok/Trinity-k teljesen jók átlag felhasználásra, és messze nem melegednek úgy, mint az Intel csodái :)

A lélek Isten üzlete, enyém az Ember

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.