Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#951) C0d3r válasza TcK-BOY* (#950) üzenetére


C0d3r
addikt

Én nem tudom, mire alapozta gyenesmartin ezen válaszát, de az adatlapomon látható gépet 100k-ból vettem még tavaly márciusban, ami azért VGA-ban legalább erősebb (forintgyengülés ide vagy oda, 120-ért még most is ennél jobbat lehet kapni...).
Továbbá a leírás nekem nem mond semmit, de ha a kollégának sikerült kiolvasnia a tápegység típusát, ossza meg velem is.

Csak előre összetákolt gépek jöhetnek szóba? Nincs lehetőség adott árlistából válogatni?

[ Szerkesztve ]

(#952) ocsi19


ocsi19
senior tag

Sziasztok!

~ 1 éve cseréltem le az asztali gépemet egy laptopra és most nagyon elgondolkodtam rajta, hogy visszaváltok, mert nem használom ki a laptop mobilitását.

Egy erős közép kategóriát szeretnék megcélozni, akár LGA775ös foglalat és DDR2-es ramok is szóba jöhetnek. Játékra is használnám a gépet lehetőség szerint.
A monitor felbontása ~ HD-ra várható.
Szeretnék - akár használt, de - minőségi alkatrészekből összeállítani gépet.
A keret amit szánok rá, az 100.000.- - monitor nélkül -.
Monitornál érdemes LED-eset venni vagy elég az LCD is?

Ami biztos:
- 2x2GB ram
- nem kell nagy vinyó, max. 500GB
- léghűtés
- Intel chipes alaplap
- Intel proci

Előre is köszi a segítséget!

üdv.: ocsi

(#953) pohár válasza C0d3r (#951) üzenetére


pohár
félisten

a nagyobb boltokban is kapható hitelre konfig, nem értem miért nem úgy veszi :U

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#954) freelanced válasza pohár (#953) üzenetére


freelanced
addikt

Hali. Segítségeteket szeretném kérni! Hol vegyek gépet/alkatrészt Pest megyében lakom illetve mi jönne ki kb 165 ezer forintból. Játékra szeretném használni, boltok komplett konfigok is érdeklenek!
Köszi

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#955) #98593280 válasza freelanced (#954) üzenetére


#98593280
törölt tag

A pcoutlet.hu.n nagyon jó kész konfigok vannak:)

(#956) vond válasza ocsi19 (#952) üzenetére


vond
MODERÁTOR

- LGA775-öt felejtsd el... Kifutó platform... Inkább LGA1155
- RAM-ból inkább egy 4 gigás modul a fejleszthetőség miatt (amúgy meg max. 1-2%-kal lenne gyorsabb a Dual Channel)
- A LED nem az LCD-vel áll szemben, hanem a CCFL-lel (a háttérvilágítás típusa)... Nem is egy fogalomtípusba tartoznak... Egyébként nem lesz tőle szebb a kép, max. kicsit kevesebbet fogyaszt, és jobban leszabályozható a fénysűrűség (ez sem általános)...

LAP: ASROCK H61M-GS (új) ~ 14k
CPU: Intel Pentium G620 (új) ~ 16k
RAM: Kingmax vagy Kingston 4GB DDR3 1333MHz (új) ~ 6k
HDD: használt 320/500GB ~12k
ODD: NEC AD-7260/80 (új) ~ 5k
TÁP: Chieftec CTG400 (új) ~10k
(alsótápos házhoz kelleni fog CPU tápkábel hosszabbító)
HÁZ: egyelőre valami kicsit is szellőző, használt darab ~2k
Összesen: ~65k

Így maradna VGA-ra kb. 35 ezer... A G620-szal kb. egy HD6770-et, vagy GTS450-et tudnál kihajtani, de ez így elég kompromisszumos lesz FullHD játékra (bár csak HD-t írtál) :)

FullHD-ra CPU-ból kellene egy i3-2100/2120, VGA-ból megy egy HD6850, vagy GTX460...

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#957) volvoguy


volvoguy
addikt

Üdv! Épp a "milyen alaplap legyen" dilemma előtt állok...

2 típus között vacilálok:
- MSI H67MA-E35 [link] 21.000Ft
- Asrock H61M-U3S3 [link] 19-20.000Ft

Ahogy látom ennek a topiknak a "sztárlapja" az U3S3, de mitől ilyen jó?

Am másik is ajánlották, és igazából ami miatt az MSI is szóba jött (természetesen szintén a Sata3/USB3.0 miatt) az hogy talán kicsit "rendezettebb" az elrendezése...kinézetre is adunk:P

Szerintetek?

Asus P8H67, Core i3 2120 (3,3Ghz), RAM 2x4GB 1333Mhz, Sapphire HD6850 1GB, 500GB Seagate Sata3, Sharkoon Vaya + BenQ G2020HD 20" - Nexus S 4.0.3

(#958) balpis válasza volvoguy (#957) üzenetére


balpis
őstag

Azért jó, mert ebben az árban ilyen felszereltséggel nincs más, és jó rajta az USB3 (AsMedia), ellentétben a legtöbb olcsóbb Asrock lappal. De 19-20-ért már nem feltétlenül "best by" Az 17 körül mondható el róla. (Pesten most is van jópár helyen 17k alatt).
Ha a különbség valóban csak 1-2k, akkor jó lehet az MSI, mert arra elvileg 3 év a garancia (szemben az Asrock 2-vel) és jobb helyen van - az igaz, csak egyetlen - PCI slotja. (messzebb a VGA-tól)

"kinézetre is adunk" - azt hiszem, ezt már többen tudjuk rólad :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#959) kovab93


kovab93
csendes tag

Üdv
Nekem olyan problémám lenne, hogy a következő gépben kéne RAMot cserélni:
-Asus P7P55D PRO
-Core i5 750 @3GHz
-MSI R6950 Twin Frozr III 2GB
-2x2GB Kingston DDR3/1333MHz/CL9
ennyi infó szerintem elég a bővítéshez. A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e 4x4GBot venni, vagy elég 2x4GB. Az utóbbi mellett az szól, hogy később könnyen lehet bővíteni, ha mégis lenne rá szükség, de mivel 3D tervezésre is használom (játék mellett), lehet-e szükségem már most 16GB memóriára? A másik dolog, hogy ez a konfig tud-e kezelni ennyi memóriát hatékonyan (itt érzésem szerint a proci a legszűkebb keresztmetszet).
A segítséget előre is köszönöm.

(#960) bluemirage válasza kovab93 (#959) üzenetére


bluemirage
őstag

1., 2x4GB elég. A 3D tervezéshez is. Véleményem szerint nem vennél észre különbséget 4x4GB-val és ki sem használnád.
2., Ha mégis van pénzed +2x4GB-ra, akkor az költsd inkább SSD-re. Azt észrevennéd...
3., A 3D-s munkákat írtál.... időnként nézz majd utána, hogy az általad használd programok aktuális verziói támogatják-e a CUDA-t. Tervező munkára Nvidia kártyát szoktak használni....
A CUDA nemrég lett nyíltabb... így további, gyors terjedése várható.

Megj.: most még viszonylag könnyen el tudnád passzolni a 2x2GB-odat. Most még van rá kereslet, de később nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#961) odipapa


odipapa
senior tag

OFF:

A hardverapróba más sem tud belépni, hogy kezelje a saját hirdetéseit.

(#962) Jim-Y válasza odipapa (#961) üzenetére


Jim-Y
veterán

Fejlesztés folyik, így elképzelhető, hogy sok minden nem fog működni egy ideig..

(#963) Pingvin1985


Pingvin1985
tag

Sziasztok!

Netezéshez (néha netes cod2, modern warfare1) szeretnék összerakni konfigot egy ismerősnek.
Erre gondoltam:
lap: Asrock H61M-GS
proci: Intel Celeron G530
RAM: Kingmax 2GB DDR3 1333MHz
Hdd: használt sata 2
Odd, ház (felső tápos cooler master) van.
Táp: eredetileg Chicony Hiprot szerettem volna venni, de olvastam ,hogy újabban már azok is megbízhatatlan belsővel készülnek. Utána Chieftec-iARENA GPA-400S8-at néztem, de a tápos topikban ezt sem javasolják. Helyette tudnátok ajánlani valamit, ami a legolcsóbb, de már a megbízható kategóriába tartozik?
A gép 1366*768-as felbontású monitorra lenne kötve. Egyenlőre még diszkrét vga nélkül. Nem tudom, hogy a proci HD grafikus magja megbírkózik-e a fent említett játékokkal, ha nem, akkor később megy bele valami használt VGA.
Ha valami nem klappol a konfigban, akkor nyugodtan javítsatok ki.
Esetleg tudnék még használtan 775-ös lapot, procit szerezni. A lap integrált X4500-al rendelkezik, de nem találtam semmi adatot arról, hogy milyen a teljesítménye a G530 grafikájához képest. Ha erre tudna nekem valaki válasz adni, azt is megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#964) Alextras


Alextras
csendes tag

Üdv!

Számítógép építés terén abszolút kezdő vagyok ezért barátoktól ismerősöktől kért infok alapján nagyjából sikerült összepakolászni egy gépet és kíváncsi vagyok a véleményetekre, de ha más configot ajánlotok azt is nagyon szívesen veszem. ( a keret 150.000 - 160.000 Ft)

Winyó már van 1.5 Tb Samsung
Ram: KINGSTON 8192MB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3K2/8G (14.000 Ft)
Proci: AMD Phenom II X6 1055T 2.8GHz AM3 Processzor (45.000 Ft)
Videokártya: GIGABYTE GV-N560OC-1GI GTX560Ti 1GB GDDR5 PCIE (70.000 Ft)
Alaplap: GA-MA770T-UD3 (24.000)

A táp hozzá ami még muzsikál a mostani alatt remélem elég lesz ehhez a konfighoz: HIPRO 400 W

Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket (ui: ha valami bődületes baromságot írtam ismét megemlíteném, hogy ezen a téren elég kezdő vagyok)

Üdvözlettel: Alex

(#965) Laonda


Laonda
csendes tag

Sziasztok!

Egy megerősítést szeretnék kérni tőletek egy konfigra:

ASRock H61M/U3S3
Intel Pentium G620 2.60GHz Box
Kingmax DDR3 1333MHz 4GB
NEC AD-7280S 24x Fekete
Asus TA-B71
Hipro 350W HPE 350W
Arctic F8 2db

Használati terület:Netezés,Torrentezés és HD film nézése Full HD TV-n!

Ha bármi észrevétel van szívesen fogadom :DD

(#966) bluemirage válasza Alextras (#964) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem írtad, hogy mire kell (lsd első hsz.)
Így látatlanba, emiatt a 45e Ft-os X6 nem biztos, hogy nyerő lesz, emiatt a 1600-as RAM is megkérdőjelezhetővé válhat.
A 170W-os GTX560 Ti + 125W TDP az 1055T-re 300W-os névleges terhelés a 12V-os ágon... ez sem kevés.

A 6 magos X6 egyébként nem is túl bölcs döntés játékhoz... de majd megmondod, hogy mire kell...

:)

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#967) pepusos válasza Laonda (#965) üzenetére


pepusos
senior tag

Szerintem elég lett volna ha csak a netezést és a filmnézést írod. :P

(#968) Alextras válasza Alextras (#964) üzenetére


Alextras
csendes tag

Elnézést valóban kimaradt mire is kell a config...

Netezés, filmezés, cod modernwarfare 2, wot, crysis

Mezei pc felhasználónak :) szívesen veszek javaslatokat ez csak össze lett dobálva nem értek túlzottan hozzá.

(#969) bluemirage válasza Alextras (#968) üzenetére


bluemirage
őstag

X6 helyett 160-170-es kerettel

LAP: Asrock H61M/U3S3 ~19eFt
CPU: Intel I5-2300 BOX ~46eFt
RAM: 8GB Kingmax DDR3 1333MHz ~11 eFt
SSD: SILICON POWER 32GB SATA 2,5" E20 ~ 17k
Táp: a mostani is jó, de az opcióba írt 170W-os vidkártya miatt cseréje indokolt lehet. lsd tápos topic
HDD: van
Ez eddig : kb. 93 k

VGA: az GTX 560 Ti GDR5-os 70k javasolt a VGA topic felkeresése
Egyébként erős és jó kártya játékhoz!

X6 1055T helyett mindenképpen ez lenne jó... és ez vinné az elkövetkező 1-2 év játékait is.
Az Win7 64bit mehet a 32GB-os SSD-re, a többi finomságra pedig ott a HDD

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#970) Alextras válasza bluemirage (#969) üzenetére


Alextras
csendes tag

Nagyon köszönöm a hozzászólást, nekifogok kicsit olvasgatni :)

(#971) dracoo25


dracoo25
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék összedobni egy jó kis gamer PC-t. 300.000Ft-ot szánok rá kb., viszont már rég fejlesztettem gépet, szóval kéne pár tipp milyen konfigot érdemes venni.

Monitor, egér meg billentyűzet nem kell.

Előre is köszi!

(#972) MacTavish


MacTavish
tag

Sziasztok, BÚÉK mindenkinek! :)

Én is most tervezem gamer PC beszerzését, viszont sajnos annyit sem értek az asztali gépekhez, mint csirke az ábécéhez. :/
A keret "szűkös", mert egy (lehetőleg full HD) monitort is be kéne suvasztani és így kihozni max 270 körül. (5 éves noti halódik, ő lesz cserélve PC-re.)

Amit eddig olvastam és okosodtam: asrock alaplapok jók, i5 v i7 a phenom ii x6 helyett, ssd+hdd kombó.
Tehát ha valaki tudna segíteni egy viszonylag erős, jövőre nézve is versenyképes konfig összeállításában, azt nagyon megköszönném! :)
Amiben gondolkodom kb-re:
i5, GTX560 (1 v 2 GB DDR5), 8GB DDR3 (1333 v 1600, ami belefér), Corsair GS600-as, v 700-as táp, amelyiket igényli, egy SSD+HDD kombó jól jönne...
hálózati, alaplapi, hűtéses dolgokhoz, házakhoz nem értek még ennyit sem...

Minden helpet megköszönnék!!
Mac

(#973) bluemirage válasza MacTavish (#972) üzenetére


bluemirage
őstag

"Amit eddig olvastam és okosodtam: asrock alaplapok jók..."
Ár/érték arányban a legjobbak közé tartozik, viszonylag kevés velük a gond. De ugyanúgy nem terjed, mint a Kia Ceed. Mindkettőnek komoly -és eddig nem javított- hibája a rászitázott felirat.
Az ASUS még jobb és persze drágább is.
A Gigabyte lapok nagy darabszámban fogynak (úgy mint a Codegen és Mtech tápok) :) De hol a venti vezérlést rontják el (egyel korább inteles lapok) vagy éppen nem működő USB3 chipset kerül rá. Szóval alkotnak...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#974) MacTavish válasza bluemirage (#973) üzenetére


MacTavish
tag

:))
Köszönöm, plusz infó sosem árt, okosodni jó dolog. :)
(Viszont téll csak bólogatni tudok rá, mert halvány lila gőzöm sincs az alaplapokhoz... :F)

[ Szerkesztve ]

(#975) freelanced


freelanced
addikt

Segítsetek! Játékra kéne gép 165 a keret kb. összeraknátok nekem párat? Illetve hol érdemes venni gépet/ alkatrészt? Pest megyei vagyok.
Esetleg ez megér 165 ezret?

www.pcbolt.eu/spd/corei5_12/Gamer_PC_Corei5_4_magos_CPU

köszi

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#976) fogirobi válasza MacTavish (#972) üzenetére


fogirobi
senior tag

Én most raktam össze egy gépet 3 hete, itt segítettek nekem az összeállításában, igaz egy kicsit variáltam rajta, de nem sokat! Én teljesen meg vagyok vele elégedve, tökéletesen működik az összes új játék fut rajta max grafikán Full HD-ban: BF3, Modern Warfare 3, Crysis 2! Annyi a különbség az elvárásaiddal szemben, hogy az enyémben nincs SSD! De azért leírom milyen gép és mi mennyi volt:

LAP: ASROCK H61M/U3S3 17400 Ft
CPU: Intel Core i5-2500 3.3GHz Socket 1155 52500 Ft
RAM: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 4800 Ft
VGA: ASUS ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 PCIE 66100 Ft
HDD: 250GB SATAII 7200rpm aprórol 11000 Ft
HÁZ: CoolerMaster Elite 335 Midi Tower 9300 Ft
TÁP: CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM 12900 Ft
COOLER: Cooler Master Hyper TX3 6000 Ft
ODD: Pioneer Sata 4900 Ft
MONITOR: Samsung S24A300BZ 24” LED Monitor 50000 Ft

Össz: 234900 Ft

Remélem tudtam segíteni! :)

[ Szerkesztve ]

(#977) freelanced válasza freelanced (#975) üzenetére


freelanced
addikt

A kártya helyett (Radeon HD 6850) venni egy 6870 et csakmert 5000 a különbség. Illetve az i5 2300 helyett megéri 2400 at rakni bele? A táp jó egynek?
köszi

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#978) MacTavish válasza fogirobi (#976) üzenetére


MacTavish
tag

Szia! :) Köszönöm, kicsit közelített. :)
( Nem sértés, vagy hasonló, félre ne érts, de még azért megvárnék egy "szakit" is! ;) )

Az árak kicsit szerintem emelkedtek azóta (ipon-on hanyattvágós árak lettek 2012-re!), nem nagyon vágom, hol érdemes az alkatrészeket beszerezni... :/

[ Szerkesztve ]

(#979) lancellott


lancellott
tag

Sziasztok! Nem találtam megfelelő fórumot a kérdésemre, vagy igen nagy eséllyel rossz helyen keresgéltem.. Engem az érdekelne, hogy a processzor-vga-memória párosítást mi szerint lehetne belőni... Mivel tudtommal a gép a leglassabb alkatrészének a sebességével megy...

saját tapasztalatom miatt érdekelne a téma, mert van 2db 285GTX-em, és utólag kiderült, hogy egy core2 duo-s E8400-as proci még az egyiket sem hajtja ki teljesen nemhogy a 2 db-ot...

Tehát engem számszerű adatok érdekelnek, hogy egy adott processzorhoz milyen sebességű processzor illik, és egy adott VGA-t milyen sebességű Processzor+memória páros tud kihajtani..

Tehát ha jól értelmezem, akkor hiába teszek be egy 2000MHZ-es memóriamodult a gépbe, ha azt csak 1000MHZ-en működteti a processzor.. igazábó ezekkel az arányokkal nem vagyok tisztéban..

Pl a processzor mondjuk 4GHZ-es sebességen milyen sebességű memóriákat igényel..
És mondjuk 2db 285GTX erőlködés nélküli kihajtásához milyen processzor + memória páros kellene..

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#980) gyenesmartin válasza C0d3r (#951) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ipon gépösszerakóba raktam egy pár gépet össze. Ott még ezek is 120K-ba kerültek nálam valamiért. Régebben raktam már hasonló erejűt, de az csak 70 volt.
ASUS PH8H61 M Le
intel g850
4gb ram
Hd5670 512mb ddr5
asus dvd író
asus ház
fsp hexa 400
meg egy 500gb-os merevlemez.

Igen de az a 6750-es biztos ddr3-as. Az viszont nagyon lelassítja ezt a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#981) fogirobi válasza MacTavish (#978) üzenetére


fogirobi
senior tag

Most hogy mondod tényleg eléggé megváltoztak!
Csak amit megnéztem a Proci 4k-val drágább a VGA pedig 5k-val, már ha az enyémet nézzük! :((

(#982) pohár válasza MacTavish (#978) üzenetére


pohár
félisten

amit ő írt az egész jó, csak a procit kell kicserélni 2500K-ra, az alaplapot egy Z68-s chipsetűre, a monitorból pedig Dell U2312 lesz a nyerő :K

és még lehet pénzed is marad a 270e-ből, esetleg abból lehet fordítani erősebb VGA-ra (főleg ha aprón veszed a konfigot, akkor szerintem egy 6950 is bele fog férni)

lancellott... 2db 285-öshöz 2600K-t vennék, megcibálnám rendesen 4,5GHz környékére, tennék alá 8GB ramot (1333MHz vagy 1600MHz mindegy, de kb egy árban vannak, de csak 1333MHz-ig profitál a SB platform, berakhatsz 2000MHz-es ramot is, ugyanolyan gyors lesz a gép mint az 1333-okkal)

na meg most régi 775-ös platformod van, így alaplapot is kell venned

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#983) MacTavish válasza pohár (#982) üzenetére


MacTavish
tag

Thx! :)
Az alaplapokhoz minimálisan sem értek, (és most tényleg brutálisan fog hangzani, de a chipset szóról is előbb ugrik be a sós rágcsa), szóval, ha egy kicsit jobban ki tudnál segíteni, nagyon megköszönném! :D
Aprón vett konfig alatt azt érted, hogy a hardveraprón körbesasolok az alkatrészek iránt (csak ÚJ jöhet szóba) és ahol a legolcsóbb, onnan összevadászom, majd összehajigálom a házba?
:))
(Bocsi, téll nagyon amatőr vagyok PC-téren.)

(#984) lancellott válasza pohár (#982) üzenetére


lancellott
tag

Elvileg i7-es configban gondolkodom egy ideje
remélem meg is tudom venni idén.. Az alap kérdésemre is tudnál válaszolni?
Hogy viszonyul egy proci egy memóriához, és honnan lehet tudni mekkora proci és memória páros használ ki egy erősebb VGA-t?

Ne higgy olyan élőlénynek, amelyik 5 napig vérzik, de nem döglik meg!!!

(#985) fogirobi válasza pohár (#982) üzenetére


fogirobi
senior tag

Nem tudom miért jobb a Z68-as alaplap! Jóval drágább mint a H61! És sztem nem lesz vele előrébb! A 2500K-t is akkor érdemes ha húzni akarja, ha nem sztem az is felesleges! A monitorral egyet értek, mert valamivel jobb, de annyira érezhető különbség sztem nincs, amiért kidobjon többet egy monitorra! A másik, hogy én aprón nem raknék össze konfigot, csak a vinyót venném onnan! :D A boltban megkapja rá a 2-3 év garanciát, aprórol meg megveszi vakon, én biztos nem vállalnám!

(#986) MacTavish válasza fogirobi (#985) üzenetére


MacTavish
tag

Mindenképpen ÚJ, garis alkatrészekben gondolkozom. :) Még akár a több boltból összevadászott, egyénileg összeépített gép (én rakom otthon össze) is szóba jöhet. (Talán nem lehet annyira vészes, elvégre mérnök volnék, ha rá van írva mit hova, akkor nem lehet elqrni talán.)

(#987) pohár válasza fogirobi (#985) üzenetére


pohár
félisten

szerinted én miért írtam hogy húzza a procit? azért ajánlottam Z-s chipsetet, és 2500K-t, de ha nem kell neki a H chipset előnye, akkor vegyen P-t, sokkal nem fog különbözni :N

azért egy Samsung TN panel és egy Dell IPS panel közt nem látni a különbséget, háááát... :U :D
én se azokra gondoltam aprón akik 1-2 dolgot árulnak, hülye azért nem vagyok...

lancellott... alaplapból majd ajánl valaki valamit, én most nem vagyok otthon teljesen az árak/felszereltség terén, és melyik lappal van esetleg több baj, stbstb...
a memóriavezérlést a processzorba épített memóriavezérlő végzi, Sandy Bridge-nél 1333MHz az, ami felett nincs semmi plusz haszna a gyorsabb memóriának

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#988) fogirobi válasza pohár (#987) üzenetére


fogirobi
senior tag

De azért is írtam, hogy felesleges kidobnia több pénzt a húzható procira, meg az alaplapra, mert írta is, hogy mennyire nem ért hozzá! Innentől felesleges olyanra kidobnia pénzt amit nem fog kihasználni!

(#989) freelanced


freelanced
addikt

Nekem senki se tud segiteni? :S

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#990) dracoo25


dracoo25
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék összedobni egy jó kis gamer PC-t. 300.000Ft-ot szánok rá kb., viszont már rég fejlesztettem gépet, szóval kéne pár tipp milyen konfigot érdemes venni.

Monitor, egér meg billentyűzet nem kell.

Előre is köszi!

(#991) tvse1995 válasza freelanced (#989) üzenetére


tvse1995
senior tag

Hello,
LAP: ASROCK s1155 H61M-U3S3-B3 HDMI USB3 ~ 18k
CPU: Intel Core i5-2300 2800 MHz 6MB LGA1155 Box ~ 46eFt
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT ~ 9k
HDD: SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ ~ 23k
VGA: VTX3D VX6850 1GBD5-DH PCIE ~ 42k
ODD: SONY SATA AD-7280S-0B OEM Fekete ~ 5k
TÁP: CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W OEM ~ 10k
HÁZ: NZXT SOURCE 210 ~ 13k
Összesen: ~ 166k

Egy 4pin-es hosszabbítókábelt venned kell majd!

Ha olcsóbb házzal is beéred akkor választhatod mondjuk a Sharkoon Vaya-t.
Ha merevlemezből hajlandó lennél használtat venni akkor azzal elég sokat tudnál spórolni úgy körülbelül 10k lenne csak egy 500Gb-os. Így beleférne a jobb ház és esetleg a 6870 is. :K

Szerk.: Azt amit linkeltél semmiképpen ne vedd meg! Ipari hulladék táp, ismeretlen alaplap...

[ Szerkesztve ]

(#992) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok havernak kellene egy gépet összedobni (olcsóház, táp, proci, ram, memória, merevlemez, ebből egy kicsi is elég neki) egyelőre költséghatékonyság miatt lehet beleraknánk a régi 9600GT-jét, de ha még kijönne egy ettől jöbb a büdzséből akkor az is kéne. Főleg egyetemi munkára, filmezésre, netezésre használná, de a játékokat se veti meg, főleg cod4 és újabb társai, BF sorozat, az nem baj ha nem max grafikán mennek, csak az fps szám ne legyen a béka segge alatt. A keret olyan 90-95e lenne rá. Mind1, hogy AMD vagy INTEL,amelyik jobban kijön.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#993) freelanced válasza tvse1995 (#991) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv!
[link]
Ebben MSI alaplap van az nem annyira nevenincs. A tápot meg lecserélem mert a gépet ott rakják össze bármit lehet rajta változtatni.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#994) GribMate válasza Pingvin1985 (#963) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szia!

Régi LGA775-ös platformba nem érdemes beruházni, mert elavult és nehezen fejleszthető, többet fogyaszt, jobban melegszik -> hangosabb.
Nem rossz az irány, amin elindultál, de adj egy árat, hogy mennyiben gondolkozol és kapsz ajánlatot. :K

A CoD2 / CoD4 nem mai játékok, gépigényük sem túl nagy és a felbontásod sem, ezért valószínűleg elmennének a HD Graphicssal (G530), de nem maximum grafikai részletességgel és bőven nem százon felüli FPS-sekkel (valamint újabb játékokra nem alkalmas), szóval lehet jobban járnál egy használt / olcsóbb VGA-val később.

(#995) GribMate válasza Alextras (#964) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szia!

LAP: ASRock H61M/U3S3 ~18.000 Ft
CPU: Intel Core i5-2300 ~48.000 Ft
RAM: Kingmax DDR3 1333MHz 4GB ~6.000 Ft
VGA: Sapphire HD6950 1GB GDDR5 11188-09-20G ~65.000 Ft
SSD: Kingston 64GB V-Series V100 SV100S2/64G ~24.000 Ft
TÁP: Chieftec CTG-500-80PB OEM ~13.000 Ft

Összesen: ~164.000 Ft

Ha sok a 4.000 Ft-os túllépés, akkor a HD6950 helyett:
VGA: Asus EAH6870 DC/2DI2S/1GD5 - HD6870 1GB ~55.000 Ft

A Phenom II X6-nál sokkal jobb CPU, erős és megbízható táp, ami elbírja a rendszert (Hipro 400W azért nem tennék már i5+6950/6870 alá), gyors SSD a rendszernek és a progiknak, játékoknak elég 4GB, megbízható RAM.
Házad van (azt te sem írtál)? Milyen?

(#965) Laonda:
Megerősítve, kivétel a táp:
TÁP: FSP 350-60APN ~10.000 Ft
A Chiconykat mostanában már megbízhatatlan kínai belsővel is szerelik, ne vedd meg. :(

[ Szerkesztve ]

(#996) GribMate válasza dracoo25 (#990) üzenetére


GribMate
aktív tag

Ne legyél türelmetlen, majd kapsz ajánlatot. ;)
Olvasd el az első hsz-t és az alapján kérd.
Pl.: Csak játékra fogod használni ("gamer")? Milyen a monitorod és mekkora a felbontása?

(#997) tvse1995 válasza ooooobi (#992) üzenetére


tvse1995
senior tag

Hello,
LAP: ASROCK H61M-GS ~ 14k
CPU: INTEL Celeron G540 2.50GHz 1155 BOX ~ 14k
RAM: Kingmax DDR3 1333MHz 4GB ~ 5k
HDD: hardverapróról egy jó állapotú használt 320gb körüli ~ 8k
VGA: MSI R6770-MD1GD5 1GB GDDR5 PCIE ~ 30k
ODD: SONY SATA AD-7280S-0B OEM Fekete ~ 5k
TÁP: CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W OEM ~ 10k
HÁZ: Sharkoon Vaya ~ 8k
CLR: Arctic Cooling F12 ~ 1k

Összesen: ~ 95k

Ezen kívül kell majd egy 4pin-es tápkábel hosszabbító!

Ezzel így már el lehet játszogatni az újabb játékokkal is kisebb felbontáson viszonylag jó beállításokkal.
Merevlemezt lehetetlen újonnan venni ebbe a konfigba mert ma 20k-nál kezdődik. :(

[ Szerkesztve ]

(#998) GribMate válasza MacTavish (#972) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szia!

LAP: ASRock H61M/U3S3 ~18.000 Ft
CPU: Intel Core i5-2400 ~50.000 Ft
RAM: Kingmax 8GB 1333MHz DDR3 Dual Kit ~11.000 Ft
VGA: Sapphire HD6950 1GB GDDR5 11188-09-20G ~65.000 Ft
HDD: Apróról ~10.000 Ft
SSD: Kingston 64GB V-Series V100 SV100S2/64G ~24.000 Ft
ODD: NEC AD-7280S Fekete ~5.000 Ft
TÁP: Chieftec CTG-500-80PB OEM ~13.000 Ft
HÁZ: Sharkoon T9 Value ~16.000 Ft
Monitor: Dell U2312HM ~58.000 Ft

Összesen: ~270.000 Ft

Nagyon erős 4 magos CPU (nem tuningolható, mert nem szükséges és írtad is, hogy nem értesz a gépekhez ennyire, tuning nélkül is évekig ki fog szolgálni :K), bőven elég 8GB RAM, jó VGA, ami az ajánlott monitort kihajtja a legújabb játékokkal is maximum felbontáson. Megfelelően szellőző ház, amiből van nem világítós (fekete) és világítósabb (piros, zöld, fehér), ahogy neked tetszik kb. egy árban. A táp elég erős, SSD a rendszer és programok gyorsítására. A monitor pedig kiváló minőségű IPS paneles Full HD felbontású LED-es 23"-on.
Egyedül a merevlemezt ajánlanám, hogy apróról vedd meg SATA2-eset, amin még van garancia és hibátlan állapotban van (160-500GB), mert még magasak az árak és nem éri meg újonnan megvenni, idővel cseréled, ha (remélhetőleg) lejjebb megy.

[ Szerkesztve ]

(#999) freelanced


freelanced
addikt

Hali. Van ebben valami kivetnivaló?

Alaplap GIGABYTE GA-H61M-DS2 1 db 14.225 Ft
Processzor INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX 1 db 47.103 Ft
Memória KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 1 db 5.969 Ft
Videókártya VTX3D VX6870 1GBD5-2DHV2 PCIE + Dirt 3 1 db 50.737 Ft
Merevlemez SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ 1 db 23.813 Ft
Optikai egység NEC AD-7260S Fekete 1 db 4.890 Ft
Ház ASUS TA-721 1 db 5.957 Ft
Táp CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W 1 db 13.259 Ft
Összesen: 165.952 Ft (130.671 Ft + áfa)

Illetve változtassak valamin? Szerintetek gyenge az alaplap?
Üdv!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#1000) tvse1995 válasza freelanced (#999) üzenetére


tvse1995
senior tag

A giga s1155-ös lapjai annyira nem ajánlottak, helyette inkább ebben az árban egy ASROCK H61M-GS.
A ház nem valami jó szellőzésű. Helyette két ezerrel drágábban van Sharkoon Vaya. Szerintem ennyit megér.
Többi OK.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.