Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#401) horush válasza 010203 (#399) üzenetére


horush
addikt

Én pár hete kaptam ezt az ajánlatot, szerintem eléggé jó vétel volt (foxconn táppal), sajnos nem aktuális már, de arra kb. jó, hogy tudd, nagyjából mi éri meg :)

[ Szerkesztve ]

(#402) 010203 válasza horush (#401) üzenetére


010203
tag

Sajnos ilyen ajánlatokat nem látok Aprón. P4-esre gondoltam én is, csak miből kellene "lealkudni", hogy ne menjen nagyon a teljesítmény rovására. Ram? Videókártya? Merevlemez?

(#403) tvse1995 válasza 010203 (#402) üzenetére


tvse1995
senior tag

15 ezerért van több p4-es 1gb ram-os gép is jelenleg aprón.
A tápra mindenképpen kérdezz rá!

(#404) Khelben


Khelben
nagyúr

Üdv!

Komolyabb grafikai, elsősorban photoshop-os munkára kellene egy ismerősnek gép. Mást nem is csinálna rajta, max internet, esetleg filmnézés. Játék kizárva. Nem ismerem a photoshop-ot, úgyhogy hirtelen felindulásból ezt állítottam össze neki. Kell valamit javítani?

INTEL Core i3-2100 3.10GHz 1155 BOX
ASROCK H67M B3
KINGSTON 8192MB HyperX Blu DDR3 1333MHz CL9 KIT KHX1333C9D3B1K2/8G
FSP FSP400-60APN
MODE COM LOGIC B21
KINGSTON 64GB SATA2 2,5" SSDNow V100 SV100S2/64G
SAMSUNG 1000GB F3 7200rpm 32MB SATA2 HD103SJ
DELL U2412M
NEC AD-7280S Fekete OEM

(#405) tvse1995 válasza Khelben (#404) üzenetére


tvse1995
senior tag

Elég, jó összeállítás. Egy két megjegyzés:
- a kis i3 lehet, hogy kevés lesz. érdemes lehet spórolni egy i5-re
- h67-es lap csak akkor kell ha tervezi a ram bővítést 16Gb-ra. viszont ez a lap ebben az esetben se jó mert csak 2 ram slot van rajra. inkább egy ASROCK H61M/U3S3-t ajánlanék
- bordás ram felesleges, csak akkor vegyen azt ha kicsi az árkülönbség
- házban elég rossz a szellőzés viszont ez a gép alig melegszik szóval akár maradhat is
- újonnan nem vennék most hdd-t. használtam 10k-val is olcsóbb lehet

Ha megfogadod amiket írtam majdnem ugyan ennyiből kijöhetsz i5-el is. :K

[ Szerkesztve ]

(#406) userxy válasza Khelben (#404) üzenetére


userxy
őstag

Mennyi összeget szán rá és mekkora a monitora felbontása ?

(#407) tvse1995 válasza userxy (#406) üzenetére


tvse1995
senior tag

Ez a kérdés csak így olvasás nélkül megy ? ;]
Csak mert írta, hogy nem lesz játék ergo teljesen mindegy a monitor felbontása... Meg amúgy is ott van, hogy milyen monitort készül venni. :U

(#408) userxy válasza tvse1995 (#407) üzenetére


userxy
őstag

Pfejj ne köss..... :D
Este van és mást is csinálok közbe.
Amugy Tudtommal a PS-nek van gpu támogatása is. Aki komolyabban foglalkozik vele annak sztem nem hátrány.
De igaz lényegében egy erős proci minimum 8 Gb ram és egy SSD ami kell hozzá.

(#409) balpis válasza Becket88 (#369) üzenetére


balpis
őstag

Hogy meddig lenne elég? Ezt ha meg tudnám mondani, akkor valószínűleg a lottószámokat is :)
De a mai játékok közel fullon elmennének rajta. azaz kompromisszumokkal 2-3 évig, gondolom.

A ház kivételével az iponon is meglenne. Én a szgepalkatreszen néztem most, épp a ház miatt.

Amit a #391-ben írtál, az nagyon jó lenne. Csak az a baj vele, hogy ma a HDD-t nem számítva is kb. 25k-val lenne drágább. Ezzel a HDD-vel meg már majd 50k-val :(

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#410) balpis válasza dragonfx (#385) üzenetére


balpis
őstag

Egy komolyabb (2 slotos) VGA mellé ebbe az alaplapba már nem tennék PCI-os hangkártyát, nem tenne jót a hűtésének...
Hogy a konkrét kártyád menne-e win7 alatt, nem tudom. Utána kell nézni a gyártó oldalán pontos típusszámmal vagy fórumokban. Nekem sajna két régi PCI-os kártyám is van (TV tuner - aminek az eggyel korábbi és egyel későbbi verziója is támogatott, csak pont az enyém nem... és egy scsi csatoló) ami nem megy win7 alatt, ezért is kellett XP-t is felraknom a gépemre.

Ha kell jól használható PCI port, akkor USB3-as lapon (de etron csipes, am nem tuti, hogy mindnenel jól működik) a H67M-GE jöhet szóba. ha nem kell USB3, akkor H61DE3 jó lehet.

Persze, egy 15k-s dedikált VGA már jóval erősebb az igp-nél. Az max. 1280*1024-es felbontásra jó régebbi játékokhoz.

Hogy a win7 ghostolható-e? Én soha semmit nem ghostoltam még...
(vagyis mentést csináltam 2-3-szor XP-ről de végül sose kellett visszaraknom :)
Felteszem, hogy igen. google mit mond? Ez a 3. találat.

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#411) userxy válasza userxy (#408) üzenetére


userxy
őstag

(#408) userxy

Pfejj ne köss.....
Este van és mást is csinálok közbe.
Amugy Tudtommal a PS-nek van gpu támogatása is. Aki komolyabban foglalkozik vele annak sztem nem hátrány.
De igaz lényegében egy erős proci minimum 8 Gb ram és egy SSD ami kell hozzá.

Kicsit utána érdeklődtem.

itt a válasz
Ez alapján akkor ahogy elsőre is jól gondoltam.
HA vki munkaszerűen használja annak nem elég egy integrált szutyok.

(#407) tvse1995

Helytálló volt a kérdésem :D a keret fgv-ben a proci ram SSD rovására ne menjen de ha keret engedi akkor igenis kell bele vga.

[ Szerkesztve ]

(#412) tvse1995 válasza userxy (#411) üzenetére


tvse1995
senior tag

A felbontás ebben az esetben se számít csak a cuda magok száma, amiből meg minél több annál jobb. :P

(#413) Ivy.4.Ever


Ivy.4.Ever
őstag

Sziasztok!
Áldásotokat kérném az alábbi konfira :R

ASROCK H61M-S
INTEL Core i3-2120 1155
KINGSTON 4GB KHX1333C9D3B1/4G
VTX3D VX6850
SAMSUNG 320 GB HD322GJ
SAMSUNG SH-S222AB
SHARKOON MS120 +Coolink Swif 2920
CHIEFTEC CTG-400

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#414) C0d3r válasza tvse1995 (#412) üzenetére


C0d3r
addikt

És vegyük hozzá, hogy itt nem alaplapra integrált vga-król van szó, hanem már igen erős CPU-ba integrált GPU-król. Nem véletlenül nyomul annyira AMD az APU-val. Vagy ott az Intel QuickSync cucca, amiből nem az integrált szutyok konklúziót vonhatjuk le. :)

(#415) Khelben válasza tvse1995 (#412) üzenetére


Khelben
nagyúr

Cuda csak nvidianal van, ugye? Tehat azt mondjatok, hogy ha kijon, akkor kell bele egy nvidia vga es egy i5?

(#416) tvse1995 válasza Khelben (#415) üzenetére


tvse1995
senior tag

Igen csak nvidia karikban van és igen ha van rá pénz akkor i5 plusz nvidia kari lesz a legjobb.
Mondj egy összeget és összerakunk valamit. :)

(#417) Khelben válasza tvse1995 (#416) üzenetére


Khelben
nagyúr

Amit en neztem, az 140k monitor nelkul, maradjunk e korul.

(#418) tvse1995 válasza Khelben (#417) üzenetére


tvse1995
senior tag

140-ből vga nélkül lehet kihozni i5-tel.
LAP: ASROCK s1155 H61M-U3S3-B3 HDMI USB3 ~ 17k
CPU: INTEL Core i5-2300 2.80GHz 1155 BOX ~ 46k
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT ~ 9k
HDD:
SSD: Kingston SATA2 2.5" 64GB SSDNow V100 ~ 25k
VGA:
ODD: SONY SATA AD-7280S-0B OEM Fekete ~ 5k
TÁP: CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W OEM ~ 10k
HÁZ: Sharkoon Vaya ~ 8k

Összesen: ~ 120k

Így még marad 20k a keretből viszont nincs hdd. Nem tudom mekkora helyre van szüksége de most újonnan biztosan nem vennék hdd-t. Aprón 15k ért vannak 1tb-os samsungok és ezzel még a kereten belül is vagyunk. ha az új alkatrészekhez ragaszkodsz akkor 10k-val több lesz.

Őszintén nem tudom, hogy melyik a legolcsóbb vga ami már érdemben besegít a grafikai munkákba de szerintem minimum 20k-s kategória. Ez viszont csak gyengébb processzorral férne bele. De szerintem nem éri meg mert többet számít a plusz két mag mint egy cuda-s vga.

Szóval ha ennyi a keret akkor szerintem vedd/vegye azt a konfigot amit a hozzászólás elején leírtam és hdd-t pedig vegyen az igényei szerint. :K

(#419) tonnoka


tonnoka
tag

Sziasztok!

Köv. feladatom adódott a napokban :) :

Építenem kell egy barátomnak egy konfigot, 80k körül kellene kihozni. A gép játékra lesz, úgyh. azért vigyen mindent (nyilván nem a 3dMark világcsúcs megdöntése a cél:) )
Természetesen főként, vagy teljesen használt alkatrészekből lesz a gép.
Én a következőt gondoltam:
- Giga MA-770T- ud3 alaplap, 12-13k
-Athlon 250 proci 10k körül lehet szerezni
-2x2 Gb. valamilyen dual kit, 7-8k

Procit sztem végefelé fogom megvenni, így lehet belefér majd egy phenom x2, esetleg egy athlon x4.... Vagy esetleg van olyan Inteles alternatíva, ami ezen az áron jobb teljesítményt hoz?
A vga-val viszont kicsit dilemmában vagyok. Én hd5770/5830-ra gondoltam, mind2 elég nagy hiánycikk ahogy nézelődtem. Egyáltalán érdemes dx11-ben gondolkodni ilyen árkategóriában?
Bármilyen segítséget, tanácsot szívesen fogadok, főleg ha valaki épített mostanában "gamer" gépet a megadott összeg körül.

Üdv. :R

(#420) Diablo18 válasza tonnoka (#419) üzenetére


Diablo18
senior tag

hát esetleg gtx 275 ennek a 8xx megás verziója 18 k körül megy most
és intelből

hát q6600 az talán 20 ezer
bár ez nem az igazi ahhoz képest hogy 4 magos nem nyújt túl nagy
dolgot bár lehet attól függ milyen
mert procikon belül is vannak ugye el térések

de ha 2 magos kell 8xxx sorozatból 15 ért kapsz már elég jót
szerintem tuti jobb mint az athlon
de phenom 2 vel is fel veszi a versenyt
legalábbis nekem volt már mind a 2
és nem vettem észre külömbséget

persze nem mértem
csak így szemmel meg érzékel ahogy mentek a játékok

a 4 gb ram alap

intelbe talán az okozhat fejtörést régi lga 775 lapot találj neki ami ddr3 ramokat fogad

elég ritka ahogy nézegettem én nekem pl szerencsém volt pont volt fent 2008 as csúcs kategóriás lap most mikor vettem
és 13 k ból meg is úsztam
és nem bántam meg a hangkártya is pöpec rajta
van bőven slot

(#421) Diablo18


Diablo18
senior tag

meg még 1 hogy csak ezek az alkatrészek kellenek?
v táp
ház
hdd
stb?

(#422) GribMate válasza tonnoka (#419) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szia!

Fontos lenne tudnunk először is, hogy mekkora felbontású a barátod monitora, valamint, hogy csak ezek az alkatrészek kellenek-e (és ha igen, akkor milyenekkel rendelkezel már típusra pontosan) :F
Hajlandó lennél használt alkatrészeket is beletenni (pl. VGA, HDD), vagy kizárólag csak újakat (ez esetben kompromisszumokra kell számítani - bár ez felbontásfüggő) :F

Jelenleg szinte minden árkategóriában jobb az Intel, mint az AMD. De az említett LGA-775 foglalatot felejtsd el, LGA-1155-re érdemes építkezni a fejleszthetőség, fogyasztás, melegedés és teljesítmény és ár miatt is.

[Lehet, hogy már nem leszek itt mire válaszolsz, reggel meg sokáig alszok, szóval ha úgy alakul majd egy fórumtárs ajánl neked a válaszod alapján :K]

[ Szerkesztve ]

(#423) psg5


psg5
veterán

Okozhat-e problémát, hogy egy hangkártya nagyon közel kerül, helyhiány miatt a vga hűtőbordájához és a benne pörgő ventihez? Kb 2-3mm van a kettő közt.
A hűtés így elvesztheti a jelentőségét?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#424) #98593280 válasza tvse1995 (#418) üzenetére


#98593280
törölt tag

"TÁP: CHIEFTEC CTG-400-80PB 400W OEM ~ 10k
HÁZ: Sharkoon Vaya ~ 8k"

Ehhez biztosan 4 pines hosszabbító kell, a 24 pines is csak az alaplap felett fog feszülve odaérni. Egy CX 430 Corsair-rel jobban jár az illető.

(#413) palacsa: Én az MS120 helyett, amiben nincs kábel menedzsment és felső tápos, ezenkívül mATX, az ATX-es alsó tápos, kábel menedzsmentes fekete Vaya-t venném. Ezzel a 60 centis kábelekkel rendelkezőző fekete táppal: CX 430 Corsair.

[ Szerkesztve ]

(#425) dragonfx válasza balpis (#410) üzenetére


dragonfx
veterán

szóval ujabb ghosttal lehet.
hát az audigy necces.néztem elméletbe van driver.valakinek kikéne probálni akinek ilyen van. :C

[link]...ez a lap nem jobb??
15k.ért te milyne vga.t vennél nv fronton?

igen sajna nagy esélyt látok hogy buko...de én nem akarok alapai xart hazsnálni.egy pcie hangkari meg ott kezdődik 12k.....ami jo az kb 35k.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#426) 010203 válasza tvse1995 (#403) üzenetére


010203
tag

a baj csak az, hogy békés megyei vagyok, a posta pedig nem mindig nyerő.

(#427) balpis válasza dragonfx (#425) üzenetére


balpis
őstag

bocs, ezt a lapot akartam írni... Szerintem amit írtam, olyan nincs is...
Nekem is DE/S3 volt a Z68-as lap előtt, pont a PCI slotok miatt.

Hát igen, a PCIe hangkártyák eléggé elszálltak a PCI-hoz képest, hogy miért, nem tudom :(
Esetleg használtan akad egy Xonar DX? Újonnan ez sajna 15k felett van. Vagy egy SB X-FI? Nem tudom, ez milyen minőség, de az alaplapinál felteszem, hogy jobb. (az aprón most látni 6k körül is.)

VGA: ha használtan is szóba jöhet, akkor akad ennyiért HD4870.
Ha nVidia kell feltétlenül, akkor talán 9800GTX fér bele az apróról... Már egy GTS450 is 20k használtan is... :(

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#428) balpis


balpis
őstag

Egy talán hasznos link ma reggelről, ha még nem láttátok volna.
Igaz, G440 ajánlat eddig sem sok került ki innen, de azt hiszem, ezután is csak nagyon speciális esetben fog. (pl. ha 10-15W fogyasztás is számít)

[ Szerkesztve ]

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#429) Ivy.4.Ever válasza #98593280 (#424) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Helló!
Köszi. Csak a biztonság kedvéért kérdezem, hogy ugye a sima Vaya-ra gondolsz, nem a Vaya Value-ra.

(#430) Ivy.4.Ever válasza #98593280 (#424) üzenetére


Ivy.4.Ever
őstag

Ezen a tápon (CX 430) én is gondolkodtam, de vannak akik sípolásról számolnak be használat közben. Nem tudom pontosan milyen arányú előfordulással.

(#431) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Kisgépet kell összeraknom, alapok már vannak csak proci, memó és lap, az alanyunk vállalkozó kedvű tuningos de azért alapjában szereti a kis fogyasztási mutatót ha nem csinál semmit a gép, játék nem lesz csak filmezés (BD) és ezek kicsomagolása, néha videóvágás +gpu fogyasztót nem akar (ez hosszú lett). Szóval nem egyszerű emberünk :D .

Összeállítottam neki 2 konfigot, melyikkel járna jobban a fentiek figyelembevételével esetleg a későbbi bővítés lehetőségét is nem kizárva (cpu terén):

FM1: Asrock A55M-HVS, A4-3300, Corsair XMS3 DDR3 1600Mhz vagy

1155: Asrock H61M-HVS, G530, GEIL Black Dragon 2X4Gb 1600Mhz KIT CL9 ?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#432) DamielMiller


DamielMiller
csendes tag

Sziasztok!

Egy fontos és sűrgős kérdéssel fordulnék hozzátok: szerintetek belefér egy sharkoon vaya házba egy GV-R685OC-1GD dupla ventis kártya vagy sem vagy inkább maradjak egy sima VTX3d 6850-nél? Válaszotokat előre is köszönöm

(#433) balpis válasza F.B.I. (#431) üzenetére


balpis
őstag

A második szerintem olcsóbb és a célra bőven megfelel, de ide felesleges az 1600-as RAM, mert a celeron 1066 felett nem fogja kezelni. Úgyhohy az olcsó, 1333-as Kingmaxvagy Kingston jó választás lenne. Az már i3 vagy i5 mellett is megállja a helyét.

Az elsőt inkább akkor választanám, ha kisebb játékokat azért szeretne.

Tuning viszont nem igazán lesz egyik változattal sem - az intelnél pontosan 0 várható.
Ha tuningolni akar, akkor egy AMD Sempron legyen, ott sikerélmény lehet a magfeloldás is - már ha sikerül :)

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#434) balpis válasza DamielMiller (#432) üzenetére


balpis
őstag

A kártya e szerint kb. 23cm hosszú.
A Vaya value-ba max. 26centis VGA fér. Ránézésre a Vaya és Vaya Value belseje között nincs lényegi különbség...

notebookba (lenovo T400-ban volt, de sok másba is jó) SATA-I HDD caddy eladó

(#435) F.B.I. válasza balpis (#433) üzenetére


F.B.I.
veterán

Esetleg a későbbiekben belerakható i5 sem profitálna a nagyobb memóriákból, esetleg időzítés csökkentéssel?

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#436) GribMate válasza F.B.I. (#435) üzenetére


GribMate
aktív tag

Nem.
Jelenleg még az i7-ek is csak 1333MHz-ig kezelnek memóriát, ennél feljebb csak tuninggal megoldható a dolog (i5-2500K > 50 ezer Ft), de ehhez meg a H61-es lap nem passzol (nem lehet tuningolni benne).
A ki- és betömörítésen talán nyerne vagy 3 másodpercet, egyébként semmi mást nem számít a RAM freki és késleltetés.

(#437) F.B.I. válasza GribMate (#436) üzenetére


F.B.I.
veterán

Kösz! :R
Ismét okosabb lettem. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#438) Six006


Six006
csendes tag

Hello!
Szerintetek? jó összeállítás?

Alaplap: Asrock Z68 Extreme3 Gen3
CPU: Intel Core i5 2500K BOX
Memória: DDR3 RAM Kingston 8 GB/1600 KIT HyperX

További kellemes ünepeket+BUÉK

A rasszisták egy kevésbé ismert gondja, hogy fekete az árnyékuk.

(#439) C0d3r válasza Six006 (#438) üzenetére


C0d3r
addikt

Mire lesz a gép? Tápegység milyen?

(#440) C0d3r


C0d3r
addikt

Hat- és nyolcmagos Phenom II-es CPU-k jönnek

"Ezek a processzorok viszonylag alacsony magórajelen ketyegnek, ajánlott végfelhasználói áruk pedig alacsony lesz, így ők az Intel 200 dollárnál olcsóbb Core i3-as és Core i5-ös processzoraival próbálják majd felvenni a versenyt."

Na vajon a fizikai 6 magos Phenom képes lesz felvenni a versenyt a 2 magos i3-mal? :)) Best buy gyanús! :P

(#441) tonnoka válasza Diablo18 (#420) üzenetére


tonnoka
tag

A gtx275 nem is rossz, csak ki kell fogni egyet, ahogy elnézem azért itt aprón nem nagyon burjánzanak az eladók belőle :)

(#442) tonnoka válasza GribMate (#422) üzenetére


tonnoka
tag

Nincs még meg semmi hozzá, természetesen mehet használtba is, ahogy írtam akár az összes alkatrész. Ilyen árkategóriánál szerintem új alkatrészekben nagyon nem is érdemes gondolkodni... 1155-re milyen lapot/ procit gondolnál? Nem nyomja meg nagyon az árat?

(#443) Nojzi


Nojzi
csendes tag

Üdv!

Gépet újítanék fel, jelenleg van egy Asus M3N78-CM alaplapom, Athlon 64 X2 6000+ procival. Elsősorban játékhoz pakolnék bele a jelenlegi 2GB helyett 4GB memóriát valami használható videokártyát és egy tápot. A monitor most még egy kivénhedt crt, ezt januárban szeretném cserélni, így ehhez nincs még infóm. A rendelkezésre álló keret 95k.
A következő dolgokat néztem ki ehhez:
VGA: SAPPHIRE HD6790
Memória: KINGSTON 4096MB HyperX DDR2 1066MHz CL5 KIT KHX8500D2K2/4G
Táp: FSP Hexa 500W

Memóriából jó volna, ha beleférne még egy ilyesmi (4GB DDR2) egy másik gépbe.
Memóriával kapcsolatban vagyok a legtanácstalanabb, régóta nem foglalkoztam számítógép építgetéssel. Kell-e/megéri-e dual kit? Esetleg elég lenne két azonos típusú RAM ehelyett?
A fenti holmik hajlandóak lesznek-e együtt működni, vagy tudtok ennél jobb összeállítást a meglévő alkatrészek mellé?
(HDD szintén alighasznált, de régebbi darab marad, míg helyre nem rázódik kicsit a piac.)
Anyagi helyzet függvényében hamarosan az összes gyengébb/régebbi alkatrész cserére kerülne, így a célom az, hogy az újak később is használhatóak legyenek. Ne kelljen fél éven belül videokártyát cserélnem például.
Ebben kérném a segítségeteket.

Szép napot!

(#444) GribMate válasza tonnoka (#442) üzenetére


GribMate
aktív tag

Oké, akkor:

LAP: ASRock H61M-HVS ~13.000 Ft
CPU: Intel Pentium G630 ~17.000 Ft
RAM: Kingmax 4GB DDR3 1333MHz memóriamodul ~5.000 Ft
VGA: VTX3D VX4850 1GBD5-HG ~20.000 Ft
HDD: apróról
ODD: NEC AD-7280S Fekete OEM ~5.000 Ft
TÁP: Chieftec CTG-400-80PB 400W OEM ~11.000 Ft
HÁZ: apróról
CLR: Arctic Cooling F12 ~1.500 Ft

Összesen: ~72.000 Ft

A merevelmezt és a házat apróról kellene beszerezni, amire figyelj:
HDD: SATA-s legyen (lehetőleg SATA2), 100/100-as állapotú (hibátlan) és 7200RPM sebességű. ~8.000 Ft
HÁZ: ATX/mATX (mindegy), felsőtápos (vagy ha alsó, akkor mATX, hogy elég hosszúak legyenek a táp kábelei) és legyen benne 1/2 12cm-es ventilátorhely. ~4.000 Ft

Ezzel így 82-85 ezerből megvagy.

A VGA-tól eltekintve alacsony fogyasztás, kevés hőtermelés.
Játékok terén tökéletes lesz kb. 1600x900 felbontásig (néhol high helyett esetleg csak medium grafikán). :K
Később nagyon egyszerű fejleszteni minden téren (VGA csere, CPU csere akár i7-ig, vagy Ivy Bridge szériára, +1x4GB RAM modul).

[ Szerkesztve ]

(#445) zuzu000


zuzu000
őstag

Sziasztok!

A adatlapomon lévő gépemben szerintetek a videokártyát, vagy a CPU-t kéne kicserélnem?
Proci egy fx-4100 lenne, VGA pedig 6850. Játék melyikből profitálnának?

(#446) Six006 válasza C0d3r (#439) üzenetére


Six006
csendes tag

lc power 550
meg van egy gtx460oc-m

A rasszisták egy kevésbé ismert gondja, hogy fekete az árnyékuk.

(#447) Bandee2 válasza Bandee2 (#364) üzenetére


Bandee2
tag

Erre valaki? :F

(#448) Bati0501 válasza zuzu000 (#445) üzenetére


Bati0501
őstag

A bulldózerek nem lettek túl jók...szóval inkább a 6850,de nem tudom,h az a cpu mennyire hajtaná ki.

Six006:Azt a tápot nem igazán lehet tápnak nevezni...

(#449) GribMate válasza zuzu000 (#445) üzenetére


GribMate
aktív tag

Szia!

Milyen felbontáson játszol?
A játékok a VGA cseréből profitálnának a legtöbbet (főleg magasabb felbontásokon), de egy HD6850-nel már CPU limitessé válnál, nem vészesen, de akkor már az lenne a szűk keresztmetszet. Ha később a CPU-t cserélnéd, akkor alaplapot is add el az X2-vel és ruházz be egy Intel Sandy Bridge platformba (vagy feltéve, hogy csak jövőre cserélsz CPU-t Ivy Bridgebe).
Az AMD egyelőre nem alternatíva.

Ha viszont elég alacsony felbontáson játszol, ott a CPU többet számít, így az Intelre váltást javaslom, ha nem akarsz monitort is cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#450) zuzu000 válasza GribMate (#449) üzenetére


zuzu000
őstag

1600 * 900.
Intelre nem cserélek köszönöm, nem szeretném megindokolni.
De akkor most VGA csere lesz.
Köszi mind a kettőtöknek. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.