Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#41101) Gave válasza WP14 (#41100) üzenetére


Gave
addikt

Nem egészen fair, mert a hűtő csere elég szubjektív dolog, alapjáraton elégséges az FX hűtése is. Az alaplap pedig szolgáltatásokban is eltér, azért mert az az ajánlott minimum attól még nem kell egy fapados kis mATX-B75-el egy ligában versenyeztetni. Egy jobb H77 pedig mindjárt +5-7k.

Fair összevetésben 10-15k kihozható az AMD javára, így már nem is olyan nagyon meglepő, hogy az i5 jobban futtatja a játékokat.

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#41102) Zsivaagoo válasza Gave (#41101) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Korrekt válasz. Csak van, aki sohasem fogja érteni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41103) WP14 válasza Gave (#41101) üzenetére


WP14
őstag

Alapjáraton jóval erősebb a 3470, az FX 6300 csak tuninggal hozza a teljesítményét, ahhoz meg kell másik hűtő. A B75 meg mitől fapados, mert mATX méretű? Van SATA3 rajta és USB3 is, a tápellátása se fapados.
H77 a RAID miatt több csupán.

i5 3470 vs. FX 6300

Nekem ne kellene egy tuningolt Lada, hiába tudja egy Opel teljesítményét :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41104) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az alábbi összeállításról?

Alaplap: Gigabyte 970A-DS3P 36hó 19211 Ft
Processzor: AMD FX-6300 36 27808 Ft
VGA: Sapphire 7850 1GB GDDR5 OC 11200-06-20G 24hó 45088 Ft
DDR3: Kingston HyperX 2x2GB DDR3 1600MHz 36hó 10234 Ft
HDD: WD 1TB 64MB SATA3 WD10EFRX 36hó 18686 Ft
Ház: Sharkoon Rex8 Economy 24hó 11773 Ft
Táp: Thermaltake Hamburg 530W 12hó 11056 Ft
ODD: Asus DRW-24B5ST/BLK/G/AS fekete dobozos 24 hó 4664 Ft
Ez így 148.520 Ft

Opcionálisan szóba jöhet:
CPU Cooler: Scythe Katana 4 12hó 7468 Ft (Előzőleg egy Phenom II X6 1075T processzorom volt, és elégedett voltam a gyári hűtéssel)
A 2x2 helyett Kingston HyperX Blu 2x4GB DDR3 1600MHz 36hó 16711 Ft (Előzőleg cseréltem a 2x2-t 2x4-re, de semmi gyakorlati különbséget nem érzékeltem.)

Nincs szükségem csúcskategóriás "Gamer" PC-re. Többnyire netezésre/1080p filmnézésre használom, de előfordulhat hogy leköt egy játék. Rendszeresen csak az NFS World, ahhoz biztos elég.
Későbbi fejlesztés nem szempont, 2-3 év után (garancia végén) kompletten eladom majd cserélem. Most vagyok az eladtam és cserélem, de mire fázisnál.

Előre is köszönöm!

(#41105) Gave válasza WP14 (#41103) üzenetére


Gave
addikt

Igen! erősebb, ahogyan nem is állítottam másként. A B75 15k-ért igen csak fapados az említett 23k-s Giga-hoz képest, a táp ellátásán pedig semmilyen magasztalni való nincs, arra jó amire éppen kell, semmi több.

Láttam eleget azt a Bench-t de azért jó ha itt a link :))

A még kicsit is mérvadó DA:O-ban erős jóindulattal hozott 20%+ -t. Skyrimnál ez már csak +15%. Döntse el mindenki mire kell és, hogy megéri e a felárat. Nem kell egyik procit sem favorizálni népi bölcsesség alapján.

Kocsis példád nem jó, ebből látszik mennyire nem egy koherens vonalon hasonlítod össze a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

Here? For folks like us? Wrong city.., wrong people

(#41106) WP14 válasza Gave (#41105) üzenetére


WP14
őstag

Jó, akkor mondd meg, hogy ezen mi a fapados? :U

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41107) Casanova* válasza WP14 (#41106) üzenetére


Casanova*
veterán

az,hogy nem tuningos, ezért fapados. :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#41108) Buci21 válasza hattrickuser (#41104) üzenetére


Buci21
addikt

lap: Gigabyte GA970A UD3 - 22K (jobb tápellátás)

HD 7850 helyett egy 51K-s GTX 660 nagy előrelépés, de ha 7850, akkor 2GB-os jó lenne

RAM 4GB elsőre elég, de picit sovány, én már 4GB-os modulokra építenék, szal első körben 1*4 vagy 2*4GB memót vennék, de nem 2*2-t.

Nem tudom mit tud az a sharkoon ház, de szeintem megfelel

Tápot nem ismerem, helyette egy Chieftech CTG 500 vagy egy Corsair CX 430

DVD tök jó, bár a jelenléte ma már megkérdőjelezhető, ha neked kell, jó lesz.

ez így kb +10K max, de minőségibbre lett cserélve a táp, és később tovább bővíthetőre a memó. GTX 660 ha nem játszol sokat, akkor erős overkill, így spórolásképp egy HD 7790 34,5K-ért a Sapphire műhelyéből megfelel. Majdnem annyit tud, mint a 7850 1GB, de az ára barátibb jóval

(#41106) WP14: szép és jó, de tudásban, alkatrészek, tápellátás minőségében, BIOS opciókban, tuningban, finomhangolásban elmarad az emített GA970A-UD3 mögött. Ez nem vitatható. Senkinek nem a lapoddal volt gond, hanem azzal, h egy 22K-s lap tudásával teszed egy szintre unfair eredményeket ferdítve magadnak. Capito? :U

[ Szerkesztve ]

(#41109) membrandj válasza hattrickuser (#41104) üzenetére


membrandj
nagyúr

Gyenge a lap tápellátása. Gigabyte 970A-UD3 kell minimum.
2x2 GB memóri felesleges. 1x 4GB is bőven elég, utána majd bővíted még 4GB memóriával. Kingmax 4gB 1600mhz ~8k.

Sapphire helyett én inkább ASUS/MSI/GIGABYTE hármasból néznék a 3 év gari miatt. (2GB-os verzió jobb lenne, vagy MSI gtx 660)

Toshiba 1TB 32MB SATA3 DT01ACA100 ez is mehet.

Házat nem ismerem.

A táp viszont biztos,hogy nem egy jó darab. Chieftech-ctg 500.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#41110) Buci21 válasza membrandj (#41109) üzenetére


Buci21
addikt

majd' ugyanazt írtuk pacsiiiiiiiiiiiiiiiii :C :R

(#41111) Dalzarus


Dalzarus
tag

Az Asrock 970 Extreme 3 ajánlott lap? Az fx 6300 tuningolható rajta?

(#41112) WP14 válasza Gave (#41105) üzenetére


WP14
őstag

Koherensen, csak neked: Nem kellene egy tuningolt Opel Corsa, hiába tudja egy alap Opel Vectra teljesítményét :DDD ;]

(#41108) Buci21: Mivel az i5 3470-nek nem kell tuning, nincs is szüksége "igényesebb" alaplapra. Ilyen egyszerű és nem az én Intelem, sajnos, ezért nem magamnak tulajdonítom az eredményt :DDD

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41113) membrandj válasza Dalzarus (#41111) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem tudom. Kérdezd meg az alaplapos topicban. DE ennyi pénzért már Gigabyte 970a-ud3 van, ami tuti jó.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#41114) Dalzarus válasza membrandj (#41113) üzenetére


Dalzarus
tag

12-ért venném, használtan :DDD

(#41115) Zsivaagoo válasza hattrickuser (#41104) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Inkább 2 x 4 GB ram.

Egyebekben jó, ha itt másik Giga lapot is ajánlanak. A Giga odafigyel az alaplapi tápellátásra, bármiről is legyen szó.
Az FX-6300 pedig csak 95W TDP osztályú, nem kell a lapnak 140W-os procit szaunával kiszolgálni. Emiatt a gyári hűtő is jó, amíg nem tuningolsz.

---------------------------------------------------------

"Gigabyte 970A-UD3 kell minimum." Ez lett a mumus. Holott olcsóbb Giga és Asus lapok is el tudják látni azt a 95W TDP osztályú FX-6300-ast.

Nekem Phenom II X4 965BE-m van, tuningolva és hasonlítsátok össze a GA-880GM-UD2H lapot a 970A-UD3-mal. Az enyémnek csak 125 W TDP-s procit kell etetni húzva.

Úgyhogy egy legenda bukott ismét itt a PH fórumon.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41116) Buci21 válasza Dalzarus (#41111) üzenetére


Buci21
addikt

nem, mert 4+1 fázis a tápellátás :D mondom, Gigabyte GA970A UD3 :C

(#41117) membrandj válasza Zsivaagoo (#41115) üzenetére


membrandj
nagyúr

Tápellátás miatt ajánljuk. Én személyesen rákérdeztem az fx topicban és ott és privátban is azt a választ kaptam,hogy ez az " alja". 4+1 tápellátásos lapokban "cpu throttling" lehet, akár egy fx 6300 alatt is.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#41118) Zsivaagoo válasza membrandj (#41117) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Érdekesnek tartom a véleményt, ha egy Giga lap az AM3 széria 965BE (125W) tagját eteti 3,8 GHz-en overclockolva 4+1-es tápellátással, akkor egy generációval újabb Giga lap egy 95W-os FX-6300-at már csak egy 10+2-es tápellátású lappal tud etetni? :U :C :F :Y

Itt valami nem kerek. Lehet, hogy az FX-8350 extrém tuningjához kell a 10+2 tápellátás, de egy FX-6300 normál tuningjához tuti, hogy nem. Ugyanis az utóbbi esetben belül marad a proci a 95W TDP-n, az FX-8350 extrém tuning esetén pedig a 140W-ot is átlépheti.

Na egy városi legendának megint vége.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41119) tranceplanet válasza Zsivaagoo (#41115) üzenetére


tranceplanet
addikt

Az mondják az okosok az FX topikból, hogy:

4+1 fázisú lapok jók bull és vishera 4XXX és 6XXX procikhoz, leginkább alap órajelre, tuning már kevésbé fér bele, mert a lapok throttling-olnak tuning alatt a gyenge VRM miatt. Állítólag ezekben a lapokban a nyolcszálasok neccesen mennek még alap órajelen is.

6+1, 8+2 felfelé fázisú lapok már jók tuningra 6XXX procikhoz, valamint 8XXX procikhoz alap órajelre és tuningra egyaránt.

Ezért van, hogy a 970 UD3 lap ajánlva van tuningra és nyolcszálasokhoz is. ASUS M5A97 EVO R2.0 A következő lépcső. Ell kell fogadni, hogy AMD alá kell az erősebb tápellátás (VRM).

----------------------------------------------------------------
(#41118) Zsivaagoo

Jó akkor mi vagyunk hülyék nem? Hajtottál már bull/vishera procit, akár tuninggal? Nyilván az FX-es topikban, akiknek van konkrét tapasztalatuk hazudoznak nem?

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#41120) hattrickuser válasza membrandj (#41109) üzenetére


hattrickuser
tag

Mindenkinek köszönöm a válaszokat!

Az alaplap akkor Gigabyte 970A-UD3 36hó 21374 Ft-re lesz cserélve. Különben mit értetek a tápellátása jobb alatt? Azt látom, hogy itt 8-as tápcsati van 4-es helyett, de ez konkrétan miért jobb nekem (vagyis a processzornak)?
A táp különben ez volt. Még nem ismeri senki, vagy van valami konkrét gond vele?
A Corsair CX430-nak kellően hosszúak a kábelei (tápkábel az alaplapi csatlakozóba alsó tápos háznál már okozott ismerősömnél meglepetést)?
Sharkoon ház meg ez.
Vga kártyának a 7770-es képességei is számomra megfelelőek, szóval maximum egy 6850-ig mennék el árba.
Memóriánál anyagilag nem gond, megvehetem most is a 2x4-et, de mint írtam, én semmi különbséget nem érzékeltem a géphasználat közben az előző gépemnél miután megtettem ezt a lépést. Szóval erre miért lenne szükségem?
ODD meg tényleg nem létszükséglet, inkább megszokás. Ghost-olni szoktam róla, meg van pár újraírhatóm használatba. Olyan elenyésző összeg, hogy kár róla beszélni.

Azt még hozzáteszem, hogy tuningolni nem szoktam, a tuning nálam ismét nem szempont.

(#41121) membrandj válasza Zsivaagoo (#41118) üzenetére


membrandj
nagyúr

Na, akkor ezt most menj és mond el az fx, illetve az alalapos topicnak is! Természetesen a 44 db smiley-val!
Spórol az illető kb 2 ezer forintot(mivel m-atx lap amúgy sincs ) és nem lesz fejleszthető a gépe és húzni se fogja azt a procit, amit amúgy arra találtak ki..

Hozzáteszem,hogy ezeket nem én találtam ki, hanem nálam Amd-hez jobban értők véleményét kértem ki.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#41122) bluyoo válasza tranceplanet (#41119) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 Teljesen egyetértek. Aki boldog egy gyenge csupasz lappal is egye fene. Bár én biztos nem ajánlanám senkinek. Főleg hogy alig drágábbak és nem csak az a +2 fázis jár hozzájuk ....

Bazinga!

(#41123) membrandj válasza hattrickuser (#41120) üzenetére


membrandj
nagyúr

Tápra kérdezz rá a tápos topicban. A cx430 kábelhosszára is ! Pontosan én se értem, de nekem úgy magyarázták el, hogy ahol gyenge a tápellátás, ott visszavesz az órajelből egyes esetekben a lap.

A 7770 a 7850-hez képest sehol sincs, hogy jött ide a 7770?:D

Akkor vegyél most 1x4GB memóriát, kingmax ~8k.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#41124) WP14 válasza hattrickuser (#41120) üzenetére


WP14
őstag

Az a linkelt táp nem jó: Hamburg W0392RE 530 - HEC belső, ami selejt kategória.

Ezt vedd, Seasonic belső, különösen ajánlott tápegység.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41125) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Hali!

2irodai gép project körvonalazódni látszódik.
DVI monitorok vannak meg az egész dologból..meg a perifériák( USB-s egér, bill és vonalkód olvasó)
Tehát 4USB kellene akár 2.0ás is megfelel.
Sata 2 megléte bőven elég.

De nemkell nagy dolgokra gondolni.
Excel, Word, Outlook, SAP, ezeket mindenképp bírnia kell.. egy online piactér..mint Vatera etc. neakassza meg. Számlázással-Rendelésekkel kapcsolatos progik futnának csak.
Képes ajánlatok, CMR-ek készülnének.

Ez alá kellene olyan lap-proci-ram kombó ami kiszolgálhat.
Sztem Win Xp-s felület lesz, talán Win7 nincs eldőntve. De mindenképp jogtiszta progik.
Én arra gondoltam hogy mindezekre talán egy nagyon alap IGP-s intel rendszer is, nem hinném h kell dVGA.
Gépenként olyan 30-40lenne, ha ez a keret lehetetlenné teszi a dolgok megvételét akkor mehetünk feljebb, de minél költséghatékonyabban kellene összehozni.

Köszönöm!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#41126) Zsivaagoo válasza tranceplanet (#41119) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem hazudoznak.

De a normál tuning az, amikor a Core Voltage marad gyári beállításokon és a TDP figyelés nincs kikapcsolva. Ekkor nem tudod túlhajtani a VRM modulokat, bármilyen kevés is legyen belőlük, ugyanis a "gyári szabályozás" közbelép. Ekkor lehet belefutni a throttlingba, hogy nem hozza azt a tuning teljesítményt a proci, amit elvárnak tőle.

Az extrém tuning pedig az, amikor a TDP figyelés ki van kapcsolva BIOS-ban és a Core Voltage a default fölé van állítva. (Hogy mennyivel, az az adott tuningolótól függ). De ilyenkor erősen gyanítom, hogy a memória és a Hiper Transport is megkapja a maga adagját a tuningból. Ilyenkor, ha gyenge a tápellátás, akkor az alaplap is lefüstölhet, ha valami védelem közbe nem szól.

De meg lehet őket kérdezni, hogy hogyan tuningolnak. Én magam az extrém tuningot sohasem használtam a P4-es idők után. Normál tuninggal is elegendő extrát lehet kihozni.

Az FX-6xxx extrém és FX-8xxx normál tuningja már megköveteli az erős tápellátást. Ekkor ugyanis 125W közelében, vagy a fölött fog kérni a proci.

Giga lapoknál tapasztalatom szerint pedig még az olcsóbb lapoknál is masszívabb az alaplapi tápellátás, mint egy hasonló ár és szolgáltatás kategóriájú Asusnál. A többiről ne is beszéljünk.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41127) membrandj válasza Apollo_21 (#41125) üzenetére


membrandj
nagyúr

HDD,ház ,táp,(ssd), már meg is van? Szóval lap+proci+ram-ra lenne 30-40?

Ha ezek megvannak, akkor írd le a pontos típusokat.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#41128) tranceplanet válasza Zsivaagoo (#41126) üzenetére


tranceplanet
addikt

Na akkor ezt meg is beszéltük!
Tehát már te is beláthatod, hogy FX-6300 és bikább proci alá menjen normális lap:
Minimum - GIGABYTE GA-970A-UD3
- ASUS M5A97 EVO R2.0

Pacsi! :C

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#41129) Zsivaagoo


Zsivaagoo
őstag

Uraim! El kell olvasni, hogy mit írtam a milyen tuningról.

Nem mindegy, hogy normál (ezt is leírtam, hogy mit értek alatta) vagy extrém. De Abu a processzortesztjeiben elég jól leírja, hogy mi miért és hogyan, és mit mivel csinált.

Tessék elolvasni amit írtam, és nem élből nekem esni.

----------------------------

előre is köszönöm a megértést. :R

:D :D :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41130) Zsivaagoo válasza tranceplanet (#41128) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha a delikvens extrém tuningra adja a fejét, akkor menjen a csúcs lap. Normál tuninghoz, alapfeszen elég az olcsóbb lap. A gyári specifikációk sem extrém tuningra vannak megadva.

Egyébként meg pacsi. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41131) WP14 válasza Zsivaagoo (#41130) üzenetére


WP14
őstag

AM3+ "csúcslap" :DDD 62 ezerért ;]

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41132) LeeEverett


LeeEverett
csendes tag

Helló!

Alaplappal kapcsolatban kéne tőletek egy kis segitség.

Az alaplap, amit meg akarok venni : [Asrock B75 Pro3]
Itt le van írva, hogy milyen memóriákat támogat a lap, de [ezt] a memóriát venném hozzá, csak annyi kétségem van, hogy ez nem szerepel a listán.

A kérdésem az lenne, hogy ténylegesen nem fog működni a memóriával, vagy csak nem tesztelték le ezzel a modullal?

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

A bableves az finom.

(#41133) WP14 válasza LeeEverett (#41132) üzenetére


WP14
őstag

A támogatott memóriák listájában azok a memóriák vannak, amikkel ki is próbálták a lapot, de mindegyikkel nem tudják, nagyon sok RAM van. De jó lesz hozzá az a Kingston nagy valószínűséggel :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41134) tranceplanet válasza Zsivaagoo (#41130) üzenetére


tranceplanet
addikt

Szóban forgó lapok 22-25K. Ezek belépő szintet képviselnek tuning esetére. Csúcslapok 40K körül kezdődnek.
Te meg azt értelmezd, hogy a 6300 proci erejét fapad lappal nem fogja kihasználni. 15K lapba nem való szorzózármentes proci. Ha már egy erős húzható procit megvesz valaki, akkor minimum egy értelmes stabil lap alá. Azt hiszem ezzel már erősen túl is tárgyaltuk a témát. :DDD

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#41135) Zsivaagoo válasza WP14 (#41131) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ja kérem, a Dual CrossFire szolgáltatásnak megvan az ára. Szépen muzsikálhat 4 db 7970-nel. :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41136) Apollo_21 válasza membrandj (#41127) üzenetére


Apollo_21
addikt

Hitachi Deskstar vinyó lesz mindkettőbe 500Gb-osak.
Régebben az Enermax tápok jók voltak vagy csak sokat halottam róluk:D De egy NANX 350es vagy egy Corsair VS350 ezek között megy a vacila...többi egyáltalán nincs "kitalálva"
Abban bízom hogy egy IGP-s proci is elég lenne a feladatra..legalábbis jóvolna.

Ház az a legutolsó dolog amit venni akarok igazából. Derüljön ki h IGP vagy VGA szerintetek a nyeröbb..sb.
SSD nemlesz benne.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#41137) Zsivaagoo válasza tranceplanet (#41134) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az egész i3 vs FX-6300 al és az UD3 alatt eggyel lévő Giga lapnál kezdődött.

Tényleg túltárgyalva, de amíg a delikvens csak szorzót állít, addíg nem tudja a gyári specifikációt átlépni a TDP figyelés miatt.

A trottyling meg előjön akkor, amikor az Core0 van meghajtva, a többi csendben figyel, a proci a max TDP közelében van de az oprendszer és az alkalmazások újabb szálakat követelnek meg. Ekkor a Core1-CoreN nyugalmi állapotból kilép és a Core0 szorzója és ezzel együtt az órajele visszaesik amiatt, hogy a proci ne lépje túl a gyárilag specifikált TDP-t. Ez a TDP figyelés miatti trottyling.

Ami a VRM-eken múlik az hasonló tészta, csak nem a TDP figyelés miatt következik be, hanem amiatt, hogy a nyugalmi állapotból kilépő szálak is azt a Core Voltage-ot igényelnék, amit a Core0 kap, de a VRM-ek ezt már 2-3-4-5-sok szálra már nem tudják szolgáltatni és emiatt esik az órajel.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41138) WP14 válasza Apollo_21 (#41136) üzenetére


WP14
őstag

"De egy NANX 350es vagy egy Corsair VS350 ezek között megy a vacila" - Egyik sem ajánlott táp, a legolcsóbb ajánlott EZ :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41139) Apollo_21 válasza WP14 (#41138) üzenetére


Apollo_21
addikt

Gané a belsejük?:D Kár az Enermaxért:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#41140) membrandj válasza Apollo_21 (#41136) üzenetére


membrandj
nagyúr

g2020+ asrock b75m-gl 2.0+ Kingmax 4GB 1600mhz memória =~36k.

Outlook,express, ezekhez bőven elég, de majd írnak mások is szerintem.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#41141) WP14 válasza Apollo_21 (#41139) üzenetére


WP14
őstag

Nem Enermaxra írtam, mint az idézetből látszik is :DDD ;]

Mert az NAXN 350W :DDD

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41142) Zsivaagoo válasza Apollo_21 (#41125) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Erre mezei alaplap + i3 / FM2-es (A6-)A8 APU elég.

Az A8 APU-ból a legkisebb a tökéletes választás + Gigabyte GA-F2A55M-HD2 + 2x2 RAM

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#41143) Apollo_21 válasza WP14 (#41141) üzenetére


Apollo_21
addikt

Enermax NANX 350...ha nemvoltam érthető:D Elnézést:) Tanulnom kell még..nagyon sokat.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#41144) WP14 válasza Apollo_21 (#41143) üzenetére


WP14
őstag

Azt mondom, az nem NANX, hanem NAXN :DDD Én tanulok amíg tudok :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41145) Apollo_21 válasza WP14 (#41144) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ja...nemfigyeltem:D Bocsánat! :R

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#41146) Buci21 válasza WP14 (#41138) üzenetére


Buci21
addikt

a VS 350 jó darab :D de a kis giga is jó

(#41147) WP14 válasza Buci21 (#41146) üzenetére


WP14
őstag

Tápos topicban nem ajánlották a CWT bél miatt, mert valószínűleg olyan, mint iArena bele.

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#41148) Buci21 válasza WP14 (#41147) üzenetére


Buci21
addikt

boltos ismerős szerint viszont nem szállt belőle el szinte egy sem, egy pedig azért mert rátoltak egy fullos konfigot, csak zárlatos alaplappal...

(#41149) execute93


execute93
őstag

Gyerekek, most kicsit elbizonytalanodtam. Melyik lappal járnék akkor jobban? MSI vagy az Asrock?
Keret akkor 17-18eFT.

MAGYAR VAGYOK! SZABAD VAGYOK! MAGYAR FÖLDÖN ITTHON VAGYOK

(#41150) LeeEverett válasza WP14 (#41133) üzenetére


LeeEverett
csendes tag

Köszi! :DD

A bableves az finom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.