Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#173351) SyMbioTe válasza Janusz001 (#173340) üzenetére


SyMbioTe
Ármester
LOGOUT blog


#173340 Janusz001
Szia!

13100-ra gondolsz? PL Gigabyte H610M H DDR4
De ez inkább ide való: Milyen alaplapot vegyek?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#173352) KROK640 válasza MZsoltee (#173333) üzenetére


KROK640
veterán

Nem láttad még az én gépemet
Igaz, ez még "félkész".

Kivülről

[ Szerkesztve ]

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#173353) Janusz001 válasza SyMbioTe (#173351) üzenetére


Janusz001
őstag

A #173057 válaszban Gigabyte H610M S2H DDR4 volt ajánlva 13100 alá, de nem látom a támogatott cpu listában, de megyek akkor az alaplapos topicba.

(#173354) palfitom válasza Janusz001 (#173353) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Janusz001

:F
Pedig benne van az alaplap qvl-jében. :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173355) palfitom válasza Maxell014 (#173341) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Maxell014

A procis topikban már kaptál választ.

Zotac: épp úgy gyárt "alsóbb-szintű" és kiváló-minőségű hűtéssel ellátott kártyákat, mint bármely más gyártó. A Trinity a gyengébbek közé tartozik, szóval "vakon" nem venném meg. Javaslom, hogy alaposan olvass utána, nézz róla teszteket!
Proci OC lehet, hogy szükséges lesz, de ez abszolút játék és grafikai beállítás-függő!
A tápod elég lehet, de ez a proci + vga tuningjától / alulfeszelésétől függ.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173356) Janusz001 válasza palfitom (#173354) üzenetére


Janusz001
őstag

Érdekes, ez a rev. 1.0, itt benne van, a többiben rev.1.1 1.2 1.3 már nem látom, valószínűleg az utóbbit néztem.

(#173357) palfitom válasza Levo96 (#173342) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Levo96

Szia,

Rendben van a konfig, a táp bőven elég lesz hozzá!

Ház alternatívák: pl, pl.
A procira én tennék egy aftermarket hűtőt, pl, pl, pl.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173358) Maxell014 válasza palfitom (#173355) üzenetére


Maxell014
senior tag

Köszi
Igen a 3 kérdésből 1re kaptam választ a procis topikba.
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#173359) rasotamas válasza Devilstudio (#173338) üzenetére


rasotamas
veterán

Ha csak hobbi a szerkesztés akkor én nem költenék el plusz több százezret 4K monitorra meg azt kielégítő hardware-re.
1440p 144Hz IPS monitor elég
Ehhez egy 12400(F) proci, ha van kicsit több pénzed lehet 13400F vagy kicsit erősebb.
VGA amire van pénz, minimum 3060Ti, ha van pénz akár 3080-ig, vagy újabbra is telik akkor 4070Ti.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#173360) j0zsef válasza SyMbioTe (#173344) üzenetére


j0zsef
tag

Köszönöm szépen!

Elírtam a VGA-t, igaz, 1660 Ti 6GB helyesen. Később, ha veszek egy korszerűbbet, akkor is elég az 500W táp, vagy érdemes lenne nagyobbat választani most?

I will not buy this record, it is scratched!

(#173361) Elemental válasza SyMbioTe (#173346) üzenetére


Elemental
addikt

Köszönöm szépen!

Végül én is eljutottam a DDR5-höz.

Elvileg megvan a konfig. Szerintetek oké?

Ház: be quiet! Silent Base 600 (BG005/BG006/BG007)
Plusz egy venti a házba: be quiet! Shadow Wings 2 140mm (BL086)
Lap: MSI Pro Z790-P WIFI
Proci: Intel Core i5-13600K 3.5GHz 14-Core Box Processzor
Kártya: GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8GB GDDR6X 256bit
RAM: Kingston FURY Beast 32GB (2x16GB) DDR5 5600MHz
Hűtő: be quiet! Pure Rock 2 (BK006)
Táp: be quiet! Pure Power 11 CM 700W Gold (BN299)
SSD: Kingston FURY Renegade 1TB M.2 PCIe NVMe

700-as tápot terveztem bele.
A monitort még nem döntöttem el, első körben 1440P / 144Hz-t gondoltam.

(#173362) MaddeNNNN válasza Elemental (#173361) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Ha már DDR5 akkor inkább 6000mhz CL32. Nem sokkal drágább az egész konfig értékét nézve, cserébe hoz fps-t és időtállóbb ha már platformot újítasz.
pl.:
Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz 72k
G.SKILL Ripjaws S5 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz 73k

Meg egy ilyen konfignak én nem zárt előlapos házat vennék az biztos.

innen tudsz csemegézni:
50.000 Ft-ig
Be Quiet! Pure Base 500DX -- ÁK -- Geizhals **GN Leghalkabb ház 2021**
Corsair 4000D Airflow -- ÁK -- Geizhals **GN középkategória különdíj 2022** **GN Leghalkabb ház 2021**
Deepcool ch510 mesh -- ÁK -- Geizhals
Fractal Design Pop Air Mini mATX -- ÁK -- Geizhals
Fractal Design Torrent Nano ITX -- ÁK -- Geizhals
Lian Li Lancool 215 -- ÁK -- Geizhals **GN Legjobb hangerő-ekvalizált hőmérsékletek 2021*
Lian Li PC-O11 Air Mini -- ÁK -- Geizhals **GN 2. legjobb műszaki kialakítás 2021**
NZXT H5 Flow -- ÁK -- Geizhals
ssupd Meshlicious ITX -- ÁK -- Geizhals **GN Legjobb ITX ház 2021**
60.000 Ft-ig
Fractal Design Pop Air XL -- ÁK -- Geizhals
Fractal Design Meshify C -- (ÁK: solid - dark TG - clear TG) -- Geizhals
Fractal Design Meshify C mini mATX -- ÁK -- Geizhals
Fractal Design Meshify 2 Compact -- ÁK -- Geizhals -- watch out, 5 verziója is van, teli oldalú, fekete sötét üveggel, fekete még sötétebb üveggel, fehér és szürke :)
Fractal Design Meshify 2 mini mATX -- ÁK -- Geizhals
Fractal Design Meshify 2 Lite -- ÁK -- Geizhals
Lian Li Lancool 216 -- ÁK -- Geizhals
Lian Li Lancool II mesh C performance - RGB -- ÁK -- Geizhals **GN Legjobb hőmérsékletek alap venti setuppal 2021**
NZXT H7 Flow -- ÁK -- Geizhals **GN legjobb középkategóriás ház 2.hely 2022**
Phanteks Eclipse P500A -- ÁK -- Geizhals
Phanteks Eclipse G500A -- ÁK -- Geizhals

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#173363) palfitom válasza j0zsef (#173360) üzenetére


palfitom
Topikgazda


j0zsef

"Később, ha veszek egy korszerűbbet, akkor is elég az 500W táp" - Erre szerinted mi a jó válasz? :) Ha nem tudjuk pontosan milyen fogyasztású vga lesz, akkor természetesen nem tudjuk, hogy mekkora táp kellene hozzá.
A jelenlegidnél kb. kétszer olyan erős RX 6700 / 3060Ti kártyákhoz is jó 500-550W-os táp.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173364) palfitom válasza Elemental (#173361) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Elemental

Nem rossz, de MaddeNNNN kolléga javaslatait érdemes megfontolni!
+1: Az a hűtő természetesen nem tesz lehetővé proci-tuningot, de gondolom ezzel te is tisztában vagy!
+2: Az ssd totál pénzkidobás, a sebességét nem tudod kihasználni. (ellenben egy gyorsabb ram-ra érdemes költeni)
+3: borzalmasan rossz ár-érték aránya van a bő 300k-s 3070Ti-nak, amikor nem sokkal erősebb a 3070-nél, amiből már 237-253k között is kaphatsz jó darabokat (pl, pl, pl, pl). Ahol a 3070 elfogy, ott a 3070Ti sem fogja "elhozni a megváltást", ellenben jóval drágább és jóval többet fogyaszt. Inkább gyűjtenék 3080-ra. (új: 342k, használt: 250-300k)

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173365) j0zsef válasza palfitom (#173363) üzenetére


j0zsef
tag

Jogos. Nekem ennyi elég is, nagyon köszi

I will not buy this record, it is scratched!

(#173366) Elemental válasza palfitom (#173364) üzenetére


Elemental
addikt

És MaddeNNNN köszönöm szépen az észrevételeket!

Ház: be quiet! Silent Base 600 (BG005/BG006/BG007) be quiet! Pure Base 500DX

Lap: MSI Pro Z790-P WIFI
Proci: Intel Core i5-13600K 3.5GHz 14-Core Box Processzor
Kártya: RTX 3070 Ti GIGABYTE GeForce RTX 3070 8G OC GDDR6 256bit LHR ez még kérdőjel
RAM: FURY Beast 32GB DDR5 5600MHz Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz

Hűtő: be quiet! Pure Rock 2 (BK006)
Táp: be quiet! Pure Power 11 CM 700W be quiet! Pure Power 11 CM 600W Gold
SSD: Kingston FURY Renegade 1TB M.2 PCIe NVMe Kingston NV2 1TB M.2 PCIe NVMe (SNV2S/1000G)

Nem hinném, hogy annyira meg akarnám hajtani a procit. Milyen hűtő javasolt, ami kicsit nagyobb?
Az SSD rendben van?
Akkor a 600-as táp is elég? Ha mégis a TI kari mellett döntenék, akkor is elég a 600-as táp?
A gyár honlapján ezt találtam:

[ Szerkesztve ]

(#173367) Levo96 válasza palfitom (#173357) üzenetére


Levo96
csendes tag

Szia!

Köszi megint a segítséget. A Kolink ház nagyon negtetszett, és ahogy olvasom jókat is írnak róla, és szuper, hogy tágasabb. CPU hűtésnek már kinéztem az i35-t. :)

(#173368) palfitom válasza Elemental (#173366) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Elemental

Ház, ram: jó választás!
SSD: elsősorban WD SN570-et vagy Samu 980-at vennék, de az NV2 sem tragikus.
Hűtő: pl. Xilence Performance X M906 / Alpenföhn Brocken 3 / Cooltek (Jonsbo) HX 6250 / Alpenföhn Brocken 3 Black Edition / Arctic Liquid Freezer 240 / 280 / 360
Táp: ha mindent alapon hagysz, akkor elég még 3070Ti mellé is a 600-as táp, de ha kitolod a proci limiteit (tuningolsz), és a kártyát is felfelé ösztökéled, akkor inkább nagyobbat vennék.
VGA-hoz még egy alternatíva: a 3070Ti-nál is abszolút értékben erősebb RX 6800-at már 252k - 266k áron megkaphatod. (ehhez is elég a 600-as táp)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173369) palfitom válasza Levo96 (#173367) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Levo96

Szívesen! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173370) dannyl válasza Elemental (#173366) üzenetére


dannyl
addikt

Szerintem a tápon ne spórolj. Vegyél egy nagyobbat. A 13600K a gép többi alkatrészével együtt full loadon kb. [250W]-ot megkajál, és ebben nincs benne a VGA. A TDP rendben, hogy 300W a 3070ti-nál, de azért peak-eket tud produkálni. A 600W-os tápod, ha 80% hatásfokkal megy, akkor már lehet treshold. És akkor még nem húztad a CPU-t. De ha még most elég is, akkor egy VGA cserénél akarsz majd még tápra is költeni, mikor most +10k körül lenne egy nagyobb?

(#173371) patyil válasza dannyl (#173370) üzenetére


patyil
tag

a táp teljestménye a gép felé leadott maximumot jelenti,nem a konnektorból felvett áramot nem? ezesetben a hatásfok irreleváns, de abban igazad van hogy egy kicsit tultervezett táp optimálisabb hatásfokon tudná ellátni a rendszert.

gaming alatt egyébként meglepődnék ha 100-120wattnál többet kérne a 13600k mint pl ebben a tesztben. link

Elemental pl ez
nem sokkal dragabb mint a bq, full modular, platinum hatásfok, 10év gari, és 660w hagyna headroomot, jómagam is ezt használom egy hasonló teljesitmenyu rendszerben és még nem hallottam a hangját :)

[ Szerkesztve ]

(#173372) MaddeNNNN válasza Elemental (#173366) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

ssd: topikban sokszor ajánlott samsung 980, wd sn570 vagy kingston kc3000
táp: maradjon a 700w vagy 750w pl: Gigabyte, Seasonic (10 év garanciás mindkettő) így marad bőven tartalék.
cpu hűtő: palfitom által sokszor ajánlottakból bármelyiket veheted, ha szép nagyot akarsz akkor Deepcool AK620 vagy BQ! Dark Rock Pro4. Ezeknél többért már inkább vízhűtés.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#173373) LSM


LSM
csendes tag

Sziasztok!

~2 éve vettem az alábbi configot, akkor új volt minden, kivéve vga.
Szeretném naprakésszé tenni és 13.generiációra váltani, ha van értelme? A teljesítményével elégedett vagyok minden szempontból, semmi gépigényes felhasználás nincs. 100 böngésző tab, sok rdp session, terminálok, stb. Ezen felül random tartalomfogyasztás.

Alaplap+CPU váltáson gondolkodom, ha annyi elég.

A CPU Cooler egy nagyon jó darab, masszív overkill erre a cpu-ra, de alap fordulaton, némán is röhögve lehűti teljes terhelés mellett, ez is volt a cél.
De nem tudom, hogy lga-1200 és 1700 -ra a felfogatás kompatibilis-e.

Tervezem a jelenlegi 2x24" 1080p -ről ~30+" 2k -ra váltani. Nem tudom van-e jelentősége.

INTEL Core i3-10100F 3.60GHz LGA-1200
ALPEFÖHN BEN NEVIS(?) [kép]
GIGABYTE B460M D3H
COOLERMASTER N200
ASUS RX570 4GB
G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS
CHIEFTEC IARENA 450W

4 SATA nem elég elég az alaplapon, ha jól láttam az a belépőszint, 6-al már tudnék működni.
A vga 2 slotot foglal, 16x PCIE alatti 1x -t kitakarja így rendes hangkártya nem fér be jelenleg.
Az alsó 4x -t egy wifi kártya foglalja el.
Ha lenne olyan, amibe viszonylag alulra be lehet rakni 2 pcie kártyát micro atx méretben az frappáns lenne, ha nem, akkor a hangkártya újra kimarad.

Előre is köszönöm a tanácsokat.

edit: keretet nem írtam, de reálisan ami szükséges rá tudom költeni.

[ Szerkesztve ]

(#173374) tobias88888


tobias88888
őstag

Régóta érik már a gép váltás nálam ezért aktívan nézegetem az árukeresőt és zuhanásban vannak az árak. Euró/Forint árfolyam lenne vagy ez valami év eleji leárazás mindenre is? Az összeállított, de meg nem vett vágyott félkonfig Karácsony óta 40ezerrel (15%) olcsóbb lett.

Pár példa: [link] [link] [link] [link] [link]

Zavarni nem zavar, csak jó lenne tudni mikor állhat meg és akkor vásárolni :D (Meg az AM5ös alaplapok csökkenhetnének úgy 50%al...)

(#173375) dannyl válasza patyil (#173371) üzenetére


dannyl
addikt

Igazad van, ezt mindig elrontom, hogy rossz irányba számolok :N Arra viszont ne alapozzunk, hogy csak gaming lesz. Mi van, ha lefuttat egy benchmarkot?

(#173376) IzI


IzI
senior tag

Hi

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Netezés,youtube 1080p jó lenne
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
nincsen semmi
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
ami szükséges
4. Mennyi a kereted rá?
90-100
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
1920x1080,75hz
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Boltból.
ssd 256gb gondolom elég
halk legyen

Megoldható?
Köszönöm

Esetleg ez jó rá dell 5050 [link] ? Én kicsit soknak találom 89e-ért

(#173377) kakas95cs


kakas95cs
újonc

Sziasztok!


Megszeretném vásárolni hosszú idő óta, az első 'gamer' konfigomat és ebben szeretnék tanácsot kérni. Van a fejemben egy terv, és egy keret, és ezzel kezdeném:



Asus Dual Radeon RX 6650 XT 8GB GDDR6 videókártya
AMD B550 Gaming X V2 alaplap
AMD Ryzen 5 5500 processzor
Kingston FURY 16GB KIT DDR4 3600MHz CL17 Beast Black RAM
FSP Fortron HYDRO PRO 600W táp
WD Blue SN570 1TB SSD
Zalman T6 ház

Ez a konfig jelenleg az Alzán ~300k körül van. Nem értek hozzá, vagy is már nem értek hozzá, tényleg régóta nem játszottam és foglalkoztam asztali gépekkel. Ha ennél tudtok jobbat, vagy hasonlót teljesítményben, hasonló áron, vagy picit olcsóbban szivesen hallgatom.



1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
Netezés, Warzone, RDR2, Elden Ring, Witcher3, God of War + kodolás, de arra már tán csak elég lesz :D
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Jelenleg semmilyen alkatrészem nincs még.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Mindenre ami szükséges.
4. Mennyi a kereted rá?
300 +- 10
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

3440 x 1440

LG 35WN75C-B 35'' Ívelt QHD 100 Hz 21:9 FreeSync VA LED monitorom van jelenleg, de ezt a munkához vettem, ha nagyon muszáj, és nem kapok ennyiért vasat ami kihajtja a játékokat legalább medium minőségben, akkor veszek egy full hd-t.
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
Nem ragaszkodom mindenből a boltihoz és nincs semmi speciális igényem.
16GB ram legyen benne, meg 1TB ssd, a többit a szakértelmetekre bízom.



Előre is köszönöm a segítséget.

(#173378) Gambito


Gambito
tag

sziasztok

nemrég már fel tettem ezt a kérdést, azóta sikerült összegyűjtenem 1 misit. Mi most a felhozatal? 3080 vagy xtx? Ryzen vagy intel? Ha kicsit fölé megy az ár nem baj, kb két három hét a vásárlás.
köszi

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?

minden
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
ház lian li o 11
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
minden
4. Mennyi a kereted rá?
1 millio
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
120 hrz és gsync
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
no

[ Szerkesztve ]

(#173379) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok,

Köszönöm szépen a segítséget a gépvásárlással kapcsolatban. Összeállt a dolog, Ryzen 5 5600 lett, Rog Stix B550I lap, 2x8 Fury Beast ramok, Samsung 980 SSD.
Már csak a VGA hiányzik.
És a kábel management sem a legjobb még :DD

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#173380) Emunem válasza MZsoltee (#173333) üzenetére


Emunem
aktív tag

Igyekszem, csak nem mertem agyon hajlítgatni őket, meg volt, ami kicsit kurta volt ahhoz, hogy hátul vezessem el. De mindig lehet mit tanulni. :DDD

[ Szerkesztve ]

"... hát persze ..."

(#173381) Emunem válasza SyMbioTe (#173347) üzenetére


Emunem
aktív tag

Van kábel menedzsment topik? ;]
ja, örülök hogy összeállt és nem füstölt le semmi :DD

"... hát persze ..."

(#173382) palfitom válasza LSM (#173373) üzenetére


palfitom
Topikgazda


LSM

Szia,

"A teljesítményével elégedett vagyok minden szempontból, semmi gépigényes felhasználás nincs." - Akkor miért költenél rá? Hogy friss, garis legyen?
Továbbá azt sem értem (nem írtad le), hogy miért nem elég 4 db sata port?

Amúgy pedig mielőtt beírsz egy topikba, ajánlott és elvárt elolvasni az Összefoglalót, és ha van ott kérdéssor, akkor a szerint kell segítséget kérni!

+1: ki rakta össze a gépet?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173383) palfitom válasza IzI (#173376) üzenetére


palfitom
Topikgazda


IzI

Szia,

Az 5050 54.990 Ft-ért 1+2 év garival nem rossz ajánlat.

Lap: pl. Gigabyte H410M S2H V2 / Gigabyte H510M H / Asus Prime H510M-K
CPU: Pentium G6405
Ram: DDR4 3000(+) MHz, 8GB pl. Aegis 3000, VAGY 16GB is (2x8-as KIT) pl. Aegis 3000, Aegis 3200
SSD: pl. Kingston UV500 / Patriot Burst / Crucial BX500 / MX500 / WD Blue 3D / WD SN530 / WD SN570
Ház: ízlés szerint, pl. AIO Bohemian II / Deepcool Smarter / Deepcool Matrexx 30 SI / Aerocool Hexform G / Kolink Citadel
Táp: BQ System Power (CM) 400W / Chieftec iARENA 500W / Chieftec ECO 400W / FSP Hexa+ Pro 400W / FSP Hexa 85+ 350-450W / FSP Hydro M Pro 500W

Kicsit drágább, de újabb platform:
Lap: pl. Asrock H610M-HDV / Asus Prime H610M-K D4 / Gigabyte H610M H DDR4 / Gigabyte H610M S2H DDR4 / Asrock B660M-HDV
CPU: Pentium G7400

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173384) palfitom válasza kakas95cs (#173377) üzenetére


palfitom
Topikgazda


kakas95cs

Szia,

UWQHD 100Hz jó minőségű kiszolgálásához karcsú lesz a VGA (és persze a kereted). Azért ne keseredj el teljesen, először próbáld ki, nézd meg, hogy mekkora kompromisszumokkal és milyen minőségben futnak majd a játékaid!

Nem rossz a konfig amit összeállítottál.

Sajnos elég gyenge az Alza ház-kínálata az olcsóbb kategóriában. A picit jobb szellőzés miatt talán inkább egy Zalman T7-tel terveznék.
Táp alternatíva: Seasonic BC 550
Kicsit jobban járnál, ha beleférne RX 6700. (ehhez is elég 500-550W-os táp)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173385) palfitom válasza Gambito (#173378) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Gambito

Szia,

Az akkori ajánlatom annyival módosul, hogy egyértelműen Z790-es lapot javaslok.

AMD alternatíva:
Lap: pl. Gigabyte B650 Gaming X AX / Asus TUF Gaming B650-Plus / MSI B650 Tomahawk / Asus Strix B650-A Gaming / Asus Strix B650-F Gaming / Asus TUF Gaming X670E-Plus / Asus Strix X670E-A Gaming
CPU: Ryzen R7 7700X
Hűtő: pl. SilentiumPC (Endorfy) Fera 5 / BQ Pure Rock 2 / ID-Cooling SE-225-XT / ID-Cooling SE-226-XT / SilentiumPC (Endorfy) Fortis 5 / Arctic Liquid Freezer II 240 / 280 / 360

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173386) palfitom válasza Horvi (#173379) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Gratula, fincsi lesz!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173391) Elemental válasza MaddeNNNN (#173372) üzenetére


Elemental
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek!

Kiigazítottam a javaslataitokkal. (a be quiethez érzelmi szempontból kötődöm annyira)
Továbbra is szívesen veszem az észrevételeket.

HÁZ: be quiet! Pure Base 500DX (BGW37/BGW38)

LAP: MSI Pro Z790-P WIFI

PROCI: Intel Core i5-13600K 3.5GHz 14-Core Box Processzor

RAM: Kingston FURY Renegade 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz

KARI: GIGABYTE GeForce RTX 3070 Ti GAMING OC 8GB GDDR6X 256bit

HŰTŐ: be quiet! DARK ROCK PRO 4 (BK022)

TÁP: be quiet! Pure Power 11 CM 700W Gold (BN299)

SSD: Kingston KC3000 1TB M 2 NVMe PCIe (SKC3000S/1024G)

Kicsit spóroltam is, nem kell vennem hdmi-dvi átalakítót.... ugyanis rendeltem egy ASUS VG27AQ1A monitort :)

(#173392) palfitom válasza Elemental (#173391) üzenetére


palfitom
Topikgazda


Elemental

Ahogy már korábban is jeleztem, sem a VGA-val, sem az SSD-vel nem tudok azonosulni, de tulajdonképpen rendben van a konfig, mehet!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173393) MaddeNNNN válasza Elemental (#173391) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

3070ti helyett inkább ez:
SAPPHIRE PULSE Radeon RX 6800 XT 16G + Dead Island 2/Callisto 284k

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#173394) palfitom válasza MaddeNNNN (#173393) üzenetére


palfitom
Topikgazda

:K Igen, egyértelműen sokkal jobb vétel, ez már 3080 vagy feletti) szint.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173395) patyil válasza MaddeNNNN (#173393) üzenetére


patyil
tag

Csodálom a türelmetek :D

Esetleg ő?
Felbontott de full gari, jó hűtésű, árban meg kb mint a kiszemelt 3070ti
https://www.alza.hu/powercolor-red-devil-radeon-rx-6900-xt-ultimate-16gb-oc-d7596517.htm

[ Szerkesztve ]

(#173396) palfitom válasza patyil (#173395) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Jó vétel! :K

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#173397) IzI válasza palfitom (#173383) üzenetére


IzI
senior tag

Köszi.

(#173398) Gambito válasza palfitom (#173385) üzenetére


Gambito
tag

Király vagy köszönöm :C :R

(#173399) Gambito válasza palfitom (#173385) üzenetére


Gambito
tag

Rég néztem árakat, azt meg tudod mondani, jól érzékelem 20-30 ezerrel olcsóbbak akár az aprón is az árak, mint egy hónappal ezelőtt ?

(#173400) MaddeNNNN válasza Gambito (#173399) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

Erősebb lett a forint, változik a kereslet/kínálat. Rengeteg befolyásoló tényezője van az áraknak.

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.